Veranda v krajine vlastnými rukami

Prítomnosť malej a krásnej verandy v vidieckom dome umožňuje majiteľom ľahko zorganizovať pohodlný odpočinok a vychutnať si svoju záhradu kedykoľvek počas roka. Ale aby bolo možné správne pripojiť taký objekt k hotovému domu, musíte vziať do úvahy veľa nuansy prípravy stránky. Je povinný a dodržiava prijaté stavebné predpisy. Pokyny, ktoré nám poskytneme na výstavbu uzavretej verandy vlastnými rukami, vám pomôžu ľahko postaviť pôvodnú budovu na predmestí. Taktiež odporúčame používať nápady na tvarovanie a vnútorné usporiadanie objektov. Pomocou rovnakých materiálov môžete ľahko postaviť verandu v rustikálnom štýle alebo v smeroch podkrovia a Provence. Využite užitočné informácie a odporúčania odborníkov a môžete ľahko doplniť svoj vidiecky dom štýlovou a praktickou miestnosťou pre rodinnú dovolenku.

Vlastnosti verandy

Pre správnu konštrukciu a následné usporiadanie hotovej verandy je potrebné brať do úvahy dôležité vlastnosti takýchto objektov. Medzi charakteristické vlastnosti takýchto rozšírení patria:

 1. Povinná prítomnosť strechy (na rozdiel od terasy, ktorou môže byť otvorená letná terasa bez strechy).
 2. Možnosť inštalácie samostatných dverí pre vstup alebo organizáciu vstupu z obytnej budovy.
 3. Stavba objektu ako pokračovanie domu (na rozdiel od terás a altánkov, ktoré môžu byť trochu odstránené z obytného objektu).
 4. Prípustnosť izolácie (pri organizovaní miesta zimných prázdnin alebo pri stavbe skleníka).
 5. Výber materiálu pre výstavbu, na základe vlastností domu, ku ktorému je veranda pripevnená (ideálnou voľbou je použiť identický typ, vzhľad a materiálové charakteristiky).

typy

Podľa podmienok pre výstavbu verandy sú rozdelené na vstavané a pripojené. Prvé sú postavené na spoločnom základe s domom. Táto možnosť zabezpečuje integritu dizajnu. Pripojenie verandy vyžaduje starostlivý výber optimálneho tvaru objektu, spôsobu jeho rozšírenia na obytný dom. Pokiaľ ide o konštrukčné prvky, moderné verandy možno rozdeliť do nasledujúcich kategórií:

 • otvorené (vlastne patria k terasám);

Nemajú zasklenie, a preto sa používajú výlučne ako letné rekreačné oblasti.

 • uzavretý.

Jedná sa o "skutočné" verandy, ktoré sú úplne presklené. V závislosti od zvolenej stavby objektu môžu mať sklenené steny, presklené dvere. Môžu mať tiež rám vyrobený z iných druhov materiálov a dodatočne vybavené oknami a dverami.

Materiály pre stavebníctvo

Pri stavbe verandy môžete použiť rôzne stavebné materiály:

 • tehla: umožňuje získať spoľahlivú konštrukciu, poskytuje jednoduchosť zasklenia;
 • drevo: cenovo dostupný materiál poskytujúci jednoduchú výstavbu jednoduchých a rafinovaných moderných budov;
 • penový blok: skvelý pre rýchlu výstavbu teplej verandy s presklením;
 • kov: používa sa na výrobu rámu, ktorý môže byť neskôr opláštený drevom, rôzne dosky (MDF, preglejka) a čalúnenie (obloženie stien, obklady);
 • sklo: plne sklenená (s rámom z dreva alebo kovu) veranda je vhodná na vytvorenie skleníka, príjemného priestoru pre celoročnú rekreáciu;
 • polykarbonát: skvelý na stavbu neštandardnej verandy, ktorá bude úplne alebo čiastočne transparentná.

Je možné kombinovať rôzne druhy materiálov, ktoré poskytnú najspoľahlivejšie a originálne rozšírenie chaty.

Veranda

Pred určením umiestnenia priľahlej verandy je potrebné zohľadniť jej vplyv na exteriér domu. Odporúča sa mať čo najvýhodnejšie rozšírenie: bez zatvárania esteticky atraktívnych častí fasády. Treba tiež pamätať na to, že pohľad z verandy by mal byť krásny a vytvoriť osobitný komfort odpočinku. Existujú nasledujúce možnosti umiestnenia verand:

 • predné (rozšírenie sa nachádza pred domom);
 • koniec (na strane verandy je druh pokračovania domu);
 • rohu (susedí s dvoma susednými stenami záhrady).

Okrem toho pri výbere staveniska je potrebné vziať do úvahy, že najlepšie (odporúčané odborníkmi) je východná strana domu. Voľba tejto strany alebo uhla poskytne krátke slnko zasiahnuté na verande počas dňa. Tým je možné dosiahnuť maximálne pohodlie pri jeho používaní.

Veľkosť konštrukcie

Pri určovaní optimálnej veľkosti pripojenej verandy stojí za to zvážiť jej umiestnenie. Možno bude veranda kombinovaná s verandou. V tomto prípade by mala byť o niečo menšia ako fasáda so vstupnými dverami. Inak bude exteriér domu a nebude viditeľný vôbec. Najlepšou možnosťou by bolo samostatné pripojenie takéhoto objektu. Preto sa nebude používať denne (na vstup a výstup z domu), ale len na rekreáciu a príjem hostí. Šírka verandy by mala byť viac ako 1,8 m. V opačnom prípade sa ukáže, že je príliš úzka a bude nevhodná pre pohodlný tráviaci čas. Najobľúbenejšie sú rozšírenia o rozmeroch cca 4x5 alebo 5x5 metrov. Na takejto platforme si môžete zariadiť iný nábytok a dokonca vykonať jeho podmienené zónovanie (samostatne zostaviť stôl na jedlá, oddelene umiestniť priestor na čítanie a relaxáciu s rodinou). Pokiaľ ide o tvar budovy, môže to byť nasledovné:

 • polkruhový;
 • štvorec;
 • obdĺžnikový;
 • trojuholníkový;
 • polygonálne.

DIY Manipulačné stupne

Pred priamou stavbou verandy by majitelia mali plne zvážiť jeho dizajn, tvar a veľkosť. Najvhodnejšie je stavať polkruhové konštrukcie z polykarbonátu. Budovy s inými formami môžu byť postavené z akéhokoľvek stavebného materiálu. Je pravda, že je potrebné mať na pamäti, že vybudovanie mnohouholníka vlastnými rukami bez prítomnosti stavebných zručností je nepravdepodobné, že bude reálne. Pokiaľ ide o dôležitú prípravnú fázu, potom by sa to malo pripísať získaniu povolenia. To znamená, že 3-4 mesiace pred začiatkom výstavby je potrebné začať pripravovať dokumenty (projekty, výkresy, vyhlásenia vlastníka a písomný súhlas všetkých ostatných obyvateľov domu). Vydanie stavebného povolenia Vám umožní okamžite pristúpiť k nákupu materiálu a stavbe objektu. Nižšie sme preskúmali hlavné etapy výstavby uzavretej drevenej verandy.

Nadačný prístroj

Pre pevné verandy (z kovových konštrukcií alebo tehál), ktoré budú presklené, potrebujete pásový základ. V našom príklade sa uvažuje o konštrukcii drevenej ľahkej verandy, takže pod ňou môžete vytvoriť jednoduchšiu - stĺpcovú základňu. DIY práca sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Oblasť, kde sa bude rozšírenie nachádzať, sa zúčtuje a vyrovnáva.
 2. Jámy vykopané aspoň 1 m hlboko (nemali by byť menšie ako hĺbka základu pod domom). Jamky by mali byť umiestnené v rohoch predĺženia. Medzi rohovými prvkami pre veľkú verandu je vytvorenie pomocných podpier. Budú umiestnené vo vzdialenosti 50-60 cm od seba. Veľkosť jamiek by mala byť 1,5-krát väčšia ako veľkosť dreva, čo bude stĺpcovou podperou. Pre rezivo s prierezom 200 mm je potrebný otvor so šírkou 300 mm.
 3. Na dne každej jamy sa naleje vrstva sutiny a piesku.
 4. Tyč je ošetrená antiseptickou impregnáciou. Potom každý pilier (časť, ktorá bude v zemi) je potiahnutý tmelom a potom zabalený niekoľkými vrstvami strešnej krytiny.
 5. Betón sa leje do jam, inštaluje stĺpiky.
 6. Prázdny priestor od okraja jamy k stĺpu je vyplnený rozbitými tehálami, štrkom alebo sutinami. Každá zásyp 15-20 cm podlieha podbíjaniu.
 7. Vyčnievajúce časti stĺpikov sú zarovnané vodorovne: vyrezané podľa označených majákov.

Konštrukcia rámu

Aby bolo možné vybudovať spoľahlivú verandu správne, je potrebné pred položením rámu položiť kus strešnej krytiny na vrchole každého stĺpika stĺpového základu. Spodná páska je vyrobená z dreva s prierezom 10x10 cm, do ktorého sú vyrezané drážky na inštaláciu vertikálnych podpier. V rohoch by sa mali vytvoriť spojenia v polovici stromu. Po položení dreva na nosné stĺpiky sa upevnenie vykonáva pomocou kovových rohov a konzol. Rohové spojenie v polovici stromu je navyše upevnené klincom. Inštalácia zvislých podpier v už pripravených drážkach. Okrem toho môžu byť tiež upevnené kovovými rohmi alebo sponami. Treba mať na pamäti, že výškový rozdiel vertikálnych podpier by mal byť okolo 50 cm, čím sa zabezpečí jednoduchosť správneho sklonu strechy. Ďalej je inštalovaná vodorovná tyč pri montáži okien a dverí. Pred inštaláciou horného obloženia je potrebné, aby v ňom boli drážky pozdĺž zvislých podpier. Na opačnej strane postroja sa strihajú drážky pre krokvy. Majte na pamäti, že pre krokvy sa použije prierez 10x20 cm a tieto prvky by sa mali umiestniť vo vzdialenosti 50 cm a tá časť horného obloženia, ktorá susedí s domom, je navyše upevnená kotvami. To umožní bezpečné upevnenie na stene bytového domu.

Strešná konštrukcia

Správne usporiadanie strechy nad verandou pomôže vytvoriť spoľahlivý strešný systém a správny výber pomocných strešných prvkov. Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je to, že strecha domu a strecha verandy by mali byť rovnaké. V opačnom prípade sa stratí estetická príťažlivosť rozšírenia. Pred položením strechy je potrebné vykonať nasledovné práce:

 • Krokvy sú nainštalované: musia byť vložené do vopred pripravených drážok horného obloženia a dodatočne upevnené pomocou konzol.
 • Kladie sa paropriepustný valcový materiál.
 • Parozábrana je pribitá s koľajničkami (debnami) cez krokvy.
 • Inštalácia proti-mriežky (priečne koľajnice).
 • Ďalej je odkvapový pás namontovaný (na koľajnici protiprúdovej mriežky) a dolný prechod je inštalovaný (upevnený na stene, na ktorú bude strecha nadväzovať).
 • Inštalácia kovových dlaždíc, bridlice (ako možnosti rozpočtu). Pod šindľom na vrchu debien budete musieť vyplniť preglejky listov. A až potom vykonajte inštaláciu šindľov.
 • Poslednou fázou bude inštalácia hornej spojovacej tyče (pod ňou sa odporúča vložiť ruberoid). To nielen "ozdobiť" strechu a urobiť prechod zo steny domu na strechu verandy hladké, ale tiež vám umožní zabrániť zrážky z úniku do rozšírenia.

floorboarding

Poslednou fázou práce bude podlaha zariadenia. Práca bude vyžadovať tyč s prierezom 5x10 cm, ktorá je namontovaná vo vnútri spodného obloženia. Upevnenie prvkov sa vykonáva pomocou kovových rohov alebo konzol. Vzdialenosť medzi priľahlými lagmi by nemala byť väčšia ako 1 m. Optimálna vzdialenosť pre malú verandu je 50 cm. Dosky sú pripojené k guľatine priečne, čo vám umožní vytvoriť pevný základ a poskytnúť možnosť inštalovať do rozšírenia akéhokoľvek nábytku. Na hornej strane podkladu je položená čistá podlaha z podlahovej dosky alebo špeciálnej palubovky. Takéto prvky majú systém spoja s drážkou a tŕňom. Povrchová úprava podlahy je položená priečne hrubá. Pre spojenie susediacich dosiek sa odporúča opatrne zaklepať prvky, ktoré sa majú spojiť pomocou gumového kladiva.

Výber zasklenia

Pôvodne by majitelia mali určiť, na aký účel budú používať verandu. Ak je jeho účel odpočinok v lete, potom studené zasklenie bude najlepšou voľbou. Ale pre vykurované priestory, ktoré sa budú používať aj v zime, sa odporúča vykonávať teplé zasklenie. To zabezpečí uchovanie tepla a umožní vám ľahko udržiavať požadovanú teplotu. Je pravda, že inštalácia teplého zasklenia by sa mala vykonávať len na pevnom podklade (napr. Tehle). Pokiaľ ide o formát zasklenia, môže to byť nasledovné:

 • s hliníkovým profilom;

Hliníkové panely a okná vám umožnia chrániť predĺženie pred vetrom a zrážkami a zároveň obmedziť výhľad na minimum.

 • s drevenými rámami;

Zaujímavejšia možnosť, ktorá vám umožní získať pôvodnú verandu. Pravda, drevené rámy budú vyžadovať komplexnejšiu starostlivosť, vrátane pravidelného spracovania materiálu impregnáciou, lakom alebo voskom.

 • bezrámové zasklenie.

Na rozdiel od predchádzajúcich možností, neobsahuje vertikálne rámy, preto umožňuje získať maximálny pohľad na stránku z verandy. Okuliare s týmto usporiadaním sú inštalované v hornom a dolnom vodítku. Sklenené tabule na vodidlách sa môžu pohybovať pomocou valčekov. Je pravda, že táto možnosť patrí medzi najdrahšie.

Pre náš príklad ideálne prevedenie zasklenia s hliníkovými profilmi alebo drevenými rámami.

Povrchová úprava a použité materiály

Na dosiahnutie atraktívnosti interiéru verandy nie je vôbec ťažké, ak premýšľate o detailoch jeho dizajnu. Treba mať na pamäti, že stena domu, ku ktorej bude budova priliehať, nebude dokončená, ale môže byť doplnená len dekorom a lampami. Medzi najvhodnejšie materiály pre dekoráciu interiéru patria:

 • drevo (obloženie, eurolining, doska): dobré riešenie pre vytvorenie pohodlných podmienok pre zvyšok celej rodiny;
 • kameň (umelý, prírodný): vhodný na prísnejšie tvarovanie budovy, môže byť pripevnený len na pevný podklad;
 • vinylové panely (pre dlaždice, kameň, drevo, obklady stien): zabezpečia vytvorenie moderného interiéru, ľahko sa inštalujú a vďaka svojej nízkej hmotnosti môžu byť pripevnené k akémukoľvek základu;
 • farba (na maľovanie drevených alebo tehlových stien po hrubovaní a konečnej úprave): obyčajné farby alebo zmesi s vločkami, trblietkami, látkovým efektom sa ľahko používajú a pomôžu ľahko ozdobiť akúkoľvek verandu.

Populárne štýly pre zdobenie verandy

Je veľmi ťažké vybrať najlepší štýl pre dizajn priloženej verandy, vzhľadom na ich rôznorodosť. O niečo ľahšie je hľadanie perfektného smeru, ktorý vám pomôže dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Hodnotenie štýlovej prezentácie domu. Exteriér verandy by mal byť identický so štýlom domu. Interiér sa však dá robiť úplne iným smerom.
 2. Vzhľadom na zložitosť implementácie. Zvolený smer môže vyžadovať použitie len určitého typu materiálu alebo vyžaduje ich komplexné spracovanie, tvarovanie. Je potrebné pamätať na takéto nuansy, aby sa nezmenil zvolený smer v procese dokončovania rozšírenia.
 3. Ponúka následnú údržbu verandy. Ak si ponecháte pôvodný interiér nie je príliš náročná úloha, potom zachovanie atraktivity exteriéru môže vyžadovať veľa času a úsilia od majiteľov. Prítomnosť vyrezaných prvkov, kovových a drevených vložiek tak povedie k potrebe pravidelnej obnovy alebo údržby súčasného stavu.

Rustikálny štýl

Ideálna možnosť dizajnu pre verandu pripojenú k drevenému domu je rustikálna. Vonku by mal byť obalený drevom. Na zdôraznenie štátnej príslušnosti dizajnu sa odporúča rámovať (najlepšie v drevených rámoch) vyrezanými platňami. Vnútri je tiež potrebné dokončiť drevo. Na doplnenie štýlu pomôže inštalácia hrubého dreveného nábytku. Dobrou náhradou za tieto výrobky bude prútený jedálenský stôl, stoličky, pohovka. Malý stojan bude vyzerať harmonicky. Interiér môžete doplniť starými svietnikmi, párom malých kobercov alebo jedným kobercom (vhodnejším na uzavreté predĺženie). Na gauči alebo stoličkách, stoličkách sa odporúča usporiadať prikrývky. Na stenách môžete zavesiť niekoľko políc s tematickým dekorom.

Skutočné kachle, ktoré budú majitelia používať na varenie, sa stanú lakonickým doplnkom štýlu.

moderný

Vykonávať dizajn verandy v modernom štýle je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Hlavnou požiadavkou na vytvorenie dizajnu je jednoduchosť a stručnosť. Najjednoduchší spôsob, ako realizovať štýl v polykarbonátových a sklenených budovách alebo budovách s kovovými rámami. Pre zabezpečenie predĺženia sa odporúča zvoliť nábytok s prísnymi geometrickými tvarmi v šedej, čiernej farbe. Alternatívou k tomu môžu byť stoličky s prúteným chrbtom a sedadlom, jednoduchý rám. Povrchová úprava budovy môže byť úplne monotónna alebo môže obsahovať menšie vzory (v tomto uskutočnení je lepšie maľovať steny). Kompetentne dopĺňa dizajn s niekoľkými závesmi padajúcimi na podlahu, živými rastlinami v kvetináčoch alebo niekoľkými živými lezcami v jednoduchých nádobách. Vankúše, rozložené na stoličkách a pohovke, doplnené jednoduchými kučeravkami, budú tiež vhodné. Prijateľné farebné prevedenia - svetlosivá, svetlozelená, biela so žltým, zlatým, zeleným postriekaním. Текстиль рекомендуется подбирать в белом, желтом, зеленом, лиловом цвете.

Античный

Создать античный дизайн пристраиваемой веранды довольно сложно и дорого. Treba tiež vziať do úvahy, že takáto stavba bude môcť harmonicky vyzerať len so svetlým exteriérom bytového domu, ktorý je tiež doplnený stĺpmi a starožitným dekorom (napr. Hlavné mestá, omietky na verande). Veranda postavená v tomto smere bude otvorená. Ako nosné prvky strechy budú stĺpy. Medzi nimi bude kamenné zábradlie s zábradliami. Ako štýlový doplnok je možné nainštalovať bielu pohovku alebo pár bielych stoličiek a sklenený okrúhly stôl. V tomto štýle bude vhodný pár ľahkých podstavcov a lavička na pouličné osvetlenie. Je pravda, že takýto nábytok s otvoreným predĺžením je lepšie čistiť na zimu v domácnosti. alebo dom. Výsadba okolo verandy horolezcov pomôže doplniť smer. Štýl a priesvitné biele záclony sú dobre zdôraznené.

minimalizmus

Hlavnými požiadavkami na pripevnenú minimalistickú verandu sú jednoduchosť, stručnosť a maximálne využitie prvkov s jednoduchými geometrickými tvarmi. To je v tejto verzii bude vyzerať veľmi bezrámové zasklenie. Ale majitelia môžu tiež vytvárať panoramatické okná s tenkými čiernymi alebo sivými profilmi. Na ochranu pred slnkom sa odporúča zavesiť rolety alebo rímske rolety. Nábytok pre smer by mal byť vybraný s minimálnym dekorom. Napríklad to môže byť pár ratanov alebo moderné plastové stoličky bez dekorácií. Môžete ich nahradiť monochromatickou svetlošedou alebo svetlo fialovou pohovkou s jednoduchými podrúčkami. Pravda, čalúnený nábytok môže byť ozdobený pohovkami v monofónnych vankúšoch. Jednoduchý plastový alebo sklenený stôl pomôže vyplniť miesto odpočinku. Dvojica políc sa harmonicky zmestí do vytvoreného interiéru, na ktorom budú inštalované živé kvitnúce rastliny alebo sukulenty.

Provence

Urobiť veranda v štýle Provence je pomerne jednoduchá, vzhľadom na jednoduchosť implementácie tohto smeru. Takže vonku môže mať predĺženie svetlý povrch akéhokoľvek materiálu. Zostáva však žiaduce použiť na konštrukciu dreva a jeho následné farbenie v bielej alebo krémovej farebnej schéme. Vo vnútri je tiež možné maľovať steny vo svetlých pastelových farbách. Na verande sa odporúča inštalovať večeru (alebo konferenčný stolík s kreslami, pohovkou) v pastelovo modrej, svetlej fialovej alebo svetlozelenej farbe. Inštalácia políc na čerstvé kvety a drobné suveníry pomôžu doplniť smer (aj keď je lepšie, aby sa umiestnili na otvorenú verandu - dekor bude znečistený príliš rýchlo). Niekoľko podstavcov s kvetináčmi so živými rastlinami nebude ani zbytočné. Monochromatické svetlé záclony alebo bielizeň s nenápadným kvetinovým vzorom sú ideálne pre okná.

Interiér má otvorenú verandu

Výstavba otvorenej verandy je o niečo jednoduchšia ako vybudovanie uzavretej prílohy. Absencia zasklenia umožňuje postaviť objekt so svetlými stenami. Za zmienku však stojí aj niekoľko dôležitých prvkov vnútorného usporiadania týchto budov:

 1. Spoľahlivosť podlahy. Konštantné prenikanie zrážok, vystavenie vysokým aj nízkym teplotám, slnečnému žiareniu vyžaduje výber najodolnejšieho materiálu. Môže to byť doska alebo hrubá drevená podlaha s kamennými alebo protišmykovými dlaždicami.
 2. Mobilita inštalovaného nábytku. Aby sa predišlo poškodeniu nábytku v zime, pomôže jeho uskladnenie v vidieckom dome alebo v špeciálnej domácnosti. výstavbe. Najlepšie je dávať prednosť ľahkému prútiu, skladacím modelom alebo modelom z vysoko kvalitného plastu.
 3. Povinnosť oplotenia a strechy. Na rozdiel od terás, ktoré nemajú ani zábradlie ani strechu, musí veranda obsahovať tieto prvky. Preto by sa majitelia mali starať o kvalitnú ochranu otvoreného priestoru pred zrážkami, ako aj vytvoriť čo najbezpečnejšie podmienky pre jeho využívanie.

Zábradlia a ploty pre verandu

Prítomnosť takýchto oddeľovačov ako zábradlia vám umožňuje plne chrániť verandu a pomôcť pri jej dizajne. Pre oplotenie môžete použiť rôzne koľajnice:

 • drevené (s vytesanými zábradliami alebo hrubými doskami pribité dovnútra);
 • kameň (táto možnosť je vhodná pre elegantný štýl verandy, ale vyžaduje veľké výdavky);
 • kovové (moderné chrómové alebo kované ploty harmonicky dopĺňajú predĺženie);
 • sklo s kovovými držiakmi (vynikajúce riešenie pre špičkový dizajn);
 • tehla (pomôže vytvoriť dobrý plot, ktorý bude vizuálne zdôrazňovať spoľahlivosť celej verandy).

Uistite sa, že sa postarať o inštaláciu zábradlia v blízkosti schodov, ak existuje, bude namontovaný. Dodatky pomôžu nielen zdôrazniť celkový dizajn budovy, ale zároveň zaručujú bezpečnosť pohybu schodov vlastníkov a ich hostí.

výsadba zelene

Otvorenú verandu si jednoducho nie je možné predstaviť bez živých rastlín. Dajú mu originálny vzhľad, zdôraznia komfort odpočinku v prílohe. Pre zelený dizajn objektu možno použiť rôzne spôsoby záhradníctva:

 • usporiadanie kvetov v kvetináčoch (ako aj kvetináče a vázy, kvetinové koše) vo vnútri verandy;
 • Výsadba kríkov a vysokých kvetov po obvode základne verandy;
 • výsadba v blízkosti verandy horolezcov (môžu vetrať pozdĺž zábradlia);
 • montáž obdĺžnikových nádob (plastových alebo drevených) na zábradlie;
 • inštalácia viacerých políc alebo políc pod stenu domu, ku ktorému bola veranda pripevnená, a montáž malých kvetináčov na ne;
 • visí v okenných otvoroch hrnce s horolezeckými kvetmi.

Vlastnosti interiéru uzavretej verandy

Usporiadanie uzavretej verandy je veľmi zaujímavá úloha. Prítomnosť zasklenia poskytuje vysoko kvalitnú ochranu životného prostredia pred zrážkami, vetrom, chladom. Preto má zariadenie uzavreté rozšírenie s nasledujúcimi funkciami:

 • Možno ju doplniť krbom, sporákom alebo grilom.

Správne usporiadanie výfukových plynov, špeciálne vybavenie vybavenej časti podlahy vám umožní inštalovať na verandu podobné predmety na varenie alebo vizuálnu úpravu predĺženia.

 • Môže byť vybavený vykurovacím systémom.

Vykonávanie vykurovacích batérií na uzavretej verande umožňuje aj v tých najťažších mrazoch obdivovať výhľad na vašu záhradu z okna verandy.

 • Umožňuje vytvorenie akéhokoľvek prostredia.

Na uzavretej verande (podľa stavebných noriem pre jej konštrukciu a strop) si môžete dať aj ten najdrahší a neobvyklý nábytok. Napríklad moderné rohové sedacie súpravy, závesné stoličky alebo kakaové stoličky, knižnice, bary atď.

Výber a montáž dverí

Vybavenie uzavretej verandy dverami pre vstup vyžaduje kompetentný výber modelu. Ak bude prístup k prístavbe vykonaný z domova, je potrebné pripraviť bránu pred jej výstavbou a potom nainštalovať krabicu a dvere. Môže mať akékoľvek parametre a to kov, drevo alebo sklo. Ak chcete vstúpiť na verandu zo záhrady, budete musieť nainštalovať sklenené dvere. Bude harmonicky dopĺňať exteriér objektu. Zároveň na dizajn skla vo dverách a oknách by mala byť rovnaká. Možné modely zahŕňajú:

 • hojdačka;

Lacné dvere, ktoré sa otvoria vo vnútri nadstavby alebo vonku - v záhrade. Mínus výrobkov je oblasť, ktorú zaberá vnútro verandy (ak sa otvárajú smerom dovnútra). Môže mať rôzne formy - obdĺžnikové, klenuté.

 • posuvné.

Zaberajú minimum priestoru a budú môcť slúžiť majiteľom na dlhú dobu. Na rozdiel od toho môže mať hojdačka iba obdĺžnikový tvar. V závislosti od inštalovaného mechanizmu sa môžu po miernom zdvíhaní pohybovať smerom von a skĺznuť krídlo do konštrukcie. K dispozícii sú tiež posuvné dvere, ktoré sa pri otvorení harmoniky sklopia.

Výber nábytku

Ak je v otvorenej verande potrebné položiť extrémne ľahký nábytok, ktorý sa dá ľahko odstrániť v jesenno-zimnom období do stodoly alebo do samotného domu, potom pre priložené prílohy si môžete vybrať ľubovoľnú sadu nábytku. Užitočné pre usporiadanie uzavretej budovy budú:

 1. Jedálenský stôl a stoličky alebo konferenčný stolík a nízke stoličky, lavičky. Umožní vám pohodlne stráviť dovolenku s rodinou a hosťami.
 2. Pohovka a kreslá. Poskytnite maximálny komfort kedykoľvek.
 3. Knižnice a regály. Stanú sa praktickým doplnkom k prístavbe používanej ako pôvodná obývacia izba alebo plnohodnotná knižnica.
 4. Stojany. Pomôžu vám krásne stvárniť verandu, vhodnú na uloženie kníh a časopisov, usporiadanie váz s živými rastlinami.
 5. Police. V obvyklej verande vhodné pre skladovanie riadu, knihy, dekor. V skleníku možno použiť na usporiadanie kvetináčov.

Osvetlenie a osvetlenie pre verandu

Použitie dvoch možností osvetlenia pomôže doplniť konštrukciu tŕňa a vytvoriť správne osvetlenie. Napríklad strop a stena, strop a osvetlenie. Ako reflektory pre strop môžete použiť bodové nadzemné, zavesené alebo zabudované zariadenia. Ich jednoduchá výmena je LED pásik, namontovaný po obvode stropu. Zároveň osvetľovanie verandy a zdôrazňovanie krajinnej architektúry pred ňou pomôže pri montáži pouličných svietidiel na zábradlie (pre otvorenú výstavbu). Na ulici ulice girlandy môžu byť umiestnené na kríky rastúce pred verandou. Elegantný diskrétny girlandu možno upevniť pod oknom uzavretej budovy. Zaujímavou možnosťou by bola inštalácia nástenných svietidiel na stenu, ku ktorej bola pripevnená veranda. Na vytvorenie neštandardného osvetlenia sa odporúča umiestniť samostatné svietidlá na podstavce, stôl, stojan alebo na montáž stropného lustra.

V prítomnosti schodiska je potrebné ho doplniť osvetlením. Pri každom kroku umiestnite napríklad malé iluminátory alebo ich namontujte do stúpačiek. K zábradlí schodiska môžete tiež pripevniť malý girlandu alebo LED pásik.

Ako si vybrať záclony pre otvorené verandy

Ak môžete zavesiť všetky závesy na krytú verandu s presklením, odporúča sa vybrať lacné modely s otvoreným rezom pre otvorené predĺženie. Kvôli účinkom zrážania bude potrebné časté pranie konštantného prachu z tkaniny. A prítomnosť rôznych záhybov (ako v rakúskom alebo francúzskom) povedie k hromadeniu prachu a nečistôt. Preto sa odporúča vybaviť otvorenú verandu jedným z nasledujúcich typov záclon:

 • klasické (dlhé rovné alebo s malými zvislými vlnami);
 • valiť;
 • roman;
 • Japonský (rovný, fixovaný v špeciálnych sprievodcoch);
 • Skladaný (s veľkou harmonikou).

Na otváranie a zatváranie sú rozbaľovacie lopatky zvyčajne doplnené cvočkami. Okrem tkaninových vzorov sa na uzavretie otvorov často používajú PVC obliečky. Pomôžu chrániť verandu pred vetrom a dažďom, ale nedovolia, aby sa vnútorný priestor rozšírenia skryl pred slnečným svetlom. Okrem toho, s plne uzavretými oknami PVC v lete na verande vytvorí efekt skleníka.

Možnosti usporiadania verandy

Dokonca aj otvorená veranda s náležitým usporiadaním môže byť znovu vybavená a vytvorila si ďalšiu miestnosť doma. Napríklad na neglazovanej platforme môžete usporiadať skutočnú kuchyňu (s konvenčným sporákom, ohniskom alebo elektrickým sporákom z domu). Tiež, keď je inštalovaný na verande jedálenskej skupiny, môže byť použitý ako plnohodnotná jedáleň. Pre uzavreté rozšírenia sú možnosti pre opätovné vytvorenie ešte väčšie:

 • zimná záhrada: v prítomnosti vykurovacieho systému je možné v malej budove zorganizovať vynikajúci skleník s miestom na odpočinok pre domácnosť;
 • knižnica: knižnica a stoličky alebo pohovka, ktoré vám pomôžu zorganizovať skvelé miesto na čítanie;
 • súkromná kancelária: práca v kancelárii s výhľadom do záhrady bude zárukou rýchleho a jednoduchého vykonávania akýchkoľvek úloh;
 • detská herňa pre deti: na požiadanie, na verande, môžete nielen vytvoriť detský kútik, ale aj inštalovať stropné hojdačky;
 • spoločenská miestnosť pri kúpeli alebo krytý bazén: rozšírenie malej presklenej vykurovanej miestnosti pomôže vytvoriť neštandardnú oddychovú miestnosť pre rodiny a hostí.

záver

Pred pripojením verandy k letnému domu je potrebné preštudovať si všetky informácie o vlastnostiach stavby takéhoto objektu a požiadavky na priamu výstavbu. Na žiadosť majiteľov si môžete postaviť verandu z rozpočtových materiálov alebo môžete začať budovať odolné a spoľahlivé rozšírenie z drahších surovín (napríklad môžete stavať zrubový dom namiesto zvyčajného dreveného rámu). Z hľadiska veľkosti, tvaru a vlastností zasklenia je tiež vhodné vybrať si najziskovejšiu a praktickú možnosť. V našom článku sme podrobne opísali všetky fázy budovania jednoduchej verandy a poukázali na skutočné výhody a nevýhody rôznych typov budov. Pomocou tipov a odporúčaní, môžete nielen ľahko vybudovať krásnu verandu, ale tiež urobiť originálnu ďalšiu oddychovú miestnosť z nej.

Zanechajte Svoj Komentár