Dokončenie suterénu súkromného domu: nápady na dizajn

Vzhľad bývania sa často posudzuje na jeho majiteľa, napriek tomu, že môžu byť úplným opakom. Preto je každý majiteľ veľmi milý k svojmu bydlisku, a tí, ktorí o tom ani neuvažujú, robia veľkú chybu. Voľba farby, správny stylistický dizajn, usporiadanie fasády, zastrešenie, výzdoba suterénu súkromného domu, spolu s výborným vnútorným priestorom, vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nohe budovy, ktorá leží na základoch. Je to prechodná časť od základne k stene, ktorá je neustále vystavená negatívnym vplyvom atmosférických zrážok, takže obloženie je pre túto oblasť výstavby nevyhnutné. Poskytuje spoľahlivú tepelnú a hydroizoláciu základu, ochranu pred mechanickým poškodením a má aj dekoratívnu funkciu.

rysy

Vyčnievajúca časť základu v kontakte s fasádou budovy je neustále vystavená rôznym vplyvom:

 • Chemical. Na povrchu padajú zrážky, nečistoty, činidlá;
 • Biologický. Čiastočne je základ v zemi, v interakcii s organizmami žijúcimi v pôde;
 • Fyzický. Denne, sezónne zmeny teploty, vlhkosť vzduchu;
 • Mechanical. Vietor fúka, ktoré nesú rôzne zrná piesku.

Vzhľadom na tieto okolnosti je potrebné chrániť zvýšené zaťaženie tejto časti budovy. Na výber materiálov na obkladanie, ako aj na samotný priebeh prác by sa malo pristupovať dôkladne s prihliadnutím na nasledujúce požiadavky, ktoré musia suroviny na konečnú úpravu spĺňať:

 • Odolnosť voči vlhkosti. Materiál musí spoľahlivo chrániť steny pred dažďom, snehom, kondenzátom, aby sa vlhkosť nemohla dostať na povrch základne, neprenikla do cieľa. Inak to môže viesť k zničeniu nielen päty budovy, ale aj jej fasády. Vo vlhkom prostredí sa často objavujú huby a plesne, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.
 • Odolné voči mechanickému poškodeniu. Kameň alebo dlažba by mali mať vysokú úroveň pevnosti, spolu s pohyblivou časťou, ktoré udržujú všetku záťaž vytvorenú stenami budovy a rovnomerne ju rozdeľujú na základňu.
 • Tepelná vodivosť. Umožňuje udržať teplo v dome, slúži ako dodatočná izolácia.
 • Odolnosť voči teplotným zmenám. V dôsledku vlastností materiálu, ktorý sa má znižovať a rozširovať v dôsledku kolísania teploty, sa môžu na povrchu plášťa objaviť trhliny, čo povedie k zníženiu odolnosti voči vlhkosti, mrazuvzdornosti a ďalej k zničeniu surovín.

    

Potreba dokončovania

Vzhľadom k tomu, že suterén súkromného domu sa podľa noriem nachádza nad zemou, jeho výška by mala byť aspoň 20 cm, je neustále viditeľná, náchylná k najrôznejším vplyvom, takže jeho obklad hrá dôležitú úlohu, umožňuje riešiť množstvo úloh, konkrétne

 • Ak necháte povrch vyčnievajúceho základu bez pokovovania, potom sa pod vplyvom nečistôt, zrážok, agresívnych chemických a organických látok pomaly rozpadne.
 • Správna voľba materiálov zodpovedajúcich všeobecnému štýlu budovy vám umožní transformáciu budovy, jej najlepší vzhľad, premenu na majstrovské dielo dizajnérskeho umenia.
 • Povrchová úprava chráni základ budovy pred poškodením plesňou, hubami, zabraňuje prístupu hmyzu, hlodavcov.
 • Dlaždice, kameň, omietka dobre udržujú teplo, umožňujú ohriať budovu a tiež chrániť nosnú konštrukciu pred mrazom, zabraňujúcou erózii.


