Pivnica to urobte sami

Popri obyvateľstve je žiadaný priestor na úsporu dodávok potravín. Mnohé na tento účel využívajú suterén umiestnený pod domom alebo garážou, ale časom sú presvedčení, že to nie je veľmi vhodné miesto na dlhodobé skladovanie čerstvých plodín a ochranu. Preto sa majitelia vlastného pozemku rozhodnú postaviť na ňom pivnicu vlastnými rukami a niektorí majitelia bytov nachádzajúcich sa na prízemí vybavia takéto stavby pod vlastným balkónom.

Je ťažké preceňovať hodnotu štruktúry tak pre každého jednotlivca, ako aj pre spoločnosť ako celok. Koniec koncov, od jeho prechodu na usadlý spôsob života sa objavili prvé výkopy, ktorých funkčný účel sa v priebehu rokov nezmenil, zlepšili sa len materiály na ich výstavbu. Hlavnou vecou pri vlastnej výstavbe je vybrať správny bod miesta, určiť hĺbku podzemnej vody, vybrať najvhodnejší typ stavby.

Výhody a hlavné rozdiely pivnice od pivnice

Aby sme pochopili rozdiel medzi týmito dvoma typmi štruktúr, musíme najprv zvážiť ich definície:

Pivnica - miestnosť umiestnená pod zemou, určená na skladovanie poľnohospodárskych produktov. Je to obyčajná jama s opevnenými stenami, vyplnená betónom, obložená tehálami a inými stavebnými materiálmi. Zhora je uzavretá hromadne, niektoré modely majú strechu.

Suterén - spodná časť objektu, umiestnená pod ním. Môže mať oblasť porovnateľnú s hlavnou budovou. Používa sa na rôzne potreby. Môže tu byť garáž, kotolňa, komora, technické miestnosti.

Hlavné rozdiely:

 1. Ako vyplýva z definície, hlavným rozdielom medzi oboma štruktúrami je ich umiestnenie. Ak pivnica môže byť kdekoľvek na stavenisku, suterén je vybavený len pod obytným domom.
 2. Každý z týchto návrhov má svoj vlastný účel. Pivnica slúži výlučne na skladovanie potravín, suterén je multifunkčný.
 3. V budove, ktorá sa nachádza pod domom, môžete vybaviť pivnicu - naopak nebude fungovať.
 4. Pivnica je neustále udržiavaná na nízkej teplote, v suteréne sa môže meniť.
 5. Suterén je omnoho väčší.

Medzi výhody pivnice patrí:

 • voľné miesto na mieste;
 • konštantná teplota v rozmedzí 3-5 ° C, čo umožňuje dlhodobú konzerváciu čerstvej zeleniny a ovocia;
 • výber vhodnej veľkosti;
 • prirodzená cirkulácia vzduchu;
 • malé stavebné náklady.

Druhy pivníc

K dispozícii je široká škála návrhov obchodov so zeleninou. Pre ich výstavbu na vlastnom mieste nie sú potrebné schválené výkresy a povolenia od orgánov dohľadu. Pri výbere určitého druhu je však potrebné predovšetkým zvážiť úroveň výskytu podzemných vôd (GWL). Z tohto parametra závisí možnosť prehlbovania stavby do zeme, ktorá by mala byť aspoň 0,5 m nad hladinou podzemnej vody a podľa stupňa prehĺbenia je možné rozlíšiť nasledovné typy pivníc:

 1. Zaglublonny. Plne umiestnené v podzemí. Na povrchu je len vstup do budovy. Výška stien je viac ako 2 metre, často sa prehlbuje o 2,5 - 3 m. V letnom období sa tu udržiava konštantná teplota v dôsledku prítomnosti vrchnej vrstvy pôdy.
 2. Poluzaglublonny. Čiastočne umiestnený pod úrovňou zeme. Hlbšie na 0,7-1 m. Vyrobené s vysokým výskytom GWL. Vyžaduje dodatočné hydroizolácie, často vybaviť hlinený zámok.
 3. Ground. Používa sa v prípade, keď nie je možnosť ísť hlboko. Na udržanie teplotného režimu môže byť štruktúra zhora vyplnená vrstvou pôdy.

Na zlepšenie dizajnu územia, pri výstavbe nábrežia na hornej pivnici, sa používa pôda a pieskovo-štrkopiesková zmes, ktorá umožňuje ozdobiť povrch trávnikom alebo záhonom.

Spôsobom umiestnenia na stránke je možné identifikovať:

 • Samostatná pivnica. Postavený v ktoromkoľvek bode.
 • Trim. Je pripojený k domu alebo ekonomickej štruktúre.
 • Kombinovať. Štruktúra je často vybavená letnou kuchyňou, garážou, obytnou budovou.

Výber miesta pre výstavbu

Pred výberom vhodného miesta je potrebné vykonať geologické prieskumy. S ich pomocou môžete zistiť typ a zloženie pôdy, hladinu podzemnej vody, pravdepodobnosť zaplavenia územia, charakter terénu. Na základe týchto parametrov sa stanoví stupeň prehĺbenia skladovania, potreba posilniť steny. Zapustené konštrukcie je možné umiestniť pod vaňu, stodolu, garáž a zároveň ušetriť priestor navyše v chate, záhradné parcely.

Ak sa plánuje umiestniť pivnicu oddelene od hlavných stavieb, potom je pre ňu lepšie vybrať si najvýraznejšie miesto na svojom území. Tým sa zabezpečí suchosť vo vnútri, absencia vlhkosti, resp. Cudzie pachy. Je žiaduce rásť okolo stromov, ktoré ho v lete ochránia svojou korunou pred slnkom. Veľkosť štruktúry je zvolená na základe potrieb rodiny, počtu jej členov. V priemere jedna osoba bude mať dostatok 1,5 - 2 m².

Neodporúča sa umiestniť zeleninový obchod v blízkosti budov vo vzdialenosti menšej ako 0,5 m, aby sa zabránilo zmenšeniu základov, zničeniu stien.

Výstavba hlboko zakopanej pivnice

Usporiadanie skladovacích priestorov pre zásoby by sa malo vykonávať v lete v suchom počasí. Hlboko zakopaná verzia je ideálna na zabezpečenie vhodnej vnútornej klímy. Usadí sa na ktorejkoľvek časti krajiny, v stodole, pod baldachýnom, v garáži. Ak sa rozhodne vybudovať ho na voľnom priestranstve, mala by byť zabezpečená špeciálna pivnica. Malá miestnosť zachráni suterén pred záplavami, priamym slnečným svetlom. Pre čo najlepšie výsledky a rýchlu prácu by mali byť všetky činnosti vykonávané v prísnom poradí podľa vopred načrtnutého vzoru.


Materiály a nástroje pre stavebníctvo

Zariadenie hlboko zakopanej pivnice sa môže vykonávať s použitím rôznych zmesí a zmesí. Podzemné priestory musia spĺňať všetky normy kvality, aby mohli čo najskôr plniť svoje funkcie. Počas výstavby budú použité nasledovné materiály:

 • Štrk, štrk;
 • Ílový roztok;
 • Riečny piesok;
 • Tehla, cementová malta;
 • Strešné materiály na hydroizoláciu;
 • Dechtové výrobky;
 • Kovové rošty;
 • Dosky pre rám.

Pre usporiadanie suterénu domu je potrebné miešačky betónu, lopaty, ručné tampery, kladiva, skrutkovača, bulharskej, ručnej pily, sady kefiek, klincov a skrutiek.

Príprava jamy

Výklenok v zemi musí byť najmenej 2,5 metra. Pri kopaní jamy je dôležité zvážiť hrúbku a materiál podlahy, výšku sutinového vankúša. Jeho hrúbka bude 20-30 cm, objem jamy si každý majiteľ vyberie individuálne, v závislosti od plánovaného zberu, počtu rodinných príslušníkov. Na danú číslicu pridajte niekoľko centimetrov do cieľových stien, zámok zariadenia íl.

Je lepšie vykopať dieru do pivnice ručne, pretože nerovné okraje, ktoré zostali po rypadle, prispejú k zničeniu hydroizolácie. V procese vykopávok v rohoch sa podpery z kanála okamžite zablokujú a v budúcnosti sa na ne položia nosníky stropu. Po ukončení práce je jama ponechaná niekoľko dní, pokrytá polyetylénom. Počas tejto doby môžete určiť vhodnosť jamy pre budúce skladovanie. Ak sú podzemné vody mierne načrtnuté, tieto miesta sú pokryté ílom. Rozsiahle povodne znemožňujú ďalšiu výstavbu.

nadácie

Pre dobrú ochranu výrobkov pred slnečnými lúčmi by mala mať podzemná pivnica vlastný základ. Môžete vytvoriť skutočnú izolovanú kameru, ktorá sa nebojí vonkajších vplyvov, vytvorením silnej základne. Pre pouličné pivnice používajte dva typy základov:

 • Ribbon Foundation. Aplikujte na pevné pôdy, s výrazným odstránením podzemnej vody. Priekopa je vykopaná po obvode jamy, piesok je položený na dne a podkopaný, potom drvený kameň sa naleje. V spodnej časti jamy sa nachádza zosilnený rám, debnenie a betón.
 • Monolitická doska. Použitie na mäkkých pôdach s blízkym umiestnením podzemných vôd. Inštalácia spoľahlivého pevného základu zahŕňa prehĺbenie jamy o ďalších 0,5 metra. Dno šachty je vyplnené pieskom, sutinou, položením výstužného rámu, vybudovaním debnenia. Betón sa vylial po celej ploche jamy a dal jej dobrý suchý po dobu 7 dní.

murovanie

Steny v podzemnej pivnici sú z betónu, tehly, bloku. Betónová zmes sa naleje po konštrukcii debnenia na výstužnej klietke. Práca musí byť vykonaná bez meškania, inak materiál vyschne a vytvoria sa studené mosty, čím sa stena stane menej trvanlivou.

Tehlová stena v jednom prvku. Murivo upevnené roztokom cementu alebo ílu a piesku. Vonkajšia strana je potiahnutá živicou, izolovaná ruberoidom. Dutý priestor medzi tehlou a zemou je pokrytý zeminou.

Hydroizolácia a vetranie

Ventilácia musí byť zabezpečená v každom type pivnice. Podzemné skladovanie - najmä vlhká miestnosť. Voda sa bude uvoľňovať cez pôdu zo zeleniny a ovocia. Je lepšie zabezpečiť dva ventilačné kanály. Prvý z nich je vstup, vyzerá ako rúra a ide dole do spodnej časti suterénu. Prostredníctvom toho bude prirodzene privádzaný čistý vzduch. Druhý kanál - výfuk, namontovaný na protiľahlej stene, zabezpečuje odtok masy odpadového vzduchu.

Aby sa pri prevádzke podzemnej pivnice nevyskytli problémy s prenikaním vlhkosti, je potrebné vykonať dobrú hydroizoláciu. Je vhodnejšie zapojiť sa do dokončenia vnútra budovy. Na zníženie priepustnosti povrchov vlhkosťou nasledujúcimi spôsobmi:

 • Penetračný povrch. Chemické prísady reagujú s betónom, tvoria kryštály, ktoré pokrývajú póry;
 • Obmazochnaya. Vnútorné povrchy sú potiahnuté bitúmenovým polymérnym tmelom.
 • Okleechnaya. Strešný materiál sa aplikuje špeciálnymi spojovacími materiálmi, metódou tavenia.
 • Kombinovať. Vodotesný zámok obsahuje asfaltovú vrstvu, hydroizoláciu plechu.

Pivnica prekrytie a izolácia stropu

Prekrytie úložiska drevom, betónom alebo kombináciou oboch. Ošetrené steny sú podopreté drevenými nosníkmi a na nich sú namontované antiseptické dosky. Príprava podlahy dosky s otvorom pre poklop. Po inštalácii je konštrukcia potiahnutá ílom, pokrytá zeminou, potiahnutá polyetylénom a naliata betónom.

Pre vnútornú izoláciu sa prekrývajú pomocou peny. Pripevnite ho na mriežkovú konštrukciu pod stropom, opláštené dosky, drevovláknitú dosku. Medzi materiálom a stropom je potrebné vytvoriť vrstvu polyetylénu. Môžete ho pripojiť na jednoduchú obojstrannú pásku. Na povrchovú úpravu vhodná doska alebo omietka.

Strešné usporiadanie

Horná časť uličného úložiska môže byť na úrovni terénu alebo vzostup o 20-30 cm, v druhom prípade je potrebné vybudovať dobrú pevnú strechu. Môže byť šikmé, štítové. Jedinou podmienkou je izolácia vonkajšej časti pôdy. Vnútorná strana povlaku sa rozloží pomocou frézy, konvexných častí smerom nahor. Táto možnosť je vhodná, ak sa pivnica nachádza na kopci na úpätí kopca.

Ak je pivnica samostatná konštrukcia, je lepšie, aby strecha dosiek pod určitým uhlom. Strom by mal presahovať výkop minimálne o 50 cm, na ktorý by sa mal položiť krytinový materiál a bridlica, slama a dlažba.

osvetlenie

Pri výbere osvetlenia v suteréne je potrebné venovať pozornosť nielen dizajnu osvetľovacích zariadení a typu svietidiel, ale aj spôsobu ich montáže, možnosti bezpečného kábla. Vhodné modely zariadení, ktoré sú úplne izolované od vlhkosti. Mali by byť ľahké, robustné, nekorozívne. Môžete použiť iba jednodielny kábel. Pri inštalácii svietidiel v miestnostiach s vysokou vlhkosťou musíte dodržiavať nasledujúce bezpečnostné pravidlá:

 • Použite špeciálne transformátory, ktoré znižujú napätie na 42 V;
 • Pokládka káblov sa vykonáva pomocou špeciálnych plastových izolátorov;
 • Použite hermeticky chránené kazety;
 • Spínače môžu byť namontované len mimo skladu.

Výzdoba interiéru a vybavenie pivnice

Výzdoba pivnice sa veľmi líši od vnútornej práce v obývacej izbe. Na tento účel sú vhodné iba špeciálne materiály - odolné voči vlhkosti, netoxické. Častejšie používajte farby na podzemné priestory. Môže to byť zmes na báze tekutého skla, akrylových kompozícií, rôznych emulzií. Pre dobrú priľnavosť k povrchu betónu je potrebné najprv aplikovať podklad odolný voči vlhkosti.

Používa sa aj na dokončovanie vonkajšieho skladovania, často haseného vápna. Toto je možnosť rozpočtu, ale vyžaduje dobré vetranie. Antifungálne zmesi chránia povrch pred plesňou, neumožňujú množenie mikroorganizmov.

Po dokončení všetkých dokončovacích prác môžete pristúpiť k vybaveniu pivnice rôznymi policami a boxmi na uskladnenie výrobkov. Množstvo, forma, veľkosť regálov, ktoré si každý záhradník vyberá pre seba individuálne. Pre plechovky a sudy sa hodia drevené tácky pozdĺž stien. Stĺpy a háčiky pod stropom môžu byť použité na sušenie plodov a plodov.

Vlastnosti stavby hornej pivnice

Ukladanie záhradnej záhrady je možné vybudovať na akomkoľvek mieste, s výnimkou miesta s vysokou úrovňou podzemnej vody. Budova môže byť skutočnou výzdobou nádvoria, ak je krásne zdobená z ulice. Existuje niekoľko možností na uskladnenie. Oddeľte ich podľa umiestnenia vzhľadom na úroveň pôdy.

Obchody môžu stáť samostatne alebo byť pripojené k jednej zo stien domu, kôlne, akejkoľvek inej budovy. Môžete si vybrať ľubovoľnú možnosť, medzi pozemnými budovami nie sú žiadne zvláštne rozdiely. Všetko závisí od schopností a úrovne zručnosti vlastníka lokality. Pri navrhovaní projektu je potrebné zvážiť konštrukčné vlastnosti a výhody akéhokoľvek typu konštrukcie.

 

Stavba s nábrežím

Výstavba pivnice nie je veľký problém. Pre stavbu budú potrebné guľatiny, dosky, akýkoľvek drevený materiál. Suroviny nemusia byť nové, môžete použiť predmety z rozložených prístreškov, letných spŕch alebo zvyšky akéhokoľvek stromu. Stavebné materiály musia byť pripravené - na natieranie bitúmenom. Tak môžete výrazne predĺžiť ich životnosť.

Masívne guľatiny sú vedené po obvode budúcej pivnice a ich konce sú zviazané hore. Stavba je pokrytá doskami a strešnou lepenkou. Rašelinová zmes sa používa ako násyp. Nalieva sa na strechu a dobre sa dotvára. To umožní lepšie zadržiavanie tepla. Ak je to žiaduce, pôdu možno zasiať s nízkou vegetáciou. Na jednej strane dverí sa izoluje polyetylénom, penou.

Navonok, objemná pivnica pripomína trojuholníkový hranol. Tento dizajn je ideálny na skladovanie zeleniny, konzerváciu a iné prípravky na zimu. Okraje strechy sa musia nutne zavesiť. To zabezpečí dobrý prietok vody a sneh v zime bude hrať úlohu prirodzenej izolácie.

Konštrukcia bez násypu

Dlho milovaní záhradníci minipivnice vykonávajú nielen svoje priame funkcie, ale môžu byť aj pôvodnou výzdobou lokality. Skladovanie bez násypu je možné postaviť na malej ploche, vďaka povrchovému typu stavby je vylúčené zaplavenie podzemnou vodou.

Konštrukcia a veľkosť pivnice môže byť ľubovoľná, pokiaľ je dostatok miesta na uskladnenie celej zásoby potravín. Pri navrhovaní projektu by sa malo brať do úvahy množstvo plodiny, počet rodinných príslušníkov. Konštrukcia môže byť vyrobená z obvyklého typového izolovaného boxu s dvojitými stenami alebo miestnosti s vetraním a interiérovou výzdobou. Pre externé, vnútorné usporiadanie je každá originálna myšlienka vhodná napríklad v hobitánskom štýle.

Výstavba pozemkovej pivnice bez nábrežia začína prípravou staveniska. Odstráňte vrchnú vrstvu zeminy, asi 20 cm, vyrovnajte a utrite miesto. Potom položte drenážny vankúš z expandovanej hliny. Tým sa zvýši vodotesnosť. Ak sa v okolí vidieckeho domu nachádza mnoho hlodavcov, zariadenie je doplnené erodovanou hlinkou. Tehly sú umiestnené v tejto zmesi s minimálnym odstupom a sú položené najmenej 15 cm od zeme.

Strop a steny sú vyrobené z masívnych dosiek. Na vytvorenie ideálnej mikroklímy sa používa stohovanie v niekoľkých radoch s obložením izolačného materiálu. Konštrukcia musí mať vetranie. Strecha do štítu, odnoskatnoy bridlice alebo strešnej krytiny.

Semi-deep pivnica

Budova nie je úplne v podzemí, jej hlavná časť sa týči nad zemou, čo umožňuje vybudovať plnohodnotný sklad. Toto usporiadanie znižuje časové a pracovné náklady na výstavbu pivnice. Bude potrebné vykopať plytkú priekopu, bude tam minimálna tepelná izolácia. Он выйдет дешевле и эффективней любого цокольного, полуподвального варианта. Хранилище удобно в использовании, в него легко попасть по широким ступеням. Для строительства такого погреба потребуются следующие материалы:

 • Кирпич;
 • Цемент для стяжки, ступенек;
 • Murárske malty, omietky;
 • Borovicové dosky;
 • Kusy kameňa nepravidelného tvaru.

Je potrebné pracovať striktne podľa predbežného návrhu, vykonávať krok za krokom plánované akcie. Po prvé, vykopať jamu, asi 1 meter. Potom položili tehlu, betónový podklad, zdvihli steny na požadovanú úroveň, zvyčajne nie vyššiu ako 2 metre. Na dne a na stenách sú umiestnené hydroizolačné materiály (strešná krytina, hlinka, bitúmen). Strecha je vyrobená z dosky, pokrytá strešnou lepenkou a posypaná zeminou. Skvelý nápad na dekoráciu interiéru je použitie klenutého stropu.

Pivnica z betónových krúžkov

Tento spôsob konštrukcie je jednoduchý a lacnejší ako predchádzajúce verzie. Má svoje výhody a nevýhody. Silné krúžky sú odolné materiály, ktoré sú odolné voči poškodeniu a spodnej vode, ale sú ťažké, takže bez použitia zdvíhacieho zariadenia sa nedá robiť. Konštrukcia môže byť postavená bez základu, s minimálnou hydroizoláciou. Dosť na natretie spojov materiálu tmelom. Prstene vyžadujú starostlivú inštaláciu. Pri najmenšej zaujatosti bude trvanlivý betón prasknúť.

Betónové diely môžu byť kruhové, štvorcové. To umožňuje ich umiestnenie vo vertikálnej, horizontálnej polohe, optimálne usporiadanie vnútorného usporiadania. Pred nákupom materiálu pre pivnicu v krajine je potrebné jasne pochopiť jej účel, posúdiť možnosť dodania ťažkého nákladu na miesto inštalácie, vypočítať požadovaný počet prvkov.

Po absolvovaní prípravných činností môžete pokračovať do výstavby. Na území súkromných pozemkov prevažne vztýčili vertikálne pivnice krúžkov. Začínajú so zemnými prácami: vykopať dieru hlbokú 2,5 m, upevniť krúžok, natrieť kĺb cementovou maltou, spustiť ďalší krúžok a pevne pripojiť pero a drážku.

Teraz, pre pohodlie zostupu a dokončovacie práce nastaviť kovový rebrík. Strechu je možné použiť zakúpenú alebo si ju vyrobiť sami s plechom a tepelne izolačnými materiálmi. Pre lepšiu cirkuláciu vzduchu je dvojité prirodzené vetranie - inštalácia potrubí v rôznych výškach.

Vlastnosti stavby vínnej pivnice

Stavba pivnice na uskladnenie vín je takmer rovnaká ako u štandardného skladu zeleniny. Najprv vyberte vhodné miesto s podmienkou, že vnútro by malo byť celkom suché. Aby bolo možné umiestniť stavbu pod dom, musí byť navrhnutý skôr, ako je postavený, zatiaľ čo je zakázané mať klenbu pod kuchyňou, saunu, kúpeľ.

Pri výbere stavebných materiálov je potrebné dbať na absenciu špecifického zápachu a mali by byť tiež ošetrené antiseptikami pokrytými prostriedkami na ochranu pred vlhkosťou. Pre konštrukciu stien, môžete použiť betón, tehál, penový blok. Výzdoba interiéru priečok sa vykonáva výhradne z prírodného dreva, kameňa, vrátane umelých, dekoratívnych obkladačiek, tehál. Ako podlahové krytiny sa používa tvrdé drevo, keramické obklady, prírodný kameň, štrk alebo piesok.

Dôležitým bodom je vnútorné usporiadanie. Na osvetlenie vinárskej štruktúry sa používajú len nízkoenergetické umelé zdroje. Pre udržanie mikroklímy, teploty v rozsahu 12-14 ° С, sú inštalované špeciálne tepelné dvere, vnútorné aj vstupné. Tepelná izolácia a parotesná zábrana si zaslúžia osobitnú pozornosť, v miestnosti by nemali byť žiadne medzery, sú ošetrené antiseptikami a utesnené. Na tepelnú izoláciu sa používa pokovovanie poréznou štruktúrou. Nemali by ste zabudnúť na kvalitné vetranie, na ktorom závisí absencia cudzích pachov.

Hotové návrhy pre pivnice

Pri absencii skúseností, nástrojov, času a úsilia na vybudovanie úložiska môžete použiť hotové modely. Pre mnohých záhradkárov, záhradkárov sa táto možnosť stáva najlepšou. Existujú rôzne typy takýchto konštrukcií, ktoré sa líšia vo výrobe materiálu:

 • Kov. Výrobok je zapečatený kovový obal s minimálnym počtom švov. Povrch je pokrytý ochrannou antikoróznou vrstvou. Konštrukcia môže byť inštalovaná bez strachu zo stúpajúcej podzemnej vody, silného dažďa, bude poskytovať vysoko kvalitnú hydroizoláciu.
 • Plast. Materiál nie je citlivý na koróziu, na rozdiel od kovu nerezie, má malú hmotnosť, čo uľahčuje jeho inštaláciu. Vyznačujú sa dlhou životnosťou viac ako 50 rokov.

Výrobky sa líšia svojím tvarom:

 • Okrúhly. Sú prezentované vo forme kruhovej alebo oválnej kapsuly s rebríkom vo vnútri. Charakteristický tvar plastových variantov.
 • Obdĺžnikové, štvorcové. Konštrukcia má parametre štandardnej pivnice.
 • Valcový. Vyzerá to ako obyčajný sud. Vyrobené z vysoko kvalitného plastu.

Pivnica pod balkónom v byte

Pod balkónom bytov môžete postaviť sklad pre zeleninu a iné zásoby získaním povolenia na prestavbu u príslušného orgánu. Náročná a nákladná práca sa uskutoční v niekoľkých fázach:

 1. Vykopávame priekopy. Výška musí byť aspoň 2 metre, šírka určuje hranice balkóna samotného;
 2. Pokrytie podlahy ruberoidom. Pre spoľahlivosť môže byť pod povrchom umiestnený drvený kameň a zhutnený;
 3. Tvorba základu cementu. Aby sa na povrchu nevytvorili žiadne nepravidelnosti, mala by byť pokrytá linolea;
 4. Nainštalujte poklop. Vykonávame merania a vyrezávame brúsku z plechu požadovaného tvaru dielu. Pripevňujeme ho hmoždinkami a prikryjeme materiálom zhodným s podlahovou krytinou balkóna.

Ako sa starať o pivnicu

Pravidelná údržba je potrebná na udržanie akejkoľvek štruktúry v dobrom stave. Obchod so zeleninou nie je výnimkou. S včasnou údržbou design výrobky nebudú zhoršovať, nebude získať cudzí zápach. Môžete to urobiť podľa určitých pravidiel:

 • Každá 1-2 roky, ako aj v prípade zistenia plesní alebo plesní, musí byť miestnosť dezinfikovaná. Za týmto účelom sa celý obsah, až po odnímateľné police, vykonáva na ulici, umyje a suší. Steny, podlaha a strop sa čistia, bielia sa čerstvo kaleným vápnom.
 • Raz za rok, na začiatku leta, musí byť pivnica čistená, pravidelne odvzdušňovaná.
 • Občas by mal byť sklad zeleniny kontrolovaný na obsah plynu. Ak to chcete urobiť, musíte zapáliť zápas v miestnosti, ak to nehorí, potom je vysielaný.
 • V prípade silných dažďov sa odporúča zatvoriť ventiláciu tak, aby sa cez potrubie nedostala vlhkosť.
 • V prípade detekcie myších, potkaních dráh by mali byť inštalované lapače a výstup z otvorov by mal byť utesnený cementovou maltou. Neodporúča sa používať jedy.

záver

Mnohí majitelia vidieckych domov majú vlastnú záhradu, skladujú potraviny na zimu. Dokonca aj tí, ktorí využívajú pivnicu ako sklad, nemôžu bez pivnice. Mnohí už ocenili výhody tejto štruktúry, iní sa rozhodnú postaviť sami. Niekto si spravidla vyberá v prospech nákupu hotových výrobkov.

Pozrite si video: Город Зеро Zero Town Ciudad Cero Mesto Nula (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár