Remeslá z plastových fliaš: nápady a workshopy

Plastové fľaše už dlho vstúpili do každodenného života každého človeka. Je to kvôli ich praktickému využitiu. Nebojujú, majú malú váhu, akúkoľvek veľkosť, malé náklady. Tieto vlastnosti prispeli k vytesneniu skla v prospech plastov.

Počítadlá sú naplnené mliekom, vodou, nápojmi nasýtenými oxidom uhličitým, ďalšími užitočnými tekutinami, ktoré sa nalievajú do plastových fliaš. Každý, kto uskutočňuje nákup, prináša takéto produkty domov. Súčasne sa postupne hromadia odpadky, medzi ktorými sú najnepriaznivejšie odpadové fľaše. Nebudete ich vkladať do koša, niekoľko kusov zaberie celý objem. Nie je potrebné ich skladovať a sú roztrúsené všade na ulici. Problém plastov sa stal globálnym. Je však dobrá cesta von, je možné ju používať správne. Nepotrebná vec môže byť predmetom dekoru, materiálu pre všetky druhy remesiel.

Vlastnosti plastových fliaš ako materiálu pre remeslá

Nádoby sú vyrobené z rôznych materiálov, ako je polyetylén, polyetyléntereftalát, polyvinylchlorid (PVC), polypropylén, polystyrén. Látky majú dlhý rozklad, ktorý môže dosiahnuť päťsto rokov. Tieto vlastnosti sa však zohľadňujú pri praktickom používaní surovín. Z neho sú postavené aj domy, prístrešky, skleníky. Aplikujte na potreby krajiny. Vytvorte remeslá s prihliadnutím na vlastnosti materiálu, ktoré sú nasledovné:

 • Surové poddajné, dobre ohnuté, rezané. Takéto vlastnosti vám umožňujú vytvárať rôzne domáce, exteriérové ​​návrhy;
 • Kombinácia fliaš vynikajúcej veľkosti, je možné získať výrobky akéhokoľvek tvaru;
 • Okrem kapacity pracujú aj s krytmi. Môžete z nich vyrobiť krabice, ozdobiť nábytok, vytvoriť panel, obrázok, rozložiť záhradné cesty;
 • Pracovať s materiálmi vhodnými nástrojmi, ktoré sú v každej domácnosti: nôž, pero, pero s plsteným hrotom, ihla, lepidlo, zápalky, zošívačka;
 • Plasty sa nelíšia v environmentálnych vlastnostiach, ale sú relatívne bezpečnou surovinou, ktorá z neho umožňuje vyrábať hračky.

Darčekový obal

Domáce sa vykonáva jednoducho, práca netrvá dlho. To umožní ozdobiť darček, suvenír pripravený pre priateľov a príbuzných. Plastové obaly sú dobrým materiálom na balenie. Bez veľkého úsilia, môžete krásne zabaliť hotel, napríklad dať košíčky v vedre z pod majonézou, odstránenie etikety a zdobenie s obyčajnou farbou.

Ak je potrebné urobiť dojem, potom sa vyrábajú zložitejšie produkty. Z fľaše odrezanej na oboch stranách je ľahké napodobniť cukríky, zatiaľ čo môže byť naplnená ovocom a citrusmi, rôznymi sladkosťami. Kombináciou dvoch orezaných dien vytvorte malú krabičku, ktorá sa podobá jablku. Je ťažšie vytvoriť štvorcové obdĺžnikové boxy pre veľké dary. Je vhodný pre milovníkov remesiel. Ak chcete vytvoriť svetlý, zdobený balíček, budete potrebovať:

 • Plastové fľaše;
 • Nožnice, kancelársky nôž;
 • Jednoduchá ceruzka, fixka, meracie zariadenia;
 • Prvky na dekoráciu (stuhy, šperky).

Obed box

Navštívte jedáleň každý deň, kaviareň je drahá. Musíme vziať do práce jedlo varené doma. To často vyvoláva otázku, čo ho má niesť. Existuje mnoho možností, z ktorých najlepšie je lunchbox. Bude mať po ruke plné jedlo. Vytvorte nádobu z plastovej fľaše nie je ťažké, zatiaľ čo bude mať pôvodný vzhľad. Zvážte nasledujúce hlavné triedy:

 1. Vezmeme šesťlitrovú prázdnu fľašu. Odporúča sa vybrať nádobu s rovným povrchom. S rebrovaným - horším rezom, aplikujte značenie.
 2. Značka urobí označenie nasledovne:
  - na jednej z veľkých rovín v oblasti nakreslíme priamku rovnobežnú so základňou, ktorá beží pred začiatkom ohýbania fľaše k hrdlu;
  - pozdĺž okrajov prístaviska s inými rovinami nakreslíme čiary z oboch strán, pričom nedosiahneme dolnú základňu o desať centimetrov;
 3. Na tejto úrovni v kruhovej rovine načrtneme fľašu na rovinu s hornou značkou, potom na vrchu získanej čiary v každej rovine urobíme polkruh až do výšky štyroch centimetrov.
 4. Označením sme odrezali budúci produkt pomocou papierového noža.
 5. Na troch stranách, kde boli označené polkruhy, ohneme uši, štvrtá strana, kde bola umiestnená rovná rovina, bude slúžiť ako kryt. V hornej časti stredu vytvoríme dieru, v ktorej upevníme gumu (očko).
 6. Šiť tlačidlo zo strany oproti krytu. Slúži ako spona.
 7. Výsledný výrobok môže byť ozdobený špeciálnou farebnou lepiacou páskou.

Univerzálny kôš

Kôš v zmysle domácnosti je určený na skladovanie, prepravu vecí. Toto je prútie. Má vzhľad obyčajných krabíc, alebo sa vyznačuje drsným vrcholom. Veľmi užitočná vec, ktorá môže slúžiť ako príručná batožina, nádoba na zber špinavej bielizne, položka domácej výzdoby. Z plastu môžete takýto výrobok spracovať doma bez toho, aby ste museli investovať značné finančné prostriedky. K tomu potrebujete papier, pravítko, lepidlo, nožnice, odpad z plastu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sú koše vytvorené. Najjednoduchšie - tkanie rohy. Na to sú fľaše odrezané z dvoch strán a vyznačené na nich. Z výsledného polotovaru sa odrezáva na pásy, ktoré sú tkané spolu. V prípade potreby je kôš dole, pripevnite rukoväť.

    
    
    
    

Druhou metódou je šachové tkanie. Často vyžaduje dodatočnú formu, napríklad lepenkovú škatuľu. V tomto prípade sa pásiky vyrezajú odlišne, z fľaše sa získa len jedna dlhá páska. Potom otočte lepenkovú krabicu hore dnom a splietajte spodok koša a potom pokračujte na jej bočné okraje.

Tašky a nákupné tašky

Ak napíšete niekoľko tuctov plastových fliaš, môžete ich ľahko zmeniť na originálnu tašku. Môže sa skladať z identických štvorcov, obdĺžnikov, oválov alebo kombinovať rôzne geometrické tvary. Veľkosť polotovarov závisí od plochy roviny získanej z fľaše. Zvážte jednoduchú dielňu na vytvorenie tašky:

 • Vezmeme niekoľko dvojlitrových fliaš rovnakej farby a odrežeme ich z dvoch strán;
 • Výsledné valce sa vyrovnajú na polovicu;
 • Z polotovarov môžete vystrihnúť štvorce, obdĺžniky, ktorých maximálna veľkosť bude 6x6 cm pre prvú a 10x6 cm pre druhú;
 • Získané údaje sme umiestnili na obyčajný hárok v bunke, a po ustúpení 0,5 cm z každej strany, spájkovacou páskou, zapálime diery v kruhu s zdvihom jednej bunky;
 • Pomocou háčika, zviazame každú stranu s niťami;
 • Výsledné elementy sa spoja s rovnakými vláknami do jednej roviny, po ktorej k nim pripevníme kľučky pomocou špeciálnych klipov;
 • Spodná časť vrecka a bočné časti sú pripravené rovnakým spôsobom;
 • Kombinácia všetkých prvkov dohromady, získať hotový výrobok.

    
    

Oveľa ťažšie je to s taškou. Na jeho vytvorenie by sa fľaša mala vypustiť do tenkých pásikov, z ktorých sa neskôr vyrobia silnejšie vlákna. Bude vyžadovať špeciálne nástroje a vybavenie. Ďalej pomocou háčika, pletené pletivo. Pre pohodlné nosenie na rukovätiach môžete nosiť pružné rúry.

Kúpeľňa remesiel

Fantázia človeka je neobmedzená. Aj v kúpeľni môžu byť užitočné plastové fľaše, nielen na skladovanie vody. Môžete z nich urobiť zaujímavé remeslá. Zvážte niektoré originálne nápady:

 • Zaujímavý stojan na zubné kefky a zubnú pastu. Aby ste to mohli urobiť, musíte fľašu z oboch strán odrezať, prilepiť ju na hornú a dolnú časť. Rozrežte jeden široký a úzky krk iným plastovým kontajnerom. Potom ich prilepte k výrobku, natrite ho. Dajte cestoviny do širokého krku, kefy do úzkych.
 • Koberec krytov. Potrebujeme silikónové lepidlo, gumový základ, odmasťovacie prostriedky, farebné kryty. Proces bude chvíľu trvať. Základňu a kryty je potrebné odmasťovať, základ potrieť lepidlom. Lepidlo kryty, môžete ležať náhodne alebo vytvoriť ornament, kresba.
 • Zavesená polica z fľaše. K tomu potrebujete osem päťlitrových fliaš, aby ste získali dizajn v 2 radoch 4 buniek. Odrežte ich hornú časť. Ak sú na kontajneri štítky, odstránime ich. Ďalej na prvky umiestnené na okrajoch, robíme otvory v hornej a dolnej časti fliaš tak, aby zodpovedali. Plastovú nádobu prilepíme do otvorov, nastavíme laná do otvorov, natiahneme pozdĺž analógového závesného závesu.

Môžete tiež: košík na skladovanie špinavej bielizne; zrkadlo s orezanými dnami fliaš v rôznych farbách imitujúcich emotikony; Ozdobné hračky vo forme rýb, lodí.

Nápady pre organizátorov

Z malej plastovej fľaše môžete urobiť pekný organizátor pre kanceláriu. V závislosti od typu kontajnera môže ísť o stolovú alebo stenovú verziu. Neponáhľajte sa zbaviť prázdnych pohárov šampónu. Jasný plast môže byť surovinou pre zábavného organizátora. Po prvé, je potrebné odrezať hrdlo fliaš čo najbližšie k otváraciemu dielu, aby sa načrtli miesta budúcich tvarovaných rezov. Rezanie plastov na jednej strane s plotom, môžete urobiť legrační monštrum. Dekor bude vyhovovať najrôznejším - látkam, fólii, papieru. Môže sa použiť ľubovoľné voľné lepidlo. Závesný organizér pripevnený k stene na obojstrannej páske.

Objednávku môžete vytvoriť na ploche pomocou priestranného a pohodlného organizátora s viacerými bunkami. Vyrobíme ho zo šiestich veľkých plastových fliaš z akejkoľvek netoxickej tekutiny. Lepšie, ak je plast tesný. Začíname pracovať s rozdelením všetkých fliaš na dve časti. Horné polovice s odklopeným krytom ich nepotrebujeme. Valcové kontajnery sú umiestnené v dvoch radoch a obalené po obvode akéhokoľvek kusu krásnej látky. Spodok organizátora môže byť uzavretý obdĺžnikovým segmentom alebo vľavo. Na ozdobu horného okraja môžete použiť čipky, krásne šnúrky, saténové stuhy.

    

Výška všetkých kontajnerov pre organizátora s bunkami musí byť rovnaká. Ak sekcie vyjdú inak, musia byť orezané.

Papierová škatuľa

Pre skladové papiere, listy A3, baliaci papier, môžete použiť bežné plastové fľaše. Ak chcete vytvoriť originálnu cylindrickú krabicu, budete potrebovať dva nádoby na domáce zvieratá s viečkami, nožnicami, obdĺžnikovým kartónom, lepiacou pištoľou, akrylovými farbami a viacfarebnými klipmi na dekoráciu.

Na oboch stranách kartónu je potrebné vytvoriť otvory v tvare krytov a prilepiť prázdne miesto s krásnym papierom. Zakryte uzávery sprejom a prilepte ich k otvorom v kartóne. Kým stojan vyschne, môžete urobiť základnú krabicu pre papiere. Odrežeme horné časti fliaš, prilepíme kusy lepiacej pásky chaoticky a ozdobíme akrylom. Po vysušení farby a odstránení škvrny dostanete pôvodný priestorový vzor. Okraj valca môže byť ozdobený farebnými klipmi. Hotové škatule upevníme na stojan horúcim lepidlom.

Plastové fľaše šperky

Recyklácia plastov je akýmsi príspevkom každého človeka k ochrane prírody. Prázdne kontajnery akejkoľvek veľkosti môžu byť použité ako suroviny pre originálne šperky. Existuje mnoho jednoduchých nápadov, ktoré môžu uvoľniť tvorivý potenciál nováčikov. Nasledujúce dekorácie z pet fliaš vyzerajú krásne:

 • Skvelý náhrdelník. Toto majstrovské dielo je vytvorené z kusov transparentného, ​​farebného plastu, sviečok, drôtov a korálkov. Vystrihnuté kvety z fliaš sa musia ohrievať nad ohňom, zalamovať okraje kliešťami. Na drôte navlečeme korálky a dva viacfarebné prvky. Zloženie jednoduchých častí je symetricky a pevne spojené so základňou náhrdelníka.
 • Zavesenie. Zo zelenej alebo modrej pivovej fľaše, musíte vyrezať tri rôzne štvorce, od 1 cm do 3 cm, a dať im tvar kvetu. Každý detail, ktorý sme položili na tlačidlo a roztavili okraje. Spojíme detaily a upevníme krásny korálek. V nasledujúcom kroku odrežeme kvapku suspenzie, prepichneme otvory po obvode a naviažeme ju do perličiek. Na základňu naneste modré zapamätanie a spojte s úzkou páskou.
 • Náramok. Veľkosť závisí od priemeru fľaše. Obrobok rozrežte na krúžky a roztrite ostré hrany na železe. Na dekoráciu môžete použiť akékoľvek tkaniny, korálky, textilné postavičky.


    
    
    

Casket jablko

Vzhľadom k tvaru dna, plastová fľaša je skvelá pre výrobu dekoratívnych remesiel - jablkové skrinky. Môže byť použitý na uloženie užitočných vecí alebo ako dekorácia záhradného pozemku.

Na vytvorenie takejto dekorácie budete potrebovať dve dná z fliaš rovnakej farby a dvoch plastových krúžkov - 5 cm a 1 cm širokých, vyrezáme letáky zo zelenej nádoby a poškrabáme žily. S vyhrievaným šľahačom prepichneme jeden z dna, vložíme úzky pásik a detail s listami. Umelé steblo fixačné lepidlo. Potom spojíme dve polovice a upevníme páskou na oboch stranách. Okraje dekoratívneho boxu sú prelepené saténovou stuhou. Aby sa časti nestratili, môžete ich pripevniť pomocou šnúry alebo nite.

Motýle na výzdobu

Nedostatok jasných farieb v interiéri môže byť úspešne obnovený pomocou dekoratívneho vyšívania. Vhodný a cenovo dostupný materiál pre kreatívne aktivity - plastová fľaša. Elegantné motýle vyrobené z plastu doplnia akúkoľvek vonkajšiu kompozíciu.

    
    
    
     
   

Prvým krokom je zbaviť sa hornej a dolnej časti fľaše. Budeme pracovať len s valcom. Plast sa narovnáva železom cez papier a striháme motýľ podľa vopred zakrúžkovaného vzoru. Polotovar je pripravený na maľovanie. S fixom na perá urobíme značenie a vymaľujeme ho farbou na skle. S pomocou drôtu a korálkov možno vyrobiť nohy a antény.

Kvety a kytice

Je možné vytvárať kvetinové kompozície a kytice z akejkoľvek plastovej nádoby. Dózy z aktimelu, vajcia od rodičov prekvapení, balenie domácich zvierat z džúsov a obyčajných nápojových fliaš.

Z niekoľkých pripravených polovíc s krkom sa získa krásna kytica sedmokrások. Je to veľmi jednoduché. Plastové prírezy by mali byť narezané na tenké prúžky a otočiť každý prvok nožnicami na polovicu. Ak chcete dať objem kvetu, môžete oddeliť otočné časti všetkých častí a prilepiť ich v strede.

Z plastových nádob z čokoládových vajíčok vyjde vynikajúca kvetinová lúka. Odrežeme stredný pásik z viacfarebných polovíc, upravíme produkty na jednu veľkosť. V každej polovici vytvoríme dieru, vytvoríme ozubený ráfik. Stonka svetlého tulipánu bude koktailovou trubicou a listy budú kúsky plastovej šťavy. Hotové kvety je možné umiestniť na stojan, vyžarovať glade alebo v dekoratívnej váze, fľašu na víno. Môžete si tiež urobiť krásnu ihlovú posteľ.

Dekoratívne kvetináče

Staré päťlitrové fľaše môžu byť použité ako hrnce na kvetináče alebo na skladovanie domácich potrieb. Aby mal nový predmestský interiér atraktívny vzhľad, musí byť vylepšený. Môžete jednoducho ozdobiť fóliou, lesklým práškom alebo farebným papierom, alebo môžete použiť zaujímavú techniku ​​tkania tašiek na jedlo.

Na dne nádoby na vodu vyrábame zvislé pruhy, nie viac ako 2 cm hrubé. Pripravenú polyetylénovú priadzu prechádzame medzi prúžkami fľaše v šachovnicovom vzore. Ak sa v procese práce s neobvyklým materiálom objavia nezrovnalosti, môžu byť odstránené roztavením pomocou zapaľovača. Zaujímavé hrnce môžu byť ponechané na parapete alebo zavesiť na stenu, prechádzajúcej stuhou medzi väzbou.

Dekoračné vázy

Existuje mnoho možností na výrobu kvetináčov z plastových fliaš. Suspendované výrobky sú vyrobené z uzavretého 2-litrového kontajnera, jednoducho vyrezaním otvoru a horizontálnym zavesením. Sú vhodné na pestovanie kvetov alebo sadeníc.

Pre výrobu vonkajšej podlahy vázy bude vyžadovať trochu viac úsilia. Z celej päťlitrovej fľaše oddeľte dno, asi 5 cm, položte ho na zem. Zvyšok konštrukcie otočíme hore nohami a pripevníme zatvorené veko k stojanu alebo doske. V spodnej časti musíte urobiť niekoľko malých dier, aby sa eliminovala stagnácia vlhkosti v pôde. Môžete ozdobiť rozpočtu hrniec s ľubovoľnou farbou.

Používame fľaše na hry

Plastové prázdne fľaše môžu vytvárať nielen šperky, remeslá, aranžovanie kvetov, ale aj funkčné vybavenie pre šport. Plastové obaly sú ľahké a bezpečné, môžu sa podieľať na pohyblivých a tichých činnostiach. Môžete s ním hrať v nasledujúcich hrách:

 • Bowling. Hra bude vyžadovať loptu, pásku na plot a niekoľko litrových fliaš. Kolíky sú umiestnené dva metre od hraníc a snažia sa poraziť. Fľaše môžu byť transparentné alebo natreté na vnútornej strane akrylovými farbami;
 • Chyťte loptu. Môžete si vyrobiť hračku z orezanej časti fľaše so skrúteným krkom. Из вспененной резины или картона делаем лепестки и приклеиваем их к срезу. Крышкой зажимаем один конец нитки, а другой крепим к легкому мячику. Суть игры - толчком подбросить мяч и поймать пластиковой ловушкой-цветком;
 • Бросание колец. Интересная групповая игра для детей. Hlavným prvkom dizajnu sú plastové fľaše naplnené vodou. Slúžia ako prúty na hádzanie krúžkov.

Detské hračky

Vytváranie fliaš zvierat figúrky je vzrušujúce aktivity pre deti a dospelých. Z valcov a orezaných spodných častí si očarujúce tučniaky v čiapkách. Podrobnosti je potrebné len zložiť a maľovať. Zo spodnej časti fľaše môžete urobiť korytnačku. Na kartónový tvar je potrebné uložiť plastový polotovar, upevniť ho krásnym závitom. Prelínanie šnúriek na škrupine môže byť skryté kvetom alebo motýľom.

Z dvoch plastových fliaš si môžete urobiť torzo krokodíla, ježka, veľkú včelu, mačku alebo labuť. Berúc do úvahy zvláštnosti hračky, rozrezáme obal na časti, spojíme s páskou. Pre včely a krokodíly budú potrebné len časti krku a korku pre nohy. Krídla hmyzu sú vyrobené z papiera alebo plastu narovnané železom. Pre ihly vhodné ihly. Rám remesla môže byť dekorovaný technikou papier-mâché alebo ponechaný priehľadný.

Nábytok pre bábiku

Upgrade bábiky je jednoduchý a úplne zadarmo. Na výrobu miniatúrnej jedálne bude vyžadovať niekoľko fliaš s objemom 0,5 litra, šálok, trochu textilu a lepiaceho materiálu. Stoličky bábiky robiť z dna fliaš, rezanie kučeravé chrbát. Nádobu naplníme vatou, otočíme ju a ozdobíme látkovým poťahom. Stolík môže byť vyrobený z hladkého štvorcového plastu. Ohnite hrany, upevnite pásku na vnútornej strane. Nohy budú zápalky uviaznuté v hrudkách hliny.

Detský sprchovací kút pre bábiky môže byť vyrobený z plastového valca. Vystrihneme časť fľaše, vizuálne ju rozdelíme na štyri časti, zložíme jednu vidličkou a dobre ju vypracujeme. Budú to dvere pre malých mužov. Stojan môže byť vyrobený z kartónu alebo narovnaného kusu plastu. Upevňujeme diely lepiacou pištoľou.

Svietniky pre pohodlie

Dekoratívne svietniky môžu byť vyrobené zo sklenených nádob alebo plastov. Druhá možnosť je rovnako funkčná a bezpečná. Vytvorte krásny dekor pre pohodlie môže byť zo spodnej alebo hornej časti fľaše. Odrežte časť krkom, položenú na stojan, ozdobte nehorľavými materiálmi. Môžu to byť prírodné kamene, korálky, drôt. Tento produkt sa hodí k bežnej predĺženej sviečke.

Zo spodnej časti fľaše môžete vyrobiť sviečku vo forme tablety. Nádrž naplníme múkou, farebným pieskom alebo ju naplníme vodou, dáme svetlo do stredu. Ak chcete vytvoriť originálny dekoratívny svietnik pre rovnú sviečku, budete musieť spojiť dva plastové hrdlá a upevniť ich. Na rezoch rezané okvetné lístky a kruh ich obrys s čiernou značkou.

Vianočné ozdoby

Môžete ozdobiť vianočný stromček doma, steny vchodu, alebo ich použiť ako pouličný dekor s jednoduchými plastickými dekoráciami. Plastový materiál je v dobrom kontakte so všetkými druhmi farieb, ostrými predmetmi, ľahko sa nareže nožom a lepí. Do nového roka sa určite pokúste vyrobiť tieto hračky:

 • Snehová vločka. To bude trvať dve identické dna fľaše. Spojíme ich s lepiacou páskou a ozdobíme ich rôznymi vzormi pomocou farieb alebo zubnej pasty. Šev môže byť skrytý pod saténovou stuhou. Môžete ho zavesiť na vianočný stromček alebo urobiť točňu;
 • Bump. Použijeme hnedú fľašu s pivom. Rezané kvety rôznych veľkostí a reťazec je na vlasec. Ak je to potrebné, okraje môžu byť zapálené zapaľovačom;
 • Cencúľ. Budeme pracovať s obdĺžnikovým kusom fľaše. Utiahnite ju na ceruzku, niekoľko minút ju držte. Plastová prekrútená špirála. Na dekoráciu môžete použiť iskry, saténovú stuhu.

Stropné svietidlá a svietidlá

Existuje mnoho dielní na výrobu stropných svietidiel pre lampy rôznej zložitosti. Niektoré z nich znamenajú zručnosti pri práci s takýmto materiálom. Neskúsení remeselníci by mali začať s jednoduchými remeslami. Tienidlo je vyrobené z vrchnej časti päťlitrovej fľaše. Jasne maľovaná skupina plafondov zavesených na rôznych úrovniach urobí z interiéru zábavu a rozprávkové.

Fľaša môže byť nielen kopulovitého tvaru, ale môže byť tiež zložená z niekoľkých častí, napríklad zo spodnej časti alebo odrezaného jeseň. Skutočné majstrovské dielo je obrovský luster-slnko z celých fliaš usporiadaných ako lúče.

nábytok

Na vytvorenie funkčného nábytku potrebujete viac ako tucet prázdnych fliaš. Než začnete pracovať, musíte premýšľať o dizajne, pripraviť rám a lepiaci materiál. Môžete si vytvoriť vlastnú posteľ, kreslá, malú skrinku. Keďže každý kus nábytku má svoje vlastné vlastnosti, musí byť navrhnutý s prihliadnutím na frekvenciu používania. Je veľmi ľahké vytvoriť pohovku vykonaním nasledujúcich krokov krok za krokom:

 1. Vyberieme centrálnu fľašu a urobíme rez v najširšej časti;
 2. Umiestnime do otvoru hrdlo inej nádoby;
 3. Budeme pokračovať v zbere štruktúry, kým nedosiahneme optimálnu výšku;
 4. Pripevnite pásku obrobku;
 5. Vytvorte niekoľko podobných častí;
 6. Spojíme s lepiacou páskou okrúhlu konštrukciu;
 7. Produkt zabaľte penovou gumou a akoukoľvek handričkou.

Nie je nutné pevne šiť tkaninu do pohovky Postupom času sa bude opotrebovávať a je nepravdepodobné, že bude možné umývať celú konštrukciu.

Obrázky krytov

Mnoho talentovaných remeselníkov vytvára úžasné výrobky zo šrotu. Obrázky krytov možno vidieť nielen v moderných interiéroch, ale aj na uliciach veľkých miest s výzvou na zachovanie prírody. Ak chcete začať vytvárať takú krásu je potrebné s výberom základu. Vhodné preglejky alebo lepenky. Prenos na druh plátna. Pripravujeme viacfarebné kryty a lepidlo.

Obrázok môžete vyplniť rôznymi viečkami. Pohybujte sa lepšie od stredu hlavnej postavy. Nakoniec si položíme pozadie, upevníme materiál lyžicou. Ak nie sú k dispozícii kryty požadovanej farby, je možné jednoducho maľovať vhodnú veľkosť.

Remeslá na darovanie

Plastové obaly môžu slúžiť nielen ako dekoratívny materiál pre vybavenie interiéru dachy, ale aj nepostrádateľný, cenovo dostupný pomocník v záhrade. Môžete vytvoriť originálny, a čo je najdôležitejšie, funkčný skleník z tesne balených kontajnerov. V tomto dizajne môžete ľahko pestovať sadenice. Aby sa šetril priestor, výhonky môžu byť umiestnené vo vertikálne zavesených fľašiach na stenu. Zasadené v pozemných rastlinách bude nepretržite dostávať vlhkosť, ak bude nasledovať domáci dizajn pre kvapkové zavlažovanie praktického plastu.

Vytváranie vertikálnych lôžok z fliaš

Skvelý nápad pre malé domácnosti pozemky. Rastliny môžete pestovať v zavesených plastových konštrukciách priamo na plot alebo vešiaky. Na vytvorenie lôžok sa zmestia všetky dvojlitrové nádoby. Najjednoduchší spôsob je znížiť fľašu na polovicu s pevne zaskrutkovaným uzáverom. V hornej časti pôdy je položená a umiestnená rastlina, napríklad špeciálna odroda jahôd. Krk je uložený v spodnom prvku, ktorý slúži ako zásobník vlhkosti. Zmontovaný modul je navinutý drôtom k rámu.

Ak chcete vytvoriť zvislé lôžko, musíte na jednej strane odrezať veľkú dieru a na druhej strane vytvoriť otvory na odvodnenie. Cez dno a krk nite lano a zaspávajte zem. Konštrukcia sa montuje na zvislý povrch len v hotovom vyhotovení. S improvizovanými lôžkami je možné vybaviť všetky steny v skleníku a pozorovať zónovanie podľa stupňov.

Záhradný dekor

Je možné ozdobiť osobnú parcelu štýlovými a lacnými ručne vyrobenými výrobkami z plastových fliaš. Na detskom ihrisku, v blízkosti obrubníka, môžete umiestniť žirafu z niekoľkých valcov. Všetky diely sú pevne spojené a upevnené lepidlom. Pre telo s použitím šesťlitrovej nádoby na niekoľko litrových nôh. Piesok sa naleje do fliaš pri spodnej časti chodidiel. Ocas je vyrobený z drôtu a vyhrievaného pásu z plastu. Pštros, somár a iné exotické zvieratá sa zbierajú na rovnakom princípe. Obrázok môžete vyplniť palmou z fľaše s rôznymi kolesami.

Ak chcete ozdobiť kvetinové záhony a terasy, môžete si vyrobiť niekoľko ošípaných. Na jednej strane šesťlitrovej fľaše sme vyrezali veľký obdĺžnik - to bude telo ošípaných. Na uši používame zakrivené časti jednolitrových nádob. Maľujeme hrnce v ružovej farbe, nakreslíme cent a oči. Pôda ležala pred výsadbou.

Krmítka pre vtáky

Príroda môžete ťažiť z vtáčieho podávača rôznymi spôsobmi az najúžasnejších materiálov. Jednoduchá plastová fľaša so štrbinovým oknom je najjednoduchším spôsobom kŕmenia vtákov. Dve susedné malé fľaše môžu byť vyrobené z bunkr remesiel. Ak nádobu zavesíte zvislo, môžete zväčšiť plochu obilia a súčasne kŕmiť niekoľko vtákov.

Najpohodlnejší a praktický žľab môže byť vyrobený z veľkej plastovej nádoby. Je potrebné urobiť okná na všetkých stranách, prelepiť páskou páskou alebo ju zapáliť zapaľovačom cigariet. Ľahká konštrukcia môže byť vykonaná tým, že kus preglejky na dne.

záver

Plastové fľaše sú jedným z najdostupnejších materiálov. V každom dome sa pravidelne zhromažďuje veľa prázdnych kontajnerov, ktoré sa môžu využívať s výhodou. Originálne farby a rôzne veľkosti umožňujú výrobu svetlých remesiel, šperkov, multifunkčných predmetov. Vďaka pevnosti a trvanlivosti plastu si všetky výrobky zachovávajú atraktívny vzhľad.

Zanechajte Svoj Komentár