Práčka v kuchyni: možnosti inštalácie

Inštalácia práčky v kuchyni bude najlepším riešením pre malé byty a domy. Vývojári často ušetria miesto na kúpeľni, a to je len možné snívať o samostatnú miestnosť, kde sa nachádza sušička, práčka, žehliaca doska, skrine a police pre domáce chemikálie. Preto mnohí používajú kuchynskú miestnosť ako alternatívu.

Rôzni odborníci vyjadrujú opačné názory na toto usporiadanie mechanizmu. Niektorí citujú mnohé argumenty na podporu tohto rozhodnutia, iní ich vyvracajú. Výber najlepšieho miesta vo vašom vlastnom dome vždy zostáva pre jeho majiteľa. Na zvládnutie tejto úlohy môže počúvať rôzne pohľady, využívať skúsenosti odborníkov, uvažovať o hotových príkladoch.

Výhody a nevýhody inštalácie práčky v kuchyni

Kuchyňa nie je ideálnym miestom na pranie práčky. Majitelia malých apartmánov a štúdií robia túto voľbu nedobrovoľne, bez voľného priestoru v kúpeľni. Je to kvôli prítomnosti sanitárnej komunikácie, voda sa tu dodáva, je tu kanalizačný odtok. Samozrejme, existuje mnoho výhod pri inštalácii zariadenia v kuchynskom priestore, sú vyjadrené:

 1. Úspora voľného miesta v kúpeľni, ktorá je preťažená rôznymi vodovodnými armatúrami.
 2. Počas procesu prania môžete variť, umývať riad, robiť iné domáce práce, sledovať proces.
 3. Z hľadiska bezpečnosti sú spotrebiče, ktoré sú napájané elektrickou energiou, lepšie umiestnené v kuchyni. Kúpeľňa málokedy poskytuje zásuvky a dostupná ochrana vo forme špeciálnych krytov nie vždy pomáha. Okrem toho je kovový produkt v suchej miestnosti lepšie chránený, jeho koža nie je hrdzavá.
 4. Môžete umývať veci kedykoľvek, nie je potrebné prispôsobiť sa všetkým členom rodiny, ktorí sa osprchujú.
 5. Konštrukcia strojov zapadá do každého interiéru a ak si to želáte, môžete ho skryť za dverami nočného stolíka.

Odborníci odporúčajú inštalovať elektronicky riadenú práčku v suchej miestnosti. V tomto prípade vyzerá kuchyňa atraktívnejšie.

Napriek všetkým výhodám existuje mnoho nepríjemností spojených s takýmto susedstvom:

 1. Pre pripojenie zariadenia bude potrebné výkonné vedenie, čo znamená dodatočné náklady na opravy.
 2. V blízkosti spotrebičov nie je možné inštalovať kôš so špinavou bielizňou. Spolu s pracím práškom a klimatizáciou bude musieť byť uložená v kúpeľni.
 3. Počas prevádzky, hluk generovaný jednotkou zabraňuje domácim hovorom, sledovaniu televízie.
 4. Po umytí zostanú dvierka otvorené, aby sa bubon vysušil. Ak nevykonávate ventiláciu, vo vnútri bude zatuchnutý zápach. To vytvára určité nepríjemnosti, najmä v malých miestnostiach.
 5. V miestnosti bude vždy cítiť prášok, belosť, klimatizácia.
 6. Styk s potravinami s domácimi chemikáliami, ktorých častice zostávajú vo vzduchu.

Modely práčok do kuchyne

Voľba správnej voľby je jednoduchá úloha, s ktorou sa ľahko manipuluje, ale tu sú niektoré nuansy. Pre veľkú časť priestorov bude vyhovovať akejkoľvek technike, pre malé miestnosti je počet možných typov objektov malý. V prvom rade je potrebné určiť počet základných parametrov, ktoré sú obsiahnuté v rôznych výrobkoch, a to: t

 • druh nákladu bielizne;
 • celkové charakteristiky;
 • spôsob inštalácie.

Mali by ste tiež vziať do úvahy množstvo kritérií, ktoré hrajú dôležitú úlohu: hladinu hluku, triedu úspory energie, rotáciu, typ kontroly, dostupnosť ochrany detí, únik a ďalšie doplnkové funkcie. Ak sa vopred rozhodnete so všetkými funkciami, počet špecifických modelov, ktoré budú spĺňať požiadavky, sa zníži na minimum.

Prostredníctvom nakladania bielizne

Podľa tohto parametra sú všetky zariadenia rozdelené do dvoch typov: frontálne, vertikálne. V prvom prípade sa bielizeň naloží cez poklop umiestnený na prednej strane výrobku, v druhom prípade sa veci dostanú zhora do nádrže. Obe možnosti vykonávajú rovnakú funkciu, pričom v kvalite prania nie sú žiadne zásadné rozdiely. Pozrime sa podrobnejšie na každý typ:

 1. Predná. Najvyhľadávanejší model. Vyznačuje sa relatívne nízkou cenou, schopnosťou monitorovať proces prania cez priehľadné okno umiestnené na dverách. Môže byť zabudovaný do nábytku, perfektne zapadne do každého interiéru kuchyne. Keď sa však nakladanie veci bude musieť ohnúť, a otvoriť dvere budú vyžadovať dostupnosť voľného miesta.
 2. Vertikálne. V čase umývania je možnosť pridať vec, na nakládku bielizne nie je potrebné ohýbať sa, veko sa odvíja smerom nahor, preto nie je potrebné voľné miesto na boku. Ale táto možnosť je o štvrtinu drahšie ako horizontálne, nemôže byť vložený do nábytku.

Ak porovnáme obidva druhy, preferencia sa vo väčšine prípadov dáva prvej. Je to vďaka lepšiemu vzhľadu predných výrobkov, možnosti použitia horného panelu ako dodatočnej police a môžu byť tiež zabudované do nábytku umiestneného pod umývadlom.

Rozmery a rozmery

Pri výbere rozmerov práčky, berte do úvahy priestor na to určený, ako aj spôsob inštalácie, bude to samostatne stojaci model alebo musí byť zabudovaný do kuchynskej súpravy, uzavretej dverami. Existujú rôzne produkty, ktoré možno ľahko inštalovať v akomkoľvek, dokonca aj na najviac neprístupnom mieste. Ako príklad použite tabuľku, ktorá zohľadní existujúce typy zariadení v závislosti od veľkosti:

rozmeryprednévertikálne
Plná veľkosťúzkyUltra úzkykompaktné
Výška cm85-9085-9085-9068-7085-90
Šírka, cm60606047-5040
Hĺbka, cm6035-4032-3543-4560
Zaťaženie kg4-73,5-5,23,5-434-7

Vstavané alebo voľne stojace

Výrobcovia, berúc do úvahy potreby spotrebiteľa, vyrábajú rôzne modely technológií, ktoré sú podľa spôsobu inštalácie rozdelené do dvoch typov: voľne stojace, vložené. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Pre výber správneho produktu zvážime podrobnejšie každú možnosť:

 1. Samostatná jednotka. Najbežnejší typ práčok. Zo samotného mena je zrejmé, že objekt bude umiestnený oddelene od nábytku, stojan od chladničky, plyn, elektrický sporák, kuchynský stôl. Niektorí experti dokážu vybudovať takéto modely, čo v konečnom dôsledku vedie k zníženiu ich životnosti.
 2. Vstavané zariadenia. Na druhej strane sú rozdelené do dvoch typov: úplne prestavané, s možnosťou zabudovania. Prvý pohľad je kompletne pokrytý kuchynským nábytkom. Druhá - môžete nainštalovať pod stolom, dať zadarmo. Na rozdiel od štandardu sú vstavané výrobky na bokoch chránené odolnými plechmi. Hlavným znakom, okrem toho, že nie sú viditeľné, je neprítomnosť hluku a vibrácií počas umývacieho procesu, čo sa dosahuje tuhou fixáciou jednotky.

Možnosti a umiestnenie inštalácie

Zariadenie môžete inštalovať v takmer akejkoľvek oblasti: pod pracovným priestorom, parapetom, barovým pultom, v skrinke, skrini, výklenku, rohu. V závislosti od zvoleného modelu je umiestnený nasledujúcim spôsobom:

 • oddelené od kuchynského nábytku;
 • čiastočne zapustené pod doskou;
 • úplne skryté v náhlavnej súprave.

Pri výbere optimálneho umiestnenia odporúčajú odborníci dodržiavať určité pravidlá:

 • Je žiaduce inštalovať výrobok v blízkosti inžinierskych komunikácií, v blízkosti stúpačky a prívodu vody, kde sa zvyčajne nachádza umývanie.
 • Ak je v kuchyni umývačka riadu, je lepšie ich usporiadať na opačných stranách umývadla.
 • Chladnička, rúra, zariadenie na umývanie riadu by mali byť v maximálnej vzdialenosti, pretože generované vibrácie majú negatívny vplyv na prevádzku kompresorov, vstavaných ventilátorov.
 • Pri použití predných modelov by mal byť voľný priestor na otvorenie dverí.
 • Prístup k hadiciam a potrubiam, ktoré zásobujú a vypúšťajú vodu, musí byť voľný.

Úplné zapustenie

Vstavané práčky umožňujú efektívne využitie kuchynského priestoru, nie sú viditeľné, takže nemajú vplyv na dizajn miestnosti. Tento typ technológie sa vyznačuje pohodlnosťou a praktickosťou. To je najlepšia voľba pre malé miestnosti. Pri výbere produktu sa však bude potrebné zamerať na parametre kuchynského nábytku, takže kritické sú ukazovatele šírky a hĺbky. Mali by ste tiež zachovať vzdialenosť od dvierok skrinky k zariadeniu, mala by byť 5-10 cm Pri výbere tejto možnosti sa musíte rozhodnúť o mieste inštalácie:

 1. Pod umývadlom. To je veľmi výhodné, pretože vo väčšine prípadov skrinka pod umývadlom nie je obsadená ničím, kým sanitárna komunikácia je blízko. Nevýhodou je, že pri výmene hadíc, upchávaní kanalizácie, v iných nepríjemných situáciách musíte zariadenie vždy vytiahnuť.
 2. V samostatnom šatníku. Jednotka môže byť inštalovaná nie na podlahe, ale zaberá prostredný priestor, pod ktorým môže byť umiestnený ďalší nočný stolík. Niektorí odborníci dokážu skryť štandardné modely v skrini.
 3. Pod barom. Ak je možné v predchádzajúcich prípadoch inštalovať len stroje predného typu, je táto metóda vhodná pre vertikálne modely. Hlavná vec je zabezpečiť skladaciu dosku. Jedinou nevýhodou tohto umiestnenia je vzdialenosť od stúpačky a rúry studenou vodou.

Čiastočné zapustenie

Pre čiastočné zapustenie vhodnej techniky, ktorá zodpovedá existujúcemu interiéru. Napríklad chladnička, stroj, plynový sporák, nábytková fasáda majú rovnakú farbu. Ak sa zariadenie nezhoduje s dizajnom miestnosti, potom je ukryté za dekoratívnymi dverami. Môžete inštalovať a stacionárny produkt pri zohľadnení jeho rozmerov. Existujú dva spôsoby umiestnenia jednotky pod stôl: s otvorenou fasádou, skrytými dverami. Podrobne zvážte každú z možností.

Inštalácia vo výklenku

Umiestnenie zariadenia pod stolom je pohodlné. Môže zaberať rohový priestor pri stene v blízkosti umývadla. Technika bude skrytá z troch strán a predná strana zostane otvorená. Ale nezabudnite, že musí byť odstránený z iného zariadenia. Ak to nie je možné, rúra je umiestnená vedľa nej, mali by ste zabezpečiť dobrú tepelnú izoláciu medzi objektmi.

Tento spôsob inštalácie je veľmi jednoduchý. Vyžaduje sa iba výber produktu s vhodnými rozmermi a pripojenie k komunikácii. Stroj sa však nemusí zmestiť do vnútra miestnosti, nezodpovedá jeho farbe, v tomto prípade použite špeciálny film, prelepte cez fasádu.

Inštalácia vo výklenku pod stolom s dverami

Pod stolom stola je možné umiestniť rôzne predmety: umývačka riadu, mraznička, rúra. Tieto prvky nie vždy zodpovedajú zvolenému smeru dizajnu miestnosti, najmä ak sú podlaha, steny a fasáda nábytku navrhnuté v rovnakom štýle. Preto sa zariadenia často skrývajú za dverami. Práčka nie je výnimkou.

Pri výbere vhodného modelu nie je jeho hĺbka meraná karosériou, ale jej dverami a najvýznamnejšími dielmi. Takéto usporiadanie je výhodné v tom, že v prípade potreby môže byť výrobok chránený pred deťmi a môže byť uzamknutý. Ak existuje iná vstavaná technológia, berú sa do úvahy vibrácie, aby sa zmenšila, medzera medzi bočnými stenami a zariadením na každej strane je aspoň 2 cm.

Stacionárne ubytovanie

Pre stacionárne umiestnenie vhodný obyčajný voľne stojaci stroj. Toto je najjednoduchší spôsob inštalácie. Ak je to potrebné, môže byť umiestnený v ľubovoľnom voľnom priestore v kuchyni, odstránený z pracovného priestoru, skrytý za clonou alebo závesom. Stačí nájsť vhodné miesto, pripojiť zariadenie na vodovodnú komunikáciu.

Na bokoch a z prednej strany sa zariadenie ničím nezatvára, takže s týmto usporiadaním môžete použiť predné a vertikálne varianty. Tieto modely sú zvyčajne zakúpené buď ušetriť peniaze, alebo keď sú opravy vykonané v kuchyni, tam je jednoducho žiadne miesto na vybudovanie v jednotke.

Pevná metóda je najrozpočtovejšia, v ktorej nie je potrebné vybaviť špeciálne miesto v skrini, aby sa zapojila do jej výroby. Pri určovaní optimálneho bodu je však potrebné vziať do úvahy všeobecné odporúčania, nie odstrániť predmet zo stúpačky a potrubia studenou vodou. Najlepšou možnosťou je priestor v kuchynskom dreze.

Funkcia umiestnenie práčky v kuchyni 6 metrov štvorcových. m

Každá hosteska sníva o veľkej, svetlej kuchyni. Mnohí obyvatelia, ktorí žijú v Chruščove, musia byť spokojní s malou izbou o rozlohe 6 m². Ale aj pri malých rozmeroch chcem, aby toto dieťa fungovalo, aby do neho umiestnilo väčšinu domácich spotrebičov.

Je ťažké splniť naše plány, po usporiadaní všetkého požadovaného na malom námestí by malo byť dosť voľného miesta, kde by sa všetci členovia rodiny mohli zhromažďovať okolo stola. Najlepšou možnosťou v kuchyni bude použitie vstavanej technológie, môže byť dodaná:

 • v nočnom stolíku pod drezom, za dverami kuchynskej linky;
 • pod stolom s otvorenou fasádou, zatvorenými dverami;
 • schovať sa vo výklenku pod oknom.

Ak je na výber, potom je lepšie nainštalovať písací stroj do kúpeľne. Ale ak nie je cesta von, potom je celkom možné umiestniť do malej miestnosti. Hlavnou vecou je dodržiavať základné pokyny pre výber miesta.

Ako nainštalovať práčku s horným plnením

Auto s horným poklopom sa dá nazvať praktickým zariadením. Jeho dizajn je premýšľaný k maličkostiam, má množstvo základných výhod pred čelnými modelmi. Keď dôjde k výpadku elektrického prúdu, k poruche systému, k motoru, práčovňa ide bez problémov a voda neskončí na podlahe, čo ohrozuje finančné náklady spojené s výmenou podlahovej krytiny a opravou kuchyne od suseda.

Hlavnou nevýhodou vertikálneho písacieho stroja je vysoká cena, je ťažké a niekedy nemožné ho namontovať do nábytku. Najčastejšie je umiestnený samostatne, menej často umiestnený pod skladací stôl. V druhej metóde postupujte takto:

 1. Určite miesto pod zariadením.
 2. Odrezte časť pracovnej dosky v určitej oblasti.
 3. Otvorené hrany pokryté plastom, kovové lamely;
 4. Rezaný kus je spracovaný v kombinácii s hlavným nábytkovým kovaním. Výsledkom je veko, ktoré sa otvára o 180 stupňov.
 5. Opravte jednotku.
 6. Zlyhať kanalizačné komunikácie.
 7. Vykonajte prvé spustenie.

vlastná inštalácia

Mnohí sa zaujímajú o otázku inštalácie produktu ručne. Nezávislá práca sa musí vykonávať s prihliadnutím na také momenty: pohodlie pri používaní zariadenia, voľný prístup k hadiciam a potrubiam, ktoré privádzajú vodu, odstraňovanie odpadových vôd, neprítomnosť prekážok pri vykonávaní každodenných úloh. Pri inštalácii je nutné dodržiavať určité pravidlá, odporúčania výrobcu:

 • vzdialenosť medzi stenou a zadnou stranou jednotky je väčšia ako 15 cm;
 • vzdialenosť výrobku od stúpačky je menšia ako 5 m, berúc do úvahy rozloženie;
 • vzdialenosť od bočnej steny k výstupu nie je väčšia ako 90 cm;
 • predmet musí byť najmenej 2 cm od bočných stien a iných kuchynských prvkov;
 • vedenia by sa nemali dotýkať stien stroja.

Kryt zariadenia nie je možné použiť ako stojan. Stroj nie je určený na dodatočné zaťaženie, čo môže viesť k vychýleniu, s následnými negatívnymi dôsledkami: korózia, zatuchnutý zápach.

Inštalácia zásuvky

Zodpovedná a dôležitá udalosť je pripojenie zariadenia k sieti. Samotná práčka ohrieva vodu, absorbuje 2,5 - 3 kW. Pre jeho výkon bude potrebné samostatné vedenie. V kuchyni je potrebné ďalšie zapojenie, trojžilový kábel s prierezom vodiča 2,5 mm². Ak je dom kŕmený tvrdou vodou, je potrebné zabezpečiť hrubší drôt.

Mali by ste si vybrať priemyselné typy káblov s tepelnou izoláciou. Odporúča sa vykonať tesnenie v stene, položiť drôt do ochranného zvlnenia. Zariadenie nesmie byť pripojené k elektroinštalácii, ktorá napája iné elektrické spotrebiče, ako je rúra, varná doska, chladnička. V paneli musí byť inštalovaný automatický a RCD (prúdový chránič).

Odborníci odporúčajú použitie vodotesných zásuviek a zástrčiek, ktoré vydržia ťažké zaťaženie, nedeformujú sa. Existujú možnosti vybavené samostatným chráničom RCD, ktoré vám umožnia chrániť automatický stroj pred skratom. Mali by byť inštalované vo vzdialenosti maximálne 90 cm od výrobku, so vzdialenosťou 60 cm od podlahy.

Inštalácia na základňu

Práčka je vhodne umiestnená na základni. K dispozícii sú otvorené modely so zásuvkami na skladovanie vecí, pracích práškov, domácich chemikálií. Odborníci však neodporúčajú ich používanie, zvyšuje pravdepodobnosť, že výrobok môže počas prevádzky spadnúť z podstavca. Ak nemôžete urobiť bez elementu, pri jeho používaní sa odporúča dodržiavať určité pravidlá:

 • Следует пользоваться заводскими подставками, изготовленными под конкретную модель, на них предусмотрены специальные крепления.
 • Стоит предусмотреть резиновые накладки для ног.
 • Pri pripájaní stroja k skrinke by ste mali dobre utiahnuť všetky skrutky, skontrolovať pevnosť spoja.
 • Je potrebné vytvoriť návrh na pripravenom, rovnocennom základe.
 • Niektorí remeselníci vybavia stojan vyrobený zo šrotu. Keď sú samo-vyrobené, je vysoká pravdepodobnosť, že jednotka bude šikmá.

Podlahové inštalácie

Zariadenie namontujte na pripravený železobetónový podklad. Ak sú v dome položené drevené podlahy, potom sa môžu ponoriť do vibrácií vytvorených práčkou a stať sa nepoužiteľnými. Pre bezpečné používanie prístroja, aby nedošlo k jeho zlomeniu, mali by ste pripraviť kvalitnú základňu. Na to potrebujete:

 1. Určite umiestnenie objektu.
 2. Odstráňte starú podlahu, ak má poter hrbole, drážky, odlupujúce sa - je potrebné zraziť.
 3. Povrch očistite od prachu a nečistôt.
 4. Položte vrstvu hydroizolácie.
 5. Nainštalujte a opravte majáky profilov.
 6. Maltu z cementového piesku hnette.
 7. Nalejte poter.
 8. Zarovnajte povrch s pravidlom.
 9. Keď betón vyschne, odstráňte majáky, zakryte dutiny roztokom.
 10. Po úplnom vysušení a zmrštení nainštalujte techniku.

Pripojenie k komunikácii

Spojenie s kanalizačnými komunikáciami je veľmi dôležitým bodom. Chyby môžu viesť k záplave, poškodeniu jednotky. Najprv sa pripojte na prívod vody. Na tento účel je odvádzaný z hlavného prívodu vody do automatického zariadenia, do ktorého je zapojený guľový ventil a slúži na reguláciu prietoku vody do práčky.

Žeriav by mal byť namontovaný na prístupnom mieste. Na konci prania je potrebné prekrytie. Ďalším krokom je inštalácia odtoku. Pripojte výstupnú hadicu dvoma spôsobmi:

 • Namontujte sifón so zásuvkou. Najjednoduchšia možnosť, ale musíte nahradiť staré element kanalizácie.
 • Hadicu vytiahnite priamo do stúpačky. Bude vyžadovať odbočku potrubia. Ak máte skúsenosti, práca môže byť vykonaná nezávisle, odpalisko bude lacné.

záver

V malých apartmánoch, v neprítomnosti voľného priestoru v kúpeľni, je v kuchyni inštalovaná práčka. Metóda má niekoľko pozitívnych a negatívnych bodov. Niekto kategoricky odmieta túto metódu, iní sledujú milióny vlastníkov takýchto bytov, využívajú každú príležitosť. Vzhľadom k širokej škále výrobkov, jednotka je ľahko maskovaný fasádou nábytku, takže to nepokazí dizajn miestnosti.

Zanechajte Svoj Komentár