V akej výške zavesiť kuchynské skrine

Nad pracovnou plochou kuchyne sa zvyčajne nachádza dlhý rad horných skríň. Pri použití spodných políc hornej vrstvy by nemali byť žiadne problémy, ale je ťažšie komunikovať s hornými. Nízke osoby musia často stáť na stoličke, aby sa dostali predmety z hornej police. Avšak, správne plánovanie tejto oblasti kuchyne sa vyhnúť takým nepríjemnostiam. Ak je správne vypočítať výšku, potom len objekty v blízkosti zadnej steny najvyššej police budú ťažko dosiahnuteľné pre nízku hostesku. Mnohé krajiny tiež vyvinuli systémy noriem o tom, ako vysoko zavesiť kuchynské skrine. Tvoria sa viac ako jeden rok a zohľadňujú rôzne vlastnosti kuchynských zariadení. Malá výška horných skriniek môže byť kompenzovaná. V tomto pláne budú užitočné hlboké varianty horných častí a priestranné nižšie podstavce. Ďalšou alternatívou k vysokým baldachýnom je otvorené úložisko medzi vrchnou časťou headsetu a stropom.

Základné pravidlá a normy pre upevňovaciu výšku

Pod výškou nástennej skrinky sú 2 indikátory: vzdialenosť od podlahy k spodnej polici a horná úroveň umiestnenia. V GOST sú presné odporúčania, je však jednoduchšie vybrať parametre sami. Stavebné normy sa líšili v rôznych časoch, takže musíte „počítať“ s vlastnosťami priestorov, najmä s výškou stropu. Pri rozhodovaní o výške kuchynských skriniek je potrebné zvážiť 3 hlavné faktory.

V prvom kroku sa berie do úvahy vymenovanie stánkov: môžu sa v nich nachádzať špeciálne moduly. Druhým bodom je umiestnenie: nad dolnou vrstvou alebo nad voľným priestorom. Všetky tieto výpočty sú však zbytočné, ak neberiete do úvahy výšku osoby pracujúcej vo varení. Z hľadiska dizajnu je jednoduchšie inštalovať štandardný nábytok - úspešne sa zmestí do priestoru.

Veľkosti a výška spodných skríň

Gosstandard zabezpečuje výšku umiestnenia spodného okraja nástenných skriniek na úrovni 135-150 cm, ak sú namontované nad podlahou. Spodné podstavce sú vždy zapustené a ich výška zodpovedá rastu majiteľov. Zvyčajne je výsledok asi 85 - 95 cm, vzdialenosť medzi vrchnou časťou spodnej vrstvy a spodným okrajom vrchnej časti je vo väčšine prípadov medzi 45 - 60 cm a je neprijateľné ponechať menej ako 45 cm. Tento interval (45-60 cm) je normálna vzdialenosť pre zásteru pracovnej plochy v kuchyni. Na tomto mieste by malo byť miesto pre domáce spotrebiče, ako je multicooker, mikrovlnná rúra, kuchynský robot. Ak je zásoba na spodnom riadku príliš malá, môže osoba pri umývaní riadu naraziť hlavou. Pre pohodlie vysokých, vzdialenosť môže byť väčšia ako 60 cm.V prípade, že výška majiteľov je veľmi vysoká, potom spodné a horné rady nábytku sú kúpené oveľa vyššie.

Štandardné rozmery spodných skríň:

 1. Výška - 80-95 cm.
 2. Hĺbka - 50-70 cm.
 3. Šírka (jednej sekcie) je 35 - 80 cm, existujú však úzke varianty, napríklad držiaky na fľaše.

Čím hlbšia je časť náhlavnej súpravy, tým nižšia by mala byť vrchná časť.

Výška od podlahy

Bez ohľadu na to, či sa jedná o nižšiu vrstvu skriniek, alebo nie, existuje univerzálne pravidlo pre umiestnenie spodného okraja nástenných skriniek - malo by byť asi 5-7 cm pod úrovňou ramien, v tomto prípade má zmysel vypočítať priemer pre všetkých dospelých. Ak chýba spodná vrstva, potom výška spodného okraja na úrovni 130-135 cm vám umožní odstrániť príslušenstvo z horných políc bez akýchkoľvek prekážok. Odhaduje sa, že milenka priemernej výšky (160-170 cm) v stojacej polohe bude vhodná na použitie skrinky vo výške 1300-1900 mm. Ak použijete stoličku - bude to plne prístupný box na úrovni 1900-2400 mm. Výška umiestnenia môže byť prispôsobená optimálnej a najlepšej viditeľnosti. Pre hostesku s vyššie uvedenými parametrami je 140 a 165 cm. Výška okolo 180 cm oddeľuje zóny s obmedzenou (najnižšou) a najnižšou dostupnosťou (vyššie).

Horná hranica umiestnenia skrine

Odráža predovšetkým zo vzdialenosti medzi sklopnou konštrukciou a stolom. V opačnom prípade to závisí od výšky sekcií. Mali by ste však najprv hľadať možnosti optimálnej polohy na hornom limite. Nie sú potrebné police vo výške 210 - 220 cm - aj pre ženy v domácnosti budú nepohodlné. V kuchyniach so stropom pod 2,6-2,7 m, umiestnenie s vysokým slúchadlom zabráni usporiadaniu hornej zóny, ak to bolo naplánované. V každom prípade, pred nákupom nábytku na stenu, je lepšie nakresliť značky maximálnej prípustnej výšky na vrchu. Mala by byť o 20-25 cm vyššia ako najvyšší člen rodiny alebo priemerná výška dospelých. Indikátor ideálnej výšky horného okraja skríň nezávisí od dodržania trojuholníkového pravidla alebo konfigurácie kuchyne, či už je to U-tvar, uhlový, lineárny alebo dvojradový.

Dôležité nuansy pri výbere výšky

Dôležité aspekty na určenie výšky sú:

 • rast dospelých;
 • rozmery horných modulov;
 • rozmery spodných skríň;
 • umiestnenie varnej dosky.

Z rozmerov nábytkových prvkov je potrebné v prvom rade odpudzovať, čo je dôvod, prečo by mali byť zakúpené po predbežných výpočtoch týkajúcich sa možného umiestnenia a pohodlia pre rodinných príslušníkov. Priamo v mieste predaja môžete skontrolovať ergonómiu steny a zvoliť konfiguráciu políc. Najvyššia by mala byť ideálne prístupná všetkým dospelým a prinajmenšom najvyšším členom rodiny. Je dôležité určiť ideálnu výšku kuchynskej zástery. Ak vám nič nebráni pohodlne pracovať s umývadlom, rezným povrchom a varnou doskou, môžete na tento prvok ponechať iba 45 cm, čo je prijateľné aj pre vysokých ľudí. Nemali by sme zabúdať ani na priestrannosť oboch radov náhlavnej súpravy, a ešte menej na to, aby sme ju „obetovali“ kvôli prístupnosti horných políc.

Rozmery skrine

Typické parametre nástenných kuchynských skriniek sú v rámci nasledujúcich limitov:

 • výška - 35-70 cm;
 • šírka - 15-80 cm;
 • hĺbka - 25-45 cm.

Výška umiestnenia pripevnenej šnúry závisí od veľkosti sekcií. A to sa týka nielen horných, ale aj spodných prvkov náhlavnej súpravy. Štandardná výška spodnej vrstvy je 80-95 cm a skladá sa z výšky základne, rámu a hrúbky stola. Hĺbka spodných skríň je zvyčajne 55-60 cm, ale možno o 10 cm menej alebo viac. Stolová doska predstavuje hranu podstavcov o 3 až 5 cm, dolná hranica umiestnenia kĺbovej konštrukcie sa zvolí s prihliadnutím na vyššie uvedené vlastnosti. Čo sa týka samotných horných skriniek, bez ohľadu na ich výšku je zvyčajné ich zarovnávať v línii pozdĺž horného okraja. Je nežiaduce, aby spodná polica krátkych krabíc bola vyššia ako 80-90 cm nad stolom stola. Curbstones vysoká 70 cm visieť tak, že spodná hrana bola vzdialená od stola nie viac ako 65 cm, a 55 cm - pohodlná voľba pre väčšinu ľudí. Druhá a tretia polica by mala byť v optimálnej a maximálnej výške umiestnenia.

Závislosť od kapoty a dosky

Neodporúča sa montovať skrinky nad samotný sporák, ale to sa dá urobiť cez kapotu. Toto riešenie v interiéri sa už stalo klasikou. Pri inštalácii by sa mala zohľadniť minimálna povolená výška od povrchu varenia - 60 cm Je veľmi pravdepodobné, že nebude možné zavesiť úroveň skrine s priľahlými časťami. To však nie sú všetky ťažkosti - pri zahrievaní niektoré materiály emitujú nebezpečné zlúčeniny. Ošetrené drevo (napríklad drevotrieskové dosky) môže emitovať formaldehyd a fenoly z teplotných vplyvov. Výška umiestnenia závisí od typu dosky. Nad elektrickou sa odporúča ponechať okraj vo výške 65-70 cm a nad plynom jeden - najmenej 75-80 cm, na tejto úrovni je vhodné umiestniť kapotu a trochu vyššie skrinky. Na umiestnenie modulov nábytku nad tepelným ťahom sú k dispozícii špeciálne varianty jeho konfigurácie.

Skrine nad pracovným povrchom kapoty prakticky nezvyšujú využiteľný priestor - zvyčajne v nich nie je dostatok miesta.

Zvážte výšku osoby

Nezabudnite vziať do úvahy rast dospelých hostiteľov. Meriame presne priemer. Navyše, ak v kuchyni pravidelne varí len jedna osoba, potom nie je potrebné brať do úvahy priemernú výšku. Čím nižšie sú police, tým ľahšie je využívať, bez ohľadu na to, na aký účel sa používajú. Takže, ak sa priemerná výška dospelých ukáže byť nižšia ako 178 cm - umiestnime spodný okraj skrinky 155 cm od podlahy. Keď je indikátor v rozmedzí 178-185 cm, sekcie sú zavesené na 160 cm, pri väčšej priemernej výške by mal byť spodok modulov v koridore 160-175 cm v pomere k získanému výsledku. Je žiaduce, aby horné police neboli umiestnené vyššie ako 20-25 cm nad hlavou najnižšej dospelej osoby. Police nad 210 cm od podlahy sú nefunkčné. Minimálne nízke umiestnenie sklopnej nábytkovej vrstvy je 135 cm, niektoré však odporúčajú umiestniť najmenej 145-150 cm pre osoby s priemernou výškou.

Spôsoby montáže nástenných skriniek

Celkovo existujú 2 spôsoby:

 • Na montážnej doske.
 • Na slučkách.

Na zavesenie skriniek je potrebné nielen určiť optimálnu výšku, ale aj správne a bezpečné uchytenie. Uzamykacie časti musia byť ťažké. Dôležitá je aj správna technológia a sled činností - kontrola funkčnosti, montáže a regulácie do hotového stavu. Inštalácia by mala byť spustená správne z rohovej časti alebo zo steny, do ktorej by mala konštrukcia spočívať. Ak sa použije spôsob upevnenia na pneumatike (bar), v zásade nie je možný iný smer montáže. Ignorovať toto pravidlo nemožno nainštalovať na slučku. V opačnom prípade nastanú problémy so zarovnaním výšky sekcií. Vzdialenosti medzi nimi nebudú rovnaké alebo nesprávne. Môžu sa objaviť zbytočné medzery. Okrem toho môžete "nevypočítavať" vzdialenosť a ako výsledok nenájdete priestor pre ďalšie skrinky.

Na montážnej doske

Toto je modernejší spôsob pripútania. V tomto prípade je zaťaženie rovnomerne rozložené po celej dĺžke fasády. Tento typ inštalácie umožňuje nastaviť výšku závesnej konštrukcie. Prvky sú inštalované striedavo, takže aj jedna osoba zvládne úlohu. Práce musia byť vykonávané striktne v určitom poradí. Po prvé, horná a dolná hranica skrinky sú vyznačené na stene. Potom sa pod bar použije značka. Ďalej sú vyvŕtané otvory a upevňovacie prvky pre lamely sú pevné. Potom je inštalovaná samotná koľajnica a prvky sú zavesené. Montujú sa najskôr bez políc a dverí. Je lepšie namontovať uzamykateľné skrinky - na tento účel sa používajú špeciálne upevňovacie prvky. Na konci sú namontované police a namontované predné plochy. Tieto sa dajú okamžite nastaviť, ak sú mierne naklonené nabok.

slučky

Na závesoch môže visieť skrinka akejkoľvek konfigurácie. Táto metóda je výhodná, vrátane inštalácie jednotlivých konštrukcií. Ak existuje veľa prvkov, potom práca bude vyžadovať úroveň. Ak bolo pripojených niekoľko krabíc, inštalácia bude musieť pracovať spoločne. Algoritmus činností tejto metódy a metódy s montážnou doskou je čiastočne podobný. V tomto prípade je však vyvŕtaný otvor pre hmoždinky. Bude potrebné upevniť závesy na zadných stenách skriniek (vyššie). Je lepšie použiť skrutky ako upevňovacie prvky. Upevňovacie prvky môžete urobiť vopred. Sekcie sú upevnené na hmoždinkách. Susediace moduly je lepšie upevniť. Aby sa znížila pravdepodobnosť minimálneho odštiepenia, mali by ste pre skrutky vyvŕtať úzke otvory a potom ich rozbaliť. Na druhej strane je tiež možné pripevniť drevo na zníženie vibrácií z vŕtania. Poslednou fázou je inštalácia políc a dverí.

záver

Pre výber optimálneho horného a dolného limitu inštalácie sklopného kuchynského nábytku nie je potrebné mať špeciálne znalosti alebo zručnosti. Majitelia by mali v prvom rade stavať na skúsenostiach z predchádzajúcich rokov, vyjadrené v GOST s podrobnými odporúčaniami a normami. Určenie požadovanej výšky tu nekončí, pretože musíte brať do úvahy jednotlivé faktory. To je priemerný rast majiteľov domov a veľkosť modulov, a priority v umiestnení kuchynského riadu. Najväčšie ťažkosti spočívajú v tom, že je potrebné koordinovať polohu 5 prvkov naraz: spodný okraj závesného radu, jeho horný okraj, dosku stola spodnej vrstvy, povrch varenia, ako aj výšku zástery pracovnej plochy. Samotná inštalácia sa vykonáva jedným z dvoch spôsobov: na koľajniciach alebo na jednotlivých slučkách. Prvá je jednoduchšia. Všetky akcie by sa mali vykonávať bez zhonu a podľa všeobecne akceptovaného algoritmu.

Zanechajte Svoj Komentár