Maľovanie tapety bez pruhov

Maľované steny sú žiadané po celom svete. Dlho nahradili mnoho typov povrchových úprav. Je to ľahké vidieť, stačí si prečítať najobľúbenejšie časopisy o interiéri. Takáto operácia však vyžaduje veľmi starostlivú prípravu povrchu, ktorý by mal byť dokonale hladký, inak budú viditeľné najmenšie chyby. Pre väčšinu obyčajných ľudí, ktorí sú zvyknutí robiť všetky domáce práce sami, bude veľmi ťažké vykonávať takéto akcie. Ale nenechajte sa naštvaný, môžete problém vyriešiť maľbou na tapetu. Výrobcovia vyrábajú niekoľko špeciálnych modelov: vinyl, netkané, sklenené vlákno. Pomôžu transformovať obydlie, vydať ho v súlade s požiadavkami.

Maliarske prvky

Tapeta na maľovanie - to je špeciálny model, charakterizovaný absenciou vzoru a prítomnosťou reliéfu. Populárny materiál je drahší ako bežné náprotivky, ale má dlhú životnosť. To je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú zmeniť situáciu, stačí prekresliť povrch iným tónom. Výrobcovia vyrábajú výrobky prevažne biele a len v ojedinelých prípadoch sú farebné kópie.

Pri maľovaní tapety by sa mali riadiť pravidlami, ktoré vám umožnia dosiahnuť najlepšie výsledky. Nanášanie farby je možné len na suchú handričku, preto po prilepení je potrebné počkať určitý čas, zvyčajne 2 dni. Pred začatím práce je potrebné chrániť podlahu, strop, okná pred náhodným vniknutím farbiva. Na tieto účely je vhodný polyetylén, spoje uzavreté krycou páskou.

Farba sa vyberie v závislosti od typu vybratej tapety. Pre netkané modely sa odporúča používať latexové výrobky, vodná emulzia je vhodná pre vinyl, sklenené vlákna môžu byť natreté akrylovými a latexovými farbiacimi kompozíciami. Pred použitím si prečítajte návod priložený k nákupu. Niektoré druhy sa musia chovať, iné prípravky sa používajú bez prípravy.

Farba sa zvyčajne nanáša v dvoch vrstvách. Prvý z nich je primér, druhý je povrchový. Medzi nimi by sa mal udržiavať interval 12 hodín. Počas tejto doby je prvá vrstva úplne suchá. Aby sa zabránilo prechodu po maľovaní, povrch musí byť natretý jedným prechodom. Pre ťažko prístupné miesta sa používajú malé valčeky a kefy.

Po zaschnutí základnej vrstvy môže byť povrch ozdobený rôznymi ornamentami, obrazmi a potom potiahnutý bezfarebným lakom. Proces nanášania tejto vrstvy je podobný ako v predchádzajúcom, vyskytuje sa tiež v dvoch stupňoch. Pre prácu môžete použiť lesklé alebo matné možnosti. Tento náter sa ľahko čistí od nečistôt.

Výhody a nevýhody maľovania

Spôsob, ako navrhnúť steny pomocou tapety pre maľovanie je populárny. Napriek vyšším nákladom v porovnaní so štandardnými modelmi je táto možnosť zvolená z mnohých dôvodov, pričom sa zohľadňujú všetky pozitívne charakteristiky:

 1. Príprava povrchu. Na rozdiel od bežných farieb sa pri lepení tapety nevyžaduje dokonale rovný povrch, ktorý je ťažké získať.
 2. Ochrana proti trhlinám. Stenový papier chráni steny pred výskytom trhlín, najmä sklenenej steny, ktorá vydrží zaťaženie v ťahu až 3 tony na m².
 3. Vzhľadu. Vzhľadom k veľkému rozsahu farebných zmesí, prítomnosti reliéfu, možnosti použitia ornamentov, obrázkov, kresieb, tento materiál je vhodný na zdobenie miestnosti v akomkoľvek štýle.
 4. Zvuková izolácia. Zasahuje do prenikania hluku do bytu alebo domu.
 5. Jednoduchá starostlivosť. Maľované priečky sa dajú ľahko očistiť od rôznych nečistôt bežnou vlhkou špongiou.
 6. Jednoduchá inštalácia. Lepkavé a sfarbenie pod silou, aby vykonávali svoje vlastné ruky.
 7. Odstránenie chýb. Akékoľvek malé poškodenie, kresby, škvrny, možno ľahko odstrániť štetcom, nie je potrebné úplne znovu lepidlo na plátno.
 8. Ak chcete, môžete zmeniť farbu.

nevýhody:

 1. Farba nespôsobuje vážne mechanické poškodenie.
 2. Vysoká cena v porovnaní s tradičnými modelmi.
 3. Niektoré typy farebných zmesí priťahujú prach.
 4. Textúru nie je možné zmeniť.
 5. Dlhodobý výkon práce.

Koľkokrát môžete prekresliť

Tapety, podobne ako ostatné zariadenia, by sa mali pravidelne meniť. Životnosť obyčajných papierových modelov nepresahuje 3 roky, tapety - 5 rokov. Výrobky pre maľovanie sú najodolnejšie. Nemusia re-stick, stačí pravidelne aktualizovať alebo úplne zmeniť ich farbu. Skúsení konečníci to odporúčajú aspoň raz za 2-3 roky.

Mnohí majitelia majú otázku o počte možných postupov na zmenu odtieňa. Odpoveď na túto otázku je možné získať pri pohľade na obal, na ktorom výrobca zvyčajne uvádza všetky vlastnosti. Pre každý druh je tento parameter odlišný. Sklené vlákna majú najvyššiu rýchlosť, môžu byť prelakované 15 až 20 krát. Zostávajúce možnosti - 5 až 15 krát.

Veľa závisí od kvality použitého materiálu. Nízkohodnotné výrobky môžu upadnúť do piateho zafarbenia. Tiež veľa závisí od textúry a farby. Matte nástroje rýchlo upchať úľavu, lesklý zdôrazniť. Najlepšie je použitie prípravkov na báze vody.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať lepidlu, ktoré sa používa pri prilepení tapety. Ak je zvolená lacná možnosť, potom je vhodná aj na prelakovanie tapiet, po pribúdaní na váhe len odlúpnite a posuňte sa zo steny.

Druhy tapiet pre maľovanie: ich výhody a nevýhody

Pri výbere vhodného produktu sa berie do úvahy jeho štruktúra, hrúbka a povrchová úprava. Nie všetky tapety je možné maľovať. Výrobcovia vyrábajú niekoľko typov špeciálnych modelov, ktoré sa líšia materiálom použitým pri ich výrobe:

 • netkanej;
 • vinyl;
 • sklenená tkanina.

Tieto výrobky sú pomerne trvanlivý materiál, ktorý má vrstvenú štruktúru, rôzne vlastnosti odolné voči vlhkosti. Ich povrch môže byť hladký alebo textúrovaný, so vzorom, ornamentom. Spočiatku sú biele, sú krémové možnosti, veľmi zriedka farebné, ktoré nemusia byť maľované.

vinyl

Vinylové tapety určené na maľovanie, pozostávajú z dvoch hlavných vrstiev. Dno je vyrobené z netkanej textílie. Slúži na lepenie materiálu na povrch steny. Vrchol je reprezentovaný polyvinylchloridom. Takéto modely budú ideálnou voľbou pre zdobenie miestností v nových budovách, ktoré sa budú zmenšovať.

Výrobky na báze papiera sa nepoužívajú na maľovanie. Papier bude napučiavať, nedrží.

Štandardné vinylové tapety sú troch typov: umývateľné, konštrukčné, na báze penového PVC, lisovanie za tepla. Pri maľovaní sa používajú iba modely s nevyrazenou vrchnou vrstvou. Medzi ich výhody patrí:

 • zakrývajú nepravidelnosti stien;
 • majú dobrú odolnosť voči vlhkosti;
 • odolné voči ohňu;
 • ošetrené špeciálnym antifungálnym povlakom;
 • majú širokú škálu textúr, kresieb.

Hlavnou nevýhodou tohto materiálu je, že vinylová vrstva je veľmi krehká, ľahko sa poškriaba a poškodí. Farba rieši tento problém len čiastočne.

Sklenené vlákno

Výrobky sa vyrábajú tkaním sklenených vlákien, ktoré sa vytvárajú zohrievaním skla. Na dosiahnutie pevnosti je materiál potiahnutý špeciálnym lepidlom na báze škrobu. Výsledkom je ekologický výrobok. Všetky existujúce modely sklených tkanín možno rozdeliť na:

 1. Hladká. Charakterizované vysokou hustotou. Používa sa hlavne na obloženie stropu.
 2. Úľava. Majú rôzne kresby, trojrozmerné obrazy, ornamenty. Používa sa na dekoráciu stien.

Hotové výrobky sa líšia hustotou. Pre túto charakteristiku existujú 3 hlavné odrody. Prvý z nich je najvyššej kvality, tretí umožňuje manželstvo. Výrobcovia vyrábajú biele a farebné verzie. Medzi hlavné výhody tapety možno identifikovať:

 • vysoká kvalita životného prostredia;
 • pevnosť v ťahu môže byť až 3 tony na m²;
 • dlhá životnosť;
 • materiál nie je elektrifikovaný;
 • jednoduchá starostlivosť;
 • Tapetu je možné prelakovať až 20-krát;
 • Môžu byť použité v miestnostiach s vysokou vlhkosťou;
 • sa nebojí ultrafialových lúčov, nezmiznú;
 • ohňovzdorné.

nevýhody:

 • vysoké náklady;
 • počas práce je nutné používať ochranné pomôcky ako pri rozrezávaní materiálu;
 • komplexné demolačné práce;
 • maľovanie trvá veľké množstvo farbiva.

fleece

Produkty sú k dispozícii v roliach. Tam sú hladké a textúrované možnosti, ktoré sú vyrobené na základe netkanej textílie. Je to chemicky modifikované celulózové vlákno, lisované spolu. Vzhľadom na jeho vlastnosti, relatívne nízku cenu, je konečný materiál v dopyte. Medzi hlavné výhody tejto suroviny patrí:

 • výrobok šetrný k životnému prostrediu;
 • umožňuje zmeniť vzhľad interiéru, povrch môže byť prelakovaný až 15-krát;
 • jednoduchá inštalácia, práca môže byť vykonaná nezávisle;
 • jednoduchá starostlivosť;
 • umožňuje skryť malé chyby, malé trhliny;
 • sa nebojí zmrštenia budov;
 • poskytuje dobrú zvukovú izoláciu.

nevýhody:

 • veľká váha;
 • po niekoľkých prelakovaní sa textúra ukryje pod vrstvou farby, najmä pod olejovou farbou;
 • tenké modely sa môžu pri vkladaní natiahnuť.

Maľovanie: základné pravidlá výberu

Viacfarebné zmesi na maľovanie tapiet budú kedykoľvek obnovovať miestnosť. Typ povrchovej úpravy je vhodný pre priaznivcov častých opráv, keď nie je potrebné demontovať podstavec, alebo jednoducho meniť jeho odtieň. Maľba na plátne môže vytvoriť rafinovaný, prísny náter. Pri výbere materiálu je potrebné brať do úvahy ochranné funkcie, vlastnosti, dekoratívnosť každého typu. Zloženie zmesi kvality by nemalo zahŕňať chemicky aktívne rozpúšťadlá. Každý typ tapety používa vlastnú farbu:

 • Vodná emulzia. Základom je PVA. Vhodné len pre suché, zatemnené miestnosti. Namaľovaný povrch nie je možné prať, pretože zmes je rozpustná vo vode;
 • Latex. Používa sa v kuchyni, kúpeľni kvôli zvýšenej odolnosti proti vlhkosti, odolnosti voči oderu, slnečným lúčom;
 • Akryl. Univerzálna kompozícia na báze živice. Kompozitné komponenty zvyšujú odolnosť stien proti opotrebeniu. Po rýchlom zaschnutí je medzi stenou a tapetou vytvorená priedušná vrstva.

Ako vypočítať požadované množstvo farby

Prvá vec, ktorú treba urobiť pred začatím opráv, je pripraviť potrebné nástroje a vypočítať spotrebu farby. Množstvo zmesi bude závisieť od plochy natretej plochy. Je potrebné zmerať výšku stropu, šírku plochy na maľovanie, mať veľkosť otvorov, okien, neopracovaných povrchov.

Výrobcovia zvyčajne uvádzajú na plechovkách spotrebu tekutej farby na základe typu tapety. Ak potrebujete niekoľkokrát maľovať steny, toto číslo sa zvýši aspoň jeden a pol krát. Jeden meter štvorcový bude trvať asi 150-200 g farby. Tapeta s hrubým povrchom (sklenená stena) je v tomto ohľade oveľa úspornejšia ako papier.

Čo by malo byť primované a ako zvoliť primér

Základný náter sa nevyhnutne vykonáva len pre absorpčné tkaniny (netkané sklolaminátom). Pri iných náteroch sa tento postup odporúča. Predbežný náter zníži spotrebu farby a zabezpečí rovnomerné uchytenie. Po nanesení zmes preniká hlboko do podkladu, viaže častice stavebného prachu, vypĺňa všetky trhliny a póry.

Výrobcovia stavebných materiálov vyrábajú pôdu pre tapety vo veľkom sortimente. Ide o univerzálne prípravky so špeciálnymi látkami vhodnými pre určité povrchy. Bežnejšie sa používa akrylový primér. Rýchlo schne, nevyvoláva nepríjemný zápach pri aplikácii, má minimálnu spotrebu v porovnaní s formuláciami na báze lepidla. Jedinou výhodou pôdy s PVA je lacnosť.

Výber správnych nástrojov pre maľovanie

Výber nástrojov na maľovanie nástenných malieb závisí od použitej technológie, veľkosti hotového priestoru, umiestnenia. Zjednodušte prácu nasledujúceho arzenálu farieb:

 • Valčeky. Existuje niekoľko typov. Penová guma sa používa na hladké povrchy, s našuchorenou vlnitou tapetou.
 • Kefy. Bude to trvať niekoľko kusov rôznych veľkostí. Môžu sa dostať na akékoľvek vzdialené miesto, elegantne zafarbiť kĺb, linku pozdĺž bagety.
 • Huby. Je vhodný na zatienenie niektorých oblastí, na opravu chýb pri práci.
 • Cuvette. Špeciálny nástroj na nanášanie farby na valček a odstreďovanie prebytku. Vo výklenku kúpeľa nalejú farbu, vyvalia sa a namočia na rebrovaný povrch.

Maliarske technológie

Väčšina výrobcov vyrába tapety pre maľovanie svetlých farieb, čím zjednodušuje proces ich navrhovania a výberu, pričom kombinuje farby. Zmes sa môže aplikovať len na suché povrchy, bez ohľadu na typ materiálu a očakávaný výsledok. Monotónne tapety vhodné pre oficiálne, vážne priestory. Môžete jednoducho aplikovať špeciálnu výstužnú kompozíciu, ktorá nemá vplyv na farbu podkladu, alebo úplne zmeniť odtieň, vytvoriť nový výkres. Nanášanie náterových hmôt sa môže vykonávať rôznymi technológiami.

Pridelenie faktúry

Táto farebná technika vám umožňuje vytvoriť trojrozmerný vzor, ​​zosvetliť alebo stmaviť na všeobecnom pozadí. Okrem estetických výhod, pridelenie textúry pomôže upraviť parametre miestnosti. Výrazná štruktúra mnohých dokončovacích materiálov je schopná zakryť reliéf povrchov, aby sa v niektorých oblastiach podarilo dosiahnuť úspešné akcenty. Označte krásne vzory na tapete farbou niekoľkými spôsobmi:

 1. Maľovanie zlej strane netkanej tapety. Po zaschnutí a nalepení na stenu, farba svieti na prednej strane, vytvára krásne pozadie pre výrazný vzor. Vzor môže byť ponechaný prirodzené svetlo alebo v blízkosti niekoľkých tónov na základňu so špeciálnym valčekom s krátkym zlodejom.
 2. Farbenie steny pod tapety v jasnej farbe. Základňa tapety zmäkne povrch, čím zvýrazní konvexný vzor. Môže byť tiež natretý alebo ponechaný biely.
 3. Čiastočné odstránenie farby z čerstvo natretých tapiet. Vlhkou handričkou na povrchu urobte mierne viditeľné škvrny, tlmte jas obrazu. Po vysušení sa môže natrieť inou farbou.

Kombinácia 2 alebo viacerých farieb

Kombinácia niekoľkých blízkych alebo opačných odtieňov v tej istej miestnosti sa používa na zvýraznenie zón, aby bola relevantná pre konkrétny štýl. Vytvorenie harmonického kontrastu si vyžaduje určité znalosti farby. Je potrebné kombinovať odtiene povrchov stropu a stien podľa určitých pravidiel:

 • Majú niekoľko súvisiacich farieb (napríklad lila a sivá, modrá a mäta);
 • Použite gradientové sfarbenie tapety - vytvorte plynulé prechody z jasného na bledý a naopak;
 • Hlavnú farbu môžete zvýrazniť kombináciou kontrastných odtieňov;
 • Použitie vo veľkom objeme, napríklad na protiľahlých stenách, farby stropu nájdené v prírode. Dobre sa hodí k modrej a béžovej, zelenej a hnedej.

Veľmi dôležitá je oblasť, umiestnenie farebnej tapety. V závislosti od cieľa a dizajnu nápadov, použiť niekoľko modelov kombináciu odtieňov. Pre zónovanie použite kombináciu farieb vertikálne, často gradient. Diagonálne, horizontálne oddelenie sa používa na vizuálne rozšírenie, zužovanie priestoru.

Kreslenie obrázka na tapetu to urobte sami

Pomocou kresieb môžete vytvoriť jedinečný interiér. Farbenie tapiet je možné vykonať v rôznych technikoch. Na to by bola vhodná akákoľvek báza. Jednoduchá dekorácia sa vykonáva štetcom alebo striekacou pištoľou, komplexné kompozície sa realizujú pomocou textúrovaného valca a iných nástrojov. Povrch papiera môžete ozdobiť vlastnými rukami nasledujúcimi spôsobmi:

 • Použitie valca s konvexným vzorom. Nástroj na nanášanie náterovej hmoty pozostáva z dvoch častí - gumovej a textúrovanej cievky. Keď sa samo sfarbuje, stena je rozdelená na prúžky, prechádzajú s valčekom jasne pozdĺž čiary, takže rytmus vzoru sa nevypína a vzor sa nerozmazáva.
 • Pomocou šablóny. Šablónu si môžete kúpiť v obchode alebo si ju vyrobiť z kartónu, plastu alebo filmu. Šablóna je pripevnená na stenu maskovacou páskou a farba sa nanáša penovou špongiou.
 • Metóda razenia. Môžete použiť špeciálne zariadenia s pohodlnou rukoväťou alebo improvizovanými prostriedkami (korok, metla, vlastnú dlaň). Celý povrch pečiatky rovnomerne pokrytý farbou, pritlačený na tapetu. Pomocou špongie pomocou metódy zasúvania môžete vytvoriť abstraktný vzor
 • Kreslenie najjednoduchších modelov, maľovanie. Dokonca aj prstene, ktoré nesúvisia s umeleckou prácou, môžu kresliť prstene, štvorčeky, trojuholníky rôznych veľkostí na tapetu. S úplným obrazom môžu vzniknúť ťažkosti. Na zjednodušenie úlohy použite projektor. List s obrázkom je prenesený do zväčšovacieho zariadenia a odoslaný na stenu. Obraz je obopnutý ceruzkou, okraje sú prelepené maskovacou páskou a ozdobené.


DIY maliarske technológie

Proces farbenia tapiet sa nelíši od práce s inými typmi povrchov. Vo všetkých prípadoch bude potrebné vykonať prípravu miestnosti, vybrať správnu farbu, poskytnúť potrebné nástroje. Steny sa natierajú postupne, pričom sa dodržiava doba schnutia podkladových vrstiev a doba vytvrdnutia všetkých materiálov. Ak chcete maľovať tapetu bez škvŕn a hrubých farebných prechodov, je potrebné prísne dodržiavať technológiu.

Po akej dobe sa môže po nalepení natrieť

Je možné maľovať tapetu až po úplnom vyschnutí lepidla. Výrobcovia zmesí farieb a lakov odporúčajú čakať aspoň 48 hodín. Ak nanášate náter vopred, môžete pokaziť dekoratívny povrch. S najväčšou pravdepodobnosťou bude jednoduchá tapeta zafarbená a môže sa dokonca odkloniť od steny. Pohyb valca vyvolá ťahanie vlákien v skle.

Čas sušenia ovplyvňuje mnoho faktorov. To je teplota miestnosti, vlhkosť, typ malieb, prítomnosť prievanu. Odporúčané podmienky pre rýchle schnutie - teplota 18-25 ° C, vlhkosť - nie viac ako 70%, uzavreté okná. Všimnúť si odchýlky týchto ukazovateľov bez špeciálnych zariadení v dome alebo byte je veľmi ťažké. Prvé príznaky vysokej vlhkosti sú zamaskované okná.

Príprava povrchu

Práca na príprave maľby tapety - dôležitý krok, ktorý by nemal chýbať. Celý povrch, ktorý sa má ozdobiť, by mal byť čistý bez poškodenia plesňou a mikroorganizmami. Najmenšia vlhkosť musí byť odstránená suchou handričkou a stena musí byť ponechaná vyschnúť. Prach, pavučiny musia byť odstránené suchou kefou alebo vysávačom.

Na niektorých typoch tapiet pred lakovaním je nutné aplikovať vodoodpudivý náter. Pomocou valčeka alebo štetca rozložíme kompozíciu po celom povrchu, pričom nezabudneme na rohy a iné ťažko prístupné miesta. Po úplnom vysušení je potrebné nalepiť maskovacou páskou všetky možné miesta kontaktu farby s inými povrchmi - soklom, stropom, svahmi.

základný náter

Okrem vodoodpudivej impregnácie je potrebné pred nanesením náteru aplikovať základný náter na tapetu. Tento postup pomôže znížiť spotrebu atramentovej zmesi, spevniť vlákna hlavnej dekorácie steny, minimalizovať výskyt pruhov a nezrovnalostí farieb. Na nanášanie materiálu štetcom alebo valčekom. Pre základné náterové látky používajte nasledujúce kompozície:

 • Na latexovej báze. Používa sa na dodanie pevnosti ťažkým minerálnym základom. Zmesi sa rýchlo a hlboko vstrebávajú do povrchu a vyrovnajú deformovaný reliéf akejkoľvek veľkosti.
 • Zosilnené akrylové prípravky. Dobre spevnite sypké materiály, rýchlo schnite, nemajú zápach.
 • Špeciálne lepidlo na základný náter. Hustá zmes sa zriedi vodou v určitých pomeroch. Naneste valčekom, opakovane osušte a spracujte.

Tipy na nanášanie farby

Hrúbka vrstvy náteru pri prvej aplikácii závisí od typu tapety a očakávaného výsledku. Je lepšie, ak je mierna, bez ochabnutia a rozvodu. Každé ďalšie zafarbenie prehlbuje odtieň, nasýti ho. Ak je farba položená nerovnomerne, vzhľad môže byť opravený - chodiť po tomto mieste, až kým zmes nezačne zhustnúť. Formované šmuhy musia byť zatienené suchou špongiou a prelakované.

Opakovaná aplikácia druhej a následných vrstiev je možná až po úplnom vyschnutí prvej vrstvy.

Pre farbenie tapety je lepšie použiť valček. Kefa sa vyžaduje len pri použití menších ťahov. Je potrebné presunúť akýkoľvek maliarsky nástroj zhora nadol, od stropu až po podlahu. Vďaka jednoduchému príjmu nebudú ťahy viditeľné pri jasnom osvetlení v kuchyni av tmavej chodbe.

Čo tapetu sa neodporúča

Vzor a farba tapety nie je rozhodujúca po dlhú dobu pri výbere povrchovej úpravy stien. Hlavná vec - vybrať správny kotúč materiál, ktorý spĺňa všetky požiadavky majiteľa bytu alebo domu. Stena môže byť časom prefarbená v akejkoľvek farbe, ale textúra a konvexný vzor bude ťažké meniť. Niektoré varianty povlakov nie sú vhodné na farbenie kvôli krehkosti, ťažkostiam v ďalšej starostlivosti. Patrí medzi ne:

 • Látkové tkaniny s textilnými impregnáciami;
 • Vinyl s papierovým podkladom;
 • Jednovrstvový papier, ktorý sa nedá prať;
 • Akryl s hladkým povrchom;
 • Ploché vinylové povlaky (penové, lisované za tepla);
 • Nástenné maľby.

Nápady na dizajn interiéru v rôznych farbách a štýloch.

Farebná schéma hrá jednu z dôležitých úloh pri výbere konečného vzhľadu miestnosti. Farba povrchov priťahuje hlavnú pozornosť, takže by mala byť v dokonalom súlade s celkovým dizajnom miestnosti. Správne vybrané odtiene sú schopné presmerovať pohľady z neúspešného príslušenstva, starých lustrov, utretého linolea.

Studené farby (modrá, sivá, modrá, oceľ) sú vhodné pre moderné interiéry. Klasický štýl prijíma diletantské akcenty - tapetu na jednej zo stien možno natrieť zlatými zvislými pruhmi alebo ozdobiť symetrickými veľkými vzormi.

Hladká ozdoba, veľké prepletené vzory na stenách sú charakteristické pre barokový štýl. Textúrované sfarbenie oživí takúto miestnosť. Základom tapety môže byť svetlo béžová, konvexné čiary hnedé.

záver

Pomocou nástreku môžete oživiť interiér každej miestnosti. Jednoduchá úprava nevyžaduje veľké finančné investície a náklady práce. Na plátne môžete vytvoriť jedinečné vzory v rôznych technikách, aby ste zobrazili svoju vlastnú jedinečnú krajinu.

Pozrite si video: Jak namalovat pruhy na zeď. Dům barev (December 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár