Ako urobiť barový pult s vlastnými rukami v kuchyni

Neštandardné kuchynské vybavenie uľahčuje aktualizáciu jeho interiéru a dodáva mu moderný a štýlový vzhľad. Jedným z rozpočtu a praktických spôsobov usporiadania kuchyne možno považovať barový pult s vlastnými rukami. Takýto prvok môže pôsobiť ako podmienený oddeľovač zón, nahradiť jedálenský stôl a zabezpečiť pohodlie skladovania riadu, kuchynského príslušenstva a riadu. Nižšie uvádzame, aké sú stojany a aké funkcie má každý typ. Tiež sme vytvorili krok za krokom majstrovské kurzy, ktoré vám pomôžu urobiť stojan z dreva, sadrokartónu a tehál bez väčších ťažkostí. Jednoduché pokyny a označenie potrebných nástrojov a materiálov pomôžu bezchybne zariadiť kuchyňu. Aj medzi navrhovanými možnosťami osvetlenia a dekorácie môžete ľahko nájsť spôsob, ako jedinečne nastaviť nainštalovaný doplnok.

Vlastnosti - výhody a nevýhody interiéru s barovým pultom

Pohodlnosť a praktickosť barových pultov v interiéri je potrebné vziať do úvahy pred zariaďovaním vašej kuchyne alebo kuchyne-jedálne s takýmto prvkom. Medzi hlavné výhody týchto prvkov patria:

 1. Možnosť využitia ako jedálenský stôl. To nepreťaží voľné miesto v kuchyni a vytvorí štýlový priestor pre jedlá.
 2. Jednoduché oddelenie rôznych zón (varenie a jedenie, varenie a relaxácia). Toto je veľmi praktické riešenie pre vybavenie ateliéru.
 3. Možnosť vybaviť barové pulty pomocnými zásuvkami a policami. Táto funkcia zabezpečí pohodlie skladovania kuchynských vecí, konzerváciu, korenie.

Nevýhody dodatkov zahŕňajú nepohodlie pri používaní malých detí a starších ľudí z dôvodu vysokej polohy stola. Tiež, na mini regály používané ako jedálenský stôl, zároveň nemôže sedieť viac ako 3-4 osoby.


Funkcie barových pultov v interiéri

V závislosti od umiestnenia, veľkostí a počítadiel zariadení možno použiť tieto účely:

 • rozdelenie priestoru;

Poskytujú praktické členenie kuchyne, kuchyne-jedálne alebo kuchyne-obývacej izby. Takéto modely sú zvyčajne umiestnené v uličkách štúdiových apartmánov alebo v priestranných kuchyniach.

 • náhrada jedálenského stola;

Predstavujú štylizovaný stôl, ktorý môže byť doplnkovo ​​vybavený policami, rozšíreniami.

 • pridanie kuchyne s inou pracovnou doskou;

Napriek kompaktnosti sú barové pulty vhodné na prípravu jedla pred varením. Môžu zároveň pôsobiť ako pracovný priestor a jedálenský stôl.

 • zvýšenie pracovného priestoru a miesta uskladnenia riadu.

Prítomnosť políc alebo zariadení s kompaktnými nadstavcami na barové stojany, tyčové regály umožňuje jednoduchú organizáciu skladovania riadu, šitia, rôznych fliaš oleja, octu a pohárov korenia.

Typy konštrukcií

Podľa vlastností prevedenia a formátu nainštalovaného stola je možné rozdeliť stĺpcové pulty do nasledujúcich kategórií:

 1. Priame čiary Majú tvar obdĺžnika, môžu byť pokračovaním pracovnej plochy (polostrov) alebo môžu byť samostatným prvkom (v blízkosti steny - steny, v strede kuchyne - ostrov).
 2. Zaoblené. Neobvyklé modely, ktoré majú tvar polkruhu. Sú skvelým doplnkom k štylizovaným slúchadlám. Zvyčajne doplnené o police, pár palcov.
 3. Roh. Barový pult v tvare L je možné okamžite použiť ako jedálenský stôl a ako pracovný priestor. Takéto modely môžu byť vynikajúcou náhradou za veľkoplošný stôl: za rohový stojan môžete umiestniť 5 alebo viac ľudí.


Mali by sme tiež zvážiť pri výbere modelov a neštandardných produktov. Barový pult môže byť náhradou za parapet a môže byť umiestnený priamo pred oknom. To môže tiež byť mobilné: zložiť pod stenu, pohybovať pod pracovným stolom hornej časti headsetu.

Barové pulty môžu byť jednovrstvové aj dvojvrstvové. Tieto môžu byť vybavené prídavnou poličkou na vrchu alebo majú dvojitú pracovnú dosku.

Veľkosť a rozmery

Každý majiteľ si musí vybrať optimálnu veľkosť baru na základe požiadaviek jeho rodiny. V dome, kde žijú dospelí, deti a starší ľudia, je lepšie nainštalovať stojan s výškou približne 1-1,1 m. Pre rodinu pozostávajúcu z dospelých a teenagerov je vhodný model s výškou 1,1 až 1,5 m.

Samozrejme, že by mal byť doplnený špeciálnymi stoličkami s podnožkami pre pohodlie ich používania pri jedle a odpočinku. Rozmery stolovej dosky sú tiež určené individuálne, na základe plochy vybavenej miestnosti a jej dispozície. Optimálne použitie sa však považuje za hĺbku pracovnej dosky asi 80 cm a dĺžku asi 1-1,5 m. Pre hrebeň môže byť hĺbka od 40 do 60 cm, ale ostrovné modely pre malé kuchyne sú najlepšie zvolené s rozmermi približne 1x0,6 m.

Štýl výkonu

V závislosti od vlastností dizajnu a použitých materiálov majú čítače panelov nasledujúci štýl:

 • podkrovie: modely s kameňom, pečené drevo, tehla;
 • moderné a high-tech: stojany v kombinácii šedej, bielej a čiernej, zvyčajne doplnené sklenenými pracovnými doskami alebo prednými stenami zo skla, môžu byť vybavené jasným LED podsvietením;
 • Provence: ľahké drevené modely, môžu mať pravidelnú alebo craquelure farbu (semi-starožitný);
 • klasické: pevné drevené modely vo všetkých odtieňoch hnedej, zvyčajne nie sú natreté, ale natreté lakom alebo voskom;
 • priemyselné: modely dreva v sivej, čiernej farbe alebo s kovovými listami (najčastejšie inštalované v tematických kaviarňach);
 • moderné, mestské: modely v jasných farbách, ktoré môžu byť doplnené dlaždicami, plastovými panelmi v jednofarebnom prevedení alebo fotografickou tlačou.


Substrátové materiály

Hlavnými požiadavkami na montáž základne barového pultu sú spoľahlivosť a trvanlivosť. To platí najmä pre modely, ktoré sa budú používať denne ako kuchynský stôl. Na výrobu základnej konštrukcie (s policami, palcami alebo bez nich) sa môžu použiť nasledujúce materiály:

 1. Drevené trámy a lamely (mimo plášťa preglejky, dosky).
 2. Kovový profil (vhodný na montáž sadrokartónového regálu).
 3. Kovové rohy, kanálové tyče (používané na zváranie najodolnejších základových regálov pre tematické kaviarne, môžu byť čiastočne alebo úplne uzavreté plechmi, doskami, panelmi).
 4. Tehla (umožňuje položiť spoľahlivú a trvanlivú základňu, takéto základne možno použiť aj na výrobu regálov v odpočívárňach v kúpeľoch).
 5. Kovové rúry (chrómové ložiská vám umožňujú jednoducho a jednoducho vyrobiť najjednoduchší stojan v modernom dizajne).

Výber materiálov pre pult

Pri výbere stola pre vytvorenie vlastného krásneho barového pultu môžete zvážiť nasledujúce materiály:

 1. Masívne drevo: umožňuje vytvoriť pevnú a spoľahlivú pracovnú dosku, ale vyžaduje ošetrenie antiseptickým a lakovým povlakom, voskom.
 2. MDF alebo drevotriesková doska: skvelá na montáž rozpočtového stojana, môže byť pokrytá fóliou alebo plastom; samotný majiteľ môže ľahko prilepiť na takúto stolovú dosku s PVC fóliou alebo ozdobiť mozaikou.
 3. Sklo: úhľadné sklenené dosky dodávajú zostaveným výrobkom zvláštne čaro, ale je ťažké udržať tento materiál čistý.
 4. Umelý kameň: dosky vyrobené z takéhoto materiálu sú odolné, majú atraktívny vzhľad a dobre zapadajú do klasického interiéru.
 5. Drevo + živica: takéto stolové dosky možno pripísať najobľúbenejším v kaviarňach a moderných interiéroch. Prítomnosť hrubej vrstvy živice (alebo jej umiestnenie medzi časťami stromu) poskytuje originálny vzhľad regálu.


Krok za krokom workshopy, ktoré robia barový pult sami

Nižšie sme preskúmali workshopy o vytváraní vlastných rúk rôznych typov barových pultov. Upozorňujeme, že pred začatím práce musíte vykonať nasledujúce práce:

 1. Zmerajte miestnosť (kuchyňa, kuchyňa-obývacia izba, kuchyňa-jedáleň), v ktorej sa bude tento prírastok zbierať.
 2. Určite prípustné (alebo optimálne) rozmery konštrukcie. Je potrebné zvážiť, či stolová doska vyčnieva nad základňu alebo nie.
 3. Určite konštrukciu stojana: výklenok na sedenie za ním, ako pri stole; potreba inštalácie políc alebo inštalácie pod stolové skrine.
 4. Urobte podrobný náčrt stĺpcového počítadla udávajúci rozmery výšky, šírky, hĺbky hotového objektu.
 5. Oddelene vytvorte schému základne a dosiek, pričom zohľadníte ich presné rozmery.

Požadované materiály a nástroje

Pri príprave na výrobu barového pultu musíte zakúpiť všetky materiály a vybrať vhodné nástroje. Naša jednoduchá rada vám to pomôže:

 1. Pre drevené výrobky: drevo, dosky, lamely, skrutkovač, skrutky na drevo, antiseptikum, škvrny na drevo (alebo farby), laky (alebo vosk).
 2. Pre výrobok zo sadrokartónu: skrutkovač, vodiace a stĺpové profily, skrutky na sadrokartón a kov, dosky zo sadrokartónu.
 3. Pre tehlový stojan: tehla, piesok, cement, kotvy, tenké špendlíky, stierky.
 4. Pre mobilné (skladacie prevedenie): MDF, nábytkové pánty a rohy, hmoždinky, drevené lamely.
 5. Pre model s nosnou rúrou: pár konzol, tyčová tyč (alebo chrómová nábytková rúrka), držiak a podpera pre rúru s príslušnými parametrami.

Uistite sa, že v procese práce (bez ohľadu na iné materiály) budete potrebovať úroveň ceruzky. To bude tiež užitočné a námestie.

Barový pult vyrobený z dreva

Môžete zostaviť veľmi štýlový a moderný stojan s policami z dreva, ktorý vám umožní skladovať kuchynský riad kompaktne. Na montáž základne sa odporúča použiť drevo 5x5 cm, podšívka sa bude skladať z spálenej dosky. Ako stolová doska sa dá použiť ako súprava dreva a MDF. Práca sa vykonáva v tejto hlavnej triede:

 1. Na podlahe je miesto na inštaláciu stojana vo forme obdĺžnika. Na každej strane je oddelený pár štvorcov - po stranách nášho stánku budú police.
 2. Pozdĺž obvodov budúcich päty (štvorcové štvorce) a pod prázdnou stenou k podlahe s pomocou kotiev sa montujú kusy dreva. Tam, kde ľudia sedia pri pultu, nie je možné namontovať tyč.
 3. Vertikálne stojky sú zostavené pre budúce podstavce - 4 pre každú z nich. Tiež inštalovaná vertikálna podpora pre prázdnu stenu (vo vzdialenosti 30-40 cm).
 4. Horný nosník je namontovaný (podobne ako spodný) + horizontálna podpera je namontovaná pod stolom zo strany, kde budú ľudia sedieť.
 5. Bočné časti budúcich majákov, ako aj budúca stena (vo vnútri aj zvonku) sú obalené doskou.
 6. Obrubníky sú naviac obalené vnútri MDF alebo preglejkou. Montáž pod policami vnútri skrine.
 7. Stolová doska je namontovaná (na kolíky, hmoždinky alebo namontované zospodu). Inštalácia políc.
 8. Strom sa spracováva.


Zo sadrokartónu

Tyče sadrokartónu sú veľmi ľahko zostaviteľné aj neprofesionálnym. Na prácu sa zvyčajne používajú fólie odolné voči vlhkosti. Na vytvorenie zaobleného stojana je však možné použiť obyčajné tenké plechy: budú ľahko zakrivené. Na ochranu materiálov pred vlhkosťou sa dodatočné lepenie vykonáva pomocou tapety odolnej voči vlhkosti. Špeciálna sadrokartónová doska alebo hrubá hrubá sadrokartónová doska môže byť prelepená fóliou, dlažbou, umelým kameňom. Samotná práca na montáži konštrukcie je nasledovná:

 1. Na podlahe a stene sú stanovené značky pre umiestnenie profilov. Vzdialenosť medzi rovnobežnými vodiacimi profilmi môže byť okolo 30-50 cm.
 2. Inštalácia vodiacich profilov na podlahu a stenu. Horizontálne preklady sú upevnené medzi podlahovými profilmi na spevnenie konštrukcie.
 3. Rack profily sú namontované: sú inštalované vo vodiacich lištách vertikálne. Z vyššie uvedeného sú na nich upevnené vodiace profily (budú základom pracovnej dosky).
 4. Hotový základ je opláštený listami sadrokartónu. Vodivé injektážne spoje, obloženie stien.
 5. Inštaluje sa pracovná doska: laminovaná drevotriesková doska alebo MDF.


   

Kameň / tehla

Stavba tehlového baru trvá veľa času, ale vyzerá luxusne a bude slúžiť majiteľom čo najdlhšie. Zároveň sa odporúča, aby bol vytvorený v tvare písmena U: týmto spôsobom bude vnútorné vybranie poskytovať pohodlie sedenia za stolom. Ak chcete urobiť takýto doplnok do kuchyne vlastnými rukami, môžete použiť nasledujúcu schému:

 1. Pozemok je označený (časti podlahy a steny), kde bude umiestnený stenový stojan. Ďalej sú tieto povrchy zarovnané tak, aby sa dosiahol maximálny záber. Roztok je vyrobený z cementu a piesku v pomere 1 až 3.
 2. Vrstva malty je položená na podlahu, na vrchole je prvá vrstva tehál. Spoje susediacich prvkov sú dobre namazané roztokom. Prvý riadok sa kontroluje rovnomerne.
 3. Kladenie 2 a 3 riadkov. Potom sa do steny zasunie kotva a položí sa ďalší rad. Kotviace úchytky zabezpečia hustotu križovatky tehlového stojana na kuchynskú stenu. Hnacie kotvy by sa mali vykonávať každé 3-4 rady.
 4. Posledný rad je doplnený 2-4 krátkymi kolíkmi na uchytenie drevených alebo MDF dosiek. Štruktúra sa tiež vyčistí od prebytočného roztoku.
 5. Po vyschnutí roztoku sa na ozdobenie stojanu použije dekoratívny kameň (napríklad v jednom rohu pri stene).

Skontrolujte rovnomernosť konštrukcie horizontálne aj vertikálne. Ak tehla vyčnieva nad rovinu, mala by byť uložená pomocou gumového kladiva. S nedostatočnou výškou tehly vzhľadom na všeobecnú rovinu radu sa odstráni, pridá sa roztok a tehla sa znovu nainštaluje v rade.

Barový pult s rúrovým držiakom

Pomocou nosnej rúry a dosky MDF alebo radu dreva (akéhokoľvek tvaru) na výrobu môžete vytvoriť veľmi jednoduchý a štýlový stojan. Jeho výroba sa vykonáva takto:

 1. Príprava stola požadovanej formy. Strom môže byť rezaný, zaoblený, pokrytý antiseptickým, škvrnami alebo lakom. MDF platňa je tiež orezaná, PVC fólia je nalepená na vrchole.
 2. Dvojica rohov je priskrutkovaná k okraju stola, ktorá prilieha k stene. Na opačnej strane (vzdialenej od steny) je inštalovaná dýza - dôraz pod vybranou tyčou.
 3. Obrobok sa otočí. Na stene je vyznačené miesto pripevnenia rohov, montáž hmoždiniek. Umiestnenie rúry je vyznačené na podlahe a pod ňou je namontovaná špeciálna podpera - „päta“.
 4. Regál je inštalovaný na zvolenom mieste, vykonáva sa upevnenie potrubia (je zavedené v päte) a upevnenie rohov.

Skladací barový pult pre malú kuchyňu

Vytvorenie kompaktného stojana je najvhodnejšie pre malú kuchyňu. Vrchnú dosku stola môžete pripevniť pozdĺž steny (na vytvorenie sklopného doplnku) a tiež môžete upevniť posuvný mechanizmus medzi náhlavnou súpravou a skriňou pod ňou (na inštaláciu posuvného doplnku). Na výrobu jednoduchej skladacej regálovej práce sa pracuje na takej hlavnej triede:

 1. Drevená doska je pripevnená k voľnej stene kuchyne pomocou trvanlivých nábytkových rohov (napr. Pre montáž políc).
 2. Samotná doska stola (z MDF alebo netrubového masívneho dreva) je upevnená k pevnej doske pomocou slučiek. Zostavená konštrukcia sa tak môže zložiť a zložiť.
 3. Na upevnenie stola v rozloženom stave je k stene pripevnená vertikálna doska.
 4. Drevený roh sa montuje na zvislú dosku pomocou rovnakých závesov (pravý uhol by mal byť umiestnený priamo pod stolom a stenou). Môžete urobiť roh koľajníc.
 5. Okrem toho je na spodnej strane dosky stola nainštalovaná rohová zátka (môže to byť hmoždinka alebo gumová podložka pripevnená na stolovú dosku).

Barový pult namiesto parapetu

Inštalácia bežného barového pultu kvôli malým rozmerom kuchyne nie je vždy možná. V takejto situácii sa inštalácia tohto doplnku ako parapetu úplne opodstatňuje. Tento stojan môže byť použitý ako pomocný pracovný priestor a ako jedálenský stôl. Podobné konštrukcie majú také vlastnosti:

 1. Čiastočne vstupujú do steny, čím sú spoľahlivé.
 2. Pomocné skrinky alebo police možno ľahko umiestniť pod veľkou stolovou doskou.
 3. S kompletným usporiadaním kuchyne si môžete objednať alebo vyrobiť parapet, ktorý bude pokračovaním hornej časti samotného headsetu.
 4. Na želanie vyrobený stojan môže mať rovný a mierne zaoblený tvar.

Podsvietenie a osvetlenie regálu

Použitie rôznych typov osvetlenia a osvetlenia baru vám umožňuje čo najefektívnejšie zvýrazniť interiér. Možnosť osvetlenia pomocou LED pásikov je veľmi populárna. Môžu byť namontované pod doskou, čím sa osvetlí priestor pod regálom. Pre bary a apartmány zariadené v high-tech alebo modernom štýle, je možnosť zvýraznenia sklenenej dosky alebo stola z dreva a živice užitočná.

Световые потоки, проходящие сквозь прозрачный слой, подчеркнут оригинальность конструкции. Для двухъярусных моделей (с высокой верхней полкой) подойдет вариант установки точечных встраиваемых светильников. Ale nad jednovrstvovými regálmi môžete zavesiť 2-3 identické lustre s tienidlami s prísnym geometrickým tvarom. Populárnym riešením boli aj 3 - 4 rôzne lustre s kovovými odtieňmi vo forme polyhedry visiace nad stojanom Edisonovho svietidla.

Barová dekorácia a doplnky

Výber šperkov a pomocných prvkov pre bar by mal byť založený na jeho štýle. Bežne používané riešenia zahŕňajú:

 1. Dokončenie prednej a bočnej steny stehového vozíka. Táto možnosť je vhodná pre klasické drevené modely.
 2. Inštalácia priesvitných plastových panelov alebo matného skla so svetlom.
 3. Zdobenie stolovej dosky improvizovanými materiálmi: pokladaním mincí alebo kovových viečok zo sódy a piva a následným naliatím epoxidovou živicou, oddeľte povrch novinami, listami kníh alebo bankovkami.

Ako užitočné príslušenstvo môžete zvážiť inštaláciu potrubia s chrómovanými policami. Táto možnosť je vhodná aj pre jednopodlažný model: horná časť potrubia bude upevnená okamžite na strope. Batériové modely môžu byť doplnené sklenenými skladovacími nádržami.

záver

Krásny barový pult môže byť dobrým doplnkom každého bytu, domu alebo modernej chaty. Takýto nábytok dodá interiéru originálny vzhľad a zdôrazní jeho neobvyklosť. Zároveň nie je potrebné nariadiť zhotovenie barového pultu majiteľom: majitelia to môžu urobiť sami. Pre prácu sa hodia rôzne materiály. Napríklad v blízkosti klasického modelu je možné zostaviť z dreva, preglejky, MDF. Jednoduchý moderný stojan nebude ťažké vyrobiť z profilov a sadrokartónu. Môžete ho ozdobiť rôznymi materiálmi: umelý kameň, tapety, plastové panely. Hotový dizajn môže byť voliteľne doplnený o druhú vrstvu pre jednoduché pripojenie podsvietenia a vytvorenie pomocnej úrovne pre skladovanie okuliarov. Pri starostlivom zostavovaní výkresov a presných následných krokoch majstrovských tried krok za krokom môže každý urobiť praktický a spoľahlivý barový pult.

Zanechajte Svoj Komentár