Aký riad je vhodný pre indukčnú varnú dosku

Rozhodol sa kúpiť indukčný varič? Majte na pamäti - s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť rozlúčiť so starými hrncami a panvicami. Faktom je, že nie každý riad je schopný „vytvoriť si priateľov“ s moderným povrchom varenia. Potreba úplne aktualizovať "park" hrncov často vedie k upusteniu od akvizície indukčného variča - high-tech zariadenia s fenomenálnou účinnosťou. Je však celkom možné, že časť starého arzenálu dokonale zapadne do „pokročilých nováčikov“. Ak chcete zistiť, ktoré riady sú vhodné pre indukčné variče, musíte pochopiť algoritmus ich činnosti.

Princíp činnosti indukčného variča

Proces varenia na indukčnej dlaždici - stacionárnej alebo stolnej, má svoje vlastné technologické vlastnosti. Panel sa počas prevádzky nezohrieva. Na rozdiel od elektrických náprotivkov varič pôsobí na riady indukovanými vírivými prúdmi. Princíp ich prevádzky je možné porovnať s prevádzkou transformátora. Indukčná cievka umiestnená pod sklokeramickým povlakom prenáša prúdy na základňu nádoby. Dno sa najprv zohreje a potom obsah nádoby. K prenosu tepla nedochádza, preto sú jeho straty vylúčené. Táto funkcia urýchľuje čas varenia, šetrí energiu a zjednodušuje údržbu. Na studenom povrchu nič nespáli, takže znečistenie sa dá ľahko odstrániť.

Pri výbere špecializovaného náradia pre indukčné variče dávajte pozor na označenie ich dna. Mala by mať špeciálnu ikonu s ikonou indukčného taniera. Symbol je obrazom 5 kučier elektromagnetického vinutia. Nižšie je doplnená nápisom "Indukcia". Toto je medzinárodne uznávaná značka, ktorú vyvinuli výrobcovia indukčných nádob.

Optimálne nastavenia riadu

Správne zvolený riad - 90% úspech pri práci s indukčným varičom. Existujú určité odporúčania týkajúce sa tvaru, veľkosti nádrží, dolných parametrov. A nie sú tam žiadne maličkosti. Nedostatok pozornosti na tieto momenty sa môže zmeniť na nepríjemné prekvapenia.

Tvar a veľkosť riadu

Prvá vec, ktorú musíte vedieť je, že cievka indukčnej dosky nie je schopná rozpoznať predmety, ktorých priemer nedosahuje 12 cm a táto vlastnosť má svoje základy - ako výrobcovia varujú pred ohrevom malých predmetov, ktoré boli náhodne zabudnuté na panel - vidlice, nože. Fanúšikovia kávy v Turku budú musieť zmeniť miniatúrne príslušenstvo na iné s širším dnom. Druhou možnosťou je zakúpenie špeciálneho adaptéra, ktorý pri zahriatí vydá teplo malému kávovaru.

Priemer dna hrncov by mal čo najviac zodpovedať parametrom horáka, ktorý zaberá najmenej 75% jeho plochy. Tým sa zabezpečí optimálna účinnosť procesu varenia. Nadmerne veľký povrch dna je tiež nežiaduci. Neodporúča sa používať misky štvorcového, obdĺžnikového alebo oválneho tvaru. Plochy vyčnievajúce mimo disk sa nezohrejú a čas varenia sa zvýši. Rovnako neefektívne sú vysoké hrnce s malým priemerom. Odporúča sa používať squatové misky so širokým dnom.

Základné charakteristiky

Hlavná požiadavka základne - musí byť vyrobená z materiálu s feromagnetickými vlastnosťami. Jednoducho povedané - mal by sa držať magnetu. Kov, z ktorého sú vyrobené zvyšky riadu, nemusí mať rovnaké vlastnosti. Preto nestrácajte čas na kontrolu stien, hlavná vec je, aby sa magnet držal na dne. Že by mala venovať pozornosť obchodu. Základňa musí byť nevyhnutne hrubá a viacvrstvová - aspoň 2 mm, a ešte lepšie - 6 alebo 10. Takéto riady budú stáť viac, ale výsledok stojí za to. Prečo je to také dôležité? Je to naozaj nemožné ušetriť peniaze a kúpiť hrnce lacnejšie, alebo netráviť peniaze vôbec a robiť dobré staré smaltované priateľov? Aj oni sú magnetizovaní. Neodporúčame to. Tenké dno sa počas prevádzky nevyhnutne deformuje. Nerovný povrch nedovolí panve priliehať k sporáku. Cena za takéto úspory bude nepríjemný hluk, praskanie, hučanie.

Štruktúra dna je iná. Môže byť pevný, vyrobený z rovnakého materiálu alebo môže byť viacvrstvový sendvič. Počet vrstiev v rozpočtových modeloch sa zvyčajne rovná trom:

 • feromagnetický - usmerňuje tok tepelnej energie do riadu;
 • hliníková vrstva - má schopnosť zadržiavať teplo;
 • vnútorné - vyrobené z rovnakého kovu ako riad samotný. Môže mať nepriľnavý povlak.

Aký materiál je vhodný

Materiály na výrobu riadu pre indukčné panely by mali mať feromagnetické vlastnosti. Zástupcovia tejto série zahŕňajú rôzne druhy náradia zo železa a ocele. Smaltované hrnce s hrubým dnom urobia. Každá z týchto možností má svoje silné a slabé stránky. Skôr ako sa rozhodnete, musíte sa oboznámiť s výhodami a nevýhodami všetkých zástupcov indukčnej „rodiny“.

Nerezová oceľ

Nerezové riady - veľmi bežná možnosť. Na predaj je mnoho rôznych súborov a jednotlivých kópií týchto produktov.
Výhody nerezového riadu:

 • atraktívny vzhľad - kovové hrnce a panvice, matné a lesklé, dokonale dopĺňajú interiér modernej kuchyne, dobre sa kombinujú s chrómovými spotrebičmi;
 • v nerezovom riade nie je oxidácia výrobkov a strata užitočných vlastností nimi. Preto nemôžete posunúť zvyšky večere v iných nádobách predtým, ako ich pošlete do chladničky;
 • nerezový riad má vysokú pevnosť;
 • malá hmotnosť kuchynského náčinia zjednodušuje manipuláciu s nimi.

Nevýhody oceľových riadov:

 • nedostatočné hrubé dno prispieva k spaľovaniu potravín;
 • zložky zliatiny môžu spôsobiť alergické reakcie;
 • pomerne ťažké zachovať pôvodný vzhľad - rýchlo tvoril škvrny, škvrny, ktoré sú ťažko vyhladiť.

Pri nákupe nehrdzavejúcej ocele je potrebné zaistiť jej feromagnetické schopnosti. Nie všetky vzorky tejto položky majú podobné charakteristiky.

Liatinový riad

Ware z liatiny má zaslúžené uznanie. Je ideálny na varenie na indukčnom variči. A môžete použiť nielen nové moderné vzory. Zástupcovia starého domáceho "strážcu" sa tiež hodia. Jedinou požiadavkou je, aby nemali dlhodobý vklad. Zabraňuje priliehavému uchyteniu na varnú dosku.

Výhody liatiny:

 • efektívne a rovnomerne vyhrievané, poskytuje súčasnú a rýchlu prípravu produktov;
 • udržiava teplo dobre, čo robí proces varenia menej časovo náročným;
 • V dobre vyhrievanom tanieri je možné jedlo „priniesť“ do pohotovosti aj keď je sporák vypnutý, bez plytvania elektrickou energiou;
 • neovplyvňuje chemické zloženie výrobku.

Medzi nedostatky liatiny patria:

 • veľká váha predmetov, ktorá sťažuje prácu s nimi;
 • krehkosť - pri páde riadu sa môže zlomiť;
 • náchylnosť na koróziu;
 • impozantné náklady.

enamelware

Výrobok pokrytý farebným smaltom a vybavený feromagnetickým dnom je najlepšou voľbou. Spája výhody oboch predchádzajúcich možností a zároveň nemá žiadne nedostatky.

Výhody enamelware:

 • rôzne farby - pre každý vkus;
 • nízka hmotnosť, vďaka čomu je veľmi ľahká starostlivosť;
 • vysoká pevnosť;
 • rozumnú cenu.

Stojí za zmienku, že na takýchto panvách je dno často konvexné. Nerovný podklad môže spôsobiť hluk počas varenia, nerovnomerný povrch vedie k zníženiu účinnosti variča. Keď sa prenos tepla zníži, varenie bude trvať podstatne dlhšie.

Ďalšie možnosti

Moderný priemysel neumožňuje opustiť riad z iných materiálov. Koniec koncov, je potrebné doplniť tieto riady feromagnetickým dnom, pretože sa stáva veľmi vhodným na varenie na indukčnom variči.

Výrobcovia ponúkajú nasledujúce možnosti kombinácie jedál:

 • z hliníka s dnom z hrubej ocele;
 • keramika s feromagnetickou viacvrstvovou základňou;
 • sklo so špeciálnym spájkovaným dnom alebo sprejom.

Adaptéry na riad

Výmena riadu je nepríjemná a drahá. Nie je vždy možné úplne aktualizovať arzenál kuchynského náčinia. S kachľami sa spravidla nakupujú iba najobľúbenejšie položky. Nákup tých, ktoré sú potrebné len z času na čas, je často ponechaný na neskôr. V dôsledku toho, že požadovaná panvica alebo panvica nie je vhodná pre nové kachle, pamätáme len vtedy, keď ich potrebujeme.

Takýmto situáciám sa dá ľahko vyhnúť, ak si kúpite špeciálny adaptér pre indukčné kachle. Pôsobí ako samostatné dno, na ktoré môžete dať akékoľvek riady. Navonok sa podobá hrubej kovovej palacinke. Existujú modely s rukoväťou - ako na panvici. Držiak zostane počas varenia studený. To vám umožní rýchlo presunúť horúci disk z jedného horáka na druhý. Príslušenstvo nie je lacné, ale umožňuje vám vzdať sa jednorazového nákupu celého radu drahých špecializovaných jedál. "Pancake" sa zohrievajú z indukčnej cievky a potom prenášajú teplo na inštalovanú kapacitu. Bez ohľadu na to, čo je vyrobené z - kovu, keramiky alebo skla - adaptér zohreje všetky materiály. Proces varenia zostáva rovnako rýchly a energia sa spotrebuje rovnako ekonomicky. Použitie adaptéra nezbavuje indukčný varič jeho výhod.

Odporúčania pre starostlivosť a používanie

Nie je ťažké starať sa o riad pre indukčné variče, ale to by sa malo robiť jemne. Drahé jedlá netolerujú neopatrnosť.

Hlavné odporúčania sú, že by ste nemali:

 • aplikujte abrazíva na umývanie riadu - existuje riziko rozbitia ideálne plochého dna a náteru;
 • ponechajte prázdne náradie na horáku dlhší čas - môže dôjsť k poškodeniu integrity nepriľnavého povlaku;
 • posielanie horúcich jedál pod studenou vodou - niektoré typy náterov, napríklad keramika, netolerujú náhle výkyvy teploty;
 • pred úplným ochladením vyčistite hrnce a panvice - na podlahe sa môžu tvoriť trhliny.

Po umytí špecializovaného riadu v umývačke riadu ho utrite suchou utierkou. To pomôže vyhnúť sa vzniku rozvodov a udržiavať riad v perfektnom stave na dlhú dobu.

Výber indukčných kanálov

Panvica - jedna z najpotrebnejších položiek kuchynských potrieb. Chuť a kvalita pripravených jedál závisí od ich vlastností. Pri výbere panvice je potrebné brať do úvahy mnohé nuansy - veľkosť, tvar, materiál výroby, kvalitu vonkajšieho a vnútorného náteru, prítomnosť veka, odnímateľnú rukoväť, typ dosky, na ktorej sa bude používať.

Pri modeloch indukčnej technológie je potrebné venovať pozornosť vlastnostiam dna. Základňa musí byť dokonale plochá, dobre priliehajúca k povrchu dosky, mať dostatočnú hrúbku aspoň 2 mm a mať feromagnetické vlastnosti. Indukčné panvice sú vyrobené z viacvrstvovej zapuzdrenej alebo tavenej bázy. Na zlepšenie účinnosti riadu - zrýchleného vykurovania a úspory energie sú vrstvy vyrobené z rôznych druhov kovov. Najprv prichádza oceľ, ktorá má vynikajúcu magnetickú permeabilitu. Hliník, meď a železo sú zvolené pre vnútorné vrstvy kvôli ich schopnosti ohrievať sa v minimálnom čase a dobre rozdeľovať teplo.

Výrobcovia ponúkajú rôzne typy panvíc pre indukčné variče.

Gril Pan - Tipy pre výber

Hlavnou výhodou grilovacej panvice je to, že vám umožní znížiť množstvo tuku, znížiť príjem kalórií a škodlivých látok. Pred použitím by mal byť len mierne namazaný a to bude stačiť. Prebytočný tuk z kurčiat alebo bravčového mäsa prúdi do drážok v spodnej časti grilu. Vychádza z nich horúca para, vďaka čomu prebieha rýchle varenie. Vďaka drážkovanému povrchu zostávajú na produktoch chutné prúžky alebo sieťovina.

Gril môže byť guľatý, štvorcový alebo obdĺžnikový. Najpraktickejšie pri použití námestia - pohodlne pojme mäsové steaky, ryby, hamburgery. Môžete naraz smažiť štyri steaky alebo kotlety. Ako však vieme, riad tohto tvaru nie je vhodný pre kruhové indukčné varné dosky. Vyčnievajúce časti sa nezohrievajú, takže rovnomerne varte produkty nebudú fungovať.

Výrobcovia tento problém jednoducho vyriešili - pripojili okrúhly indukčný dno k štvorcovému riadu. Ideálne sa hodí na povrch pece a zahrieva sa, odvádza teplo do zvyšku jedál. Jednotnosť jej distribúcie sa dosahuje použitím kombinácií určitých materiálov.

Pancake Vyprážanie Panvica

Indukčná panvica na varenie palaciniek má špeciálny tvar. Je vybavený hrubým dnom, nízkymi, často šikmými stranami - stačí mierne nakloniť takéto riady a palacinka sa bude skĺznuť na samotný tanier. Pre indukčnú varnú dosku sa používajú modely vybavené špeciálnym magnetickým dnom.

Najlepšou voľbou pre takúto mriežku je hliník s nepriľnavým povlakom. Zahrieva sa rýchlo, ľahko sa čistí. Vďaka svojej nízkej hmotnosti je veľmi pohodlné použitie. Väčšina výrobkov má guľatý tvar a ich priemer je 20-25 cm, na tejto panvici sa získajú palacinky optimálneho tvaru a veľkosti. Rovnomerne vyhrievané dno umožňuje ich dôkladné vyprážanie. Pre fanúšikov plnených palaciniek zapadajú štvorcové možnosti.

Rukoväť krepovačky by mala byť dlhá tak, aby horúci olej nestriekol na ruky. Je žiaduce, aby nebol odstrániteľný a neodpojil sa v najnepriaznivejšom momente. Rukoväť by sa nemala zohriať a roztaviť. Preto je lepšie vybrať si riad s drevenými alebo kvalitnými plastovými držiakmi.

Indukcia wok

Wok - panvica v tvare polgule. Fritujte potraviny pri vysokom ohni za stáleho miešania. Indukčná verzia tohto taniera má väčší priemer ako štandard. Tvar dna je tiež odlišný. Je potrebné, aby bola čo najhladšia, čo je v tradičnej verzii samozrejme vylúčené. Pre prívržencov pôvodnej formy vyrábajú pod kruhovým dnom špeciálne taniere s dutinami. Pre obyčajný hladký povrch sú však potrebné modely s plochou indukčnou základňou.

Odmasťovacie riady a mäsové jedlá pre indukčný varič

Moderné koše a kačice sú panvice na smaženie vyrobené z hliníka alebo liatiny. Sú vybavené vekom a držadlami, ktoré sú vhodné na použitie v predhriatej rúre. Majú pomerne hrubé steny, čo je dôležité pri hasení jedla. Tieto typy kuchynských zariadení sa od seba líšia iba vo forme. V utyatnitsa je viac pretiahnutý, oválny. Riad je vhodný pre indukčný varič, ak je vybavený špeciálnym dnom vo forme kruhového kotúča. Ak má byť kryt káčatka použitý ako plytký tvar alebo panvica, je tiež vybavený feromagnetickou palacinkou.

Ako si vybrať varnú kanvicu

Keď sa v dome objaví indukčná pec, vzniká otázka výberu špecializovanej kanvice. Aké vlastnosti mu pomôžu efektívne spolupracovať s elektromagnetickým poľom varnej plochy? Aký materiál by mal byť vyrobený? A nebolo by lepšie, keby sme ju opustili v prospech obyčajného elektrického zariadenia?

V prvom rade je potrebné vziať do úvahy kľúčové body. Indukčná varná kanvica musí mať:

 • dno s feromagnetickým naprašovaním alebo magnetickým diskom;
 • dostatočný priemer základne - minimálne 70% plochy horáka.

Dôležité nuansy, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere každej kanvice. Mala byť vybavená:

 • zapískanie - zabraňuje zbytočnému plytvaniu elektrickou energiou;
 • pohodlná a ergonomická neohrievacia rukoväť z polyamidu - chráni pred popáleninami;
 • utesnené odnímateľné veko - pomáha variť čo najskôr a v dôsledku toho šetrí elektrinu a váš čas;
 • pravý výtok, ktorý poskytuje rovnomerný tok vriacej vody.

Bez ohľadu na to, z akého materiálu je nádoba vyrobená. Pretože sa povrch nezohrieva, nehrozí riziko, že sa riad roztopí alebo praskne. Preto môže byť vyrobený nielen z kovu, ale aj z plastu, skla a keramiky.

V porovnaní s rýchlovarnou kanvicou je indukčný varič považovaný za úspornejší:
pri ohreve rovnakého množstva vody strávi polovicu energie;

 • privádza vodu do varu výrazne rýchlejšie;
 • eliminuje potrebu pravidelne meniť kanvicu - elektrické modely zlyhajú v priemere o dva roky neskôr.

záver

Indukčné variče sa stávajú stále populárnejšími, takže počet výrobcov špecializovaných riadov neustále rastie. Ponúka spotrebiteľom rôzne produkty pre každý vkus a peňaženku. Лидируют в этом рейтинге фирмы Цептер, Woll, Fissler, BergHOFF. Это дорогая, стильная и эргономичная посуда из качественных материалов. Отлично зарекомендовали себя кастрюли и сковороды компании Тефаль - пионера в деле популяризации антипригарного напыления.Fanúšikovia minimalizmu a prijateľné ceny ocenia dobrý výber jednoduchého a kvalitného riadu IKEA.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár