75 skvelých nápadov na organizáciu priestoru a skladovanie vecí

Majitelia malého obytného priestoru skôr alebo neskôr čelia problému nedostatku priestoru. Niektorí z nich vyhodia niektoré staré veci. Iní sú kreatívnejší a snažia sa využívať priestor ekonomicky. Niekedy musíte skladovať rôzne príslušenstvo na nesprávnom mieste. Preto je dôležité dať veci do poriadku a triediť položky včas, aby sa zabránilo zbytočnému neporiadku. Stojí za to robiť územné plánovanie a správne prideliť oblasť pre rôzne potreby. Aj v malom byte je viac miesta, ako sa zdá na prvý pohľad: ak správne zoskupíte veci do kategórií, existujú možnosti na vytvorenie nových skladovacích priestorov. Môžete ich vybaviť pomocou rôznych predmetov: starých tašiek, košov, regálov. V obytných priestoroch by sa mali uchovávať len tie najnutnejšie veci, nemali by ste tam mať staré oblečenie. Nábytok by mal byť priestranný - to je jeho hlavným účelom. Každá izba vyžaduje špeciálny prístup.

Pravidlá organizácie priestoru

Nevyplňujte voľné miesto zbytočnými vecami. Niečo bude musieť niečo odhodiť. Myslite na to, kde môžete umiestniť objemné predmety. Vyberte si najvhodnejšie miesta pre všetko bez ohľadu na tvar alebo veľkosť. Jedným z tipov, ktoré skúsené ženy v domácnosti dávajú, je bezplatné bývanie z prázdnych kontajnerov: nádoby, plechovky, krabice, koše. Môžu byť užitočné v budúcnosti, ale ak teraz zaberajú príliš veľa miesta a nevykonávajú praktickú funkciu, zbavte sa ich. To isté sa musí urobiť s chybnými spotrebičmi a ich komponentmi. Zastarané veci budú tiež zasahovať; technológia a móda sa nezastavia a nemá zmysel ponechať si niečo, čo je už irelevantné. Mnohí si nechávajú staré noviny a časopisy, ale nikdy ich neprečítavajú - neriadia ich príklad. Skrine musia byť zbavené starých odevov - s najväčšou pravdepodobnosťou sa už nebudú používať. Priestor môžete usporiadať niekoľkými spôsobmi. Prvým je nákup nového nábytku.

Existujú však úspornejšie možnosti:

 • používanie domácich políc;
 • skladovanie v škatuli skladacieho lôžka;
 • zvýšenie užitočného objemu vo vnútri nábytku.

    

Optimalizácia priestoru v byte

Akékoľvek puzdro môže byť priestrannejšie. Najjednoduchším riešením je nábytok s transformačnou funkciou. Pohovky, postele a stoly s extra zásuvkami vám pomôžu zbaviť sa prekážok. V predaji sú modulárne skrine, kde sú stoličky a jedálenský stôl ľahko "skryté". Vytvorenie pódia na umiestnenie časti vecí do nižšej vrstvy je jednou z najkreatívnejších myšlienok na premenu stiesnenej miestnosti na priestrannú multifunkčnú miestnosť. Ďalším užitočným zariadením je regál - je vhodnejšie, aby boli vysoké, inak štruktúry jednoducho rozdelia priestor. Komplexné regálové systémy sú pripojené k stenám - originálne hada-tvarované možnosti sú najviac priestranné. Rôzne oká tiež pomôžu organizovať priestor. Ak je dostatok voľného miesta, umiestnite naplnené krabice a koše pod pracovný alebo kuchynský stôl. Nad dverami môžete postaviť otvorenú skrinku v tvare písmena U. Ďalším dôležitým miestom na uskladnenie môže byť balkón alebo lodžia.


    

Nápady na ukladanie a umiestňovanie vecí do rôznych miestností

V každej miestnosti - samostatné pravidlá pre usporiadanie priestoru a umiestnenie vecí. Kuchyňa môže byť vybavená veľkým množstvom otvorených skladovacích systémov. To isté platí pre škôlku, ale nie pre spálňu a obývaciu izbu - tieto izby sú navrhnuté inak. Správne plánovanie priestoru začína chodbou. Obyvatelia a hostia by nemali mať žiadne problémy s pohodlným umiestnením vrchného ošatenia a obuvi. Použitie multifunkčnej steny v chodbe ušetrí priestor v obývacích izbách a špajzi. Detská izba si vyžaduje starostlivé plánovanie. Je potrebné zachovať poriadok a spríjemniť izbu dieťaťu. V kuchyni stojí za to umiestniť magnetickú dosku alebo zábradlie. Spálňa môže byť vo forme pódia: veľa vecí sa zmestí do spodnej časti. Z nábytku si musíte kúpiť skrine. Multifunkčný modulárny systém pre šatňu, v ktorej sú uložené všetky druhy oblečenia a obuvi.

Je potrebné získať nový nábytok a urobiť prestavby až po všeobecnom čistení.

    

Vstupná hala

Táto miestnosť môže byť štvorcová alebo predĺžená. V tomto av inom prípade je potrebné vybaviť hornú časť. Na vrchole bude stačiť jedna dlhá polica. Na stenách musíte upevniť háčiky rôznych konfigurácií a veľkostí. Sú umiestnené v párnych radoch alebo náhodne tak, aby visiace veci boli čo najďalej od seba. Malý šatníkový systém a samostatné otvorené moduly budú schopné uložiť väčšinu vrchného oblečenia. Prítomnosť vysokej steny v chodbe je veľmi bežným javom, ale nemusí to stačiť: odporúča sa kúpiť špeciálne šikmé police na obuv. V chodbe budú užitočné prútené košíky pre veľké predmety a organizátori pre malé veci. Takéto zariadenia sú potrebné predovšetkým pre tých, ktorí pri odchode z domu zabudnú kľúče a iné veci. V blízkosti predných dverí môžete uložiť slnečníky. V rohu chodby je miesto pre jednu alebo dve stoličky. Ako alternatívu k stene môžete ušetriť miesto vďaka veľkému systému zábradlia.


    

spálne

Najpriestrannejšie skladovacie miestnosti v spálni sú šatníková skriňa a vnútro postele. Čelo môže byť chránené panelmi a nad ním - na umiestnenie fasády s dverami. Pod posteľou sa usadili vykatny úseky. Lôžko sa môže tiež posunúť od steny, aby sa vytvorila ďalšia nádoba vo výslednej medzere. Skladacie lôžko nebude najlepším riešením pre malú miestnosť, pretože nebude fungovať na realizáciu týchto myšlienok. Nedávno sa stali populárne aj zrkadlá s tajomstvom - vynikajúce miesto na uskladnenie kozmetiky a hygienických výrobkov. Milovníci nakupovania by si nemali kupovať šatník, ale zostať na otvorených šatníkových systémoch s veľkým množstvom vešiakov a regálov s kolieskami. Za účelom šetrenia miesta stojí za to premýšľať o správnom umiestnení nábytkových prvkov. Nie je potrebné obklopovať posteľ nábytkom, namiesto toho môže byť umiestnená v jednom z rohov a druhá polovica miestnosti môže byť vybavená prvkami na ukladanie osobných vecí.


    

kuchyne

Najväčší počet skladovacích nápadov spojených s kuchyňou. Je vybavená prídavnými policami a ďalšími zariadeniami pre jednoduché uskladnenie. Magnetická tabuľa bude najužitočnejším a najoriginálnejším prvkom: všetky panvice, hrnce a príbory sa na ňu zmestia. Vonkajšie a vnútorné povrchy skriniek môžu tiež zvýšiť skladovací priestor. Výrobcovia vybavujú nábytkové priečky posuvnými časťami, ktorými si môžete udržiavať poriadok medzi kuchynskými potrebami. Konce náhlavnej súpravy a zástera sú vhodnými miestami na inštaláciu malých koľajových systémov.

Dierované povrchy a háčiky na stenách sú funkčne len mierne horšie ako dosky s magnetickým povrchom av niektorých prípadoch sú nevyhnutné. Na závesné dosky s háčikmi môžete držať hrnčeky a rôzne nádoby. Pre presné skladovanie riadu potrebujú police pre nočné stolíky. Môžete si tiež zakúpiť model na kolieskach, v ktorom bude vhodné prepravovať potraviny do iných miestností.

V moderných kuchyniach nájdete niekoľko ďalších užitočných zariadení:

 1. Skladací stôl. Ekvivalentná náhrada za obvyklé.
 2. Stiahnuteľný stôl.
 3. Stiahnuteľná doska na krájanie. Umožňuje použitie povrchu na skladovanie kuchynského náčinia.

    

Obývacia izba

Pri usporiadaní tejto miestnosti ľudia často robia chyby. Môže byť príliš malý alebo veľký headset, extra stoličky, obrovský koberec. Moderný nábytok s rôznymi funkčnými zariadeniami, špecializovanými sekciami, modulmi uzavretého a otvoreného typu poskytne majiteľovi dostatok možností pre kompetentné plánovanie. Televízor je lepšie umiestnený na samostatnej skrini, ale je to možné v centrálnej časti steny - jeho konfigurácia by mala zabezpečiť takúto možnosť. Veľká obývacia izba musí byť rozdelená na časti využívajúce vysoké priečky. Je potrebné sa vyhnúť prvkom s malým funkčným zaťažením. V hale budú užitočné otvorené regály na veci. Je lepšie, aby centrálna časť obývačky bola čo najpriestrannejšia a zadarmo, preto by ste nemali preťažiť konferenčný stolík. Ale jeho interiér môže byť použitý na ukladanie kníh a iných vecí. Veľký stôl sa nehodí do moderného dizajnu, ale pre malý byt je praktickosť oveľa dôležitejšia.


    

škôlka

V tejto miestnosti musíte často upratať, najmä ak sú deti malé. Predmety sú rozdelené do 3 hlavných kategórií: hračky, oblečenie a učebnice. Musia byť od seba oddelené. Položky musia byť tiež usporiadané podľa veľkosti. Okrem nábytku, boxov, košov a kontajnerov sa používa ako sklad. Deti sa budú vždy zaujímať, aby si z nich dali veci a vrátili ich späť. Boxy zdobené samolepkami. Nábytok v detskej izbe by mal byť nízky, bez veľkého počtu otvorených sekcií, aby dieťa nespadlo a nespadlo na seba. Ďalším vhodným miestom na uskladnenie je veľká detská postieľka. Ak je priestor stále nie je dosť, potom steny vrecká môžu byť užitočné. Populárne sú veľké sieťové vrecká na umiestnenie detských hračiek.


    

kúpeľňa

Ide o kompaktnú miestnosť: plocha je obmedzená na 2,5-5 metrov štvorcových. Jedným z hlavných bodov je výber medzi vaňou a sprchovacím kútom. Úzka vaňa môže byť o niečo pohodlnejšia ako vertikálna kabína. Avšak vo viac alebo menej priestrannej kúpeľni by ste mali venovať pozornosť racionálnemu využitiu zvyšku priestoru. Najlepšie miesta na umiestnenie rôznych doplnkov sú pod umývadlom a pod vaňou. Hygienické výrobky môžu byť uložené v zrkadlách s tajomstvom. Namiesto klasických rohových políc si musíte kúpiť systém s 3-4 úrovňami. Mal by byť umiestnený na boku kúpeľa. Miestnosť musí byť vybavená niekoľkými držiakmi na uteráky a handry. Pri plánovaní kúpeľne je dôležitý spôsob otvárania dverí: smerom dovnútra alebo von. V kombinovanej kúpeľni sa odporúča rozdeliť priestor na dve časti, alebo aspoň zatvoriť vaňovú zástenu. Na toalete môžete umiestniť nočný stolík s úzkymi zásuvkami s časťami na pracie prostriedky a osobné veci.

Nemali by ste sa snažiť šetriť miesto v kúpeľni kvôli malej veľkosti práčky!

    

šatňa

V tejto miestnosti sú uložené všetky druhy oblečenia. Prvým krokom je rozdelenie miestnosti na mužské a ženské časti. Potom bude pre nájomníkov jednoduchšie zostaviť. V ženskej časti musí byť vysoká stredná časť na šaty. Spodná zóna nie je vyššia ako 45-50 cm a je určená pre topánky. Sú potrebné aspoň dve zóny, ale tri sú lepšie - vrátane hornej. Ideálna výška políc je 35-45 cm, v šatni budú užitočné systémy s mnohými háčikmi. Vyžadujú sa aj regály. Odporúča sa zakúpiť lôžko alebo kombinované koľajnice. Je žiaduce, aby šatníkový nábytok mal čo najviac závesov. Vnútri náhlavnej súpravy je potrebné dať špeciálne príchute, potom bude možné uložiť viac oblečenia v jednej komore. V šatni musíte kúpiť veľké stoličky, aby ste získali oblečenie z vyššej vrstvy.

V hornej časti skrine by mala byť uložená:

 • uteráky;
 • pokrývky hlavy;
 • nádoby;
 • kufre.

    

balkón

Balkóny majú malú plochu, takže tieto izby sú využívané na maximum. Nedovoľte však zmätok. Na vzdialenom konci balkóna si môžete urobiť úschovu s posuvnými dverami. V malých stánkoch skladujte topánky. Na stene nebolí robiť niekoľko širokých políc. Podobne je potrebné dokončiť aj lodžiu. Na balkónoch sa zvyčajne umiestňujú točenia, čerstvá zelenina a ovocie. V zime sa najlepšie udržiavajú na relatívne teplom mieste. Za týmto účelom môžete vyrobiť tepelnú krabicu z dosiek, preglejkových dosiek a tepelnoizolačných materiálov. V predaji je široká ponuka tepelných kontajnerov v rôznych cenových kategóriách. Na balkóne je miesto pre 1-2 vysoké úzke regály. Používajú sa na umiestnenie kvetináčov s rastlinami, drobných dekoratívnych predmetov, nádob, pracovných nástrojov, pracovných odevov, obuvi.


    

Nápady do-it-yourself

Niektoré zaujímavé možnosti sú:

 • plechovky na kuchynský inventár;
 • pletené organizéry;
 • boxovaná stolička s ochranným krytom.

Niektoré kontajnery môžu byť vyrobené osobne. Ak použijete podrobné pokyny, môžete vytvoriť aj zložitú štruktúru. Termo boxy na skladovanie ovocia a zeleniny sú vyrobené z peny a preglejky. V zime si výrobky zachovajú čerstvosť a zároveň sa nezhoršia v dôsledku silných mrazov. Funkčnosť obchodu sa rozšíri, ak ho poskytnete vykurovacím systémom. Penové gumy a rôzne hrubé tkaniny pomôžu udržať teplo. Zahrievacie zapínanie so zošívačkou na nábytok. Ak použijete materiály s reprezentatívnym vzhľadom, krabička sa zmení na krásny kus nábytku. V lete na ňom môžete posedieť. V každej miestnosti, najmä v kuchyni, špajze, chodbe a balkóne, budú užitočné regálové systémy. Ak je potreba ďalšieho skladovania, potom stojí za to sa pokúsiť vyrobiť stojan so zásuvkami a doskami, s kolieskami pre mobilitu. U ostatných miestností budú robiť rovnaké systémy z boxov, ako aj rôzne vedrá. Musia byť zdobené krásnymi tkaninami.

Neobvyklé a krásne príklady v interiéri

Z truhly vytvorte krásne prvky dekoru. Pre racionálne využitie priestoru sa odporúča urobiť z neho malý, ale priestranný stôl. Ak vezmeme ďalšie podpery a povrch stola, potom dostaneme plnohodnotný jedálenský nábytok a krásny konferenčný stolík vyjde len z jedného hrudníka. Pomocou vodiacich líšt, svoriek a skrutiek môžete žehliaciu dosku upevniť v jednej z častí súpravy nábytku. Skladací nábytok je skvelým miestom na uloženie predmetov, ktoré sa používajú zriedka. Moderné a štýlové kuchynské súpravy vybavené zdvíhacími policami. Toto zariadenie pomáha rýchlo vybrať požadovanú položku, napríklad korenie alebo olej. Ďalšie časti v blízkosti umývadla sa používajú na umiestnenie domácich chemikálií. Suterén kuchynskej linky je vybavený ďalšími výsuvnými vaničkami. Niektoré modely majú zásuvky s predĺžiteľnými časťami zdola nahor. Steny vybavené množstvom háčikov vyzerajú krásne.


    

záver

Nemali by ste robiť predčasné závery, že bývanie je príliš stiesnené - na trhu sa objavili „premyslené“ systémy skladovania. Môžete sa zbaviť neporiadku pomocou kontajnerov a balíkov so zipsami. Dali do nich malé predmety. Možno budete musieť kúpiť ďalšie množstvo nábytku alebo nahradiť ten, ktorý je. Nebude zbytočné pridávať mobilné návrhy. Kedykoľvek môžete aplikovať svoje vlastné zručnosti v šitie a vytvoriť priestranný a funkčný prístroj. Na internete nájdete veľa videí s krok za krokom majstrovských tried. Osobitná pozornosť by sa mala venovať triedeniu položiek. Takéto opatrenia pomôžu správne naplánovať priestor a nájsť veľa priestoru navyše. Každý v byte má najmenej 20% zbytočných a nepraktických vecí. Musia byť odhodené alebo premiestnené na vhodnejšie miesto: garáž alebo suterén. Musíte začať organizovať s obývacou izbou a kuchyňou. V prvom rade je určené, čo robiť s veľkými objektmi: kufre, bicykle, hudobné nástroje.

Zanechajte Svoj Komentár