Masáž miestnosti design

Masáž je prastarou praxou trenia ľudského tela na terapeutické účely. Termín má len tri varianty pôvodu. Z gréckej "masáže" sa prekladá ako "miesenie rúk", a od francúzštiny - "rub". V arabčine slovo "masy" znamená ťahanie, trenie. Prvá začala praktizovať masáž čínskych lekárov späť v 3 tis. e. Obrazy ľudí s "mapou" špeciálnych bodov, ktoré sú tlačené na určité orgány v tele, dokonca dosiahli naše dni. Masáž je v mnohých ohľadoch podobná jednej výlučne čínskej metóde liečby - akupunktúre. Maséri neurobili len boľavé miesto pred začervenaním, používali rôzne priechody, prsty, dlane a hnali určité body.

Samotný postup bol uskutočnený použitím špeciálnych prípravkov - zmesí olejov a drvených liečivých bylín. Masáž bola vykonaná nielen na liečenie chorôb a zranení, ale aj na kozmetické účely, na zjemnenie pokožky a jej zdravý vzhľad, na uvoľnenie celého tela. Moderné masážne miestnosti ponúkajú asi tucet druhov procedúr a bonusov vo forme aromaterapie, fyto sudov, zábaly. Čím širší je rozsah služieb, tým väčší je priestor pre prácu, a tým aj väčší biznis. Je potrebné rozlišovať medzi masážnymi miestnosťami a salónmi. Prvý z nich spravidla slúži vždy len jednému alebo dvom ľuďom a títo sú určené pre veľký tok zákazníkov. Dizajn interiéru masážnej miestnosti je dôležitým aspektom úspešného podnikania spolu s kompetentnou reklamnou kampaňou, dobrou polohou a vysoko kvalifikovaným personálom. Zvážte základné požiadavky na priestory a najmä ich dizajn.

Základné požiadavky na masážnu miestnosť

V masážnej miestnosti je potrebné vytvoriť pohodlné podmienky pre zamestnancov a návštevníkov. Všetky požiadavky stanovujú príslušné orgány (sanitárna a epidemiologická stanica, požiarna ochrana). Dodržiavanie bude tiež starostlivo kontrolované. A nezáleží na tom, kde sa kancelária alebo salón nachádza: v samostatnej budove, v nákupnom centre alebo v byte bytového domu.

Pri výbere miestnosti a interiéru je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim aspektom:

  • Area.
  • Vetranie a teplota.
  • Dostupnosť ďalších zariadení a ich usporiadanie.
  • Osvetlenie.
  • Finish.
  • Nábytok a jeho umiestnenie.


    

Osobitná pozornosť by sa mala venovať požiarnej bezpečnosti. V masážnych miestnostiach sa spravidla používajú sviečky a zapaľujú špeciálne vonné tyčinky, ktoré šíria špecifickú arómu. Tieto položky súvisia s potenciálnymi zdrojmi požiaru, preto by sa s nimi malo zaobchádzať s vedomosťami a umiestňovať ich len na špeciálne žiaruvzdorné podpery.

Priestor izby

Plocha podlahy je vypočítaná na základe počtu masážnych stolov. Každé pracovisko by malo byť rozdelené na zóny a oddelené od susedov. Ak bude v kancelárii pre návštevníkov prijatých niekoľko masérov, bude pre jedného špecialistu postačovať 8-10 m2. metre. Podľa oficiálnych požiadaviek musí mať pracovisko pracovníka rozlohu najmenej 8 metrov štvorcových. Ak zaberá samostatnú izbu, toto číslo sa zvýši na 12 m². Okrem toho je potrebné prideliť miesto pre recepciu alebo recepciu, kde sa bude vykonávať záznam a výpočet, a pre ďalšie zóny alebo miestnosti (oddychová miestnosť, šatňa, kúpeľňa).

Dostupnosť ďalších izieb

Podľa požiadaviek musí byť kúpeľňa pripojená k masážnej miestnosti. Táto izba je vybavená nielen toaletou, ale aj sprchovacím kútom. Masáž sa vykonáva len na čistom tele, takže návštevníci by mali mať možnosť umývať, pretože mohli prísť po práci alebo z druhého konca mesta v horúčave. Plná šatňa je zvyčajne vybavená vo veľkých salónoch. Malé organizácie majú dostatok mobilnej obrazovky. Relaxačná miestnosť (čakáreň) na masážnu miestnosť je skôr luxusom ako nutnosťou. Veľké salóny, ktoré si nárokujú štatút "elity", zvyčajne poskytujú návštevníkom oddelenú miestnosť s útulnými pohovkami, TV, časopismi, chladičom a detskou izbou. Malé skrinky sú obmedzené na mäkký roh.

Teplota a ventilácia

V masážnej miestnosti sa vždy udržuje pohodlná teplota (nie nižšia ako 22 stupňov). Preto musí byť prítomný a vykurovacie a chladiace systémy. Ak je miestnosť umiestnená v nákupnom centre alebo obytnom dome, potom bude problém zimných mrazov riešený ústredným kúrením. V ostatných prípadoch namontujte špeciálne kotly (plynové alebo elektrické) a pripojte ich k systému potrubí a radiátorov. V lete vám moderný model klimatizácie pomôže vyrovnať sa s teplom - rozdeleným systémom typu dodávky. Mimochodom, to funguje nielen pre chladenie, ale aj pre vykurovanie, čo bude dobrá pomoc v ťažkých zimách. Jeho hlavnou výhodou je však kombinácia samotnej klimatizácie s vetraním čerstvého vzduchu cez potrubie. S pomocou rovnakej jednotky v miestnosti dostane čerstvý vzduch. Kvalitné vetranie sa vzťahuje aj na povinné požiadavky na masážne miestnosti.

osvetlenie

V masážnej miestnosti musí byť prirodzené svetlo. Zatienenie okien pre intímnu atmosféru, ktorá má prispieť k relaxácii, je nemožné. Windows bude musieť zatvoriť tenký tyl alebo rolety. Pokiaľ ide o pracovné umelé osvetlenie, na strope je niekoľko lámp, svetlo, z ktorého padá priamo na masážny stôl. Tieto zariadenia by mali masérovi poskytovať pohodlie počas práce. Dekoratívne rozptýlené osvetlenie slúži len na vytvorenie príjemnej, relaxačnej atmosféry pre návštevníkov.

Povrchová úprava

Povrchy musia byť povrchovo upravené materiálmi odolnými voči vlhkosti, ktoré sa neboja pravidelného kontaktu s agresívnymi chemikáliami pre domácnosť. Vinylová tapeta s ochranným filmom alebo keramickou dlažbou je ideálna pre steny. Pre podlahu je lepšie zvoliť linoleum, dlaždicový alebo polymérny samonivelačný náter. Laminát alebo parkety veľmi rýchlo "ozdobiť" odier a stať sa k ničomu.

nábytok

Nábytok pre masážnu miestnosť možno rozdeliť do dvoch typov:

  • Vysoko špecializovaný. Stoličky, stoličky, stoly.
  • Normal. Stôl, stoličky, vešiaky, prenosné plátna, stojany na oleje a lekárske prípravky, skrinky na uteráky, kúpacie plášte.

Pri výbere nábytku pre pracovisko sa spoliehajú len na jeho funkčnosť. V salóniku alebo čakárni môžete použiť mäkké, pohodlné pohovky alebo stoličky. Moderný plast (s výnimkou high-tech interiérov) by sa mal vyhodiť v prospech dreva. Tento materiál je blízky prírode a "teplo" je vnímané človekom.


    

Ak je masážna miestnosť umiestnená v saune alebo v kúpeli, kde sa pravidelne udržiava vysoká vlhkosť, najlepším riešením by bolo kúpiť nábytok s kovovými rámami a plastovým povlakom.

Odporúčané farby

Farby v interiéri masážnej miestnosti zohrávajú významnú úlohu. Pomáhajú vytvoriť správnu atmosféru. Návštevníci nebudú môcť fyzicky relaxovať, ak budú cítiť emocionálny stres. Z tohto dôvodu sa chladné odtiene (modré, modré, fialové) neodporúčajú používať vo veľkých množstvách. Môžu sa stať akcenty v teplej oblasti, mierne oslabiť jeho monotónnosť. Na základe palety sa zvyčajne volí jeden odtieň, ktorý je doplnený dvoma blízkymi spektrami, na princípe podobnej kombinácie. Hnedé, karmínové, titánové, cinabarové, okrové, terakotové, zlaté, medené sú ideálne pre masážnu miestnosť. Používajú tiež „chutné“ tóny: mrkvu, granátové jablko, víno, horčicu, mandarínky, maliny, orechy, čokoládu, creme brulee, kávu s mliekom. Farebná škála sa ľahko riedi neutrálnou bielou alebo sivou farbou. Odporúča sa nepoužívať čiernu farbu.


    

Príslušenstvo a dekor

Masážna miestnosť pre zamestnancov je miestom výkonu práce a pre návštevníkov oázou pokoja so zvláštnou atmosférou. Tak, že človek môže relaxovať a doslova cítiť "doma", miestnosť musí byť zdobené. Steny môžu byť zdobené maľbami, závesnými panelmi, maľbami, skupinami autorských fotografií. V strede pozemku, spravidla krajiny alebo kvetinovú výzdobu. Sú neutrálne a ľahko vnímané akoukoľvek osobou. Horizontálne povrchy sú zdobené vázami s kvetmi, malými plastikami, skupinami misiek, sviečkami alebo arómovými lampami. Špeciálna chuť do miestnosti bude daná strapcami a miniatúrnymi šľahačkami vonných byliniek. Ale mali by byť vybraní s zručnosťou. Niektoré pachy nie sú navzájom kombinované a iné môžu byť vnímané ako dráždivé. Štýlový doplnok bude hrniec fíkusu alebo palma na podlahe. Záclony sú tiež dôležitým doplnkom. Krásny a moderný vzhľad bude dvojfarebné plátno na podlahe na priechodke s plátnovými vložkami. S ich pomocou môžete nastaviť vnímanie tvaru miestnosti. Vertikálne pruhy na závesoch budú opticky zdvíhať strop a horizontálne budú širšie okno a stenu.


    

Stylingová skriňa

Vytvorenie dizajnérskeho projektu aj pre najmenšiu masážnu miestnosť zahŕňa výber štýlu. Teraz sú veľmi populárne lakonické a praktické pokyny. Oni nielenže vyzerajú módne, ale tiež umožňujú značné úspory na zdobenie miestnosti, čo je veľmi dôležité pre začínajúcich masážnych terapeutov, ktorí otvoria svoje malé firmy. Ďalšou výhodou moderných trendov je jednoduchosť a jednoduchosť ich konceptov.

Orientálny štýl

Orientálny štýl označuje "natívne" pre masáže, ktoré sa objavili aj na týchto miestach. V strede "arabskej" skrinky položte pohovku z tmavého dreva s farebným matracom. Podlaha a steny sú vystavené dvom typom keramických dlaždíc: bielej a ozdobenej. Vzor na dlaždici je zložený do komplexného zloženia. Ak to rozmery miestnosti dovoľujú, potom je prízvuková stena zdobená sadrokartónovou konštrukciou, ktorá napodobňuje špičaté oblúky typické pre arabské a indické štýly. Nábytok je vybraný z dreva. Okná sú obložené závesmi dvoch alebo troch farieb. Miestnosť je zdobená vázami a miskami z guľatých tvarov, lampami v kovových rámoch. Pre thajský štýl sa vyznačuje použitím tkaniny na prekrytie stropu. Tkanina "zhromaždené" v centre a zdobené masívnym lustrom. Táto možnosť nie je vhodná pre skrinky s nízkymi stropmi.


    

Loft štýl

Masážna miestnosť v štýle loftu vyzerá veľmi moderne. Steny sú zdobené imitáciou tehál, ktoré sú natreté na vrchole vo svetlých farbách. Pre podlahy a fit linoleum "pod drevom." Nábytok používaný v dreve, väčšinou drahý, ale praktický. Strop je zariadený vstavanými reflektormi. Dekoratívne osvetlenie, náhodne rozptýlené po povrchu, sa najviac podobá hviezdnej oblohe. Štýlová dekorácia je reprezentovaná originálnou lampou v podobe "horiacich" vetiev, zhromaždených vo váze, nástenným zrkadlom v jednoduchom ráme, našuchoreným bielym kobercom v šatni.


    

Stylizácia japonského minimalizmu

Interiér skrinky pre minimalistickú masáž sa môže zdať príliš nudný, aj keď v skutočnosti je praktický a pohodlný. Táto možnosť je ideálna pre uzavreté priestory, kde je sotva dostatok miesta pre funkčné minimum. Izba je zdobená bielymi keramickými obkladačkami, len maľovanými alebo omietkami. Doska bude trvať najdlhšie. Akcentová stena je zdobená veľkým mozaikovým vzorom v japonskom štýle (dievča v kimone, vodopád čerešňových kvetov, pagoda nad riekou) alebo skupina zrkadiel originálnych tvarov. Na strope postavia niekoľko lámp v plochých odtieňoch namiesto jedného lustra. Masážny stôl je pokrytý ľahkou tkaninou bez vzorov. Namiesto stojana na oleje a lekárske formulácie sa používa skladovací systém s uzavretým typom. Lesklé fasády veľkého šatníka sú zdobené chrómovými rukoväťami. Okenné závesy panelové záclony. Dekor je skupina svietidiel a izbových rastlín v bielych keramických nádobách.


    

Ak sú v kancelárii dve pracoviská, zónovanie miestnosti sa vykonáva pomocou špeciálnych drevených roštov alebo stien z umelých bambusových stoniek.

Klasický štýl

Pre klasický štýl s použitím luxusných materiálov: drahé tkaniny, dekorácie, masívne drevo. Táto destinácia je vhodná len pre elitné masážne salóny, ktoré by mali zaujať návštevníkov. V srdci farebnej škály sa používajú hnedé a jeho odtiene. Podlaha je obložená keramickou dlažbou napodobňujúcou drevený vzor alebo lešteným mramorovým povrchom. Druhá možnosť bude oveľa drahšia, ale klasický štýl zvyčajne neuznáva rámec obmedzeného rozpočtu. Mramor sa tiež používa na dokončenie stien, ale v inej farbe, takže povrchy sa nezdajú byť monotónne. Nábytok z masívu zdobený rezbami. Mäkké stoličky sú potiahnuté brokátovým čalúnením a zdobené štvordielnym upevňovacím prostriedkom. Windows záclony ťažké závesy s lambrequin a drapáky.


    

záver

Cieľom masážnej miestnosti je vytvoriť uvoľnenú, nenápadnú atmosféru. Pre takúto miestnosť je veľmi dôležité, aby ste to neprečítali s detailmi. Mierne množstvo dekorácie dodá miestnosti požadovaný komfort, ale nezmení ju na sklad keramiky a sviečok. Zlepšenie tela prostredníctvom masáže vo východných krajinách sa považuje za súčasť filozofie života. Okolité atribúty hrajú dôležitú úlohu pri liečebných sedeniach, pretože emocionálne pripravujú osobu na zákrok. Preto sa plniaca miestnosť vyberá so špeciálnou starostlivosťou. Môžete dokonca použiť techniky čínskeho Feng Shui a usporiadať veľké kúsky nábytku podľa princípov taoistického učenia.

Zanechajte Svoj Komentár