Zoznam trvalých kvetov do záhrady a záhrady

Mnohí majitelia súkromných domov zaberajú pôdu len na pozemku. Nie všetci si myslia, že okrem zdravej zeleniny si môžete sami a ostatným skutočným estetickým pôžitkom vychutnať celú sezónu. Luxusné kvety v predzáhradke a kvetinové záhony potešia oko, naplnia vzduch príjemnou vôňou. S minimálnym úsilím na výsadbu trvaliek, po jednej sezóne môžete obdivovať úžasné kompozície.

Vlastnosti a výhody vytrvalých kvetov na mieste

Existuje mnoho druhov krásnych a nenáročných trvalých kvetov. Bylinkové trvalky sa zakorenia na dacha. Sú dobre prispôsobené na akúkoľvek klímu, odolávajú mrazu, nepotrebujú transplantáciu v chladnom období. Odrody cibule sa tiež budú cítiť dobre v záhrade. Niektoré druhy kvetov musia byť odstránené z pôdy po odkvitnutí a zasadené v pôde na jeseň. Vďaka nútenému pohybu je možné každý rok vytvárať nové pôvodné polia.

Charakteristickým znakom vytrvalých rastlín je dlhé vegetatívne obdobie. Vysoké zelené kvitnú v polovici leta. Tajomný mallows a slnečnice zasadené po obvode dvora, pozdĺž plota, dá nejaký pozemok rozprávkový pohľad. Univerzálna možnosť pre návrh tratí v niekoľkých stovkách častí - stredne rastúce kvitnúce trvalky. Z nízko rastúcich rastlín často tvoria alpské šmýkačky. Prakticky všetky rastliny v tejto skupine potrebujú odvodnenú pôdu.

Mnohí pestovatelia si vyberajú trvalky pre svoj pozemok z týchto dôvodov:

 • Bloom počas letnej sezóny;
 • V zime sú dobre mrazuvzdorné;
 • Vyžaduje minimálnu údržbu;
 • Odolný voči chorobám, škodcom;
 • Z jednej rastliny na presádzanie môžete vytvoriť niekoľko nových záhonov.

Ako si vybrať rôzne kvetinové rastliny

Vytrvalé kvety - najvhodnejšia možnosť pre dávanie. Sú rozdelené do odrôd a typov. Každá rastlina sa vyznačuje intenzitou kvitnutia, veľkosti, farby, tvaru a ďalších faktorov. Výber odrôd kvetov závisí od osobných preferencií záhradníka, voľného priestoru pod kvetinovými záhonmi, vlastností pôdy a ďalších faktorov.

Pred vytvorením kvetinovú záhradu v rustikálnom štýle, musíte starostlivo preskúmať typy populárnych nenáročných trvaliek, bienále. Rastliny musia zodpovedať spôsobu zavlažovania, hnojivám a spôsobu ich miešania. Mali by ste tiež triediť kvety na slnko-milujúci a tieň-tolerantné. Zvážte aj vizuálnu kombináciu odtieňov kvetov.

Kvitnúce kvety

Vždy je príjemné sledovať úžasnú farbu rastlín na lúke alebo v ich záhrade. Jarné kvitnutie je obzvlášť príjemné pre oko, keď sa sneh roztopil a počuli kvapky. Skoré záhradné kvety oživujú celú lokalitu, oznamujú nástup teplých dní. Potom, čo raz zasadil trvalku, si môžete vychutnať krásu budu na niekoľko rokov s nástupom jari. Hlavnou úlohou je vybrať vhodné druhy rastlín pre ich kvetinové záhony.

Väčšina milovníkov skorých kvetov radšej pestujú cibuľové odrody. Tento druh je široko rozšírený, má obrovské množstvo rastlín. Výsadba žiaroviek prebieha v septembri. Okolo apríla sa objavia prvé výhonky snežienok, kosatcov, krokusov, muscari a ďalších. Čím viac juhu leží v regióne, tým skôr sa z hĺbky zeme pozerajú jarné zvony.

Včasné bylinné rastliny sú menej populárne medzi záhradkármi. Vďaka nádhernému vzhľadu si zaslúži miesto na ľubovoľnom mieste. Sú schopní zostať svieži a zelený po dlhú dobu, odolávať chorobám dobre, môžu zimu v akejkoľvek pôde. Môžete ich zasadiť semenami alebo sadenicami. Takmer všetky druhy sú umiestnené na zemi na jar, keď sa dobre zohrieva. V teplých oblastiach sa môže vylodenie uskutočniť na jeseň. Najpopulárnejšie druhy: brčál, prvosienka, čemeřice.

Kvety s neskorým kvetom

Tieto rastliny začínajú kvitnúť koncom júla a naďalej chváliť až do prvého mrazu. Predĺžte oslavu kvitnutia na mieste, ak vytvoríte zloženie neskorokvetých exemplárov a letných trvaliek s jasnou farbou listov. Hlavnú úlohu v takýchto lôžkach najčastejšie hrajú astry, gelenium, chryzantémy.

V závislosti od odrody, bylinné kvety neskorého kvitnutia môžu prosím s jasnými farbami majitelia pozemkov z niekoľkých týždňov až niekoľkých mesiacov. Dodávajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, jednofarebných a viacfarebných. Kvetina môže byť umiestnená na jednom stonke alebo zoskupená do kríka.


 

Bude vyzerať skvele na každom lôžku z cibuľového neskorého kvitnutia. Vysádzajú sa v apríli a máji. Mnohé odrody boli chované v teplých krajinách, takže zle tolerovali chlad, zomreli v otvorenom teréne. Môžete uložiť rastliny dočasne presadenie dekorácie v kvetinovej záhrade, vaňa.

Kvety poddimenzované

Pre skúseného záhradníka sú poddimenzované dlhotrvajúce trvalky všestranným nástrojom. Dokonale koexistujú so všetkými kultúrami v záhrade, úspešne zapadajú do akejkoľvek krajinnej kompozície. Z nich môžete vytvoriť kvitnúce hranice a iné ohraničujúce prvky. Takmer všetky odrody v celej sezóne potešia záhradkárov ich kvitnutím. Dokonale udržiavajú hranice kvetinových záhonov niekoľko rokov. Oni sú zvyčajne umiestnené v popredí záhonov. Ampielnaya rastliny cítiť dobre v závesných kvetináčoch.

Nízke trvalky sú rozdelené na zakrpatené, trpasličí a zemné kryty. Tie rastú v hustom koberci, rozprestretom po zemi. Stonky zvyšných poddruhov môžu dosiahnuť 60 centimetrov. Pestujte rastliny s nízkym rastom lepšie v skupinách. Takže vyzerajú pôsobivejšie. Ak chcete rozšíriť svieži kvitnúce, budete musieť okamžite odstrániť sušené konáre, oplotenie zloženie s kameňmi, používať iba kvapkanie zavlažovanie. Niekedy existujú jedovaté odrody.

Vysoké kvety

Kvety tejto skupiny sú veľmi rôznorodé. Líšia sa tvarom listov, veľkosťou kvetov, nádherou rastu a ďalšími vlastnosťami. Jediným zjednocujúcim faktorom je výška. Stonky týchto trvaliek môžu dosiahnuť 1,5 metra. Rozvrh pre všetky rastliny je odlišný. Niektorí si zachovávajú svoju hodnotu počas vegetačného obdobia, iní rastú v dôsledku výskytu stopiek.


 

Niektoré vysoké kvety nahrádzajú krásne kvitnutie s nemenej atraktívnym rodením. Nájdu miesto v akejkoľvek kompozícii. Vysoké trvalky vyzerajú dobre v oknách domu, v predzáhradke, pozdĺž plota alebo plota. S ich pomocou, môžete krásne zóny stránky. Kvety vytvárajú ohromujúce pozadie pre poddimenzované rastliny.

Výber semien na výsadbu

Z osiva vyrastá mnoho druhov trvaliek. Na rozdiel od jednoročnej krásy môžu byť zasadené celú sezónu. Absencia obmedzenia dátumov výsadby je spojená s pestrým obdobím kvitnutia (od 2 do 6 rokov). Pri výbere semien by ste mali zvážiť charakteristiky regiónu a typ rastliny. Niektoré druhy dávajú výhonky priamo v zemi, keď iní akceptujú prvé pristátie výlučne v samostatnom kontajneri.

Sadenice delfínia, povodia, klinčeky vysadené v marci. Bell semená nie hlboko v zemi, takže je vo svetle. Armeria by mala byť vždy nasiaknutá vodou po dobu 10 hodín. V máji, júni, môžete zasiať trvalky priamo v otvorenom teréne. Je potrebné pripomenúť, že semená týchto rastlín rýchlo strácajú vlhkosť a vyžadujú denné zavlažovanie. Pri výbere semien nezabudnite vedieť, ako ich zasadiť.

Môžete použiť nasledujúce tipy:

 • Vizuálna kontrola. Tvrdá škrupina naznačuje potrebu klíčenia na teplom mieste;
 • Percento klíčenia. Každý balík semien má tieto informácie. Pre záhradníka je to veľmi užitočná informácia;
 • Triediť pred siatím. Prázdne semená môžu byť odstránené fúkaním na rozložené vzorky. Prázdne budú odletieť od tlaku vzduchu;
 • Hybridy alebo bežné odrody. Ak je potrebné zberať semená, prvá možnosť nie je vhodná. Hybridné odrody, hoci sa vyznačujú bohatým kvitnutím, nie sú absolútne vhodné na produkciu semien.

Pri nákupe semien trvalky kvetov v obchode, mali by ste určite študovať ich výsev kvality. Musia byť čisté a majú dobrý stupeň klíčivosti. Dôležité ukazovatele - klíčivosť energie, vlhkosť, náchylnosť k chorobám.

Pravidlá a metódy pristátia

Pre normálny vývoj rastlín je potrebné vytvoriť určité prijateľné podmienky. Každý typ trvalky kvet má svoje vlastné zvláštnosti pestovania. Napríklad, alpská ulica Edelweiss rastie dobre v íle, vápencové pôdy, netoleruje pieskovec, v ktorom astry, gatsania, karafiáty kvitnú prekvapivo.

Trvalky žijú dosť dlho. Na jar v obci patria medzi prvými, ktorí prenajímajú zeleň, a na jeseň aj naďalej dávajú nádhernú farbu a vôňu. Niektoré druhy sú cenené kvôli neobvyklému tvaru listov. Rastliny majú nepopísané kvety, ale zaberajú jedno z hlavných miest kvetinárstva. Každá vytrvalá odroda by sa mala vysádzať s prihliadnutím na mnohé faktory.

Odrody cibule

Optimálne obdobie na výsadbu cibulovitých trvaliek - začiatok jesene. Predpripravené lôžka by mali byť ponechané ležať niekoľko dní. Počas tejto doby je potrebné zničiť všetky blízke buriny. Predtým, ako dáte žiarovky do zeme, musí byť dôkladne vykopané a oplodnené.

Prvé jesenné rastliny malé žiarovky. Na zlepšenie klíčivosti sa pred zasadením inkubujú niekoľko hodín v roztoku manganistanu draselného. Aby sa predišlo hnilobe dna rastliny, pod žiarovkami sa ukladajú pieskové cesty. Crocuses, muškátový oriešok, Scylla sú zasadené v hĺbke 8 centimetrov. Snežienky, biele kvety a narcisy potrebujú hlbší otvor - 15 centimetrov.

V polovici októbra sa vysádzajú mrazuvzdorné tulipány. Procedúru môžete vykonať skôr, ale len vtedy, keď je teplota pôdy okolo 10 stupňov. Kvety by mali koreň dobre pred nástupom mrazu. Zdravé cibule môžu byť zasadené priamo do zeme alebo do špeciálnej krabice. Metóda s kontajnerom bola schválená mnohými záhradkármi - rastlina je ľahšie presádzaná na konci vegetačného obdobia, strany spoľahlivo chránia korene pred škodcami.

Konvalinky

Lesná rastlina dobre prežije na pozemku. Pri výsadbe je potrebné vziať do úvahy, že pekné kvety neprijímajú susedov vo forme iných rastlín. Keře s perlami sú zasadené v blízkosti okien, pri vchode do verandy, mimo kvetinových záhonov a inej vegetácie. Použite dve metódy výsadby - koncom jesene a skoro na jar. Skúsení záhradníci odporúčajú výsadbu prvosienky v krajine v septembri a októbri.

Hlavnou úlohou je vybrať správne miesto. Malo by to byť tienisté s trochou svetla. Kvety sa dajú identifikovať pod šíriacimi korunami stromov. Budúce územie snehobielych zvonov by malo byť dobre ukryté pred vetrom a prievanom.


Zasadené konvalinky v pripravenej, oplodnenej pôde. Veľkosť odnoží vytvára drážky. Potom umiestnite rastliny do jamiek vo vzpriamenej polohe vo vzdialenosti najmenej 10 centimetrov od seba. Po výsadbe by mala byť pôda napojená. Ak sú tienisté rastliny umiestnené v pôde s bud, budú kvitnúť budúci rok.

sedmokrásky

Záhradný harmanček zdobí všetky krajiny. Bylinková trvalka kvet je častejšia v bielej, ale môže byť modrá, ružová, modrá, žltá. Úspešné pestovanie závisí od správneho výberu odrody. Najobľúbenejšie typy sú nasledovné:

 • Princess. Odroda sa vyznačuje veľkými kvetmi, do priemeru 15 cm a dlhým stonkom. Používa sa na vytváranie kytíc;
 • Alaska. Krupnotsvetkovy nenáročná rastlina odolná voči suchu. Začína kvitnúť koncom augusta;
 • Strieborná princezná. Má malé biele kvety. Používa sa na skupinové výsadby. Kvitne od polovice leta do prvého mrazu;
 • Víťaz. Biele kvety 8-10 centimetrov. Kvitne 2 roky po presadení do zeme. Veľký park možnosť.

Harmanček je zasadený niekoľkými spôsobmi: semenami, sadenicami, deliacimi krík. Pre každú možnosť vyžaduje slabo kyslú pôdu a slnečné miesto. Zapojený do pestovania svetlomilných záhradných trvaliek by mal začať na jar, keď je teplota vzduchu aspoň 15 stupňov.

echinacea

Trvácna rastlina prežije dobre na novom mieste, je ľahko množená semenami alebo delením krovia. Vhodný otvorený priestor alebo čiastočný tieň. Je vhodnejšie zasadiť echinacea do ľahkej piesočnatej pôdy. Pôda s vysokou kyslosťou sa musí najprv ošetriť vápnom. Z mnohých odrôd, najobľúbenejšie je Echinacea purpurea. Má vysoký hustý kmeň (až 1 meter), prítomnosť zelených, vínových bazálnych listov.

Proces sadenia sa môže uskutočniť na jeseň alebo na jar. Hybridné odrody sa násobia iba delením. Pre zvyšok je celkom vhodná výsadba semien v otvorených alebo pripravených nádobách. Umiestnením semien na zem na konci jesene, na jar môžete vidieť hojné výhonky. Zima-vytrvalý závod bude kvitnúť o rok neskôr.

Pre kvety sa objaví v roku výsadby, je potrebné pripraviť sadenice. Môžete začať na konci zimy. Semená nasiaknuté vodou sa prenesú do drevenej krabice so zemou, potiahnutej fóliou a zabezpečujú konštantnú vlhkosť.

ľalia

Pôvabná a tajomná, jedna z najvýraznejších rastlín v kvetinovej záhrade, vyžaduje starostlivý výber susedov. Môžu byť pestované z cibúľ alebo semien. V druhom prípade rastliny nie sú choré, menej vystavené útokom škodcov. Z negatívnych aspektov možno spomenúť dlhé obdobie od siatia po kvitnutie (5-6 rokov).

Väčšina záhradkárov pestuje ľalia z cibúľ. Môžete ich dať na zem na jeseň, na jar. Je lepšie to urobiť v októbri, aby sa čoskoro kvitnúce a aby rastliny mohli zakoreniť pred nástupom chladného počasia. Jediným dôvodom pre jarné pristátie je potreba zmeniť lokalitu.


   

Viacfarebné ľalie je potrebné vysádzať iba v odvodnenej pôde, pričom treba brať do úvahy, že je na jednom mieste viac ako 4 roky. Najväčšie nebezpečenstvo pre žiarovky v záhrade je stagnácia vlhkosti. Pozemky pred výsadbou a keď sa objavia prvé výhonky, by mali byť ošetrené hnojivami. Veľké žiarovky sú umiestnené v zemi najmenej 15 centimetrov, dostatočne malé 5-10 cm.

Pri výsadbe musí byť v súlade s pravidlami výšky rastliny. Pre nízke odrody vhodnú pôdu pozdĺž tratí alebo v strede záhonov, najvyššie miesto uprostred areálu.

delphinium

Rastlina je zastúpená mnohými odrodami. Rôzne farby kvetov zaberajú čestné miesto v záhony v mestských parkoch a záhradkárov. Kultúra je dobre prijímaná v neutrálnej, úrodnej pôde. Kyslá pôda by mala byť ošetrená dolomitovou múkou alebo vápnom.

Kvetinový záhon s delfíniom je lepšie umiestnený pod spáleným slnkom. Miesto by malo byť bezvetrie, pretože vytrvalé stonky sú veľmi vysoké a tenké. Kultúra sa môže šíriť niekoľkými spôsobmi:

 • Division. Transplantácia sa môže uskutočniť, keď delfínium nekvitne. Je lepšie to urobiť 8 rokov po prvej výsadbe, inak bude rastlina oslabovať a bolieť. Odrezanie fragmentov je nemožné dotknúť sa obličiek, všetky škody by mali byť posypané drveným uhlím.
 • Semená. Táto metóda sa používa, ak na mieste nie je žiadna zrelá rastlina. Poskytnite semená s dobrou mierou prežitia a klíčivosťou ich umiestnením pred sadením do chladu. Potom sa semeno pošle do nádoby s rašelinou. V otvorenom teréne sa naklíčené výhonky prenášajú v máji. Mínusová reprodukcia semien - vysoká pravdepodobnosť straty odrodových rozdielov.
 • Rezne. Časovo najnáročnejší, najťažší spôsob. Materský krík prakticky netrpí a odrezky dokonale zapustia korene, zachovajú si odrodové vlastnosti. Vhodné výhonky len mladé rastliny. Nemali by byť kratšie ako 5 centimetrov. Duté, rýchlo rastúce stonky sú odrezané v odnoží, čím sa predchádza infekcii.

Astilbe

Šírenie sviežej rastliny rastie dobre v tieni, miluje mokré pôdy. Vyzerá to veľkolepé počas celej záhradnej sezóny. Kultúra nevyžaduje veľa svetla na rýchly rast. Rýchlosť jeho vývoja závisí od primeraného tepla a vlhkosti. Odrody sú rozdelené na vysoké a nízke.

Najčastejším a najjednoduchším spôsobom vylodenia je rozdelenie kríka. Vyňaté puzdro sa uvoľní z listov a rozloží sa na jednotlivé prvky. Mladé rastliny s púčikmi sú vhodné na pestovanie. Nefunkčný rizóm sa odstráni. Zasadené v marci astilbe kvitnú v auguste.

Rýchlejším spôsobom je reprodukcia obličiek. Priľnavé výhonky sú oddelené časťou podzemku, časti sú ošetrené popolom. Potom sa rastlina umiestni do odvodnenej rašeliny, vytvára skleníkový efekt. Astilba ide na otvorené priestranstvo na jeseň alebo na jar budúceho roka. Osivo sa používa zriedka.

nezábudka

Malé rastliny kvitnú lepšie v tieni, penumbra. Jasné slnko má negatívny vplyv na listy a kvetenstvo samotné. Prebytočné hnojivo by sa malo vyhýbať, pretože listy a stonky začínajú pretahovať všetky výživové šťavy, čím sa kvet oslabuje. Zo zmesí amoniaku sa musí úplne upustiť.

Semená výsadba zahŕňa určenie tieň-milujúci zabudnutia-me-nemajetky len v plochej krajine, inak budú rásť nerovnomerne. Для черенкования подойдут плотные здоровые отрезки, предварительно выстоянные в воде и пустившие корни. Разлогая корневая система многолетника позволяет использовать также метод деления в горшках.

Летние цветы

Horúce leto je ťažké si predstaviť bez veľa farebných kvetov. Rastú na lúkach, parkoch a súkromných nádvoriach. Všetky odrody potrebujú priame slnečné svetlo a dôkladnú hydratáciu. Kultúry sú rozdelené na vysoké a zakrpatené. Pri príprave zloženia letných kvetov na záhonu je potrebné brať do úvahy výšku rastlín.

Clematis, deň ľalia, ľalia, pivónia, vlčí bôb začína kvitnúť v júni. V júli kvitnú ich púčiky, hľuzovité begónie, gerbery, hortenzie, zlatú guľu, levanduľu a tetrov žltej. Augustus je nasýtený vôňou gladiolov, echinacea, chrpy, stonecropu a ďalších.

Jesenné kvety

Rastliny krátkeho alebo neskorého kvitnutia ukazujú svoju krásu na jeseň. Táto skupina nie je tak rozmanitá ako letné trvalky, ale obsahuje dostatok druhov a odrôd. Rôzne kultúry živo zafarbia akúkoľvek oblasť oproti všeobecnému pozadiu sezónneho vädnutia. Líšia sa z hľadiska kvitnutia. Najviac poteší oko v septembri, októbri, ale sú tu aj trvalé krásy, ktorých farba trvá až do prvých mrazov.

 

Farby jesene zahŕňajú chryzantémy, georgíny, astry, majorsky. Pansies, nasturtiums, Kolhikum, gelenium, stonky sú pozdvihnuté v októbri. V poslednom mesiaci jesenné marigolds, rododendron, petúnie, ruže, phlox kvet.

Podmienky pestovania sa líšia pre každú plodinu. Stonky trávnatých rastlín vymiznú v zime. Zachovali sa zvýšené výhonky a podzemná časť podzemkov. Je možné vytvoriť harmonický obraz trávnatých trvaliek na pozemku, ak dodržiavate nasledujúce pravidlá pre výsadbu a výber odrôd:

 • Vykonávať výber plodín v regióne;
 • Pred výsadbou, analyzovať zloženie, vlhkosť, kyslosť pôdy, množstvo svetla;
 • Určiť hĺbku podzemnej vody;
 • Poskytnite správne okolie iným kvetom a iným rastlinám;
 • Dodržujte povolenú vzdialenosť medzi trvalkami;
 • Pred výsadbou, vykopať a hnojiť pôdu.

ruže

Najlepší čas na výsadbu ruží v otvorenom teréne je uprostred jari. Zem by sa mala zahriať na 10 stupňov. Pripravené semenáčiky musia kontrolovať, rezať suché korene pre lepšiu absorpciu živín. Pred výsadbou, korene ruže by mali byť ponorené do nádoby s vodou alebo rast stimulant tekutiny. Vtipné rastliny sa zakorenia len v oblasti osvetlené a skryté pred vetrom. Pred pádom do diery sa rastlina ponorí do ílovitej zmesi.

Jesenná výsadba sa najlepšie vykonáva v septembri, pretože koreňový systém by mal mať čas, aby sa pred ochladením posilnil. Zdravá rastlina v špeciálnom prístrešku alebo kvetináči sa bude cítiť skvele až do jarného tepla. Niektoré odrody môžu vyžadovať zvýšenú opatrnosť.

plamienok

Clematis môže byť zasadená po celú sezónu. Krásna, niekedy kvitnúca rastlina je schopná skrášľovať sa, zdobiť akýkoľvek detail záhradnej kompozície. Môže rásť na jednom mieste až do 25 rokov, takže pred výsadbou by ste sa mali starať o oplodnenú pôdu.

Na stromčekoch s uzavretým koreňovým systémom najprv dajte vyrastať, keď umiestnite do vody. Najlepší čas pre transfer na zem je začiatkom leta. Kučeravé trvalky dobre zakoreniť v neutrálnych, alkalických, mierne kyslých pôdach. Clematis reaguje slabo na vodnatú pôdu.

Pred vylodením by mal byť otvor oplodnený voľným olejovým ílom. Stupeň prieniku závisí od vlastností zeme. Čím ťažšia je pôda, tým menej je rastlina zatlačená do zeme. Ak je blízkosť podzemnej vody, spodok fossy je pokrytý rozbitými tehál, sutiny.

hortenzie

Svieži listnatý ker je medzi záhradkármi veľmi obľúbený, nachádza sa v botanickej záhrade. Rastliny majú úžasnú schopnosť - môžu meniť odtieň kvetov v závislosti od zloženia pôdy. Hydrangea panicle a groundcover - odolné voči malým mrazovým odrodám, strom je schopný odolať teplotám 40 stupňov.

Sprej hydrangea je zasadený na nádvorí štepením. Rozmery jamiek sa pripravujú na základe objemov koreňov, ktoré sú v týchto kultúrach značne rozvetvené. Priemerná veľkosť je 0,5 metra hlboká a má priemer. Po umiestnení rastlín do diery je pôda v zóne stonky dobre podkopaná. Zalievanie sa vykonáva v 30 cm od základne kvetu.

Bush hostitelia

Hlavné výhody celoročného objemu textúrovaných listov a racemov. Niektoré odrody majú neatraktívnu farbu, takže sú strihané a vychutnávajú si nádhernú krásu lístia.

Nie je veľmi náročná na pôdu hostiteľa, ale lepšie rastie na hrádzi, miluje tieň. Je lepšie, aby sa rastliny v piesočnatej pôde, sa vyvíja zle tam a kvitne málo. Pred umiestnením kvetu na vybrané miesto, musíte kopať do zeme, pridať humus. Vhodné hnojivá: dusičnan amónny, superfosfát, síran draselný.

Tipy pre výrobu kompozície záhrady

Kvety prinášajú ľuďom nielen estetický pôžitok, ale aj miesto, ktoré im dodáva príjemnú vôňu, dáva pocit pokoja a spokojnosti. Je zriedkavé nájsť dvor bez takejto krásy. Oveľa lepšie nehľadajte chaotické letničky a zbierané v kluboch podľa určitých pravidiel.

Pri príprave kompozície hrá dôležitú úlohu pri výbere výšky, farby, odrody rastlín. Nemusíte byť profesionálny dizajnér, aby sa vaše vlastné krásne kvetinové záhrady. Postačuje vykonávať záhradnícke práce pomaly a postupne:

 • Vyberte si vhodný štýl kvetinového záhonu;
 • Vyhodnotiť podmienky prostredia;
 • Triediť rastliny podľa výšky;
 • Vyberte rastliny so stabilným dekoratívnym efektom;
 • Určite načasovanie kvitnutia a názvu;
 • Študovať princípy kombinovania trvaliek na zozname;
 • Zasadené v zemi, prísne dodržiavať normy pristátia.

Trvalky na alpské šmýkačky

Skalka je lepšie vyplniť rastliny, ktoré nevyžadujú ročnú obnovu. Rôzne výsadby by mali byť prispôsobené teplotným zmenám, poveternostným podmienkam v regióne. Pre pozadie alpského šmýkačka je lepšie zvoliť nekryté, kobercové rastliny. Je potrebné zvážiť ich intenzitu rastu, vetvenia. Všetky plantáže by mali byť v súlade s farbou, zalievanie, veľkosť, doba kvitnutia.

Je potrebné vybrať rastliny na alpské šmykľavky, berúc do úvahy prvky dekoratívneho objektu. Je potrebné vziať do úvahy farby, veľkosť balvanov. Kvetinové záhony nevyzerajú preťažene, kamene musia byť umiestnené asymetricky. Medzery medzi dekorom môžu byť vyplnené nízkymi rastlinami, svorkami a ročenkami. Rastliny by mali byť zasadené do vrstiev. Svieže, guľovité výsadby zaberajú v hornej časti kvetinové záhony, zakrpatené uprostred a dole. Na alpské šmýkačky príjemné pre oko po celý rok, môže byť zdobené ihličnatými rastlinami.

záver

Zahradníci preferujú trvalky z mnohých dôvodov. Väčšina odrôd pokojne v zime v pôde, nepotrebujú kopať a presádzať. Na jar kvitnú najprv, pretože už vytvorili korene. Ak chcete vytvoriť originálne postele trvaliek nemusíte tráviť veľa peňazí a času.

Zanechajte Svoj Komentár