Socha v modernom interiéri

Dekoratívne figúrky - klasická recepcia v dizajne izieb. Neexistujú žiadne obmedzenia, pokiaľ ide o tvar, materiál alebo funkčný účel - to môžu byť stolové figúrky, veľké pamiatky a postavy vytesané do skál. Sochy nie sú povinnou súčasťou výzdoby, ale až do XIX storočia. boli prítomné vo všetkých veľkých domoch av staroveku boli neoddeliteľnou súčasťou fasád budov. Objavili sa nové formy a žánre, zlepšila sa výrobná technológia. Existujú tri spoločné spôsoby, ako vytvoriť sochy. Spôsob plastov znamená zvýšenie objemu určitým materiálom. Na tento účel použite vosk alebo hlinku. Sochárstvo odrezáva prebytočné časti a otáča sa, až kým sa nedosiahne konečný výsledok. Základom tejto metódy je kameň, drevo a iné materiály. Odlievanie - infúzia roztaveného bronzu alebo iného kovu alebo zliatiny vo vopred pripravenej forme.

O sochách: história a zaujímavé fakty

Prvé figúrky sa objavili v paleolite. Ich forma nemala symetriu a jasné línie. Všetko sa zmenilo po vzhľadu staroegyptskej civilizácie, keď sochári dosiahli zásadne novú úroveň zručností. Veľké a malé ľudské postavy teraz mali odlišné črty tváre, presne v súlade s ich súčasným anatomickým tvarom. Ak v raných dobách sochári zobrazovali prevažne zvieratá, potom v dávnych civilizáciách moderného Egypta, Grécka a Talianska sa akcenty nakoniec presunuli do ľudského tela. So sochami sú spojené mnohé legendy a zaujímavé fakty. Predtým sa verilo, že Gréci namaľovali svoje sochy v rôznych farbách a iba nedávne štúdie ukázali, že farby prirodzene zmizli. Historické a politické zmeny významne ovplyvnili zachovanie kultúrneho dedičstva. Najviac trpel sochou. Socha cisára Marka Aurélia prežila len kvôli tomu, že bol zmätený s Konštantínom - kresťan vierou.

    

Umelecké prostriedky sochárstva:

 • vývoj faktúr;
 • modelovanie (modelovanie);
 • rozvoj siluety;
 • práca na hromadnej forme.


    

Ako si vybrať sochu

Pri výbere postavy sa kupujúci riadi podľa miesta, kde má byť umiestnený - v byte, vidieckom dome alebo záhrade. Pred nákupom musíte nájsť špecialistu alebo sa bližšie oboznámiť s týmto druhom umenia. V interiéri sa používa hlavne stojanová socha. Je určený na dôkladné preskúmanie, je kompatibilný s akýmkoľvek prostredím, môže sa vykonávať v plnej veľkosti alebo sa môže znížiť. Stojan so sochami môže obsahovať skrytý význam. Obrázky sú schopné uľahčiť situáciu, nasýtenú hladkými čiarami, alebo naopak, aby sa zvýšila jej presnosť. Pre výzdobu interiéru v modernom štýle potrebujú abstraktné formy, nie jednoduchú ľudskú postavu. Busty sú vhodné v klasickom dizajne, vyrobené za starých čias. Veľkosť figúriek sa volí v závislosti od rozmerov miestnosti tak, aby vyzerali harmonicky.

Ak je to možné, mali by ste si vybrať odolné interiérové ​​sochy z nárazuvzdorných materiálov.

    

Určili sme typ

Okrúhle sú tie sochy, ktoré sa dajú prechádzať okolo ich osi. Patria sem sochy a busty. Ak potrebujete vyzdobiť veľkú miestnosť, potom by ste mali vybrať niekoľko veľkých sôch, napríklad historické busty. Sú lepšie umiestnené v rohoch. Izba s netradičným dizajnom si vyžaduje zaujímavé riešenia v podobe nepravidelne tvarovaných sôch. Sú umiestnené podľa vlastného uváženia, výhodne tam, kde je viac voľného priestoru. Reliéfne sochy sa nazývajú rôzne formy, spojené s rovným povrchom. Vysoký reliéf je nastavený len vo veľkých miestnostiach alebo v otvorenom priestore. Basreliéf je vhodný v miestnostiach akejkoľvek veľkosti. Výber môžete zastaviť v prípadoch, keď sú vodorovné povrchy vyrobené v jasných farbách. Sochárske skupiny sa nazývajú súbory niekoľkých sôch. Budú zdobiť fasádu budovy alebo záhrady.

    

Podľa účelu je sochárstvo rozdelené na:

 1. Stojan. Najuniverzálnejší zo všetkých poddruhov.
 2. Monumentálne a dekoratívne. Zahŕňa prvky výzdoby budov a architektonických komplexov.
 3. Monumental. Tieto sochárske objekty sú samostatné architektonické celky.


    

Výrobný materiál

Keramické figúrky sa často používajú v každodennom živote. Slúžia ako malé dekorácie pre obývacie izby a kuchyne. Sú vyrobené prevažne z porcelánu. Krištáľové figúrky stoja inak - od lacných až po drahé. Sochy Ivory dodajú do interiéru ušľachtilý vzhľad. Sochy červeného alebo čierneho dreva dobre zapadajú do afrických a viktoriánskych štýlov. Metal vám umožní realizovať akékoľvek nápady na dizajn. Kovové plastiky sú vhodné pre progresívne štýly. Papierové figúrky sa stali veľmi populárne v posledných 5-7 rokoch. Ak sa skôr tento materiál bol široko používaný vo východnej Ázii, teraz táto tendencia je pozorovaná na Západe. Kamenné sochy sú kombinované s akoukoľvek situáciou. Sadra sa používa ako základný aj prechodný materiál. Je to praktická látka, ktorá sa používa na vytvorenie foriem, ktoré sa potom môžu opakovať v hlinenej, fajansovej alebo porcelánovej forme.

Sochy sú tiež vyrobené z:

 • polodrahokamy;
 • sklo;
 • Špeciálne hliny z terakotových hlín;
 • polymérne materiály;
 • tvarovaná plastelína.

    

Rozmanitosť žánrov

Portrét žánru zahŕňa obraz konkrétnych ľudí alebo ich kolektívny obraz. Poddruhy sú také portréty ako charakter, nálada, typ a charakter. Mytologický žáner je ukážkou mýtických udalostí, najmä reliéfov. Každodenné smerovanie je venované obnoveniu verejného a súkromného života obdobia, ktoré zodpovedá obdobiu života sochára. Historický žáner je v prvom rade stelesnením soch skutočných historických udalostí, ich priamej interpretácie alebo prezentácie skrze skrytý význam. Symbolický žáner reprezentujú diela, ktoré sa zobrazujú vo forme konvencie, pripomínajúcej, označujúcej alebo označujúcej určitú myšlienku, obraz alebo koncept. Alegorické sochy majú umeleckú reprezentáciu konkrétneho konceptu vo forme špecifického obrazu. Animalistic socha je žáner, kde sú zvieratá ústredným objektom.


    

Štýl interiéru a postavy

V africkom štýle akcenty pripadajú na živočíšne motívy a rôzne vzory. Sochy v podobnom duchu sú povinnými prvkami takéhoto prostredia. Vyžaduje prítomnosť drevených figúrok. Sochy zozbierané z veľkého počtu kovových častí vyzerajú veľkolepé. Zodpovedajú metafyzickému prúdeniu a štýlu steampunk. Smer súčasného je známy svojimi podivnými formami. Najneobvyklejšie dizajnové rozhodnutia a úplná sloboda myslenia sú hlavnými charakteristickými znakmi postavy v tomto štýle. Sochy v štýle avantgardy pozostávajú z oblých tvarov, hladkých línií a prechodov. Etnické oblasti zahŕňajú všetky druhy dizajnov a materiálov. Najvýznamnejším historickým štýlom je renesancia. Sochy tohto smeru zobrazujú ľudí a objekty prírody. Monumentálna socha vyniká svojou majestátnosťou a majestátnosťou.

Jeden z moderných pravidiel dekorácie hovorí, že štýly môžu byť kombinované a pravidlá môžu byť porušené vytváraním nových kombinácií.

    

Veľkosť sôch a ich umiestnenie

V závislosti od veľkosti figúr sa umiestnia na podlahu (veľké), stoly (menšie ako priemerná veľkosť) alebo police (malé). Niektoré sú určené pre konkrétne miesta. Niektoré sochy môžu byť prezentované vo forme jediného fragmentu. Doma to vyzerá nezvyčajne; sa zhoduje s konceptom moderného umenia. Obývacia izba môže byť zdobená niekoľkými veľkými, pútavými sochami. V spálni stojí za to umiestniť postavu originálneho formulára alebo sošku zobrazujúcu pár v láske. V kuchyni sú umiestnené sochy malých soch studených farieb. V detskej izbe je lepšie kúpiť drobné nerozbitné figúrky. Mali by byť umiestnené na policiach. Klasickým riešením je umiestniť sochy na obe strany krbu a vytvoriť nad nimi reliéf. Číslice by mali byť oveľa tmavšie alebo svetlejšie ako farebný rozsah stien. Kombinácia rôznych materiálov je vítaná pri zdobení sochami.

Nie je potrebné umiestniť sochárske predmety so stratou do pohodlného usporiadania nábytku alebo iných prvkov.

    

záver

Socha - klasický prvok interiéru. Správne umiestnenie obrázkov vyžaduje základné znalosti o kompatibilite materiálov so štýlom, v ktorom sa miestnosť vytvára. Malé sošky sú najuniverzálnejšie: sú vhodné na realizáciu historických a moderných trendov v dizajne, priťahujú príliš veľa pozornosti, bojujú menej často, sú ľahko ovládateľné a menej nákladné. Hlavnou výhodou soch z polodrahokamov je farebný gamut. Sošku si môžete vytvoriť sami. Bez špeciálnych zručností si môžete vytvoriť sochu niekoľkých kovových častí. Ale vytvoriť papier postava bude musieť prijať špeciálne kurzy. Socha v interiéri má univerzálny účel - hostia môžu mať radi, že môže osloviť milovníkov umenia, záujem detí. Vďaka flexibilným cenám je k dispozícii všetkým.

Zanechajte Svoj Komentár