Spálňa v secesnom štýle - elegantný moderný dizajn

Moderné kombinuje všestrannosť a praktickosť, eleganciu formy a luxusu. V interiéri dominujú zjednodušené tvary, prírodné materiály, kvetinové vzory, klenuté štruktúry. Dizajn spálne v secesnom štýle zabezpečuje tiché osvetlenie, ušľachtilé nenápadné farby, množstvo skla a drevených predmetov. Pohodlná, relaxačná atmosféra sa vytvára v miestnosti bez zbytočného spestrenia a presýtenia dekoratívnymi detailmi.

Interiér spálne dopĺňajú rastliny vo forme rastlín, porcelánového kovového príslušenstva, zrkadla v elegantnom ráme a závesy s hrubými závesmi. V modernej interpretácii modernosti sú položky z chrómovaného kovu, modulárny nábytok, maľby, fotografie s kvetinovými motívmi, mystické tvory a ženské postavy.

O modernom štýle: história a hlavné charakteristiky

Smer bol vytvorený na prelome XIX-XX storočia. V tom čase to bolo naozaj moderné, ukázalo sa ako alternatíva k miešaniu rôznych štýlových prvkov z rôznych epoch a kultúr. Prúd existoval až do konca roku 1914 vo všetkých oblastiach umenia a dizajnu, oslobodený od slávnostného a veľkolepého interiéru. V interiéri sa objavili konzistentné línie, jednota dekoratívnych dielov a nábytku, integrita priestoru. Použité rámové konštrukcie, nové stavebné materiály (sklo, železobetón). O desaťročia neskôr moderný štýl nestratil svoj význam, priťahuje živými a krásnymi formami, harmóniou a funkčným usporiadaním.

Pre návrh spálne je potrebné brať do úvahy charakteristické črty smeru, pozorovať malé detaily. Štýl môžete napodobniť pomocou dekoratívnych predmetov, svietidiel, nábytku.


    

Hlavné črty modernity

1Prvky dizajnuMozaika, kvetinové ornamenty, modelovanie, detaily hladkých sadrokartónových dosiek, kresby, opakované v čalúnení, obkladové materiály
2Prevažujúce farbyPrírodné odtiene dreva, kameňa, trávy, neba s miernym zahrnutím jasných farieb
3Čiary a tvaryNedostatok správnej geometrie a symetrie. Hladké tečúce línie, imitácia rastlinných foriem
4windowsVeľké rozmery, oddelenie stenami, drevené rámy
5dvereOblúkové konštrukcie s vitrážami
6textilnéMnožstvo záhybov, peliet, asymetrické závesy, vrstvenie
7nábytokElegantné doplnky, vložky z dekoratívneho skla, zakrivené tvary, frézovanie


    

Kto bude vyhovovať modernému štýlu

Sofistikovaný dizajn bez striktných foriem je univerzálny, ako mladí kreatívni ľudia a starší ľudia, ktorí uprednostňujú pestrofarebný, elegantný dekor s nízkymi kľúčmi. V spálni tínedžerov, sacesný štýl môže byť zriedený s podkrovnými prvkami: predmety a lampy z chrómovaného kovu, lakonické transformačné lôžko, otvorené police, hrubá textúra dreva. Kreatívna povaha zahŕňa kombináciu svetlých a neutrálnych odtieňov, viacúrovňové stropné konštrukcie, vitráže a nástenné maľby s veľkými kresbami v dizajne spálne. V dievčenskej izbe si môžete vybrať posteľ so zakrivenou čelo, svetlejšie farby čalúnnických materiálov a záclon, napríklad burgundské, žlto-broskyňové, lila. Pre pánsku spálňu potrebujete pevný nábytok z tmavých farieb, nenápadné závesy, stojaci lampu, lampy z matného skla.


    

Moderné s modernými tvarmi, bez ostrých rohov a ostrých hrán vhodných pre malé spálne. Priestranné izby majú viac možností použitia vitráží, sklenených prvkov, kovových doplnkov.

Rozsah farieb

Moderné odstraňuje ostré hranice a prechody, steny a stropy by mali byť uchovávané v jednej farbe alebo podobnej farbe.

Aplikovať farby na pozadie:

 • piesok;
 • krém;
 • poltóny zelenej, fialovej, modrej farby;
 • perlovo sivá;
 • béžová;
 • slonová kosť;
 • zaprášený lila.


    

Môžu byť riedené tmavomodrou, antracitovou, tmavofialovou, čiernou, terakotovou, okrovou, wenge farbou. V spálni, muži vybrať povrch v oceli, tabaku, hnedé, močiar. Tajomná atmosféra v ženskej spálni vytvára tlmené červené, žlté, akvamarínové, zaprášené ružové, levanduľové odtiene. Svetlé poznámky robia strieborné a zlaté rámy, zrkadlá, hladké ťahy na kvetinové vzory, lampy. Tmavá podlaha môže kontrastovať so svetlými stenami a stropom. Detaily skla, kovu, drevených povrchov sú kombinované s jemnými a teplými odtieňmi.


    

Materiály a povrchové úpravy

Návrhári používajú prírodné materiály, prvky krištáľu, umelecké kovanie, vitráže.

 • Akékoľvek drevo, rôzne stupne spracovania aplikované na podlahu, dvere, povrchové úpravy stien.
 • Sklo je krásne kombinované s ľahkými stenami, kovovými prvkami. Sklenená prepážka s obrazom nepreťažuje miestnosť, zachováva integritu interiéru, izoluje lôžko od šatne, pracovného priestoru, priestorov pre hry alebo triedy v detskej spálni.
 • Kovové prvky vo forme držadiel, rámov, rámovacích zrkadiel a obrazov, prvky svietidiel sú povinnými prvkami modernistického štýlu. Detaily by mali byť elegantné, s hladkými ohybmi, väzbami. Kované nábytkové nohy a čelo vyzerajú ušľachtilo.


    

Na rozdiel od dizajnérskych projektov z minulého storočia, teraz pri navrhovaní spálne v modernom štýle používajú analógy drahých prírodných materiálov. Na oknách, krídla prípadov film vitráže nie je zlý vzhľad. Drevené podlahové povrchy sú nahradené laminátom s imitáciou textúry parkiet.

Paul

Vhodný materiál pre konečnú úpravu podlahy - umelecké parkety s kvetinovými vzormi, prelínajúce stonky. Hranice, zásuvky na parketovej podlahe zdôrazňujú zaoblený tvar a absenciu ostrých rohov na nábytku. Zdôrazňuje moderný štýl parketových podláh s nízkymi nákladmi, lacné laminátové podlahy. Dubové drevo s radiálne umiestnenými trámami, ružovo-šedý buk s vlnitými vláknami vyzerá krásne. Tmavá podlaha kontrastuje s nízkymi stenami, dodáva interiéru dynamiku. Svetlé podlahy vhodné pre malé a úzke izby, vytvárajú akcent v tandeme s kobercami zelených, modrých odtieňov.

Nenáročný v starostlivosti o porcelánu kameniny revetment teplej podlahy. Špeciálne vyrábané kolekcie obkladov z prírodných odtieňov s mozaikami, obrazy rozvetvených rastlín, imitácia mramoru, dreva.

    

Lesklý lesklý povrch robí z tienenej malej spálne ľahšiu a atraktívnejšiu. Matný porcelánový kameň neoslňuje, vytvára pohodlie.

steny

Povrchy stien slúžia ako pozadie, mali by byť stručné a nízke.

Dekoratívne omietky vytvárajú na steny rôzne efekty:

 • mramor dáva miestnosti zvláštnu eleganciu a eleganciu;
 • hodváb, zamat fascinuje mäkkými moduláciami, vytvára príjemnú relaxačnú atmosféru;
 • travertín prináša do izby pocit luxusu a pokoja;
 • lesk perál je stiesnená spálňa vizuálne priestranná.


    

Steny miestnosti v secesnom štýle môžu byť omietnuté a maľované. Zelené, béžové a levanduľové odtiene uvoľňujú, stručné biele - dobré zázemie pre nábytok. Lila a ružová farba sú vhodné na vytvorenie romantickej atmosféry. Odporúča sa natrieť akcentovou zónou v jasnejších tónoch, ozdobiť vzormi, drevenými panelmi, zlatými ornamentmi, maľbami. V moderných dizajnérskych projektoch zdôrazňujú štýl textúrovaných tapiet s asymetrickými a vlnitými vzormi, lesklým prepadom.

strop

Je žiaduce, aby dizajn stropu odrážal dotyk, dekor steny. Dôraz je kladený na tvar, kontúrové osvetlenie. Neprijateľné pre štýl spojov a rohov zmäkčiť bagety, omietky, štuky. Koncept modernosti sa hodí na dvojvrstvové stropy, ktoré kombinujú zaoblené tvary, zvlnené línie. Strečové plátno so saténovou textúrou, tlmeným leskom, vyzerá veľkoryso vo výklenkoch viacúrovňového stropu. Vizuálne expresívne stropné krytiny so zdobenými vzormi a kvetinovými vzormi v štruktúre sú relevantné pre veľké miestnosti. V spálni so skromnými parametrami je vhodný jednoúrovňový strop alebo závesná konštrukcia s lesklou vložkou a prechodom na malej úrovni. Biele PVC alebo látkové plátna s potlačenými kosatcami, motýľmi, ozdobami pavieho peria, kvetov a lezeckých stoniek vytvárajú modernú atmosféru. Vitrážové vložky dávajú krehkosť a šarm, ale sú vhodné len v priestranných izbách.


    

Strop by mal byť predĺžením stien, zlúčiť s ním, rovnaký alebo mierne odlišný odtieň.

osvetlenie

Od voľby osvetlenia závisí od vizuálneho pohodlia. Svietidlá by mali primerane zodpovedať veľkosti a štýlu spálne. Pre zónové osvetlenie sa odporúča zvoliť závesné svetelné zdroje s úzko nasmerovanými lúčmi svetla, nainštalovať stojaci lampu na čítanie a zavesiť svietidlo na hlavu postele. Úplná relaxácia poskytuje osvetlenie stropu.

V moderných lustroch sa lampy používajú ako prvky tvoriace štýl.

Charakteristické rysy svietidiel moderného štýlu:

 • tienidlá v vitráži;
 • oblúkové a okrúhle konzoly;
 • základy z bonzy, stromu, obložených prvkov, ozdobených detailov;
 • Lampy zo skleneného skla v tvare púčikov, guličiek;
 • prívesky na kryštály;
 • škvrny na imitujúcej vetve niklových alebo medených tvaroviek;
 • kombinácia zaoblených a čiarkovaných čiar.

    

Výber a umiestnenie nábytku

Posteľ, ako kľúčový prvok spálne, by mala byť vyrobená z drahého dreva, kovu alebo kombinácie týchto materiálov. Hodí sa do štýlu modernej kované, drevené čelo pokryté látkou alebo kožou. V dizajne lôžka nie je úmyselná pompézna, výhodnejšia je stručná konštrukcia, čalúnenie je v súlade s tonalitou stien. V priestrannej miestnosti vhodné okrúhle modely, ktoré zaberajú centrálne miesto, vyzerajú výnimočne. Na úpätí postele vyzerá krásny malý oválny koberec, kontrastujúci s podlahou. Komoda a šatníková skriňa sú doplnené držadlami zo slonoviny, chrómu a bronzu. Maximálne vyjadrenie moderného štýlu krídla z farebného skla, pieskované vitráže. Skrine sú umiestnené pozdĺž vzdialených stien alebo v rohoch. Namiesto nočného stolíka alebo v rohu pri okne je umiestnený toaletný stolík.


Základným pravidlom pri výbere nábytku do spálne v modernom štýle je minimum predmetov, zjednodušené flexibilné formy, ergonómia.


    

Textílie, doplnky a dekor

Štýl dopĺňajú záclony z ťažkých tkanín s obrazom konárov, vtákov a ľalií. Nevyhnutný sprievod vytvára strapce, háčiky, pelety, šnúry. Sofistikovanosť modernosti zdôrazňuje prikrývky a vankúše zo saténu, žakáru a brokátu v kombinácii so vzormi na stenách. Dvere sú zdobené vitrážami, zrkadlami, panelmi zakrivených foriem. Monochromatické plátna vo farbe nábytku zachovávajú v spálni jednotný štýl, harmonickú atmosféru.

Urobiť chýbajúce akcenty:

 • Sošky zo skla, dreva, kryštálu, bronzu;
 • svietniky;
 • štukovej;
 • Zrkadlá v ťažkých rámoch so závitom, navíjacie linky;
 • Fotopapier s pulzujúcimi líniami, kolážami z rastlín, vlnitými ornamentami;
 • obrazy, reprodukcie zobrazujúce dlhosrsté ženy na pozadí prírody, aranžovanie kvetov.


    

záver

Napriek sofistikovanosti a hojnosti výzdoby je hlavnou zásadou modernosti premyslenosť a funkčnosť, monotónne farby. Osvetlenie, nábytok, kombinácia prvkov dizajnu, prírodné odtiene majú pokojný odpočinok. Pokojné farby stien a textílií sú v súlade s dekoratívnymi doplnkami. Spálňa získava matný vzhľad, v útulnom súkromnom priestore je príjemné relaxovať od rýchleho rytmu.

Aby bolo možné kombinovať nábytok, povrchovú úpravu, osvetlenie, musíte vziať nápady z okolitej prírody, aby boli inšpirované krásou lezeckých rastlín, vlniek. Keď navrhujete miestnosť, musíte vybrať hlavný prvok, pod ktorým budú vybrané odtiene dokončovacích materiálov, ďalšie položky. Ak je to možné, v spálni by sa malo ponechať veľa miesta, široké uličky k posteli.

Zanechajte Svoj Komentár