Kuchyne v škandinávskom štýle: 100 fotografických nápadov

Hlavnou výhodou kuchyne v škandinávskom štýle je neustály pocit slobody a čistoty. Vďaka pokojnej a príjemnej atmosfére disponuje meraným jedlom a vareným jedlom. Farebná škála náhlavných súprav, domácich spotrebičov, dokončovacích materiálov čo najbližšie k prírode. Prevažuje prevažne biela farba. V modernom interiéri je tento prístup schopný vizuálne zväčšiť priestor, naplniť ho pohostinným komfortom.

rysy

Základom škandinávskeho štýlu je biele, maximálne svetlé pozadie. Netradičné módne interiéry vznikli na severe Európy. Nóri, Švajčiari, Fíni sa snažili ozdobiť, naplniť svoje byty a domy svetlom v drsnom podnebí a konštantnej otupenosti. Prírodné materiály a výnimočne studená paleta farieb urobili tento dizajn jedinečným. Má nasledujúce funkcie:

 • Dobré osvetlenie. Škandinávsky dizajn kuchyne znamená prítomnosť veľkých panoramatických okien, len bielych alebo čo najbližšie možných farieb, množstva lustrov a lámp.
 • Funkčnosť. Slúchadlá s obývacou izbou majú veľa skriniek, veľmi premyslený úložný systém. Nič by nemalo byť viditeľné, na odbavovacej ploche nie je miesto na zavesenie súprav kuchynského riadu.
 • Biela povrchová úprava. Vrcholom interiéru kuchyne v Škandinávii. Povolený ľahký nábytok a doplnky len prísne formy. Aby sa miestnosť nezdala byť sterilná, podlaha môže byť modrá alebo sivá.
 • Prirodzenosť. Krása severnej prírody sa najlepšie prejavuje v ďalších prvkoch ľahkého dreva, ktoré zachovávajú prirodzenú textúru.


    

Rozsah farieb

Hlavná farba je biela a všetky jej odtiene. Môžu byť teplé a studené bielené. Farba klasiky štýlu - "sneh prostý". Dokonale harmonizuje s bielymi modrými, modrými, sivými, zelenými, ako aj jednoduchými jasnými škvrnami. Nastavte správnu náladu a umožní vám hrať s dizajnom týchto farieb:

 • Bielu. "Základy škandálov", najlepší spôsob, ako naplniť miestnosť pokojným, priestranným. Možno použitie všetkých jeho odtieňov (smotana, mlieko, perla). Vyzerá krásny matný pult s mramorovým vzorom, nábytok z prírodného dreva, namaľovaná biela.
 • Gray. Hlavné pozadie je bledo sivé. Akékoľvek kontrastné riešenia sú prijateľné, ak jedna zo stien je ozdobená tmavými tapetami, pričom zdobia obrazy zasnežených krajiniek v bielych rámoch. Čierne príslušenstvo a domáce spotrebiče vyzerajú dobre.
 • Zelene. Základné farby sú svetlé odtiene zelenej (pistácie, mäty). Pre oživenie interiéru s použitím bohatej zelenej farby v príslušenstve.
 • Modro. Zdobenie stien a podláh sa vykonáva zriedka. Vyzerá lepšie na bielom modrom veku headset. Nemalo by to byť agresívne žiarivé farby. Tieň stolov, stoličky, pohovky tlmené, bližšie k sivej.


    

Povrchová úprava a použité materiály

Správne vybrané materiály pre steny, podlahy, stropné dekorácie bude kuchyňa nielen pohodlné, ale aj teplé, príjemné a relaxačné variť. Nasýtené farby nie sú vylúčené. Môžu to byť stoličky, dosky, zástera. Škandinávsky štýl je ideálny pre malé kuchyne, má podobnosť s minimalizmom. Špeciálne pohodlie vám umožňuje vytvárať prírodné materiály. Pri estetickom dizajne hrá dôležitú úlohu štruktúra povrchu.


    

strop

Najjasnejšie vyjadrenie škandinávskeho interiéru je možné dosiahnuť vtedy, keď je strop zdobený širokými trámami z prírodného dreva. Tento spôsob úpravy je ohraničený podkrovným dizajnom. Môžete si ho ozdobiť originálnymi svietidlami, reliéfnou omietkou, špeciálnymi panelmi.

Stropy malých kuchýň v Chruščove musia byť biele. Môžu byť použité krásy alebo omietky. Vhodné sú aj svetlé strešné stropy, najmä pre problematické, nerovné povrchy. Matné, lesklé modely dokonale zapadnú do každého prostredia.

Inštalácia sadrokartónových podhľadov vám umožní vytvoriť originálne figúrky z bodových svietidiel. Je jednoduché skryť komunikáciu medzi základnou plochou a hlavnou rovinou. V kuchyni akejkoľvek oblasti bude vyzerať dobre stojan vlečky.

    

steny

V škandinávskom dizajne budú irelevantné požitky v dizajne stien. Najjednoduchšia povrchová úprava vytvorí vynikajúcu základňu. Rôzne doplnky a iné vybavenie zdôrazní neutrálne pozadie. Hladké biele steny môžu byť zriedené tehlou alebo dlažbou s takou imitáciou. Pre štúdiovú kuchyňu môžete použiť túto techniku ​​v rôznych zónach.

Jednoduchá a praktická tapeta - omietka alebo farba. Skryť chyby a nerovnosti povrchu pomocou netkaných tapiet alebo kotúčových materiálov na báze sklených vlákien. Pozrite sa na textúrované švédske nástenné maľby. Akcent jeden môže vytvoriť jednu stenu vedľa jedálenského stola, bar, alebo usporiadať všetky povrchy kuchyne strednej vzory.

    

Paul

Pokrytie je lepšie vybrať si teplé a prirodzené. Môžu to byť masívne drevené dosky svetlých farieb alebo bielené drevené prvky. Taktiež vhodné parkety, laminát s jednovrstvovým vzorom. Je lepšie odmietnuť linoleum, bez ohľadu na jeho farbu a vzor, ​​inak to okamžite kazí celkový obraz škandinávskeho štýlu.

Priaznivá konštrukčná technika - kombinovanie podláh podľa priestoru miestnosti. Vedľa kuchynského setu a pracovných plôch si môžete dať do dlaždíc alebo porcelánu, do zvyšku kuchyne, aby sa povrch dreva. Podstavec by mal byť vysoký a vždy vo farbe steny.

Keramické dlaždice je lepšie zvoliť svetlé farby. To zdôrazní tradície škandinávskeho štýlu. Tmavý náter je menej praktický, vždy budú viditeľné škvrny od vody, drobné nečistoty.

    

zástera

Časť steny nad pracovnou doskou by mala mať špeciálny povlak - zásteru. Podrobnosti, ktoré chránia pred postriekaním a škvrnami počas procesu varenia, môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Nasledujúce možnosti dokonale zapadnú do škandinávskeho štýlu:

 • "Kabanchik". Doska imitujúca murárstvo. Vďaka rôznym formám môže návrhové riešenie vyzerať inak. Hlavným charakteristickým znakom sú hrany skosené v uhle 45 stupňov. Ide dobre s tapetou, omietkou.
 • Drevené dosky. Odolné voči vysokým teplotám, majú originálny vzhľad, ľahko sa čistia. Materiál možno bieliť, umelo starnúť, aplikovať tlač fotografií.
 • Mosaic. Originálna konštrukcia zástery je vhodná ako pre lineárne, tak aj pre rohové kuchyne. Farba je biela a všetky jej odtiene. Povrch môžete ozdobiť v štýle monochromatických, vzorových alebo rozložiť obraz.
 • Sklenené povrchy. Často sa používajú biele stenové panely z tvrdeného skla. Nepreťažujte dekoratívny materiál komplexnou potlačou. V prípade potreby môžete pridať svetelný ornament alebo zvýrazniť teplý odtieň.


    

Kuchynské a skladovacie systémy

Škandinávsky dizajnový štýl je považovaný za jeden z najpresnejších, praktických a diskrétnych. Pre takéto kuchyne sú vhodné prírodné slúchadlá s bielym tónom s použitím malých svetlých škvŕn. Závesné skrine, pracovný priestor sú vždy prvé, kto do oka zapadne, takže musia plne vyhovovať smeru konštrukcie.

Najlepšia voľba pre fasádu - rad dreva. Mal by byť vyrobený z tvrdého dreva (dub, buk, jaseň). Ako základ si môžete vziať drevotrieskovú dosku a prikryť dýhou, viacvrstvovou farbou. V prípade malých kuchýň s nízkymi rozmermi môžete použiť úspornejšie možnosti ako náter - film s imitáciou textúry dreva alebo farby, drevotrieskovej dosky.

Zodpovedajúca farba kuchynskej linky je biela. Môžete ju diverzifikovať hrubou textúrou, pruhmi, škvrnami iného tónu. Namiesto dekorácie na stenu sa často používajú otvorené skladovacie systémy typické pre škandinávsky štýl. Mali by byť kompaktné, ľahké a bez kudrliniek.

Výber bieleho headsetu, je potrebné mať na pamäti, že slnečné svetlo nakoniec zanechá na ňom žlté škvrny. Pre kuchyňu s veľkými oknami je lepšie zvoliť krém, béžové odtiene.

    

Nábytok a spotrebiče - tipy na umiestnenie

Základný princíp vesmírnej organizácie nie je ničím zbytočným. Toto pravidlo je vhodné najmä pre malé miestnosti. Môžete použiť možnosť klasického dizajnu a nechať stoly, stoličky, náhlavné súpravy a steny v jednej farbe alebo použiť zmiešaný typ umiestnenia - kombinovať prírodné drevo s jasným stolom, bielu zásteru so závesnými skrinkami.

    

Jedáleň musí byť udržiavaná v prísnej geometrii. Vhodné štvorcové, obdĺžnikové stoly, jednoduché stoličky alebo stoličky bez čalúnenia a textilných sedadiel. Nábytok - šedá, kovová. Svetlé, pozlátené skrinky na rukoväte nie sú vhodné na použitie. Môžete pridať farby pomocou multi-farebné stojany na riad, malé vankúše.

Vyzerá to skvele v kuchyni v chrómových spotrebičoch v škandinávskom štýle. Je však potrebné starostlivo kombinovať prísne klasiky a hi-tech. Ak chcete dosiahnuť maximálnu funkčnosť v malom priestore, môžete, ak si vopred premyslite nuansy umiestnenia zariadení:

 • Samostatná chladnička zaberie veľa miesta. Je lepšie ju integrovať do skrine;
 • Štandardné kachle môžu byť nahradené varnou doskou a multifunkčnou mikrovlnnou rúrou;
 • Pre často používané elektrické spotrebiče je potrebné zabezpečiť spoločnú otvorenú poličku;
 • Úzka umývačka riadu dokonale zapadne do voľného priestoru pod varnou doskou.

    

osvetlenie

Pri plánovaní škandinávskeho interiéru v kuchyni by sa mala venovať osobitná pozornosť. Okrem prirodzeného svetla musia byť všetky druhy lámp, svietidiel, stojacích lámp. Ich počet závisí od oblasti kuchyne a účelu jednotlivých zón. Na dosiahnutie dokonalého svetelného efektu môžete použiť nasledujúce techniky:

 • Veľké okná. Možnosť je vhodnejšia pre súkromné ​​budovy, pretože v obytných domoch s panoramatickými otvormi sa vyskytnú ťažkosti;
 • Tradičný dizajn. Odtiene bielych a sklenených lesklých povrchov vytvoria vizuálny efekt priestrannosti a plnosti svetla;
 • Správne záclony. Prednosť by mali mať svetlé tyly, rímske rolety. Ťažká textília je najlepšie nepoužívať;
 • Konštrukcia svietidiel. Prednosť by mali mať lampy správneho geometrického tvaru, s kužeľovitým, sférickým tienidlom;
 • Material. Škandinávske osvetlenie, ako aj výzdoba stien, stropu, fasád náhlavných súprav, prijíma iba prírodné materiály - keramiku, sklo, kov. To bude vyzerať skvele drevené dekor, sviečky v tvare žiarovky.


    

Textil a dekor

Bez textilných a dekoratívnych prvkov je ťažké predstaviť si aj tie najtajnejšie škandinávske jedlá. Môžete ho naplniť komfortom domova pomocou bavlnených vankúšov, uterákov, poťahov na stoličky. Látkové výrobky by mali byť tlmené svetlými farbami s geometrickým, kvetinovým vzorom. Ak potrebujete urobiť jasný akcent, môžete použiť tradičný škandinávsky koberec ako hlavný štýlový doplnok.

Okenné textílie by nemali vytvárať tieň, ale len správne rámovať otvory. Môže to byť buď dlhé závesy prúdiaceho typu, alebo krátke žalúziové výrobky. Okrem toho môžete použiť svetelné závesy, Roman, rolety. Preferovaný materiál - ľan, chintz, bavlna, mušelín.

Zvlášť živo na svetlom pozadí vyzerá prirodzene zelená. Hrnkové kvety sú skvelý nápad na výzdobu. Vo svetlej kuchyni môžu byť umiestnené úplne kdekoľvek - na parapete, nad pracovným priestorom, na závesných policiach. Pre kyticu v priehľadnej váze je potrebné umiestniť čestné miesto v strede jedálenského stola.

Štýlové čiernobiele plagáty, maľby, grafitové dosky pomôžu vytvoriť bezchybný dizajn. Trochu na osvieženie nudnej situácie, môžete použiť svetlé časti steny.

    

Možnosti plánovania a dizajnu kuchýň

Bez ohľadu na oblasť kuchyne bude vždy univerzálna. Škandinávsky dizajn vám umožňuje kompetentne zlikvidovať priestor a zvýšiť jeho jednoduché techniky, čo kladie dôraz na priestor. Takáto miestnosť je vždy funkčná. Vzhľadom k tomu, že stupnica naozaj nemá vplyv na typ rozloženia, môžete to urobiť absolútne akékoľvek. Pri implementácii tohto štýlu vlastnými rukami návrhári odporúčajú vziať do úvahy niekoľko kľúčových bodov týkajúcich sa umiestnenia nábytku.


    

Malá škandinávska kuchyňa

Usporiadajte harmonicky, funkčne možné aj najmenšie miestnosti. Tento dizajn bude vyzerať skvele v miestnosti s prístupom na obe strany sveta. Do malej kuchyne vyzeral útulne, mali by ste správne distribuovať prvky dekorácie, nábytku a doplnkov.

Racionálne plánovanie pracovného priestoru pomôže ušetriť viac miesta. Môže to byť priama alebo uhlová možnosť. Pre škandinávsky dizajn to nevadí. Pre väčšie pohodlie sú uzamykateľné skrinky vybavené systémom roll-out, otočnými úložnými systémami. Dosky a moduly pre vloženú technológiu nie sú veľmi hlboké.

Súprava môže byť inštalovaná pozdĺž steny, ak nie je dlhšia ako 2,5 metra. Lineárne usporiadanie umožňuje použitie protiľahlej steny na usporiadanie jedálenského priestoru. V úzkych kuchyniach môžete použiť steny s výsuvnými doskami. Pre malú jedáleň je lepšie nepoužívať masívny nábytok. Môžete ho nahradiť sklopným stolom a stoličkami, barom.

    

Škandinávsky štýl kuchyne

Tento dizajn si často vyberajú majitelia kuchynských štúdií alebo malých bytov. Miestnosť by mala byť navrhnutá nielen na varenie, ale aj na rodinné stretnutia na gauči a stretnutie s veľkou skupinou priateľov. Priestor obývačky a kuchyne by nemal byť oddelený prepážkami a dverami. Maximálne možno použiť biele stĺpiky so stĺpikmi.

Určiť rekreáciu a varenie priestor s pomocou dokončenia. Strop nad stolom stola a sporák zostane biely a v obytnej zóne bude slonovinou alebo slonovinou. Vzhľadom k rôznorodosti materiálov a ich textúr, môžete si vybrať pracovnú plochu s dlažbou a v miestnosti prilepiť tapetu.

Prostredníctvom osvetlenia môžete vymedziť priestor a vytvoriť správne akcenty. Nad jedálenským stolom je vhodné zavesiť luster na niekoľko žiaroviek, je lepšie položiť stojaci lampu blízko pohovky a ozdobiť pracovný priestor reflektormi. V každom dizajne kuchyne-obývacia izba by nemala byť príliš odcudzená od prvkov, zdôrazňujúc jednotu priestoru. Je potrebné sledovať monochromatický, používať kontrastné prvky, príslušenstvo pre pohodlie (prikrývky, vankúše).

    

Kuchyňa v súkromnom dome

V tomto interiéri sú prvky všetkých krajín škandinávskeho polostrova. Používajú ich vo svojich priestoroch spotrebitelia akéhokoľvek veku. Je ideálny pre malé apartmány a priestranné kuchyne v súkromných domoch. Škandinávsky interiér je ľahko upraviteľný. Je možné ho kedykoľvek doplniť novými prvkami. Rozmanitosť sa dá dosiahnuť pravidelným riedením bielej farby textilom, doplnkami a domácimi spotrebičmi.

Pre kuchyňu v súkromnom dome, môžete vyzdvihnúť okná najvhodnejšej veľkosti vo fáze návrhu budovy. Môžete si tiež zvoliť ľubovoľnú šírku a dĺžku miestnosti pre usporiadanie v tvare písmena U, ktoré poskytuje vyšší komfort pri varení.

V priestranných izbách je možné kombinovať interiér viacerých štýlov. Škandinávsky dizajn bude vyzerať skvele s malým množstvom podkrovných prvkov. Ostrov uprostred miestnosti môže byť vyrobený zo surových tehál. Oceľová rúrka pod stropom zrieďuje jednotnosť bielych panelov alebo omietky.

    

Rohová kuchyňa

S týmto usporiadaním sa slúchadlá konajú pozdĺž dvoch stien v rohu, čo výrazne uvoľňuje priestor. V niektorých prípadoch môže byť doska umiestnená pod parapetom. Na osvetlenie každej mini-zóny sa používajú samostatné žiarovky. Drez a sporák dosť bodových svetiel, postavený pod nástennými skrinkami. V blízkosti reznej plochy môžete umiestniť pôvodnú bielu podlahovú lampu s guľatým baldachýnom.

Vizuálne zväčšte priestor pomocou zrkadiel. Sú umiestnené na protiľahlých stenách alebo namontované na fasáde náhlavnej súpravy. V rohu kuchyne v škandinávskom štýle, je racionálne používať malý bar pult s jednou vysokou stoličkou a modulárny typ nábytku, ktorý vám umožní zmeniť vzhľad miestnosti bez zložitej demontáže. Aby sa ušetrilo miesto, musia byť postavené všetky spotrebiče.

    

záver

Škandinávsky štýl v dizajne kuchyne vybrať slobodu-milujúci, otvorený charakter, skutočný znalci nezmenenej klasiky. Pohodlná atmosféra vám umožní relaxovať po náročnom dni a kompetentná ergonómia podporuje rýchle varenie a čistenie. V otvorených regáloch v kuchyni si môžete zariadiť knihy, časopisy, kvety v interiéri a premeniť štandardnú izbu na neobvyklé miesto odpočinku. Национальные скандинавские элементы декора скрасят каждую минутку, проведенную с семьей за обеденным столом.

Zanechajte Svoj Komentár