Dokončenie dreveného domu vo vnútri: príklady interiéru

Dokončovacie práce - posledná, posledná fáza výstavby súkromného kaštieľa. Byt postavený z tehál, betónových tvárnic, prírodného dreva. Exteriér, interiérová výzdoba dreveného domu plne určuje štýl budovy. Stavba dreva je veľmi teplá, šetrná k životnému prostrediu, s pozitívnou prírodnou energiou a so správnym dizajnom je tiež útulná.

Vlastnosti dokončovacie drevený dom

Drevené mimo malého vidieckeho domu, vidiecke sídlo je často zdobené drevom zvnútra. Drevo je veľmi zriedka zafarbené - textúra má príjemný vzhľad, pretože je zvyčajne len mierne tónovaná, impregnovaná zlúčeninami proti hnilobe.

Proces dekorácie interiéru konštrukcie dreva by nemal byť nadmerne zrýchlený - nepriaznivo ovplyvní vzhľad, trvanlivosť celej konštrukcie. Pred začiatkom návrhu sa odporúča vypracovať podrobný plán, aby bolo jasné, aké materiály a druhy prác sú potrebné.

Aby budova udržala optimálnu mikroklímu, príjemnú teplotu, je vyrobená aj z ekologických materiálov. Odhadovaná vlhkosť každej miestnosti sa berie do úvahy v prvom rade - ihličnaté drevo sa neodporúča používať vo vani, v kombinovanej kúpeľni, v kuchyni, kvôli nadmernému uvoľňovaniu živice v prípade zvýšenia teploty.


    

Pri konečnej úprave v starej, nie čerstvo postavenej štruktúre sa očistí od zvyškov predchádzajúcich náterov - náterov a iných vecí.

Kedy môžem začať s výstavbou po výstavbe

Bezprostredne po montáži konštrukcie nie je možné vykonať vnútornú povrchovú úpravu - je potrebné počkať na čiastočné zmrštenie reziva, pri ktorom sa ich rozmery mierne zmenšia, izolácia sa stlačí. Termíny zmrštenia sú priamo závislé od teploty, vlhkosti prostredia, samotného stromu, konštrukčných vlastností obydlia. Veľkosť budovy tiež záleží - veľké domy sušia dlhšie.

Štruktúra laminátového reziva sa najviac intenzívne vysychá počas prvých dvoch až troch mesiacov a úplne viac ako dva roky. Preto sa odporúča začať s dokončením domu zvnútra najmenej šesť mesiacov po dokončení stavby. Zrub, na rozdiel od zrubov, vyschne takmer rok. Rámová konštrukcia, CIP panely pozostávajúce z OSB dosky a penovej vrstvy, prakticky nezrážajú, pretože interiér môže byť hotový okamžite po výstavbe.

Domy postavené v zime, zmršťovanie bude minimálne. Ak chcete skontrolovať, či rám dostatočne vyschol, na rôznych miestach, najmä v rohoch, spojoch, prilepte papierové pásy: ak nie sú roztrhané za pár týždňov, je už možné vykonávať vnútornú prácu.

Etapy výzdoby interiéru drevených domov

Podľa modernej technológie sa zlepšovanie interiéru vykonáva postupne:

 • na samom začiatku je tesnenie;
 • po vložení vonkajších dverí, okien;
 • steny pokryté zlúčeninami, ktoré zabraňujú hnitiu, formovaniu, poškodeniu hmyzom, hubami;
 • vyhrievajte podlahu každého poschodia, strechu;
 • položiť hrubovanie, potom dokončiť podlahy, v prípade potreby spracovať ochrannými prostriedkami;
 • dokončiť strop;
 • montáž elektrických rozvodov;
 • inštalovať, pripojiť vykurovacie zariadenie, sanitárne zariadenia;
 • robiť schody, vnútorné dvere.

Proces vnútorného usporiadania priestorov v čase je schopný prijať viac ako výstavba samotného domu, ale nemal by sa ponáhľať.

Prípravná fáza: ako, čo musíte zvládnuť so stromom

V prípravnej fáze musí byť budova dvakrát prokonopat, potom sú steny pokryté ochrannými prostriedkami. Je dôležité vedieť, že ochrana sa nevyhnutne uplatňuje nielen mimo štruktúry, ale aj vo vnútri. Ak pôvodne drevo, guľatiny boli zakúpené bez továrenskej impregnácie, potom je ochrana vytvorená nezávisle: najprv sa všetko spracuje pred začatím výstavby, potom bezprostredne po výstavbe domu, a po čiastočnom zmrštení sa prijímajú komplexné opatrenia.

Prostriedky na vnútorné spracovanie by mali byť primerane označené, transparentné, s miernym tónovacím efektom. Aké lieky sú potrebné:

 • primery - zabraňujú zničeniu materiálov, pomáhajú dobrej priľnavosti s náterom aplikovaným neskôr;
 • bioprény - obsahujú antiprén a antiseptikum;
 • antiseptiká - majú formu impregnácie, ktoré chránia drevo z vnútra alebo povlakov, ktoré tvoria hustý film;
 • bielidlo - pomáha odstraňovať škvrny, ktoré sa často objavujú v procese zmršťovania v dôsledku výskytu huby. Kyselina šťaveľová, peroxid vodíka, bielidlo a iné sú tu tiež použiteľné;
 • spomaľovače horenia - znižujú pravdepodobnosť požiaru, vydávajú fyziologický roztok a soľ.

Povlak začína odspodu - prvé sú spracované podlahy, umiestnené pod podlahou, polená, potom - medzi podlahami, stenami, stropom. Všetky povrchy sú starostlivo zarovnané s brúskou, potom očistené od prachu, najprv sú pokryté antiseptikom - pre kúpeľ, kúpeľ, sprchu, nevykurované priestory sú potrebné aspoň dve vrstvy. Ďalej je impregnácia s antiprénom, výhodne bez soli. Po základnom nátere sa v poslednom kroku vytvorí dekoratívny náter.

Výber materiálov pre dekoráciu na stenu

Stenové materiály pre drevený dom sú takmer rovnaké ako pre stavbu pórobetónu, tehly, to je:

 • obloženie;
 • blok domu;
 • sadrokartónové dosky, sadrokartónové dosky, sadrokartónové dosky;
 • Interiérové ​​farby;
 • Dekoratívne omietky;
 • Plastové stenové panely;
 • drevotriesková doska;
 • drevovláknitá doska;
 • preglejka;
 • tapety;
 • fototapety;
 • keramické obklady (pre mokré miestnosti).

    

Ak to povoľujú poveternostné podmienky regiónu, steny nie sú zdobené niečím extra, ale iba impregnované zlúčeninami, ktoré bránia ich poškodeniu. Rovnaká možnosť je povolená, ak sa dom bude používať len v lete.

sadrokartón

Konštrukcie sadrokartónu dokonale zakrývajú veľké nerovnosti stien, ako aj všetku komunikáciu. Z tohto materiálu sú tiež postavené ďalšie vnútropodlažné priečky, ktoré vytvárajú výklenky. Pri použití vo vlhkých priestoroch kúpeľne, v kúpeľni, odporúčané dosky s vodotesným náterom, do kuchyne, dielne - s ohňovzdorným. Pokrytie sadrokartónu materiál podkrovie, ďalšie miestnosti, ktorá má nepravidelný tvar, bude vyzerať elegantné, originálne.

Inštalácia sadrokartónu sa vykonáva hlavne na drevenej debne, kov pre stavby z dreva sa neodporúča.

lisované

Opláštenie je vyrobené z tvrdého dreva, ihličnatých, aspoň exotických drevín. Podľa kvality je rozdelená do štyroch typov:

 • extra panely bez viditeľných vád, triesok, prasklín, uzlov, škvŕn kontrastnej farby;
 • trieda A - dobrá kvalita, malé farebné kvapky sú prijateľné;
 • trieda B - stredná kvalita, na prednej strane sú malé triesky, praskliny;
 • trieda C - nízka kvalita, veľa uzlov, nerovnomerné sfarbenie.

Podšívka je upevnená na prepravke, lakovaná. Jednotlivé časti sú navzájom upevnené hrotmi, drážkami. Táto možnosť je šetrná k životnému prostrediu, veľmi rôznorodá farba, textúra.


    

Blok domu

Blokový dom je upravený, konvexný stenový panel napodobňujúci časti guľatiny, ktoré sú zaoblené. Prvky sú upevnené s trnovou drážkou, a sú vyrobené takto: námestie je vyrezané z celej guľatiny, čo je ponechané je dobre sušené, leštené, stáva blok domu. Materiál je trvanlivý, odolný, má vysokú úroveň dekorácie, ale je takmer parotesný a bez špeciálnej impregnácie - horľavý.

Kvalita spracovania prednej plochy bloku je rozdelená na odrody extra, A, B, C. V závislosti od účelu je vyrábaná pre interiérové ​​práce, jednoduchá univerzálna, široká pre fasády, univerzálna široká.


    

Na zabezpečenie dostatočnej zvukovej izolácie je priestor medzi koľajnicami prepravky pokrytý izoláciou.

omietka

V domoch z prírodného dreva s omietkou, zvyčajne textúrou, sú dokončené samostatné priestory rôznych miestností - krb v obývacej izbe, steny v chodbe, miesta okolo dverí, okná a parapety. Dekoratívne omietky sú paropriepustné, elastické, trvanlivé, nebojí sa mechanických účinkov, vyrábajú sa v rôznych odtieňoch, čo vám umožní vybrať si materiál pre akúkoľvek interiérovú stylistiku.


    

Ozdobnú omietku odporúčame aktualizovať každé štyri až šesť rokov.

maľba

Keď sú steny stien pomerne hladké, nie je potrebné ich dodatočne ošúchať - môžete ich jednoducho natrieť jednou alebo niekoľkými rôznymi farbami. Najprv sa povrchy, ktoré majú byť natreté opatrne brúsené, švy medzi časťami sú zamaskované špeciálnym káblom tak, aby nedošlo k prievanu.
Ako farbivo pôsobí vodou riediteľná farba, farebné antiseptické kompozície, ktoré:

 • krásne zdôrazniť prírodné vzory dreva;
 • spoľahlivo chráni pred výskytom húb, plesní, hniloby;
 • zabrániť prirodzenému stmavnutiu reziva.

Povlak je matný alebo lesklý a sýtosť odtieňa závisí od počtu nanesených vrstiev.

Použitie stenových panelov

Stenové panely sú spoľahlivé, praktické, krásny vzhľad. Vyrábajú sa v rôznych cenových kategóriách: najdrahšie sú vyrobené z masívneho dreva, lacnejšie z rôznych odpadov. Povrch je upravený dýhou, lakom na drevo, laminovaný. Tvar tohto materiálu na stenu je:

 • nastavenie typu - má tvar štvorca so stranou 300 mm alebo 980 mm;
 • veľkosť listu je 5 x 1220 o 2440 mm;
 • latka - 10-12 o 120-300 o 2400 - 3700 mm.

Existuje aj klasifikácia podľa hlavného materiálu:

 • dyha z masívneho dreva, pozostávajúca z hodnotného dreva a mäkkého dreva;
 • Vláknité dosky - vyrobené z drevených vlákien;
 • Drevotrieskové dosky - vyrobené z pilín, hoblín;
 • MDF - vyrobené z veľmi malých komprimovaných triesok.

Panely môžu byť tiež vyrobené z plastu, s hodnovernou imitáciou dreva, bambusu, kože, kameňa atď. Väčšina stenových panelov dokonale drží teplo v miestnosti, chráni pred hlukom, čo je dôležité najmä pri vybavovaní detských izieb a spální.


    

Tapety, tapety

Jednoduchý papier tapeta - najviac rozpočtu možnosť interiéru dekorácie, ale ak steny nie sú hladké, je potrebné špeciálny substrát, napríklad z sadrokartónu, dôkladný náter povrchu pre lepenie. Tkaniny sú vyrobené z vlny, hodvábu, ľanu, jemne zdôrazňujú prirodzenosť, prirodzenosť povrchu, krásu zvoleného štýlu interiéru. Tekutá tapeta je dobrá, pretože nemá spoje, vynikajúce aplikované, odpudzuje prach, sú ľahko obnoviteľné, ak je to potrebné. Tiež použiť vinyl tapety, sklolaminát, non-tkané, maľované, umývateľné.

Drahšie "drevené tapety" alebo gusvarblok, skôr ako podšívka ako tradičný materiál. Sú vyrobené z prírodnej dyhy, špeciálnej, špeciálne sušenej, thermowood. Takéto tapety sú fixované pomocou malých nechtov alebo „tekutých nechtov“.
Korkové výrobky vyzerajú veľmi originálne, sú vytvorené z voľnej kôry korkového dubu. Zabezpečujú dodatočnú izoláciu budovy, protihlukovú izoláciu. Takýto produkt dokonale ozdobí interiér v etnickom štýle.

Nástenná maľba lepená približne rovnako ako jednoduchý papier, ale len na dokonale plochej stene vzor nebude deformovaný, skreslený. Rustikálne motívy krajiny alebo panoráma modernej metropoly, širokoformátové obrazy domácich tuleňov alebo tigrov v prírodnom prostredí, abstrakcie „kričiacich“ farieb a skromné ​​zátišie s kvetmi, prútené koše sú vhodné pre rôzne interiérové ​​štýly.


    

Steny vo forme guľatiny

Pre výlučne letnú chalupu nie je potrebný interiérový dizajn s dodatočnými stavebnými materiálmi - stačí, ak sa guľatina alebo dosky prikryjú ochrannými látkami, moridlom na drevo. Všetky priečky v takomto dome sú vyrobené z guľatiny. Tento dom je prírodný, šetrný k životnému prostrediu, vhodný pre vidiecke štýly, rustikálne. Nedostatočná konštrukcia je taká, že zmršťovanie pevných stien guľatiny je dostatočne veľké a oheň a antiseptický povlak budú musieť byť aktualizované pomerne často.

    

Len starostlivo sušené guľatiny sa používajú na vytvorenie zrubu - to zníži zmrštenie, pravdepodobnosť plesne, hniloby.

Materiály používané na vnútorné podlahy

Podlahy v drevenom dome by mali byť pevné, nemenej trvanlivé ako samotná stavba, v súlade so stenami. Konštrukcia sa skladá z podnože, hydroizolácie, tepelne úspornej vrstvy, povrchovej úpravy. Medzi podlahou ponoru a základom sa vytvára „vzduchový vankúš“, ktorý udržiava teplo. Často sa používa zásyp, skladajúci sa z malých triesok, pilín.

Ich vrchná vrstva je najčastejšie vyrobená zo širokých palubných dosiek, ale iné možnosti sú prijateľné:

 • parketové podlahy;
 • laminátové podlahy;
 • veľká podlaha;
 • drevotriesková doska;
 • linoleum;
 • obklady;
 • koberec.

    

Aby mohol drevený náter dlhodobo slúžiť, nemenil jeho vlastnosti pod vplyvom deštruktívnych faktorov (pokles teploty, vlhkosť, poškodenie mikroorganizmami), je pokrytý antiseptikami, lakom, pod spodnou časťou je umiestnená kvalitná izolácia.

Laminátové podlahy

Výroba laminátu najčastejšie napodobňuje textúru prírodného dreva, menej často - kameň, hadiu kožu alebo má fantasy vzor. Samotný materiál sa skladá zo štyroch rôznych vrstiev: živicou impregnovaný papier, drevovláknitá doska, textúrovaný drevoobrábací papier a ochranný filmový povlak. Hrúbka laminátu je od 6 do 12 mm. Jednotlivé časti sú navzájom spojené hrotmi a drážkami.

Pred pokládkou sa vytvorí základ - betónový, cementový poter, ktorý by mal byť čo najrovnomernejší. Povlak sa suší najmenej 40 až 60 dní, na vrchu, pod samotným laminátom, pričom sa umiestni kotúčový substrát. Neodporúča sa položiť tento materiál na vykurované podlahy.


    

Pri použití lepeného spoja sa volí vodotesné lepidlo.

linoleum

Linoleum je relatívne trvanlivý, lacný náter, ktorý je vhodný pre každú miestnosť. Rozmanitosť farieb, vzorov, textúr, základných materiálov vám umožní vybrať si ho pre akýkoľvek štýl interiéru. Táto možnosť vyžaduje najrovnomernejší, hladký povrch pre pokládku - ako podklad sa často používa preglejka. Linoleum je nestabilné voči mechanickému poškodeniu, je neprijateľné pripevniť ho na základňu klincami - len lepidlom, obojstrannou páskou a v stiesnených priestoroch je upevnený podstavcami bez použitia ďalších materiálov.

Ak je miestnosť veľká, vyžaduje položenie niekoľkých pásov linolea, potom sa spoje zlepia lepiacou páskou alebo sa spoja zváraním za studena.

koberce

Koberce majú vysoké izolačné, zvukovo-izolačné vlastnosti, čo sa berie do úvahy v domoch pozostávajúcich z dvoch alebo viacerých podlaží. Koberec sa vzťahuje na valcové materiály, má spracované strany, obrovskú škálu farieb a vzorov. Je dostatočne trvanlivý - vydrží viac ako 15 rokov, nebojí sa mokrého čistenia, je vyrobený z prírodných aj syntetických vlákien. Rôzne typy sa líšia hustotou vlasu, hrúbkou základne - čím hrubší je koberec, tým teplejšia bude budúca podlaha.


    

Pre spálňu, obývaciu izbu, detskú škôlku, dlhé vlasové verzie budú vyhovovať 30-35 mm, v chodbe, chodba je krátka-pilot, 3-6 mm.

Samonivelačná podlaha

Je dosť ťažké vytvoriť si samonivelačnú vrstvu na vlastnú päsť, preto sú zvyčajne pozvaní odborníci. Dekorácia je monochromatická, viacfarebná, “tri de” formát - vrchná vrstva vyzerá transparentne, a objemové kvety “kvitnú” pod ňou, morské vlny striekajúcej, vtákov lietajú, oblak plavák, atď.

Takéto podlahy sa obyčajne položia na betón, starostlivo vyrovnané nátery. Ak hovoríme o starom dome, kde bola podlaha pôvodne drevená, na jej povrchu je zhotovený cementový poter, na ktorý sa po úplnom vyschnutí podlahy nalejú podlahy.

Parketová doska, masívna

Drevená podlaha dokonale zachováva najlepšie mikroklímu pre ľudské zdravie. Je to najodolnejšie, hygroskopické, ale je dôležité, aby ste sa nemýlili s výberom kameňov vhodných pre konkrétnu miestnosť:

 • drevo, hojne vyžarujúce živice (borovica, smrek, céder, jedľa, smrekovec), nie sú vhodné na miesta, kde dochádza k teplotným výkyvom alebo vysokej vlhkosti - kuchyne, sauny, kúpele, kúpeľne s teplými podlahami, priestory okolo krbu, atď.
 • ihličnany sú ideálne pre obývacie izby - spálňa, hala, detská izba, pretože okrem iného emitujú látky, ktoré dezinfikujú kvalitu vzduchu;
 • lipa, dub, buk sú vhodné pre nadmerne vlhké miestnosti - takmer sa nebojí vody;
 • Javor, čerešňa majú vysoké dekoratívne vlastnosti a pri správnom spracovaní dokážu imitovať drevo hodnotnejších druhov.


    

Hotová podlaha je obyčajne upravená voskom, nad ním lakom alebo sfarbená vhodnou farebnou schémou.

Keramické dlaždice

Keramická dekorácia, podobne ako väčšina iných druhov kameňa, sa zriedka používa v „teplých“ drevených budovách, výhradne v nebytových priestoroch. Кафель хорошо смотрится в помещении туалета, ванной комнаты, кухни, прихожей.Pri pokládke dlažieb v drevených stavbách sa odporúča použiť "posuvné" vodiace lišty, ktoré pri zmršťovaní na podlahe dlažby neprenášajú prirodzenú deformáciu domu.


    

Pre drevený kaštieľ je najvhodnejšia dlažba, štylizovaná prírodná dyha z drahých drevín.

Stropné dekorácie

V osobne postavenom byte je oveľa viac možností dizajnu ako v mestskom byte - výška priestoru je tu obmedzená len predstavivosťou, túžbou, financiami majiteľov. Povrchová úprava stropu sa najčastejšie vykonáva pomocou drevotriesky, menej často pomocou sadrokartónu, ktorý sa potom natrie, plastových panelov, strečových fólií alebo tkaninových štruktúr.

drevo

Prírodné čalúnenie dreva je obľúbenou, optimálnou voľbou. Tento povlak je najšetrnejší k životnému prostrediu, je vyrobený z radu drahých kameňov a z lacného obloženia, preglejky. Je žiaduce, aby vlhkosť použitých materiálov nepresiahla 15-18%: potom bude deformácia minimálna, povlak - dokonca.

Ak je obloženie zvolené ako povlak, ukladá sa v rovnakom smere - keď je miestnosť malá, oddelené zóny sú rozdelené do priestranných priestorov pomocou kolmo uložených panelov alebo ich rôznych farieb. Keď je miestnosť "starožitná", jednotlivé prvky sú zdobené rezbami, ručne maľovanými.

Preglejka - najviac rozpočtu možnosť. Je vhodný pre nevykurované, mokré miestnosti. Vrchná vrstva je zvyčajne vyrobená z javora, jelše, brezy, orecha, stredu - z borovice, smreka, jedle.


    

Štruktúry sadrokartónu

Všetky povrchy sú opláštené sadrokartónovými doskami, je ľahké vytvoriť dvojstupňový strop akejkoľvek oblasti a konfigurácie z neho. Stropné dosky sú ľahšie a tenšie ako steny, sú namontované na ráme z dreva, menej často - kov. Na takomto strope je ľahké umiestniť veľa reflektorov, LED pásik, individuálne zvýrazniť každú úroveň pozdĺž obrysu, sadry alebo plastických dekorácií, ručne maľovaných, rôznych fotografií.

Plastové panely

Plastový materiál sa ľahko inštaluje. Keď je hrubý strop dostatočne hladký, panely sú namontované priamo na ňom, ale ak nie, najprv sa zmontuje prepravka z dreva alebo kovu. Nevýhodou tohto umelého materiálu je, že takmer nepropúšťa vzduch, pretože medzi prvkami, plesňami a plesňami sa často akumuluje vlhkosť. Výhody - v prípade poškodenia jednotlivých prvkov sa dajú ľahko vymeniť.

Pre drevený zámok vhodné stropné panely vo farbe svetlého dreva s príslušným vzorom.

Stretch stropy

Hlavné a ťahové konštrukcie - nie sú zdeformované ani pri výraznom zmenšení drevených stavieb. Ak je dizajn stále prehnutý, môže byť mierne „dotiahnutý“ - je žiaduce, aby to zvládol pán. Materiál sa mierne natiahne pod nosníky, čo ovplyvňuje výšku stropov - to je potrebné zohľadniť pri inštalácii v nízkej miestnosti. Tento dizajn môže byť použitý v jednom súbore s sadrokartónové dosky, pri vytváraní viacúrovňové zloženie. V závislosti od zvoleného štýlu interiéru je samotný film alebo textilné plátno zdobené rôznymi farebnými alebo monochromatickými obrazmi: kvetinové vzory, geometrické ornamenty, krajiny, abstrakcie, vtáky, mraky, motýle, mačiatka, ovocie, ryby, palmy atď.


    

Odborníci nesúhlasia, kedy inštalovať strešné stropy. Niektorí ponúkajú, aby to takmer okamžite, iní - po roku alebo dvoch, keď je úplné zmrštenie budovy.

Štýly drevený dom

Štýl interiéru pre súkromný dom, so správnym prístupom, bude vyhovovať takmer všetkým, ale najbežnejšími sú:

 • country hudba;
 • Provence;
 • rustikálny;
 • classic;
 • Art Deco;
 • ríša;
 • minimalizmus;
 • Scandinavian;
 • loft;
 • etnické;
 • moderné.


    

Rôzne možnosti dizajnu sa od seba líšia svojím vzhľadom, počtom dekorov a spôsobmi dekorácie V minimalizme, interiér je väčšinou monotónny, prakticky nemá žiadny dekor, podkrovie zámerne zdôrazňuje objemové stropné trámy, podlaha je nútená vo veku, a plynové a vodovodné potrubia sa neskrývajú vôbec. V etnickom štýle, izba je pokrytá matnými ochrannými látkami, pre art deco, povedzme lak lesk. Rustikálne navrhuje hrubé, "neohrabané" dekorácie izieb, Provence je zdobená peknými kvetinovými ornamentami na hladkých stenách. Klasika je vyrobená v jasných farbách, krajina je často plná multicolor.

záver

Interiérový dizajn malého zrubového domu, priestranná chata na predmestí sa vykonáva vlastnými rukami alebo za účasti pozvaných expertov, ktorí budú držať povrchovú úpravu v súlade so želaniami zákazníka "na kľúč". Moderné drevené sídlo dodá teplo viac ako jednej generácii nájomcov a vysokokvalitné materiály šetrné k životnému prostrediu si udržia svoje zdravie v poriadku. Postupné majstrovské kurzy o interiérových prácach sa dajú ľahko nájsť na internete, na stránkach periodík.

Zanechajte Svoj Komentár