    

Aké prípravné práce by sa mali vykonať pred dokončením

Je veľmi dôležité starostlivo a efektívne vykonávať prípravu bázy pred pokovovaním. To posilní štruktúru, zlepší výkonnosť hydroizolácie a tepelnej izolácie celej budovy. Treba však poznamenať, že tento typ práce by sa mal vykonávať v teplom období roka, podľa nasledovného postupu:

 • Po celom obvode konštrukcie je vykopaný výkop. Jeho hĺbka je 30-50 cm, šírka - 50 cm.
 • Povrch suterénu a suterénu je zbavený pôdy, plesní, machu a iných nečistôt. Rozpadnuté predmety sa odstránia.
 • Celá stena, rovnako ako základňa k hornému okraju kože, je vyrovnaná, ošetrená antiseptikami, základným náterom, pokrytým vodotesnou vrstvou, nad ktorou je inštalovaný ohrievač polyuretánu, penového plastu, EPS. Prvky sú osadené špeciálnymi hmoždinkami so slnečníkmi.
 • Spodok výklenku je vyrovnaný a narážaný, pokrytý vrstvou štrku alebo jemnej frakcie sutín na 10-15 cm, a tiež s pieskom - 10 cm Každá vrstva je striedavo hádzaná vodou a zhutnená pomocou ručného podbíjania.
 • Ďalšia izolácia. Na tento účel môžete použiť EPS dosky (extrudovaná polystyrénová pena).
 • Na hornej strane izolačnej vrstvy je umiestnená parotesná zábrana.
 • Alternatívne sa cez jednu stenu zhotovuje debnenie, cez ktoré sa vytvára betónová slepá plocha.
 • Ostáva len skončiť so soklom. Na tento účel je na vrchole izolácie upevnená výstužná sieť, ktorá je pokrytá vrstvou omietky, iným typom obloženia.

Druhy suterénnych návrhov

Mnohí ľudia, ako napríklad začiatočníci, nie vždy chápu, čo znamená základňa budovy. V skutočnosti - toto je noha budovy. Pre pásové základy - vyčnievajúca časť samotnej základne, umiestnená nad zemou, alebo časť steny tvoriacej suterén. Pre stĺpové alebo pilotové konštrukcie - stenu medzi stĺpikmi, dosahujúcou až k roštu.

Existujú tri hlavné možnosti pre návrh suterénu, ktoré sa používajú pri navrhovaní domov:

 1. Odpadá Zapustené 5-8 cm vo vzťahu k vonkajšej stene. Takéto zariadenie sa odporúča pre domácnosti, ktoré nemajú suterén. Z hľadiska ochrany základne pred zrážkami je najspoľahlivejšie. Je dobre skrytá hydroizolácia a vrstva izolácie.
 2. Reproduktor Dobrá voľba, keď budova má tenké vonkajšie steny, suterén je vybavený pod domom. Táto štruktúra vyžaduje dodatočnú spotrebu stavebných materiálov, ale vyzerá pevnejšie.
 3. Par. Najjednoduchšie prevedenie, ale potrebuje dodatočnú ochranu proti vode, usporiadanie odbočiek. S týmto modelom konštrukcie je ťažké inštalovať izoláciu, vykonávať dokončovacie práce.

    

Usporiadanie, typy a technológie montáže odkvapov pre suterén a základy

Miesto ukotvenia suterénu s nosnou stenou je najviac náchylné na prenikanie vlhkosti cez medzeru medzi konštrukčnými prvkami. V dôsledku toho môžu byť materiály vlhké. Dokonca aj v prítomnosti hydroizolácie neexistuje úplná istota, že prúdiaca voda nebude spadať pod ňu. Na vyriešenie tohto problému je odbočka umiestnená nad obložením.

Najlacnejšou možnosťou sú plastové modely. Vyznačujú sa vysokou úrovňou odolnosti voči vode, ale zle tolerujú nízke teploty, a je to tiež veľmi krehký materiál, ktorý môže prasknúť a prasknúť pri mechanickom namáhaní.

K jednému z najodolnejších možno pripísať odliv, vyrobený z medi, hliníka a ocele. Ich cena je v strednej cenovej kategórii. V tomto prípade sú výrobky odolné voči vlhkosti, dobre znášajú zmeny teploty. Montáž stavebného materiálu je jednoduchá, vykonáva sa pomocou samorezných skrutiek.

Na vyčnievajúce základy s obkladom z tehál alebo kameňa budú dobrým riešením betónové výčnelky. Na zvýšenie ich pevnosti, plasticity, mrazuvzdornosti, pri výrobe zmesi pridajte špeciálne zmäkčovadlá.

Jedným z najdrahších výrobkov je konštrukcia škridiel slinku. Slinok je odolný voči rôznym vonkajším faktorom, mechanickému poškodeniu. Niektoré modely sú pokryté vrstvou glazúry.

Pri výbere odlivu, nemali by ste šetriť, kúpiť lacné plastové možnosti. Je lepšie uprednostniť drahšie, napríklad výrobky z nehrdzavejúcej ocele, ktorých životnosť presahuje životnosť bytového domu.

Po zvolení vhodného píku je možné spustiť jeho inštaláciu. Inštalácia každého konkrétneho modelu bude závisieť od materiálu, z ktorého je vyrobený, ako aj od konštrukcie budovy. Napríklad pre drevené steny je lepšie použiť plastové alebo kovové verzie, ktoré sú upevnené skrutkami. Pre tehly, betónové konštrukcie, obložené dlažbou, kameňom, je lepšie inštalovať betónové alebo slinuté konštrukcie, ktoré sa hodia do riešenia. V tomto prípade sa ich inštalácia vykonáva počas obkladu stien, ak je povrchová úprava hotová, je lepšie použiť kovové výrobky. Pred inštaláciou je potrebné vykonať prípravné činnosti. Utesnite základný spoj s opornou stenou pomocou úrovne, aby ste urobili značenie.

Inštalácia kovových a plastových odliatkov

Ebbs sú vyberané v závislosti na farbe, štruktúre budúcej fasády a osobných preferenciách majiteľa. Prvky musia byť v súlade so všetkými finálnymi materiálmi. V opačnom prípade budú nerentabilné vyniknúť a bude zrejmá najmenšia chyba a zakrivenie. Dobré vlastnosti majú kovové, plastové výrobky.

Kovové odliatky sa vyrábajú na mieru zákazníka. Môžete zanechať svoj prirodzený vzhľad alebo farbu. Inštalácia začína rohom. Pre správne výpočty použite špeciálne rohy, ktoré sú súčasťou súpravy k lamelám. Všetky výrobky majú rovnakú farbu a veľkosť. V ďalšej etape sa vykonáva dokončovanie projektových častí budovy.

Podľa predbežných výpočtov označte odliv. V požadovaných bodoch, vo vzdialenosti 50 cm, sa vyvŕtajú otvory, ktoré sa pripevnia na stenu a upevnia hmoždinkami a samoreznými skrutkami. Spodná časť je pripevnená k základu s rovnakým rozstupom. Na križovatke odlivu a steny musí prejsť silikónový tmel alebo tmel. Podšívka rovných úsekov je vyrobená ako posledná. Prvky sa prekrývajú.

Inštalácia betónu a slinkov

Takýto odbočovač je namontovaný pred čelnou fasádou alebo spolu s ním, pretože ich montáž po rozmerovej montáži bude zložitá. Je lepšie použiť betón, slinky v kombinácii so soklom z prírodného kameňa, porcelánovej kameniny a tehál.

Pripojte odbočku k špeciálnej lepiacej kompozícii pre exteriérové ​​práce. Inštalácia začína rohom. Aby sa minimalizovalo spracovanie hustého materiálu, malo by byť okamžite správne umiestnené. Je potrebné vopred vypočítať dĺžku refluxu, berúc do úvahy veľkosť dielov, šírku švu, počet chybných uhlových prvkov. Ak je to potrebné, prerezávajte rezačku alebo brúsku.

Zadná strana každej dlaždice je ošetrená lepidlom. Slinok má špeciálne drážky vo forme rybinky pre vysoko kvalitné plnenie zmesi. Všetky prvky musia byť upevnené presne na určenom mieste. Po úplnom vysušení sa spoje upravia tmelom a prejdú k obkladu budovy.

hydroizolácie

Z kvality hydroizolačnej základne závisí životnosť domu. Na úpätí vplyvu viacerých negatívnych faktorov - topenie snehu, podzemná voda. Aby sa budova nezačala predčasne rozpadávať, mala by byť spoľahlivo chránená. Najväčšiu pozornosť si vyžaduje vonkajšia strana suterénu. Chráňte konštrukciu v dvoch rovinách:

 • Zvisle. Použite vodu odpudzujúce zmesi a materiály;
 • Horizontálne. Vrstvenú vrstvu položte medzi vonkajšiu časť uzáveru a základ.

V závislosti od typu pôdy, hĺbky podzemnej vody, klimatických vlastností a ďalších faktorov vyberte vhodnú možnosť vertikálnej hydroizolácie. Môže to byť špeciálny ochranný lak, bitúmenový tmel, kvapalné polyméry, syntetické živice. Vonkajšiu fasádu je možné prelepiť aj strešným papierom. Voľba spôsobu hydroizolácie by mala brať do úvahy typ materiálu, z ktorého je základňa postavená, najmä povrch. Existuje niekoľko možností ochranného obloženia:

 • Prenikavý. Po nanesení zmesi cementu a kremeňa pomaly prechádza cez mikrotrhliny do betónu a pevne ich upcháva. Materiál sa stáva chemicky inertným, jeho pevnosť sa zvyšuje o 30%;
 • Roll. Nasaďte si akúkoľvek pivničnú konštrukciu. Pre spoľahlivosť využíva 2-3 polymérne, bitúmenové, syntetické vrstvy. Valce sa prekrývajú a poskytujú veľmi vysokú ochranu proti vlhkosti. Spoje mazané vodou odpudzujúcimi zmesami;
 • Obmazochnaya. Na pripravený povrch naneste niekoľko vrstiev tekutého tmelu. Asfaltové, cementovo-polymérne zmesi sa nelíšia v trvanlivosti, vyžadujú ochranu pred vonkajšími fyzikálnymi vplyvmi. Po 5 rokoch je potrebná výmena;
 • Obrazovka. Suterén je zdobený špeciálnymi hlinenými panelmi s presahom, klince sú pripevnené k hmoždinke;
 • Ochrana tehál. Hydroizolácia by sa mala zvážiť vo fáze obstarávania materiálu. Tehla musí byť ošetrená ochrannou impregnáciou. Na očistený povrch takejto základne položte impregnáciu, ktorá je pokrytá zvinutou izoláciou.

zahrievanie

Prízemie musí byť chránené nielen pred vlhkosťou, ale aj pred vystavením vonkajšiemu prostrediu. Najväčšie poškodenie hydroizolačných materiálov môže spôsobiť chlad, nízku teplotu. Lepšie výsledky dosiahnete, ak zvolíte kvalitnú izoláciu. Mal by byť elastický, ako penoplex, trvanlivý, bez fyzických, chemických účinkov. Ohrievanie budovy je lepšie vyrábať ľahký materiál, ktorý nebude vyvíjať ďalšie zaťaženie.

Pri výbere výrobku by sa mala zvážiť technológia jeho aplikácie. Z možností s potrebou narušiť integritu štruktúry by sa malo upustiť. Izolácia vonkajšej časti dolnej časti súkromného domu je nevyhnutná počas jej výstavby, pred nástupom chladného počasia. Nasledujúce materiály zadržiavajú teplo dobre:

 • Extrudovaná polystyrénová pena. Dosky s hrúbkou 3-10 cm majú vysokú hustotu, tolerujú mierne mechanické, chemické účinky. Životnosť 25 rokov. Náchylné na hlodavce, krehké na zákrutách, vyžadujú ošetrenie antipropyrénmi;
 • Polyuretánová pena. Ľahký materiál je trvanlivý a vysoko inertný, nehorí a plesnivý. Z nevýhod je možné konštatovať negatívnu reakciu na ultrafialové žiarenie. Pre distribúciu polyuretánu na povrchu je potrebné špeciálne vybavenie;
 • Minerálna vlna. Vláknitá štruktúra poskytuje dobrú zvukovú izoláciu, nehorí. K dispozícii v rohožích, roliach. Inštaluje sa pomocou latovania z tyče, ktorá by mala byť vopred upravená zmesami proti hnilobe;
 • Tepelné panely. Vytvorte optimálnu vnútornú klímu. Šanca zasiahnuť studený vzduch je minimalizovaná. Materiál má zabudovaný montážny systém.

Obklady - výber materiálu

Hlavným účelom suterénu je ochrana povrchu pred vonkajšími vplyvmi, eróznymi procesmi a biologickými organizmami. Tiež nezabudnite na celkový dizajn budovy. Vybraný povrchový materiál musí byť v súlade s povrchovou úpravou stien domu, iných stavieb na stavenisku. Vyberte si dekoratívny kryt by mal byť založený na konštrukčných prvkoch a finančných možnostiach.


    

omietka

Zdobenie fasády dekoratívnou omietkou je jedným z najťažších spôsobov. Materiál poskytuje dobrú ochranu vodotesnej vrstve a izolácii. Zároveň to vyzerá krásne a originálne. Rôzne farby a textúry vám umožnia vytvoriť akýkoľvek dizajn.

Hlavná omietka podstavca sa vykonáva cementovou maltou, dekor sa aplikuje na vrch. Kompozícia na vonkajšie použitie pozostáva z bázy spojiva, zmäkčovadiel, prísad s rôznymi vlastnosťami a plniva. Môžete ich riediť rozpúšťadlami alebo čistou vodou. Zloženie omietky pre nadáciu je rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Minerál. Plnivo je kamenný prášok, základom je vápenocement. Odolný materiál priepustný pre pary priemernej cenovej kategórie;
 • Akryl. Výplne vytvárajú imitáciu povrchov s textúrou - koža, drevo, mramor, základová akrylová živica. Horľavý materiál musí byť potiahnutý anti-pyrénom;
 • Silikátové. Základ - draselné tekuté sklo. Rýchle zamrznutie má vynikajúce antistatické vlastnosti;
 • Kremík. Základ - silikónová živica. Má najlepšie vlastnosti - vodotesný, odolný, trvanlivý, veľký výber farieb. Má vysokú cenu.

    

Prírodný kameň

Najpraktickejšia a odolná verzia sokla. Zdokonalenie prírodným materiálom dodá budove krásny, slušný vzhľad. Mnohí majitelia vidieckych domov si vyberajú tento náročný spôsob konečnej úpravy, hoci to nie je lacné. Nesmieme zabúdať na veľkú váhu kameňa. Je lepšie zvoliť materiál z hustých hornín magmatického pôvodu, zodpovedajúcich farbe a štruktúre dizajnu.

Najodolnejšie možnosti na dokončenie suterénu - žula, gabro. Je ľahšie pracovať s pieskovcom a bridlicou. Mramor sa neodporúča, pretože po niekoľkých rokoch stratí svoj vzhľad. Voľné, sedimentárne a ľahké horniny sa tiež nedajú použiť. На ракушечнике и известняке будут сразу заметны грязные пятна и подтеки от дождя.

Толщина плитняка может быть разнообразной. Этот показатель влияет на способ крепления камня. Na lepidlo alebo cementovú maltu môžu byť inštalované prvky s plochou do 0,5 metra a hrúbkou do 1 cm. Pri väčších formáciách by sa mali použiť dodatočné upevňovacie prvky.

Povrchová úprava prírodným kameňom by mala byť vykonaná s malou medzerou, pretože je prirodzené, že prírodný materiál mení objem v rôznych situáciách (zmena počasia, zrážky za mokra, pád, zvýšenie teploty). Veľkosť nevyplneného klírensu sa stanovuje individuálne pre každé plemeno.

    

Umelý kameň

Stavebný trh ponúka obrovský výber umelých materiálov pre dokončenie suterénu. Môžete s nimi pracovať bez akejkoľvek prípravy. Produkty vytvorené špeciálnym spôsobom na uľahčenie inštalácie majú štandardizované veľkosti. Umelý kameň môžete brúsiť a upravovať vlastnými rukami pomocou brúsky.

Nadácia, obložená umelými prvkami, je spoľahlivo chránená pred vonkajšími faktormi, má vynikajúce estetické vlastnosti, je schopná ozdobiť akúkoľvek fasádu. Je to skvelá alternatíva prírodného kameňa. Dostupný stavebný materiál má odlišný vzhľad a vlastnosti. Rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Polymerový piesok. Základom kompozície je piesok. Je doplnená plastifikátormi, rôznymi typmi polymérov, modifikátormi. Diely majú uzamykacie spojenie, môžu byť namontované na latu alebo lepidlo;
 • Cementové výrobky. Zmes obsahuje piesok, cement, zmäkčovadlá. Štruktúra výrobkov sa dosahuje pomocou špeciálnych foriem, do ktorých sa zmes naleje;
 • Pružný kameň. Na podklade impregnovanom lepidlom položte drobky pieskových a kamenných plemien. Na dokončenie nadácie sa používa zriedka.

    

Obkladačky

Prírodné dlaždice plne spĺňa všetky požiadavky kladené na dokončovacie materiály suterénu, izolujú konštrukciu a ľahko sa čistia. Má minimálnu absorpciu vody, dobrú chemickú inertnosť. Výrobok nie je lacný, jeho cena prevyšuje keramickú žulu, obklady pre nadáciu.

Materiál obloženia je vyrobený zo žiaruvzdorného ílu metódou vysokoteplotného jednorazového spaľovania. Dekoratívne dávajú minerálne farbivá. Na dodanie vysokej hustoty sa stlačí. Doska sa vyrába v rôznych tvaroch a veľkostiach, optimálna hrúbka výrobkov je 3 cm. Povrch môže mat matnú, lesklú textúru. Je možné zušľachtiť základňu modelmi, ktoré napodobňujú tehlu.

Inštalácia slinku dlaždice nemožno nazvať ľahké. Pre prácu potrebujete len plochý povrch, špeciálne lepidlo a odborné zručnosti. Položenie, vytvorenie krásneho obrazu, niekoľkými spôsobmi:

 • V behu;
 • diagonálne;
 • Jeden nad druhým (horizontálne, vertikálne švy).

    

Slinkový tehál

Materiál je omnoho silnejší ako jednoduchý analóg hlinky, pretože sa vyrába spôsobom vypaľovania. Vďaka špeciálnej technológii je štruktúra keramických výrobkov homogénna, bez pórov a pórov. Sú odolné voči akémukoľvek mechanickému namáhaniu. Výrobná technológia umožňuje výrobu slinku v rôznych farbách úpravou procesu vypaľovania.

Pri zušľachťovaní základne musíte postupovať podľa presných inštrukcií. Tehla by mala ísť husté rady. Práca by sa mala začať zdola nahor, pričom by sa malo vytvoriť päť vrstiev, po ktorých nasleduje sušenie, kalenie. Prebytočná malta sa odstráni stierkou a pri použití iných radov sa použije na nasledujúce prvky. Po pokládke sa spoje trenia, plnia špeciálnou zmesou a vyšívajú.

    

Pozemná vlečka

Je potrebné použiť predný materiál s presným dodržiavaním technológie inštalácie. Keď sa teplota zmení, môže sa zmršťovať a rozširovať, čo spôsobuje praskanie. Existuje niekoľko typov panelov, z ktorých každý má iné vlastnosti. Napríklad výrobky s tepelnou izoláciou môžu byť použité na obklady bez izolácie pokládky. Tiež vyrábať panely s dodatočnou hydroizoláciou, vysokou pevnosťou a ďalšími.

Soklová vlečka vyzerá atraktívne. Nechajte variácie napodobňujúce povrchovú úpravu prírodnými materiálmi (kameň, tehla, drevo). Kvalitné panely je ťažké odlíšiť od prírodných základov, dokonca aj v tesnej blízkosti. Výrobky zo suterénu sú omnoho hrubšie ako bežné stenové panely. Nemajú špecifický štandard. Každý výrobca nastaví svoje rozmery. Pre dokončenie základne je lepšie zvoliť dlhé a úzke prvky. V závislosti od materiálu je suterén suterénu rozdelený do niekoľkých typov:

 • Kov. Základom je pozinkovaná oceľ, povlak je polymérna vrstva. Môže napodobňovať rôzne textúry;
 • Vinyl. Základom je polyvinylchlorid. Má veľký rozsah farieb, od pastelových tónov až po svetlé a nasýtené. Na pevnosť nižšia ako kovové prvky. Plastový výrobok je ideálny pre exteriérové ​​dekorácie;
 • Vláknitý cement. Základom je cement, modifikátory, celulózové spevňujúce vlákna.

    

Profesionálny list

Použitie profilovaných fólií je cenovo dostupný, rýchly spôsob, ako ozdobiť podstavec. Sú vyrobené z kovu valcovaním za studena. Táto technológia umožňuje odolávať veľkým mechanickým, chemickým zaťaženiam, nerovným oblastiam plášťov. Pri správnej inštalácii je životnosť plochého profilovaného plechu 50 rokov. Kompaktný, ohňovzdorný materiál sa ľahko inštaluje v každom ročnom období, a to aj za nepriaznivých poveternostných podmienok (rôzne zrážky, vysoká teplota vzduchu). Kategória materiálov na konečnú úpravu soklov z profesionálneho listu má tieto verzie:

 • Nosná podlaha. Vyrobené z kovu s minimálnou hrúbkou 0,7 mm. Líši sa v nadmernej trvanlivosti vďaka veľkej veľkosti vĺn, vystužujúcim rebrám;
 • Wall. Vyrobené z kovu s hrúbkou 0,4 mm. Profesionálny list s miernymi vlnami, bez dodatočných rebier. Kvôli flexibilite vyžaduje správnu inštaláciu;
 • Universal. Hrúbka materiálu sa môže meniť v rozsahu 0,4 až 0,8 mm. Výška vlny je odlišná pre každú značku.


    

Vláknité dosky

Výber v smere takéhoto materiálu je z finančného hľadiska opodstatnený a prospešný. Výrobok má veľkú hmotnosť a mal by sa montovať len na vysokokvalitnú, spoľahlivú prepravku. Vláknocementová doska sa vyrába zo špeciálneho cementového roztoku s prídavkom aditív, ktoré vytvárajú ochranný film na povrchu hotového výrobku. Objemné pevné dosky majú jedinečné vlastnosti:

 • Odolný voči všetkým agresívnym médiám;
 • Neboj sa ohňa;
 • samočistiaci;
 • Nemenite hustotu s poklesom teploty;
 • Udržujte vysokokvalitné prevádzkové vlastnosti za všetkých poveternostných podmienok.

Výrobcovia drevovláknitých dosiek tvrdia, že výrobok má rovnakú životnosť ako základ. Neodporúča sa prekryť suterén domov pod uhlom. Potreba orezať panely pod uhlom zníži životnosť pokožky.

    

záver

Pri stavbe domu, vykonávaní opravárenských prác je potrebné venovať osobitnú pozornosť jeho suteréne. Na tom bude závisieť nielen vzhľad celej budovy, ale aj pevnosť konštrukcie ako celku. Pri výbere dokončovacích materiálov je lepšie dávať prednosť silnostenným modelom odolným voči opotrebeniu s takými vlastnosťami, ako je odolnosť a mrazuvzdornosť. Musia byť neutrálne voči vlhkosti, odolné voči mechanickému poškodeniu.

Zanechajte Svoj Komentár