Dekoratívne záclony na dverách

Záclony sú dôležitým dekoratívnym prvkom, pretože s prázdnymi okennými otvormi dekor nemôže vyzerať kompletne. Výzdoba okien funkčného účelu záclon však nie je obmedzená. Na dverách kuchýň, veľké obývacie izby a ďalšie miestnosti, aj zavesiť závesy. V sále vytvárajú šarm a kuchyňa dodáva farbu a pohodlie. Záclony môžu zohrávať dôležitú úlohu v apartmánoch, kde je mnoho izieb spojených, napríklad kuchyňa s obývacou izbou, spálňa alebo sklad.

Záclony sa používajú na dekoráciu v mnohých klasických, národných a moderných štýloch. Spolu s povrchom nábytku a textílií vytvárajú spoločnú harmóniu. Výber materiálov je čo najširší a spôsob realizácie uspokojí všetky požiadavky. Môžete dokonca zavesiť závesy na dvere, napríklad na ich dekoráciu, skryť jednotlivé chyby alebo celé krídlo dverí. Aby produkt priniesol praktické výhody, je potrebné riadiť sa odborným poradenstvom.

Vlastnosti dizajnu dverných závesov

Tento spôsob rozdelenia priestoru je vhodný predovšetkým pre kuchyne. Taktiež vytvárajú zóny v štúdiových apartmánoch. Ozdobný príjem s použitím závesov namiesto dverí je známy tým, že dodáva pohodlie a „domáce“ miestnosti v chladných farbách. Dekor môže byť usporiadaný a "prísnejšie". Rad historických a moderných štýlov v interiéri víta použitie veľkého množstva záclon rôznych textúr a textúr. Jedným z hlavných dôvodov pre inštaláciu záclony na dverách je túžba znížiť šírenie hluku: ak existuje niekoľko nájomcov v dome, budú môcť vykonať izoláciu hluku. Záclony s „príveskami“ sú určené len na dekoráciu, aby sa miestnosť stala zaujímavejšou. Záclony sa používajú aj na zamaskovanie nedostatkov v zárubniach alebo na zakrytie rohov. Záhyby a luky vykonávajú dekoratívnu funkciu. Záclony musia byť umiestnené tak, aby nezasahovali do pohybu okolo domu.


    

typy

Existuje niekoľko hlavných typov:

 1. Textilné záclony;
 2. Kisey (vlákno);
 3. valiť;
 4. drevená;
 5. bambus;
 6. Vo forme príveskov.

    

S pomocou záclon z hrubých tkanín sa obyčajné miestnosti transformujú na drahé a bohémske. Osobitná pozornosť je venovaná snímačom. Jedna z najkrajších možností - úzke bavlnené závesy viacfarebnej farby. Môžete ich sami ozdobiť napríklad flitrami. Rolety vo väčšine prípadov sú pevné plátno, ktoré stúpa a padá, úplne zatvára dvere. V poslednej dobe sa však rolety stali populárnymi. V prvom aj v druhom prípade sú konštrukcie regulované reťazovým mechanizmom, ktorý je známy bežným roletám.

    

Existujú aj iné typy záclon. Drevo je všestranný materiál, použiteľný v mnohých oblastiach. To platí aj pre záclony. Takéto konštrukcie nevyzerajú ako obyčajné; sú šetrné k životnému prostrediu a majú reprezentatívny vzhľad. Štýl interiéru môže byť zvýraznený akcentom, ako sú drevené záclony. Bambusové výrobky budú zdobiť priestory zdobené v tropickom štýle. Záclony vo forme závesov sa skladajú z jednotlivých pásikov s navlečenými prvkami.

Závesy proti komárom, ktoré pomáhajú chrániť miestnosť pred hmyzom.

    

materiály

Záclony zo syntetických materiálov sa líšia trvanlivosťou a trvanlivosťou. To je skvelá voľba pre kuchynské dvere. Syntetické závesy sú ľahko umývateľné, čo robí pranie menej častým. Bavlnené závesy sú vyrobené z tenkých lán. Móda pre nich prišla z východu. Sú vyrobené z prírodného materiálu alebo syntetických materiálov. Záclony stromov a iných rastlín sú tiež zavesené vo dverách. Sú vybavené spojovacími kĺbovými prvkami, niekedy umiestnenými v niekoľkých radoch.

Záclony z bavlny a ľanu sa používajú nielen na okenných otvoroch, ale aj v interiéri. Tieto materiály vytvárajú bohaté farby. Záclony zo závesu saténové alebo hodvábne vhodné na zabezpečenie vstupu do niektorého z priestorov. Žakár a satén vynikajú svojím luxusným vzhľadom. Záclony z týchto materiálov môžu byť umiestnené na oboch stranách. Ak však takýto dekor nie je štýlovo odôvodnený, neodporúča sa ho používať. Žakárové alebo saténové žalúzie sú vhodné vo veľkých bytoch a širokých izbách.


    

Farebná odroda

Svetlé a tlmené odtiene sú rovnako dobré. Pre vchod do kuchyne sú zvolené tenké záclony príjemných bohatých farieb, prednostne medzi základnými farbami spektrálneho kruhu. Mali by ste sa zdržať umiestnenia takýchto záclon do obývačky alebo spálne. Organicky vyzerajú materiály šedej, hnedej, vínovej a zlatistej farby a niektoré z nasýtených spektrálnych - modrých a fialových. Biele a krémové odtiene sú relevantné vždy a prakticky všade. Je zaujímavé pozrieť sa na maľované drevené záclony, ale pôvodná farba bude vyzerať lepšie. Je potrebné zohľadniť osvetlenie priestorov. Ak sa svetlo dostane trochu - vyberte transparentné záclony alebo "prívesky". Ak nainštalujete záves so sklenenými prvkami - dvere sa vizuálne rozšíria. Pruhované farby vyzerajú najlepšie vo všetkých izbách. Nie je potrebné dosiahnuť podobnosť medzi farbou závesu a nábytkovým setom alebo stenami, naopak, každý kontrast môže urobiť vzhľad miestnosti ekologickejším.

Môžete sa riadiť štandardnými pravidlami farebnej kombinácie odvodenými od odborníkov.

    

štýl

Osobná pozornosť si zaslúži:

 • Východná Ázia;
 • východu;
 • classic;
 • moderné štýly;
 • country hudba

    

Orientálne a východoázijské štýly sú obzvlášť dôležité, pokiaľ ide o záclony. Sú prezentované paláce, minimalistické a iné štylistiky. Monotónna jednostranná opona je bežná v krajinách východnej Ázie. Orientálny štýl vyžaduje okázalosť a okázalosť. Klasický štýl môžu reprezentovať závesové záclony z ťažkých tkanín s hustou štruktúrou. Viacvrstvové vzory, brokátové, žakárové a zamatové materiály, ako aj lemovanie ako detaily zdobenia - čo je potrebné na vytvorenie požadovaného prostredia. Horná časť je zvyčajne vyhotovená s malým lambrequinom. Loft, hi-tech a moderné sú relatívne slobodné, pokiaľ ide o štýly sebavyjadrenia. Nite so sklenenými perlami, svetelným meradlom a ďalšími neštandardnými doplnkami budú logickým pokračovaním dizajnu. Provinčné štýly, ako napríklad americká krajina a podobne, sú známe tým, že sa zameriavajú na typické malé modely s kockovaným alebo kvetinovým vzorom; z bavlny, ľanu alebo chintzu.


    

Pre dekoratívne otvory v rôznych miestnostiach

Kritériá pre používanie dverných závesov pre všetky miestnosti sú odlišné. Dvere v kuchyni by mali byť vyrobené so záclonou-oblúk alebo "prívesok". Jediné krídlové dvere môžu byť zatiahnuté tmavým priesvitným závesom. Medzi obývacou izbou na jednej strane a chodbou alebo kuchyňou na druhej strane stojí za to zavesiť závesy z hrubého materiálu, dvojité alebo jednoduché. Nádherne vyzerá záves pre priehľadnú časť dverí. Medzera medzi spálňou a obývacou izbou (alebo sálou) je vyrobená vo voľnom štýle: svieža opona alebo posuvné závesy. Jednostranný záves s pick-upom je vhodný v každom vchode, bez ohľadu na jeho šírku. Ak je miestnosť malá, stojí za to vyzdvihnúť oponu s malým vzorom, osamelým alebo opakovaným. Vizuálne "zvýšiť" strop pomôže závesy s pruhmi vertikálnej konfigurácie. Horizontálne pruhy "expand" miestnosti. Hlboké tmavé farby môžu skryť nedostatky v nábytku.


    

Ako si vybrať?

Mali by sa zvážiť hlavné parametre:

 • veľkosť priechodu;
 • účel priestorov prepojených otvorom;
 • štýl interiéru.

    

Najprv musíte rozhodnúť o štýle. Potom je potrebné rozhodnúť, ktorý vzhľad je lepší: monofónny, farebný alebo s kresbami a čím širší je otvor, tým väčší by mal byť výkres. Nezabudnite na praktickosť materiálu. Silné tkaniny sú ťažšie umývateľné, ale lepšie si zachovávajú svoj tvar. Záclona s „príveskami“ je najviac ergonomická možnosť, ale jej funkčnosť je oveľa nižšia ako u bežných. Tekuté látky budú vizuálne zväčšovať celú miestnosť a priehľadné prvky otvor „otvoria“. Záclony malej dĺžky sú praktické a univerzálne. Dlhý vzhľad prestížnejší. Zároveň nezabudnite na kompatibilitu s dizajnom okenného otvoru. Použitie závesov so zvislým alebo vodorovným pruhom pomôže opticky rozšíriť priestor správnym smerom.


    

Ako zavesiť?

Ak nie je k dispozícii špeciálne zariadenie, potom je potrebné šiť záclonovú pásku. Ona je ohnutá na okrajoch o jeden a pol centimetra a robí si srandu zo záclon. Potom musí byť našitý na písacom stroji. Potom je záves pripevnený k háčikom. Vyberte si záclonovú pásku, na základe materiálu opony. Pre ľahké záclony (hodváb, organza, závoj, sieťovina) je vhodný transparentný a pre husté, slabo priesvitné tkaniny si môžete vybrať bielu. Šírka pásky tiež záleží. Je to 2,5-10 centimetrov. Ak nie je nutné vytvárať záhyby, potom bude úzka verzia vyhovovať (do 4 cm), a ak je potrebné zakrytie, sú potrebné pásky od 5 cm, ktoré okrem upevňovacej funkcie vykonávajú aj dekoratívne, pretože s ich pomocou sú vytvorené rôzne záhyby. Čím širší je prámik, tým zložitejšie môže byť záves. Úzka stuha je nutná, ak je potrebné zavesiť záves do stropnej niky alebo na závesnú tyč.


    

Záclony na dvere

Ak sú vnútorné dvere z hľadiska dizajnu mimo miesta, je lepšie ich skryť. Jedna z možností - závesy záclon. Na tento účel používajte výrobky z dekoratívnych textílií. Sú pripojené k samotnému plátnu. Môžete skryť dvere a obvyklé tkaniny, ale je žiaduce, aby záclony majú dekoratívny komponent. Zdobiacim materiálom môžu byť textílie s volánikmi a záhybmi. Dekor skrytých dverí musí byť koordinovaný so štýlom okien. Všeobecne platí, že tento dizajnový kurz je použiteľný pre priehľadné a priesvitné dvere. Bude tiež možné vytvoriť zaujímavé rozloženie z textílií a sklenených plôch, a paralelne s tým je regulovaná priepustnosť svetla. Na záclony nespadajú, musíte ich bezpečne upevniť. Okrem toho by ste mali zvážiť otázku pohodlia - ak záclona stále zasahuje, potom stojí za to inštalovať prípravky na okrajoch dverí.


    

záver

Malé apartmány nie sú prijímané na vytvorenie veľkého množstva prvkov. Aj v malých kuchyniach môžete vidieť lanové závesy - to je tradičná výzdoba kuchynskej miestnosti, len jedna z mnohých možností pre diverzifikáciu nudného alebo príliš jednoduchého interiéru. Záclony sú vyrobené z materiálov a tkanín, ako sú hodváb, brokát, zamat, satén, satén, žakár, drevo a bambus. To umožňuje nielen vybrať možnosť pre akýkoľvek interiér, ale aj investovať do určitého rozpočtu. Záclony sú kombinované s akýmkoľvek štýlom: od historických a národných s veľkým množstvom luxusných prvkov až po moderné, charakterizované praktickosťou a funkčnosťou. Záclony sa vyrábajú v klasických a orientálnych štýloch, minimalistických a provinčných štýloch. Farebná schéma je tiež dôležitá, predovšetkým na vytvorenie harmónie a požadovanej nálady. Často experimentujú s odtieňmi, pretože záclonu je možné kedykoľvek zmeniť. Každá izba má vlastné pravidlá návrhu.

Zanechajte Svoj Komentár