Nápady pre dizajn a interiér mládežníckej izby

Poskytovanie skutočného komfortu bývania a voľného času pri vytváraní jednoduchého dizajnu mládežníckej izby nie je ťažké. Hlavnými požiadavkami na zvolené usporiadanie a dizajn sú ich jednoduchosť a harmónia. V spálni, kde bude dievča alebo chlapec žiť, nie sú žiadne okázalé alebo prísne štýly, nie je potrebné si vybrať. Čím je miestnosť dekoratívnejšia, tým bude každá z vytvorených zón kompaktnejšia, čím sa bude cítiť pohodlnejšie. Preto je v prvom rade potrebné zvoliť moderný trend, ktorý predpokladá zavedenie monochromatického farebného rozsahu. Ďalej vyberte optimálnu farbu, ktorá môže zvýrazniť štýl a vytvoriť príjemnú domácu atmosféru. Pokiaľ ide o vybraný nábytok, musí byť multifunkčný. Výzdoba a doplnky na úpravu mládežníckej izby sú však vyberané individuálne: podľa koníčka a charakteru samotného majiteľa.

Vlastnosti interiéru pre mládež

Usporiadanie mládežníckej miestnosti pre jedného alebo dvoch ľudí sa vykonáva bez väčších ťažkostí. Medzi najzaujímavejšie prvky dizajnu a usporiadania týchto spální patrí:

 1. Prevaha jednofarebného dizajnu a dostupných materiálov dekorácie. Jednoduchosť dizajnu prispieva k pohodlnému odpočinku, učeniu a práci. S riadnym stylingom, môžete dosiahnuť jednoduchosť motivácie majiteľa miestnosti k dosiahnutiu nových cieľov, rozvíjať sebavedomie a svoje vlastné schopnosti.
 2. Prípustnosť výberu rôznych štýlov. Ak väčšina chlapcov ako moderný, mestský alebo podkrovný štýl, dievčatá môžu zariadiť svoju izbu v provence, francúzskom štýle. V mládežníckej miestnosti bude relevantná aj etnická výzdoba a štýl 50. rokov.
 3. Jednoduché usporiadanie. Najpotrebnejší nábytok vo výške malého počtu dekorov (na rozdiel od dospievajúcich spální) vytvorí príjemnú atmosféru pre jeho majiteľa.

 

Rozloženie v závislosti od veľkosti miestnosti

Dôležitou úlohou pri usporiadaní mládežníckej izby je jej veľkosť. V priestrannej miestnosti môžete jednoducho rozdeliť pracovné a oddychové priestory pre dve osoby naraz. Ale v strednej a malej veľkosti spálňa dvaja ľudia budú nepríjemné. Preto pri plánovaní navrhovania a usporiadania miestnosti pre mladého muža alebo dievča by sa mali brať do úvahy predovšetkým ich primárne potreby a mali by sa vyčleniť ďalšie miesta na odpočinok a prácu a zvyšné zóny by sa mali rozdeliť podľa zostávajúceho voľného priestoru. V prípade potreby možno oddelené časti spálne rozdeliť regálom alebo skriňou. Najlepšie je však vyhnúť sa takémuto územnému členeniu: môže preťažiť interiér a vizuálne zmenšiť priestor miestnosti. Optimálnym riešením pre malé priestory bude použitie kompaktných nábytkových modulov alebo transformovateľného nábytku.

Veľká izba

Dispozícia priestrannej mládežníckej izby môže obsahovať plnú obývaciu izbu, kde môže majiteľ relaxovať so svojimi hosťami. V zadnej časti miestnosti by mal byť pohodlný priestor na spanie. Tu si môžete nainštalovať manželskú posteľ, nočné stolíky. V blízkosti miesto zrkadlo a šatník s vecami. Centrálna časť miestnosti by mala byť voľná. Vľavo (alebo vpravo) umiestnite pracovný stôl. Na opačnej strane zriadiť pohovku a stoličky, kompaktný konferenčný stolík. Týmto princípom je možné vybaviť priestrannú izbu a jednoizbový apartmán. Ak dvaja študenti žijú vo veľkej miestnosti, na zadnej časti by mala byť obývacia izba s dvoma pracovnými priestormi vedľa nej. Vľavo a vpravo od centra nainštalujte samostatné lôžka.

Priemerná izba

Priemerná veľkosť mládežníckej izby je vhodná pre jedného a dvoch ľudí. V prvom prípade musíte vo svojej vzdialenej časti umiestniť malú šatníkovú skriňu vedľa postele (alebo pohovky) a nočnej skrinky. Vľavo alebo vpravo od stredu miestnosti je potrebné nainštalovať písací alebo počítačový stôl na usporiadanie pracovného priestoru. Naopak, ak to dovolí priestor, umiestnia sa dva stoličky a kompaktný konferenčný stolík. Pre pobyty dvoch osôb, vo vzdialenej časti sú dve samostatné lôžka (vľavo a vpravo). Medzi nimi je priestranná skriňa. Vľavo a vpravo od stredu môžete nainštalovať pár pultov.

Môžete tiež nainštalovať jeden stôl s dvoma pracovnými stanicami (podmienečne rozdelený v strede skrine a skrinky s policami). Pri použití takéhoto modelu si majitelia izieb budú môcť nainštalovať pohovku, kreslá s priateľmi naproti pracovisku. Pri inštalácii dvoch samostatných stolov na usporiadanie spoločného priestoru na sedenie je nepravdepodobné, že bude úspešný.

Malá alebo malá miestnosť

Harmonické vybavenie malej mládežníckej miestnosti pomôže pri výbere praktického modulárneho nábytku. Takto prepojená skriňa, stôl a police pre pracovníkov, vzdelávacie materiály budú zaberať minimum priestoru. Tento model by mal byť umiestnený pozdĺž dlhej steny miestnosti. Pozdĺž protější steny, v najvzdialenejšom rohu musíte nainštalovať jedno lôžko. Ak je to možné, mal by byť podmienečne oddelený stojanom alebo drevenou priečkou. Vedľa priestoru na spanie je priestor na posedenie. Vhodná by bola dvojica stoličiek alebo pohovka. Je veľmi výhodné, ak je oproti pohovke umiestnený počítačový stôl s veľkým monitorom. Môže byť použitý na zdieľanie filmov s priateľmi. Medzi stoličkami sa odporúča konferenčný stolík. Pri inštalácii pohovky vľavo a vpravo od nej (alebo z oboch strán naraz) môžete označiť podstavce.

Priestorové zónovanie

Aby bolo plánovanie racionálne, odporúča sa, aby sa pred zorganizovaním mládežníckej miestnosti urobil podrobný projekt. Je potrebné zahrnúť do neho hlavné zóny, pridať do plánu potrebný nábytok a pokyny týkajúce sa povolených veľkostí. Na vykonávanie zónovania v spálni by malo byť pridelenie týchto častí:

 • priestor na spanie: v priestrannej izbe môže byť manželská posteľ, s malou plochou v miestnosti je lepšie zastaviť výber na jednom kompaktnom lôžku;
 • štúdia a pracovná zóna: prítomnosť počítačového stola s rozšírením umožní študentom (a pracujúcim študentom) pohodlne ukladať vzdelávacie materiály;
 • rekreačnej oblasti s priateľmi: pre pôvodnú organizáciu tejto časti, môžete nainštalovať pohovku alebo fazuľa tašky, naopak tam môže byť TV;
 • šatníková skriňa: malá šatníková skriňa umožňuje kompaktné a pohodlné uskladnenie všetkých vecí, je tiež možné nainštalovať vešiak na podlahu a komodu (na šatníku môžete inštalovať stojany na uloženie šperkov).

Farebné riešenia

Pre originálny dizajn spálne pre mládež sa odporúča zvoliť vhodný rozsah farieb pre vytvorený štýl:

 • podkrovie: sivé, svetlohnedé tóny + akcenty v čiernej farbe vytvoria harmonickú a pokojnú atmosféru;
 • mestská: hlavná farba je sivá, môžete použiť žlté, limetkové, fialové, svetlomodré alebo karmínové akcenty;
 • moderné: hlavná farba je béžová, smotanová, piesková a tehlová, sivá, čierna, tyrkysová sú vybrané ako ďalšie farby;
 • Provence: svetlá základná farebná schéma je doplnená tyrkysovou, svetloružovou alebo fialovou farebnou schémou;
 • Francúzsky: biela alebo krémová hlavná farba je doplnená ľahkým karmínom, pieskom, drobnými čiernymi škvrnami.

Materiály na povrchovú úpravu

Najlepší materiál na konečnú úpravu podlahy je laminát: je k dispozícii, ľahko sa inštaluje a predáva v širokom spektre farieb. Laminátová podlaha môže byť doplnená o krásny koberec. Ak chcete vytvoriť teplú a útulnú atmosféru, môžete okamžite položiť koberec. Pre steny vhodné monochromatické tapety s malými vzormi pre maľovanie. Bežné tapety s ornamentami je lepšie nepoužívať. Najjednoduchšia a správna možnosť je obvyklá maľba stien. Ak je to žiaduce, monochromatické sfarbenie môže byť doplnené tematickými fotografickými tapetami (s obrázkami nočného mesta, portrétmi slávnych herečiek, spevákov). Stretch plátno pre satén je ideálny pre dokončenie stropu. Lesklé modely v jednoduchom dizajne budú nevhodné. Ekonomickým riešením bude obvyklé obaľovanie alebo inštalácia jednovrstvového stropu sadry.

osvetlenie

Originálne osvetľovacie zariadenia sú dôležitým vnútorným prvkom mládežníckej izby. Pre správne usporiadanie takýchto spální by sa mala zvoliť kombinovaná osvetľovacia schéma, vrátane nasledujúcich modelov:

 • strop (stojaci ako hlavné svetlo): luster v neobvyklých geometrických tvaroch, pár zavesených modelov s pologuľovými odtieňmi alebo niekoľko radov bodových svetiel zabezpečujú vysoko kvalitné osvetlenie miestnosti večer a v noci;
 • desktop: svetlý iluminátor na stole, výškovo nastaviteľný a uhol sklonu, na stole vám uľahčí učenie a prácu;
 • stena a podlaha: v blízkosti postele, pohovka, odporúča sa zavesiť miesta na steny alebo nainštalovať dizajnérske svietidlá.


Praktickou modernou možnosťou je stúpajúci strop (mäkké osvetlenie stropu sadrokartónu okolo obvodu). Najobľúbenejšie sú modely s farebným fialovým, modrým svetlom, ktoré vytvárajú tajomnú atmosféru.

Výber a umiestnenie nábytku

Výber multifunkčného nábytku pomôže eliminovať neporiadok v miestnosti a vytvoriť útulnú atmosféru. Takže lôžko so zásuvkou alebo zdvíhacím mechanizmom umožní ľahké uskladnenie. Pri výbere skrine je potrebné venovať pozornosť rôznorodej výplni: mikročlánky na zavesenie košele a šaty, police na ležérne oblečenie, boxy na bielizeň. S malým množstvom oblečenia bude inštalácia stojana na podlahy moderným riešením. Praktické modely sú doplnené v spodnej časti zásuvkami a policami na uloženie tašiek a príslušenstva. Malá pohovka v rekreačnej oblasti poskytne možnosť stráviť noc hostiteľa hostí. Ale stoličky (obyčajné, bezrámové alebo skladacie) zaberajú menej miesta av prípade potreby ich možno ľahko preusporiadať.

Pri výbere počítačového stola sa odporúča venovať pozornosť jeho dizajnu. Modely s podstavcom, rozšírenia pomôžu ľahko uložiť pracovníkov, vzdelávacie materiály, je vhodné umiestniť dekoratívne vázy, figúrky alebo usporiadať živé rastliny originálnym spôsobom.

Príslušenstvo a dekor

Medzi najobľúbenejšie možnosti zdobenia mládežníckej izby patria:

 • obrazy: môžu to byť tematické kresby, moderné diamantové výšivky alebo krásne vzory vyšívané saténovým stehom;
 • plagáty: plagáty v retro štýle budú v každom interiéri tvorivé a plagáty s motivačnými nápismi budú vhodné;
 • maľované dosky: štvorcové alebo okrúhle dosky budú vyzerať nádherne v podkroví a provence;
 • zrkadlá: nástenné doplnky v jednoduchých formách vhodné pre mladého muža, štýlové modely s podlahovými rámami dokonale doplnia dievčenskú spálňu;
 • tematické figúrky a predmety: veľký omietkový pes, gitara visiaca na stene, dokonale dopĺňa celkový dizajn spálne.

Živé rastliny vo svetlých kvetináčoch, nádobách s nádobami alebo drevenými kvetináčmi môžu byť tiež pripisované štýlovému a originálnemu zariadeniu.

záver

Je možné odborne zariadiť a prakticky vybaviť mládežnícku miestnosť bez zapojenia špecialistov: nie je tak ťažké opraviť a navrhnúť originálne sami. Pre ľahšiu orientáciu sa odporúča, aby ste okamžite vypracovali podrobné výkresy a plány. Poskytnú jednoduchosť plánovania spálne, praktickosť používania každého z jeho meračov, jednoduchosť identifikácie hlavných a sekundárnych zón. Tiež podľa plánu uľahčí výber optimálnej farebnej škály a potrebných povrchových materiálov. Po vytvorení "základ" miestnosti, môžete pristúpiť k výberu nábytku a doplnkov. Zároveň by sa dekor nemal meniť: je lepšie zastaviť výber na 2-3 tri prominentné prvky, ktoré dopĺňajú zvolený smer. Najlepšou voľbou pre styling bude výber tematických figúr alebo obrazov, plagátov. Pomôžu zdôrazniť zvolený štýl a vyniknúť.

Zanechajte Svoj Komentár