Krmítka na vtáky to robia sami

Vtáky sú v neustálom hľadaní potravy. Ak je pre obyvateľov lesa ľahšie nájsť potravu kvôli množstvu stromov, zelene a ich plodov, mesto musí nájsť jedlo na ulici, pretože všetky mladé výhonky sú nemilosrdne rezané a pokosené. Najťažšie obdobie pre vtáky je zima, začiatok jari. Počas tohto obdobia potrebujú starostlivosť a kŕmenie. Vytváranie improvizovaných prostriedkov a dekorácie kŕmidiel pre vtáky môže obsluhovať každá opatrovateľka. To pomôže nielen vtákom prežiť v drsných podmienkach, ale aj ozdobí záhradu alebo balkón.

Požiadavky na podávače

Je lepšie robiť domy s jedlom z prírodného, ​​netoxického materiálu. Na tento účel je vhodný strom ako nič iné. Ale takéto podávače sú ťažké, nie je vždy možné umiestniť ich na balkón alebo tenkú čiaru. Pre dobrý účel môžete použiť akýkoľvek dostupný materiál - plastové fľaše, kartónové krabice, kameninu a tak ďalej. Aby sa nestratil čas a nepoškodil vtáky, je potrebné preštudovať základné požiadavky na tieto stavby: t

 • Materiál musí byť trvanlivý a dostatočne svetlý, schopný odolať úderu na kmeň stromu, tehlovú stenu vo veternom počasí;
 • Je potrebné, aby podávače krmív odolných voči vlhkosti boli vhodné na dlhodobé použitie;
 • Vstup je priestranný. Každý vták musí voľne lietať a lietať;
 • Nemali by byť vyčnievajúce klince, drôty, ostré hrany;
 • Nepoužívajte kartóny na balenie škodlivých chemikálií.

Typy podávačov a výrobných metód

Doma si môžete vyrobiť podávač rôznymi spôsobmi. Dom môže byť akéhokoľvek dizajnu, od jednoducho zložených dosiek až po skutočný vtáčikový palác, zdobený decoupage. Ak sa chcete bližšie pozrieť na zaujímavé vtáky, podávač môže byť transparentný, pripevnený k oknu na prísavkách alebo zavesený na pobočke najbližšie k domu. Ale nenechajte sa uniesť, nepretržitá prítomnosť osoby len vystrašiť vtákov. Vlastný model musí nevyhnutne spĺňať všetky požiadavky na bezpečnosť a praktickosť. Existuje mnoho jednoduchých projektov a metód na výrobu birdhouses.

nepravdivý

Veľmi jednoduché návrhy. Môže to byť len jablko, slanina na šnúrke, zrná v prípade sieťoviny. Tento podávač je vhodný pre prsia a iné hmyzožravé vtáky. Pre stubblers môže urobiť loptu zo zmesi semien. Upevnite ho mrazeným tukom, arašidovým maslom. Je lepšie ho hodiť rukami do chladu, takže hmota rýchlo stuhne.

Môžu byť kŕmidlá založené na určitom type vtákov. Pre prsia vhodné struny bobule šípky, orechy. Modré prsia budú vyhovovať chuti podávača. V tomto prípade by mala byť guľa zavesená na tenkej pružnej vetve. Zavesené kužele pritiahnu pozornosť bullfinches, waxwings a ďalších sheller. Aby bol podávač viditeľný z diaľky, môže byť ozdobený jasnou partiou horského popola.


Návrhy a plošiny

Hlavnou výhodou takýchto krmív je schopnosť vtákov vidieť jedlo z diaľky. Ploché plošiny zvyčajne nemajú vysoké strany, takže jedlo sa často prebúdza, fúkané vetrom. Tiež v miestach kŕmenia bez rámu a strechy veľké vtáky zhromažďujú, ktoré môžu otočiť platformu nad.

Dizajn koryta je možné zavesiť alebo namontovať na drevenú nohu. Miesto pristátia, ostrieža, je absolútne nevyhnutné na uľahčenie prístupu vtákov k potravinám a dať mu šancu získať dobrú oporu. Môžu to byť otvorené konštrukcie s voľným prístupom k krmivu alebo originálnym výrobkom s automatickým podávaním obilia.


Podávače domov

Na kŕmenie vtákov nie je potrebné stavať dobrú drevenú konštrukciu. Preglejky, hrubé, spracované lepenky, plastové kusy a iné materiály budú robiť. Prítomnosť strechy má veľmi užitočnú funkciu - chrániť krmivo pred vlhkosťou, hnilobou. Strecha môže byť šikmá alebo vo forme priezoru. Môžete doplniť krmítko dom s nízkymi stenami, ktoré bránia rozliatiu zrna a vrabce kŕdľov.

Jedáleň z preglejky pre vtáky - najjednoduchšia a najspoľahlivejšia možnosť. Na jeho vytvorenie budete potrebovať malý hárok z dreveného materiálu, drevené tyče na bokoch, ručnú pílu, lepidlo na drevo a klince. Vyrezať drevo z výkresu obrobku (plošina, dva prvky strechy, bočné podpery), zbierať. Môžete upevniť lepidlom alebo klincami. Vo vysokom, spoľahlivom dizajne veľké holuby, luskáčiky, sojky sa zmestia.


Môžete tiež urobiť krmítko dom z kartónu pre malé vtáky. Predimpregnujte materiál lepidlom PVA, aby sa neodlomil od prvého dažďa. V tomto prípade budú rekvizity jednoduché palice. Namontujte diely lepidlom.

Kŕmne žľaby by mali byť umiestnené v bezpečnej vzdialenosti pre vtáky zo zeme, ale vhodné pre ľudí. Opeřený bude pohodlný od rušných miest.

Podávače bunkového typu a ostreľovanie

Tento typ podávačov je vhodný pre malé vtáky, striedavo ich kŕmia. 2 zástupcovia sa do nej nezmestia naraz, pretože kŕmna zóna je obmedzená. Uzatvorený zo všetkých strán, výrobok má len jeden vstup. Bunker štruktúry sú skvelou voľbou pre veterný, daždivý terén. Stádo vrabcov nebude schopné zabrániť pokojnej strave.

Podavače bunkrov môžu mať rôzny dizajn. Hlavná vec je nezabudnúť na zamestnancov s ostrieža, úzka platforma. Z dostupných jednoduchých materiálov ich môžete vyrobiť za pár minút.


Vynikajúci vták z tradičnej plastovej fľaše. Odolný materiál sa nebojí zmien teploty a vlhkosti. Môžete si vziať veľký 5-litrový baklažán alebo malý 2-litrový. Postupný výrobný proces je nasledovný: t

 1. Vystrihnite jedno alebo dve veľké okná v strede fľaše;
 2. Ostré hrany plastu prilepíme páskou a páskou tak, aby sa vtáky nepoškodili;
 3. V spodnej časti výrobku vytvárame niekoľko dier, závity v nich nite - budú to bidlá;
 4. Zaveste, zaveste podávač s lepiacou páskou na strom a naplňte ho zrnami.

Shellers sú určené pre určitý typ vtákov, ktorí uprednostňujú jesť obilniny, chlieb, orechy, rôzne obilniny. Jedlo sa pripravuje špeciálnym spôsobom - prilepené do pastiliek. Potom sa kôry, tyčinky umiestnia do kovovej siete s veľkými bunkami a zavesia sa.

Materiály používané na stavbu podávačov

Môžete si vyrobiť podávač z rôznych materiálov (plast, drevo, sklo). Treba však mať na pamäti, že každý druh suroviny je vhodný na výrobu určitých konštrukcií, ktoré majú výhody aj nevýhody. Akýkoľvek produkt, aj ten nenápadný, pomôže prežiť ťažké časy v zime. Mali by ste zvážiť aj to, pre koho sú okrídlení susedia zamýšľaní, pretože s dobrými úmyslami môžete do záhrady priťahovať skutočné škodcov.

Plastové fľaše a tekuté škatule na výrobky

Plastové obaly sú k dispozícii a populárne, určite nájdete v každom dome alebo byte. Aj dieťa môže urobiť veľký alebo miniatúrny žľab. V závislosti od typu vtáka mu môžete dať vertikálnu alebo horizontálnu polohu. Toto je najbežnejšia surovina pre stolovanie vtákov, pretože má mnoho výhod:

 • Finančné výhody. Materiál je kontajner, jeho hodnota je pridaná k obsahu. Nie je potrebné kupovať samostatne;
 • Pohodlie pre vtáky. Fľaše majú výhodný tvar, zaoblené steny, ktoré zabraňujú rozliatiu potravín;
 • Jednoduchosť spracovania. Tenký, pružný plast, ktorý je vhodný na rezanie, tavenie. Je to len rez, ozdobte otvory akejkoľvek veľkosti;

 • Odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Plastové fľaše voľne odolávajú teplu a mrazu, nehnijú, nerozkladajú sa;
 • Dostupnosť. Tara zo sódy, sladký nápoj nájdete v každej domácnosti. V extrémnych prípadoch sa môžete opýtať susedov.

Z plastu, môžete navrhnúť žľaby akéhokoľvek typu - použiť staré plastové hračky, jednorazové poháre a taniere. Vhodné aj papierové vrecká so špeciálnym filmom mlieka alebo detskej šťavy. Spôsob výroby bude závisieť len od fantázie.

Ekologické podávače dreva

Hlavnou výhodou tohto materiálu je prirodzenosť. Strom je trvanlivý, bezpečný, vyzerá veľmi krásne. Môžete si vyrobiť jedáleň pre vtáky akejkoľvek veľkosti a typu z nej, nainštalovať na dlhú nohu alebo zavesiť na strom.

Drevený kŕmny žľab bude trvať oveľa dlhšie ako z plastovej fľaše, ale bude to vyzerať veľmi dobre. Na vytvorenie podávačov budete potrebovať minimálne tesárske zručnosti, rezacie nástroje, rôzne impregnačné prostriedky.

Zvyčajný pre osobu možnosť - vo forme domu. Môže byť zmenený a prispôsobený určitému typu okrídlených susedov. Pre všetky druhy vtákov vhodný podávač bez plotov so sedlovou strechou. Pre kultivujúcich môžete vytvoriť ďalšie mriežkové bloky.

Originálne ekologické podávače sa získavajú z kučeravých kúskov preglejky, lepenky. Zavesené modely sú potiahnuté tukom, zdobené rôznymi semenami, sušenými plodmi. Prírodná štruktúra môže byť tiež vyrobená z vínnych korkov, podšívok, konárov.

Zo šrotových materiálov

Vtáky sú nenáročné a nevenujú osobitnú pozornosť estetickým vlastnostiam podávača. Môžete to urobiť z akýchkoľvek dostupných prostriedkov bez akýchkoľvek špeciálnych zručností. Pre dobré skutky bude stačiť jedna túžba. Hľadanie materiálu nebude musieť byť dlhé. Všetko, čo potrebujete, nájdete v komore, garáži, na balkóne.

Jednoduchý, krásny podávač pre malé vtáky sa získa z podnosov na vajcia. Vyrábame otvory v rohoch, prameň šnúry a zavesiť na vhodnom mieste. Z dvoch poschodí môžete urobiť jedáleň so strechou, a ak si vezmete veľký balík troch tuctov vajec, dostanete priestranný podávač pre veľké holuby a havrany.


Vynikajúca surovina pre podávač - tyčinky zmrzliny. Fanúšikovia letných lahôdok môžu v priebehu sezóny ľahko akumulovať dostatočné množstvo. Preglejkové alebo lepenkové dno lepíme drevenými prvkami. Strany sú vytvorené prekrytím okrajov tyčiniek na sebe, upevnením bielym lepidlom. Medzi medzerami preskočte lano a upevnite ho na strome.

Pre koryto sa hodí veľká plechovka. Zaveste ho do vodorovnej polohy, dierujte dno, nainštalujte bidélko a akýkoľvek fixátor tak, aby sa krmivo nevylialo.

Zo skla a starých jedál

Ako koryto môžete použiť rôzne kuchynské potreby. Vhodné poháre, fľaše, staré riady. Nádoby na vysoké víno sa používajú na vytváranie návrhov s automatickým podávaním potravín. Prevrátenú fľašu pripevnite hrdlom nadol k hustému kusu dosky. Mount dve miesta - jeden bude držať fľašu, druhý bude podporovať vtáky. Nádobu naplňte jedlom a otočte.

Jednoduchá a originálna jedáleň vyjde z bežného litrového plechovky. Otočte ho vodorovne, naviňte drevenú lyžicu a zaveste ju na tú istú pásku na strom alebo kdekoľvek na balkón. Je tiež možné zostaviť pozemok s výhodou usporiadaním niekoľkých prvkov čajovej súpravy naplnenej zrnami na špeciálnom stojane.

Neobvyklé Pumpkin Feeder

Jednoduchá, ľahko realizovateľná myšlienka bude nepochybne príjemná, keď sa predá dospelým a deťom. Zavesenie svetlej zeleniny s jedlom pred oknom alebo pri vchode, môžete sledovať pernaté krásy denne. Ak chcete vytvoriť originálne remeslá budete potrebovať tekvica sám, drevené lamely, drôt alebo stuhou, semená. Podávač urobíme podľa pokynov krok za krokom:

 • Urobte rez tesne nad stredom a odstráňte uzáver, vyčistite všetky semená;
 • Nakrájajte nôž alebo vyvŕtajte štyri otvory oproti sebe. Je lepšie, ak sú dvojice otvorov v rôznych výškach;
 • Odrežte dva kusy drôtu a zalomte konce okolo priečok;
 • Spojte konce drôtu dohromady, vytvorte slučku;
 • Dávkovač tekvíc hodíme na mohutnú vetvu a veľkoryso ho naplníme zrnami, orechmi a suchými plodmi.

Ako a kam umiestniť podávač

Obľúbené miesta na kŕmenie krmítka - balkón alebo strom. Z okna je zaujímavé sledovať vtáky a len naliať jedlo, takže mnohí ľudia dávajú prednosť tejto možnosti. Ale má značné nevýhody. Ide pravdepodobne o problémy so susedmi v dôsledku opusteného odpadu a rozptýlených šupiek.

Zavesenie na strom v záhrade, školský dvor, v blízkosti vchodu do bytového domu by malo podliehať úplnej bezpečnosti pred predátormi. Rozptyľovaný vták si nemusí všimnúť prenasledovanú mačku a stať sa jej ľahkou korisťou. Umiestnite podávače na kríky v areáli parku, mali by ste vziať do úvahy pohodlie ľudí okolo nich. Nemôžete visieť vzory s jedlom v blízkosti diaľnice, cez stoly a lavice.

Na zavesenie produktu na kŕmenie vtákov môžete použiť akýkoľvek materiál v závislosti od typu konštrukcie. Ľahké plastové fľaše sú pripevnené k hlavni lepiacou páskou alebo viazané na povraz alebo pásku. Drevené domy, sklenené žľaby môžu byť inštalované na stojane a ťažké nerovnomerné výrobky, napríklad tekvica, sú zavesené na pevný drôt.

Výzdoba stolovania pre vtáky

Je veľmi ľahké premeniť obyčajnú vtáčiu halu na skutočnú záhradu. Bude to vyžadovať minimum dostupných materiálov a dobrú predstavivosť. Je celkom ľahké urobiť estetické remeslo a ozdobiť ho pomocou niektorých dizajnérskych trikov. Zpočátku môžete urobiť jedáleň pre vtáky neobvyklého tvaru alebo zlepšiť štandardnú verziu. Použite rôzne techniky pre dekoráciu: maľovanie, decoupage, tkanie a ďalšie.

Farbenie a maľovanie

Ešte príjemnejšie je ozdobiť vtáčik z vlastných rúk. Najjednoduchší spôsob, ako navrhnúť, je natrieť strechu a steny zvonku kvašom na drevo alebo akryl. Pre prácu budete musieť pripraviť základný náter, štetce, nátery a náčrt kresby. Vyberte si obrázok absolútne ľubovoľný. Krásne bude vyzerať žltá titmouse, zelená na pozadí mraky, rôzne vzory.

Bielym náterom zakrývame celý vonkajší povrch výrobku. Keď schne, môžete začať maľovať, čiernobiele sfarbenie alebo preklad motívov. Po vytvrdnutí farby je podávač potiahnutý lakom.

Neodporúča sa natierať plošiny a žľabové konštrukcie zvnútra. Laky a zmesi na acetóne a rozpúšťadlách môžu poškodiť vtáky.

Tkanie-dekorácie s lanami / priadze / motúzy

Obyčajná plastová fľaša sa môže zmeniť na užitočný prvok výzdoby v záhrade. Vlákna alebo motúzy dodajú tomuto výrobku prirodzenosť. Táto metóda nielen naplní miesto novými farbami, ale bude slúžiť aj ako vynikajúca izolácia konštrukcie.

S dekoráciou zvládne každý, kto chce pomôcť vtákom. Môžete použiť iný textilný materiál. Použitá priadza, farebná niť z nití, jednoduchý kus pytloviny. Mali by ste tiež pripraviť vodotesnú lepiacu kefu na bielenie. Práca je nasledovná:

 • Pripravte si plastovú fľašu, vyrežte potrebné otvory, položte ploché dno;
 • Plastové lepidlo prilepíme po celom povrchu a zabalíme ho závitom;
 • V mieste okien odrežeme povraz a zalomíme jeho konce vo vnútri výrobku;
 • Kefku narovnáme a položíme ju na uzáver fľaše, napodobňujúcu doškovú strechu;
 • Drôt pod závitom pritlačíme a pretlačíme slamkou na kefu;
 • Pôvodnú jedáleň zdobíme podľa vašich predstáv. Vhodné kúsky látky s rozstrapkanými hranami, gombíkmi, kužeľmi, smrekovými vetvičkami a ďalšími.

Prírodné dekorácie

Výrobky s lesným dekorom budú skvele vyzerať na mieste vedľa ihličnatej výsadby, a ešte lepšie, v blízkosti dekoratívnych vianočných stromčekov. Na streche alebo palete sú umiestnené prírodné kužele, smrekové vetvy, konáre, strapce horského popola. Môžete ich náhodne rozložiť po obvode alebo vytvoriť krásnu kompozíciu. Treba si však uvedomiť, že tento dekor nebude žiť dlho, pretože vtáky ho budú považovať za jedlo a neustále ho štipkajú. Návrh bude potrebné pravidelne aktualizovať.

Drevený rám jedáleň vtáka môže byť zdobený mozaikou obilnín, rôzne sušienky. Všetky vonkajšie povrchy sú potiahnuté tukom, sladkým olejom, prírodným lepidlom a posypané semenami, ryžou, pohánkovou kašou, proso. Z farebných prvkov môžete rozložiť krásne vzory.


Prirodzený dekor je potrebné upevniť na dom alebo ihrisko len na prírodnú pastu, pretože vtáky to určite vyskúšajú.

záver

Pomocou jednoduchých pokynov môžete vytvoriť originálnu, pohodlnú a bezpečnú kŕmnu misu. Môžete ho zostaviť alebo rozrezať z rôznych materiálov. Benefit bude schopný priniesť starú službu, sklo, plechovku. Jasné akcenty pridajú remeslá z tekvice, pomarančov. Dobrý skutok neprejde bez stopy. Dokonca aj tie nenápadné a malé jedálne pre vtáky pomáhajú zachrániť viac ako jeden vtáčik v zime.

Zanechajte Svoj Komentár