Umiestnenie skrine pod schody

Schodisko je povinným atribútom viacpodlažných rodinných domov a dvojúrovňových mestských bytov. Tento konštruktívny detail zaberá dosť priestoru, takže dizajnéri sa snažia zahrnúť priestor pod svoje pochody do projektu a využiť ho ako ďalšiu funkčnú oblasť. Jednou z najbežnejších možností je skriňa pod schodmi. To môže byť daný akýkoľvek tvar a vyriešiť problém s organizáciou priestoru. Zvážte jednoduché a kreatívne verzie skríň a regálov, ktoré možno realizovať vlastnými rukami.

Ubytovacie funkcie

Skrinky pod schodmi - populárne riešenie, ktoré už dávno prestalo ohromovať obyvateľov. Tento dizajnový ťah má nasledujúce výhody:

 • Využitie ďalšieho využiteľného priestoru. Ak budete mať vstavaný model, potom nie jeden centimeter nebude stratený.
 • Originálny dizajn. Skrine nemusia byť "nudné" s nenáročnými fasádami. Môžu byť zdobené decoracle, maľované, v kombinácii s poličkou alebo alternatívne zatvorené police s otvoreným.
 • Organizácia priestoru. Veľký počet políc pod schodiskami pomôže priniesť poriadok medzi veci, obuv, kuchynský riad (v závislosti od funkčného účelu skrine).
  Existujú nevýhody tohto riešenia:
 • Ťažkosti pri výbere hotového modelu. V 90% prípadov si majitelia domov musia objednať vstavanú skriňu s individuálnymi proporciami, pretože schody sú odlišné.
 • Z toho istého bodu nasleduje nasledujúca vlastnosť konštrukcie skrine pod schodmi: potreba opatrných meraní.

Okrem toho by návrh skrinky v žiadnom prípade nemal zasahovať do samotného schodiska alebo vytvárať dodatočné zaťaženie.

    

Varianty a nápady na ubytovanie

Skrinky pod schodmi môžu mať najbizarnejšie formy a môžu byť použité na rôzne účely. Tam sú špajze, "výstavy" zbierkových vín za sklenené vitríny, malé knižnice, šatne, regály obuvi a lôžkovín, a detské hračky. Každý čerpá tento priestor "sám", so zameraním na nedostatok miest na ukladanie určitých položiek. Pri chate s vlastnou záhradou sa obyčajne hromadí veľa ochrany. Namiesto pivnice možno na špeciálne stojany umiestniť poháre džemu a uhoriek v úhľadnej skrinke pod schodmi. Ak výška schodíkov dovolí, potom tu môžete tiež zariadiť výklenok na skladovanie kuchynského riadu a integrovať chladničku. Možnosť je ideálna pre tie domy, kde sú malé kuchyne. Ak schodisko komunikuje s obývacou izbou, potom výklenok pre televízor pod ním, s policami na knihy a fotografie.


    

Otvorené regály

Otvorený stojan pod schodmi je najjednoduchšou voľbou. Takýto nábytok sa dá ľahko postaviť. Zvyčajne ako hlavný materiál je rad dreva (dosky). Jeho deriváty (drevotrieskové dosky, MDF) budú vyzerať trochu "lacno", najmä pokiaľ ide o moderné interiéry. V takýchto regáloch robte buď dlhé police, alebo ich „rezajte“ priečnymi nosníkmi, presne podľa dĺžky krokov. Potom bude nábytok organicky kombinovaný s dizajnom schodov. Tu si môžete vybaviť knižnicu. Na otvorených policiach sa striedajú štíhle rady kníh a časopisov s kvetinovými rastlinami alebo malými plastikami, zbierkami fotografií na stánkoch, vázami a inými dekoráciami. Pre jednoduché používanie knižnice, môžete poskytnúť miesto na sedenie, organicky zapadnúť do dizajnu regálu. Ak sú haly a schody v kombinácii s kuchyňou, ktorá nie je nezvyčajná v moderných meštianskych domoch, môžete uložiť kuchynské potreby na otvorených policiach. Ďalšia kreatívna možnosť - dvojitý stojan s množstvom skrytých políc. Predná časť sa rozbehne na kolesách. Na "prednej" strane si môžete ponechať dekor a knihy, a na vnútornej strane - osobné predmety, ktoré by nemali byť zobrazené.


    

Posuvná skriňa

Veľmi obľúbená je aj šatníková skriňa pod schodmi. Hlavná výhoda takéhoto nábytku spočíva v špeciálnom dizajne dverí, ktoré sa neotáčajú, ale pohybujú sa po stranách na špeciálnych "koľajniciach". Vďaka tomu šatník nezaberie veľa miesta a nepotrebuje „otvor“ voľného priestoru na otvorenie. Zrkadlové fasády vyzerajú štýlovo a moderne. Na diverzifikáciu dizajnu nábytku si môžete objednať povrch leptania alebo ornament. Ďalšou možnosťou je zamaskovať fasády pod farbou povrchovej úpravy, aby sa skladovací priestor stal nenápadným a splynul s interiérom.


    

Skriňa so sklopnými dverami

Skriňa so sklopnými dverami pod schodmi sa používa zriedka. On stráca v porovnaní s modelmi "kupé". Ak sa majitelia stále rozhodli dať práve taký nábytok, potom je spravidla rozdelený do niekoľkých vertikálnych úzkych úsekov. Mimochodom, toto umožňuje rozšíriť priestor a vizuálne „zdvihnúť strop“. Originálne modely nie sú vybavené jednoduchými horizontálnymi policami, na ktoré sa všetci používajú, a zasúvateľnými modulmi. Tieto police idú hlboko do dizajnu. Možnosť je vhodná pre schody so širokými schodiskami, kde je dostatok priestoru pre takéto police, čo ich použitie uľahčuje.


    

spodky

Zásuvky pod schodmi sú ideálne na uloženie obuvi a dokonca aj vrchného oblečenia. Ak v dome žije veľká rodina, tak tento spôsob usporiadania priestorov ušetrí priestor v hale alebo chodbe. Môže byť veľa zásuviek, to znamená niekoľko nad sebou. Potom sa používajú na umiestnenie malých predmetov. Ak je priestor pod schodmi rozdelený zvisle (pod každým krokom, jedna skrinka), potom čím vyššie sú stupne, tým väčšie sú rozmery posuvnej police. V malých topánkach, v tých, ktoré sú väčšie, nastaviť háčiky na oblečenie alebo špeciálne stojany na dáždniky, vychádzkové palice, police na klobúky. Všetky tradičné "výplne" chodby sa zmestia pod schody a úplne uvoľnia priestor pri vchodových dverách.


    

Sklenená vitrína

Sklenená vitrína je modernou variáciou "sovietskych" príborníkov, ktorá stála v každom dome a bola súčasťou nábytku "steny". Tu nie je vôbec potrebné skladovať iba babiččinu porcelánovú alebo rodinnú sadu "na dovolenku". Moderné vitríny sú vybavené bodovými svietidlami, ktoré zvýrazňujú lesk sklenených fasád. Samozrejme, toto úložisko je ideálne pre umiestnenie krásnych, drahých jedál, ale môžete pokračovať a presunúť kolekciu vín do políc alebo ich naplniť knihami alebo keramickým dekorom.

Kombinované spôsoby

Kombinované spôsoby usporiadania priestoru pod schodiskom znamenajú kombináciu všetkých vyššie uvedených možností. Napríklad je možné v jednej skrini namontovať otvorené a uzavreté police, zásuvky a otočné dvere alebo posuvné dvere priestoru. V skutočnosti je takýto nábytok zostavený ako dizajnér. Najprv musíte študovať obsah, ktorý bude umiestnený vo vnútri. Ak sa jedná o veci a knihy alebo riad, odporúča sa, aby časť fasád bola priehľadná alebo aby sa k zatvoreným dverám pridali otvorené police.

Dekoratívne čalúnenie

Naplnenie skrine pod schodmi je samo o sebe dekoráciou interiéru. Okrem toho, zložitá architektúra nábytku nebude tolerovať veľké množstvo výzdoby, ktorá mu dá nepríjemný. Stačí obmedziť osvetlenie a zrkadlové plochy. Po prvé, priestor pod schodmi je zvyčajne zle osvetlený, takže ďalšie žiarovky tu nebudú zbytočné. Po druhé, zrkadlový povrch bude tento roh vizuálne väčší a priestrannejší. Dodatočne môžete použiť príslušenstvo na nábytok: neobvyklé rukoväte, dekoratívne ozdoby na fasády. Dvere skriniek môžu byť pokryté tepelnou fóliou s obrazom a vytvárajú skutočnú panorámu na povrchu skrine.

Urob to sám

Stavať skriňu pod schodmi na vlastnú päsť je skutočná, ale práca bude trvať veľa času. Hlavný rozdiel tohto nábytku od štandardných dizajnov spočíva v zložitosti jeho tvaru a potrebe „prispôsobiť“ rozmery presne pod vyhradeným priestorom pod schodmi, ktoré sú nimi obmedzené. Odborníci odporúčajú obsadiť celú oblasť pod schodiskom naraz, pretože časom sa veci hromadia, a preto je potrebný väčší úložný priestor. Je potrebné začať pracovať na vypracovaní podrobného projektu, ktorý bude slúžiť ako plán pre algoritmus činností.

O projekte rozhodujeme: materiály, rozmery a rozmery

Po prvé, musíte urobiť opatrné merania priestoru pod schodmi a urobiť náčrt budúcej skrine. Najprv prísť s konkrétny tvar a sú určené s veľkosťou. Tieto sú zvyčajne prispôsobené krokom, aby sa maximálna využila celá účinná plocha. Potom by ste mali premýšľať o obsahu a rozhodnúť, aký typ úložného systému je potrebný pre tento nábytok. Skriňa je doplnená o rôzne sekcie: statické police, zásuvky, výklenky, špeciálne držiaky a háčiky. Ďalej sa určujú podľa typu fasády, systému otvárania / zatvárania, ak existuje. Najlepším riešením by bolo „kupé“ s jednokolejkou, na ktorej by sa dvere „jazdili“. To všetko je v najmenších detailoch na náčrte budúceho nábytku. Všade sú vyznačené rozmery prvkov budúcej štruktúry. Ďalšou fázou je výber materiálov. Najlepším riešením by bolo množstvo dreva a viac rozpočtových variantov (drevotrieskové dosky, MDF), môžete zostaviť kovový rám a sklenené police. Predtým, než pôjdete do obchodu s materiálmi, je potrebné doplniť nákupný zoznam nábytkom (rukoväte, rohy, závesy, konzoly) a skrutkami, bez ktorých nemôže robiť montáž nábytku. Potom je potrebné skladovať pracovné nástroje:

 • Ruleta, ceruzka, úroveň pre meranie a vytváranie výkresov.
 • Skrutkovač, priamočiara píla, vŕtačka na prípravu materiálov a montáž prvkov v jednom prevedení.
  Príklad je uvedený pre montáž drevenej skrine.

Montáž rámu

Po prvé, miesto na umiestnenie budúcej skrinky sa musí zbaviť iného nábytku. Podlaha by mala byť pokrytá odolným materiálom, ktorý chráni jeho povrch pred možným poškodením pri montáži nového nábytku. Rám - základ každého dizajnu. Vstavané skrine sa montujú z kovových lamiel. Pre bežné modely sa spravidla používa drevotriesková doska a MDF. Prvky sú navzájom prepojené vrtákom s použitím potvrdenia. Stále sa odporúča pracovať so vstavanými skriňami, pretože šetria priestor čo najviac. Jedinou nevýhodou týchto modelov je neschopnosť pohybovať sa a dať ho na iné miesto. Toto mínus sa zdvojnásobuje kvôli zložitej konfigurácii skrine pod schodmi. Urobiť takýto produkt, byť pripravení na skutočnosť, že bude stáť roky a bude veľmi skoro meniť.

Vnútorný obsah

Pre vnútorné výplňové materiály a komponenty sa nakupuje samostatne. Pre police to môže byť drevené a drevotrieskové dosky a sklo. Pre vrchné oblečenie nastavte tyč pod vešiaky a háčiky. Vnútorné vertikálne priečky sú spravidla vyrobené z drevotrieskovej dosky. Pre zásuvky, valčekové kovania alebo systém vedenia pre každú policu sú potrebné. Najjednoduchší spôsob, ako urobiť otvorené police.

Inštalácia dverí

Dvere môžu byť dvoch typov:

 • Swing zavesené na "box" skrine.
 • "Coupe", ktorý "jazda" na dvoch jednokoľajových vozíkoch, namontovaných na podlahe a strope.

V prvom prípade sa slučky volia v závislosti od materiálu, z ktorého je skrinka zhotovená, a od hrúbky jej chlopní. Aj tento povinný prvok hojdačky je rozdelený do niekoľkých poddruhov, ktoré majú malé rozdiely v dizajne. Existuje sedem skupín slučiek: režijné, semi-skladacie, inverzné, doplnkové, stolnye, pianoforte a päty. Najčastejšie sa používa prvá možnosť. Na nábytku, aby značky pre slučky. Po prvé, „šálky“ sú namontované do rámu a potom už pristúpia k upevneniu spojovacích dielov na dverách. Posuvná inštalácia sa vykonáva podľa iného algoritmu:

 • Najprv upevnite vodiacu lištu na strop.
 • Upevnite profil na podlahu.
 • Nainštalujte zámok, ktorý bezpečne uzamkne krídlo v zatvorenej polohe a nedovolí im rozptýliť sa na stranu.
 • Nastavenie polohy ventilov.

Dokončite prácu upevnením nárazníkovej pásky okolo obvodu skrinky. Tento prídavný prvok zabráni vniknutiu prachu do nábytku.

Čo sa dá usporiadať pod schodiskom

Pod schodiskom si môžete zariadiť rôzne skladovacie priestory:

 • Otvorené regály. V skutočnosti sú skrine bez dverí, na ktorých sú umiestnené riady, knihy, časopisy, drobné dekorácie alebo napríklad zbierka bábik, ak sa schodisko nachádza vedľa detskej izby.
 • Skrinky na odevy (uteráky, posteľná bielizeň) a kuchynské potreby.
 • Špajzu. Ďalšia jednoduchá, ale veľmi užitočná možnosť. Za zatvorenými dverami môžete skladovať zásoby potravín, konzervovaných potravín a domácich jedál. V takomto sklade nebudú banky zakryté plesňou, ako je tomu často v pivniciach a pivniciach.
 • Šatňa. Ideálne pre malé vidiecke domy, kde nie je miesto pre tento prvok interiéru ani v spálni, ani v podkroví. V blízkosti chodby alebo plnohodnotného miesta na uloženie väčšiny vecí môžete vybaviť malú šatňu na sezónne oblečenie a obuv. Priestor skrine je rozdelený do sekcií: v strede je tyč pre závesy, na bokoch police a pod ňou sú zásuvky pre topánky. Sklopné dvere zvnútra dopĺňajú špeciálne držiaky na opasky a šperky. Konečným nádychom bude malá pohovka alebo lavička, ktorá si v prípade potreby môže vyskúšať a pohodlne vyskúšať topánky.
 • Knižnica alebo regály s otvorenými policami. Možnosť môže byť doplnená samostatným gaučom alebo môžete postaviť miesto na odpočinok namiesto parapetu, ak je v blízkosti okno.
 • Časť headsetu s niekoľkými vrcholmi "pracovného trojuholníka" v kuchyni. Napríklad chladnička, rúra, umývadlo alebo sporák. Zostávajúce komponenty kuchynskej súpravy sú umiestnené vedľa ďalšej steny. Hotová kuchyňa je veľmi kompaktná a ergonomická. Možnosť je vhodná pre dvojpodlažné apartmány, ktoré sú navrhnuté podľa princípov štúdií.

Okrem skladovania, pod schodmi môžete vybaviť kompaktnú kanceláriu, mini-dielňu pre ihličkovač a dokonca plnú kúpeľňu. Druhá možnosť je veľmi populárna vo veľkých domoch, kde na každom poschodí majú kúpeľňu. Pôvodná konfigurácia stropu dodá malej miestnosti len šarm a kreativitu.

Tu si môžete vybaviť výsuvnú posteľ, ktorá, keď sa zmontuje, zamaskuje ako falošné skrine skrine. Možnosť je vhodná pre tie domy, kde sa hostia často zhromažďujú, ale pre ich príjem nie je k dispozícii samostatná miestnosť.

    

záver

Priestor pod schodmi má príliš veľa usporiadaní, aby mohol byť prázdny a zmizol „zbytočne“. Jeho kompetentná organizácia sa stane skutočným vrcholom interiéru, vizuálneho centra zóny, ku ktorej budú nutne nýtovaní názory hostí, ktorí práve prišli do domu alebo bytu z chodby. Skriňa, stojan, komplexná konštrukcia políc a sekcií sa môže stať len časťou rohového zloženia, ktoré bude pokračovať voľnou susednou stenou. Na pozadí takéhoto zušľachťovania dizajnu sa môže stratiť aj samotné schodisko, ktoré spravidla pôsobí ako štýlová výzdoba.

Pozrite si video: 2 IZBOVÝ BYT, JUŽNÁ TRIEDA, KOŠICE JUH (Október 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár