Projekty vidieckych domov: možnosti pre 6-10 akrov

V minulosti boli časy, keď boli na 6 akroch 2 stavby: mobilný dom a WC so srdcom vyrezaným na dverách. Teraz sú projekty vidieckych domov rôznorodé, stavajú miniatúrne letné domy na letné bývanie a veľké vidiecke chaty s podkrovím, verandou, vaňou a bazénom, kde môžete žiť celé leto, stráviť novoročné dni s komfortom alebo žiť celý rok.

SNiP požiadavky na výstavbu vidieckeho domu

Príprava na výstavbu začína dôkladnou prácou na dokumentoch, potom premýšľajte, ako sa tam zmestí všetko, čo sa zmestí do plánov. Informácie, ktoré určujú pravidlá zamerané na zabezpečenie pohodlia a bezpečnosti obyvateľov a ich susedov, sú stanovené v technických predpisoch SNiP.

Ak potrebujete trvalú registráciu, pravidlá sú povinné. Služby SNT budú k dispozícii aj po príslušnom overení.

Hlavné ustanovenia SNiP: t

 1. Kanalizácia na chate je voliteľná, môžete si dať obyčajné WC, ale zdroj pitnej vody (potrubie, studňa) by mal byť prítomný.
 2. Takže milovníci monumentálnych budov nevytvárajú nepríjemnosti pre susedov, pravidlo predpisuje ich vybudovanie nie bližšie ako 3 metre k plotu medzi pozemkami.
 3. Ak je medzi dachami priechod, dom by mal byť 3 metre od „červenej čiary“, ak ide o plnohodnotnú ulicu, - 5 metrov.
 4. Aby sa minimalizovalo riziko požiaru, vzdialenosti medzi budovami sú regulované. Domy z kameňa, železobetónu, blokové konštrukcie musia byť od seba vzdialené najmenej 6 metrov, drevené - od 15, s drevenými podlahami - od 8 m, ak je prítomný kameň aj drevo - 10 m. Medzi studňou a WC, zóna kompostu musí byť najmenej 8 m.
 5. Protipožiarne predpisy pre bytový dom sa ťažko realizujú, ale ak existuje iba jedno alebo dve podlažia, požiadavky na požiarnu odolnosť materiálov pre výstavbu sú oveľa mäkšie.
 6. Ak sa chata rozkladá na ploche 6-12 sto, vo výstavbe by nemalo byť viac ako 30% svojej plochy.
 7. Hranica medzi územiami je ohraničená mriežkou, mriežkou, ich minimálna výška je 1,5 m.
 8. Existujú aj pravidlá pre umiestnenie stromov. Ale tieto nuansy sú prerokované so susedmi, členmi CNT, ako aj so stavbou hluchých plotov s výškou nad normou.
 9. Projekt by mal obsahovať výšku obytných miestností od 2,2 m, technické miestnosti - od 2 m.

Pokiaľ ide o technické návrhy:

 • odtoky nevedú do priľahlej oblasti;
 • fľaša so skvapalneným plynom z 12 litrov sa skladuje v kovovej krabici, ktorá sa nachádza najmenej 5 m od vchodu alebo v predĺžení postavenom z horľavých materiálov;
 • pozemok prechádza len jednotlivými elektrickými rozvodmi, v dome sa nachádza elektromer s tesnením;
 • V tomto roku sa zaviedlo ustanovenie, v ktorom by mal byť dom vybavený rádiovým prúdom, je potrebné informovať verejnosť o živelných pohromách, nehodách spôsobených človekom.

Materiály používané na stavbu domov

Technický pokrok túto stavbu nezohľadnil. Moderné technológie redukujú proces v čase aj z finančného hľadiska. Iné materiály sa ľahko ovládajú a inštalujú tak, aby umožnili tým, ktorí nemajú skúsenosti s výstavbou, pracovať s nimi. Na strechu, izolovať steny, mnohí budú schopní to urobiť sami.

Náklady na výstavbu, rýchlosť, spoľahlivosť a životnosť budovy, ďalšie dôležité parametre závisia od správnej voľby materiálu. O výbere materiálu sa rozhoduje postupne.

nadácie

Pred určením typu nadácie študujte charakteristiky miestnej klímy, pôdu, stupeň zaťaženia nadácie. Zistite si rôzne druhy pôdy, úroveň zamŕzania, ako hlboko sa podzemná voda nachádza v tejto oblasti. V prípade blízkych podzemných vôd je potrebné upustiť od konštrukcie suterénu, zvýšiť základňu budovy, použiť skrutkové antikorózne kovové pilóty alebo azbestové konštrukcie. Pri príprave odhadov majte na pamäti, že usporiadanie nadácie pôjde asi o štvrtinu celkových nákladov.

Pilierové alebo pilotové základy

Nadácia, pozostávajúca zo zapustených pilierov - najrozpočtovejšia možnosť. Je použiteľná v jednopodlažných budovách s nízkou hmotnosťou (z dreva, panelu alebo rámu). Stĺpy sú inštalované v rohoch, v projekciách spojov stien, priečok. Spojte sa medzi sebou pomocou kovového alebo dreveného roštu. Tam, kde sú pôdy schopné napučať alebo posúvať, je stĺpcový základ nepraktický. Tiež nedovolí návrh suterénu.

Základ budovy, pozostávajúci zo skupiny hromád, spojených betónom, drevenou alebo železnou mrežou, sa najčastejšie používa na močaristom teréne náchylnom na opuch. Piloty sa ľahko inštalujú, nevyžadujú zložité predvýkopové práce. Na nich je dovolené stavať kompaktné murované budovy, drevené domy, rámové domy. Ťažké vidiecke domy sú namontované na skrutkových pilótach.

Piloty sú vhodné na slabo rašelinových a ílovitých pôdach, na miestach s častými záplavami, na svahoch kopcov. Ani nie je potrebné zosúladiť priestor pod základom.

Pásový základ

Usporiadanie tohto typu nadácie musí zodpovedať obvodu samotného domu, umiestneniu vnútorných priečok. Je postavený z tehál, sutiny, železobetónu. Pásový základ je pomerne stabilný, má zvýšenú odolnosť voči opotrebeniu, odoláva ťažkému panelu, tehlovým stenám, veľkým blokom. Časové a finančné náklady sú značné.

Malý vidiecky dom nevyžaduje veľa pohrebov a investícií. V oblastiach s vlhkým opuchom, hlboko zmrazujúcimi pôdami je potrebný ekonomickejší typ základov.

Základ je vo forme monolitickej vystuženej dosky

Železobetónová konštrukcia bude slúžiť ako spoľahlivý základ pre dvojpodlažnú alebo trojposchodovú budovu. Základ dosky je prospešný na pôdach, ktoré môžu napučať, kde sa posúva bez akýchkoľvek špeciálnych následkov, preto sa nazýva aj plávajúce. Okrem hlavnej, má ďalšie funkcie podkladu v dome.

Náklady na zakladanie dosiek sú celkom prijateľné. Mínus stavby je nemožnosť usporiadania dachovej stavby suterénu alebo pivnice.

Materiály na steny

Steny domov sa líšia kvalitou a cenou. Na určenie optimálneho materiálu odpudzujte účel budovy. V budovách určených na celoročné bývanie využívajú silné a odolné materiály. Najobľúbenejšie základné technológie sú teraz:

 • keď sú steny postavené z tehál alebo blokov položením na mokré malty;
 • rámová zostava, hotové panely sa montujú ako dizajnér.

Rám alebo štít

Postavený v krátkom čase, patrí do triedy "ekonomiky". Základom stien je drevený rám s izoláciou. Dom je vhodný pre dočasnú výstavbu, pre mladú rodinu, ktorá chce rýchlo získať vlastné bývanie.

Podľa tejto technológie v Európe, USA budujú dlhú dobu. V ruských zemepisných šírkach, pred tým, ako sa zdržiavame na tejto metóde, je potrebné zvážiť pozitívne a negatívne body. Dôležité sú kvalitné materiály. ich nesprávne uskladnenie, spolu s nedostatkom zručností, riadnou skúsenosťou staviteľov bude mať za následok nevhodný dom.

Čo je potrebné zvážiť pri výbere projektu:

 • bez zvukovej izolácie budú obyvatelia trpieť zvýšenou hladinou hluku;
 • na zle ošetrených konštrukčných prvkoch vo vlhkom prostredí sa časom objavuje huba;
 • vysoké riziko vznietenia;
 • výmena vzduchu zostáva veľmi žiaduca;
 • tehlový alebo kamenný dom bude trvať oveľa dlhšie, bez ohľadu na to, čo hovoria výrobcovia.

