Ako zasadiť trávnik: správne inštrukcie

Dobre upravený zelený trávnik okolo domu môže výrazne zlepšiť krajinný dizajn. Okrem toho kladie dôraz na exteriér budovy, pomáha vytvárať osobitnú estetickú príťažlivosť lokality. Ale na siatie trávnika trávnika je potrebná starostlivá príprava miesta. Následná starostlivosť o kryt si bude vyžadovať aj veľa času a úsilia od vlastníkov. Môžete sa dozvedieť viac o tom, ako zasadiť trávnik vlastnými rukami a ktoré trávy je lepšie vybrať, môžete v našom podrobnom článku. Povedali sme tiež všetko o pravidlách prípravy lokality na siatie trávnikovej trávy, požiadavky na následné zalievanie, čistenie a hnojenie pôdy. Na základe jednoduchých odporúčaní môžete na svojej pôde pestovať krásny a zdravý trávnik. Nezabudnite na užitočné tipy na starostlivosť o neho v rôznych obdobiach roka a budete môcť dosiahnuť dokonalý vzhľad vašej záhrady a dvora.

Výhody a nevýhody trávnika

Krásny trávnik v blízkosti domu pomôže nielen zlepšiť krajinu, ale bude aj skutočne užitočný. Prítomnosť trávnika zabráni erózii pôdy (vetra aj vody). Preto bude vysadená plocha zachovať svoj tvar po celú dobu pestovania trávnika trávnika. Zelené plochy tiež pomôžu čistiť vzduch. Je dôležité, aby trvalý účes zabraňuje vzniku kvetov na trávniku, a tým zabraňuje tvorbe peľu. Preto bude odpočinok na trávniku úplne bezpečný pre alergikov. Čo sa týka mínusov trávnika, možno ich pripísať potrebe častého kosenia a zalievania. Nedostatok včasného zavlažovania povedie k vysušeniu krytu a potrebe ho nahradiť. Preto pred výsadbou trávnika je potrebné posúdiť ich schopnosť starať sa o pestovaný kryt.

Druhy trávnikov

Pri výbere vhodného typu trávnika je potrebné vziať do úvahy mnoho faktorov: či na ňom ľudia budú chodiť, či sa bude nachádzať v tieni alebo na slnku. Existujú nasledujúce druhy krytia trávnikov:

 • krajinné záhradníctvo (štandardné, normálne): má dobrú odolnosť proti poškrabaniu, odtieňovej tolerancii a mrazuvzdornosti; na jar však bude vyžadovať najčastejšie zrážky; tvorí hustý tmavozelený obal;
 • parkety: je drahšie ako obvykle a netoleruje šliapanie; pomaly klíčia, ale po dokončení rastu vytvára hustý, nízko svetlý zelený kryt;
 • lúka: zahŕňa trávu aj nízko rastúce rastliny (napríklad ďatelina); vhodné na výsadbu na slnečnej platforme, nie zlé toleruje časté šliapanie;
 • Maurské: je kryt rôznych nízko rastúcich kvetov a byliniek, vytvára krásny farebný kryt, ale potrebuje časté zalievanie a netoleruje tieň, nie je vhodný na tramping;
 • športy: tvoria nízkohustý kryt, ktorý je odolný voči pošliapaniu; potrebuje pravidelné (zvyčajne týždenné) zrážky na udržanie svojich charakteristík.

K samostatnému typu možno priradiť trávnik. To môže zahŕňať rôzne bylinky (nie poddimenzované kvety!). Vyznačuje sa jednoduchosťou pokládky.

Zloženie zmesi trávnikov

Odolnosť voči pošlapaniu a možnosť rastu krytu v tieni alebo na slnku priamo závisí od vlastností rastlín zahrnutých v trávnatej zmesi rastlín. Výberom požadovaného zloženia zmesi odporúčame použiť nasledujúci tip:

 1. Na pristátie na športových ihriskách alebo na tratiach: lúčna tráva, červená kostrava, trvalka žito.
 2. Pre detské ihriská a ihriská: celoročná žito, lúčna modrá, kostrava červená a tenké ohnuté pole.
 3. Pre tieňovanú oblasť: trvalka žeravá, lesná modrá.
 4. Pre miesto s zriedkavým zavlažovaním: ovčia kostra a červená kostrava, modrozelená lúka.
 5. Pre oblasti s vysokou pôdnou vlhkosťou: obrie plutvy, piesočná tráva.

Tiež je potrebné zohľadniť zjednodušenú klasifikáciu zmesí. Cesta (letisko) zahŕňa rastliny so silným koreňovým systémom, ktoré sú dobre odolné voči pošlapaniu. Univerzálny mix vhodný na pestovanie v otvorených priestoroch, kde ľudia nebudú chodiť. Maurská zmes navyše obsahuje byliny, čo vám umožní získať pestrý trávy a kvetina kryt.

Výber a výpočet semien

Po preštudovaní informácií o rôznych trávnych zmesiach a typoch trávnikov môžete začať nakupovať semená. Stanovenie správneho množstva trávnej zmesi môže byť nasledovné:

 1. Odmerajte plochu osiva.
 2. Vypočítajte jeho plochu.
 3. Pre ľahkú pôdu (s vysokým podielom piesku) bude potrebných asi 30-40 g semien na meter štvorcový. Pre ťažkú ​​pôdu (s prevládajúcou hlinkou) bude potrebných 40-50 g semien na meter štvorcový. meter. Každá väzba teda môže vyžadovať 3-4 alebo 4 až 5 kg trávnej zmesi.

Okrem toho treba mať na pamäti, že maurská zmes obsahuje malé (resp. Ľahké) semená kvetov s nízkym rastom. Preto sa pre takéto trávnikové zmesi odporúča prijímať na kriticky nízkej úrovni (pre ľahkú pôdu - 30 g na meter štvorcový, pre ťažké - 40 g). V prípade univerzálnych a cestných zmesí môžete odobrať semená na hornej značke (40 alebo 50 g na 1 m2).

Zvýšenie počtu semien neumožní prekrásnejšie alebo hustejšie pokrytie. Naopak, tento prístup povedie k nerovnomernému rastu rastlín a problémom s klíčivosťou.

Metódy výsadby trávnikov

Existuje niekoľko spôsobov, ako zasadiť trávnik trávy, čo vám umožní vybrať najlepšiu možnosť výsevu pre vaše stránky. Môžete pracovať na týchto technológiách:

 • Použitie kvetináča.

Na začiatku budete musieť naplniť potrebné množstvo trávnej zmesi v samotnom sejačke a prejsť s ním cez pripravenú plochu. Majte na pamäti, že pre jednoduchosť a jednotnosť výsevu je potrebné rozložiť vysadenú plochu do samostatných štvorcov a zasiať ich pomocou vopred definovanej rýchlosti zmesi trávy.

 • Manuálne.

Nezaručuje rovnomerné očkovanie, ale je to najjednoduchšia možnosť. Pred prácou je oblasť rozdelená na štvorce, rýchlosť zmesi trávy sa mieša s 1 až 1 pieskom (40 g semien - 40 g piesku). Výsev sa vykonáva pozdĺž vybranej oblasti, potom naprieč. Preto bude racionálna kombinácia zmesi piesku a trávy racionálne rozdelená na dve časti naraz.

 • Použitie plechoviek.

Prekonáva manuálny výsev. Pre prácu budete musieť urobiť malé otvory v plechovke (o niečo väčšia ako veľkosť použitých semien). Práca sa vykonáva podobne ako ručný výsev (vrátane pridania piesku a priechodu pozdĺž miesta pozdĺž a naprieč).

Sezónne pristávacie funkcie

Je dôležité vziať do úvahy pri výsadbe a sezóne, kedy výsadba semien. V závislosti od poveternostných podmienok sa požiadavky na siatie môžu výrazne líšiť. Takže, ak je práca vykonaná:

 • na jar;

Výsev trávnika by sa mal vykonávať po normalizácii teploty a bez mrazu. Jemné jarné slnko zabezpečí dobrú klíčivosť a eliminuje smrť rastlín v dôsledku tepla. Ale musíte byť veľmi opatrní: je nevyhnutné vyčistiť plochu od rastúcich burín, ktoré tiež dobre klíčia na jar.

 • v lete;

Letná výsadba je atraktívna vďaka možnosti predčistenia pôdy pred burinami. Je pravda, že pristátie by sa malo uskutočniť v dobre zavlažovanej krajine a po 6-7 hod. (Keď slnko nevystrelí výhonky).

 • na jeseň.

Jesenná výsadba sa vykonáva 1,5-2 mesiace pred mrazom, keď je teplota stále dosť vysoká. Pred výsadbou trávnika sa miesto očistí od starej trávy, burín a hnojív je povinnou požiadavkou, ktorá pomôže posilniť sadenice. Možnosť zakorenenia trávy v zime a maximálne zvýšenie klíčivosti sa považuje za plus jesennej výsadby trávnika.

Príprava staveniska a pôda na výsadbu

Nie je ľahké pestovať trávnik, ale presne dodržiavaním odporúčaní špecialistov na dosiahnutie správnej klíčivosti semien a vytvorením krásneho obalu je pomerne realistické. V prvom rade je potrebné vykonať kompletné čistenie miesta z akýchkoľvek kameňov, prekážok, vypracovať schému pristátia na trávnik. Napríklad, ak trávnik trávnik bude rám kvetina alebo stromy v záhrade, potom by ste mali dať kolíky, ktoré označujú okraj krytu. Musíte tiež premýšľať o tom, či trávnik bude tesne priliehať k chodníkom a obrubníkom, alebo medzi ním a plotmi budú kvety a kríky. Okrem toho, pre prípravu stránky, budete musieť zakúpiť všetky potrebné materiály: krycia fólia alebo potrubia pre odvodnenie, vidlice, hrable, ručný valec a sejač. Takýto tréning pomôže okamžite vyriešiť všetky problémy a nebude rozptyľovaný od procesu výsadby trávnika.

Obrábanie pôdy: sekanie a čistenie burín

Aby sa zasiata trávnatá tráva dobre vyklíčila a zároveň rýchlo rástla, je potrebné pre ňu vytvoriť optimálne podmienky a dosiahnuť správne zloženie pôdy. Takže prvá etapa prípravy miesta na výsadbu trávnika bude odstránenie burín. Musia byť vykorenené bez následnej možnosti rastu. Osobitná pozornosť by sa v tomto štádiu mala venovať burinám s veľkým koreňovým systémom alebo rozširujúcim sa procesom na povrchu zeme: všetky sa musia odstrániť. Ďalej je kopanie stránky. Odporúča sa kopať pôdu do hĺbky maximálne 25 cm V procese kopania je tiež dôležité odstrániť predtým skryté kúsky rizómov, a to tak z pestovaných rastlín, ako aj z burín. V procese kopania je dôležité dobre plávať po zemi, aby sa vytvoril správny prístup vzduchu k hornej vrstve.

Inštalácia drenážnych systémov

Prítomnosť drenážneho systému pod trávnikom je zárukou rýchleho odstránenia roztopenej a dažďovej vody. Usporiadať správne odstránenie vlhkosti niekoľkými spôsobmi:

 • Stratifikácia pôdy (prírodná drenáž).

Vrchná vrstva pôdy (asi 20 cm) sa odstráni, položí sa štrková vrstva a vrstva piesku (5 cm každá). Zhora sa zem znovu zaplní. Takéto usporiadanie miesta zabezpečí včasné odstránenie vody.

 • Pokládka drenážnych rúrok (najlepšia voľba pre mokrade).

Pozdĺž obvodu letnej chaty, kde bude trávnik rásť, ako aj v tomto obvode vo vzdialenosti 40-60 cm od seba, sa vpustia azbestové odtoky. Pod nimi by ste mali vytvoriť vankúš z piesku a sutiny s hrúbkou asi 30 cm, na drenáž sa naleje ďalších 10 cm sutiny. Potom sa naplní vrstva piesku 10 cm, vykoná sa pokládka geotextílií. Potom sa zem naleje (asi 20-25 cm hrubá).

Pri pokladaní by ste mali brať do úvahy sklon miesta a vybaviť správny odtok vody.

Povrchové vyrovnávanie

Po ukončení prípravných prác by sa malo začať vyrovnávanie terénu, kde sa trávnik posadí. Práca môže byť vykonaná ručne, ale majitelia pozemku musia dodržiavať naše podrobné pokyny:

 1. Vykonajte rozčlenenie lokality na samostatné miesta: to zabezpečí jednoduchosť dosiahnutia rovnomernosti celej pôdy bez náhlych kvapiek.
 2. Veľké zhluky zeme (ktoré mohli vzniknúť po inštalácii drenáže alebo v procese kopania) musia byť rozbité lopatou.
 3. Medzi vybranými časťami miesta je potrebné nainštalovať kolíky a vytiahnuť lano, ktoré bude slúžiť ako vodítko pre rovnomernosť krajinnej pokrývky.
 4. S pomocou hrable vykonávať primárne vyrovnanie zeme. Pre veľké miesta sa odporúča manuálny kultivátor. Veľmi populárny spôsob "vyhladzovania" povrchu dosky. V tomto prípade je lano priviazané k doske a samotná doska je ťahaná pozdĺž povrchu, čo umožňuje rýchle a jednoduché zarovnanie hornej vrstvy zeme.

Hnojivá a tampery

Na zabezpečenie dobrého rastu trávnika v blízkosti chaty alebo bytového domu pomôže správne "kŕmenie" rastlín. Na tento účel je možné na vrchnú vrstvu pôdy aplikovať kompost alebo hnoj. Obohatí pôdu a umožní trávnik trávnik rýchlo rásť. Dobré riešenie je pre ílové (ťažké) pôdy, ktoré tvoria malé množstvo piesku. Ale v piesčitej (ľahkej) pôde, naopak, mali by ste pridať trochu ílu alebo čiernej pôdy. Po nasýtení pôdy bude pôda pod trávnikom podkopaná. Prácu možno vykonať nasledujúcimi spôsobmi:

 • Ručný valec (jeho hmotnosť by nemala presiahnuť 150 kg).

Valcovanie by sa malo vykonávať bez námahy: pôda sa usadí trochu pod hmotnosťou samotného valca.

 • Board.

Doska je položená na okraji pozemku, ktorý má byť zasadený, a hostiteľ prechádza pozdĺž tejto dosky. Potom položí pred neho ďalšiu dosku a prejde cez ňu. Práca sa opakuje, až kým sa všetka pôda nedotkne. Hlavnou vecou nie je prejsť z dosky na zem, aby sa zabránilo vzniku drážok a tvorbe kvapiek v samotnom trávniku.

Analyzovanie stránky - čo to je a ako ju vykonávať.

Pre úplnú likvidáciu burín a normalizáciu pôdy sa vykonáva ladenie. V poľnohospodárskej technológii sú páry neodhaleným poľom, ktoré „nadobúda silu“. To znamená, že je zoraná a ponechaná bez implantácie. Pre trávniky, nebude kopanie nebude trvať celú sezónu, ale len 1-2 mesiace. Bude preto správnym rozhodnutím začať prácu na konci marca, aby do mája bolo možné uskutočniť siatie semien. Počas obdobia úhoru musí byť burina neustále odstraňovaná. Pravidelné rozčesávanie pôdy s pomocou hrebeňov ventilátora pomôže prebudiť semená na spanie. Pomôžu nasýtiť vrchnú vrstvu pôdy vzduchom, čím urýchlia proces klíčenia burín. Potom zostáva len ručne odstrániť škodlivé rastliny. Alternatívu k vareniu možno považovať za výsev zeleného hnoja. Napríklad 1,5 mesiaca pred výsadbou trávnika sa vykonáva výsadba ďateliny a vlčí bôb. Po tomto období je pozemok zoraný. Pestované výhonky budú teda „vykopané“ do pôdy. Pomôžu obohatiť pôdu a vytvoriť priaznivé podmienky pre rast trávnatej trávy.

Výsev a jeho vlastnosti

Po ukončení všetkých prípravných prác, výbere vhodnej zmesi trávy a výpočte optimálneho spôsobu jej distribúcie na mieste, môžete trávnik zasiať. Nezávisle vykonávať takýto postup nie je ťažké. Nasledujúci krok za krokom vám pomôže:

 1. Rozdeľte celý pozemok na samostatné štvorce a pripravte pre každé pole potrebné množstvo trávnej zmesi.
 2. Zasiať trávnik pozdĺž a cez každé námestie, snažiť sa neopúšťať prázdne oblasti a zároveň „nepreplniť“ určité časti pôdy.
 3. Opatrne prechádzajte hrable cez zasiate plochy: to pomôže mierne prehĺbiť semená do zeme. Odporúča sa nielen hrebeň do pôdy s hrable, ale aj jemne preraziť zem s nimi.
 4. Prejdite valcom na podbíjanie semien a vyrovnanie hornej vrstvy.
 5. Zalejte oblasť malým množstvom vody pomocou špeciálnej trysky s režimom „hmla“ pre zavlažovaciu hadicu.

Výhody znášania trávnika

Na rozdiel od bežného trávnika, rolka nevyžaduje očkovanie. Zvyčajne sa predáva v malých kotúčoch s rozmermi 0,8-1 m 2 m. Ale aj pod takýmto trávnikom je potrebné špeciálne pripraviť pôdu. Všeobecne platí, že organizačné postupy pre všetky typy krytov trávnikov sú rovnaké a zahŕňajú: čistenie miesta, odstránenie burín a vyrovnanie pôdy, zabezpečenie odvodnenia, aplikovanie hnojív, podbíjanie. Navinutý trávnik sa otáča a drží sa na pripravenej zemi. Táto technológia šetrí čas. Okrem toho, hneď po položení trávnika, si môžete vychutnať luxusný dizajn krajiny. Vzhľadom k tomu, že nemusíte zasadiť trávnik, môžete aktualizovať vzhľad záhrady alebo nádvoria vášho dvora za pár dní. Ďalšou výhodou je rovnomernosť krytu a absencia "plešových škvŕn" na ňom v dôsledku zlého klíčenia semien. Avšak po prijatí roliek by sa malo okamžite začať s kladením a primárnym zavlažovaním. V opačnom prípade sa tráva začne vysychať a môže čiastočne zmiznúť.

Ako sa starať

Nielen na zasiatie, ale aj na starostlivosť o trávnik je potrebné správne a čo je najdôležitejšie - včas. Mimoriadny význam má ochrana, hnojivá a iná starostlivosť v rôznych obdobiach roka. Podľa jednoduchých odporúčaní a postupného vykonávania každého z nich sa môžete vyhnúť problémom so stratou trávnika alebo jeho čiastočným vädnutím, zamrznutím.

 • V lete a na jeseň.

Po raste trávy nezabudnite zorganizovať správne zavlažovanie. Aj počas letného obdobia môže byť potrebné hnojenie. Na jeseň by sa malo znížiť zalievanie (najmä v oblasti s častými dažďami). Včasné odstraňovanie vznikajúcich burín bude tiež povinné. V novembri by ste mali držať posledný strih a odstrániť spadnuté listy z trávnika.

 • V zime.

Tak, že v zime trávnik nezmizne a môže rásť späť na jar, musíte zastaviť zalievanie. Tiež sa neodporúča zaťaženie (pre športový typ) - chôdza po rastlinách je lepšie vylúčiť. Ak sa vo vašej oblasti vyskytuje vzácny sneh, ochrana pred mrazom pomôže ukryť ho poľnohospodárskym vláknom.

 • Na jar.

Príprava trávnika na novú sezónu začína odstránením starej trávy. Práca by sa však mala vykonávať len na suchej tráve av suchom počasí. Klíčiace staré buriny musia byť odstránené. Ďalej je prevzdušňovanie pôdy (napríklad prepichnutím zeme vidlicou). Je potrebné eliminovať nahromadenie roztopenej vody, ale po vytvorení suchého a teplého počasia je možné aplikovať dusíkaté hnojivá.

zalievanie

В процессе прорастания газона следует позаботиться о его умеренном и бережном поливе. Именно поэтому подачу воды со шланга на молодые побеги следует исключить. Необходимо использовать специальную насадку с режимом «туман», которая поможет бережно обрызгивать траву. Zalievanie trávnika na jar av lete by malo byť vykonané skoro ráno alebo neskoro večer. Mladé rastliny sa odporúča, aby sa napojená trochu po kúsku, ale často. Ale zakorenené trávy môžu byť hojne napojené 1 krát za 2-4 dni (v závislosti od stabilného počasia a teploty vzduchu). V jesennom období by sa malo zalievanie znížiť: frekvencia zalievania, vyberať individuálne. Hlavnou úlohou je plne absorbovať vlhkosť a dobré sušenie rastlín. Pokiaľ ide o automatické zavlažovanie (napríklad pri použití automatického postrekovača), voda z neho by sa mala dodávať v malých porciách, okrem tvorby kaluží na trávniku.

hnojivá

Hnojenie na trávniku by sa malo vykonávať v rôznych obdobiach roka. Zloženie látok sa bude líšiť v závislosti od ročného obdobia. Nasledujúci tip vám pomôže vybrať správne hnojivo pre dobrý rast trávnika:

 • Na jar.

Ihneď po páde snehu je potrebné vyrobiť tekuté hnojivá, medzi ktoré patrí dusík, fosfor a draslík. Táto kombinácia posilní koreňový systém, zdravý rast trávnatej trávy a jej odolnosť voči chorobám.

 • V lete.

Trvalé vystavenie vysokým teplotám, jasné slnečné svetlo môže viesť k vyčerpaniu trávnika. Nitroammofoski pomôže udržať si zdravý vzhľad a stav. Odporúča sa používať na konci júna alebo začiatkom júla. V polovici júla a začiatkom polovice augusta by mala byť pridaná draselná soľ. Na konci augusta sa však odporúča pridávať zmesi fosforečnanu draselného. Takéto nasýtenie pôdy zabezpečí hustý a hustý rast krytu, jeho odolnosť voči chorobám a negatívnym vplyvom.

 • Na jeseň.

Výroba zlúčenín fosforečnanu draselného pomôže pripraviť rastliny na zimovanie a pomôže im vydržať všetok chlad. Tento postup sa zvyčajne vykonáva 1-2 týždne pred mrazom.

strih

Správne kosenie záhrady na trávnik je pomerne jednoduché pomocou moderných kosačiek a kosačiek na trávu. Prvé ostrihanie sa vykonáva, keď trávnik trávnika narastie o 7 - 8 cm. Pri vykonávaní tejto práce sa odporúča dodržiavať niekoľko jednoduchých požiadaviek:

 1. Je potrebné vykonať účes nie skôr ako druhý deň po zalievaní večer. Kosačka na trávu sa bude pohybovať zle na mokrej pôde a kosačka na trávu sa bude tiež pohybovať zle a kosačka bude kosiť mokré výhonky nerovnomerne. Strih trávy v čase obeda môže začať "horieť" a žlto.
 2. Každý nový prúžok by mal byť kolmý k predchádzajúcemu. Toto pravidlo vám umožní urobiť úhľadné strihy, získať rovnomerný a hrubý kryt.
 3. Po rezaní sa odporúča mierne postriekať trávnik vodou, aby sa zachovala pevnosť výhonkov. Hnojenie rastlín je tiež povolené (ak to samozrejme nebolo vykonané v posledných 1-2 týždňoch a bolo by vhodné).
 4. Listy trávy by nemali byť ponechané na mieste, inak môžu viesť k hnitiu jednotlivých častí trávnika a vzhľadu nevzhľadných „plešových miest“ na trávniku.

Mykanie a prevzdušňovanie

Vyčistením trávnika sa odstránia staré rastliny a buriny, čím sa otvorí prístup vzduchu ku koreňovému systému trávy. Obvykle sa česanie vykonáva na jeseň po poslednom kosení trávnika. Aj tento postup sa odporúča opakovať na jar pred začiatkom novej sezóny. Máčanie pomôže revitalizovať rastliny a poskytnúť im vynikajúce podmienky pre rast. V lete česanie nemožno vykonať, inak bude celý kryt rozbitý. Pokiaľ ide o prevzdušňovanie, tento postup je zameraný na lámanie pôdnej kôry, ktorá sa tvorí v procese zavlažovania a sušenia pôdy. Prevzdušňovanie sa vykonáva raz za sezónu - na jeseň po mykaní. Ale môže to byť aj v iných obdobiach, ak trávnik trávy začal bolieť, v niektorých oblastiach sú kaluže a voda neprechádza. Na prevzdušňovanie môžete použiť vidlice alebo špeciálny nástroj - prevzdušňovač. Hĺbka otvorov vytvorených v zemi by mala byť od 7 do 15 cm.

Regulácia burín a burín

V prvom roku po vysadení trávnika nemusíme ťahať burinu. Včasné účesy pomôžu chrániť trávnik pred burinami. Zabránia rastu burín (rovnako ako vznik nových jednotiek v dôsledku semien a výhonkov), pomôže trávnik trávnik silnejší a "vyhnať" týchto susedov. V druhom roku a potom, čo je potrebné vykonať ručné odstránenie burín - odplevenie alebo roztrhanie ich koreňom. Vo výsledku po vytiahnutí otvoru musíte zasiať nový trávnik. Pre trávniky, ktoré rastú viac ako 3-4 roky, je používanie pesticídov povolené. Ale musia byť použité veľmi opatrne: napíšte správne množstvo pesticídu do pomaranča a vstreknite do stonky buriny. Keď sa mech objaví na pozemku, je povolené vykonávať neplánované prevzdušňovanie. Ak mach rástol na trávniku pod stromami, odporúča sa odrezať vetvy a dať slnečnému žiareniu prístup k machu.

záver

Výsadba krásneho domova alebo chalupy nie je jednoduchá. Ale ak budete postupovať podľa podrobných výziev špecialistov a starať sa o trávnik trávy v čase, potom k dosiahnutiu dokonalého zeleného trávnika okolo domu nebude ťažké. Voliteľne môžete zasadiť ako obvykle zelený trávnik, ktorý doplní kvetinové záhony a vytvorí hustý kryt, kde môžete chodiť. Takýto trávnik nielenže ozdobí miesto, ale tiež vám umožní vytvoriť originálne ihriská pre deti a rekreačné oblasti pre dospelých. Medzi rôznymi trávnymi zmesami nájdete originálne obaly s rôznymi lúčnymi kvetmi. Takýto súbor neobvykle ozdobí osobný pozemok a pomôže neštandardným odlíšiť umelé nádrže alebo malé záhradné formy. Hlavnou vecou je nezabudnúť včas odstrániť burinu, vykonávať hnojenie a samozrejme vodu včas tráviť. Potom nielenže vytvára hrubý kryt, ale aj v nasledujúcich rokoch môže byť ešte jasnejší a hustší.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár