Navrhnite jednoizbový apartmán pre mladého muža

Dizajn jednoizbového bytu mladého muža nemá jasnú definíciu ani žiadne špecifické štýlové rozhodnutia. Existujú kľúčové referenčné body, ale veľa závisí od osobných preferencií vlastníka nehnuteľnosti. Apartmán môže byť vyrobený v klasickom alebo vintage štýle, ak ich mladý muž preferuje. Ale stále existujú 2 hlavné funkcie, ktoré sú podľa dizajnérov prítomné vo všetkých "mužských" apartmánoch. Je to stručnosť a pohodlie. To znamená, že takýto dizajn by nemal vyzerať príliš komplikovane. Veľkým plusom bude aj multifunkčnosť miestnosti. Niektoré kusy nábytku a interiéru by mali mať niekoľko funkcií, aby sa mohli transformovať v správny čas. Koniec koncov, aj vášnivý bakalárska izba v jednoizbovom byte môže hrať úlohu nielen v spálni, ale aj v obývacej izbe, jedálni a dokonca aj v posilňovni.

Vlastnosti mužského interiéru

V byte, kde žije jeden človek, by malo byť všetko po ruke. V rovnakej dobe, by nemalo byť bývanie posiate, takže pri práci cez dizajn pre tieto priestory, musíte sa postarať o veľký počet miest pre skladovanie vecí. Ale skrine by nemali výrazne znížiť priestor, pretože väčšina mužov preferuje priestranné izby. Z tohto dôvodu, namiesto časti uzavretých skriniek, stojí za to zavesiť niekoľko políc. Mužský interiér sa vyznačuje jednoduchosťou a stručnosťou tvarov a farieb. Zvyčajne sa ľuďom nepáči rozmanitosť a miešanie rôznych štýlov, a preto uprednostňujú monotónnosť. V apartmánoch predstaviteľov silnej polovice ľudstva, pomerne často je veľa čiernej farby, ale tu je to celkom vhodné. Čierna farba v dizajne často zdôrazňuje tvrdosť charakteru, eleganciu a serióznosť majiteľa nehnuteľnosti.


    

Bach Singers

Bakalárske apartmány boli predtým spojené s neustálym neporiadkom a množstvom prachu, ale dnes sa všetko mení. Mnohí mladí muži sú čistejšie dievčatá, takže dnes bývanie bachelors rôzne urbanizmus, pohodlie a maximálnu poriadoknosť. Z tohto dôvodu, bakalárske pri oprave bytu najčastejšie zvoliť nasledujúce štýly: hi-tech, brutalizmus alebo podkrovie. High-tech bývanie je vždy módne. V takýchto apartmánoch by mala byť veľa moderných technológií a rôznych inovatívnych inovácií, napríklad automatických posuvných dverí alebo inteligentných svietidiel.

Brutálny štýl interiéru sa vyznačuje jednoduchosťou, nedostatočnou výzdobou a pozornosťou. V takýchto apartmánoch nie sú žiadne zbytočné detaily a každá vec má niekoľko stretnutí. Podkrovie nie je extra steny, je zdôraznený hrubý povrch a maximálna prispôsobivosť. Aj pre pánske byty sú charakteristické tieto štýly:

 • minimalizmus;
 • modernizmus;
 • classic;
 • Eklekticizmus;
 • etnický štýl atď.


    

Pánska farebná paleta

Mužský interiér môže byť vyrobený v tmavých a svetlých farbách. Obľúbený mnohými čiernymi farbami môže byť úplne neprítomný. Dizajnérske trendy sú také, že dnes nie je typická separácia farieb do výlučne ženského a mužského. To znamená, že človek môže dobre ozdobiť izbu alebo kúpeľ v ružovej farbe, ale zvyčajne sa vyberajú iné odtiene: káva, smotana, piesok, jantár, olivový, sivý, fialový alebo indigo. Tieto farby sa dajú úspešne skombinovať navzájom, ako aj vytvoriť akékoľvek jasné akcenty na pozadí. Prakticky kyslé červené alebo žlté vložky budú vyzerať úžasne na pozadí sivých odtieňov. Iba paletu musíte starostlivo vybrať, pretože nie všetky farby sa úspešne kombinujú. Medzi úspešné farebné kombinácie patria:

 • žltá a zelená;
 • sivá a modrá;
 • červená a tmavo sivá;
 • béžová a modrá.

    

Materiály a textúry na dekoráciu

Úplne všetko môže byť použité v interiéri jednoizbového bytu mladého muža. Na výzdobu miestnosti je možné použiť drevo, kov, tkaniny, kožu a dokonca aj kožušinu. Povrch sa však musí navzájom kombinovať. Parkety alebo laminátové podlahy sú ideálne ako podlahová krytina, aj keď v kuchyni av kúpeľni je možné obmedziť obklady. Stojí tiež za to, aby sa podlaha s veľkými dlaždicami a na chodbe. To je praktické, pretože je najjednoduchšie čistiť dlaždice od nečistôt a prachu. Na podlahe v miestnosti, môžete hádzať akékoľvek zvieracie kože, ak celkový štýl interiéru umožňuje. Umývateľné tapety pre maľovanie budú vhodné pre dekoráciu na stenu, hoci v niektorých miestach bytu môžete pokryť steny drevenými panelmi. Vyzerá to štýlovo a zaujímavo. Strop v byte môže byť obielený. Môže byť tiež ozdobený zavesenými konštrukciami.

    

Osvetlenie

Muži milujú svetlo a priestor, takže by ste nemali šetriť na osvetlení. Stropné lustre alebo nástenné svietidlá by mali svietiť jasne v kuchyni a kúpeľni, pretože tieto izby nemôžu byť príliš tmavé. Izba v jednoizbovom byte vykonáva niekoľko funkcií naraz, takže sa musíte postarať o rôzne typy osvetlenia. Pre všeobecné osvetlenie musíte zavesiť veľký stropný luster. Pri použití lampy s tienidlami sú vybrané modely s materiálmi, ktoré prenášajú svetlo. Pre pracovisko je lepšie použiť samostatné svietidlo. Jeho úlohu môže hrať štandardná stojanová lampa, svietidlo nad stolom alebo stolná lampa. Ako nočné svetlo, môžete použiť malé lampy na nočné stolíky. Odporúča sa tiež integrovať všetky svetlá do inovatívneho systému "Smart Home".


    

"Smart Home" vám umožňuje ovládať osvetlenie len jedným pohybom ruky.

Nábytok s mužským charakterom

Nábytok inštalovaný v odnushku mladý chlapec by mal byť tiež jednoduchý a stručný. Miestnosť by nemala byť premenená na spálňu, takže vo veľmi malých apartmánoch budete musieť zabudnúť na klasické manželské postele a dávať prednosť multifunkčným skladacím pohovkám alebo štýlovej posteli, ktorá sa čistí v skrini. Nábytok materiál závisí na štýle miestnosti, ale zvyčajne mladí ľudia zastaviť na strome, kovu, silné sklo alebo plastu. Mäkké látkové čalúnenie stoličiek a sedacích súprav je nežiaduce, zvyčajne sa vyberá kožený nábytok. Pre skladovanie je lepšie inštalovať do celej steny zrkadlovú skriňu, pretože opticky zväčšuje priestor. Všetky zariadenia by mali mať jednoduché rovné čiary. Je možné mať jeden alebo dva prvky neobvyklého geometrického tvaru, aby sa zdôraznili.


    

Varianty dizajnu a územného členenia bytu

Veľkosť jednoizbových bytov nie je príliš veľká, takže si uvedomiť, že žiadne nápady na dizajn nebudú fungovať. Pri zónovaní priestorov musíte začať s určovaním možnosti prestavby. Ak je vlastník nehnuteľnosti nastavený na generálnu opravu s prevodom stien, potom existuje viac príležitostí na územné členenie. Ak to nie je možné, je potrebné vyvinúť projekt, v ktorom budú zóny bytu zvýraznené farbou alebo nejakým nábytkom. Ale interiéry v mužskom štýle sú spočiatku veľmi lakonické, takže rozdelenie do zón môže byť úplne podmienené. V štúdiu stačí označiť miesta na spanie a jedenie a v bežných apartmánoch v izbách s farebnými akcentmi si môžete vybrať miesto pre šport. Pri vypracovaní projektového projektu sú interiéry všetkých izieb v byte premyslené:

 • kuchyne;
 • pokoj;
 • kúpeľní;
 • na chodbe.


    

Kuchyňa-obývacia izba

Konštrukcia kuchyne a obývačky by mala začať výberom osvetlenia. Vhodné je teplé biele svetlo, pretože vytvára atmosféru pohodlia. Jedlo, osvetlené bielym svetlom, vyzerá veľmi chutne. Farba kuchynskej súpravy závisí od osobných preferencií mladého muža. Najlepšie je vybrať uzavreté drevené skrinky s kovovým postriekaním. Tam by malo byť veľa skríň, pretože budú ukladať kuchynské vybavenie (mixér, kuchynský robot, hriankovač, pomalý varič, atď.). Muži nie vždy radi varia na sporáku alebo v rúre. Jedálenský stôl môže byť ľubovoľný. Jeho veľkosť závisí od plochy kuchyne, ale v bakalárskych apartmánoch nie sú potrebné veľké stoly. Môžete dokonca obmedziť bar. Tento prvok je ideálny pre štúdiové plánovanie, keď potrebujete zónu umiestniť do kuchyne a obývačky.


    

Pre takýto stojan je potrebné vysoké barové stoličky s alebo bez chrbta.

Obývacia izba

Ak je obývacia izba kombinovaná s kuchyňou, je potrebné v nej vyčleniť obývaciu izbu. K tomu môžete použiť farbu a urobiť toto miesto jasnejším. Napríklad priestor na spanie je zdobený pieskovou farbou a obývacia izba je jasne žltá. Súčasne by mal dizajnový štýl kuchyne a obývacej izby zodpovedať alebo splynúť. Ak miestnosť nie je prepojená s kuchyňou, potom zvyčajne hrá úlohu v spálni av obývacej izbe. Dvojspálňová pohovka sa zhromažďuje a mení sa na tradičný nábytok pre salón. V tomto prípade by mal byť v miestnosti konferenčný stolík, ktorý, keď sa rozložená pohovka pohybuje späť na stenu. Ak to veľkosť miestnosti dovoľuje, môžete okamžite položiť pohovku a posteľ. V tejto oblasti obývacej izby, kde sa nachádza rozkladacia pohovka, vyžarujú farbu, dekoratívne prvky alebo skrinku odolnú bez zadnej steny.


    

Pracovná oblasť

Pracovný priestor v interiéri mužského bytu zaberá osobitné miesto. Každý človek potrebuje dobrý počítač alebo stôl. Nedá sa uložiť. A to platí aj pre tých, ktorí nepoužívajú stacionárny počítač, ale prenosný počítač. Stôl by mal byť inštalovaný bližšie k oknu, aby poskytoval prirodzené svetlo. V pracovnom priestore je potrebné umiestniť stojan na regály na papier s otvorenými a zatvorenými policami. Tiež nad stolom je zavesiť niekoľko políc. Špeciálny počítačový stolík bude doplnkovým prvkom zónovania, ale nie je povinný. Pre prácu môžete použiť bežnú stoličku s rovným chrbtom alebo pohodlným koženým kreslom. Ak jednoizbový apartmán má veľmi malú izbu, ale je tu balkón, pracovisko môže byť inštalované presne na balkón. Len to musí byť predhriaty.


    

Rekreačná oblasť / spálňa

Usporiadanie priestoru na spanie závisí od veľkosti bytu a izby. V malých miestnostiach sa budete musieť obmedziť na rozkladaciu pohovku, pretože manželská posteľ s ortopedickým matracom bude „jesť“ príliš veľa využiteľného priestoru. Vo veľkých izbách môžete vytvoriť klasickú spálňu. Ak je výklenok, potom môže byť posteľ inštalovaná presne tam. Pre ďalšie zónovanie je lepšie, aby sa malé pódium presne určiť umiestnenie postele. Všetky druhy obrazoviek nie sú typické pre mužský interiér, takže priestor na spanie nemusí byť oplotený. Mal by byť zvýraznený farbou. Nástenné svietidlá s matnými žiarovkami sú vhodné pre osvetlenie. Vedľa postele by mal dať nočný stolík, aby si mohol dať na televízor diaľkové ovládanie alebo knihu pred spaním, bez toho, aby sa dostal z postele.

     

kúpeľňa

Kúpeľňa v jednoizbových apartmánoch môže byť kombinovaná a oddelená. Pretože jedna osoba žije v miestnosti, nie je potrebné prestavať kúpeľňu. Kúpeľňa sa najlepšie vykonáva v jasných farbách. Čierna toaleta alebo oceľová vaňa vyzerá, samozrejme, veľkolepé, ale nie vždy zodpovedá štýlu zvyšku izieb v byte, čo je nesprávne. Ak človek nemá rád kúpať sa, namiesto nej je lepšie nainštalovať multifunkčný sprchovací kút s masážnou funkciou. Takéto kabíny vyzerajú štýlovo a veľmi pohodlne. Práčka môže byť zabudovaná pod umývadlom, aby sa ušetrilo miesto, av kúpeľni by ste určite mali dať veľký kôš na bielizeň, aby sa šaty nevysunuli na podlahu. Nad umývadlom by mala visieť polica so zrkadlom, takže je vhodné, aby si po sprchovaní hrebeň vlasy.

Vstupná hala

Zvyčajne sú chodby v jednoizbových apartmánoch malé, preto by táto miestnosť nemala byť posiata. Na chodbe by ste mali položiť stojan na vrchné oblečenie alebo na stenu pripevniť vešiak s háčikmi a poličku na klobúky. Tiež pri vchodových dverách je potrebné nainštalovať drevený box na topánky. Ak to rozmery chodby dovoľujú, môžete nainštalovať zrkadlovú skriňu. Na chodbe by malo visieť bežné zrkadlo alebo polička na drobnosti (kľúče, vizitky, hodinky atď.). Pre výzdobu malých chodieb je lepšie zvoliť svetlé farby, pretože príliš tmavé odtiene vizuálne zmenia priestor. Aj na chodbe by mala položiť rohož. Je potrebný pre akúkoľvek podlahovú krytinu, pretože bude zhromažďovať všetky nečistoty z vonkajšej obuvi, čím sa zabráni vstupu do iných priestorov bytu.


    

Funkčná šatňa

Nie každý apartmán sa môže pochváliť šatňou. Tieto priestory sú odnushki v Stalinových domoch alebo nových budovách. Niekedy neboli šatne pôvodne oddelené od chodby. Obmedzujú ich dvere typu kupé. Z vonkajšej strany sa takáto šatňa podobá obyčajnej skrini, ale umožňuje vám uložiť veľké množstvo vecí. Mala by byť vybavená skrinkami a regálmi na uskladnenie oblečenia. Je lepšie zvoliť si vysoké skrine až do stropu, aby sa do nich umiestnili nielen oblečenie, ale aj športové potreby (lyže, korčule a dokonca aj bicykel v rozloženej alebo zloženej forme). Šatne sú rozdelené do samostatných miestností len v Stalinových domoch v podobe veľkoplošných skladov. Ale tu môžete rozbiť obvyklé dvere a stenu nainštalovaním štandardného mechanizmu priestoru so zrkadlom na vizuálne zväčšenie priestoru.

záver

Dizajn bytu mladého muža by mal byť prísny a stručný. Rôzne štýly vám umožnia hrať s farbami, textúrou a materiálmi, ale keď navrhujete byt, je lepšie zostať v jednom smere a držať sa klasiky. V odnushku by mal byť uvedený jednoduchý funkčný nábytok s veľkým počtom sekcií pre skladovanie, ktoré budú vhodné pre každodenné použitie. Čierna farba v interiéri bytu mladého muža vyzerá veľkolepé, ale je lepšie ho rozriediť svetlými odtieňmi, aby sa obraz nebral príliš tmavo. Pri registrácii je nutné použiť každý meter štvorcový. Racionálne zónovanie a usporiadanie balkónov so skladmi umožní realizovať aj tie najneobvyklejšie dizajnérske fantázie aj v malej odnushke.

Zanechajte Svoj Komentár