Shlakolitye

Používajú sa iba materiály, ktoré poskytujú vysoký výkon. Troska sa kombinuje s cementom, ílom. Trvanlivejšie výrobky sa získajú, ak sa namiesto ílu použije vápno. Okrem dostupnej ceny má stavebný materiál:

 • dobrá tepelná izolácia, ktorá má pozitívny vplyv na mikroklímu;
 • škvárové bloky s relatívne veľkými rozmermi, ktoré vyžadujú menej pracovníkov, čas výstavby sa skracuje.

Čo môže odradiť:

 • v štruktúre škvárového bloku sú ťažkosti pri inštalácii komunikačných systémov;
 • malý stupeň zvukovej izolácie;
 • vyžaduje sa vnútorná a vonkajšia dekorácia, bloky majú neatraktívny vzhľad;
 • ochrana pred poveternostnými vplyvmi.

Plynové alebo penové bloky

Kategória najobľúbenejších materiálov. Pri výrobe sa používa piesok, cement, voda, ktorá zabezpečuje ekologickú čistotu. Rozdiely - navyše. Sýtený betón sa vyrába pomocou práškového nadúvadla, ktoré vytvára systém kanálov v konštrukcii. Pena vo vnútri pórov vzduchu vďaka špeciálnej frother. Pórovitosť pomáha prenikať vzduchom, než poskytuje zdravú mikroklímu. Medzi výhody patrí:

 • dobrá hluková izolácia;
 • jednoduchosť umožňujú rýchlu výstavbu, úsporu na základni;
 • požiarna bezpečnosť;
 • bloky s plynovým silikátom sa ľahko manipulujú s akýmkoľvek nástrojom kvôli ich vysokej pórovitosti;
 • schopnosť použiť na konečnú úpravu rôznych materiálov.

Existujú nevýhody:

 • v dôsledku pórovitosti blokov plynu sa steny budovy stávajú priepustnými, vyžadujú parotesnú zábranu;
 • penové bloky nie sú silné, praskanie pri zmršťovaní, dom tejto suroviny musí byť dobre vystužený.

Sendvičové panelové domy

Stavia domy zo sendvičových panelov rýchlo a lacno. Panely s trojvrstvovou štruktúrou, uprostred tepelnoizolačnej vrstvy, z oboch strán lisované drevené, kovové, plastové alebo magnezitové dosky. Konštrukcie panelov SIP sú ľahké, odolné, ľahko sa prepravujú a montujú.

výhody:

 • nízke prepravné náklady, rýchla inštalácia;
 • domy nie sú postavené nad druhým poschodím, panely sú spojené špeciálnymi zámkami, nevyžaduje sa špeciálne vybavenie, pevný základ;
 • konštrukcia sa vykonáva pri akejkoľvek teplote vzduchu;
 • absencia interiérovej výzdoby, panely už majú, vonkajšia úprava je ľubovoľná;
 • dodatočná izolácia nie je potrebná, CIP-panel je mnohokrát lepší ako iné materiály v jeho tepelno-izolačných vlastnostiach;
 • komunikácia je pohodlná, hlodavce, huby na stenách nežijú;
 • existuje možnosť následných aktualizácií opravy.

Aj bez nevýhod nerobí:

 • je potrebné zapojiť len odborníkov v stavebníctve, so zlou tesnosťou na spojoch studených mostov a zamrznutých mostov;
 • na výstavbu bytového domu je potrebný materiál s netoxickým plnivom;
 • v dome-termosky potrebujú nútené vetranie.

Drevo alebo zrub

Drevené domy - vždy krása a šetrnosť k životnému prostrediu. Nie sú horúce v lete, teplé v zime, "dýchajú". Moderné stavebné materiály sú podrobené špeciálnym úpravám, aby boli chránené pred parazitmi, vlhkosťou a aby boli odolnejšie voči ohňu. Dom z profilovaného dreva sa zmršťuje asi rok. V domoch z lepeného lamelového dreva, okamžite začnú dokončovacie práce, čas na zmrštenie sa nevyžaduje, ale cena je oveľa vyššia.

Výstavba zrubového domu je náročný proces, nie je možné to urobiť sami. Bude to trvať tím kvalifikovaných, silných nožníc, veľa času a peňazí. Všetky stupne výstavby sa striedajú s očakávaním zmrštenia. Ak nie je postavený kúpeľ, ale aspoň jednopodlažný dom, nebudete sa musieť spoliehať na pilóty a piliere ako na základ. V budúcnosti bude stavba vyžadovať nepretržitú starostlivosť od majiteľa: ochranu pred plesňami, parazity, periodické tesnenie, včasnú kontrolu vlhkosti.

Tehla alebo kamenné budovy

Použitie kameňa poskytuje budove spoľahlivosť, krásu, trvanlivosť. Kamenné domy vyzerajú veľkolepé, dávajú akýkoľvek tvar. Výhody kamennej konštrukcie:

 • nedostatok vplyvu na huby, iné parazity;
 • odolnosť voči nepriaznivým vplyvom vetra, zrážok, teplotných extrémov;
 • vysoká tepelná vodivosť (mínus pre zimný čas).

Existuje niekoľko nevýhod, ale existujú aj:

 • veľká hmota kamenného domu bude vyžadovať dobre zabudovaný základ.

Rovnaké mínus je vlastné murovaným domom. Okrem toho:

 • tehlové steny sa dlho zahrejú, pomaly ochladzujú; v zime bude trvať niekoľko dní, kým sa nevykurovaná miestnosť dlho zahrieva;
 • "mokré" stavebné práce nie je možné vykonávať v silnom mrazu alebo daždi;
 • materiál nie je lacný, práca s ním bude vyžadovať zapojenie kvalifikovaného, ​​teda drahého špecialistu.

Tehla, ako kameň, je krásna a šetrná k životnému prostrediu, ale na rozdiel od neho „dýcha“. V tehlovom dome, dobrá zvuková izolácia. Najlepšie vlastnosti má keramická tehla. Silikát je hustší a dobre absorbuje vlhkosť.

Aby sa znížili náklady a zaťaženie základu, nahradí sa masívna tehla dutou alebo z nej položenou ľahkou stenou s dutinou medzi paralelným murivom, ktoré je vyplnené izolačným materiálom. V prípade potreby položte stenu do jednej tehly a zaistite ochranu pred izoláciou za studena.

Montáž a zastrešenie

Výber strešných krytín, venujte pozornosť ich prevádzkovým, technickým vlastnostiam, nákladom.

Keramické dlaždice

Klasický materiál vyhovuje každému štýlovému smeru. Strechy komplexnej konfigurácie sú pokryté dlažbou a jednotlivé prvky je možné časom ľahko vymeniť. Materiál je tak krásny, že ho iné nátery často napodobňujú.

Dlaždice sú vyrobené z hliny podľa starých technológií, ktoré sa nezmenili. Porézna štruktúra chráni pred teplom a chladom a pre nižšiu priepustnosť vody je vonkajší povrch ošetrený agnobom a glazúrou. Strecha dobre chráni pred hlukom a absorbuje samotné zvuky. Búšenie holubov, silný dážď hostiteľov nebude narušený.

Nevýhodou je krehkosť, veľká hmota, ktorá sa musí brať do úvahy v štádiu návrhu strechy počas prepravy, inštalácie. Náklady na materiál, práca s ním pomerne veľké.

Cementovo-piesková dlažba

Na vonkajších značkách je blízko prírodnej, ale je to betónová konštrukcia. HRC slušne váži, čo vedie k zvýšeniu nákladov na všetky časti konštrukcie: základ, steny, krokvy. Pri správnej inštalácii nebude takáto strecha odfúknutá vetrom.

Pokiaľ ide o nevýhody, hlavné z nich sú veľké náklady, "vďaka" cementu v zmesi absorbuje vlhkosť dobre. Po 5-7 rokoch je badateľný vývoj plesní a machu, hydroizolácia pod strechou v spojoch sa zahmlie. Hrubý povrch zachováva sneh, ktorý ovplyvňuje nosné konštrukcie. Inštalácia je obtiažna z dôvodu malých kusov, prispieva tiež k úniku. Sila malého, spadnutého ramena môže spôsobiť vážne poškodenie: pri výmene jedného kusu sa každá doska odskrutkuje z hrebeňa, aby sa dosiahol miesto výmeny.

Asfaltová strecha

Ďalší názov - mäkká strecha. Pripomína strešnú krytinu, ale zloženie - listové sklolaminát, ktorý sa naleje bitúmenom. Na zvýšenie pevnosti sa na prednú stranu aplikujú kamenné bridlice alebo čadičové triesky a zvnútra sa aplikuje samolepiaci povrch. Vynikajúce riešenie pre návrh vlastnej strechy s komplexnou geometriou.

Vyzerá to esteticky, dobre pohlcuje zvuky, ohyby. Z nevýhod:

 • popáleniny;
 • v chlade je krehká;
 • roztopí, vôňa intenzívneho tepla.

Kovové dlaždice

Je to pozinkovaný plech potiahnutý polymérom. Tvar je podobný tradičnému obkladu. Kvalita výrobkov závisí od hrúbky, hustoty ochranného náteru, počtu vrstiev. Je dôležité, na akom zariadení sa materiál vyrába. Ak sa vyskytnú geometrické chyby, nebude fungovať ukladanie listov bez medzier. Celkové rozmery, farba kovového obkladu sú rôzne.

Materiál sa ľahko prepravuje, ľahko sa inštaluje, má nízku hmotnosť. Čo sa nemusí páčiť počas prevádzky - hluk. Ďalšou nevýhodou je, že počas inštalácie sa vytvára veľké množstvo odpadu. Výrobcovia sľubujú až sto rokov prevádzky.

bridlice

Spoľahlivý materiál, ktorý má cementový kompozitný základ, ktorý je spevnený azbestovými vláknami. Lacné, dobre izoluje hluk. Azbest uvoľňuje škodlivé látky v priebehu času, nie každá krajina ich môže používať.

Kvalita je oveľa lepšia a dlhšia slúži bridlice bridlice. Je mierne ľahší, trochu nepravidelný. Kvalitatívne zachováva váhu osoby, ak na nej stojíte. Na streche sa obidva druhy chovajú dobre, chránia pred vplyvom počasia, hlukom. Buďte opatrní pri preprave. Komplexné architektonické prvky pravdepodobne nebudú úspešné.

palubovky

Pre tých, ktorí uprednostňujú lacnejšie ako externé značky, sa používajú pozinkované plechy. Rozsah je široký: ide o strešný materiál a dekoratívne obklady. Profesionálny hárok sa používa nielen na strechy, slúži ako náhrada za drevené priečky, pôsobí ako prekrytie, stáva sa plotom, stenou stodoly, garážou. Ponúkajú balkóny, robia ľahkú strechu nad verandou, verandu, terasu.

Inštalácia je jednoduchá, doba bezpečnej prevádzky je dlhá. Nevýhoda - veľmi hlučné.

Prírubová oceľová strecha

Популярность заслужила прочностью, легкостью, быстротой монтажа. Причем, монтаж проводят необязательно на месте установки. Особое фланцевое соединение исключает протечки, оцинкованная сталь не коррозирует даже на швах. Medzi nedostatky - zvýšený hluk, zlá odolnosť voči nárazom.

Materiál použitý v zariadení odkvapové previsy, ktorý sa používa na odkvapové žľaby, odkvapy, kombinuje s inými typmi striech.

Medená strecha

Trvanie služby (do 150 rokov) v dôsledku jej nezraniteľnosti. Červenkastá farba sa najprv zmení na hnedú, potom takmer čierna vďaka patine, ktorá chráni kov pred koróziou. Oprava medeného povlaku nie je zložitá. Nie je potrebné meniť hárok alebo pásik, jednoducho ich olepiť a variť na miesto poškodenia. Po čase - toto miesto nebude znateľné.

Zlý v medenej streche - je príliš tepelne vodivý, čo spôsobuje ťažkosti v horúcom lete, v zime, možno budete musieť použiť systém proti odcudzeniu. Tesnosť spojov nie je vždy dokonalá.

Nová medená strecha nepotrebuje starostlivosť, stripovanie, farbenie. Kov je úplne neškodný a má dokonca anabolické vlastnosti. Tenké plechy majú formu akéhokoľvek povrchu, prípadné architektonické pokusy sú možné s medom.

Usporiadanie vnútorných priečok

Vnútorné priečky rozdeľujú dom na samostatné miestnosti, zóny podľa plánu. Ich základom je zaostávanie, nie základ. Tieto konštrukčné prvky sú vyrobené z penových blokov, tehál, preglejky. V závislosti na prevedení miestnosti, použite sklo, drevo, používané vo výzdobe reziva, preglejky, OSB, drevotrieskovej dosky.

Pred výberom si premyslite množstvo nuansy:

 1. Stupeň zvukovej izolácie medzi miestnosťami.
 2. Ako blízko bude stena na zdroje vlhkosti alebo kachle.
 3. Potrebujete prístup k určitým sieťam.
 4. Aká je pravdepodobnosť možnosti prestavby v budúcnosti.
 5. Budú priečky postavené počas fázy výstavby alebo už na „čistom“ povrchu.

zahrievanie

Izolačné práce sa vykonávajú zvonku budovy, zvnútra, alebo tepelná izolácia je umiestnená vo vnútri steny počas fázy výstavby. Môže sa použiť kombinácia niekoľkých metód. Najobľúbenejšia vonkajšia izolácia, ktorá predlžuje životnosť domu, chráni pred chladením, mrazom.

Najbežnejšie typy izolácie - minerálna vlna, penová alebo extrudovaná polystyrénová doska. Akékoľvek práce na tepelnej izolácii sa vykonávajú pri kladnej teplote (+ 5-25 ° C), v prísnom poradí. To pomôže zabrániť vzniku kondenzátu, plesní, plesní.

Fasádne dekorácie

Tvárou v tvár fasáde, okrem dekoratívne funkcie, má čisto úžitkovú hodnotu. Chráni pred poveternostnými vplyvmi, vydrží banálny kop lopty, nezrúti z kolízie s kolieskom. Tehla, kamenná stena alebo zrub nepotrebuje ďalšie fasádne dekorácie. Ostatné materiály predĺžia životnosť, je lepšie udržať mikroklímu interiéru, ak je opláštená fasáda budovy.

Typy povrchových úprav sa nepočítajú:

 1. Fasádna omietka.
 2. Vláknito-cementové dosky. Vyzerajú skromne, ale pre dom v obci to najviac.
 3. Doska, ostatný odpad z píl. Náklady sú malé, ale umožní vám urobiť pôvodný vzhľad domu.
 4. Prírodný kameň alebo jeho umelá imitácia.
 5. Kov (vlečka, vlnitá oceľ, oceľ Corten).
 6. Mosaic.
 7. Veľa viac.

Varianty projektov vidieckych domov

Najvyhľadávanejšími projektmi sú drevo, guľatina alebo stavebné projekty s využitím rámovej technológie. Pre tých, ktorí dávajú prednosť kapitálovým štruktúram, budú vhodné typické projekty blokových domov, letných chatiek z blokov plynového silikátu a expandovaného ílového betónu. Lídri v dopyte sú jednopodlažné mini-chaty, domy s podkrovím a polykarbonátová garáž. Projekty pripravených krajín sú prispôsobené potrebám konkrétnej rodiny.

Projekt malého jednoposchodového domu

Vidiecky dom v skromných veľkostiach vám poskytne pohodlný pobyt. Kompaktná chata v jednej úrovni poskytuje krb vnútri, krytú terasu vonku. Pri plánovaní dovolenky s celou rodinou si môžete vybrať projekt, kde bude spálňa na druhej úrovni. Ak sú dostupné finančné prostriedky, vyberte si možnosť, ktorá umožňuje celoročné bývanie. Znalci moderného štýlu sa zamerajú na dizajn s plochou strechou.


Stredne veľký dom

Zvyčajne ide o štruktúru klasickej podoby, približne 10x10 s jednoduchými tvarmi a sedlovou strechou. K dispozícii je uzavretá kuchyňa a krytá terasa. Okrem doplnkovej izby, ktorú možno premeniť na knižnicu, študovať, hosťovať, je k dispozícii technická miestnosť na náradie, záhradná technika. Spálňa, ktorá sa nachádza v podkroví, susedí s balkónom. Ak chcete v zime udržať teplo, poskytnite predsieň.


Veľká budova

Ak je veľká rodina, budova je plánovaná na použitie ako obytné a nielen v lete, stavajú hlavnú budovu zo zaobleného guľatiny, bar, vyvíjajú projekt pre tehlový dom s izoláciou podkrovia alebo dokonca plnohodnotným druhým poschodím. Na prvom poschodí je kuchyňa, obývacia izba. Kúpeľňa sa tu zvyčajne nachádza. Na druhom poschodí sú plánované spálne, možnosť štúdia alebo iné priestory.


Dom s podkrovím

Možné letné aj zimné prevedenie. Pre celoročné využitie domu je podkrovie ponechané bez izolácie, je izolované len v prvom poschodí a má vzduchotesný vstup medzi dvoma úrovňami. Na zvýšenie voľného priestoru v podkroví sú steny mierne zdvihnuté a strecha nie je vybavená štítom, ale prerušovanou čiarou.


Terasa domu

Krytá terasa je veľmi vhodná pre stretnutia na letných večeroch, triedy so semenami, sadenicami. Jej plán môže byť vypracovaný spolu s plánom domu a poskytnúť spoločný základ. Najčastejšie je pripojený neskôr na samostatný stĺpec, pilotové základy. Strecha sa montuje aj samostatne. Na vrchole nadácie je položená drevená podlaha, ktorá sa nachádza nad povrchom zeme. Dizajn je vždy otvorený.


Dom s presklenou verandou

Je výhodnejšie postaviť verandu v rovnakom čase ako dom. Samostatný základ vám umožní chytiť nie viac ako 2 m. Veranda môže susediť s 1-2-3 stenami. Je čiastočne alebo úplne presklené, čím sa získa ďalšia miestnosť, kde vybaví obývaciu izbu, kuchyňu, športový areál. V lete je možné okná úplne otvoriť. Ak rozšírenie nie je plánované na bývanie, bude vybavené lacnou strechou v súlade s celkovým dizajnom.


Dom s garážou

Garáž, pripojená k domu alebo umiestnená v suteréne, výrazne ušetrí priestor. S takýmto plánom stojí za to premýšľať dopredu, kde je možné umiestniť dvere do miestnosti tak, aby benzínové výpary neprenikli na verandu alebo chodbu.


Dvojpodlažný dom

S miernou veľkosťou pozemku má zmysel zvyšovať obytnú plochu chaty na úkor druhého poschodia. Zaťaženie nadácie sa zároveň mierne zvyšuje o 60 percent, podlahy a strechy tiež neodoberajú prebytočné prostriedky. Bude musieť vynaložiť na stropy a steny.


Vidiecky dom s vaňou alebo saunou

Samostatná budova bude stáť viac, takže možnosť s predĺžením je výhodnejšie. Dokonca aj pri súčasnej výstavbe obytných budov a kúpeľov sú umiestnené na rôznych základoch a steny medzi nimi sú starostlivo izolované, aby sa zabránilo vzniku trhlín. Je to ešte lepšie, ak je medzi miestnosťami alebo aspoň prístrešok. Bude to ťažšie pre hostiteľa, aby sa vody postupy chytiť zima, a steny domu bude dobre izolovaný. Ak je v blízkosti domu kúpele alebo sauny, je možné vedľa priľahlej steny postaviť sporák zo strany domu. Bývanie je užitočnejšie, kúpanie rýchlejšie vysychá.


Dom s arkýřovým oknom

Tvarované výčnelky rôznych tvarov budú organické len v projektoch so špeciálnou architektúrou. Sú pripojené po výstavbe hlavnej budovy. Na ďalšej ploche sa nachádza zimná záhrada alebo kancelária. Ako základ slúžia konzolové dosky. Sú vsadené do nosnej steny, sú vopred zosilnené.


záver

Moderné letné sídlo využíva letnú chatu nielen pre pestovanie a následné morenie uhoriek, aj keď existuje veľa ľudí, ktorí radi kopať v krajine, pestovať nové odrody paradajok alebo exotické ovocie. Budovy vo forme ohnutej búdky nie sú v súčasnosti v trende, väčšina z nich chce relaxovať pohodlne a zaujímavo mimo mesta, aby získala silu pre nadchádzajúci pracovný týždeň. Ľudia prichádzajú na chalupu, aby nepracovali tvrdo, ale aby sa dobre bavili, hrali s deťmi, grilovali, pili pohár s priateľmi. Preto je chata je teraz vybavená univerzálnymi domami, a miesto okolo, okrem lôžok, je obsadená rybníky, trávniky a kvetinové záhrady. Krása a výhody.

Pozrite si video: JAVIZ. Rodinné domy, Jakubov HD 1080p (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár