Skladacia posteľ vstavaná do skrine

Ľudia žijúci v malom byte, neustále čelia problému nedostatku voľného priestoru. Veľa užitočných a funkčných vecí by malo byť umiestnených na malej ploche, pričom by mal byť dostatok miesta pre pohodlnú a útulnú existenciu. Pomocou nábytku-transformátor, čiastočne vyriešiť svoj problém, pretože skladacie lôžko, vstavaná skriňa, skladací stôl, pomôcť ušetriť drahých metrov štvorcových, spojiť oddychové miesto so štúdiom, obývacia izba.

Takéto výrobky nie sú vynálezom posledných rokov. Prvý prototyp skladacích predmetov možno nazvať stolica, známa už od čias antického Egypta. Americký William L. Murphy, ktorý už v roku 1900 podal žiadosť o udelenie patentu, sa však stal otcom spálne. Počas svojej relatívne krátkej histórie bola výstavba na vrchole popularity mnohokrát. Dopyt po ňom rastie pred a po ekonomickom raste.

Dizajnové prvky

Výber čalúneného nábytku pre vlastné potreby, človek sa snaží získať praktický, funkčný, trvanlivý, estetický produkt. Všetky tieto vlastnosti majú transformačnú posteľ. Rovnako ako štandardný model sa skladá z dvoch hlavných prvkov: rámu, matraca.

Má však niektoré funkcie dizajnu, ktoré závisia od konkrétneho typu:

 1. Legs. Neskladané lôžko spočíva na špeciálnych sklopných nohách, ktoré vydržia ťažké bremená. Sú určené pre nadváhu a manželské páry. V zloženom stave nie sú viditeľné.
 2. Zdvíhací mechanizmus. K dispozícii sú pružinové, plynové, závesné možnosti.
 3. Box (skrinka). Špeciálny prvok, do ktorého je vložená konštrukcia
 4. Pásy. Používa sa na upevnenie posteľnej bielizne a matraca.
 5. Falošné dvere s držadlami. Dekoratívny prvok zobrazujúci fasádu skrine.
 6. Lamelový systém na podporu matraca.

Podľa typu použitého transformačného mechanizmu je možné rozlíšiť nasledujúce možnosti:

 • Vystupovanie von. Jedná sa o najkompaktnejšie modely, skladajúce sa zo skladacích úsekov, v stave puta sa redukujú trikrát.
 • Sklopná. V nekomunikovanej forme predstavujú prednú časť skrine. Zdvíhanie sa vykonáva pomocou pneumatických pružín.
 • Swing-sklopné. Pohyb je spôsobený otočnými spojmi.
 • Kombinovať. Zároveň vykonáva niekoľko užitočných funkcií.

Podľa funkčnosti sa rozlišujú tieto typy:

 • používa sa výhradne na úsporu miesta, napríklad štandardná skriňová posteľ, skrytá za fasádou;
 • multifunkčné výrobky, ktoré umožňujú použitie jednej oblasti v dome na rôzne účely, napríklad rozkladaciu pohovku, posteľný stôl.

Výhody a nevýhody

Výhody tohto nábytku ocenia mnohí užívatelia. Je inštalovaný v malých bytoch pre usporiadanie kompaktných detských izieb. Toto je nepostrádateľný atribút pre akýkoľvek apartmán. Často sa inštaluje v obývacích izbách, aby sa v prípade príchodu hostí alebo príbuzných zabezpečila prístelka.

Táto popularita je spôsobená výhodami produktov, ich hlavným účelom:

 • Ušetrite voľné miesto. Keď je zložený, objekt je neviditeľný, umožňuje maximálne využitie steny a uvoľňuje priestor pre iné potreby.
 • Racionálna organizácia priestoru. Rôzne multifunkčné dizajny, ako je rozkladacia pohovka, posteľná bielizeň, umožňujú používať tú istú oblasť na rôzne účely. Vo večerných hodinách na príjem hostí, spať v noci.
 • Dekorácia izby. Krásna šatníková skriňa bude vyhovovať každému interiéru zdobenému v rôznych moderných štýloch, ktorých základom je minimalizmus.
 • Univerzálnosť. Výrobok možno použiť na uskladnenie rôznych vecí a lôžkovín.
 • Sila. Poprední výrobcovia, ktorí si cenia svoju povesť, napríklad Ikea, používajú vo výrobe vysokokvalitné suroviny, vyrábajú spoľahlivé a trvanlivé zariadenia, ktoré aj po dlhodobom používaní fungujú správne.
 • Upratovanie izieb. Je pomerne ťažké vykonávať mokré čistenie pod nepohyblivým lôžkom, je dosť ťažké vyčistiť podlahy pod mnohými modelmi. V prípade transformátora je všetko oveľa jednoduchšie.
 • Rozmanitosť tvarov a veľkostí. Vďaka širokej škále produktov si každý bude môcť vybrať položku, ktorá spĺňa ich požiadavky.

Tento typ nábytku nie je bez nedostatkov. Medzi jeho nevýhody patria:

 • Psychologické nepohodlie. Niektorí ľudia sa obávajú týchto zariadení, cítia sa neistí, zažívajú, že sa v každom okamihu môžu vyvinúť, alebo naopak padnú na osobu, ktorá je v blízkosti.
 • Osobitné požiadavky na steny. Inštalácia bude vyžadovať silné priečky, ktoré sú schopné odolať zaťaženiu počas prevádzky konštrukcie.
 • Vysoká cena Vysoko kvalitné modely sú oveľa drahšie ako štandardné analógy.
 • Denné manipulácie. Každý deň je potrebné zložiť a zložiť posteľ.

Pri výbere tejto možnosti si uvedomte jej nepraktickosť. Neexistuje žiadna príležitosť kedykoľvek odpočinúť, na chvíľu si ľahnúť. Pre tieto účely je potrebné urobiť zbytočné kroky, najmä to spôsobuje nepríjemnosti po náročnom pracovnom dni.

Druhy modelov

Výrobcovia vyrábajú širokú škálu lôžok, ktoré sú zabudované do skrine. Všetky zariadenia sa navzájom líšia v rôznych parametroch.

V závislosti od umiestnenia plochy na spanie existujú dva hlavné typy:

 1. Vo vodorovnej polohe. Táto konštrukcia môže byť inštalovaná len pozdĺž dlhej kapitálovej steny, ktorá nie je preplnená inými vnútornými predmetmi. V predaji sú len jednotlivé možnosti. Najčastejšie sa tento typ používa na zabezpečenie lôžka pre deti a mládež.
 2. Vertikálne. Najbežnejšie a validačné modely. V tomto prípade je lôžko so stranami kolmé na skriňu a vo vyvýšenej polohe zaberá celú výšku, ktorá je súčasťou fasády. Vhodné pre inštaláciu v miestnosti so stropmi, ktorých výška presahuje 2,4 m.

Podľa typu mechanizmu sa rozlišujú štyri hlavné poddruhy: roll-out, skladanie, nakláňanie a otáčanie, kombinované. Zvážte tieto možnosti podrobnejšie. Pozrime sa na ich charakteristické črty, dizajnové prvky.

výsuvná

Mechanizmus vykatnyho lôžka sa nachádza v každej fasáde. Moderné modely sú vybavené elektrickými vodičmi, vodiacimi lištami a sekčným matracom. Pracovná časť dizajnu zaberá nižšiu úroveň skrine, vrch zostáva voľný. Rýchlosť, smer pohybu sa nastavuje z panela.

High-tech model je vhodný na použitie, má originálny dizajn. Do skrinky môžete namontovať model ľubovoľnej veľkosti. Dizajn sa skladá z niekoľkých častí, ktoré sú vyklopené, keď sú vytiahnuté zo špeciálnej skrinky. Tieto postele zaberajú niekoľkokrát menej miesta ako bežné skladacie matrace.

skladacie

Po zložení má posteľ vzhľad pravidelného šatníka. Predná strana môže byť ozdobená zrkadlami, dverami. Ak chcete výrobok rozšíriť, musíte vytiahnuť horný okraj matraca a položiť ho na podlahu. V porovnaní s inými modelmi zaberá možnosť skladania veľa miesta, čo najbližšie k stacionárnym lôžkam.

Skladacie lôžko dokonale zapadne do bytu štúdiového typu alebo s pravidelným usporiadaním. Na stenu sa môže vodorovne alebo zvisle pripevniť pomocou rôznych mechanizmov. Po rozložení sa základňa s matracom umiestni na nohy.

Swing-out

Modely majú podobnosť so skladacími lôžkami, ale ich mechanizmus funguje na inom princípe. Priestor pre takýto nábytok bude trvať veľa, pretože rotácia pri otváraní skrine je v jednej zo strán.

Otočná posteľ vhodná pre priestranné izby. Akýkoľvek nábytok môže byť jeho základom (police s knihami, skrine). Riadenie sa vykonáva na diaľku, takže na vytvorenie upevňovacích systémov sa musia použiť trvanlivé zliatiny. Hlavným rozdielom medzi otočnými konštrukciami pre odpočinok je, že regály a police na zadnej strane lôžka zostanú vždy v rovnakej polohe, takže ich môžete otvoriť.

kombinovaný

Takéto kusy nábytku môžu súčasne plniť niekoľko funkcií. Jediný dizajn môže pozostávať zo skrinky, pohodlných zásuviek, postelí, políc. Niektoré modely je možné transformovať na pohovku s následným horizontálnym rozkladom všetkých častí.

Jedinou nevýhodou kombinovaných produktov je ich vysoká cena, ale praktickosť a univerzálnosť kompenzujú tento faktor. Veľký počet variantov kombinácií, veľkostí umožňuje použitie dizajnu v mnohých miestnostiach. Môže byť zložený v ľubovoľnom smere.

Typy konštrukcií lôžok podľa veľkosti a typu konštrukcie

Skladacie postele, vstavaná skriňa, veľmi praktická, vhodná do rôznych miestností. Pre každú izbu si vybral vlastný model. Voľba tiež zohľadňuje účel a možnosti návrhu.

Pre prehľadnosť berieme do úvahy existujúce možnosti, medzi ktoré patria: t

 1. Jednolôžka Sú rozdelené do detí (60x140 cm), dospievajúcich (80x160 cm), dospelých (120x180 cm). Tam sú úzke a jeden a pol. Táto možnosť je najčastejšie zvolená pre deti a mládež, slobodných ľudí.
 2. Manželské postele Sú štandardné (180x200 cm) a euro (190x220 cm). Táto možnosť je vhodná pre každého. Na veľkej posteli pohodlne a pohodlne odpočívať.

Podľa typu štruktúry možno identifikovať:

 • Postele, vstavaná skriňa. Sú to systém pozostávajúci z dvoch samostatných lôžok, ktoré sa skladajú horizontálne. Rebrík je vyhotovený v prevedení. Rozobratie na dve časti nebude fungovať. Štandardná veľkosť profilu je 70x190 cm.
 • Posteľná pohovka, vstavaná skriňa. Zariadenie 3 v 1 - jeden z najpraktickejších pre malé priestory. Je to skvelá alternatíva k bežným modelom, ktoré vykonávajú iba jednu funkciu. Je to však veľmi objemná konštrukcia, ktorá zaberá veľa miesta pozdĺž steny. Môže byť upevnený výhradne na betónové a tehlové priečky, ktoré vydržia veľké zaťaženie.
 • Posteľná bielizeň, vstavaná skriňa. Obsahuje tri hlavné prvky: skrinku, detskú postieľku, stôl. Dĺžka jeho dĺžky závisí od šírky lôžka. Pri výbere výrobku je potrebné venovať pozornosť výške pracovnej plochy, na ktorej závisí správna poloha tela človeka pri práci za ním.

Ak majú dospelí používať malú posteľ, osobitná pozornosť by sa mala venovať limitujúcim úrovniam napätia, na ktorých závisí účinnosť a trvanlivosť transformačného mechanizmu.

Druhy zdvíhacích mechanizmov

Vstavané lôžka transformačného systému sa môžu líšiť. Pri výbere vhodného modelu je potrebné venovať pozornosť tomuto faktoru. Každý mechanizmus sa skladá z niekoľkých častí, ktorých úsilie závisí od veľkosti lôžka, jeho materiálu výroby. K dizajnom patria otočné nohy, tlmiče, upevňovacie prvky na oboch stranách matraca. Všetky doplnky sa časom opotrebovávajú a uvoľňujú, preto sa musia pravidelne kontrolovať. V konfigurácii skladacích lôžok je možné zapojiť niekoľko typov mechanizmov.

pružina

Dizajn je poháňaný samostatnými pružinami a integrovanými jednotkami. Napnutie mechanizmu je možné nastaviť na základe hmotnosti lôžka. Dizajn bude trvanlivý, ak sa správne vypočíta zaťaženie.

Prevádzka pružín spočíva v plynulom odvíjaní transformátora, čím sa spomaľuje vypúšťanie matraca z puzdra. Univerzálny zdvih pracuje s vinutým pružinovým systémom. Hlavným zaťažením sú kovové prvky. Priemerná životnosť je až 5 rokov.

plynový

Najpohodlnejší a ľahko ovládateľný výťah. Poháňané plynovými tlmičmi, ktoré plne absorbujú zaťaženie. Pohonné jednotky majú kovové dosky, plynový výťah, oceľové nápravy. Uprednostňujúc tento typ mechanizmu je potrebné preštudovať jeho konštrukčné a bezpečnostné pravidlá, pretože plynový tlmič nárazov pracuje s dusíkom.

Železné dosky sú pripojené k skrini a lôžku, sú umiestnené okolo osi otáčania. Počas zostupu sa vzostup dosky pohybuje na osi. Zaťaženie je v dôsledku plynových výťahov rovnomerne rozložené. Účasť ľudí na tomto procese je minimálna, deti môžu dizajn ľahko používať. Výhody takéhoto mechanizmu zahŕňajú tieto faktory: t

 • Tichá prevádzka;
 • Trvanlivosť kovových častí a gumových tesnení;
 • Jednoduchosť, jednoduchosť pohybu;
 • Minimálne riziko poranenia;
 • Obrovský rozsah.

Nevýhodou je nevzhľadný vzhľad - časť mechanizmu je viditeľná na hlave. V prípade zlyhania súčiastok môže byť oprava zložitá z dôvodu nedostatku náhradných dielov alebo vysokých nákladov na prácu.

Slučkový mechanizmus

Lôžko je expandované s použitím určitého úsilia osobou, preto mechanizmus na pántoch sa tiež nazýva manuál. Jednoduchá voľba nie je vhodná pre každého, pretože zahŕňa pohyb ťažkej stavby ručne. Vzhľadom k jeho vlastnosti, má najmenej popularity.

Nedostatok pomocných častí komplikuje proces zdvíhania a nastavovania, ale výrazne zvyšuje pevnosť mechanizmu. Jednoduché pánty sa montujú na hlavu postele a keď sa sklopí do skrine, matrac sa upevní západkami.

Lôžková sklápacia metóda

Existuje mnoho modelov skladacích postelí rôznych veľkostí a prevedení. Pre jednoduché použitie sú vybavené špeciálnymi mechanizmami, ktoré vám umožnia rýchlo usporiadať posteľ. V závislosti od typu, účelu nábytku, sú tieto spôsoby skladania postele nasledovné:

 1. Mechanical. Metóda zahŕňa manuálnu transformáciu. Aby ste to mohli urobiť, musíte otvoriť skriňu a potiahnuť vrchnú časť matraca tak, aby bola v horizontálnej polohe;
 2. Remote. Jednoduchý, moderný spôsob transformácie. Riadenie dizajnu sa vykonáva z panelu. Posteľ sa zdvihne a padne bez ľudského zásahu.

Premena postele v interiéri izieb

Veľmi obľúbené sú kompaktné lôžka. Aj majitelia priestranných apartmánov preferujú postele, ktoré sú zabudované do skrine. V noci je to pohodlné lôžko na spanie a počas dňa priestranný priestor pre prácu alebo odpočinok. Matrac s rámom sa skrýva za krásnou fasádou, pričom zaujme vertikálnu polohu. Skladacia transformačná posteľ dokonale zapadne do každého interiéru. Ona môže vyčistiť výklenok v každej obývacej izbe.

obývačka

Inštalácia ďalšieho miesta na odpočinok bude primeraná v najnavštevovanejšej miestnosti. Takéto rozhodnutie bude racionálne, najmä ak je apartmán dvojizbový a hala slúži ako spálňa rodičov. Môžete vybaviť výklenok so vstavaným lôžkom akéhokoľvek typu - uhlové, skladacie, výsuvné. Skladacie lôžko v interiéri haly, ktorá slúži ako priestor na spanie, môže byť inštalované nasledovne:

 • V rohu skrine s množstvom políc;
 • V nízkej komore v horizontálnej polohe;
 • Vo veľkom výklenku v stene s rozšírením do stredu miestnosti;
 • V špeciálnom prevedení, v ktorom zložené lôžko úspešne skryje obsah políc.

študovať

Niektorí obchodní manažéri, majitelia veľkých spoločností, ktorí trávia veľa času v kancelárii, čoraz častejšie inštalujú skryté postele do svojich kancelárií. Ergonomický, funkčný dizajn - moderný a efektívny spôsob riešenia stresu a únavy. Dokonca aj niekoľko minút odpočinku v horizontálnej polohe upokojí nervy, odstráni podráždenosť.

V kancelárii akejkoľvek veľkosti a tvaru sa bude úspešne kombinovať skriňa na ukladanie osobných vecí, papierov a miesta na spanie. Multifunkčný stojan je jednoducho nevyhnutný v kozmetickej kancelárii, v salóne krásy a masáži. Pohodlná posteľ bude ukrytá v šatníku vo vašom voľnom čase. Voľný priestor môže využiť manikér alebo kaderník. Skladací úzky gauč môže byť tiež použitý na rozdelenie miestnosti na pracovný priestor a šatňu, oddychový kútik.

škôlka

Rozmanitosť dizajnov, farieb vám umožňuje vybaviť skladaciu posteľ v každej interiérovej škôlke. Harmonicky zapadá do detskej izby akéhokoľvek typu.

Horizontálny nábytok je častejšie jednoduchý. Na otvorenej voľnej stene zhora môžu byť regály, stojan s hračkami a iné veci pre deti, tam sú tajné zásuvky.

Vertikálne konštrukcie sú pripevnené pozdĺž steny. Ich šírka je obmedzená výškou stropu, takže môžu byť použité pre dve deti. Takéto návrhy, okrem priamej destinácie, hrajú úlohu úspešného štýlového akcentu v interiéri.

Zapustené konštrukcie pre deti sú vyrobené z ekologických materiálov, rohy všetkých prvkov sú vyhladené. Skladacia posteľ dokonale zapadne do miestnosti dieťaťa akéhokoľvek veku, vďaka rôznym možnostiam dizajnu.

На что обратить внимание при выборе в магазине

Predtým, ako zadáte objednávku na webovú stránku alebo pôjdete do skladu na skladacie lôžko, musíte starostlivo pripraviť - určiť plochu miestnosti, v ktorej bude nábytok umiestnený, zmerať plochu určenú na jeho umiestnenie. Bude užitočné nakresliť detailnú schému s označením šírky, výšky nového dizajnu. Pri výbere vhodného modelu je potrebné vziať do úvahy nasledujúce faktory:

 • Korešpondencia farby, textúra materiálu s celkovým dizajnom miestnosti;
 • Typ zdvíhacieho mechanizmu, kvalita upevnenia, pevnosť kovových častí;
 • Kvalita materiálu, z ktorého je rám vyrobený. Drevené podklady by nemali mať dutiny;
 • Recenzie o výrobcovi.

Technológia krok za krokom pre samoobslužné skriňové postele

Nezávislá výroba skladacieho lôžka výrazne zníži finančné náklady, urobí kus nábytku požadovaných rozmerov, ideálne v súlade s celkovým dizajnom miestnosti a dostupným príslušenstvom.

Pri montáži bude posteľ vyzerať ako obyčajná kompaktná skriňa. Na začiatku určujeme typ dizajnu a dizajnu budúceho lôžka. Potom urobíme kresbu s podrobným odrazom veľkosti a konfigurácie konštrukcie. Ako základný materiál je lepšie použiť drevotrieskové dosky. Proces montáže sa uskutoční v štyroch fázach:

 1. Zostavte rám. Sokel, zadné steny a poličky spájame s dôrazom na skrutky alebo skrutky;
 2. Inštalujeme konštrukciu a upevníme ju na stenu;
 3. Zhromažďujeme základňu. Dosky ukladáme do rámu v súlade s rozmermi budúceho matraca;
 4. Spojíme základňu s rámom, upevníme skrutkami. Potom zvolený skladací mechanizmus pripevníme podľa návodu.

záver

Nákup skladacej postele je ideálnym riešením pre malé alebo preplnené izby. Moderné návrhy úspešne dopĺňajú akýkoľvek interiér, vďaka rôznorodosti dizajnu budú originálnym zvýraznením v akomkoľvek štylistickom smere. Môžu byť zabudované do skrine akejkoľvek veľkosti, uzavretého alebo otvoreného typu, s pravidelnými policami alebo dvierkami.

Zanechajte Svoj Komentár