Ako urobiť police a regály v garáži

V garáži je zvyčajne veľa nástrojov. Sú tam buď preto, že v miestnosti nie je žiadna miestnosť, alebo kvôli ich častému používaniu na opravu alebo údržbu vozidiel. Niektoré nástroje vyžadujú starostlivé zaobchádzanie a špecifické umiestnenie. Regál v garáži je vynikajúcim systémom na skladovanie. Sú zavesené a pripojené, stena, strop, integrálne a skladacie, stacionárne a mobilné. Konfigurácia je rovná alebo uhlová. Hlavnými materiálmi realizácie sú drevo, kov a menej často plast. Ak je veľa miesta, je lepšie rozdeľovať príslušenstvo do dvoch štruktúr naraz. Police môžu byť namontované na stenu pre väčšiu spoľahlivosť, av prípade čo - odpojiť a presunúť na iné miesto. Jednoduchý dizajn si skutočne robí svoju vlastnú. Materiály a nástroje sa nachádzajú v špecializovaných predajniach pre domácnosť.

Vlastnosti usporiadania garážových regálov

Hlavným účelom garáže je uskladnenie automobilov, motocyklov a iných vozidiel. A regály v nich plnia úlohu určitého organizátora nástrojov. Hlavným účelom regálových systémov je uľahčiť prácu v domácnosti. Všeobecne platí, že existuje jednoduchý vzor: čím viac políc rôznych veľkostí, tým menšia je pravdepodobnosť vzniku chaotickej skládky. Vlastné systémy poskytujú viac možností umiestnenia. Rozmery a umiestnenie regálových konštrukcií závisí od veľkosti garáže a dopravy. Pri zariaďovaní garážovej miestnosti je prvá vec určená materiálmi. Je potrebné mať na pamäti - ideálny systém políc je odolný, ale ľahký. Vrstvy sú vyrobené z dosiek alebo hrubých preglejkových dosiek, základňa je vyrobená z kovových rúr, rohov. Výška "podláh" sa vypočíta tak, že položky rovnakého typu sú zložené dohromady. Aj v garáži by mal držať rebrík.


Ako zariadiť police

Pod nimi zvyčajne odnášajú stenu ďaleko od vchodu. S dostatočnou veľkosťou miestnosti môže byť vybavená bočnou stranou. V tomto prípade záleží na potrebách: police na jednej stene so širokými policami pre lepšiu organizáciu priestoru, na dvoch - pre pohodlnú prácu s vozidlom (opravy, atď.). Odporúča sa použiť priestor pod stropom. Na horných policiach sú umiestnené veci, ktoré sa používajú menej často. Tak bude možné úplne uvoľniť spodnú časť garáže, aby sa ľahšie pohybovala. Pri plánovaní nepoužívajte priestor nad vozidlom. Výnimkou je, ak položky, pre ktoré sú police určené, nie sú schopné poškodiť vozidlo. Ak je v garáži malé množstvo svietidiel, je lepšie, aby sa pozdĺž nich pozdĺž zadnej alebo bočnej steny brali nízke stojany.

Niekedy najlepším riešením by bolo kúpiť rovnostranný rohový stojan so stranami po 1,5-2 metre.


Voľba dizajnu

Malo by byť ovplyvnené takýmto kritériom ako mobilita. Skladacie modely zahŕňajú "police", ktoré zodpovedajú tomuto stavu. Ich prednosťami sú estetika a jednoduchosť montáže / demontáže. Umiestnenie závažia na ne však môže byť nebezpečné. Pohodlie mobilného systému je schopnosť udržať ho v blízkosti vozidla. Na konci práce je umiestnený kdekoľvek. Je dôležité, aby nedochádzalo k nepríjemnostiam pri pohybe takejto konštrukcie. Nasledujúce typy - pozastavené, nemajú regály. Spoľahlivosť ich konštrukcie závisí od spôsobu pripevnenia a stavu stien. Vo väčšine prípadov je ideálnym riešením obvyklý stacionárny dizajn. Môže byť pripevnený na steny, strop a podlahu. Ak sú prvky skrutkované, systém bude schopný "transformovať". Celkovo existujú štyri hlavné typy políc:

 • stacionárne;
 • mobile;
 • prerušené;
 • skladacie.


Veľkosť a výška

Štandardná voľba poskytuje priemernú hodnotu týchto parametrov. Výška je zvyčajne rovná 180 cm (od podlahy k hornej polici), šírka konštrukcie bude 1500-1600 mm. Zásadný význam má výška políc. Ideálna hodnota nie je menšia ako 35 cm, ale často existujú varianty s výškou 30 cm. Prvý pluk sa nachádza odlišne: 60 cm od podlahy; nižšie ubytovanie je nepohodlné. Ideálna šírka (hĺbka) políc je 40-50 cm Ďalšia metóda výberu rozmerov zabezpečuje konzistenciu s výškou miestnosti; Je lepšie použiť celý priestor pod 50 cm od stropu. Zavesené police sa zmestia po celej dĺžke steny s 10 cm montážnym okrajom. Ideálna hĺbka týchto políc je 50-60 cm, napriek tomu sa odporúča hľadať iné miesto na uskladnenie debien, náhradných dielov, diskov a pneumatík, alebo použiť zavesené police s nastaviteľnou výškou a šírkou od 80 cm.


Výber materiálov

Najčastejšie:

 • drevené konštrukcie;
 • kov;
 • plast.

Výhodou kovu je trvanlivosť a odolnosť voči poškodeniu a poškodeniu vzhľadu. Treba však pripomenúť, že vysoká vlhkosť nepriaznivo ovplyvňuje tento materiál. Je ľahké sa starať o kovové prvky. Ale majú mínus - vysoké náklady. Funkcie však budú lepšie.

Krásne a funkčné viacúrovňové systémy sú vyrobené z dreva. Ako surovina sa používajú breza, borovica a dub. Výhodou dreva je estetika a nevýhody sú v jeho prirodzených vlastnostiach - môže hniť, stmavnúť, ľahko sa znečistiť. Špeciálne impregnácie pomôžu zjednodušiť starostlivosť o neho. Upevnenie sa vykonáva kovovými skrutkami. Malé príslušenstvo je možné skladovať na plastových policiach. Takéto konštrukcie sú ľahké, ale nemôžu vydržať veľa hmotnosti. Obvyklá plastová polica je navrhnutá pre hmotnosť do 70-75 kg. Neopatrné zaobchádzanie sa môže rýchlo zhoršiť. Predáva sa aj kombinovaná verzia viacerých materiálov.

Stojí za to venovať pozornosť kombinovaným možnostiam, napríklad z dreva a kovu - produkt môže byť užitočnejší a lepší ako zvyšok.


Výhody a nevýhody kovových regálov

Sú vhodné na umiestnenie akýchkoľvek predmetov, čím sa šetrí priestor v garáži. Ďalším plusom je široký rozsah: existujú možnosti pre všetky prípady. Dlhá životnosť - hlavný argument pre mnohých kupujúcich. A relatívne vysoká cena v tomto prípade je kompenzovaná vyššie uvedenou výhodou. Okrem toho sú kovové regály odolné voči deformácii. Na zostavenie systému kovových častí nie je nutné byť odborníkom. Rozoberanie nie je tiež ťažké. Avšak prvý problém, ktorý sa môže zobraziť, je nesprávna inštalácia. Kovové konštrukcie sa musia starostlivo a starostlivo montovať (inak inštalovať), inak môže dôjsť k poškodeniu. Niekedy sa to stáva a v dôsledku toho spôsobuje veľa problémov. Kontrola kvality kovového výrobku je ťažšia - ešte jedna mínus.


Výhody a nevýhody drevených regálov

Životnosť drevených políc a dizajnov s policami z dreva je 10 rokov. Tak hovoria výrobcovia. To je pomerne dlhá doba, ale aby nedošlo k strate vlastností výrobku, miestnosť by mala byť vyhrievaná a nie únik, keď prší. Drevené regály vyzerajú lepšie v interiéri, a to ako tie, ktoré sú vyrobené z dreva ako celku, a tie, ktoré majú len police vyrobené z tohto materiálu. Ak sú police vyrezané z preglejky, potom časom strácajú pevnosť. Okrem toho je strom citlivý na hmyz. V najhoršom prípade sa zhorší stav dosiek a celková hygiena. Ak je drevo ošetrené nedostatočne, potom pri kontakte s ním môžu triesky zostať v prstoch. Treba mať na pamäti, že regály z ušľachtilých odrôd dreva sú oveľa drahšie. Ďalšie nuance je veľké množstvo odpadových materiálov v nezávislom prevedení regálu z dreva.


Rysy navrhovania regálov to robíte sami

Usporiadanie garáže zahŕňa také komponenty ako je výber a príprava materiálov, návrhový návrh a príprava prostriedkov na montáž, výstavbu a montáž. Ak je realizácia regálového systému koncipovaná, potom sa vytvorí predbežný zoznam položiek, ktoré budú v ňom uložené. Pozornosť sa venuje ich veľkosti a hmotnosti. Je potrebné nakresliť plán garážovej miestnosti as maximálnou presnosťou na nej uviesť výšku, hĺbku a šírku, počet a rozstup políc. Potom sa určí spôsobom montáže a fixácie. Voľba typu konštrukcie, jej inštalácie a možností montáže závisí od materiálu steny. Ak sú kovové, bude veľmi ťažké vyrobiť namontované police. Murované steny s vrstvou omietky - univerzálna možnosť. Materiály pre samotný systém sú vybrané v súlade s kritériami praktickosti, spoľahlivosti a pohodlia.

Je potrebné pripraviť podporné materiály:

 • brúsna pasta;
 • kefa;
 • náter a základný náter;
 • vŕtačky do rôznych materiálov (drevo, kov, betón);
 • skrutky, skrutky, kotvy a hmoždinky.


Je potrebné vziať do úvahy, že široké police (viac ako 1,5 m) sú vyrobené z materiálu, ktorý je hrubší ako úzke!

Výpočet a projektovanie

Najprv sa vykonajú merania a nakreslí sa schéma budúcej výstavby. Na skicu sa použijú kóty. Pripravte si požadovanú schému s použitím množstva fotografií na túto tému. Racking systém by nemal byť ťažkopádny, ale priestrannosť je plus. Priestranné modely môžu byť kompaktné. Šírka políc by nemala presiahnuť 2 metre, ale ideálne, ak je vzdialená 1,5 metra. Najhlbšie úrovne sú vytvorené asi 40 cm (kompaktná verzia) a viac ako 60 cm (funkčná verzia). Najmenší hĺbkový index je 20 cm Výška líšt sa môže líšiť v závislosti od miesta určenia a je 20-90 cm Najnižšia časť regálového systému môže byť umiestnená tesne nad podlahou. Ale pred druhou poličkou je potom viditeľný okraj. Celkové police by mali byť aspoň 4 a výhodne 5.

Potrebné nástroje a materiály

Vytvorenie regálu vlastnými rukami z dreva je viac informatívny a užitočný proces ako v prípade kovu. Prvým krokom je získanie materiálu pre konštrukciu. Na základe jeho vlastností a vlastností pracovného postupu sú vybrané nástroje. Potrebujete drevotrieskovú dosku alebo preglejku s minimálnou hrúbkou 2 cm, ďalej musíte mať háčiky na uskladnenie predmetov na zvislom povrchu (pomôže efektívne využiť priestor). Ďalšia požadovaná ruleta a úroveň (vodováha). Potrebujete elektrické náradie, ako napr. Vŕtačku, vŕtačku, skrutkovač a vŕtacie kladivo. Práca sa nedá bez skrutiek a skrutiek. Stále je potrebné vybrať správne vŕtačky pre vŕtanie otvorov. Vrtáky pre otvory pod kotvou by mali byť o niečo menšie ako priemer vrtákov. Na vŕtanie sa volí vrták na prácu s drevom. Jeho priemer by mal zodpovedať šírke čapu. Kľúče s označením, ktoré zodpovedajú maticiam, budú potrebné.


Podrobný návod na montáž regálu

Prvá vec, ktorú musíte použiť skladačky. S ním odrežte police požadovanej veľkosti. Konštrukcia povrchov rôznych plôch a tvarov je zložitejšia, ale bude funkčnejšia. Potom sa vyrobia regály. V prípade potreby je strom nahradený kovom av tomto prípade budete potrebovať profilovanú rúru. Z neho dostaneme regály a priečky: pozdĺžne a priečne. Na regály (drevo / kov) sa používa značenie, na úrovni ktorého budú police a v prípade potreby priečky. Ďalšími krokmi sú určenie upevňovacích bodov kotvami a hmoždinkami. Ak je stojan určený na montáž na stenu, čo sa stáva častejšie a výhodnejšie, potom sú na ňom body na vŕtanie. Teraz pracujeme s perforátorom. Police sú pripevnené k rámovým prvkom pomocou skrutiek, skrutiek a lepidla. Drevené police, brúsené, natreté a natreté. Ak je výber na kovovom ráme regálov, potom s ním zaobchádzame rovnako ako s drevenými povrchmi.


Ako navrhnúť a vytvoriť stropnú konštrukciu

Takéto materiály sa hodia:

 1. Drevotrieskové dosky.
 2. Preglejky.
 3. Board.

Stropné police - druh zavesenia. Ak chcete vytvoriť regálový systém na strope, musíte určiť možnosť umiestnenia a umiestnenia. Kreslenie je potrebné, je možné ručne, hlavná vec je správne zadať všetky veľkosti. Na základe náčrtu sa oddelia jednotlivé prvky. Finálna konštrukcia je z dreveného podkladu a kovového rohu; bočné steny môžu byť kruhového kovového profilu alebo špeciálneho kábla. Upevnenie je zabezpečené hmoždinkami, kotvami. Police sú zavesené na špeciálnych hákoch vyčnievajúcich zo stropných nosníkov. V prípade potreby sa police rýchlo demontujú. S dizajnom by sa malo zaobchádzať opatrne - možno kymácajúc sa od dotyku. Neuchovávajte tam krehké predmety a drahé nástroje. V niektorých prípadoch stojí za zváženie použitie konzol pre maximálne upevnenie.


Extra vybavenie v garáži

Veľká garáž by mala byť vybavená dodatočnými prvkami a nielen miestami na náradie, náhradné diely, kolesá a odpadové materiály. Niektoré zariadenia uľahčia údržbu. Pracovný stôl je veľmi užitočný v garážovej miestnosti, to je stôl s mnohými doplnkovými vymoženosťami: nočné stolíky, police, zásuvky, miestne osvetlenie, zásuvky a zverák. Ďalšie praktické a funkčné zariadenie - umývanie. Poskytuje nepretržitý prístup k vode. Vďaka tomu môžete rýchlo vyčistiť a umyť miestnosť, auto, diely. Ak chcete vykonať opravy automobilov, je potrebné vykonať inšpekčnú jamu, ak tam nebola pôvodne. V malej miestnosti sa tiež oplatí vytvoriť priestor pre sklad pre nakladanú zeleninu a zeleninu. Ak sa garáž používa po celý rok, budete musieť vetrať a inštalovať vykurovacie zariadenie. V regálovom dizajne môžete usporiadať malú uzavretú skrinku.


záver

Regály - hlavné prvky interiéru garáže. Vykonávajú funkčné úlohy a pôsobia ako „skrinka“ pre nástroje. Samotná stavba a jej umiestnenie musia byť starostlivo naplánované. Je potrebné brať do úvahy také faktory, ako je počet, hmotnosť a veľkosť predmetov, dodávka priestoru pre priechod. Ďalšia vec je určená s parametrami políc a regálov: hĺbka a šírka každého z nich, výška vrstiev, výkonnosť materiálu. Existujú výhody pre kov aj drevo. V prvom materiáli - to je sila, v druhom - vzhľad. Každá časť regálu je podľa svojho uváženia vybavená rôznymi zariadeniami. Nižšie sú uvedené vyššie a hlbšie úrovne. Ak je regálový systém narezaný a zostavený sám, potom musíte poskytnúť dodatočný počet odtieňov. Môžete však vziať do úvahy všetky vlastnosti garáže a interiéru.

Zanechajte Svoj Komentár