Dom pre deti to urobte sami

Kto z nás nesníval v detstve nášho vlastného domu, v ktorom sa môžete schovať, hrať s priateľmi alebo len spať? Túžba detí mať svoju malú „norku“ je často taká veľká, že sa snažia postaviť obydlie sami z akéhokoľvek dostupného materiálu. Používajú sa posteľné prikrývky, staré záclony, kartónové krabice, dosky, preglejky a dokonca aj pena. Fantasy mladí stavitelia nie je limit. Proces vytvárania detského domu vlastnými rukami je tak fascinujúci, že majú radi deti ešte viac ako hranie v hotovej štruktúre.

Detský dom: účel a využitie

Malý dom je miestom pre súkromie dieťaťa, uloženie vecí, ktoré sú jeho srdcu, hry s priateľmi. Dieťa sa stará o svoj domov - dá do neho nábytok, zdobí ho, utiera prach. Vďaka tomu sa formujú morálne kvality, starostlivý postoj k veciam, zodpovednosť sa vynára, objavujú sa prvé pracovné zručnosti. Hry s priateľmi pomáhajú socializácii, rozvoju predstavivosti, myslenia, pamäte, reči.

Kúpiť alebo stavať sami

Na predaj obrovské množstvo hotových stavieb. Svetlé a elegantné plastové domy budú perfektnou dekoráciou pre každú škôlku. Nie menej farebné, budú vyzerať na dvore vidieckeho domu. Ich výhodou je jednoduchá montáž, nízka hmotnosť a pohyblivosť. Takéto štruktúry sa však nelíšia najmä v dôkladnosti a trvanlivosti. Pod vplyvom zrážok a priameho slnečného žiarenia, výrobky rýchlo strácajú jas a príťažlivosť, stávajú sa zbytočnými. Preto je lepšie ich používať v interiéri. Hlavnou výhodou hotových modelov - minimálne množstvo času a úsilia.

Zároveň je ťažké preceňovať význam vytvorenia domu vlastnými rukami. Spoločný proces tvorby zjednocuje deti a rodičov čo najviac, učí vzájomné porozumenie a vzájomnú pomoc. Dieťa dostáva základné stavebné vedomosti, oboznámi sa s princípmi fungovania rôznych nástrojov, naučí sa používať niektoré z nich.

Ak sa rozhodnete dať deťom takú užitočnú hračku, je lepšie si vybrať v prospech ručne vyrobeného výrobku.

Aké materiály použiť na výstavbu

Existuje množstvo možností, z ktorých môžete vybudovať herný dom.
Výber závisí od:

 • miesta, kde bude - na ulici alebo v byte;
 • vek dieťaťa - kartónový dom bude stačiť pre deti a staršie deti potrebujú bytové miesto dôkladnejšie a zásadnejšie;
 • finančné možnosti rodičov;
 • úroveň ich stavebných zručností.

Najbežnejšími materiálmi sú:

 • drevený trám;
 • preglejky, OSB, drevotrieskové dosky, drevovláknité dosky;
 • polykarbonát;
 • Stavebné palety;
 • lepenka;
 • textílie.

Rozmery domu

Ak je materiál už vybraný, je čas rozhodnúť o veľkosti. Dieťa by malo byť pohodlné ísť do domu, hrať sa v ňom. Je žiaduce, aby sa postavil do svojej plnej výšky. Čím väčšia je sloboda v miestnosti, tým bezpečnejšie je v nej hrať. Samozrejme, že v byte sú naše možnosti obmedzené. Ale na pozemku, môže ľahko ubytovať priestranný dom 2x2,5 m, v ktorom niekoľko ľudí môže pohodlne pobyt. V takomto priestore môžete voľne usporiadať nábytok a umiestniť veľké hračky.

Staviame dom na letnej chate

Vlastný dom - rovnako ako ten skutočný, určite poteší vaše dieťa. Okrem toho môžete na letnej chate postaviť trvanlivú budovu, ktorá bude trvať viac ako jeden rok. Stavba bude vzrušujúce dobrodružstvo a zostane v pamäti vášho dieťaťa na celý život. Nech sa sám rozhodne, čo bude - jeho prvý "vlastný" dom.

Architektúra a dizajn môžu byť úplne odlišné. Z jednoduchej jednoposchodovej budovy do súčasného paláca, pirátskej lode, chaty na kuracie stehná alebo domu na strome. V tvojej dacha si buduješ všetko, čo tvoje srdce poteší.

Ak potrebujete dočasný prístrešok, postavte si stan alebo chata. Pre odolné budovy je lepšie zvoliť odolné materiály - drevené trámy, guľatiny, panelové konštrukcie, polykarbonát. Tento materiál ovplyvňuje výber stavebnej technológie. Aby sa predišlo možným chybám, odporúča sa vopred vytvoriť rozloženie.

Z dreveného baru

Dom dreva je vynikajúcou voľbou pre dlhodobú investičnú výstavbu. Takáto stavba bude trvať mnoho rokov, poteší viac ako jednu generáciu detí. Treba však mať na pamäti, že strom - horľavý materiál. Okrem toho nie je príliš priateľský s vlhkosťou. To môže usadiť kôrovcov, ktoré ničia drevo zvnútra. Tomu sa však dá ľahko vyhnúť. Stačí urobiť ošetrenie žiaruvzdornými a antiseptickými zlúčeninami a dom bude spoľahlivo chránený pred takýmito hrozbami. Tento postup sa musí vykonať pred začatím výstavby. Budovanie domu z baru je náročný a dlhodobý projekt. Stavba tohto druhu vyžaduje presné dodržiavanie technológie. 

Rám domu OSB alebo preglejky

Proces je možné výrazne urýchliť, ak si ako hlavný materiál zvolíte listy z preglejky alebo OSB. Dom nebude tak solídny ako predchádzajúca verzia, ale jeho výstavba nebude trvať dlho.

V prvej fáze je rám vyrobený z dreva. Spočiatku je základňa zmontovaná - štít, ktorý je opláštený OSB zdola a šindľom zhora. Deti často hrajú na podlahe, takže sa musíte uistiť, že nesedia na chladnom povrchu. Medzi vonkajšou vrstvou a doskami môžete položiť vrstvu izolácie. Na tento účel sa použije vhodná hrubá pena so šírkou 10 cm, aby nedošlo k jej poruche, poskytnite dodatočnú ochranu - zrazte spodok dosky. Ďalej je vytvorená nosná konštrukcia na usporiadanie stien a striech. Hotový rám je z vonkajšej a vnútornej strany opláštený fóliovým materiálom. Zo strany ulice bude vyzerať skvele ako OSB, a preglejky. Izolácia a vetruvzdorný materiál sú upevnené zvnútra a potom steny a strop sú prešité preglejkou.

Ďalšou variantou preglejkového domu je návrhár štítov so špeciálnym príslušenstvom - svorky. Tiež sa nazývajú labky. Sú vybavené dlhými stenami domu a na prednom a zadnom slote sú umiestnené. „Paws“ musia smerovať nadol tak, aby ich bolo možné zasunúť do otvorov a bezpečne upevniť. Analýza sa vykonáva v opačnom poradí - dlhá stena je mierne zdvihnutá a držiak ľahko vyjde z drážky. Tieto domy sú vhodné na dávkovanie - v zime sa môžu skladovať v interiéri, zabalené v plastovom obale alebo v špeciálnych vreckách. 

Štít dom

Tento variant stavby je optimálny pre herňu. Je zostavený z vopred pripravených štítov. Na prvom mieste postaviť štít pre základňu. Nosný rám je vyrobený z dreva dĺžky 75 a 100 mm. Potom sa na túto konštrukciu položí podlaha. Ďalším krokom je montáž rámu verandy. Potom urobte rám vpredu a vzadu a potom bočné steny. Na základe montovaného boxu. Potom vykonajte debnu strechu, hrebeň. Ďalej sú steny domu opláštené plechmi z laminovanej drevotrieskovej dosky alebo preglejky, pričom otvory pre okná a dvere sú ponechané. Ak to urobíte zvnútra a pripevníte ozdobné prúžky na vonkajšiu stranu, môžete v dome v nemeckom štýle stavať domy. Ďalšou etapou je zastrešenie. Takéto strešné materiály ako flexibilné dlaždice, profesionálne podlahy, farba bridlice, vodotesné preglejky v ideálnom prípade bude prístup.

Polykarbonátový dom

Dom s priehľadnými stenami a stropom - čo by mohlo byť nezvyčajné? V konštrukcii polykarbonátu bude vždy ľahký, teplý a útulný. Tento materiál má mnoho výhod:

 • sa líšia v nízkych nákladoch;
 • dobre prechádza svetlo;
 • jednoduchá inštalácia;
 • chráni pred priamym slnečným svetlom;
 • plast - umožňuje vytvoriť originálne kompozície zaoblených tvarov.
 • rôzne farby;
 • sa nebojí vlhkosti;
 • neudržiava horenie;
 • udržiava teplo dobre vďaka svojej štruktúre - vzduchom naplnené články sú umiestnené vo vnútri listu.

Pre vytvorenie priehľadného domu je potrebné urobiť rám z kovových rúrok, opláštiť ho polykarbonátovými doskami, rezať okná a dvere. Je lepšie ich vykonávať na jednej strane, takže v budúcnosti nebudú žiadne návrhy.


Detský dom paliet

Dopravné palety sa často používajú na vytvorenie dizajnérskeho nábytku pre interiéry v štýle podkrovia alebo krajiny. Presne s rovnakým úspechom môžu byť použité pri stavbe domu pre hry.
Čo je užitočné na stavenisku?

 • palety - najmenej 8 kusov;
 • kovové spojovacie dosky - 8 kusov;
 • Kovové rohy;
 • strešné krytiny - šindle, eurofire;
 • rýchlo schnúca farba;
 • samorezné skrutky;
 • brúsna hlava;
 • šmirgľový papier;
 • vŕtačku alebo skrutkovač.

Brúsenie, zafarbenie palety a vytvorenie okenných a dverných otvorov je najlepšie vykonať pred začatím prác.

Popis stavby domu paliet

 1. Vykonávame základ - spojíme dve palety pomocou montážnych dosiek.
 2. Montujeme steny - konštrukcie s diaľkovými centrálnymi mostmi a predtým vytvorenými otvormi. Upevnite ich k základni kovovými rohmi.
 3. Vytvárame strechy dvoch paliet. Pripevňujeme ich k sebe a upevníme ich k stenám kovovými doskami.
 4. Pokrývame strechu.
 5. Položte podlahu na paletové dosky alebo iný vhodný materiál.
 6. Vytvárame okenné a dverové obloženia a natierame ich.
 7. Dom zdobíme zvnútra a pozývame malého nájomcu.


Log herne

Vlastniť dom guľatiny ako každé dieťa. Koniec koncov, je to tak podobné báječné teremki a chata. Môžu byť doplnené kompozíciou z vrtu, lavičiek, pieskovísk. Ak však chcete vytvoriť takúto stavbu, musíte mať špeciálne znalosti a zručnosti. Je nepravdepodobné, že neskúsený staviteľ bude schopný správne nainštalovať zrubový dom. Tu potrebujete skutočného majstra.

Ale nezúfajte - ak nemôžete nainštalovať skutočný nasekaný dom, môžete si vždy kúpiť imitáciu plastu. Ponúka množstvo hotových dizajnov.


  

Dom na chodníkoch s ďalšími hracími plochami

Alternatívou k drevenej stavbe môže byť dom na chodníkoch. Ide o prechodnú fázu medzi verziou detskej bábiky a domom na strome. Deti milujú vyliezť po schodoch na svoje „hniezdo“ a pre zostup „trysky“ môžete pripevniť skutočnú šmýkačku, nainštalovať požiarny tyč alebo zavesiť lano. Môžete vytvoriť priestranný dvojpodlažný herný komplex s horizontálnymi tyčami, hojdačkami a pieskoviskom. Pre konštrukciu tejto konštrukcie nevyžaduje plochú plošinu. Hlavnou vecou je vertikálne zarovnanie stĺpikov a nastavenie základne pre podlahu a strechu presne vodorovne.

Piloty sú nastavené do hĺbky 20 cm a betónované. V oblastiach so silnými zimami do hĺbky, do ktorej pôda zamrzne. Bez betónu nebude fungovať. Piliere sa veľmi rýchlo stanú bezcenné.

Ďalej, hromady sú zviazané bar, dosky sú položené na nich - guľatiny, a preglejky je položený na vrchole. Na steny, aby drevené rámy, opláštené preglejky listov. Okamžite zanechávajú otvory pre okná a dvere. Hotové štíty sa zdvihnú k základni a zmontujú rám.

Ak pracujete sami, je lepšie obliekať rámy len zvonku a dokončiť interiér po tom, čo boli rámy prenesené na miesto. Takže bude jednoduchšie ich zvýšiť.

Ďalšími krokmi sú vytvorenie hrebeňa z dosiek, montáž priečnych štítov a položenie strechy.

Dom na chôdzi je veľmi podobný chate na kuracích nohách. Vybudovaním pre Vaše dieťa mu dáte kúsok rozprávky.


  

Rysy budovania domu na strome

Treehouse je nepostrádateľným atribútom väčšiny amerických filmov pre deti. Chlapci milujú svoje prístrešky a sú pripravení byť skutočnými dobrotami, ak tam nemôžu hrať. Môžete si predstaviť vhodnejšie miesto na počúvanie spevu vtákov, sledovanie hviezd alebo len čítanie na čerstvom vzduchu. Ak chcete vybudovať podobný dom, musíte nájsť správny strom. Nemalo by byť staré, postavené parazitmi. Ideálne je to vysoká rastlina s plochým, pevným kmeňom a rozprestierajúcimi sa vetvami. Alternatívne môže byť trup vidlicový. Aby neboli problémy neskôr, musíte zistiť, či strom vo vašej záhrade súvisí s rastlinami chránenými štátom, či je potrebné získať povolenie na vykonávanie takýchto prác.

Po prvé, platforma je upevnená na strome - základňa domu. Tento proces sa môže uskutočniť tromi rôznymi spôsobmi:

 1. Nosníky podopierajúce plošinu sú pripevnené priamo k stromu.
 2. Základňa je zavesená lanami.
 3. Plošina je podopretá opornými stĺpmi vykopanými do zeme.

Nezabudnite zvážiť možnosti zdvíhania. Deti by mali byť ľahko vyliezť do domu. Okrem toho by zdvíhanie malo byť čo najbezpečnejšie. Pre návrhy schodísk existujú nasledujúce možnosti:

 • povraz;
 • drevené pridané;
 • stacionárne pochodovanie.

Je nevyhnutné vybaviť plošinu zábradlím a naliať piliny pod strom - zmäknú ranu v prípade pádu. Dizajn takéhoto domu môže byť akýkoľvek - so stenami a strechou, alebo jednoducho vo forme stanu v tvare písmena A.


Domy v byte: materiály a riešenia

Dom v záhrade rodinného domu je krásny. Bohužiaľ, bude môcť potešiť deti len v teplej sezóne. V zime bude zima a je nebezpečné šplhať po ľadových schodoch. To je odôvodnené len vtedy, ak je dom súčasťou horskej dráhy. Ale nie každý má svoje vlastné územie pre vybavenie detského mesta. Najlepšou cestou preto bude vybudovať ho priamo v byte z ľahkého šrotu - tkaniny, lepenky, plastu. Takáto konštrukcia sa ľahko inštaluje, rozoberá, skladuje a prepravuje. Preto, keď ho premiestňujete, môžete si ho vziať so sebou.

Kompaktný kartónový dom

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť domov z kartónu, je vystrihnúť okná a dvere v objemovom boxe z chladničky, práčky alebo iných veľkých domácich spotrebičov. Produkt je zdobený, po ktorom môžete začať hru. Ďalšia možnosť je zložitejšia. Schéma domu je ťahaná na plechy z vlnitej lepenky, narezaná a zmontovaná so stavebnou zošívačkou alebo lepidlom. Povrch lepenkovej budovy môže byť ponechaný v pôvodnom tvare a môžete tapetu natrieť alebo prilepiť. Pre vnútorné steny sú vhodné ako jednofarebné prevedenie, ako aj možnosti s obrázkami. Pri výbere farieb a výtlačkov je potrebné stavať na pohlaví dieťaťa. Vonkajšie steny môžu byť pokryté tapetou, imitujúce drevo, tehla, ale to nie je nutné. Všetko záleží na preferenciách malého majiteľa - možno chce, aby sa jeho dom podobal snežnej kráľovnej, Nyushovmu domu alebo palácu z cukrovinky.


Dom tkaniny a PVC rúr

Ak chcete vytvoriť pevnejšiu štruktúru, zbierajte svoj dom z obyčajných vodovodných potrubí. Pomocou rôznych adaptérov a rozbočovačov môžu byť kombinované do ľahkej, ale odolnej konštrukcie. Navyše táto možnosť - dom sa dá ľahko rozobrať. Len pár minút a budova je pripravená na prepravu. Vďaka tomu si ho môžete vziať so sebou do prírody, do mora, do krajiny a dokonca aj navštíviť. Rúry fungujú ako prvky rámu, na ktorom je kryt natiahnutý. Musí byť šitá na veľkosť domu, ale s malým zvýšením, takže tkanina je ľahšie ťahať na konštrukciu. Z vnútornej strany by mali byť upevňovacie prvky určené na upevnenie tkaniny suchým zipsom alebo s nitkami. Steny musia poskytovať otvory pre okná a dvere. Je žiaduce, aby v prípade potreby mohli byť okná uzavreté hrubým filmom alebo tkaninovými žalúziami so šnurovaním a dvere so zipsom. Takže môžete ochrániť svoje dieťa pred vetrom a chladom. 

Indická wigwam - pôvodná štruktúra

Chata je obydlie "skutočného Inda". Nemyslite si však, že by to bolo vhodné len v detskej izbe. Dievčatá v ňom budú hrať bez najmenšieho potešenia. Toto neobvyklé a štýlové riešenie urobí odvážny exotický dotyk interiéru každej škôlky. Toto nie je len útočisko a malý kútik pre samotu. Wigwam je schopný inšpirovať k zaujímavým hrám, čítanie kníh o Indoch, sledovanie filmov. Ako vzrušujúce jazdiť okolo bytu alebo strieľať na cieľ, nosiť čelenku z peria a maľovať tvár, a potom relaxovať v tieni stanu na mäkké vankúše.

Na predaj dosť pripravený vigvam. Ale "skutočný" Indián musí byť schopný postaviť si dom pre seba. Na to bude potrebovať:

 • drevené palice s kruhovým alebo štvorcovým prierezom - 6 ks. Dĺžka tyčí - 2 m, hrúbka - 2-4 cm;
 • laná alebo gumy;
 • vŕtačka;
 • tkaniny na stan;
 • očká;
 • čipky.

Pokyny krok za krokom

 1. Vyvŕtajte otvory v póloch odchádzajúcich z okraja 20-25 cm.
 2. Kravatu palice dohromady.
 3. Rám položte na podlahu a posuňte podpery od seba tak, aby sa vytvorili rovnomerné medzery. Jeden z nich - budúci vchod, musíte urobiť viac.
 4. Vyrezali sme stan v tvare pol slnka.
 5. Zabalíme rám s látkou a navrhneme miesta na šitie.
 6. Spracovávame hrany výrobku, šijeme pásky na upevnenie stanu na stĺpy.
 7. V hornej časti pozdĺž okrajov nastavujeme priechodky a prechádzame cez čipku.
 8. Upevníme stan na ráme.

Декорировать импровизированный вигвам можно самыми разными способами - на что хватит терпения и фантазии. В ход могут пойти специальные краски и маркеры, наклейки, бижутерия, пуговицы, аппликации. Внутри стоит пришить кармашки для разных мелочей. Na podlahu položíme deku a niekoľko vankúšov a pozývame budúceho nájomcu. Samozrejme, môžete ho urobiť prekvapením, ale bude oveľa užitočnejšie, ak sa sám aktívne zúčastní na tvorbe a usporiadaní svojho „útočiska“.


 

Dom pod jedálenským stolom

Najjednoduchší a cenovo najdostupnejší spôsob, ako postaviť herný dom v byte je jednoducho pokryť jedálenský stôl dekou alebo listom. Ale takáto štruktúra je vhodná len na hranie na schovávačku. Dostanete tmavý priestor, v ktorom sa nedá bez baterky. Ako preniknúť do domu? Vynikajúci spôsob je špeciálny prípad, ktorého horný okraj presne zodpovedá veľkosti stola. Konštrukcia tkaniny je natiahnutá na stôl a obmedzuje všetok priestor pod ňou. V "stenách" skríň - dverí, dverí a tak umožňuje prístup k svetlu a prúdeniu vzduchu je možné vytvoriť niekoľko otvorov. Podlaha v takomto dome môže slúžiť ako koberec alebo malý matrac. Steny vo vnútri aj zvonku môžu byť zdobené rôznymi aplikáciami, zobrazujúc obrazy, dekor, nábytok, šiť malé vrecká na ukladanie detských pokladov. Dvere v takomto dome sú uzavreté zipsom, gombíkmi alebo kravatami. Užitočný nástroj pre rozvoj jemných motorických zručností.Ako vybaviť dom vnútri: dekorácie a vybavenie

Interiér domu je zvolený podľa:

 • preferencie malých vlastníkov;
 • rozmery budovy;
 • typ stavby.

Najlepšie je maľovať steny a podlahu v dome vodotesnou farbou alebo lakom, alebo ho môžete nechať tak, ako je, len ho ošetrovať antiseptikom.

Okná môžu byť orámované malými závesmi a na podlahe položiť mäkký koberec. Steny zdobia malé obrázky, plagáty, samolepky.

Ak je v malom stánku je miesto len pre deku a pár vankúšov, potom v drevenom dome ulíc môžete nainštalovať nábytok - jedáleň, kuchynku na hračky alebo malú posteľ. Miniatúrne police a háčiky umožňujú pohodlne umiestniť vrchné oblečenie a obľúbené remeslá.

Vo večerných hodinách môžete pokračovať v hre alebo čítať, stojí za zváženie osvetlenia. Najvhodnejšie pre malé LED zdroje alebo pásky.

Fasádne dekorácie

Možnosti dizajnu fasády sú mnohé. Jednoducho ho môžete obliekať klapkou alebo drevenými obkladačkami, alebo ho môžete vymaľovať s dieťaťom, nalepiť plastové alebo drevené figúrky, kvety. Svetelný dizajn vyzerá skvele, keď sa vo večerných hodinách rozsvieti veľa svetiel a dom vyzerá ako rozprávkový palác. Fasádu si môžete zariadiť v určitej kategórii. Napríklad, upevnite na nej šplhajúce spony, otočte jednu zo stien do športového projektilu alebo zaveste životný krúžok, kompas, laná a iné atribúty života skutočného „morského vlka“. Výber dizajnu závisí od vašej predstavivosti a preferencií.

Výstavba herne je fascinujúcim procesom a nie príliš komplikovaná. A výsledok určite osloví vaše dieťa.

Pozrite si video: Playmobil po slovensky. Deti objavili v Playmobil City MEGA STRAŠIDELNÝ DOM. Detský seriál (Január 2020).

Zanechajte Svoj Komentár