Brazier do-it-yourself: ako urobiť kov a tehla

Muž od staroveku sa zaoberal varením. Všetko to začalo pravidelným ohňom, okolo ktorého boli položené kamene. Slúžili ako "kachle" na pečenie mäsa. Ako sa spoločnosť vyvíjala, objavili sa nové úpravy. Ako výsledok, začali grilovať ražniči na brazier, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou rekreácie v prírode.

Existuje niekoľko verzií pôvodu výrobku. Podľa jedného z nich bol prístroj vynájdený v siedmom storočí pred naším letopočtom. e. Scythian liečiteľ a šalvia Anaharsis. Ďalší trvá na tom, že páperie vzniklo v starovekom východe. Toto je nepriamo potvrdené prítomnosťou jediného mena objektu pre všetky východné národy. Táto páperka však bola konštrukciou vo forme medenej misy namontovanej na nohách. Výrobok mal tiež dve rukoväte, ktoré slúžia na pohodlný pohyb predmetu, krytu vo forme pologule.

Čo by malo byť páperie - charakteristika

Kvalita grilovania na grile závisí od dizajnu výrobku. Hlavnými parametrami zariadenia sú jeho rozmery, materiál výroby. Na ich výpočet je potrebné určiť nasledujúce faktory:

 • Možnosť varenia mäsa. Môže byť navlečený na špíz, položený na grile. Pri konštrukcii ohniska na základe optimálnej veľkosti. Štandardná veľkosť špízu je 50 cm, jeho pracovná časť je 35 cm, na základe týchto parametrov by mala byť šírka výrobku menšia ako 40 cm, klasická mriežka má veľkosť 18x28 cm, ale je ľahšie ju prispôsobiť veľkosti pekáča. Hĺbka produktu závisí od suroviny, ktorá je v ňom spálená, vzdialenosť od uhlia, ktorá by mala byť 8 cm, ak sa používa drevené uhlie, hĺbka je 20 cm, pre palivové drevo 25 cm, pri výbere dĺžky sa berie do úvahy množstvo pečeného mäsa z jedného nákladu. Na 10 cm rovine môžete usporiadať jednu špajzu. Pre mreže - optimálna dĺžka je 40 cm Výška - je zvolená pre konkrétnu osobu, záleží na jej výške, pohybuje sa medzi 75 - 125 cm Hrúbka ovplyvňuje trvanlivosť konštrukcie, jej hmotnosť.
 • Ďalším kritériom je umiestnenie grilu. Pre vidiecky dom sú chaty najlepšie využiť stacionárnu štruktúru. Výrobok je vyrobený z hrubého kovu, tehly, liatiny, tieto suroviny zvyšujú jeho životnosť. Pekáč určený na prepravu je vyrobený z tenkého kovu, často naskladaného.


    

Aby sme získali čo najpohodlnejší gril, pri jeho výrobe je potrebné brať do úvahy štandardné normy, kombinovať ich s osobnými želaniami.

Typy košov

Základným dizajnom ohrievača je obdĺžnikový kanál namontovaný na nohy, vyrobený z kovu. Ak rozumiete typom výrobkov, sú oveľa viac. Brazier môže byť prenosný, stacionárny. Vyrobené z rôznych materiálov: kameň, tehla, kov. Existujú modely pre dom a reštauráciu, ako sú elektrické a plynové, resp. Nedávajú však prirodzenú vôňu ohňa. Pozrime sa podrobnejšie na existujúce druhy:

 1. Pokoja. Je to masívna, ťažká konštrukcia. Na výrobu používajte tehlu, kov, kameň, liatinu, kombinujte aj materiály. Inštalácia na nádvorí súkromného domu v krajine. Môže byť pod šírym nebom, v prístrešku, v altánku. Pre inštaláciu je potrebná pevná základňa: betón, dlažbové dosky, kameň divoch, atď. Môže mať ďalšie prvky, ktoré nastavujú panvu, dať špajle.
 2. Portable. Takéto výrobky sú vyrobené z oceľového plechu. Je vhodný na relaxáciu v lese, na jazere, rieke. Podľa typu konštrukcie sú rozdelené na skladacie a skladacie (transformátory). Pekáč je veľmi pohodlný, zaberá málo miesta a je ľahko umiestnený v kufri auta.
 3. Skladací. Vzťahuje sa na kovové konštrukcie. Jeho hlavnou črtou je spôsob upevnenia prvkov dohromady. Nepoužíva zváranie, časti sú navzájom spojené skrutkami.
 4. Roll. Dizajn môže byť stacionárny alebo skladací. Namiesto nôh použite koleso. To môže byť uložený v technickej miestnosti, v prípade potreby, roll von na ulici.


    

Kovový gril s vlastnými rukami

Pre konštrukciu výrobku budú potrebovať určité zručnosti. Musíte byť schopní pracovať so zváracím zariadením, brúskou, vŕtačkou. Okrem toho budete potrebovať výkres, meracie nástroje, kovové rohy, kovanie, plech. Kovový šrot môže často zvinúť zbytočné odpadky v súkromnom nádvorí, v takom prípade bude jednoduchšie vytvoriť gril vlastnými rukami a náklady na tento podnik sa tiež znížia.

Výhody a nevýhody kovových mriežok

Pekáčik sa nachádza všade. Niektorí si zakúpili modely, iní uprednostňujú ručne písané. Výrobky sú plne zvárané, skrútené skrutkami. Všetky však majú určité vlastnosti, svoje vlastné výhody a nevýhody. Pozrime sa na nich podrobnejšie, zvážme hlavné výhody kovových konštrukcií:

 • Náklady. Ak hovoríme o výrobkoch vyrobených ručne, potom aj pri nákupe všetkých kovových komponentov bude cena takejto položky výrazne nižšia ako cena z výrobného závodu. Ak budeme hodnotiť materiál, potom náklady na železo, oceľ, je niekoľkokrát menej ako meď a nerezovej ocele.
 • Jednoduchosť dizajnu. Hlavné modely sú znázornené krabicou umiestnenou na nohách. Po jeho inštalácii zostáva len zaspať a zapáliť palivové drevo alebo uhlie, dať špízy s mäsom.
 • Bezpečnosť. Z teploty získanej spaľovaním surovín sa kov neroztopí, nespáli. Udržiava tiež teplo, čo prispieva k rovnomernému opekaniu mäsa.
 • Mobilita a funkčnosť. Medzi širokú škálu modelov sú kompaktné skladacie, ktoré môžu byť použité kdekoľvek: na dvore, v prírode, na pláži, na terase. Niektoré výrobky majú ďalšie prvky vo forme stojanov na drevo, háčiky na špajdle.


    

Medzi nevýhody patrí citlivosť kovu na oxidáciu. Niektoré modely vyrobené z tenkého oceľového plechu môžu rýchlo hrdzavieť. Aj ručne písané výrobky nemajú vždy atraktívny vzhľad.

Zariadenie a princíp činnosti

Vo všeobecnosti, čo je to drsnejšie, je jasné z jeho definície. Ak sa pozrieme podrobnejšie, štandardné modely majú obdĺžnikovú krabicu z ocele. Pozostáva zo štyroch bočných stien a spodnej časti - základu celej ohniska. Spodná stena je zosilnená, čo zvyšuje životnosť predmetu. V bočných priečkach vyvŕtajte otvory bližšie k základni. Takéto činnosti vedú k zlepšeniu cirkulácie vzduchu, teplo nie je sústredené na jednom mieste, je rovnomerne rozložené v krabici.

Obdĺžnikový dizajn má nohy. Zvyčajne sú štyri. Tieto prvky sú vyrobené z výstužných tyčí rôznych priemerov, kovových uhlov, kovaných výrobkov, kruhových tvarovaných rúr. Pevnosť a typ materiálu sa vyberie na základe zaťaženia, preferencií majiteľa. Niektoré nohy môžu byť naostrené zdola, iné majú rovnú základňu, všetko závisí od miesta ich inštalácie.

Pekáč má jednoduchý pracovný princíp. Drevené uhlie, palivové drevo je umiestnené na spodnej strane železnej skrinky a zapálené. Po spaľovaní surovín a vzhľade uhlia sú rovnomerne rozložené na dne. Potom položte špíz s kúskami mäsa navlečeného na ne, občas ich otočte, až kým nebude jedlo pripravené.

Typy dizajnov

Modelová rada neustále rastie, sú tu nové vynálezy. Môžu byť jednoduché, majú zložitú štruktúru. Všetky kovové grily však možno pripísať určitým typom:

 1. Na jedno použitie. Môžu byť postavené z akýchkoľvek dostupných nástrojov. Existujú možnosti výroby z ocele s hrúbkou pol milimetra.
 2. Pokoja. Veľký produkt. Je inštalovaný na špeciálne vybavených miestach. Môže mať strechu alebo sa môže nachádzať pod baldachýnom. Často obsahuje ďalšie zariadenia: komín, udiareň, rôzne stojany.
 3. Skladací. Líšia sa spôsobom upevňovacích prvkov (západky, skrutky). Máte niekoľko možností dizajnu. Najjednoduchšie sú dva kovové stojany tvaru U. Nainštalujte ich medzi oheň, položte špíz na vrchol. Najbežnejšia forma - všetky prvky sú spojené drážkami. Pozostáva z piatich listov a nôh. Pôvodná forma skladacích košov je prezentovaná vo forme malého kufra, v ktorom sa skladujú nielen všetky komponenty výrobku, ale aj špajdle.
 4. Skladací. Rôzny pohľad v tvare x. Princíp fungovania pri skladaní je podobný princípu používanému na kempovanie stoličiek.


    

Určíme model, materiál a veľkosť

Každá práca začína plánom, ktorý sa rozvíja do projektu. Zobrazuje všetky najmenšie detaily. Dobrá kresba je polovica vykonanej práce. Systém by mal obsahovať prvky plánovanej štruktúry. Po predstavení, výbere najvhodnejšieho modelu, pristúpime k jeho implementácii na papieri. Ak máte zručnosti, môžete kresliť sami, používať špeciálne programy, stiahnuť si ich na internete, alebo nájsť v odbornej literatúre.

V ďalšom kroku musíte zvoliť materiál pre prácu, ktorá najlepšie vyhovuje zvolenému modelu pekáča. V závislosti od dostupných prostriedkov, želania majiteľa, môžete vykonať nerez, oceľ, kované konštrukcie.

Pri výbere rozmerov výrobku by sa mali riadiť štandardnými parametrami, ktoré sú uvedené vyššie. Vezmite do úvahy svoju výšku, aby ste správne naplánovali výšku pre pohodlnú prácu s budúcim predmetom. Ak je vytvorený miniatúrny model, potom musia byť všetky parametre zmenšené, obetované pohodlne.

6
    

Potrebné nástroje a materiály

Pred začatím práce vykonávajú audit nástrojov; Na realizáciu činností bude potrebné:

 • Meracie prístroje, špeciálne značkovače, krieda;
 • Bulharčina, vŕtačka;
 • Súprava diskov na vŕtanie kovov;
 • Uhlová brúska;
 • Ručný ohýbací stroj;
 • Zvárací stroj na vytvorenie stacionárneho dizajnu.

Okrem nástrojov, budete tiež musieť pripraviť materiály, z ktorých staviame ohrievač:

 • Plechy, oceľové kusy (možno zvárať) od 2 mm hrubé pre prenosné grily, od 5 mm pre stacionárne. Uvádzajú sa minimálne hodnoty. Ak chcete predĺžiť životnosť konštrukcie, použite hrubšie suroviny. Ak pekáč nie je zložený z jedného listu, odporúča sa, aby bola jeho základňa (dno) vystužená.
 • Kovové rohy, kovania, okrúhle, tvarované rúrky používané na nohy. Rohy môžu byť posilnené spoločné priečky.
 • Výrobok je ozdobený kovanými predmetmi, základom starých práčok, mriežok, iných komponentov, ktoré možno rozlíšiť.


    

Výrobný proces pomocou zvárania

Mať kresbu v ruke, pripraviť potrebné nástroje a materiály pre prácu, pristúpime k procesu budovania grilu vlastnými rukami. Stavbu zostavujeme štandardnou metódou, zvažujeme krok za krokom:

 1. Berieme plech a spoliehame sa na kresbu s kriedou, so značkovačom, na ktorom sú umiestnené značky na spodnej a bočnej priečke plánovaného objektu.
 2. Brúska pozdĺž obrysu rez nevyužité časti kovu, takže len potrebné. Výsledkom bude detailný pohľad na produkt.
 3. Pomocou stroja na ohýbanie hárkov alebo rezaním ohybu brúskou skladáme plech do pravouhlej krabice.
 4. Teraz vezmeme do rúk zvárací stroj (prednostne menič) a zvaríme spoje stien, v prípade potreby zvaríme orezané hrany rezané brúskou.
 5. Ak je kov tenký, spevňujeme konštrukciu zvarovaním kovových rohov v rohoch.
 6. Na bočných stenách vyvŕtame otvory pre cirkuláciu vzduchu, tiež vyrežeme vybrania pre špajdle značením.
 7. V záverečnej fáze zostáva len zvariť nohy. Môžu byť zvárané priamo so základňou alebo s bočnými stenami. Je vhodné použiť rohy a rúry rôzneho tvaru. Zaujímavé možnosti sa získajú pomocou kolesa. Ak je koleso pripevnené k nohe, výrobok sa dá ľahko premiestniť.

      

Uvažovaná metóda je najjednoduchšia. Tam sú ešte možnosti, keď je veľa zváranie (štruktúra je zváraná z jednotlivých kusov), a vytvorenie páperie na ráme z rohov.

Výrobný proces bez zvárania

Uvažovaný variant zváraných konštrukcií nie je možné vziať so sebou na lov, prírodu, rybolov. Na tieto účely je potrebná skladacia verzia ohniska. Továrne modely sú vyrábané prevažne z tenkého kovu, takže drvina vyrobená vlastnými rukami je oveľa praktickejšia. Postupné vytváranie takéhoto produktu je nasledovné:

 1. Ak nemáte zručnosti na vytvorenie takýchto štruktúr, je lepšie najprv vytvoriť lepenkové rozloženie, zostaviť ho, potom preniesť obrysy častí na kovový hárok a pripojiť k nemu hotové kartónové vzory.
 2. Brúsiť všetky komponenty, je najlepšie použiť diamantové disky. V tomto procese sú ťažké miesta: hroty, drážky, zárezy. Môžu byť starostlivo dokončené s kovovým súborom.
 3. Ďalej na priečkach vyvŕtame vzduchové kanály.
 4. V závislosti od typu spojovacích prvkov (tŕňová drážka, skrutka), v detailoch konštrukcie vyvŕtame otvory pre skrutky alebo vystrihneme, vystrihneme potrebné upevňovacie tvary.
 5. Nohy v bočných stenách môžeme okamžite prerezať, s ktorými budú jeden celok, použijeme roh s typom spojenia ako v celej konštrukcii.

Výroba roštu z kovového valca

Jedna z jednoduchých možností na vytvorenie ohňa. Zároveň sa ukázalo, že je ľahké, dobre udržiava teplo a náklady sú pomerne lacné. Štruktúru železa môžete vytvoriť niekoľkými spôsobmi. Napríklad odrežte hlaveň, vytvorte v nej vetracie otvory a výrezy pre špajzu, ktoré sú umiestnené na nohách. Komplikovanejšou možnosťou je použitie pevného valca, keď jedna jeho časť je sklopné veko, dvere. Ukazuje sa, uzavretý gril. Podrobne zvážte výrobnú technológiu:

 1. Odrežte hlaveň. Existujú dva spôsoby: rozdeliť na polovicu; Z každého okraja ustúpte pár centimetrov a odrežte štvrtinu bočného povrchu.
 2. Hrany čistíme, zarovnáme ich.
 3. K vyrezanému dielu, ktorý slúži ako veko, upevnite kľučku dverí. Spojujeme časti hlavne s pántovými závesmi.
 4. Vyrábame komín. Na tento účel vyvŕtame otvor v hlavni z jeho koncovej strany, musí sa zhodovať s priemerom použitej rúrky. Ďalej vyberte trysku, ktorej dĺžka je daná objemom nádoby (kapacita sto metrov je dosť pol metra), jej režim na dve časti (pomer 1/3 a 2/3) v uhle 45 stupňov. Následne pripojte výsledné prvky v pravom uhle, spárujte opatrne.
 5. Vytvorenie držiaka na montáž grilu.
 6. Dizajn montujeme na nohy.


    

Niečo, čo robí grilovanie z plynovej fľaše

Technológia vytvárania ohniska je podobná technológii použitej na konštrukciu výrobkov z valca. Rozdiel spočíva v príprave nádob na prácu. Ak chcete získať návrh valca, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Vyberte si plynový valec, jeho objem by nemal byť menší ako päťdesiat litrov. Začneme jeho tréning. Skladá sa z niekoľkých fáz: uvoľňujeme všetok plyn alebo jeho zvyšky; odskrutkujte ventil; prečerpávame vodu cez hadicu, ktorá by mala úplne naplniť celý objem.
 2. Potom konáme analogicky s barelom. Vystrihneme časť tela, upevníme slučky komponentov, nainštalujeme rukoväť na dvere.
 3. Zvárajte grilovacie tyče, urobte rezy pod špajdľou.
 4. Vyvŕtajte otvory pre ventiláciu a otvor pre komín.
 5. Ak je to potrebné, navarte rukoväte, nastavte gril na nohy.

Tipy na údržbu a prevádzku kovového grilu

Tvorba návrhov nie. Ďalším krokom je čistenie grilu pred nečistotami a hrdzou. K tomu môžete použiť špeciálne kvapaliny, tiež chodiť po povrchu s brúskou, brúsnym papierom. Ak chcete dodať výrobku atraktívny vzhľad, je natretý žiaruvzdornými farbami, ktoré vydržia teploty 800 stupňov.

Počas prevádzky výrobku, po dokončení prípravy kebabu, sa uhlík z vnútra stien nevyčistí. V budúcnosti dá kebabom zvláštny zápach.

Ak používate gril vo dvore, v prírode, musíte vyčistiť miesto pod ním. Odstráňte sušenú trávu, odstráňte vetvy, ihly listy. Mali by ste mať aj nádobu s pieskom, vodou. Ak chcete dať stranou dym, ktorý zabraňuje tomu, aby ste si mohli vychutnať zvyšok, na výrobku nastaviť kapotu.

Brazier z tehly vlastnými rukami

Železný klasický gril je dobrý svojím vlastným spôsobom. Avšak majitelia súkromných domov, prímestských oblastí preferujú vhodnejšiu stavbu. Tehla pece dobre zapadá do celkového dizajnu lokality. Môže byť postavený v súlade so štýlom domu.

Vybaviť stacionárnu rekreačnú oblasť je podstatne drahšie. Masívna štruktúra sa môže stať akcentným zložením, ktoré priťahuje pozornosť hostí. Tiež, tehla udržuje teplo dobre. Sporák môže byť funkčný: slúži ako gril, gril; pozostáva z krbu; mať kachle na sporáku. Na kamennom grile sa často varí nielen mäso. Например, в казане тушат плов, на барбекюшнице разогревают сосиски, другую еду.

Построить простые сооружения своими руками сможет даже неопытный каменщик. Na tento účel je potrebné pripraviť návrh výkresu. Ďalej by ste mali preskúmať dostupnosť materiálov a nástrojov, ak je to potrebné, kúpiť. Vytvorte základ, vybudujte štruktúru.


    

Vlastnosti a typy dizajnov

Najjednoduchší typ murovaného grilu je dočasná konštrukcia s primitívnym zariadením. Výrobok nevyžaduje základ, tehly nie sú viazané maltou. Líšia sa v malej hmotnosti. Priestor pece je umiestnený pod rošt alebo špajdle, pokiaľ je plech odolný voči teplu. Takáto štruktúra má nevzhľadný dekoratívny vzhľad, nie je chránená pred zrážaním.

Zaujímavejšie sú masívne štruktúry, ktoré majú komplexnú konfiguráciu. V tvare môžu byť obdĺžnikové, okrúhle, uhlové, rôzne ladné formáty. Výrobky môžu mať priezor, umiestnený pod strechou, baldachýn, stojan v otvorenom priestore. Napriek rozdielu v dizajne, všetky majú podobnú štruktúru, ktorá je vyjadrená v nasledujúcich prvkoch:

 • Základ nadácie;
 • Suterén, reprezentovaný niekoľkými radmi tehál inštalovaných na základni;
 • Brazír, chránený pred vetrom hornými bočnými stenami;
 • Komín. Toto je hlavnou charakteristickou črtou tehlových konštrukcií, efekt výfuku závisí od jej konštrukcie, čím vyššie je, tým väčší je návrh.


    

Existujú dokonca veľké komplexy štruktúr, ktoré majú univerzálny účel. Môžu zahŕňať: sporák; kotol; kuchynský drez, pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele; prídavná varná plocha; Skriňa na skladovanie riadu; jedna, dve oddelenia na umiestnenie palivového dreva. Niekedy vybaviť udiareň.

Návrh a výpočet počtu materiálov pre výstavbu

Grilovanie by malo zodpovedať všeobecnému vzhľadu lokality, na ktorej sa bude stavať. Okrem toho pri navrhovaní projektu je potrebné zabezpečiť voľný prístup k objektu, zohľadniť typ stavby, bezpečnosť budovy a pohodlie počas prevádzky. Mali by ste tiež poskytnúť miesto na umiestnenie piesku, lopaty, vodu. Určite materiál pre podklad: betónový poter, dlažbové dosky, kameň. Premýšľajte o prítomnosti strechy. Vyberte si brojler s otvoreným alebo uzavretým typom. Rozhodnite sa, či potrebujete ďalšie rozšírenia vo forme umývadla, dosky, kachle na kotly.


    

Je zakázané inštalovať kachle na hranici so susedným miestom. Dym cez okná sa môže dostať do domu, čo by spôsobilo nepríjemné následky, konfliktné situácie.

Po vypracovaní schémy budúcej štruktúry by ste mali vypočítať množstvo materiálov, ktoré budú vynaložené na výstavbu domáceho grilu. Objem piesku, drveného kameňa, betónovej malty, tehly sa vypočíta podľa nasledujúceho vzorca: v = a * b * c, kde v je množstvo potrebného materiálu (objem), a, b, c je dĺžka, šírka, výška.

Príprava podkladu alebo základ pod ohniskom

Na základe trvanlivého kapitálu stavba rammed platforma nebude fit. Na túto otázku by sa malo pristupovať dôkladne. Pre stacionárne kachle je potrebný pevný základ. Príprava stabilnej bázy začína odstránením hornej časti pôdy. Ak to chcete urobiť, odstráňte až tridsať centimetrov pôdy. Potom sa položí agrofibre, na vrch sa naleje malá vrstva piesku (až 5 cm) a naleje sa drvený kameň (5-6 cm). Je inštalovaný výstužný rám. Ďalším krokom bude naliatie betónového roztoku a vyrovnanie povrchu s pravidlom. Ako majáky sa používa stavebný profil.

Príprava betónovej zmesi je nasledovná: cement sa mieša s pieskom v pomere 1: 3. Potom sa do zmesi naleje voda, pridá sa drvený kameň. Na zvýšenie tekutosti betónovej zmesi sa pridáva tekuté mydlo. Po vylievaní sa betón nechá vyschnúť, pravidelne zvlhčovať horný povrch vodou, aby sa zabránilo tvorbe trhlín.

Kladenie tehál a dekorácie

Po dokončení s nadáciou môžete pokračovať priamo na stavbu pece. Tehla musí zvoliť odolnosť voči teplu. Aby sa vlhkosť z betónu neťahala, mala by byť namočená deň pred položením. Práca začína tvorbou čiapky. Prvá vrstva muriva je pevná, úplne zakrýva betónový podklad. Tehly na každom ďalšom riadku by sa nemali zhodovať s predchádzajúcim švom, inak návrh stratí stabilitu. Zvážte postupné vykonanie akcií:

 1. Po určení hrúbky vrstvy (polovica, jedna, jedna a pol) sú postavené steny. Položenie začína rohom.
 2. Pravidelne sa kontroluje rovnomernosť vztyčeného povrchu, na tento účel sa používa olovnica.
 3. Roztok vyčnievajúci na švíkoch sa odstráni, po čom sa švy očistia, prehĺbia a dodajú im charakteristický vzhľad.
 4. Každý tretí rad zosilňuje výstužné pletivo.
 5. Po položení je nad ňou inštalovaná železobetónová doska alebo sú položené dve vrstvy tehál. Výstavba pokračuje.
 6. Kovové prvky, ktoré tvoria oporu pre paletu, na ktorej bude surové drevo horieť, sú inštalované na protiľahlých stenách paralelne k sebe. Okrem toho môže byť párok namontovaný priamo na tehly, čím sa vo vnútri budovy vytvorí špeciálny výstupok. Tiež pripojené k mriežke a grilovanie.
 7. V záverečnej fáze je postavený komín.


    

Výsledný krb môže byť ozdobený špeciálnou omietkou, aby dlaždice, keramické žuly, uložiť kameň divoch, sadry.

Zaujímavé nápady na vytváranie tehlových košov, kachlí a grilov

Existuje mnoho rôznych návrhov, zaujímavé typy tehlových pecí. Pevný vysoký plech môže byť pokrytý baldachýnom, ktorý ho chráni pred zrážkami, predlžuje životnosť konštrukcie. Zvážte niekoľko zaujímavých nápadov:

 • Poschodová rúra s elektrickou špajzou bude vyzerať dobre;
 • Okrúhly murovaný gril, vyrobený vo forme stola s nohami, ktorý kombinuje grilovanie, pizzu na pizzu;
 • Altánok s rohovým grilom v tvare ruských kachlí, s pultom, plynovým sporákom, umývadlom. Neďaleko sa nachádza bar;
 • Okrúhly dizajn s vertikálnymi nakladacími špajdľami;
 • Parný na terase, obložené porcelánovým kameninovým tovarom.


    

záver

Vybudovať tehlu, železnej rúry pod silou mnohých. Medzi rôznymi návrhmi a typmi si každý bude môcť vybrať, čo je mu bližšie. Domáca rúra vám nielen umožní vychutnať si chuť svojho obľúbeného jedla, ale stane sa aj zdrojom hrdosti, že sa môžete pochváliť svojimi priateľmi.

Pozrite si video: DIY cutting of simple bra with easy steps in hindi (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár