Svetlé farby v interiéri spálne

Svetlá spálňa - klasický atribút moderných bytov a domov. Tu sú pohodlie a pohodlie veľmi dôležité, pretože kvalita spánku závisí od situácie. Vytvorenie spálne od nuly začína výberom materiálov. Potom sú určené farbami dizajnu: hlavné a ďalšie. Kľúčovým momentom je výber smeru štýlu. Budete musieť vziať do úvahy všetky nápady a technické nuansy.

V spálňach je zvyčajné zdobiť steny, pričom povrch nábytku je čo najviac voľný. Posteľ, priestranná šatníková skriňa, nočné stolíky, regály, toaletný stolík a 1-2 stoličky sú niekoľkými prvkami, ktoré vytvoria vnútornú atmosféru. Ak ich umiestnite správne, dostanete model, pokiaľ ide o štýl, miestnosť. Ak chcete kúpiť presne ten nábytok, ktorý je potrebný, mali by ste sa poradiť so skúsenými odborníkmi. Štandardná spálňa v jasných farbách má mnoho výhod.

Vlastnosti: výhody a nevýhody

Spálňa je miestom odpočinku a spánku a pohodlie je na prvom mieste. Dobrým základom pre vytvorenie útulnej atmosféry sú ľahké steny a nábytok. Prvou dôležitou výhodou svetlých izieb je schopnosť vytvárať objemové efekty.

Druhé plus je "ovládateľnosť" veľkosti priestoru. Biele a iné svetlé odtiene sú kombinované s akoukoľvek farbou viditeľného spektra. Aktívne sa používajú v prevažnej väčšine štýlov. Izby s nedostatkom prirodzeného osvetlenia by sa mali vykonávať výhradne v jasných farbách.


Svetlé izby majú dve vážne nevýhody. Vyblednuté tóny sú neutrálne a s ich hojnosťou sa situácia stane nudnou a okraje objektov sú rozmazané. V dôsledku toho bude trvať veľa práce s akcentmi. Druhou významnou nevýhodou je rýchla kontaminácia bielych plôch a tým časté čistenie.

Niekoľko ďalších argumentov v prospech svetlej miestnosti:

 1. Vhodné pre väčšinu nábytkových zostáv.
 2. Pozitívny vplyv na nervový systém.

Interiérové ​​štýly

V spálni nie je toľko možností pre usporiadanie nábytku, koľko potenciálnych spôsobov, ako vyjadriť nápady na dizajn. Izba v jasných farbách je dobrým miestom na výzdobu rôznymi textúrami a textúrami, takže stojí za to premýšľať o kresbách a maľbách, štýloch spojených s výtvarným umením.

Ak rozpočet na dizajn miestnosti nie je obmedzený na pevný rámec, potom sa môžete pozrieť na historické štýly a trendy založené na šik a pompéznosti. Je dôležité, aby ste nepreťažili výzdobu miestnosti.


Kreatívni ľudia, pre ktorých je dôležité zameranie a zameranie na výsledky, budú vyhovovať situácii v štýle minimalizmu, škandálu alebo loftu. Je tu riešenie pre priaznivcov farieb, napríklad vidieckeho vidieckeho štýlu. V každom prípade nepokazte holistickú farebnú škálu podobných odtieňov s minimálnymi kontrastmi.

klasický

Tento štýl je založený na klasicizme a baroku a na prejave luxusu. Svetlá spálňa v klasickom štýle vyzerá "mäkká" a obsahuje minimálne množstvo kontrastov. Je vyrobený z prírodných materiálov, nábytok je z bieleho lakovaného dreva.

Obrázky sú zavesené na stenách, v ideálnom prípade aspoň dva alebo tri. Textúry v klasickom štýle predstavujú prírodné tkaniny a drevo. Medzi dôležité nuansy patrí harmónia v proporciách a "premyslenosť" osvetlenia.

moderný

Spálňa v "modernom štýle" prvej polovice XX storočia. líši v súbore rovných, šikmých a zakrivených čiar. V miestnosti so svetlými stenami je miesto pre temné prvky - modernistický smer nezakazuje kontrasty. Počet dekoratívnych prvkov musí byť koordinovaný s rozmermi miestnosti.

Veľké spálne rozoznávajú rozmanité, malé - jednoducho. Vedľa svetlej postele, okrúhle a štvorcové koberce vyzerajú dobre. Pokiaľ ide o všeobecné pozadie, ideálna farebná škála zahŕňa biele a pieskové farby.

škandinávsky

Prvá vec, ktorú musíte rozhodnúť o osude objemných položiek. Budeme musieť odstrániť veľké skrinky. Štýl sa ukáže dobre, ak je miestnosť stále prázdna a práve sa začína formovať, takže majitelia nových bytov mali premýšľať o tejto možnosti v dizajne.

V "škandinávskej" spálni steny a nábytok by mal byť v jasných farbách, bez nečistôt a inklúzií. Podlaha je vyrobená z prírodných materiálov. Čelo postele je zdobené. Osobné predmety, pokiaľ možno uložené na policiach a koľajniciach.

Osobitnú pozornosť venuje dekor: samotný nábytok by mal byť jednoduchý, ale steny a police musia byť zdobené rôznymi suvenírmi, fotografiami a inými vecami.

podkrovie

Spálňa je zdobená niekoľkými prvkami priemyselného alebo domáceho účelu:

 • potrubí;
 • platne;
 • kovové konštrukcie.

V miestnosti musíte umiestniť posteľ prísnej formy. Svetlom je lepšie kúpiť tmavú posteľ a naopak. Biele steny by mali byť zdobené nejakým vzorom, ale len jeden z nich je lepší - za posteľou.

Spolu so spálňovým nábytkom sú v súlade s vintage nočnými stolíkmi. Vo všeobecnosti je miestnosť navrhnutá v duchu minimalizmu, ale zároveň by sme nemali zabúdať, že malý priestor nie je najlepším miestom na vytvorenie štýlu podkrovia.

súčasník

Štýl je založený na spontánnom susedstve prvkov situácie. Vzhľadom k tomu, v spálni užitočné rôzne predmety. Dôležitou črtou súčasného stavu je prepojenie prvkov situácie s umením.

Geometricky je dizajn miestnosti jednoduchý: je potrebná priestrannosť a všeobecný funkcionalizmus. Estetika je však kladená aj na prvé miesto. Je žiaduce, aby posteľ bola modulárna - to je jedna zo špeciálnych požiadaviek štýlu.

Country hudba

Všetko, čo je potrebné na vytvorenie autentického provinčného nastavenia, je tlmené tóny. Môžete sa ho pokúsiť vytvoriť len pomocou svetlých farieb - štýl to umožňuje.

Pre krajinu sú vhodné kompaktné aj objemné sady nábytku. Spálňa nie je zariadená luxusným nábytkom, ale dôležitý bude aj drahý luster. Steny sú obielené alebo pokryté tapetou, kombinovaná verzia je možná. Maximálne použité tkaniny so vzormi.

minimalizmus

Podstata minimalistického štýlu je jednoduchá, ale existuje množstvo požiadaviek. Pohodlie, stručnosť a funkcionalizmus - všetky tieto kvality sú prítomné v plnohodnotnom minimalistickom interiéri. Lôžko musí byť po obvode zbavené veľkých prvkov.

Skrine a skrine by mali byť priestranné, ale nie objemné. Na povrchu a stenách zanechávajú minimálny detail. Nábytok musí byť zakúpený v jasných farbách, bez jasných akcentov. Takéto súpravy sú univerzálne - hodia sa nielen na svetlo, ale aj na tmavú spálňu.

Vlastnosti povrchovej úpravy a výber materiálov

Materiály musia byť v súlade s plánovaným projektom, aby nedošlo k pokazeniu celkového obrazu. Hlavné kritériá výberu - šetrnosť k životnému prostrediu a trvanlivosť. Väčšina materiálov na trhu sa „snaží“ o dodržiavanie týchto noriem.

Steny sú dokončené s vápnom alebo tapety. Na jednej z nich môžete použiť tapetu v jasných farbách. Steny musia byť v súlade s posteľou. A na prvý a druhý nestojí za úsporu.


Ďalším bodom je výber pohlavia. Medzi nimi sa vyberajú laminátové podlahy, korkové podlahy, koberce a linoleum. Potom sa musíte rozhodnúť, čo robiť so stropom: nechať ten, ktorý je, alebo nainštalovať štruktúru - napätie alebo zavesenie. Budete musieť zvoliť možnosť osvetlenia.

Dokončenie svetlej spálne zabezpečuje súlad s komplexnými pravidlami týkajúcimi sa dizajnu rôznych povrchov:

 1. Zrozumiteľnosť línií a stručnosť foriem.
 2. Nedostatok závesov.
 3. Neutrálne tóny.
 4. Nedostatok "zmiešaných" farieb.
 5. Vizuálny nárast priestoru.

Steny - akú farbu zariadiť?

Niekoľko farieb, ktoré sú povolené na vytvorenie jasného prostredia:

 • žltá;
 • biela;
 • svetloružová;
 • béžová;
 • modrá obloha.

Spálňa môže byť ukončená umelým kameňom, šindľom, plastovými panelmi, pokiaľ sú odtiene svetlé. Najznámejšie a rýchle rozhodnutia sú bielenie a tapeta. Netkané tapety kúpiť v izbách s prístupom na slnečné strane, a vhodné pre ďalšie spálne papier. Existujú možnosti s textúrami, vzormi a kresbami.

Vedľa postele je možné umiestniť 3D kresbu v jasných farbách. Povrchy môžu byť lesklé alebo matné, ale vždy vo svetlých farbách alebo odtieňoch, napríklad pastel (práškové, broskyňové).

strop

Medzi možnosti sú zavesené a zavesené stropy. Môžu byť natreté alebo omietnuté. Farba hornej časti spálne je zvolená s ohľadom na farbu podlahy a stien, aby sa vytvorila konzistentná farebná schéma.

Je potrebné rozhodnúť o textúre stropu. Lesklý povrch čiastočne zobrazí celý obsah spálne, opticky zväčšuje a rozjasňuje priestor. Matný povrch dobre rozptyľuje svetlo. Saténový strop je krásny prechod medzi leskom a matným povrchom.

Podlaha - výber pokrytia

Parkety, laminát a korok - možnosť svetlej spálne. Parkety by mali zvoliť dekoratívne. Najťažší a najodolnejší materiál z týchto troch je laminát. Jeho "top" obsahuje korund, a to je jeden z najodolnejších minerálov.

Korkový materiál je elastický a odolný voči opotrebeniu. Optimálne farby sú krém, biela, káva. Vyhnite sa výrazným teplým alebo studeným farbám. Je ľahké vytvoriť útulnú a svetlú atmosféru pomocou koberca, ale bude zbierať veľa prachu.

Výber nábytku

Vyberá sa podľa štýlu miestnosti. V izbách menšieho celkového nábytku, vrátane postele a skrine, je lepšie dostať sa do tónov na steny. Na trhu je veľký výber súprav ľahkého nábytku - či už z ľahkého dreva alebo z lakovaných verzií. Súpravy viacfarebnej posteľnej bielizne budú užitočné pre úpravu vzhľadu postele a zmenu situácie.

Zo všetkých svetlých izieb vyniká svetlo šedá a káva. S pomocou stien, nábytku, ľanu, matracov a rôznych predmetov môžete urobiť veľa prechodov na svetlé a relatívne tmavé farby.


Vizuálne vnímanie je odlišné pre každého, ale musí byť nejaký kontrast medzi farbou stien na jednej strane a posteľou, posteľou a šatníkom na druhej strane. Hlavným prvkom spálne, postele, je žiaduce kúpiť s ľahkým koženým čalúnením. Veľké izby sú priestorom pre farebný kontrast a masívny nábytok.

Výber textilu

Dôležitú úlohu majú záclony. Ich odtieň môže byť tlmený alebo relatívne jasný, nasýtený. Monotónne a pruhované varianty, záclony s malým sotva znateľným vzorom alebo vzorom s tenkými čiarami. Vertikálne pruhy "zvýšiť" strop, horizontálne "šírenie" steny širšie. V malých miestnostiach nie je možné použiť záclony tmavšie odtiene svetlohnedej.

V tých priestranných sa môžu stať aj irelevantnými a vytvárať „tmavé“ škvrny. Nie menej pozornosti sa venuje posteli. Posteľná bielizeň sa vyberá starostlivo, berúc do úvahy osobné preferencie. Vo svetlej miestnosti budete musieť zodpovedať svojej farbe a štruktúre štýlu interiéru, farbe stien a postele. Jasné farby a kresby sú však vítané.


Posteľná bielizeň môže byť prízvukom alebo logickým pokračovaním detailov. Pre krásny dizajn spálne musíte kúpiť viacvrstvový prehoz s jasnou textúrou.

Dekor a doplnky

Dekor často pôsobí maľby. Zrieďujú monotónnosť stien, prerušujú kombináciu prúžkov. Na podporu efektu umiestnenia plátna je miestnosť zdobená vázami, obrúskami a vankúšmi. V úplne bielom interiéri sú potrebné čierne čiary: rámy okenných krídiel, obrazy, hrany nábytku. Čierna sa však môže nahradiť modrou a fialovou.

Malé prvky sú potrebné v jasných farbách. To sa zbaví pocitu chladu v spálni. Vo veľkých izbách tradične dať nočný koberec. Vo všetkých svetlých izbách je miesto na nástenné maľby. Môže zaberať niekoľko metrov štvorcových až po celú stenu. Zvyčajne zvolený povrch v čele postele alebo pred ním.

V spálňach bez prvkov luxusu je žiaduce umiestniť hrniec s krásnymi rastlinami. Neobmedzujte sa na zdobenie miestnosti rôznymi vzormi a textúrami.

Svetlé farby a odtiene v spálni

Svetlé odtiene sú oveľa viac ako tmavé. V dôsledku toho bude viac svetelného dizajnu. Existujú možnosti od bielej a svetlošedej až fialovej a svetlomodrej. Biela miestnosť vyzerá priestranne a stručne, chcem na niečo myslieť a experimentovať v nej.

Spálňa vo svetlosivých odtieňoch umožňuje zvýrazniť všetky farebné akcenty a hrať sa so svetlom a tieňom. Svetlé odtiene hnedých a tlmených pastelových farieb - to je originalita, farebná a "dezertná" nálada. Priorita môže byť daná romantike, takže miestnosť v "bielenej" ružovej farby.


Mimoriadne výnimočné sú svetlé odtiene tyrkysovej a fialovej farby. Krásne sa prelínajú s bielou a dokážu inšpirovať. Svetlo fialová pridá stav do interiéru. Najneobvyklejším riešením sú svetlo žlté tóny.

Biela spálňa

Toto je krásne a odvážne rozhodnutie. Biela je klasická farba a zanecháva veľa možností na dekoráciu. Hlavnou výhodou je však jednoduchosť a nenápadnosť situácie. Biela miestnosť je vizuálne priestrannejšia ako tmavá a jej rozsah môže byť zastúpený v rôznych odtieňoch.

Biela farba - základ pre realizáciu v interiéri mnohých štýlov. Vyznačuje sa univerzálnou kompatibilitou s inými farbami.


Existuje však niekoľko nevýhod:

 1. Monotónnosť.
 2. Zložitosť čistenia.
 3. Združenia s nemocnicou sú možné.

Svetlosivá spálňa

Táto farba je viac než biela. Patria sem farby ako oceľ, kameň, perleťovo sivá a dymová. Sú odlišné a navzájom sa líšia, čo vám umožňuje, aby bol dizajn originálny, štýlový a moderný.

Svetlošedá môže byť vytvorená ako pozadie, tak dominantná. V spálni môžete umiestniť jasné a zdržanlivé akcenty. Svetlosivá farba má pozitívny vplyv na pohodu.

Svetlo hnedá spálňa

Ľahké odtiene kávy zaručujú pohodlie a príjemnú "klímu" v miestnosti. Takéto doplnky ako obrázky, kvetináče, veľké záclony a hrubé kryty sú dokonale kombinované so svetlohnedou paletou. Zlepšite vnímanie farieb striedaním bielych a svetlohnedých čiar. Dekor v miestnosti môže byť skromný, alebo naopak drahý a bujný. Veľa nábytku sa vyrába vo svetlých odtieňoch hnedej. To zjednodušuje jeho výber.

Svetlo zelená spálňa

Izba vyzerá živo a inšpiratívne, ak je maľovaná vo svetle zelenej a svetlej farbe. To je skvelá voľba pre malé priestory. Steny môžu byť zdobené fotografickou tapetou alebo ozdobené kresbami. Nástenný papier a bielenie svetlej zelenej farby bude vyzerať rovnako dobre. Pre priestor so zelenou farbou sú mäkké tóny lepšie ako „ohrozujúce“ kyslé. Vyberte si odtieň, aby ste dávali pozor, aby svetlozelená farba "nedala" žltú.

Svetlá béžová a krémová spálňa

Farba (svetlo béžová) farebné vlastnosti podobné káve. Pomáha relaxovať. V tomto prípade by miestnosť nemala byť preťažená veľkým počtom položiek. Ako dizajnový štýl si môžete vybrať krajinu, Provence alebo minimalizmus. Povrch miestnosti môže byť dokončený "pod kameňom" alebo "pod tkaninou". Do vnútra nebol monotónny, na stenu môžete kresliť veľký vzor. Všetky krémové odtiene majú podobnú štruktúru.

Svetlomodrá spálňa

Dá pocit chladnosti a slobody. Farba oblohy pomáha rýchlo zaspať, opticky zväčšuje priestor. Modrý interiér je veľmi dobre vnímaný na podvedomej úrovni. Svetlomodré izby radia ľuďom s ochoreniami horných dýchacích ciest. Medzi nevýhody patrí pocit chladu a zjednodušenie interiéru. Inými slovami, drahý dekor bude vyzerať jednoduchšie. Modrá farba niekedy spôsobuje apatiu.

Svetlo ružová spálňa

Svetlé ružové odtiene sú kombinované s týmito farbami:

 • lila;
 • vápno;
 • blankyt;
 • biela;
 • šedé.

Spálňa je skvelým miestom pre ružové tóny. Ružová a jej odtiene sú základom uvoľnenej romantickej atmosféry. V takejto miestnosti je kúpiť posteľ s čelom v tvare "srdca". Nie je však zvykom používať tieto farby ako dominantné alebo obmedzené len na tento rozsah, inak bude miestnosť infantilná a frivolná. S ružovou sa najčastejšie používa biela. Táto kombinácia je časovo testovaná.

Svetložltá spálňa

Žltá je farba veselosti. V spálni sa používa len zriedka, ale svetlo žlté odtiene, niekedy na pokraji béžovej a smotanovej, je vhodnou alternatívou. Ak chcete implementovať svetlo žlté palety, môžete si vybrať spoločné pozadie alebo nábytok. V takejto miestnosti je potrebné zdržať sa veľkého množstva predmetov. Žltá je kompatibilná s malým počtom štýlov, takže dekor je starostlivo naplánovaný.

Pre niektorých ľudí môže žltá spôsobiť podráždenie!

Svetlo tyrkysová spálňa

Na spektrálnom kruhu je tyrkysová farba medzi modrou a zelenou farbou. Svetlo tyrkysová má niektoré podobnosti so svetlozelenou farbou. Цвет бирюзы правильно относить к холодным, поэтому при подборе соседствующих тонов это должно учитываться.Svetlo tyrkysová vyzerá skvele s bielou, to je jedna z najpozoruhodnejších farebných kombinácií. V spálni musíte mať veľa textilu. Veľké množstvo dekorácie nepokazí vzhľad miestnosti.

Svetlá fialová a svetlo fialová spálňa

Svetlé odtiene fialovej a svetlej fialovej farby (majú ružový odtok) sú „pomocníkmi“ pri vytváraní luxusného a reprezentatívneho vzhľadu. Modré a biele sú kombinované s nimi. So svetlo fialovou posteľou vyzerá dobre s hodvábnymi tkaninami, lampami s tienidlami a klasickým lustrom. Je žiaduce ozdobiť steny tapety. Svetlo fialová nemusí byť vhodná do spálne, v ktorej žijú mladí ľudia.

Okrem toho, fialové a fialové odtiene môžu "tlačiť" na osobu.

Podobné odtiene:

 • orris;
 • glycín;
 • heliotrope.


Ako diverzifikovať svetlé spálne a robiť to nie je nuda

Svetlý interiér - miesto pre originálne riešenia a kombinácie. Pridávanie nasýtených farieb a podčiarknutie jednotlivých častí miestnosti alebo jej častí je prípustné.

Prvým typom doplnkových prvkov je koberec, prikrývky, peleríny, vankúše a záclony. Jedinou podmienkou ich použitia je, aby mali rovnaký štýl ako celá miestnosť. Druhým spôsobom je použitie kontrastného nábytku.


Skriňa, posteľ a iný nábytok môžu byť relatívne tmavé. Rozdiel so stenami môže byť niekoľko tónov. Je lepšie vybrať dvere a krídla v jednej farbe so stenami - priestor bude vizuálne širší a reprezentatívnejší. Lustre s tmavým rámom, izbové rastliny, maľby a panely rozriedia svetlé farby, prebytočnú koncentráciu rôznych odtieňov, ktoré sú blízke bielej.

Ak sú v miestnosti ľahké police, potom je lepšie mať na nich knihy s tmavým obalom.

záver

Svetlá spálňa - výhoda, nie nevýhoda. Tu sa môžu objaviť rôzne nápady na dizajn. Výhody miestnosti v bielej farbe sú oveľa významnejšie ako minusy. Pocit chladných a iných nevýznamných nevýhod kompenzuje jednoduchosť, priestrannosť, pohodlie, schopnosť zvážiť rôzne textúry, ktoré by boli skryté v tmavom prostredí.

Otázka dokončenia svetlej miestnosti nie je spojená s množstvom ťažkostí. Nebude to problém vybrať si sadu nábytku a materiály na opravu. Pre dizajn spálne budete musieť vybrať z rôznych štýlov, ako sú klasické, moderné, škandi, podkrovie, moderné a mnoho ďalších.

Najčastejšie vo svetlej spálni nájdete béžové a svetlé odtiene sivej, hnedej a fialovej. Možnosť dizajnu výhradne v bielej farbe sa teší veľkej popularite.

Zanechajte Svoj Komentár