Ako urobiť vianočný veniec vlastnými rukami

Nový rok je pre väčšinu ľudí dôležitou dovolenkou. Akcia je zaujímavá a radostná, čakajú na ňu, pripravujú sa na ňu. Počas sviatkov sa ulice miest premieňajú, girlandy a dažde sa všade lesknú. V oknách domov sú viditeľné žiariace jedle, na dvere visia vianočné vence.

Obchody a veľtrhy sú plné novoročných vyznamenaní, ale mnohí dávajú prednosť samotným remeslám, pričom do tohto procesu sú zapojení všetci členovia rodiny. Jeden z atribútov, ktorý postupne vstupuje do nášho života, sa stal novoročným vencom. Tradíciu, požičiavanú zo západných krajín, si obľúbili všetci, o čom svedčia zdobené dvere.

História, symbolika a význam vianočného vence

V západných krajinách sú slávnostné výrobky zdobené obytnými budovami, autami, kanceláriami. Predmet je obľúbený, a to nielen vďaka svojmu pôvodnému vzhľadu, ale aj jeho významu a histórii.

Veniec má okrúhly tvar, ktorý od dávnych čias, dávno pred objavením kresťanstva, spájalo mnoho národov so Slnkom. Pred niekoľkými tisíckami rokov, vytvoril tieto produkty, oslavuje festival oživenia Slnka. Konal sa v druhej polovici decembra (dni zimného slnovratu), symbolizoval víťazstvo dobra.

Ako kresťanský symbol Vianoc sa v roku 1839 objavil veniec, ktorého zakladateľom bol protestantský teológ Johann Hinrich Vihern. Podľa jednej verzie mal v detskom domove niekoľko detí, ktoré čakali na svoju obľúbenú dovolenku a počítali dni pred Vianocami. Snažil sa zjednodušiť prácu pre deti, Lutheran ozdobil staré koleso trochu, a dal devätnásť malých červených sviečok vnútri, rovnako ako štyri veľké biele sviečky. V pracovné dni av sobotu svietila červená sviečka a v nedeľu biela. Takže deti si mohli jasne spočítať dni samotné.


    

Ďalšia legenda hovorí, že deti bez domova pracovali v cirkevnej farnosti nachádzajúcej sa v Nemecku neďaleko mesta Hannover. Ak chcete spočítať počet odpracovaných dní od začiatku mesiaca, z vozňa si zobrali nepoužiteľné koleso a každý deň nainštalovali jednu sviečku. Ukázalo sa, že na Vianoce bola detská izba ozdobená kolesom, v ktorom bolo nainštalovaných dvadsaťosem svetelných zdrojov.

Inštalácia do veniec sviečok je podobná úlohe adventného kalendára. Okrem toho každé adventné vzkriesenie zodpovedá pamäti evanjeliového čítania. Sviečky namontované na veniec symbolizujú svetlo, dobre.

Vianočná výzdoba má symboliku, ktorá je interpretovaná rôznymi spôsobmi. Kruh znamená nekonečno, slnko, život, zároveň symbolizuje Boha. Stálezelené smrekové vetvy používané pri tkaní zodpovedajú večnému životu. Sviečky sú spojené s pocitom radosti z nadchádzajúcej dovolenky, so svetlom, ktoré osvetlí všetko na Vianoce. Tiež štyri sviečky zodpovedajú všetkým stranám sveta a kruh zodpovedá svetu.

    

Výrobok môže byť ozdobený zvončekmi. V Spojenom kráľovstve existuje presvedčenie, že zvony, ktoré sa vyrábajú, odrádzajú nečisté sily a chvália Ježiša Krista. Podľa škandinávskych tradícií, zvuk zvončeka označuje začiatok zábavy. Materiál používaný v remeslách je charakterizovaný svojimi vlastnosťami. Napríklad jedľa medzi slovanskými národmi je symbolom smrti, zatiaľ čo Kelti ju spájajú s večným životom.

Princípy tvorby venca

Kolískou atribútu Nového roka, podľa tradície založenej v dejinách, je Nemecko. Štandardným produktom sú prepletené vetvy ihličnatých ihličnanov, zdobené sviečkami, stuhami červenej farby.

Postupne sa slávnostný veniec rozšíril do krajín západnej Európy a Severnej Ameriky. Severoamerickí obyvatelia začali ozdobovať výrobok vetvami imelo, záhradnými bobuľami a krásnymi lístkami milkweed. Západoeurópske sily na zdobenie remesiel používajú rôzne sladkosti, ako napríklad cukríky, orechy, kandizované ovocie.

Keďže vianočné vence boli populárne vo svete, mnohí dizajnéri, špecialisti a ľudia, ktorí sa sami učili, výrazne prispeli k vývoju týchto produktov. Existujú modely vytvorené z rôznych materiálov, zdobené prírodnými, umelými, jedlými prvkami. Ale ako by sa predmetná téma nelíšila navonok, princíp jej stvorenia zostáva nezmenený:

 • Najprv sa vytvorí rámec;
 • Smrekové vetvy a iné materiály sú do neho tkané;
 • Veniec je ozdobený ozdobnými prvkami;
 • Hotový výrobok je zavesený na dvere, stenu, položený na stôl.

Čo je základom

Hlavným prvkom remesiel je jeho základ, je to ona, kto drží celú štruktúru, nedovoľuje, aby sa rozpadla. Môžete vytvoriť základňu takmer všetkých dostupných nástrojov. Štandardným materiálom pre rám sú prírodné suroviny, napr. Slama, seno, vŕba, vinná réva, živé vetvy. Okrem prírodných zložiek môžete použiť železo, hliníkový drôt, kartón, staré noviny, penový plast, kúsky hadice a ďalšie materiály.

Pevnosť a trvanlivosť výrobku bude závisieť od toho, do akej miery bude základ vyrobený. Základňa by nemala mať príliš malú hmotnosť, zároveň by ste ju nemali preťažovať, ľahká konštrukcia môže byť nesená pouličným vetrom, ponorom v miestnosti, nadmerne ťažké zaklopať na dvere pri každom otvorení. Pozrime sa podrobnejšie na suroviny, ktoré sa používajú na výrobu základne:

Z papiera

Existuje niekoľko možností, ako vytvoriť jednoduchý papierový rám. K tomu môžete znovu použiť staré noviny, časopisy, písané zápisníky, baliaci papier, knihy. Podrobne zvážte niekoľko spôsobov:

Jednoduchý kruh so šablónou

 • Vystrihnite hrubý kartónový prsteň. Vonkajší a vnútorný priemer otvorov, z ktorých každý sám určuje, je žiaduce, aby rozdiel medzi nimi bol 10 cm.
 • Vyberieme vybraný typ papiera, napríklad strany z prenosného počítača. Otočte každý list do kotúča, prilepte okraje tak, aby sa nekrútil. Na obidvoch stranách okrajov kartónu ležali v kruhovej konvolúcii, popadli ich lepiacou páskou.
 • Výsledná báza je vyrovnaná, každý nechcený kus látky, bandáž, pančuchy budú robiť. So zvoleným materiálom obalíme základňu, upevníme konce pásky.
 • Základňa je takmer hotová, v konečnom štádiu zostáva výrobok pevne zabaliť baliacim papierom, pričom hrany sa prilepia na lepidlo.

Bez šablóny

 • Vezmeme si noviny, albumy a krútime, alebo ich stláčame rukami, čo im dáva pretiahnutý tvar.
 • Spojíme polotovary do kruhu, preto ich spolu krútime, prilepíme páskou.
 • Výsledná báza sa opatrne zabalí do toaletného papiera.

Rúrkový rám

 • Novinový list narezávame na pásy, ich šírka by mala byť okolo 10 cm.
 • Zoberieme si pletaciu ihlu a šikmo ju navieme na plachty. Hrany konvolúcie sú zlepené tak, aby sa obrobok nedeformoval, neotáčal.
 • Začneme tkanie. Za týmto účelom sa spojí niekoľko rúrok, ich konce sa upevnia závitom, páskou. Začíname splietať prámik v kruhu, postupne pridávame nové prúžky.

Rúry je lepšie pred tkaním. Odporúča sa používať sprejové farby.

Z lepenky

Silný papier je tiež vhodný na vytvorenie základne pre budúce remeslá. Môžete použiť kartónové krabice so zariadením, topánky, rukávy z papierových uterákov, toaletný papier, viazanie starých časopisov, knihy. Môžete vytvoriť základňu nasledovne:

Jednoduchý veniec z kartónových rukávov

 • Vezmeme rukávy z toaletného papiera, nie nevyhnutne rovnakého priemeru, urobíme na nich priečne značenie.
 • S pomocou stavebného noža rezáme krúžky, ktoré sú aj po celej šírke. Výsledné valce na stranách sú zlepené vo forme kruhu.
 • Výsledná stavba môže byť len ozdobená.

Ťažšia možnosť z konektorov

 • Listy papierových uterákov by mali mať rovnaký priemer. Rozprestierame ich na pracovnom povrchu, urobíme ceruzky v krokoch po 3-4 cm.
 • Vystrihnite valce, vytvorte ich kruh. Prvky môžu byť spojené niekoľkými spôsobmi: lisovaním koncov, vzájomným vložením rúrok, spojením lepidla lepiacou páskou (rukávy nie sú narezané na kusy); navlečené krúžky na nite, potom natreté lepidlom, ovinúť papierové pásy v kruhu.
 • Ďalej schovávame stavbu pod vrstvou tkaniny, baliaceho papiera.

Plochá základňa

 • Vystrihnite plochý krúžok z kartónu. Okolo získaného šišky zabalíme toaletný papier, vytvoríme objem.
 • Dáme remeslu reprezentatívny vzhľad, zdobia ho vrstvou nití.

Hromadná základňa

 • Rezané na mäkké kartónové pásy, ktorých šírka je 4-5 cm.
 • Na prvom páse zložíme okraj pod uhlom 45 stupňov, začneme ho otáčať do trubice, potom prilepíme ďalší kus a postupne vytvoríme kruh.
 • Pri pripájaní šišky čiastočne prejdeme z jedného pruhu do druhého. Spoj možno dodatočne upevniť lepiacou páskou.

Z drôtu

Vytvorte databázu dvoma spôsobmi. Jedným z nich je, že sa berie hrubý kov, hliníkový drôt. Z neho otočíme rám v tvare kruhu, začneme za sebou hrany, upevníme ich tenkými medenými vodičmi, povrazom. Ak hrúbka materiálu nestačí, môžete urobiť niekoľko otočení. V druhom uskutočnení je lepšie použiť hliníkový drôt. Aby sme to dosiahli, spojíme niekoľko dlhých drôtov, začneme ich vzájomne prelínať a súčasne otáčame do kruhu.

Jedlové vetvy, listy rastlín, iné materiály môžu byť upevnené pomocou tenkej tyče, medi, alebo vložené do otvorov vytvorených počas skrútenia. Ak je to potrebné, kovový rám môže byť pridaný k objemu papierom, látkou.

Z peny

Najjednoduchšia možnosť nákupu je hotový výrobok. Špecializované obchody, rôzne predajne peny. Avšak, nie v každom meste, obec sa nachádza, a nie je čas čakať na balík, v tomto prípade je lepšie, aby rám s vlastnými rukami. Uvažujme o hlavnej triede, v ktorej sú kroky práce uvedené krok za krokom:

 • Pripravujeme pracovisko. Aby sme to urobili, prikryjeme stôl alebo podlahu olejovou handričkou, pretože materiál je ľahký, silne sa rozpadá a keď sa spracúva, častice sa môžu šíriť po celom dome.
 • Potom si vezmeme list peny, možno ho nájsť v krabici z predtým zakúpeného zariadenia, použite zvyšky izolácie, v extrémnych prípadoch na nákup.
 • S kruhovou bankovkou označujeme vonkajší a vnútorný priemer, ak takýto nástroj neexistuje, možno použiť dosky rôznych veľkostí.
 • Opatrne, pomocou stavebného noža, vyrezať obrobok, vyhladiť rohy.
 • Výsledná báza môže byť obalená vlnitým papierom, sisal.

Z pobočiek

Bary a konáre sú najjednoduchším materiálom na prácu. Náklady na vytvorenie remesiel budú minimálne. Suroviny možno nájsť v parku, na ulici, v blízkosti vlastného domu, kde rastú stromy ako vŕba, breza, dub, dokonca aj vianočný stromček. Základ možno vykonať pomocou rôznych metód:

Čerstvé vetvy

 • Materiál sa ohýba ľahko, nedrží tvar, je ťažké získať dokonalý kruh, takže je potrebná šablóna. Ako forma, ktorá obmedzí šírenie obrobku, používame plastovú kuchynskú misku, plytkú panvicu.
 • Na dne nádoby rovnomerne položte tyče. Potom na niekoľkých miestach spojíme obrobok so závitmi. Produkt môžete úplne zabaliť do špirály.

Suché vetvy

 • Ak chcete pracovať s takýmto materiálom bude vyžadovať šablónu, tak sme sa vyrezať kruh z kartónu.
 • Berieme suché vetvičky, položíme ich na povrch kusu a snažíme sa ich umiestniť tak, aby neprekračovali šablónu. Pokračujeme v pokládke, kým nedosiahneme objem.
 • Vezmeme vlákno a opatrne uviazame vetvy a snažíme sa ich nepohybovať. Lepšie vopred, pred položením vetvičiek, položte segmenty nite na šablónu. Viazanie základne, nadvihnutie, ďalšie navinutie špirály.

Willow, breza vetvičky

 • Pred začatím práce musia byť prírodné suroviny nasiaknuté. K tomu, znížiť každú tyč v vedre s vodou, zatiaľ čo pre brezy vetvy budete potrebovať vriacej vody.
 • Niekoľko mokrých vetvičiek je skrútených v kruhu, upevnených závitom, medeným drôtom. Potom začneme splietať zvyšok viniča okolo nich.
 • Keď je výrobok pripravený, musí sa v prípade potreby vysušiť, postriekať.

Z izolácie z penových rúr

Neštandardný stavebný materiál - termoflex, bude dobrým základom pre vianočné remeslá. V závislosti od hmotnosti ďalších dekorácií je zvolená tenkostenná alebo hrubá izolácia. Práca s touto surovinou je nasledovná:

 • Termoflexná rúra je otočená do kruhu, ak je dlhá, prebytočná časť musí byť odrezaná.
 • Tenkostenný materiál je možné navzájom zlepiť spojením dvoch spojov, dodatočne upevniť lepiacou páskou. Pre hrubé - je potrebné odrezať kus plastového potrubia, pričom jeho vonkajší priemer musí zodpovedať vnútornému termoflexu. Na obidvoch stranách zrezané plastové spoje s tukom s lepidlom, vložiť do otvoru penovej izolácie. Pri pripájaní je potrebné prilepiť okraje potrubia z penového polystyrénu.

Vianočné vence dekorácie možnosti

Klasický veniec je ozdobený jedľovými vetvami, červenými stuhami, zvončekmi, sviečkami. Avšak, tento typ dekorácie nie je zásadný, existuje mnoho možností dizajnu, pri použití rôznych materiálov, ako prírodné a umelé. Napríklad:

 • sušené bobule;
 • sladkosti, sušienky, kandizované ovocie, citrusové plody;
 • šišky, konáre, dopravné zápchy;
 • Vianočné hračky, gule, dážď, girlandy;
 • saténové stuhy, nite, luky, šperky, pozlátko;
 • vata, vlna, tkanina, ostatné materiály.

    

Prírodné materiály

Slávnostný projekt môže byť vyrobený výlučne z prírodných surovín. Ak chcete nájsť, stačí ísť do lesa, záhrady, výsadby. Okrem radosti z chôdze, tu sme viac ako zásobovanie s potrebnými surovinami, ako sú smrek, borovicové vetvičky, mach, šišky, suché vetvičky. Dokonca aj vo vašom vlastnom dome sa nájde niečo, napríklad škrupina orechov, pomaranča, citrónová kôra, sušené kvety, semená, semená. Po zozbieraní všetkých komponentov sa môžete dostať do práce. Zvážte niekoľko populárnych možností dekorácie:

Šišky a smrek

Existuje veľa nápadov na vytváranie remesiel z kužeľov. Môžu byť pripevnené k akejkoľvek základni, držať spolu len k sebe. Zatvorte alebo uvoľnite. Rozpadnite, kombinujte s inými materiálmi. Najjednoduchší spôsob je nasledujúci:

 • vyrezať plochý kartónový podklad;
 • vopred pripravené hrče (umyté, varené, zafarbené) sa prilepia na podklad;
 • dodatočne zdobia smrek, borovicové konáre, dážď, stuhy.


    

Sušené ovocie so škoricovými palicami

Prírodné slávnostný dizajn môže nielen ozdobiť dvere, steny, stôl doma, je tiež schopný cítiť sladké. Ak chcete získať taký veniec, budete potrebovať: penový základ; sušené ovocie, ak nie sú, môžete si vziať pomaranč, citrón, jablko, nakrájať na tenké plátky a vysušiť v rúre. Všetky prvky sú prilepené k penovému kruhu, pridávajú sa škorice, tymián, levanduľa. Dobrý vzhľad kombinované remeslá, ktoré používajú rôzne prírodné zložky.


    

Sušené kvety

Ak chcete vytvoriť remeslá, musíte zásobiť materiál vopred. Prírodné prvky výzdoby zhromaždené v sezóne, sušené. Ak to nie je možné, môžu byť zakúpené v špecializovaných predajniach.

Vynikajúci základ bude z obilnín stonky, seno. Ako dekoráciu môžete použiť štrk, perovú trávu, trstinu, phalaris, ľan, herbár a ďalšie zložky. Na upevnenie použitého drôtu, nite, lepiacej pištole.

Kalina a horský popol

Ako hlavný prvok si môžete vybrať bobule. Severoamerickí obyvatelia tradične používajú cesmína s červenými plodmi. Pre náš región fit rowan. V zime je ťažké nájsť potrebné komponenty, takže môžete napodobniť strapce červených korálkov. Ak sa rastliny zbierali vopred, potom vytvorte veniec nie je problém.

Po zbere kalina, bokov, určených pre remeselné práce, musia byť mramorované, namočené v roztavenom parafíne. Potom vysušte. V tomto prípade bobule nestrácajú svoj prirodzený tvar, farbu. Veniec na stenu, vytvorený iba z kalina, horského popola, alebo v kombinácii s inými zložkami, pritiahne osobitnú pozornosť a zavesenie na ulici bude predmetom zvedavosti nielen ľudí, ale aj vtákov.

Dekor rôznych ihličnatých konárov

Smrekové konáre sú klasiky, ale nie je potrebné ich používať v novoročnom vence. Vzhľadom k tomu, že ihly tejto vegetácie sa rýchlo rozpadajú, produkt stráca svoj reprezentatívny vzhľad. Prípadne môžete použiť borovicu, thuja, jedľu, céder, jalovec. Tiež, borovicové konáre môžu byť zriedené s rowan, briar, šišky, plátky mandarínky.


    

Veniec z novín

Vytvorenie štruktúry bude vyžadovať určité zručnosti tkania z takého konkrétneho materiálu, ale musíte ho najprv pripraviť. Для этого понадобятся: газеты, они должны быть не мятыми, целыми; длинная тонкая спица; клей-карандаш; канцелярский нож. Подготовив материалы, приступаем к вырезанию полос. Их длина должна составлять 30 см, ширина - 7 см.Získané prúžky rozprestierame na stôl, na ne položíme ihlu, začneme vetrať čo najtesnejšie, prilepíme okraj. Po príprave pracovného nástroja prejdeme k hlavnej práci. Zvážte objemový veniec hlavnej triedy:

 • Vezmite tri palice a položte ich na stôl tak, aby sa pretínali v strede.
 • Na križovatke inštalujeme valcový tvar, napríklad osviežovač vzduchu, lak na vlasy.
 • Ohnite najnižšie palice a položte ich na vrch ďalšieho.
 • Susedia tiež ohnuté, dal na ďalšie.
 • Pokračovaním v týchto jednoduchých činnostiach postupne stúpame.
 • Keď sa dostaneme do stredu formy, je potrebné ju mierne zdvihnúť bez toho, aby sme ju museli odstrániť z remesiel.
 • Po dosiahnutí požadovanej dĺžky polotovaru vyberte fľašu zvnútra.
 • Výslednú "klobásu" otočíme do kruhu, spojíme konce s drôtom, závit.
 • Maľujeme remeslo, zdobíme ihličnatými vetvami, luky.


    

Víno Cork Decor

Korky z alkoholických nápojov môžu byť dobrým materiálom na zdobenie vianočných remesiel. Ak chcete vykonať zloženie tejto suroviny, bude to vyžadovať časovo náročnú prácu, ktorou je zber požadovaného počtu komponentov. Ani milovníci zábavných nápojov nemôžu piť toľko vína. Proces vyhľadávania bude vyžadovať zapojenie príbuzných a priateľov. Keď sa nájde požadovaný počet prvkov dekorácie, môžete realizovať svoje plány. Výučba je nasledovná:

 • Pripravte si trojrozmerný rám sena, novín, termoflexu.
 • Korky začnú prilepiť nabok k vnútrajšku šišky a umiestniť ich pod miernym uhlom.
 • Po dokončení jedného radu postupujeme k ďalšiemu, pričom meníme sklon drevených rukávov v opačnom smere.
 • Vykonajte úkony až do úplného zakrytia základne.
 • Začneme zdobenie, napríklad, vziať plastové girlanda, vietor v náhodnom poradí okolo štruktúry. Pridajte nejaké červené korálky, stuhy.

    

Novoročný veniec z plsti

Štruktúra materiálu sa líši od obvyklej tkaniny. Špeciálna trieda plsti bude dobrou pomôckou pri vytváraní vianočného predmetu. Vďaka veľkému výberu odtieňov a farieb môžete vytvoriť jedinečné zloženie. Existuje mnoho možností použitia: základňa je opláštená; stužky a luky sú z nej vyrobené; vyrezať rôzne postavy; v kombinácii s inými dekoráciami. Z dôvodu prehľadnosti považujte jednoduchý veniec hlavnej triedy:

 • Položili sme plsť na stôl pomocou šablóny, načrtneme obrysy dvoch identických kruhov. Rez obrobok.
 • Prijaté kusy spojíme, medzi nimi položíme stuhu, ktorá bude slúžiť ako slučka, šijeme spolu.
 • Najprv spojíme vonkajšie okraje a potom prejdeme na vnútornú stranu. Nerobíme šev až do konca, zanechávame malú neroztiahnutú medzeru, do ktorej pridáme výplň (vata, syntetický zimovník, kúsky starých tkanín), rovnomerne ju rozdeľujeme.
 • Po základni je pripravený, choďte na výzdobu. K tomu, pod slučkou šijeme červenou mašľou, stuhou.
 • Ďalej ozdobíme kruh korálkami, kamienkami, zvončekmi.

     

Použitie vlny na dekoráciu

Môžete vyrobiť veniec zo šrotu, bez finančných nákladov. Ak to chcete urobiť, môžete si vziať vlnené vlákna, ktoré sú v mnohých domácnostiach, alebo navštíviť babičku. Keď sa nájdu hlavné suroviny, pokračujte v tvorbe remesiel.

Existuje niekoľko spôsobov, ako ozdobiť výrobok. Môžete si vziať guľatú základňu z peny alebo vyrezať byt z kartónu. Potom vezmite rám v ruke a začnite ho pevne zabaliť. Pre prácu je žiaduce použiť niekoľko loptičiek rôznych farieb. Po ukončení kreslenia vlákna prechádzame na šperky.

Jednoduché navíjanie závitu netrvá dlho, moc každého. Časovo náročnejšia práca bude pre milovníkov vyšívania, ktorí sa rozhodli prepojiť remeslá alebo jednotlivé prvky interiéru. To bude vyžadovať zručnosti pre prácu s háčkovanie alebo pletenie. Princíp manuálnej práce je nasledovný: vezmite trojrozmernú základňu, zmerajte obvod jej obvodu, ktorý zodpovedá šírke plátna; pomocou pletacích ihiel alebo háčikov, pleti obrobok, musí zodpovedať veľkosti rámu; balíme základ s pripojeným plátnom, spojíme hrany so švom.


    

Novoročné veniec z foamirana

Dekoratívny penový materiál je ideálny pre vyšívanie. Je ľahké s ním pracovať, cíti sa ako skosenie. Pri vyhrievaných úsekoch je ľahké dať mu akýkoľvek druh. Materiál je ideálny pre remeslá, ktoré časom nevyschnú, nestratia atraktívny vzhľad. Analyzujme krok za krokom princíp práce s foamiranom na príklade vence jedľových konárov a zhlukov horského popola:

 • Odrezať úlomky na pásy, ich šírka by mala byť 2 cm, dĺžka - do 40 cm.
 • Vráťme sa od okraja 5 mm, na strihaných páskach s pomocou nožníc vytvoríme okraj.
 • Vezmeme plochý drôt, prilepíme k nemu vytvorený výlisok, vytvoríme zdanie vetvy jedle.
 • Časť drôtu, umiestnená pod "ihlami", maskujeme kvetinovú pásku.
 • Ďalej tvoria zhluky horského popola. K tomu berieme korálky červenej farby, alebo polymérové ​​hliny, z ktorých vyrábame loptičky, maľujeme ich červenou farbou.
 • Lepidlo zelený drôt s prvkami napodobňujú bobule, tvoria banda.
 • Nasadenie rámu. Aby ste to urobili, rozložte "jedľové" vetvy do kruhu, potom ich spojíme, pridáme zhluky rowanov, navíjame ich medzi ihlami.
 • Dostaneme hotový novoročný veniec, ktorý bude skvelou výzdobou každej miestnosti.

Vianočné cukroví veniec

Takýto článok bude radosťou pre deti. Každé dieťa sa nevyhnutne pripojí k procesu a potom môže existovať skutočnosť, že chýbajú komponenty. Sladký dizajn môžete vytvoriť rôznymi spôsobmi. Zabalené cukríky sú prilepené v kruhu priamo k sebe, navliečame cukríky na drôt, upevníme ich na hotový podklad, zašívame ich niťami.

Marmeládu, marshmallow možno kombinovať s penovým základom pomocou špáradiel, nemali by preniknúť cez cukrík. Je jednoduchšie zaoberať sa lízanky, ktoré sú dobre zviazané s niťou.

Veniec z drevených píl

Stavať produkt z rezaných vetiev nie je ťažké. V blízkosti každého domu môžete nájsť strom, zbierať potrebný materiál, ktorý sa neskôr zmení na výzdobu predných dverí, alebo doplní akýkoľvek štýl vnútorného priestoru. Nasledujúci workshop pomôže vytvoriť jednoduchý, zároveň originálny dizajn:

 • Vysušte vetvu, odstráňte kôru, nakrájajte ju na rovnaké časti.
 • Pomocou šablóny rozprestierame píly v kruhu, je žiaduce, aby mali rovnaký tvar.
 • Na vrchu ležali druhé, takže každý vrchný prvok prekrýva predchádzajúce dva a kĺb bol v strede.
 • Pomocou vrtáka na okrajoch horných rezov píly vyvŕtajte otvory, ktoré preniknú do oboch radov.
 • S motúzom spájame prvky, dodatočne namažeme strany kontaktu s lepidlom.
 • Veniec zdobíme smrekovým vetvičkou plsti, zvončekmi.

    

Dekor z rôznych materiálov

Môžete vytvoriť rekreačné remeslá z takmer akéhokoľvek dostupného materiálu. Toto tvrdenie sa týka tak jeho základov, ako aj jeho dekorácie. Veniec vyrobený z tej istej suroviny nemá vždy reprezentatívny vzhľad. Preto by mal byť vyhotovený s použitím rôznych komponentov. Napríklad, základ, zdobené pozlátko, šišky, umelé listy. Alebo pena pokrytá pletenou tkaninou, v strede ktorej môžete zavesiť smrekovú guľu a ozdobiť jednu stranu hviezdami a vetvičkami.


    

V skutočnosti, takmer každý veniec je kombináciou rôznych dekoratívnych prvkov. Dokonca aj klasický dizajn kombinuje smrekové vetvy s červenými stuhami a sviečkami.

záver

Nový rok je sviatkom celej rodiny. V tento deň, každý je šťastný, ľudia sa baví všade, detský smiech je počuť. Pripravujú sa na oslavu vopred, miestne úrady zdobia ulice mesta, uistite sa, že vianočný stromček, ako hlavný atribút, bol včas nainštalovaný na centrálnom námestí. Obyvatelia nie sú ďaleko za nimi, ktorí sa obávajú o svoj domov, obliekajú svoj obľúbený strom a robia remeslá, medzi ktorými novoročný veniec začal hrať dôležitú úlohu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár