Vytvorte krásne papierové kvety

Papierové kvety len na prvý pohľad sa môžu zdať príliš primitívne a jednoduché dekorácie. Majstri ich remesiel dokážu vytvoriť tak elegantné a elegantné dekoračné kompozície, že ich jazyk ani nehovorí ako „remeslá“. Papierové kvety môžu byť objemné alebo ploché. Zdobia steny, okná, police, dosky a dokonca aj strop. V závislosti na kráse kytice, niektoré použitie ako trvalé domáce dekorácie, a ďalšie - vytvoriť sviatočnú atmosféru. Bohatý jazyk kvetov má tiež svoje vlastné charakteristiky. S pomocou umelej kytice je ľahké odhaliť jemné noty a poltóny, ktoré sa stanú súčasťou vnútornej symfónie v dome. Ponorte sa do krásneho sveta kvetinovej rôznorodosti a zoznámte sa s množstvom krok za krokom majstrovských kurzov o vytváraní štýlového, neobvyklého dekoru.

Nápady na papierové farby

Dom zdobia papierové kvety. Zbierajú sa do kytíc, ktoré sa namiesto skutočných rastlín vkladajú do vázy. Tieto kvety nevyžadujú zavlažovanie a starostlivosť, ideálne pre tých, ktorí sú alergickí na peľ. Medzi nevýhodami sa zaznamenáva len ich predispozícia k rýchlemu vyhoreniu, ak sa puky umiestnia na priame slnečné svetlo. Osobitná úloha je venovaná kvetinovým dekorom na rôznych festivaloch. Hotovú kompozíciu môžete použiť na rôzne účely:

 • Umelá kytica bude luxusný a trvanlivý dekor 8. marca, narodeniny, Nový rok. Namiesto obyčajných guličiek a dažďa je strom zdobený papierovými ružami alebo ľaliami, čím vytvára ilúziu kvitnutia. Tak, že jednoduchá pohľadnica nevyzerá príliš porazená, je ozdobená malou kompozíciou dvojice pukov s vetvičkami umelej zelene. A samotná aplikácia sa stáva originálnym darom.
 • Na svadbe v banketových sálach kombinujte dekor z prírodných a papierových kytíc. Svieže girlandy sú vytvorené z pukov, zdobia stojany vo fotozónach, zdobia okná a servítky na servírovanie slávnostného stola.
 • Na dekoráciu interiéru sa zvyčajne používajú originálne topiarii alebo vence na dverách. Mimochodom, s pomocou takéhoto dekoru je ľahké zakryť vady povrchovej úpravy.
 • Papierové kvety zdobia aj konferenčné stolíky. Spodná misa je naplnená puky rôznych farieb a vrch je pokrytý skleneným vrchnákom.
 • Na Valentína, srdce z papiera červené ruže bude skvelý rozpočet dekorácie. Umelé kvety môžu ozdobiť vrchol koláča čokolády.
 • Papierové kvety budú dôležitou súčasťou darčekového fotoalbumu vyrobeného technikou scapbooking.

V posledných rokoch prichádzajú do módy obrovské kvety, ktoré sa nazývajú aj kvety rastu. Zvyčajne sa používajú na výzdobu ateliérov pred fotením. Foamiran púčiky sú odolnejšie, ale papier je cenovo dostupnejší a lacnejší. Interiéry využívajú miniatúrne kytice. Sú vložené do vázy, košov, misiek. Miniatúrny výhonok s párom pukov, ktorý je pochovaný v hrnci a posypaný machom na vrchole, bude vyzerať originálne.

    

O papieri

Vlnitý papier je považovaný za najpopulárnejší typ papiera na výrobu kvetov. Má originálnu textúru a ľahko udržiava tvar daný pánovi. Vlnitý papier (krep) sa vyrába pomocou špeciálneho zariadenia, cez ktoré sa pás prechádza otáčaním rukoväte. Na výstupe je materiál zdobený špecifickými "záhybmi" - malým "akordeónom". Z obyčajného (kancelárskeho) papiera sa získajú hrubšie uhlové kvety. Napríklad, takmer každý zložil jednoduchý origami tulipán. Trochu menej hustá sa považuje za novinový papier a kniha. Je ľahšie s ním pracovať, ale nápisy budú musieť byť zakryté farbou, ak knižky samozrejme nie sú súčasťou kompozície. Časopisový papier na výrobu kvetov s veľkými lístkami je lepšie nepoužívať vôbec. Lesklý povrch sa nedá namaľovať kvašom alebo temperou, čo sa prejaví na veľkých častiach. Ale malé púčiky, zozbierané z farebného papiera "okraj", bude vyzerať svetlé a slávnostné. Textúrovaný papier a reliéfne listy sú vhodnejšie pre úlohu pozadia pre nádherné aranžovanie kvetov ako pre výrobu pukov. Reliéfne kvetenstvo bude vyzerať svieži, presýtený malými detailmi. Whatman remeselný papier je iný typ materiálu k dispozícii. Vďaka vysokej pevnosti fólií nebude konečná kompozícia tak krehká ako v prípade zvlnenia. Papier sa ľahko nanáša. Zvyčajne sa používa na výrobu ruží.


    

Zo stránok kníh

Je ľahké urobiť veľa krásnych ruží z knihy, hudobné listy. Pre prácu budete potrebovať:

 • niekoľko strán kníh;
 • papierové pásky;
 • PVA lepidlo;
 • drôt.

Oválne okvetné lístky rôznych veľkostí sú vyrezané z papiera, ktorý je potom určitým spôsobom skrútený a pripevnený k špičke drôtu, predtým obalený papierovou páskou. Ak chcete, aby ruže zaujímavejšie, knihy sú umelo starnú, nasiaknuté čajom, kávou.

Chamomiles sa vyrábajú rovnakým spôsobom. Na širokom papierovom páse sú vytvorené zárezy dostatočnej dĺžky na výrobu okvetných lístkov. Pás je stočený do kotúča, okvetné lístky sú ohnuté do strán a celá konštrukcia je pripevnená k drôtu. Žlté tlačidlo alebo papierový kruh sa prilepí na stred. Kytica troch až piatich alebo viacerých kvetov umiestnených vo váze.

    

Z remeselného papiera

Pre prácu potrebujete kučeravé nožnice, ktoré sú odrezané pásom so šírkou najmenej tri centimetre. Na oboch stranách pásu sú priečne rezy urobené približne do stredu, každé tri až štyri centimetre. Horné rohy zárezov sú šikmo naskrutkované na hrot, spodné rohy sú zlepené do tvaru misy. Potom sa pás prekročí do trubice, okvetné lístky sa ohnú. Výsledný kvet môže byť posypaný lakom z trblietky z plechovky, ručne maľovať na špičkách okvetných lístkov.

Ak vystrihnete niekoľko tvarovaných kvetov rôznych veľkostí z papiera na výrobu papiera podľa vzoru a upevníte ich uprostred lepidlom alebo zošívačkou a vložíte lepenkový kruh, korálek uprostred, môžete získať vernú kyticu karafiátov, narcisov, astry.

Vlnitý papier

Pre výrobu kvetov je najlepší materiál - svetlé, tenké, textúrované. Na ich vykonanie bude potrebné:

 • zvlnenie - červená, žltá, modrá, ružová - pre púčiky. Zelená vlnitosť - pre listy, stonky;
 • drôt, kvetinový rukáv pre stonky;
 • nožnice, ostrý falošný nôž;
 • lepenka;
 • PVA lepidlo;
 • vlasec, niť.

Najprv sa vyrobia kartónové šablóny okvetných lístkov a načrtnú sa na papieri. Pre jeden kvet potrebujete päť alebo šesť malých okvetných lístkov, toľko stredných a veľkých. Sú narezané v súlade s textúrou zvlnenia. Potom, čo šiel do stredu bud päť alebo osem skrútené, lepené dohromady lístky, ktoré by mali byť mierne ohnuté. Dizajn je kladený na drôt, zviazaný závitom pre pevnosť, potom sú ostatné okvetné lístky zlepené. Na stonkový drôt, ktorý je ozdobený zeleným zvlnením, krepovou textíliou, z ktorej sa vyrábajú listy, sa položí kvetinový rukáv.

Magisterské kurzy tvorby kvetov

Needlewomen používa obrovské množstvo rôznych techník. Môžu byť rozdelené do dvoch skupín:

 • Origami. Puky sú vyrobené z papiera bez použitia nožníc, lepidla alebo iného príslušenstva.
 • Kvety sú zbierané z rôznych modulov, ktoré sú upevnené pomocou nití alebo lepidla.
  Zvážte sériu fázovaných workshopov o vytvorení originálnych aranžmá kvetov. Pre väčšie pohodlie rozdeľujeme rastliny do skupín podľa obdobia kvitnutia.

Kytice z malých kvetov a kvetenstvo

Tam je názor, že malé kvetenstvo divokých kvetov sú ťažšie vyrábať ako veľké púčiky. V skutočnosti práca na oboch typoch lístkov vyžaduje trpezlivosť. Malé kvetenstvo, spravidla vytvoriť vzor, ​​ako keby klonovanie jednotlivých častí. Napríklad, hlava ďateliny sa dá ľahko zostaviť z dlhej papierovej pásky, ktorej jeden okraj má výrezy "trojuholníkov". Tieto malé pruhy potom musia byť mierne našuchorené a dostanete pole ďatelina hlavu. Konvalinky môžu byť ploché alebo hromadné. V prvom prípade sa uchýliť k technike quilling. Každé kvetenstvo je tvorené úzkymi bielymi prúžkami, ktoré sú navinuté na špeciálnu tyč (nahradená špáradlom). Výsledný kruh sa potom rozdrví prstami, čím sa dosiahne požadovaný tvar a špičky sa mierne vytiahnu, takže plavidlo vyzerá ako originál. Hotové ľalie z údolných kvetov sú prilepené na nohy. Z vlnitého papiera sa objavia jemnejšie kvetenstvo. Každý púčik je vyrobený z malého kusu materiálu. Po prvé, je zabalený v šálke. Potom jemne ťahajte a otáčajte špičkami okvetných lístkov von. Uprostred kvetu držia žlté centrum, vyrobené z rovnakého vlnitého papiera. Zloženie je zdobené širokými zelenými listami.
Nadýchané, našuchorené sedmokrásky možno vytvoriť z obyčajného farebného papiera. Bude trvať dva odtiene:

 • Žltá pre jadro;
 • Červená, fialová, modrá pre okvetné lístky.

   

   

Papier je narezaný na prúžky. Na každom robiť rezy, takže malá "páska" základne. Potom budúce púčiky sú skrútené tak, že načechrané tipy sú vonku. Po prvé, zabaliť žlté centrum, a po lila lístkov. Koniec pásu je upevnený lepidlom. Môžete použiť vlákno. Spodok v púčiky závitovanie drôt stonky. Produkcia Buttercupu bude pracnejšia. Ich kvetenstvo má komplexnú farebnú štruktúru, takže si musíte vybrať niekoľko odtieňov, ktoré budú harmonicky kombinované. Po prvé, vystrihnite vzor lístkov z kartónu. Je to oveľa pohodlnejšie pracovať so šablónou, pretože existuje veľa zložiek pupka. Vlnitý papier v tmavozelených, svetlozelených, svetložltých, svetlých a tmavoružových odtieňoch odstrihne okvetné lístky. Každá mierne natiahnutá hrana sa dostane do tvaru pohára. Potom sa kvetenstvo začína zbierať po častiach. Budete potrebovať penovú guľu. Na ňom sa neustále držia okvetné lístky. Po prvé, tmavo zelená, potom svetlo zelená, žltá, bledoružová a kompletná bohatá malina. Farebná gradácia vám umožňuje vytvoriť bud identický s originálom. Vonkajšie okvetné lístky sú mierne zabalené. Štyri zelené listy sú prilepené k základni, tvoria pohár. Penová guľa je prepichnutá drôtom, vopred zabalený zelenou páskou krepového papiera. Listy sú pripojené k tyči v krátkej vzdialenosti od seba. Na okvetnom lístku sa zbierajú aj kvetenstvo macešky. Hlavným znakom týchto farieb je nezvyčajná farba. Dva okvetné lístky majú modro-fialovú farbu, ďalšie dva alebo tri - žlté s čiernymi žilami. Sú modré s červenými alebo oranžovo-žltými pančuškami. Najlepšie je použiť biely krepový papier, ktorý musíte maľovať kvašom a aplikovať pôvodný vzor kvetenstva. Púčiky sa zbierajú z okvetných lístkov, ktoré sú prilepené k podkladu. Ako jadro je vhodný skrútený kus krepového papiera.

Jarné kvety

Jarné kvety oživujú atmosféru a prinášajú so sebou pocit sviežosti, slnečného tepla, zvyšujú náladu domácnosti. Ak chcete vytvoriť hyacinty, budete potrebovať kancelársky papier a obrúsky z jasných farieb. Na upevnenie dielov lepidlom. Najprv sa papier zvinie do skúmavky. To sa stane kmeňom budúcej kvety. Dno skúmavky je pokryté zeleným papierom. Servítky nakrájame na malé štvorčeky. Každá z nich je rozdrvená tak, že "chlpaté" špičky sa pozerajú smerom von. Povrch kmeňa je pokrytý lepidlom. Pomocou tupého konca kefy, ktorý je položený na malý štvorček obrúskov, sú pritlačené na slamu. Kvetenstvo má veľmi silnú. Prázdny priestor na stonke by nemal byť. Pre plnú kyticu bude potrebovať 3-5 z týchto kvetov. Najlepšie sú kombinované s prútenými košíčkami a kvetináčmi. Vázy pre takéto kompozície zvyčajne nie sú vhodné. Tulipány a krokusy sa vyrábajú buď pomocou origami z jedného listu alebo z krepového papiera. V druhom prípade budú púčiky viac ladné a jemné. Môžete pracovať rovnakým spôsobom ako s blatníkmi. Hlavné rozdiely sú púčiky tulipánov sú väčšie, šálky ich okvetné lístky sú ohnuté dovnútra, len papier jednej farby je potrebné.

    
    
    
    

Práca na tvorbe narcisov bude vyžadovať krepový papier v troch farbách: zelenej, bielej a žltej. Ako jadro sa používa penová guľa. Je zabalený v prúžku žltého papiera, z ktorého sa vytvára púčik. Potom sa naň zlepí 5-7 bielych okvetných lístkov. Ich hrany sú mierne natiahnuté a rozdrvené, aby vytvorili reliéfnu hranicu. Ešte nižšia pasta zelená sepal. Hlavy tulipánov sú upevnené na drôtených stopkách. Táto kytica bude vyzerať originálne v prútenom koši alebo domácom hrnci. Ľahko sa dá vyrobiť z lepenkovej škatule, kusu peny, vetvičiek rovnakej dĺžky a jutového lana. Krabica sa umiestni do peny. Vonku je pokrytá lepidlom. Boky sú zdobené hustými radmi vetiev usporiadaných vertikálne. Sú zviazané jutovým lanom s koketným lukom. Drôtené tyče sú vložené do penového základu. Snežienky môžu byť vyrobené z obyčajného farebného papiera. Nadýchané jadro je vyrobené z pruhu žltej farby s okrajom. Je navinutý na drôtenom drôte a špička je zaistená lepidlom. Okvetné lístky sú rezané z listu bieleho alebo modrého papiera. Ako oválny vzor môžete použiť lyžičku. Každý detail je prilepený k základu budúcej kvetiny, akoby sa ovinul okolo jadra. Okvetné lístky sú rozložené.

Letné kvety

Letné papierové kvety sú zvyčajne svetlé, šťavnaté. V interiéri sa používajú na vytvorenie nálady, prinášajú do atmosféry optimistické, živé poznámky. Na výrobu slnečníc potrebujete papier štyroch farieb:

 • Hnedá a čierna pre jadro;
 • Žltá pre okvetné lístky;
 • Zelená pre stonku a listy.

Najprv vytvorte jadro. Kvôli pomerne veľkej veľkosti bude papier potrebovať veľa. Niekoľko prúžkov tmavo hnedej a čiernej farby je zdobených "strapcami". Potom sú zakrútené do hrubej trubice, ktorá je uprostred naviazaná čiernou niťou. Vrchol potreby chmýří, dáva to objem. Okvetné lístky s ostrými špičkami vystrihnuté zo žltého papiera. Sú dôsledne prilepené k podkladu. Odporúča sa použiť tri rady tak, aby slnečnica bola celkom svieža. Pre podobný vzor, ​​vystrihnúť časti pre sepal zo zelenej knihy. Sú upevnené pod žltými okvetnými lístkami. Potom zo zeleného papiera lepidlo trubice, ktorá je kladená na kvetinu na základni, na zamaskovanie časť zviazané s niťou. Na druhom konci je papierová trubica rozdrvená a prilepená k stopke.

Pivonky sa vytvárajú podľa princípu výroby blatouchov alebo tulipánov. V strede gule umiestnenej z peny. Je zabalený do mäkkého ružového krepového papiera. Na polotovary okvetných lístkov robia zárezy, ktoré im dávajú tvar srdca. Potom sú mierne vytiahnuté, aby sa šálky s vlnitými hranami. Okvetné lístky sú dôsledne prilepené k základu kvetu. Pivoňky, na rozdiel od tulipánov, majú viac „našuchorených“ púčikov. Kvôli tomu sa okvetné lístky musia držať nie tak tesne k sebe. Karafiáty sa vyrábajú podľa podobnej schémy. Jediným rozdielom sú škrty, ktoré sa aplikujú na špičky okvetných lístkov, aby boli ešte viac svieži, ako v skutočných pukoch. Macy je možné vyrobiť podľa slnečného výrobného algoritmu. Ich čierne našuchorené jadro sa otáča okolo 5-7 svetlých šarlátových lístkov. Ak chcete vytvoriť pole sedmokrásky budete potrebovať biely, zelený a žltý papier. Nadýchané jadro kvetu je vyrobené z pevne zvinutého papierového pásu s lemom. Okvetné lístky sú zlepené v dvoch radoch. Ak chcete, aby kvetenstvo vyzeralo realistickejšie, niektoré z nich robia škrty, ako keby dávali tvar srdcu. Callas - neuveriteľne krásne a jemné kvety. Robiť je sami je veľmi jednoduché. Púčik sa skladá z podlhovastého jadra zvyčajne žltej farby a jedného okvetného lístka s ostrým hrotom, ako by sa okolo neho otáčal.

Jesenné kvety

Zlatá jeseň túžila veľa, napriek všetkým nádherám farieb vyblednutej prírody. Najlepší recept na zvýšenie nálady bude vyšívanie. Vytváranie vnútorných dekorácií odvádza pozornosť od smutných myšlienok a pomáha rozvíjať ich tvorivé talenty. Jesenné kvety v záhrade sú prvými oznamovateľmi konca letnej sezóny. Avšak krása nie je nižšia ako kvitnúce jarné alebo letné rastliny. Chryzantémy a astry sa vyrábajú na rovnakom princípe. Obe kvety majú mnoho jemných ostrých okvetných lístkov. Môžu byť vyrobené z pásikov papiera. Na jednej strane rezané "trojuholníkové" strapce. Potom sú prúžky skrútené a špičky sú zlepené. Okvetné lístky sa musia rozhádzať a spodné ohýbať a baliť do kvetenstva. Dahlia bud sa vykonáva komplexnejším algoritmom. Každý okvetný lístok je skrútený ako lievik. List papiera je narezaný na mnoho štvorcov. Каждый сворачивают конусом, как пакетик для семечек из газеты. Затем вырезают круглую основу из картона, к которой последовательно приклеивают лепестки. Пустых мест в бутоне остаться не должно.Takéto dahlia sú skvelé ako súčasť trojrozmerného obrazu, ktorý je umiestnený v ráme a zavesený na stenu. Pozadie môže byť prehodené tenkou tkaninou alebo pokryté kusom obyčajnej tapety.

Robíme kráľovnú kvetov - ružu

Rose, možno najkrajšia kvetina celého kvetinového bratstva. U väčšiny žien zostáva obľúbenou rastlinou, ktorej púčiky fascinujú milosťou a rafinovanosťou. Ak chcete vytvoriť jemnú ružu, budete potrebovať:

 • Drôty na stopky;
 • Vlnitý papier pre okvetné lístky červenej, bielej alebo žltej farby;
 • Lepiaca pištoľ;
 • Krepový papier na zelené listy;
 • Pena s penou

Guľa-založené zabalené s kusom červeného krepového papiera, opustiť detail formy "vretena". Predrezané okvetné lístky sa začnú postupne držať na základni. Aby sa ruža mierne rozkvitla, špičky jej extrémnych okvetných lístkov sú mierne obalené špáradlom. Drôt obalený zeleným krepovým papierom. Spodná časť je prilepená k ruke zdola a potom je tyč navlečená do penovej gule.

Pre minimalistickejší produkt je potrebný len červený papier. Z listu rezaného kruhu formátu A4. To robí jeden dlhý rez v špirále. Výsledný pásik sa potom zloží, mierne zviaže a "chvost" sa upevní lepidlom. Jednoduchá červená ruža je pripravená. Zospodu je k nemu prilepený zelený drôtik (pomocou vlneného drôtu) a „vysadený“ v hrnci, posypaný zeminou alebo machom. Navyše, pu je pokrytý umelým snehom alebo trblietkami. Vrchná kompozícia je pokrytá miskou z číreho skla.

    

Na vytvorenie zamatovej ruže použite farebný papier so špeciálnym povlakom. Jeho predná strana je ťažko odlíšiteľná od prírodnej tkaniny. Takýto papier si môžete kúpiť v papierňach.

Papier Candy Kvety

Banda papierových kvetov môže skryť veľké množstvo sladkostí v každom z pukov. Je ľahké urobiť takýto chutný a krásny darček vlastnými rukami. Všetky kvety, ktoré majú hustý stred bude robiť. Vo vyššie opísaných hlavných triedach sa ako základňa zvyčajne používa pena. Jednoducho sa zmení na malé cukrovinky, najlepšie okolo. Ak chcete zamaskovať obdĺžnikové "lastovička" alebo "malá veverička", budete musieť použiť veľké množstvo vlnitého papiera, a bud sám bude mať impozantné rozmery, s takým a takým jadrom. Tak, že obaly chvosty sladkosti nie sú v rozpore, môžu byť rezané alebo lepené s lepiacou páskou na cukroví sám. Nezabudnite sa postarať o silu stoniek. Drôt musí vydržať extra váhu, aby kvety neznižovali hlavu nadol. Ak dáte zloženie milosrdenstvu sladkého zubu príliš ľúto, kvety zdobia tortu, zložené z cukroviniek.

Urobiť veľké hromadné farby pre dovolenku

Ako bolo uvedené vyššie, veľké rastové kvety sa zvyčajne používajú ako dekorácie pre fotografické zóny. Môžete si pripraviť rekvizity sami. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť obrovskú chryzantému, ktorá je zavesená na strope na struny. Budete potrebovať list farebného papiera vo formáte A2 alebo A1 (v závislosti od požadovanej veľkosti hotového kvetu). Musí byť vyhýbaná, to znamená, že je zložená z harmoniky. Potom je papier zviazaný v strede reťazcom. Špičky zloženej harmoniky sú narezané do polkruhu, aby to vyzeralo ako zmrzlinová tyčinka. Teraz okvetné lístky obrovského kvetu môžu byť odmietnuté rukami. Sú ťahané a rovnomerne rozložené po celom púčiku. Hromadná chryzantéma pripravený. Kvety mierne menších veľkostí je možné zavesiť na girlandu na okno. Ak chcete urobiť kvitnúce ruže, kruh pre jadro a množstvo lístkov sú vyrezané z farebného papiera. Na základni každej urobte rez. Dva „chvosty“ sú navzájom zlepené a hrot je otočený smerom von, aby vytvoril trojrozmernú časť. Okvetné lístky sa postupne prilepia na farebné koliesko. Dokončovacie práce upevňujúce našuchorené jadro. Tieto kvety sú vhodné pre výzdobu interiéru ako slávnostnú stenu a dokonca aj podlahový dekor.

Tvorba kvetov pomocou origami techniky

Origami (oriki) je japonské umenie skladania kusov papiera. Existujú tri hlavné techniky:

 • Jednoduché origami. Pre prácu použite jeden list papiera.
 • Modulárny. Kompozícia sa zbiera z niekoľkých častí, ktoré sa skladajú oddelene.
 • "Mokrá" technika. Modely sú menej drsné a hranaté ako tradičné origami, vzhľadom k tomu, že papier je navlhčený.

    
    
    
    

Dva najobľúbenejšie typy origami postavy sú zvieratá a kvety. Najzákladnejším príkladom je tulipán. Ďalšia "príbuzná" technika pre origami je považovaná za kusudama. Kytice sú guľaté a pozostávajú z mnohých identických častí, ktoré sú šité spoločne.
Jednoduché origami dokonale rozvíja jemné motorické zručnosti rúk, preto sa táto technika často používa na vytváranie detských aplikácií s objemnými farbami.

ľalia

Na výrobu ľalií budete potrebovať jednoduchý alebo vlnitý papier niekoľkých farieb, akrylové farby, nožnice, lepidlo, drôt, krupicu. Nakrájajte šesť až sedem špicatých okvetných lístkov, ktorých jedna strana sa jemne narovnala, vytočila. Na spodnej strane tenkej kefy sú nakreslené tmavé škvrny. Petiolum je lemované zeleným papierom, na jeho konci je tvorený piestik, tyčinky, ktorých vrcholy sú ponorené do lepidla, potom - v krupici sú natreté. Dizajn sa deje, listy sú zlepené na stonke, ktoré sú tiež mierne skrútené.

    

ruže

Ruže sú vyrobené z vlnitého papiera, časopisu, farebného alebo bieleho papiera. Každý okvetný lístok je narezaný individuálne alebo z jedného tvaru pásu. Dizajn je skrútený, všetky detaily úhľadne narovnané. Pod spodkom výrobku sú nalepené vonkajšie špicaté zelené okvetné lístky, púčik je umiestnený na stonke.

    

Pivoňky, chryzantémy

Pivonky sú pomerne veľké. Ak chcete získať verný ružovkastá farba, používa sa potravinárske farbivo. Okvetné lístky rôznych veľkostí sú narezané do tvaru zaoblených obdĺžnikov, oválu, zúženého na jednom konci. Vlnitosť sa mierne roztiahne, rachotí, čo dáva lístkom realistické. Púčik je stočený z 20-26 okvetných lístkov.

Na výrobu astry, chryzantém a nevädze sa odoberá jeden alebo niekoľko farebných prúžkov, na ktorých sa strihajú klinčeky požadovaného tvaru. Jadro je skrútené z najužšieho pásu, zvyšok je upevnený okolo.

    

Kvetinová girlanda

Nástenné, stropné girlandy malých objemových kvetín zdobia slávnostný interiér. Kvetné puky bez stoniek sa vyrábajú niektorou z vyššie uvedených metód a potom navlečené na vlákno, vlasce. Veniec by mal byť kombinovaný vo farbe, štýl so zvyškom miestnosti dekorácie.

    

Exkluzívne svadobné kytice

Kvety požadovaného typu sa ručne natiahnu na papier alebo sa z internetu vytlačia farebné polotovary a potom sa vystrihnú. Každý púčik je pripojený k floristickému drôtu. Požadovaný počet kvetov sa zhromažďuje v kytici, ich stonky sú stočené spolu s kvetinovou stuhou, hroty sú orezané. Výsledná rukoväť je obalená hodvábnou saténovou stuhou vhodných farieb. Môžete uviazať nádherné luku.

    

péřové materiál

Kvety v technike quilling sú vyrobené z úzkych papierových pásikov, naskrutkovaných na ihlu. Z pásov, ktoré nie sú menšie ako päť milimetrov a od desiatich centimetrov dlhé, sa valce skrútia, ktoré sú mierne sploštené, aby sa získal ovál, ktorý je nasmerovaný na oba konce. Detaily sú umiestnené v kruhu na rovine, prilepené v kruhu. Stred je vyrobený zo strapcov - na pásy dva až tri centimetre široké, priečne rezy, papier je zvinutý do kotúča, narovnaný, pripevnený k stredu kvetu.

Na výrobu jednoduchej trojrozmernej pohľadnice je farebný papier narezaný šesť až sedem štvorcov so stranou asi desať centimetrov. Každý krát uhlopriečne trikrát nakreslite okvetný lístok v tvare diamantu, vystrihnite, položte. Ukazuje sa, osem kvetov. Potom nakreslite šrafovanie pozdĺž okraja, bližšie k stredu, na šiestich z ôsmich okvetných lístkov. V každom kvete, jeden otvorený okvetný lístok je vyrezaný, prilepený vo forme šálky. Potom sú všetky kvety zozbierané v jednom dizajne, zlepené so zadnou stranou k sebe, pohľadnice.

    

záver

Papierové kvety, rovnako ako tie skutočné, môžu vyjadriť rôzne emócie. Rafinované, nádherné konvalinky; rustikálne, ale krásne v lakonickom harmančeku a macešky; nádherné ruže; svieža a elegantná pivonka - pre každú kvetinu je znalec. Kytice ako darček na vyzdvihnutie, so zameraním na povahu osoby. Aby kompozícia vyzerala v interiéri domu vhodne, je porovnaná s osobitosťami štýlového dizajnu, farebnej schémy a všeobecnej "nálady" miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár