WC WC za toaletou

Kúpeľňa je jednou z najťažších oblastí v byte alebo dome. Existuje veľké množstvo komunikácií, ktoré komplikujú opravy. Nemôžu vždy skryť, takže prístup k možnému oprave. Preto mnohí striedavo umiestnia šatník na toaletu za toaletu. Môžete si kúpiť hotovú štruktúru alebo si ju vyrobiť sami. Materiál, tvar, veľkosť sa môžu líšiť, mali by byť zvolené v závislosti od vlastností miestnosti, typu nástennej dekorácie. To môže byť montovaný dekoratívny predmet alebo skutočne funkčná skrinka na skladovanie chemikálií pre domácnosť, zásob papiera a iných sanitárnych výrobkov.

Vlastnosti umiestnenia a funkčnosti skrine

Chyby v usporiadaní toalety môžu ovplyvniť pohodlie, kvalitu použitia malej miestnosti. Pre zvýšenie ergonomických vlastností priestoru je potrebné zvoliť externe atraktívne, odolné, funkčné štruktúry. Vsuňte skrinky do sanitárnej miestnosti, aby ste vyriešili nasledujúce problémy:

 • Ozdobte komunikáciu. Miestnosť okamžite získa atraktívny, elegantný vzhľad. Správne umiestnená konštrukcia umožní kedykoľvek sa dostať k potrubiu, bez demontáže skrinky na vykonanie opráv, čistenia.
 • Poskytnite dodatočný úložný priestor. Domáce chemikálie, handry, kefy, súpravy pre zvieratá vhodne umiestnené na zavesených policiach. To ušetrí priestor iných miestností, bude udržiavať poriadok.
 • Bezpečnosť vodomerov, guľových ventilov, flexibilných hadíc. Skryté za sadrokartónové dosky, drevo, plastové zariadenia vydrží dlhšie, pretože budú zbierať menej prachu a kondenzátu. Môžu byť dosiahnuté bez akýchkoľvek problémov v každom okamihu, interiér bude estetický a praktický.


 

Spôsoby odoslania

Pri optimalizácii priestoru, najmä v malých priestoroch, by sa mala venovať pozornosť nevyužitým, ťažko dostupným oblastiam. Jedna z nich - zadná stena WC. Zvyčajne je prázdny, pokiaľ nedrží kotol. Uzatváracie trubice môžu byť namontované, voľne stojace alebo vstavané skrine. V „mŕtvej zóne“, ktorú tvorí nádrž, môžete umiestniť zavesené police do hĺbky 40 cm.

Nástenná skrinka - univerzálna možnosť. Môžete si vybrať veľkosť modulu a výšku. Na vytvorenie ilúzie pokračovania v miestnosti je vonkajšia strana dverí zdobená zrkadlami. Ak je oblasť veľmi obmedzená, môžete využiť voľné rohy.

Voľne stojace konštrukcie majú tvar písmena U. Police môžu byť zatvorené alebo otvorené, ak je prekážka voľného pohybu dverí. Skriňa na nohách má špeciálny otvor pre hlaveň, vďaka ktorému sa zmestí do každej kúpeľne. Montážny proces, inštalácia nevyžaduje veľa času a úsilia, nie je potrebné vŕtať steny, vyzdvihnúť hmoždinky.

Vstavané systémy neinštalujú všetky dispozície WC. Na ich inštaláciu sú vhodné toalety s výklenkami. Potrebujete len police a dvere. Úloha zadných bočných stien bude hrať samotný otvor.


Rozmery a prevedenie

Pri výbere výrobku je potrebné zvážiť jeho rozmery. Skrinky by nemali zabrať veľa miesta. Pre menšie priestory sa úzke poličky zmestia za toaletu alebo na bočnú stenu. Ak to priestor dovolí, na nohy môžete položiť podstavec, puzdro na ceruzku pod stropom. Návrh poskytne maximálny prístup ku komunikácii. Malý otvor sa nachádza v spodnej časti, skryje vodomery a spodné vedenie.

Po rozhodnutí o type a veľkosti konštrukcie môžete pristúpiť k výberu dizajnu. Nasledujúce modely sú populárne:

 • S roletovými dverami. Pohodlné žalúzie vhodné pre malé priestory. Systém zdvíhania robí regály prístupné striedavo zdola nahor, takže často používané predmety by mali byť umiestnené nižšie;
 • Psevdozhalyuzi. Pohyblivé pásy sa nepoužívajú ako dvere. Otvor je jednoducho prekrytý konštrukciou pozdĺžnych prvkov;
 • Inštalatérske poklopy. Uzatvára výklenok s rúrkami. Hlavným účelom je skryť komunikácie. V prípade potreby možno za dverami umiestniť jednu alebo dve police;
 • S výklopnými dverami. Najobľúbenejšia možnosť môže byť rôznej veľkosti, spôsobu inštalácie, dizajnu;
 • Priestor pre šatník. Police sú zvyčajne rozdelené na dve časti, majú vnútornú priečku. Zároveň otvoriť obe strany nebude fungovať.


Skriňa vyzerá harmonicky v každej miestnosti, ak jej poličky nie sú širšie ako 20 cm.

Typy a modely

Pri zvažovaní možností skrine na toaletu by mala byť voľba zastavená na najfunkčnejšom modeli. Výrobok by nemal vyniknúť z bežnej farebnej škály, zodpovedať interiéru. Je dôležité správne určiť tvar budúcej skrinky. Konštrukcia môže byť pravouhlá, trojuholníková, radiálna, lichobežníková, uhlová. Každý model poskytuje racionálne usporiadanie v samostatnej miestnosti.

Nástenné skrinky a police

V malom dome, a najmä v byte, sa počíta každý centimeter. Veľké množstvo rôznych doplnkov musí byť niekde uskladnené. Na tieto účely môžete použiť nástennú skrinku, ktorá sa nachádza na WC nad WC. Pre každú miestnosť je vhodná možnosť, ktorá zodpovedá parametrom miestnosti. Skriňa sa nachádza medzi starou kuchynskou linkou, nábytkom inštalovaným v obývacej izbe, zakúpeným v špecializovanom obchode, usporiadanom podľa veľkosti kúpeľne.

V niektorých prípadoch je pre inštaláciu objektu potrebné vyrezať určité časti, pre prechod stúpačiek a iných rúrok. Je žiaduce spracovávať rez získaný vodou odpudzujúcim činidlom a farbou. Pri výbere veľkosti skrinky by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • nesmie brániť ventilácii;
 • zasahovať do osoby sediacej na záchode;
 • prístup k umývadlu musí byť voľný.


 

Na lokalizáciu ťažkej konštrukcie budú potrebné pevné steny. Ak nie sú žiadne, stojí za zváženie možnosť použitia závesných políc, ktoré môžete urobiť veľa vlastnými rukami. Vzhľadom na absenciu fasády, zadných priečok, bočných stien majú malú hmotnosť. Môžu sa v nich nachádzať toaletné potreby, dekoračné predmety. Nezabudnite však, že všetky prvky budú viditeľné.

Voľne stojace modely

V súkromnom dome, kde sa nachádza veľká toaleta, môžete v blízkosti WC umiestniť šatník. Takýto dizajn spravidla zaberá dosť miesta, má masívny vzhľad. Výhodou tejto voľby je, že všetky položky umiestnené na vnútorných policiach nie sú viditeľné. Uzavreté modely nevyžadujú trvalé čistenie.

Pre menšie toalety je lepšie zvážiť skrinku s nohami. Oni zaberajú priestor pozdĺž steny, týčiaci sa cez stranu, a majú otvorené a uzavreté police. Môžete si objednať špeciálne prevedenie, ktoré bude založené na dvoch podstavcoch rámovanie WC na oboch stranách. Na vrchole sú sekcie s policami a dverami.


 

Pri výbere akejkoľvek možnosti by sa mala zohľadniť kompatibilita štýlu a odtieňa nábytku s celkovým dizajnom miestnosti. Je tiež potrebné vybrať si produkt, ktorý bude držať maximálne množstvo vecí bez toho, aby rušil pohodlnú existenciu ľudí. Preto pri kúpe alebo objednávaní skrine by ste mali jasne zmerať všetky parametre miestnosti, zohľadniť existujúce obmedzenia.

Výklenky otvorené as fasádou

Usporiadanie otvoreného výklenku vyrieši mnohé problémy. Pomôže maskovať stúpačku a iné sanitárne komunikácie, pri prehlbovaní môžete umiestniť rôzne užitočné predmety a dekoratívne prvky. Pre svoju výrobu používajú rôzne materiály - drevo, kov, plast. Najlepšia surovina je sadrokartón. Najprv je postavený kovový profilový rám, na ktorý je namontovaný plášť.

Ak je toaleta v kombinácii s kúpeľňou, je v nej stále vlhká, keramické obklady sa používajú na dekoráciu stien. V tomto prípade je lepšie použiť vysokokvalitné murivo pre výklenky. Priehlbiny vo vztyčených priečkach budú hrať úlohu políc. Je potrebné sa obávať o bezpečnosť, aby sa všetky uhly vyhladili. Pre zvýšenie pohodlia vo vrecku je potrebné nainštalovať dekoratívne LED podsvietenie.


V niektorých prípadoch je vhodné použiť uzavretú fasádu. Vybaviť výklenok s dverami, môžete skryť obsah od outsiderov, minimalizovať počet upratovanie. Toto pridanie bude dizajn vyzerať ako plnohodnotný šatník. Drevené alebo plastové dvere, rolety, posuvné prvky, sklenené povrchy sú na tento účel vhodné.

Vstavané modely

Vstavané konštrukcie budú vhodnou alternatívou k uvažovaným možnostiam. Na rozdiel od kazetových výrobkov majú len dvere a police, steny a stropy plnia funkciu zadných a bočných priečok. Náklady na takéto modely sú oveľa lacnejšie, zatiaľ čo nie sú horšie ako ich partneri v kapacite av niektorých prípadoch ich dokonca prekonávajú.

Úzke WC plne spĺňa požiadavky na umiestnenie stavby. Každý si ho môže zostaviť, stačí urobiť merania, vykonať označenie, vybrať police a dvere, pripevniť ich na steny. Takéto výrobky sa veľmi ľahko zmestia do existujúceho interiéru. Pre vizuálne zväčšenie priestoru môžete použiť zrkadlové dvere.


Ako základné materiály pre výrobu možno použiť drevotrieskové dosky, MDF, prírodné drevo, zrkadlá, sklo. S ozdobený šatník s kresbou, 3D obraz, po vykonaní kombinovanej fasády, môžete ozdobiť ju v každom existujúcom štýle, či už je to moderné, klasické alebo etnické.

Ako si vyrobiť šatník na vlastnú päsť

Počiatočná etapa práce na zhromažďovaní štruktúr zahŕňa prípravu projektu. Po modeli a spôsobe montáže je potrebné určiť materiál prvkov a spôsob ich výroby - nezávislú výrobu alebo objednávku v dielni pre požadované rozmery. Ak je miestnosť úzka, šatník je lepšie robiť na celej stene. V štvorcových izbách je možné dizajn doplniť bočnými zásuvkami.

Požadované nástroje

Nezávislá výroba prvkov pre prefabrikovanú konštrukciu bude vyžadovať dostupnosť špeciálneho nástroja na spracovanie, tvarovanie a upevňovanie častí. Tiež by ste sa mali vopred rozhodnúť o type dverí, vyzdvihnúť pánty, rukoväte a iné príslušenstvo. Na prácu bude potrebné:

 • bulharská;
 • dierovač;
 • Vrták, skrutkovač;
 • Skladačka, hoblík;
 • píla;
 • Kovové nožnice;
 • kladivo;
 • ryhy;
 • Úroveň, zvinovací meter, pravítko, kovový roh.

Aký materiál

Materiál pre skriňu na toaletu musí byť odolný voči vlhkosti, odolávať teplotným zmenám. Ak nespĺňa požiadavky, musí sa ošetriť špeciálnymi zlúčeninami alebo použiť ochranný náter. Pre výrobu regálov, uzavreté konštrukcie v kúpeľni často používajú nasledujúce možnosti:

 • Sadrokartón. Vhodné sú vodotesné odrody materiálu. Listy sa ľahko spracúvajú, nie hnijú. Hotové police môžu byť zdobené farbou, lakom. Nevýhody - krehkosť rohov, nízka mechanická odolnosť;
 • Wood. Police sú vyrobené z dreva, dverí dosiek. Krásny prírodný materiál vyžaduje dodatočné ošetrenie hydrofóbnymi impregnáciami;
 • Preglejky. Pre skriňu vhodné druhy s vysokou odolnosťou voči vode. Hrúbka plechu musí byť najmenej 14 mm;
 • Laminovaná drevotriesková doska. Odlišujte sa vo zvýšenej vodotesnosti. Pri výbere tejto možnosti pre police by dvere mali brať do úvahy ich veľkú hmotnosť a možnosť deformácie konštrukcie. Pri montáži takejto skrine použite dodatočné výstuže;
 • Plast. Absolútna vodotesnosť, malá hmotnosť vyžaduje materiál. Husté plastové panely sa používajú na výrobu políc, dverí, bočných stien. Veľká škála farieb a textúr vám umožní vytvoriť dizajn v akomkoľvek štýle;
 • Kov. Má vysokú mechanickú pevnosť, jednoduchú montáž. Materiál vyžaduje ochranu proti korózii.


Niektoré typy preglejky, napríklad PSF, obsahujú fenolformaldehydové živice, ktoré sa uvoľňujú pri zahrievaní. Silný karcinogén vyvoláva tvorbu rakovinových nádorov, takže materiál by sa mal používať v maximálnej vzdialenosti od vykurovacích potrubí, kotla.

Projekt a kresba budúceho produktu

Pri zostavovaní výkresu je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov. Predovšetkým sú schematicky vyjadrené rozmery miestnosti, je zaznamenané umiestnenie hygienických jednotiek. Zvýraznenie by mali byť oblasti, do ktorých bude prístup ponechaný.

Na základe počiatočnej schémy sa vytvorí projekt s podrobným označením všetkých prvkov. Jednoduchá konštrukcia zahŕňa bočné steny, police, dvere, prípadne zadnú stenu. Rám môže zaberať celú výšku steny, od podlahy až po strop, alebo zaberať len priestor nad bočnou stranou.

Ak sa projekt pripravuje na toaletu v bytovom dome, potom skriňu lepšie pre celú šírku miestnosti. Je 80-85 cm, hĺbka políc je určená s prihliadnutím na vtlačenie nádrže od steny. Dvere sa vyberajú na základe typu modelu. Môžu to byť posuvné oddelenia, hojdačka, zdvíhacie rolety.


making

S hotovou schémou so všetkými výpočtami môžete pristúpiť k výrobe a montáži konštrukcie. Pred začatím práce si pripravte miesto pre skrinku. Je potrebné odstrániť starý povrch, umyť a osušiť povrch. Zhromažďovanie štruktúry vlastnými rukami prechádza niekoľkými fázami:

 1. Inštalácia rámu. Vyznačte miesto od stropu (hĺbka políc, ich vzájomná vzdialenosť, požadovaná výška od nádrže). Najjednoduchšia konštrukcia rámu - spodné horné panely spojené bočnými regálmi. Jednoducho sa umiestni do móla a upevní sa hmoždinkami so zameraním na značenie. Pred inštaláciou vykonajte rezy podľa priemeru rúr.
 2. Police. Z vodotesnej preglejky, drevotrieskovej dosky, iných drevených materiálov. Každý prvok musí mať otvory pre potrubia v súlade s jeho umiestnením. Pre inštaláciu použite krížové kusy z kovu, bar. Police sú na ne položené a upevnené skrutkami.
 3. Zdobenie. Vykonáva sa po kompletnej montáži a montáži skrinky na WC. Výber spôsobu dekorácie bude závisieť od použitých materiálov. Drevo stačí na spracovanie laku, drevotrieskovej dosky, sadrokartónu - farby. Vonkajšia strana dverí tvorí plastové výlisky.


Aké dvere urobiť

Práve tieto prvky dávajú výrobku kompletný vzhľad. Namontujte ich naposledy. Podľa spôsobu výroby sú tieto: t

 • Splicers. Každá strana dvojkrídlovej, výkyvnej konštrukcie je zostavená zo samostatných lamiel. Všetky diely sú lepené a upevnené kovovými rohmi. Nastavené na motýľových slučkách;
 • Hojdačka. Na nábytkové závesy sú namontované dve identické časti z drevotrieskovej dosky. Potom sa priskrutkujú na zadnú stranu rámových stĺpikov;
 • Mreža. Lamely sa montujú na pripravený rám v určitej vzdialenosti. Takéto dvere vyzerajú krásne a originálne, poskytujú dobré vetranie;
 • Pošvy. Z drevených dosiek urobíme rám, potom z plastu, drevovláknitú dosku, preglejku na oboch stranách. Nainštalujte na jednoduché otočné slučky.


Tipy, ako si vybrať správne

Výber skrine na WC, musíte vziať do úvahy špecifiká miestnosti. Materiál políc, dverí a rámu musí byť odolný voči vlhkosti, vydržať ohrev z vykurovacích potrubí, nesmie byť deformovaný pri kontakte s chemickými zlúčeninami počas čistenia.

Farba políc na toaletách by mala byť praktická, neznačkujúca, pretože konštrukcia bude umiestnená na neprístupnom mieste na čistenie. Dvere sa najlepšie vykonávajú s minimálnym reliéfom, bez dutín a drážok na zjednodušenie údržby bezchybnej hygieny.


záver

Je veľmi jednoduché vybaviť si vlastný praktický šatník. Presným dodržiavaním odporúčaní a zohľadnením všetkých veľkostí sa nenápadná miestnosť stane skutočným zdrojom pýchy. Môžete použiť akúkoľvek predstavu, vhodný materiál pre podklad a dekor. Správne zostavený a pevný model bude trvať mnoho rokov. Funkčný dizajn skryje za svojimi dverami neatraktívne technické vybavenie, čistiace prostriedky.

Pozrite si video: Kompostovací WC (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár