V akej výške zavesiť TV na stenu v obývacej izbe, spálni a kuchyni

Televízna obrazovka je základným atribútom väčšiny moderných, známych interiérov. Je to výzdoba miestnosti, jej sémantické centrum, z ktorého všetko ostatné tancuje. Voľba, v ktorej výšku zavesiť televízor závisí od štýlu interiéru, veľkosti miestnosti a uhlopriečky televízora, použitého materiálu a výšky stien.

Odporúčania pre výber miesta pre televíziu

Úlohu „modrej obrazovky“ predtým hrala mohutná konštrukcia s pevnou hmotnosťou, ktorá si vyžadovala dostatočne silný, stabilný stojan na podlahu, masívny stĺpik. Moderné plazmové alebo LCD televízory sa dajú ľahko umiestniť na malý nočný stolík, úzku konzolu a je lepšie ho zavesiť pomocou držiaka priamo na stenu, strop na najvhodnejšie miesto na prezeranie.

Najväčšie sály sú umiestnené v priestranných obývacích izbách - je tu dostatok miesta na pozeranie s celou rodinou alebo v spoločnosti priateľov, ktorí majú k dispozícii „domáce kino“. Menšie sú vhodné na krátke prezeranie televízie v chodbe, kúpeľni, blízkej kuchyni.

Niekedy, keď je na stene nedostatok miesta, je dovolené zavesiť TV panel na strop, zatiaľ čo dizajn môže byť výškovo nastaviteľný, skladací, čo šetrí miesto v malej miestnosti. Táto možnosť je vhodná pre pôvodné zónovanie priestoru, ale umiestnenie by malo byť starostlivo zvážené: hlavné spôsoby, ako sa pohybovať v byte by nemali prejsť na obrazovku - to je veľmi nepohodlné. Tu je potrebná dodatočná výstuž základne, najmä pokiaľ ide o ťažké konštrukcie a sadrokartónové stropy.

Spôsoby, typy spojovacích materiálov

Závesná televízia môže byť na stene aj na strope. Malé obrazovky s uhlopriečkou do 26-28 palcov, vhodné pre šikmé konzoly, s ktorými je možné ľahko meniť uhol natočenia av prípade potreby odstrániť oslnenie. Panely s uhlopriečkou 14-27 palcov sú upevnené na pohyblivých držiakoch, čo umožňuje nastaviť nielen sklon, ale aj výšku zavesenia.

Pre výrobky s uhlopriečkou 30-45 palcov pomocou nízkoprofilových upevňovacích prvkov, čo umožňuje trochu pohybovať obrazovkou zo strany na stranu. Pri použití sklopných uzáverov je možné televízor presunúť ďalej od steny, aby sa v horúcom období zabezpečila lepšia výmena vzduchu, čo neumožní prehriatiu zariadenia.

Ak uhlopriečka telepanelu dosiahne 63-66 palcov, potom súčasne s jeho zavesením je adaptér namontovaný. Panel môže byť nainštalovaný na profil a môže byť namontovaný neskôr - to sa odporúča najmä pre širokouhlé obrazovky s hmotnosťou nad 70 kg.

Vhodné spojovacie materiály sú vhodné na kúpu, keď si kúpite televízor, v závislosti od materiálu výroby stien. Pre betón, tehlu alebo plne drevené, musíte si kúpiť hmoždinky, keď sú namontované na sadrokartón - "motýle", "slimáky", skrutky. Z iných materiálov, nástrojov budete potrebovať dierovač, ceruzku, úroveň budovy, konzolu, skrutky a skrutkovač.

Pred montážou konzol by ste sa mali uistiť, že v tomto mieste stena neprechádza káblom.

Všeobecné odporúčania pre montážnu výšku

Štandardná výška umiestnenia teleportu je jeden meter od úrovne podlahy k spodnému okraju. Toto je najlepšia voľba, ak panel stojí na stojane, ale na stene môže byť umiestnený mierne vyššie. Nenastavujte príliš vysoko - ak sa diváci budú musieť neustále zdvíhať, ich krk bude neustále unavený.

Normálne by mal byť stred obrazovky približne na úrovni očí diváka. Vo výške jedného a pol metra je televízor umiestnený tam, kde je veľmi zriedkavo sledovaný - v chodbe, kúpeľni, kuchyni. V interiéroch, vyrobených v orientálnom štýle, sa predpokladá, že sedenie, ležanie bude pod štandardom - televízna obrazovka môže tiež visieť na vhodnej úrovni. Vysoká - na úrovni 150-170 cm, televízna obrazovka je zavesená v stiesnených priestoroch kuchyne, kúpeľne, kde sa očakáva len krátke prezeranie.

Pri výbere výšky montáže televíznej obrazovky v konkrétnej miestnosti by sa mal najprv riadiť individuálnymi preferenciami rodinných príslušníkov na základe ich výšky, veku a životného štýlu.

Vlastnosti inštalácie v rôznych miestnostiach

Ergonómia umiestnenia televízora v rôznych miestnostiach je taká, že v akejkoľvek miestnosti, v ktorej sa nachádza, by to malo byť miesto, kde sa nikto nedotkne konštrukcie, náhodne prevrhne a rozbije ju. Odporúča sa skryť všetky vodiče takým spôsobom, aby sa nemohli zachytiť alebo zakopnúť. Vo vlhkých, horúcich kúpeľniach, kombinovaných kúpeľniach, sprchách, saunách, mini-bazénoch sa televízia zriedka montuje - len s dostatočným vetraním, čo znižuje pravdepodobnosť poškodenia zariadenia vlhkosťou.

Počet televízorov v jednom apartmáne nie je ničím obmedzený - v závislosti od počtu nájomcov a jednotlivých izieb môže byť toľko, koľko chcete. Je dôležité, aby nič nebránilo sledovaniu - obrazovka by sa nemala čiastočne prekrývať so skrinkou, vysokou zadnou časťou pohovky, uhlom obrazovky atď.

V obývacej izbe

V sále sa televízna obrazovka chová ako funkčný dekor, ktorý sa prelína s akýmkoľvek interiérovým štýlom. Je ozdobený ozdobným rámom, ako by to bol obraz, ktorý ho obklopuje menšími obrázkami - v tomto prípade bude stojan stacionárny, nebude fungovať na zmenu uhla sklonu. Čím väčšia miestnosť, tým väčšia je obrazovka, ktorú si kúpite - veľmi malá v priestrannej obývacej izbe bude vyzerať chudobne, čo vyvoláva dojem, že niečo chýba.

V priestore haly ľudia trávia veľa času sledovaním televízie s celou rodinou alebo s priateľmi, pretože obrazovka by mala byť jasne viditeľná z rôznych uhlov pohľadu. Ak sa na to pozerajú, sedí na gauči, výška závesu bude menšia, ak je to kvôli jedálenskému stolu - o niečo viac. Odporúčané zistenie stredného bodu obrazovky je 110-159 cm od podlahy.

Ak sa v hale nachádza skutočný alebo elektrický krb, ktorý hrá úlohu ohrievača, nemali by ste nad ním namontovať televízor, ako aj umiestniť obrazovku na miesta, kde slnečné lúče často padajú.

V kuchyni

Televízna obrazovka pre kuchyňu je zvyčajne zvolená tak, aby bola malá, pretože väčšina voľného priestoru je obyčajne obsadená skrinkami, otvorenými policami a inými skladovacími priestormi. Je dôležité vedieť, že ani v prípade kritického nedostatku miesta na stene sa neodporúča umiestniť televízor na chladničku, pretože jeho vibrácie rýchlo vypnú televízor. Kuchynská súprava by nemala blokovať obrazovku - malo by byť vhodné pozrieť sa, či už v pracovnom alebo jedálenskom priestore. Telepanel je tu často zavesený v jedálenskom priestore nad stolom, naproti nemu, a ak je kuchyňa určená len na varenie - na vrchole ľudského rastu, pre pohodlie státia na krátky čas.

Umiestnenie TV v blízkosti plynového alebo elektrického sporáka je zakázané - vysoké teploty nepriaznivo ovplyvňujú drahé zariadenie, čo vedie k prehriatiu, požiaru.

V spálni

V spálni je televízor obyčajne sledovaný ležať alebo sedieť v posteli, takže ho umiestnia oproti čelu postele, ak je posteľ v rohu, potom diagonálne od nej. Obrazovka na spanie televízora je zavesená na úrovni zodpovedajúcej výške postele: pre normálnu výšku je táto výška asi jeden meter, pre stavbu s pódiom je v rozmedzí jedného a pol a zariadenie bude umiestnené dva alebo tri metre od podlahy oproti podkroviu postele.

Spálňa je vybavená panelom na ramene s nastaviteľnou výškou, takže je vhodné sledovať ho ako sedieť, tak ležať.

V detskej izbe

Mnohí odborníci neodporúčajú umiestniť televízor do detskej izby, ale s kontrolovaným výhľadom na jeho prítomnosť je celkom prijateľný. Je dôležité umiestniť plátno tak, aby pri pohľade zo sedadla do jeho roviny boli aspoň tri až štyri uhlopriečky. V stiesnenej spálni je oproti posteli umiestnená televízna obrazovka, aby ste ju mohli pozerať, keď sedíte, ležiac. V priestrannejšej izbe sa nachádza samostatný priestor na prezeranie.

Telepanel v detskej izbe je namontovaný takým spôsobom, že deti ho počas vonkajších hier nerozbijú a všetky drôty sú starostlivo skryté.

V kúpeľni

V kúpeľni je televízny panel inštalovaný v maximálnej vzdialenosti od vodných zdrojov, ale v malej výške. Je lepšie skryť všetky drôty vnútri gumených káblových kanálov. Niekedy sú na trhu špeciálne drahé, ale veľmi odolné modely, ktoré sa dajú ľahko umiestniť priamo na úpätí kúpeľa - tesne nad samotnou vodou a pri pohľade na kúpanie. Materiál karosérie, všetky upevňovacie prvky, ako aj ovládací panel musia mať antikoróznu ochranu a samotný výrobok musí byť bezdrôtový.

Veľká plochá modrá obrazovka je ideálna pre high-tech a priemyselné kúpeľne.

V kancelárii

Kancelária je riešená predovšetkým za to, že robí veci, nie zábavu. Ale tu je miesto pre TV. Je umiestnený na akomkoľvek vhodnom mieste oproti mäkkej pohovke, na bočnej strane pracovnej plochy, takže sa môžete pozerať, keď sedíte na otočnom kresle, stoličke. Na oboch stranách televíznej obrazovky sa nachádzajú sekcie na ukladanie obchodných dokumentov, kníh, špeciálnej literatúry, diskov. Umiestnenie kancelárskeho zariadenia v tesnej blízkosti obrazovky sa neodporúča.

Vlastnosti montáže na sádrokartónovú stenu

Pre vysoko kvalitnú inštaláciu televízneho panelu na stenu sadrokartónových dosiek vyžadujú hmoždinky "motýľ", ktoré vytvárajú najbezpečnejšie uchytenie. Pri zavesení televízora na priečku zo sadrokartónu sa odporúča inštalovať ďalšie kovové nosné regály - od stropu až po podlahu. Ak chcete, aby dizajn vyzeral harmonicky, tieto detaily zdobia. Výrobky s hmotnosťou vyššou ako 30 kg sa neodporúčajú na zavesenie na sadrokartónové dosky, ale v prípade potreby sa stena dodatočne spevní preglejkou.

Je dôležité, aby ste vopred určili umiestnenie televízora, aby ste starostlivo spustili vedenie, ktoré sa vykonáva skryté alebo otvorené. Uzavretá verzia je optimálna, ak sú v byte malé deti a domáce zvieratá, ktoré môžu vyskúšať elektrický kábel na zub. Otvorené predpokladá, že drôty sú pripevnené na stenu so špeciálnymi konzolami - takýto dizajn je vítaný v interiéri v štýle loftu, ale v klasickom prevedení je úplne mimo miesta.

Existujú iba dva spôsoby upevnenia panelu:

  • v prvom prípade sú upevňovacie prvky pripevnené k samotnému televízoru a potom je celá konštrukcia namontovaná na stenu;
  • druhá možnosť - označenie je aplikované na stenu, hmoždinky sú zaskrutkované, konzola je zavesená, na ktorej je samotný panel upevnený.

Za povrch obrazovky by mali byť vytvorené tri alebo štyri zásuvky - zvyčajne sú pripojené k systému reproduktorov, DVD prehrávaču atď.

Pri montáži na otočnú konzolu je dôležité, aby bol drôt taký dlhý, aby sa v žiadnej polohe nevysunul do limitu.

Užitočné odporúčania odborníkov

Odborníci, ktorí sa podieľajú na každodennej inštalácii zavesených konštrukcií, poskytujú nasledujúce tipy, ako správne upevniť televízor na stenu alebo strop:

  • v stene z tehál sa otvory pre upevňovacie prvky vyrábajú pomocou perforátora a vrták do betónu, dreva alebo sadrokartónu sa ošetruje vrtákom do dreva;
  • ťažká televízna obrazovka s hmotnosťou 20-30 kg je lepšie zavesiť, pretože je tu veľké riziko náhodného pádu;
  • Predtým, ako začnete opravovať televízor, by ste mali zhodnotiť, či je stena schopná odolať svojej váhe, či sa konštrukcia nezrúti;
  • káblové spojenia sa vykonávajú len po inštalácii;
  • je zakázané stavať panel do hermeticky uzavretých priestorov (skrine, výklenky na stenách) - na zadnej stene sú vždy vetracie otvory, cez ktoré musí voľne cirkulovať vzduch;
  • vodič, ktorý ide do zásuvky, by nemal byť príliš napnutý - to môže viesť k jeho rozbitiu, požiaru;
  • je dovolené ozdobiť stenu, kde je televízor umiestnený - nemala by sa zdať prázdna. Pod sprievodným audio zariadením sa zakúpia špeciálne držiaky alebo sklopné police.

záver

Na akej úrovni bude televízny panel visieť, závisí od typu miestnosti. Najlepšia voľba predpokladá, že televízia sa dá pohodlne sledovať takmer z akéhokoľvek miesta v byte-štúdiu, samostatná zóna v sále, spálňa, detská izba. Pre veľkú miestnosť, je lepšie kúpiť veľkú TV, pre malé, malý, s uhlopriečkou len niekoľko desiatok palcov, je najlepší. Pri samočinnej inštalácii zariadenia sa vyskytnú problémy, obráťte sa na kvalifikovaného technika.

Zanechajte Svoj Komentár