Ako vybrať kapotu v kuchyni: odborné poradenstvo

Kvalitná a štýlová kapucňa v kuchyni - nie luxus, ale skutočná potreba. Táto technika nielenže zaisťuje pohodlie varenia, ale tiež zabraňuje rýchlej kontaminácii povrchu okolo pracovného priestoru. Moderné firmy ponúkajú širokú škálu modelov s rôznymi parametrami, doplnkovými funkciami. Dokonca aj malá kapucňa môže mať dosť dobrý výkon a plne sa vyrovnať s úlohou. Preto pri výbere vhodného modelu sa musíte zamerať nielen na pomer ceny a kvality, ale aj na schopnosti špecifických čističiek vzduchu. Môžu sa líšiť nielen v externom krmive, ale aj v spôsobe inštalácie, v parametroch práce. Po dôkladnom preštudovaní našich tipov a odporúčaní môžete ľahko nájsť slušný model pre vašu kuchyňu. Naše podrobné pokyny vám tiež pomôžu správne nainštalovať bežnú alebo zabudovanú kapotu vlastnými rukami.

Aká je kapucňa v kuchyni?

Hlavnou úlohou kuchynského odsávača je rýchle a kvalitné odstránenie znečisteného vzduchu počas varenia. Aj v prípade varenia na plynovom sporáku sa jeho hlavným účelom stáva odstraňovanie produktov spaľovania plynu v domácnosti. Ďalšie funkcie kuchynských čističiek vzduchu zahŕňajú:

 • Minimalizácia kontaminácie varnej zóny.

Vysokokvalitné extrakty pomáhajú odstrániť nielen paru, ale aj vodu, striekanie tukov, ktoré vznikli počas varenia. Ak blok funguje správne, usadí sa na filtroch, a nie na stenách, predných stenách nábytku alebo pracovných paneloch.

 • Odstránenie pachov.

Odstránenie pachu počas varenia zabezpečí čerstvosť použitého čalúneného kuchynského nábytku. Pre štúdiá, v ktorých je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, bude mať dobrá kapucňa možnosť vyhnúť sa situáciám, keď sú čalúnenie a čalúnený nábytok v sále nasiaknuté vôňou skôr pripravených produktov.

 • Vytvorenie optimálnych podmienok varenia.

Je dôležité, aby výpary vznikajúce pri varení a nepretržité striekanie tuku vytvárali nepríjemné podmienky pre samotných majiteľov. Nepretržitá prevádzka odsávača pár počas varenia zabráni takýmto negatívnym javom.

    

Materiály používané pri výrobe

Moderné čističe vzduchu majú kovové puzdrá. Táto vlastnosť zabezpečuje ich spoľahlivosť, dlhú životnosť a minimálnu náchylnosť na nepriaznivé účinky. Tiež vyrobené z kovu a zábradlia, ktoré sú zdobené kapucňou tela. Ako sa používajú ďalšie materiály:

 • plast: používa sa hlavne na výrobu originálnych dosiek na kovovom puzdre, poskytuje pútavý štýl;
 • sklo: je tiež pomocným materiálom, ktorý umožňuje, aby bol model modernejší a štýlový; modely so sklenenými vložkami však vyžadujú dôkladnejšiu a častejšiu údržbu;
 • drevo: drevené vložky na puzdre sú výhodným doplnkom a jednoduchým spôsobom modelovania modelov; zvyčajne nevyžadujú osobitnú starostlivosť a znášajú negatívne účinky pary.


    

Hlavné typy krytov typu umiestnenia a interakcie s nábytkom, ich výhody a nevýhody

Pri výbere kapoty, ktorá je vhodná pre spôsob inštalácie a funkcie umiestnenia, by ste mali zvážiť možnosť použitia konkrétneho modelu pre inštaláciu do vašej kuchyne. Niektoré typy technológií musia byť vložené medzi alebo pod skrinky slúchadiel alebo namontované priamo v náhlavnej súprave. Každá z týchto funkcií má svoje výhody a nevýhody:

 • samostatné umiestnenie (nad varnou zónou): upevnenie zariadenia na strop vyžaduje starostlivo premyslený projekt, ktorý zohľadní celkový pohľad na vybavenú miestnosť a následné uzavretie pripojených komunikácií;
 • zabudovanie do nábytku (pracovná doska, skriňa): najprv musíte vziať do úvahy rozmery hĺbky a celkový voľný priestor v časti konvertovanej náhlavnej súpravy; takéto modely poskytujú minimálne využitie kuchynského priestoru;
 • usporiadanie v kompozícii s nábytkom (medzi, pod skrinkami): nainštalované zariadenie bude vyniknúť na pozadí náhlavnej súpravy, ale bude to trvať oveľa viac priestoru ako podobný vstavaný model.


    

montážne

Vstavané kukly patria medzi najobľúbenejšie (vrátane majiteľov-fajčiarov) kvôli ich pohodlnému a kompaktnému umiestneniu. Vrchná časť (kanál) takýchto modelov sa nachádza vo vnútri závesnej skrinky kuchynskej linky. Pod touto skriňou sa nachádza spodná časť, vybavená riadiacou jednotkou. Medzi hlavné výhody vložených čističiek vzduchu patria:

 1. Minimálne porušenie celkového interiéru skrývaním väčšiny modelu.
 2. Jednoduchosť zapustenia do moderných náhlavných súprav (vzduchový kanál môže byť umiestnený ako v skrinke s otvorenými dverami, tak aj v skrini s bežnými klapkami).
 3. Široká škála modelov (s rôznymi veľkosťami a funkčnými vlastnosťami: napríklad si môžete jednoducho vybrať vstavaný teleskopický model, ktorého pracovný priestor sa dá jednoducho zvýšiť jednoduchým vytiahnutím spodnej jednotky s filtrami).

Čo sa týka minusov modelov, možno ich pripísať zložitosti prenosu takýchto zariadení a potrebe starostlivého výberu nového headsetu, s ktorým sa dá znovu nainštalovať.

zavesenie

Odpružená kapota je jedným z najkompaktnejších. Je to malá jednotka vybavená filtrami, riadiacim systémom. Ventilátor je namontovaný priamo v hlavnej jednotke. Preto, zavesené modely majú často podobu malého rovnobežnostenu. Môžu byť namontované pod skrinkami alebo umiestnené na "prázdnej" stene. Samostatne sa na tieto modely zakúpia tuhé kovové alebo pružné vlnité potrubné systémy. Vďaka kompaktnosti zavesených modelov sa ľahko zmestí do interiéru každej kuchyne. Zároveň nie je ťažké ich pripojiť k vzduchovým kanálom. Prípadne sa inštalácia doplnkov môže vykonávať nad kuchynskou súpravou alebo vo vnútri (analogicky so zabudovanými modelmi). Medzi ďalšie dôležité výhody zavesených krytov patrí rozpočet, zanedbateľný hluk počas prevádzky a široký rozsah.

kupola

Modely typu kopu patria do rozpočtovej kategórie. Majú prijateľnú cenu, sú vyrobené s iným dizajnom a môžu byť doplnené rôznymi dekormi (sklenené a drevené vložky, strešné lišty). Konštrukcia takýchto kukiel je pomerne jednoduchá: obsahujú kopulu, vybavenú riadiacou jednotkou a doplnenú filtrami v spodnej časti a vybavené kanálom. Dome modely sú vhodné pre vybavenie ultramoderných kuchýň a kuchyne s diskrétnym dizajnom alebo bez špecifického štýlu. Nepatria k najtichším modelom, ale zároveň hluk z nich, dokonca aj pri maximálnej rýchlosti, je zanedbateľný. Vďaka veľkému pracovnému priestoru zaručujú rýchle a vysoko kvalitné odstraňovanie znečistených prúdov vzduchu. Riadiaca jednotka modelov často obsahuje 2-3 režimy rýchlosti a tlačidlo zapnutia. V novších kopulačných krytoch môžu byť špeciálne časovače a senzory pre automatické spustenie kapoty.

"Domino"

Neštandardné kukly typu domino (alebo ako sa nazývajú digestory komínového typu) získavajú čoraz väčšiu popularitu vďaka vlastnostiam ich inštalácie. Na rozdiel od iných typov čističov vzduchu nie sú inštalované nad sporákom, ale vedľa neho. Zvyčajne sa inštalácia "domino" kapoty vykonáva paralelne s doskou - medzi dlažbou a stenou. Dôležitou vlastnosťou takýchto modelov je ich kompaktnosť: domáce spotrebiče posuvného typu sa dajú ľahko „odstrániť“ do pracovnej dosky. Ak ju chcete spustiť, stačí ju vytiahnuť zo stola a nastaviť požadovaný režim prevádzky. Modely Domino sú ideálne pre inštaláciu v moderných kuchyniach, zdobené v jednoduchom a stručnom štýle (moderný, minimalistický, hi-tech). Je pravda, že nie sú vhodné na inštaláciu v blízkosti obyčajných plynových sporákov. Často sa montujú v blízkosti elektrických a indukčných varných dosiek. Modely sú vyrábané v rôznych veľkostiach a s rôznymi parametrami, takže je celkom jednoduché ich vyzdvihnúť pri inštalácii v blízkosti malého elektrického sporáka alebo veľkého indukčného povrchu. Ale taká technika má veľmi vysokú cenu.

ostrov

Ostrovné kukly vynikajú svojím neštandardným dizajnom a inštalačnou metódou. Môžu byť namontované kdekoľvek v kuchyni a zároveň sú pripevnené priamo k stropu. Často je pripevnený pomocou špeciálnych svorníkov alebo káblov. Preto sa zdá, že sa vizuálne vznášajú nad pracovným povrchom. Takéto modely možno často vidieť v kuchyniach v moderných reštauráciách av domoch kulinárskych majstrov. Zároveň je pomerne ťažké nájsť takéto zariadenie v pravidelnom sklade: sú vyrobené na zákazku s prihliadnutím na špecifiká vybavenej kuchyne a interiéru v nej vytvoreného. Inštalácia kukly na ostrove je pomerne ťažká, pretože vyžaduje zohľadnenie zvláštností elektrikárov, ktoré vedú k nej, a kladenie vzduchovodov. Zvyčajne sa komunikácie dodávané do zariadenia nachádzajú pod stropom a potom sa zatvárajú ťahom, sadrokartónovými doskami alebo inými stropmi. Preto sú takéto kryty vhodnejšie na inštaláciu v súkromných domoch alebo v apartmánoch s výškou stropu asi 3 metre.

uhlový

Neštandardné kapoty uhlového typu sú trochu podobné kupolovým modelom. Zahŕňajú tiež v dolnej časti veľkej kupoly, ktorá umožňuje rýchle odstránenie pary, znečistené prúdenie vzduchu a na vrchole potrubný kanál. Medzi vlastnosti týchto modelov patrí potreba uhlového umiestnenia. Budú praktickým doplnkom do kuchyne, v ktorej sa sporák nachádza v rohu: med s náhlavnou súpravou alebo medzi podstavcom a umývadlom. Nevýhody tohto typu zahŕňajú obtiažnosť pripojenia k ventilačnému systému alebo samostatný záver k ulici. Takýto problém sa môže vyskytnúť pri inštalácii odsávača pár v rohu od okna. Ak je to potrebné, systém vzduchového potrubia môže byť umiestnený nad slúchadlom alebo položený priamo v ňom (na horných policiach skríň). Je pravda, že takéto rozhodnutie bude veľmi problematické: budete musieť nielen vyvŕtať otvory v skrinke skriniek, ale aj darovať náhlavnú súpravu, ktorá by sa mohla použiť na uloženie riadu a iných kuchynských nástrojov.

naklonený

Neobvyklé kapoty so sklopeným pracovným priestorom sú veľmi žiadané. Dávajú dizajn kuchyne veľkú osobnosť, zdôrazňujú modernosť svojho vybavenia. Takéto modely sú však dosť hlučné: sú vybavené výkonnými ventilátormi pre okamžité odstránenie znečisteného vzduchu a pary. Táto vlastnosť je spôsobená konštrukciou čističov vzduchu, takže stúpajúce toky nepokazia vzhľad a stav stropu. Uhol pracovnej časti takéhoto zariadenia môže byť odlišný. Táto vlastnosť by mala venovať osobitnú pozornosť pri výbere modelu. Pre kvalitu usporiadania kuchýň s konvenčnými plynovými sporákmi v štandardných veľkostiach sa odporúča zvoliť odsávače s malým uhlom sklonu pracovnej časti (pre lepšie odstránenie spalín z plynu). Pre elektrické kachle a indukčné varné dosky vhodné modely s ľubovoľným uhlom.

Druhy kukly na spôsob čistenia

Pred výberom vhodného kuchynského odsávača je veľmi dôležité zvážiť nielen jeho zvláštnosti, ale aj spôsob čistenia znečisteného vzduchu. Podľa tohto parametra existuje nasledujúca klasifikácia čističiek vzduchu:

 • obeh;

Pri absencii možnosti pripojenia inštalovaného výfukového plynu k systému všeobecného vetrania alebo k príprave samostatného (priameho) vypúšťania znečisteného vzduchu do ulice sú optimálnym riešením obehové modely. Absorbujú znečistené prúdy, vyčistia ich a okamžite „vracajú“ vzduch do miestnosti. Počas varenia v kuchyni s cirkulačným krytom sa však odporúča otvoriť okno alebo okno, aby sa zabezpečil čerstvý vzduch.

 • prietok;

Kontaminovaný vzduch po mechanickom čistení v takýchto modeloch je presmerovaný na ulicu. Zvyčajne sú napojené na ventilačný systém, menej často pod takými odsávacími digestormi je výfuk na ulicu pripravený samostatne.

 • kombinovať.

Kombinujte dva režimy prevádzky, ktoré umožňujú použitie pomocného ventilu na zablokovanie vypúšťania znečistených prúdov na ulicu a na zabezpečenie ich okamžitého čistenia a prívodu do miestnosti.

Filtračné systémy

V moderných modeloch je možné naraz kombinovať niekoľko typov filtrov, z ktorých každý umožňuje vysoko kvalitné čistenie prúdov prichádzajúcich do odsávača pár. Medzi najobľúbenejšie systémy filtrov patria:

 • papier, netkaný;

Sú jednorazové a predstavujú kus látky. Počas používania tento filter akumuluje prach a mastnotu. Počas čistenia by mali byť odsávače odsávané a nahradené novými.

 • akryl;

Vykonávajú hrubé čistenie a akumulujú tuky, prach. Potrebujú starostlivé čistenie: na odstránenie nahromadeného tuku je potrebné filter na krátku dobu namočiť do teplej mydlovej vody.

 • hliník;

Týka sa opakovane použiteľných modelov používaných na hrubé čistenie. Ich výhodou je jednoduchosť umývania v umývačke riadu.

 • uhlie.

Vzťahuje sa na jemné modely. Používa sa na akumuláciu škodlivých mikročastíc, absorpciu nepríjemných pachov. Môžu mať rôzne tvary (štvorcové, obdĺžnikové, okrúhle) v závislosti od kapoty, pre ktorú sú vyrobené. Sú jednorazové a vyžadujú včasnú výmenu.

Veľkosť - ako si vybrať tú správnu

Určenie potrebných parametrov kapoty nie je ťažké pri zohľadnení špecifík usporiadania kuchyne a pôvodne prideleného priestoru pre túto techniku. Výber modelov sa môže riadiť nasledujúcimi tipmi:

 • Šírka.

Odporúča sa zvoliť odsávač pár podľa veľkosti dosky. Šírka čističa vzduchu by teda mala byť rovná alebo doslova o 2 až 4 cm menšia ako šírka dosky. Je lepšie vziať model s okrajom tak, aby jeho šírka bola väčšia ako šírka dosky. Pri kúpe menšieho modelu, aby sa zabezpečilo správne odstránenie vzduchu z varnej plochy, nebude možné. V prípade zasunutia rúry medzi náhlavnými súpravami sa musíte zamerať na vzdialenosť medzi skrinkami, kde by malo byť zariadenie vhodné.

 • Hĺbka.

Teleskopické modely je možné zvoliť s ľubovoľnou hĺbkou bez ohľadu na veľkosť dosky. Štandardné odsávače by mali mať v ideálnom prípade rovnakú hĺbku ako kachle. Je možné vybrať model s menšou hĺbkou (alebo ho nahradiť šikmým modelom), ak je hĺbka skriniek, medzi ktorými sa nachádza, príliš malá a vyčnievajúce spotrebiče budú pokaziť vzhľad kuchyne.

    

Výkon: výpočet výkonu vzhľadom na veľkosť kuchyne

Výber vhodného extrakčného výkonu je celkom jednoduchý podľa nasledujúceho princípu:

 1. Vypočítajte plochu kuchyne, ktorá má byť vybavená, a vynásobte ju výškou stien, potom vynásobte číslom 12 (štandardný parameter výpočtu na odstránenie znečisteného vzduchu pri normálnom varení). Napríklad pre miestnosť s rozmermi 4 x 5 metrov a výškou stien 2,7 m bude toto číslo 4x5x2,7x12 = 648.
 2. Je tiež potrebné vypočítať vzdialenosť od odsávača pár k ventilačnému potrubiu (alebo k samostatnému výstupu vzduchu). To znamená, že vypočítajte dĺžku kanálov. Pre každý počítaný meter bude potrebné pridať ďalších 10% k číslu získanému v prvom odseku. Ak je napríklad dĺžka kanálov menšia ako 1 meter, približný výkon zostane rovnaký. Ak je dĺžka od 1 do 2 metrov, potom požadovaný výkon bude 648 + 64,8 (10%) = 712,8.
 3. Pre každý ohyb potrubia by sa malo počítať aj na 10% výkonu. Ak existuje jeden ohyb, výsledná hodnota sa zvýši o predtým vypočítanú hodnotu 10%: 712,8 + 64,8 = 777,6. Rezervnú kapacitu navyše považujeme za 10-20% (v prípade lepenia potravín) 777,6 + 64,8 = 842,4.

Počet získaný vo výpočtoch a bude najlepším ukazovateľom výkonnosti. Preto pre náš príklad budete musieť kúpiť kapotu s kapacitou 840 m3 / h.

Typ kontroly: jednoduchosť použitia

Od typu a vlastností výfukového panela priamo závisí od jeho jednoduchého použitia. Existujú nasledujúce typy blokov, ktoré sú vybavené modernými modelmi:

 • mechanická;

Nastavenie režimov a zahrnutie ďalších volieb je povolené mechanicky. Prepínačmi môžu byť obyčajné tlačidlá (tlačidlové ovládanie) alebo špeciálne posuvníky (ovládanie posuvníka). Vyznačujú sa jednoduchým používaním a väčšou spoľahlivosťou (mechanické bloky zriedka zlyhávajú).

 • elektronický;

Obsahuje ovládacie tlačidlá, ale zároveň je doplnený LED displejom, ktorý umožňuje jednoducho zvoliť optimálny režim prevádzky odsávača pár alebo vykonať inteligentné nastavenie zariadenia.

 • dotýkať.

Оснащается панелью, на которой включение режимов или смена параметров работы вытяжки осуществляется без прикосновения - для этого нужно лишь поднести палец к сенсорной кнопке. Такой блок очень удобен в использовании, но сложен в ремонте.

Мелочь, но полезно: дополнительные функции

Výber štýlovej a praktickej kapoty musí nevyhnutne zahŕňať zváženie jej špeciálnych funkcií. Podrobný prehľad o doplnkových vlastnostiach modelov pomôže ľahko nájsť tú najlepšiu voľbu pre čistič vzduchu od známej značky alebo nového výrobcu zariadenia. Užitočné pomocné parametre zahŕňajú:

 • podsvietenie: na modernom trhu je ťažké nájsť modely bez osvetlenia, ale pri výbere sa odporúča dávať prednosť kapotám, v ktorých sú lampy dodatočne chránené plastom alebo sklom (tým sa zabráni hromadeniu prachu a mastnoty na samotných iluminátoroch);
 • núdzová indikácia filtrov: indikuje potrebu zmeny alebo čistenia použitých filtrov;
 • automatická zmena rýchlosti: vďaka špeciálnym snímačom sa môže rýchlosť odstraňovania pary a tuku automaticky meniť, čo poskytuje najlepšie podmienky na varenie a rýchlu rýchlosť vytiahnutia znečistených prúdov;
 • automatické zapnutie a vypnutie: umožňuje spustiť alebo zastaviť ventilátory a vypnúť zariadenie podľa času nastaveného na časovači;
 • "Zvyškový zdvih": zabezpečuje prevádzku výfukového plynu pri nízkych rýchlostiach po dobu 5-15 minút po vypnutí, aby sa zabezpečila najvyššia kvalita odstránenia pary a pachov.


    

Kapucňa vo vnútri kuchyne rôznych štýlov

Po dôkladnom preštudovaní vlastností, vlastností a vlastností rôznych typov kukiel by ste mali venovať pozornosť štýlovej prezentácii, farbe modelov. Výber takejto techniky pre rôzne štýly kuchýň je jednoduchý, a to pomocou nasledujúcich pokynov v smeroch:

 • hi-tech, moderné: moderné sivé a čierne modely nakloneného, ​​vstavaného typu a "domino" ideálne dopĺňajú štýly, doplnené sklenenými vložkami a vybavené elektronickými alebo dotykovými ovládacími jednotkami;
 • klasika, provence: najlepším riešením sú modely kupoly a rohov v bielej farbe (prípustné sú drevené vložky);
 • minimalizmus: striktné ostrovné, zapustené, závesné a šikmé modely budú vhodné v tomto štýle, dobre zapadnú do dizajnu a "domino" v čiernej farbe;
 • podkrovie: najlepšou možnosťou by bola kopula, naklonené modely v svetlohnedej farbe a zavesený model v béžovej farebnej schéme;
 • moderné, mestské: vhodné pre strieborné a tmavo sivé modely zavesených, klenutých alebo vstavaných typov.


    

Vyznačuje sa samočinným výfukom so vzduchovým potrubím

Montáž kapoty so vzduchovým potrubím nie je zložitá. Pred inštaláciou tejto techniky však musíte zvážiť nasledujúce funkcie:

 1. Odsávač pár by mal byť umiestnený nad elektrickým sporákom vo vzdialenosti najmenej 70 cm, vzdialenosť medzi plynovým sporákom a odsávačom by mala byť približne 80 cm alebo viac.
 2. Označte umiestnenie upevňovacích prvkov pod úrovňou. Je dôležité mať na pamäti, že samotná doska môže kvôli nerovnosti podlahy stáť v miernom sklone.
 3. Na výstup potrubia s nekvalitným ventilačným systémom bude potrebné pripraviť špeciálny otvor v stene (pre odsávanie vzduchu na ulicu). Je potrebné starostlivo zvážiť, ako sa k nemu privedie vzduchové potrubie a ako to bude vo vzťahu k náhlavnej súprave. Odporúča sa urobiť čo najmenej ohybov a nemeniť priemer potrubia tak, aby sa neznižovala rýchlosť a kvalita vypúšťania znečisteného vzduchu.

Požadované materiály a nástroje

Pre samonosnú kapotu bude potrebné:

 1. Skrutky a hmoždinky (na upevnenie samotnej technológie).
 2. Vlnitosť alebo plastová škatuľa (zvlnenie môže produkovať veľa hluku, keď kapota pracuje pri maximálnom výkone).
 3. Svorky alebo skrutky (na upevnenie potrubí).
 4. Skrutkovač alebo vŕtačka.
 5. Úroveň (pre správne označenie miesta pripevnenia zariadenia a vzduchovodov).
 6. Betónová koruna (v prípade potreby pripravte samostatný otvor na odstránenie produktov spaľovania na ulicu).
 7. Ruleta.
 8. Píla (ak sa používa ako zvlnenie potrubia).
 9. Nôž, kliešte a izolačné pásky (pre bezpečné pripojenie zariadenia k sieti).

Môžu byť potrebné ďalšie navíjacie materiály (napr. Páska FUM). Umožnia vám pevne pripojiť namontovaný kanál k samotnej kapote.

Fáza práce

Priama inštalácia kapoty so vzduchovým potrubím sa vykonáva podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Označte miesta upevnenia kapoty (berte do úvahy optimálnu výšku pre prevádzku odsávača pár a jeho prevádzku), prípravu upevňovacích prvkov a upevňovacích zariadení.
 2. Príprava pripojenia potrubia. Tiež príprava miesta, kde sa budú spaliny zobrazovať. Ak chcete odstrániť potrubie k ventilačnému ventilu, môžete použiť špeciálnu manžetu (pevne a bezpečne zapadne do kanála). Môže sa použiť aj na pripojenie potrubia k samostatnému otvoru v stene. Je potrebné položiť kanál s minimálnou dĺžkou as prakticky žiadnymi ohybmi.
 3. Pripojenie zariadenia do siete. Aby ste to mohli urobiť, musíte vopred odstrániť kábel z rozvodnej skrinky a opatrne ho položiť na odsávač pár. Takéto práce by sa mali vykonávať len po výpadku elektrickej energie v byte. Tiež by ste sa nemali zapojiť do pripojovacieho zariadenia do siete v prípade absencie zručností takejto práce.

Nezávislá inštalácia vstavanej kapoty

Rozdiel v inštalácii konvenčných a vstavaných digestorov (všetkých značiek a pri akejkoľvek kubickej kapacite) je významný: tieto sú namontované v samotnej skrinke, a preto sa nemusia montovať na stenu. Práca sa vykonáva podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Kryt je upevnený na skrinke (ktorá ešte nebola zavesená na stene), upevňovacie body sú zaznamenané.
 2. Skriňa sa montuje (ak je to potrebné). Kryt je nainštalovaný. Namontovaný podstavec pod potrubím. Skriňa je pripevnená k stene.
 3. Vzduchové potrubie je pripojené na odsávač pár, zariadenie je pripojené na sieť.
 4. Namontovaná ochranná skrinka (na vrchu potrubia) skontrolovala prevádzku technológie.
 5. Keď pracuje čistič vzduchu správne, dvere sú inštalované na skrinke.

záver

Po preštudovaní užitočných tipov, odporúčaní a zoznámení sa s vlastnosťami rôznych typov kukly je ľahké nájsť správny model pre váš domov. Pri výbere techniky je potrebné vziať do úvahy jej veľkosť, funkčnosť a samozrejme špecifiká inštalácie. Okrem toho by ste mali byť oboznámení s pravidlami pre výber modelov pre výkon, technické vlastnosti. Ak potrebujete vybrať kapotu pre kuchyňu, vyzdobenú v osobitnom štýle, pozrite sa na náš jednoduchý tip, ktorý vám umožní nájsť optimálnu kapotu pre konkrétny interiér. Aj majitelia, ktorí dávajú prednosť vykonávaniu opráv alebo domácich úprav vlastnými rukami, budú profitovať z našich inštrukcií pre inštaláciu digestorov so vzduchovými kanálmi a inštalácie vstavaných modelov. Presné dodržanie podrobných pokynov vám umožní jednoducho vykonať vysoko kvalitnú a spoľahlivú inštaláciu produktu.

Zanechajte Svoj Komentár