Ako šiť vrece fazule vlastnými rukami

Praktický, pohodlný nábytok bol vždy cenený. Zdobí interiér domu, pomáha relaxovať po náročnom pracovnom dni. S postupnou popularizáciou rôznych štýlov v interiéri sa začali vytvárať špeciálne požiadavky na objekty. Okrem pohodlia by nemali odporovať zvolenému smeru v dizajne miestnosti, zodpovedať módu. A aj keď tradičné možnosti zostávajú pomerne populárne, bezrámové výrobky sú čoraz populárnejšie. Sú veľmi atraktívne, mobilné. Ak chcete, a prítomnosť šijacieho stroja, môžete ľahko šiť tašku na stoličku vlastnými rukami, vytvoriť pohovku, rozkladaciu pohovku alebo posteľ. Domáce modely budú stáť oveľa lacnejšie ako kúpené náprotivky.

Vlastnosti kresla

Bezrámové konštrukcie sa objavili v druhej polovici 20. storočia. Rýchlo získali uznanie, vstúpili do každodenného života mnohých ľudí. Absencia pevného, ​​objemného rámu je hlavným vrcholom výrobkov. V skutočnosti ide o veľké vrecia, ktoré majú túto štruktúru:

 1. Odnímateľné (externé) puzdro. Toto je "tvár" predmetného predmetu. Aplikujte prírodné látky, kožu, semiš na krajčírstvo. Jeho farba, tvar a veľkosť sa môžu líšiť.
 2. Vnútorný kontajner. Toto je funkčný prvok, ktorý drží plnivo. Je vyrobený z veľmi odolného materiálu, ktorý vydrží ťažké bremená. Je vybavená bleskozvodom, ktorý umožňuje úplné odstránenie, naplnenie sypkých materiálov v prípade zmrštenia.
 3. Plnivo. Použitie ako prírodné zložky vo forme fazule, pohánkových šupiek a umelých, napríklad polystyrénových pien, PVC granulátov.

Vak na stoličku poskytuje úplnú relaxáciu mnohým svalom. Je to celkom bezpečné a spoľahlivé, takže sa často inštaluje v detských izbách, bez toho, aby sa staralo o zdravie dieťaťa. Nachádza sa tiež v spálni alebo v obývacej izbe. Pri výbere špeciálnej tkaniny ošetrenej vodoodpudivými látkami sa hotové výrobky používajú na terase, v altánku, na záhrade, niektoré si ich berú na ryby, prírodu.

Výhody a nevýhody bezrámového kresla

Mäkký výrobok je vynikajúcou alternatívou k štandardným modelom. Je schopný vyzdobiť akúkoľvek miestnosť, zapadnúť do zvoleného štýlu. Pod váhou osoby, kreslo sa na špeciálny formulár, ktorý umožňuje osobe relaxovať čo najviac, tráviť čas pohodlne čítanie knihy, sledovanie vašich obľúbených televíznych programov, a socializácia s rodinou. Tento dizajn má množstvo pozitívnych vlastností, ale nie bez chýb. Medzi hlavné výhody patrí:

 1. Mobility. Hotový výrobok sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, často vybavenou špeciálnou rukoväťou umiestnenou na veku. To vám umožní ľahko pohybovať okolo bytu, presunúť ho alebo presunúť na iné miesto.
 2. Prínosy pre zdravie. Lekári odporúčajú používať bezrámové modely pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou. Vďaka schopnosti prijímať kontúry ľudského tela poskytuje produkt spoľahlivú podporu pre chrbticu.
 3. Bezpečnosť. Nábytok nemá rám, resp. Nemá ostré rohy, tvrdé časti, čo umožňuje inštaláciu do detskej izby.
 4. Environmentálna šetrnosť. Prírodné materiály používané na šijacie kryty, prírodné výplne, vám umožňujú vytvoriť produkt šetrný k životnému prostrediu.
 5. Jednoduchá starostlivosť. Vonkajší kryt sa ľahko čistí od akéhokoľvek znečistenia a v prípade potreby ho možno odstrániť a umyť v práčke.
 6. Trvanlivosť. Keď je poškodená, vonkajšia tkanina môže byť prešitá, ale nie je tam nič, čo by sa mohlo roztrhnúť.
 7. Atraktívny vzhľad. Originálna štruktúra a široký výber farebných paliet vám umožní vybrať si produkt, ktorý zodpovedá ľubovoľnému štýlu.
 8. Bezpečnostné podlahy. Neprítomnosť bodového zaťaženia umožňuje pohyb objektu pozdĺž podlahy bez toho, aby sa poškodil.
 9. Komfort a všestrannosť. Na takej stoličke môžu bez ohľadu na výšku a váhu úplne odpočívať všetci ľudia akéhokoľvek veku.

Nevýhody bezrámových konštrukcií zahŕňajú nasledujúce body:

 1. Hlavnou nevýhodou je drvenie plniva. Postupom času je potrebné vyplniť.
 2. Vonkajší kryt vyžaduje pravidelné čistenie a umývanie.

Pri inštalácii stoličky do detskej izby je potrebné dieťa monitorovať tak, aby nedošlo k náhodnému roztrhnutiu krytu, čo môže viesť k nepríjemným následkom čistenia rozsypanej suroviny.

Výber tkaniny pre kryt

Pred začatím práce na samoobsluhe by ste mali pochopiť typy tkanín, ktoré možno použiť vo výrobnom procese. Materiál musí spĺňať nasledujúce požiadavky:

 • atraktívny vzhľad;
 • vysoká pevnosť a hustota;
 • odolnosť voči opotrebeniu;
 • jednoduchosť starostlivosti.

Zvážte najobľúbenejšie suroviny používané na výrobu odnímateľného krytu:

 1. Bavlna. Vyznačuje sa trvanlivosťou, hygienou. Ide o prírodnú textíliu, ktorá nemá konkurenciu. Hotové výrobky môžu byť inštalované v detských izbách.
 2. Velúr. Je to čistá vlna s brúsenou tkaninou. Táto možnosť sa používa len doma.
 3. Faux semiš. Príjemný materiál na dotyk, ktorý vám umožní vychutnať si pohodlie. Je veľmi trvanlivý, odolný voči chemickému napadnutiu, časom nezmizne, nestráca svoje štrukturálne vlastnosti.
 4. Oxford. Jeho hustota závisí od hrúbky vlákna. Môže mať polyuretánový povlak, ktorý zabezpečuje odolnosť voči vode. Nie je to veľmi príjemné na dotyk. Táto možnosť je vhodná pre šitie uličných modelov, ako aj pre kaviarne, kancelárie, verejné inštitúcie.
 5. Faux kože. Nový typ umelej kože, ktorý nespôsobuje alergie, poskytuje dobrú priedušnosť, nemá nepríjemný zápach. Je veľmi ľahké sa o ňu starať, len utrite povrch vlhkou handričkou. Vďaka veľkému výberu farieb si môžete stoličku prispôsobiť takmer v akomkoľvek existujúcom štýle.

Na výrobu vnútorného obalu s použitím rôznych textílií. Odborníci odporúčajú použitie obloženia čelného skla (Taffeta 290). Je pomerne tenká, má jedinečnú schopnosť zachytávať vzduch, čo umožňuje produktu prispôsobiť sa parametrom konkrétnej osoby. Môžete tiež použiť satén, satén, bavlnu.

Výber výplne

Na šitie bezrámového vrecka na fazuľu vlastnými rukami môžete použiť rôzne plnivá. Každý materiál má určité vlastnosti. Niektoré sú pre alergie neprijateľné, iné sú príliš drahé, iné nie sú vhodné na použitie vo vonkajších podmienkach. Všetky existujúce druhy však možno rozdeliť do niekoľkých hlavných kategórií:

prírodné:

 1. drevené hobliny a piliny;
 2. hydinové perie;
 3. konské vlasy;
 4. vlna;
 5. pohánková šupka.

syntetický:

 1. polystyrénová pena;
 2. polypropylén;
 3. polyuretánová pena;
 4. hollofayber.

Praktické materiály:

 1. obilniny;
 2. fazuľa;
 3. seno, slama;
 4. papiera;
 5. kúsky peny;
 6. vata;
 7. staré oblečenie, textil.

K dispozícii je široká škála surovín, s ktorými môžete vyplniť bezrámový nábytok. Hlavná vec je, aby sa správna voľba tkaniny pre šitie kryt, cez ktorý použité plnivo nebude úniku.

O veľkosti kresla

Pri výbere optimálnych parametrov pre stoličku zvážte rôzne faktory. Po prvé, berú do úvahy výšku osoby, dostupnosť voľného miesta v miestnosti, kde bude výrobok umiestnený. Hlavné rozmery sú uvedené v tabuľke:

Vekové rokyVýška, cmPriemer, cmVýška cmveľkosťMiesto inštalácie
0-6< 1207095M (stredná)škôlka
6-18 + dospelí120-16085110L (veľké)Detská, spálňa, obývacia izba
akýkoľvek<18590120XL (veľký eXtra)Obývacia izba, spálňa
akýkoľvek> 185110140XXL (dvojitý veľký eXtra)Obývacia izba, spálňa

Obľúbené modely a krajčírske funkcie

Výrobcovia populárnych bin-begs ponúkajú obrovskú škálu svojich produktov. Môžu byť rôznych tvarov, veľkostí, farieb. Každá mäkká polstrovaná stolička dokonale zapadne do každého interiéru. Môžete si vyrobiť výrobok na svoj vlastný jedinečný vzor, ​​ktorý kombinuje v jednom kresle niekoľko druhov materiálov, originálne nápady.

Kreslo hruška

Na šitie takého modelu pomocou špeciálnych výkresov - často je to niekoľko klinov a guľaté dno. Aby sa šetrila hmota, vzory sú usporiadané kompaktne, čím sa úzka a široká časť približujú čo najbližšie.

Najprv zametajú a šijú spodné časti. Potom choďte na stranu. Jedna strana musí zostať. Výrobok sa obrátil a šil všetky švy znova, schmatol prídavky - to dá hruška stoličky silný vzhľad. Teraz šijú zips a šesťuholníkový vrchný detail.

Lopta na stoličky

Model je skôr ako mäkká pohovka ako stolička, pretože nemá chrbát. Sedadlo je stlačené pod váhou a je pohodlné pre osobu sediacu. Na šitie používame techniku ​​niekoľkých klinov. To bude trvať 6 bočných polien a 2 šesťuholník - dolná je dvakrát tak veľká ako horná. Všetky diely sú zametané a prešité. Vonkajší obal je doplnený suchým zipsom - šitý po obvode, upevnený v rohoch nitkovým krížom.

Šitie originálneho výrobku s maximálnou podobnosťou dizajnu s futbalom alebo basketbalom bude ťažšie. K tomu musíte vybrať materiál vhodných farieb a vyrezať niekoľko desiatok šesťuholníkov. Počet položiek bude závisieť od veľkosti polstrovanej stolice a osobných preferencií.

Stolička pokles

Konštrukcia výrobku pripomína predĺženú pohovku so zníženým operadlom. Na takejto stoličke bude pohodlne ležať. Univerzálny model vhodný pre dospelých i deti. Kompaktné rozmery vám umožnia mať kafe kdekoľvek v miestnosti.

Na rozdiel od predchádzajúcich možností vytvorte štýlové kúsky nábytku v zjednodušenom režime. Bude potrebné vyrezať a zošiť bočné časti, spodné, zadné, sedadlo. Topy môžu byť pripevnené alebo zviazané šnúrkou.

Krok za krokom workshop na šijacích stoličkách

Bezrámový dizajn stoličky vám umožní prispôsobiť ho všetkým potrebám a požiadavkám. S vlastnými rukami môžete vytvoriť pohodlné sedadlo pre dospelého alebo dieťa, nasmerovať operadlo do určitého uhla. Po výbere vhodného modelu, veľkosti a typu tkaniny môžete pristúpiť k výrobe stoličky. Všetky práce sa vykonávajú postupne, počnúc prípravou nástrojov a materiálov až po šitie štýlového nábytku.

Požadované materiály a nástroje

Prvým pokynom každej triedy Master je príprava nástrojov a materiálov. Ak chcete vytvoriť bezrámové puf so zadnou alebo mäkkou pohovkou, budete potrebovať nasledujúce položky:

 1. Handričkou. Vyžadujú sa dva typy hmoty - pre vnútorný kryt je hustý a priedušný, pre vonkajšie - čalúnenie je dekoratívne;
 2. Závit. Môžu byť upevnené iba konštrukčné prvky so zosilnenými vysoko pevnými vláknami s polyesterovým jadrom;
 3. Lightning. Aby boli kryty tesné, budete potrebovať dva zipsy, ťahač alebo špirálu;
 4. Šijací stroj. Urýchľuje proces šitia, poskytuje hladké, odolné stehy.
 5. Krejčí veľké nožnice, krieda. Pre pohodlné značenie a rýchle rezanie vzorov;
 6. Plnivo. Na podbíjanie vnútorného krytu sa často používa polystyrénová pena. Jeho množstvo závisí od veľkosti stoličky.

Vzor a poradie šitia

Každá bezrámová stolička s výplňou pozostáva z dvoch krytov približne rovnakej veľkosti. Farba a textúra spodnej časti nezáleží. Hlavnou požiadavkou je trvanlivý materiál. Vonkajší kryt by mal zapadnúť do vnútra miestnosti.

Najprv musíte urobiť vzory. Pre vás bude fungovať špeciálny papier s klietkou 2 - 5 cm, ktorý označí detaily podľa vopred premyslenej veľkosti pomocou formy, vyrežeme ju, nanesieme na hladkú tkaninu a vystrihneme kriedou. Šitie vrecka na fazuľu je veľmi jednoduché, prechádza niekoľkými fázami:

 • Prenášame vzory do tkaniny, strih;
 • Spojíme najväčší detail so stranami, šijeme, ponecháme priestor na zips na jednej strane;
 • Šiť guľaté dno, sedadlo. Upevníme zips a pripevníme;
 • V hornej časti vytvárame otvory pre výstup vzduchu a šijeme pohodlnú rukoväť;
 • Rovnakým spôsobom pripravujeme puzdro o niečo väčšej veľkosti už z dekoratívnej tkaniny.

Pri rezaní každého detailu vnútorného, ​​vonkajšieho krytu musíte ponechať niekoľko centimetrov na švoch.

Plniace plnivo

Výplň - posledná, rozhodujúca fáza vo výrobe fazolového vaku. Jeden z krytov musí byť naplnený 2/3 penovými guľami. Ihneď otočte vrecúško s výplňou v sáčku, a to najmä snahou vytlačiť granule rukami. Vzduch a neposlušné prvky rozptýlia biely sneh po celej miestnosti.

V tomto prípade pomôže papierový lievik alebo plastová fľaša bez dna a krku. Papier z albumu by mal byť zvinutý vo forme kužeľa, upevnený páskou alebo lepidlom a vložený do vrecka stoličky. Utiahnite zips. V hornej časti širšej časti položte vrecko s polystyrénovou penou, zafixujte a postupne nalejte obsah. Rovnakým princípom môžete použiť plastovú fľašu.

Vďaka jednoduchým činnostiam môžete rýchlo a bez straty naplniť stoličku ľahkými granulami. Táto metóda sa používa na naplnenie obsahu, keď guličky sedia a držia sa.

Obdĺžniková stolička zo starých džínsov

Nahromadené džínsy, ktoré zmizli z módy alebo sa jednoducho stanú zbytočnými, budú vynikajúcim materiálom na šitie pohodlnej obdĺžnikovej stoličky, ako v nasledujúcom kroku. Pre jednu pohodlnú pohovku budete potrebovať 6-7 nohavice, výplň, príslušenstvo pre strihanie a šitie.

Umyté časti oblečenia umývame do obdĺžnikov ľubovoľnej veľkosti, snažíme sa vytvoriť minimum odpadu vo forme hustých švov a vreciek. Fit kusy s výšivkou, spona. Žehlieme všetky kusy a ležíme na stole s malým prekrytím na sebe. Bude to vyzerať skvele v pevných plátne rôznych farieb, veľkosti, textúry.

My brúsime všetky smetanny detaily, ustupujúce od okrajov pár centimetrov, špeciálna dvojitá linka pre džínsy. Pripojte dve polovice, nasaďte spodok a vrch. V malom otvore vľavo umiestnime výplň a zatvoríme zipsom.

Ako sa starať o tašku stoličky

Bezrámové stoličky sa skladajú z dvoch krytov. Hornú časť je možné ľahko odstrániť a umyť, čo robí z mäkkých pufov veľmi praktické. Vrátenie elasticity a hustoty plniva môže byť jednoduché dosypkoy. Bude to musieť urobiť asi raz ročne. Starostlivosť o neštandardný nábytok má svoje vlastné charakteristiky:

 • I tie najmenšie škvrny na hornom kryte musia byť okamžite odstránené;
 • Pravidelné odlievanie plniva ušetrí deformácia a pretrhnutie pásu;
 • Nie je možné umiestniť ľahkú stoličku do blízkosti radiátorov, krbov, vykurovacích zariadení. Vysoké teploty nepriaznivo ovplyvňujú stav penových loptičiek;
 • Nie je možné použiť na čistenie stoličky, vankúše bieliacich kvapalín, štruktúr obsahujúcich amoniak, rozpúšťadiel;
 • Na umývanie vonkajšieho obalu je potrebné použiť prášky určené pre daný typ tkaniny, aby sa pozorovala teplota.

Ako si vybrať bean bag v obchode

Čalúnené kreslá vyrábajú rôzne tvary, farby, vzory. V závislosti od veľkosti a kvality použitých materiálov môžu byť rozdelené na rozpočtové, stredné a luxusné modely. Najčastejšie nakupované originálne kusy nábytku sú zo stredného cenového segmentu. Pri nákupe dbajte na nasledovné:

 • Handričkou. Hmota musí byť priedušná a dostatočne hustá;
 • Plnivo. Expandované guľôčky z polystyrénu sú povolené len vcelku, pretože uzemnené časti nedržia náklad a malé čiastočky prachu vychádzajú z čalúnenia a rozprestierajú sa po celom dome;
 • Veľkosť. Najvýhodnejšie parametre - výška - 130 cm, priemer - 90 cm, výška sedadla - 50 cm;
 • Vnútorné puzdro. Musí byť nutne nylon, hladký v celej štruktúre, musí mať vnútornú vrstvu odolnú voči vlhkosti;
 • Lightning. Dĺžka zipsu vonkajšieho obalu by mala byť najmenej 100 cm, vnútorná - 50 cm.

záver

Vak na stoličku je špeciálny kus nábytku. Samoobslužné príslušenstvo pomôže diverzifikovať interiér interiéru, naplní ho modernými módnymi trendmi. Ľahký bezrámový nábytok sa ľahko vyrába. Je pohodlné sedieť v akejkoľvek polohe kvôli vlastnostiam výplne, ktorá má formu tela. Mäkké poufs je fascinujúca, zaujímavá činnosť, s ktorou sa vyrovná aj irelevantná osoba.

Zanechajte Svoj Komentár