Korálkové stromy pre začiatočníkov. Príklady tkania.

Remeslá majú osobitnú hodnotu, aj keď sú vyrobené neskúseným majstrom a nie dosť úhľadne. Svet vyšívania obsahuje obrovské množstvo smerov. Jedným z najjednoduchších a najzaujímavejších je beadwork. Z korálkov a drôt originálne postavy, ozdoby a ďalšie maličkosti dopadajú. Skutočné majstrovské diela sú korálkové stromy. Rýchlo pochopiť základy procesu, ak pridelíte dostatok času a vypočujete si radu. Na pomoc začínajúcim ženám vyvinula mnoho schém s postupným vysvetlením každej akcie.

História práce

Starý rozšírený typ kreativity sa vyvíja súčasne s príchodom nových módnych trendov, pokroku v spoločnosti. Malé sklenené, plastové korálky s priechodným otvorom sa používajú na tkanie šperkov, čelenky, vytváranie rôznych kompozícií.

Vlastné korálky Staroveký Egypt. Záujem o tento materiál sa objavil so vznikom skla pred viac ako 3000 rokmi. Po prvé, faraónove šaty boli zdobené veľkými nepriehľadnými perlami, potom sa začali jednoducho navliecť na niť a používať ako korálky. Vynález sieťoviny umožnil výrobu jednotlivých výrobkov z guľatého materiálu. Vzory, vzory, korálky boli usporiadané s drahými kameňmi a kovmi.

Výrobky z korálkov sa ukázali byť také dobré, že si ich Egypťania začali vymieňať a stali sa predmetom obchodu. Takto sa beadwork rozšíril po celom svete. V 12. storočí bolo hlavným mestom guľôčok a remesiel s ním spojených Benátky, ktoré kedysi hostili migrantov z Grécka.

V 18. storočí sa vo Francúzsku, Nemecku, Amerike a Čechách objavili sklárne. Špeciálne stroje urýchlili výrobu materiálu, čo ovplyvnilo jeho cenu. Európske ženy módy začali prejavovať veľký záujem o korálky. Vyšívali oblečenie, zdobili peňaženky a peňaženky. V 20. storočí, obruby príde na vrchol popularity. Teraz je vyrobený z unikátnych obrazov, panelov, všetkých druhov dekorov a doplnkov.

Techniky tkania

Každý sa môže naučiť tkať z korálkov. Ak to chcete urobiť, musíte si vybrať svoju obľúbenú schému a študovať techniky, ktoré sa v nej používajú. Ploché, objemové produkty sa vyrábajú rôznymi spôsobmi s použitím veľkých, malých, predĺžených perličiek. Musíte začať s najjednoduchšími master triedami, prípadne zvládnuť zložitejšie. Je možné vytvoriť z perál v akejkoľvek technike. Existujú nasledujúce typy tkania:

 • Ihly. Jednoduchá možnosť sa zvyčajne používa na vytvorenie jednotlivých častí kompozície (tyčinky kvetov, hmyzie nohy). Niekoľko guľôčok je navlečených na drôte, posledná je otočená okolo a základňa je navlečená cez ďalšiu a utiahnutá.
 • Rovná rovnobežka. Najobľúbenejšia a jednoduchá technika. Používa sa na tkanie listov a lístkov. Drôt je vedený pod schémou cez perličky, čím sa vytvára nový paralelný rad.
 • Objemová rovnobežka. Princíp činnosti je totožný s paralelnou metódou, ale riadky sa nenachádzajú v rovnakej rovine. Tak sa postavy zvierat, puky a ďalšie.
 • Ručné tkanie. Weave fungujú na rovnakom vlákne. Guľôčky sú vzájomne spojené pozdĺž vertikálnej horizontálnej osi, zachytávajúc korálek zo susedného radu rybárskym vlascom a postupne sa zvyšujú. Systémy sú určené pre náramky, maľby, dekory pre kvetináče.
 • Francúzsky. Korálky sú navlečené na dva konce rybárskeho vlasu a vytvárajú oblúky, ktoré zachytávajú extrémne korálky. Táto technika je vhodná na výrobu kvetov, listov stromov.
 • Kláštorná. Základňa - kríž zo 4 korálkov. Zvýšenie rovnakého typu prvkov, získať hotový výrobok. Vhodné pre ploché, objemové remeslá.
 • Slučke. Hotové prvky majú vzhľad očných viečok. Týmto spôsobom sa kompozitné časti kompozície vyrobia alebo použijú ako základ. Niekoľko guličiek je navlečených na drôte a dotiahnuté slučkou, zarážkou a opakovaním akcie.
 • Mosaic. Tkanie s tesne priliehajúcimi guľôčkami. Každá časť je namontovaná vertikálne, pričom je vložená medzi dve perličky susedného radu. Závit môže byť kruhový, valcový.
 • Net. Týmto spôsobom sú tkané rôzne predmety, napríklad hračky na vianočný stromček, kvetinové stojany, korálkové stromy, malá váza. Veľkosť mriežkových buniek je určená počtom guľôčok.
 • Tehla steh. Usporiadanie guľôčok v horizontálnych radoch pripomína murivo. Korálky v každom rade sú umiestnené s malým presadením voči susednému pásu. Táto technika je vhodná na vytváranie plochých, objemových modelovaných výrobkov.

Tkanie vzory a ako ich čítať

Vytváranie remesiel, korálkové šperky vyžaduje vytrvalosť, usilovnosť, prísne sled činností. Na tento účel boli vyvinuté mnohé schémy, ktoré vám pomôžu vybrať správnu veľkosť a množstvo materiálu. Možno ich nájsť v špeciálnych časopisoch, novinách, stiahnutých z internetu. Nie všetky materiály obsahujú úplné informácie, podrobný opis postupu. Problémy sú často nasledovné:

 • Nie je označený ako začiatok a koniec schémy;
 • Riadky nie sú očíslované;
 • Pri tkaní je ťažké pochopiť smer vlákna;
 • Zlá kvalita tlače, neostrý obraz;

Štúdium začnite vývojom základných techník. Čím viac praxe je, tým jasnejšie budú zložitejšie schémy. Takéto procesy sa uložia do hmatovej pamäte, pričom vizuálne vnímanie označenia vzoru smeru nite už nie je potrebné.

Na každej schéme sú časti označené krúžkami, ktoré sú zvýraznené farebne. Čísla na začiatku každého riadku označujú počet kvapiek. Nad obrázkom označte počet riadkov. Ak je výrobok viacfarebný a volumetrický, potom bude vedľa každého bodu obrázok - označujúci počet perličiek s jednou súpravou.

Výber základne pre tkanie

Drôt nie je univerzálnym základom pre beadwork. Rôzne časti budú vyžadovať určitý materiál. Mení sa hrúbkou, ťažnosťou, stupňom tuhosti, farbou povlaku. Môžete si okamžite zakúpiť súpravu a vybrať si príslušnú možnosť z dostupných alebo si preštudovať sortiment cievok a vybrať len tie, ktoré sú potrebné na výrobu výrobku.

0,2 mm drôt je vhodný na tkanie malých prvkov okrasných stromov, listov, kvetov. Vhodné paralelné, ihlové, francúzske, looped technika. Základ ľahko prechádza cez korálky č. 10, má akýkoľvek tvar.

0,5 mm drôt je vyrobený z ocele a medi. Je mäkká, elastická, lesklá, neberie sa na magnet. Z neho robia kmene stromov, konáre a iné tvrdé časti, ktoré budú neskôr upevnené rôznymi prvkami.

Základ, hrúbka 1 mm, sa používa na vytvorenie častí so zvýšenou tuhosťou. Drôt je navrhnutý pre kreativitu, takže nie menej plastický a flexibilný ako jemnejšie možnosti.

Korálky - typy a tipy, ako si vybrať

Nie je možné vziať prvé korálky na výrobu remesiel, ktoré sa vám páčia. Kvalita materiálov bude určovať vzhľad produktu, trvanlivosť zlúčenín a správne opakovanie schémy. Miniatúrne korálky sú vyrábané na Taiwane, v Číne, v Indii, v Českej republike, Japonsku. Všetci výrobcovia vyrábajú perličky rôznych veľkostí a účelov. Vo forme je:

 • Obyčajné sklenené perly s priechodným otvorom, okrúhlym, štvorcovým tvarom a roztavenými okrajmi;
 • Kabína - krátke rúrky s dĺžkou najviac 2 mm.
 • Bugle - dlhšie tubuly od 3 mm do 25 mm. Tam sú dokonca, skrútené, tváre.

Pri výbere korálkov treba v prvom rade venovať pozornosť výrobcovi. Najlepšie je české a japonské. Potom treba zvážiť celý vak. Všetky guľôčky musia byť rovnakej veľkosti, rezanie je dokonca bez zakriveného rezu. Prítomnosť prepichnutých, nepoškodených guľôčok je vylúčená.

Workshopy na tvorbu perličiek

Naučiť sa splietať korálkové stromy je jednoduché. Ale najprv by ste mali byť oboznámení so základmi tvorivého procesu. Práca bude pozostávať z navliekacieho materiálu rôznych veľkostí a dĺžok na drôte, vytvárajúceho slučky, oblúky a spájajúce niekoľko častí dohromady. Vzhľad hotového stromu, jeho podobnosť s originálom bude závisieť od správneho výberu farby, hrúbky podkladu. Pri výrobe krásnych kompozícií pomôže podrobné workshopy.

Yin-Yang Tree

Pre výrobu talisman, symbolizujúce ženský a mužský, budete potrebovať čierne a biele korálky, rovnaké vlákno, drôt strednej hrúbky. Pre celú kompozíciu budete musieť splietať dva identické stromy a pripojiť sa k nim. Použijeme techniku ​​loopback.

Na drôte 45 cm sme nasadili 9 bielych korálkov, posunuli sme sa od okraja a vytvárame slučku. Otáčajte držadlom drôtu a postup zopakujte. Vyrobíme 7 identických slučiek s odsadením 1 cm, blanko pre stredný list a polovicu, otočíme k sebe. Takéto pobočky budú musieť vyrobiť 30 kusov. Potom ich rozdelíme na hromady po 3 kusoch a spojíme ich, narovnáme listy. Vyžaduje sa rovnaké množstvo čiernych častí.

Spodok každej časti zabalíme zodpovedajúcimi vláknami farby a zbierame strom, postupne pridávame vetvy s posunom niekoľkých centimetrov. Dva ready-made stromy twist a nastaviť na stojan alebo v hrnci.

Peniaze strom

Kus "Money Tree" pozostáva z mnohých drobných detailov, takže musíte byť trpezliví. Pre prácu potrebujete zelené korálky rôznych odtieňov. Nalejte ju do taniera a premiešajte. Začíname tvorbou vetiev stromu. Dali sme na korálky drôt 12, zložte slučku, opravte. Vyrobíme 8 takýchto kruhov bez zarážok, potom sa spolu krútime.

Takéto diely budú potrebovať 60 kusov. 20 z nich potrebuje lepiť rôzne mince. Teraz vytvárame korunku - zakrúcame 5 vetiev (jeden s mincou, 4 jednoduché). Z prijatých 15 kytíc vyrobíme 5 mocných vetiev, zabalíme stuhu, napodobňujúcu kôru. Spájame ich do celého stromu, vytvarujeme a ozdobíme trup sadrou.

Peňažný strom môže mať akýkoľvek moderný dizajn - maľovať kufor s bielym, pridať čierne škvrny, robiť červené škvrny korálky, ktoré sa podobajú zhluky horského popola.

Strom korálkov a kameňov

Vynikajúci, originálny nápad - kombinujúci korálky a kamene v jednej kompozícii. Ihličice týmto spôsobom robia bonsaje, vistárie a iné stromy. Začneme pracovať na nasledujúcom pláne:

 1. Príprava materiálu. To bude trvať niekoľko nízkych kameňov rôznych veľkostí, medený drôt, stojan, alebo akékoľvek základne.
 2. Na drôt navlečeme 15 kameňov, ustúpime 10 cm od okraja základne a upevnímme prvý prvok. Po stranách upevníme zvyšok. Pre jednu vetvu stačí 4-5 riadkov.
 3. Zoskupte obrobok o 3 kusy a spojte ich dohromady.
 4. Berieme kúsok hrubého medeného drôtu a vetru 4 polotovary s kameňmi, zabalíme do kvetu.
 5. Spojením 4 veľkých častí a ich spojením vytvoríme hrubú korunku.
 6. Vietor niekoľko vetiev k základni, ustupovať dole o 1-2 cm, sme narovnať každý kamienok.
 7. Vyrábame omietkový podnos a ozdobíme ho podľa vášho vkusu.

sakura

Svetlá vysoko kvalitná replika neporovnateľného kvitnúceho stromu nenechá nikoho ľahostajného. Pre prácu potrebujete dve ružové korálky, tenký drôt, materiály pre trup a základňu (lepidlo, páska, alabaster).

Najprv robíme malé vetvičky obrobku. Zmiešajte korálky, dajte 6 kusov na drôt. Odložte 10 cm od okraja a utiahnite slučku. Stringing na dlhom konci základne korálky, aby 11 kruhov. Ohnite drôt, ponechajte centrálnu slučku uprostred a otočte. Takéto diely budú vyžadovať až 100 kusov.

Polotovary rozdeľujeme do skupín, po troch v každej, a otočíme spodnú časť drôtu s miernym posunom. Teraz musíte zbierať veľké konáre, zatiaľ čo tvoria trupu. Diely aplikujeme striedavo na hustý drôt s odsadením 1 cm, upevníme krycou páskou.


Jesenné strom

Jasný strom jesenných farieb sa získa z jednoduchých čínskych korálok č. 8. Je potrebné pripraviť žlté, oranžové, zlaté, červené korálky, aby sa vyrobilo niekoľko pohárov s prechodnými odtieňmi. Práca je starostlivá, ale ak sa dobre oboznámite s popisom systému a budete sa riadiť pokynmi, zvládnete to za pár hodín.

Na 2 - 3 metre drôtu sme si nasadili korálky, počítame s 20 korálkami a robíme slučky na nohách. Mali by byť umiestnené na oboch stranách osi vo vzdialenosti 1 cm od seba, každú slučku natiahneme, vetvu mierne ohneme. Preto je potrebné vytvoriť niekoľko desiatok viacfarebných polotovarov.

Preložte tri vetvy rovnakej farby a twist s kliešte. Vietor všetky časti striedavo odsadíme na hustý drôt a ozdobíme kvetinovou stuhou. Môžete kombinovať všetky farby alebo sledovať konkrétnu sekvenciu.

Ruská breza

Pre výrobu tradičného ruského dreva musíte kúpiť guľaté svetlo zelené korálky a strieborný drôt. Práca je jednoduchá, ale trvá dosť času. Začíname s výrobou konárov, potom ich zbierame do zväzkov a tvoria strom. Letáky sa ľahšie vytvárajú v technike looped.

Polotovary pripevníme k oceľovému drôtu a snažíme sa pozorovať prirodzené usporiadanie vetiev. Narovnáme listy, trochu ich nakloníme. Nainštalujte brezu na stojan na sadrovec, natrite trup zmesou lepidla a alabasteru. Po vysušení naneste striedavo čiernu bielu farbu s tenkou vrstvou.


Čerešňa s ovocím

Listy čerešne v tejto hlavnej triede musia byť vykonané vo francúzskej tkáčskej technike. Budete potrebovať zelené korálky, červené veľké korálky, cievku z jemného drôtu, omietku na dekoráciu stonky a výrobu základne. Práca sa vykonáva v niekoľkých fázach:

 1. Odmerajte 1 m drôtu a položte prvých 5 zelených perličiek, utiahnite slučku.
 2. Navlečeme ďalších 18 korálkov a urobíme to isté. Veľká slučka by mala pokrývať menší krúžok.
 3. Otočíme 7 listov. Dajte medzi nich červené čerešne.
 4. Po vykonaní dostatočného počtu polotovarov môžete pristúpiť k montáži.
 5. K spoločnému kmeňu upevňujeme jednu vetvu s vrúbkovaním.
 6. Kufrík je zabalený s kvetinovou páskou a položený na omietku.

Jabloň v kvete

Toto plavidlo obsahuje len prvky korálkov. Dokonca aj kvety budú vyrobené z drobných bielych korálkov. Na šnúre navíjame 30 zelených korálkov. Oddeľujeme 7 častí od reťaze, odchádzajúc trochu od začiatku základne. Ohnite drôt v polovici a otočte raz centrálny lem. Robíme dva zákruty v technike kruhového tkania, postupne posúvame zvyšok detailov. Otočíme drôt, ustúpime 1 cm a urobíme 4 ďalšie listy. Takéto polotovary budú potrebovať 60 kusov.

Obraciame sa na výrobu konárov s kvetmi. Strunové perličky v nasledovnom poradí: 30 biela - 5 žltá - 30 biela - 5 žltá - 30 biela - 5 žltá - 18 ružová. Urobte 3 slučky ružovej z rovnakej základne drôtu, ustúpte 1 cm a otočte žltou slučkou, ďalej urobíme 5 slučiek bielych. Tvoríme kvet so žltým centrom. Posúvame drôt a splietame ďalšie 2 takéto kvetenstvo. Spájame listy a kvety, pripevníme ich na trup, ozdobíme omietkou.

Plačúca vŕba

Tkanie začína malými vetvami. Na drôte 30 cm šaty 8 korálky. Pracovný závit ohnite na polovicu a oddeľte jeden lem. Niekoľkokrát posúvajte drôt, ustúpte 0,5 cm, otočte ďalší. Takže to musí byť vykonané so všetkými detailmi. Bude potrebné pripraviť 25 krátkych vetiev pre vŕbu, 40 stredných, 70 dlhých.

Zväzky sa zbierajú podľa vašich predstáv, pokiaľ výrobky rôznych dĺžok vyzerajú prirodzene a harmonicky. Klastre splietajú 10 kusov. Sme vietor trsy na zahustené drôtu a zdobia ich s niťami. Z takýchto polotovarov vytvoríme strom, nakloníme konáre dole, postavíme ho na stojan.

fešný

Najjednoduchšia verzia sklenenej guľôčky podľahne aj nováčikom. Odrežte 50 cm drôtu, zdvihnite 4 sklenené sudy a utiahnite slučku. Vyrobíme 9 takýchto figúrok s odsadením 1 cm, držiac centrálny prvok, ohneme drôt v polovici a otočíme vetvičku. Týmto spôsobom vyrábame 5 typov medzier s rôznym počtom slučiek.

Sme vetvy vetvy zhora nadol na pevnú podporu - od malých až po veľké. Narovnajte všetky prvky a nastavte strom na základňu omietky. Hlaveň môže byť omietnutá a natretá hnedou farbou.

Všetky vetvy by mali byť umiestnené v rôznych rovinách, aspoň s minimálnym posunom. To bude strom viac našuchorený.


Strom v snehu

Urobiť krásne vetvenie strom v snehu môže byť v jednoduchej ihly techniku. Budete musieť urobiť asi 30 samostatných vetiev a spojiť ich dohromady. Drôt nakrájajte na kúsky rôznej dĺžky, pripravte biele korálky.

Dali sme 4 korálky na krátky drôt a odovzdali ho cez tretie, obíde prvý. Nasadili sme 5 perličiek a postup zopakovali, dobre dotiahnite. Tak robíme ďalší prútik. Na nohe tiež nosia korálky. Vedieme cez ňu s voľným koncom drôtu a upevníme. Opakujte rovnaké kroky pre všetky prázdne miesta. Na stredných a veľkých dĺžkach by mali byť tkané 4-5 bočných tyčiniek.

Tvoríme strom skrútením páru prvkov rôznej dĺžky. Postupne sa zvyšujú veľké pobočky. Zabalíme ich bielym závitom. Присоединяем их к плотной проволоке и декорируем специальной лентой, бумагой, красим краской.

Дуб зеленый

Могучий зеленый дуб должен быть густым и ветвистым. Для плетения потребуется много зеленого круглого бисера, тонкая проволока, материалы для декора веток, ствола.

Нанизываем много бусин на проволоку, не отрезая ее от катушки. Потребуется 1 метр основы. Отступаем 10 см от кончика, сворачиваем петельку из 12-ти бисерин. Vytvárame 15 kruhov rovnakého typu s polstrovaním 0,5 cm, zbierame budúce letáky vo zväzku, fixujeme a striháme drôt. Bude potrebných 37 takýchto častí.

Aplikujeme strapce v rôznych výškach na hustý drôt, navíjame ich, lemujeme čiernou floristickou stuhou. Zbierame strom, začínajúc malými vetvami, ohýbame vytvorené zhluky. Zelený dub nainštalujeme na obyčajný plochý kameň, zaistíme ho zmesou sadry a PVA. Barel je tiež potiahnutý roztokom. Po zaschnutí ho natrite hnedou kvaš.

Albitius

Výroba prelamovaného stromu sa bude konať v niekoľkých etapách - vytvorenie kefy, konárov a vytvorenie kmeňa. Použijeme dva druhy ružových korálkov a zelenú.

Pre kvetenstvo ako šeřík, odrezáme drôt o veľkosti 35 cm, položíme 11 ružových korálkov a jeden svetlý, pritiahneme prvok ihlovo. Po 5 tyčinkách ich utiahneme na základe. Bude potrebných 32 takýchto častí.

Listy sa otáčajú. Na drôt navlečeme dosť korálkov, o rozmeroch 3 cm, otočíme do kruhu, zapneme a zatlačíme ho zo strán. Robíme vetvičku piatich slučiek. Takéto prvky budú potrebovať asi 50 kusov.

Krútime kvety a niekoľko konárov do silnejších prvkov, každý z nich zabalíme priadzou. Urobíme rovný sud a upevníme k nemu všetky detaily. Nastavte vetvy do horizontálnej polohy a upevnite k stojanu.

Palmy

Zloženie šírenia palmy je jednoduché pri technike tkania ihly. Musíte skladovať na žltej, zelenej korálky rôznych odtieňov a drôtu 0,3 mm. Prácu vykonávame podľa pokynov:

 1. Zbierame 7 zelených korálkov a 2 žlté. Posúvame jednu späť a prejdeme základňou cez zvyšok - to bude špička listu.
 2. Vyrábame bočné výhonky z 5 kusov zelenej a 2 žltej.
 3. Viackrát otočte drôt a prejdite zeleným lemom.
 4. Opakujte tkanie výhonkov 10 krát.
 5. Nasadili sme drôt 5-10.
 6. Položte list na prst a ohnite ihly do tvaru.
 7. Týmto spôsobom vytvárame požadovaný počet polotovarov.
 8. Zväzujeme reťazec niekoľkých hustých kusov drôtu - bude to trup.
 9. Na vrch pripájame 6 listov a navíjame ich.
 10. Vyrábame niekoľko vrstiev, zdobíme sud barvou a položíme ho na stojan.


Srdce strom

Tkanie začína prázdnymi vetvami. Dáme 5 korálkov na drôt a otočíme ich okolo, čím vytvoríme slučku. Na jednom segmente urobíme 5 takýchto čísel a vypneme letáky. Podľa tejto schémy pripravíme niekoľko častí a premeníme ich na silnú vetvu. Čím viac takýchto detailov existuje, tým väčší bude srdce.

Postupne navíjame prvky, zdobíme stonku stuhou. Pre kompozíciu musíte urobiť ďalší strom. Pre jeho dekoráciu použijeme korálky a stuhu inej farby. Nižšie dole otočíme dva dokončené kmene a umiestnime ich do omietkovej misy. Po spevnení krásne rozvetvíme vetvy k sebe, tvoria srdce.

Zimná krása - Rowan

S príchodom chladu stráca horský popol listy, zostávajú šarlatové snehom pokryté bobule. Tkanie zimných vetvičiek je veľmi jednoduché. Budete potrebovať biele, strieborné, oranžové korálky, niekoľko pradien z drôtu - ocele a červenej. Výroba prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Vyrábame osem zväzkov 8 slučiek bielych korálkov.
 2. Vyrábame zväzky horského popola - prechádzame 15 guľôčok jeden po druhom a otáčame za každý drôt nohu.
 3. Spojenie červených prvkov a zabalenie bielych lúčov.
 4. Robíme nádherné vetvy zo zhrubnutých polotovarov a tvoria kmeň.
 5. Nainštalujte na stojan a narovnajte.


Pine Beadwork - schéma

Pre výrobu borovice potrebujú zelené korálky, drôt a podrobnú schému - popis hlavnej triedy. Vetvičky sa splietajú jednoduchou ihlovou technikou. Každá ihla si vyberie dĺžku nezávisle, ale nemali by ste ju urobiť viac ako 2 cm, keď sme na jeden kus drôtu urobili niekoľko ihiel, navliekli sme ich do zväzku a ozdobili kufor hnedými vláknami. Polotovary budú potrebovať viac ako 100 kusov.

Otočíme 3. puzdro a krútime drôt so závitmi. Spojte všetky výrobky a postavte na stojan. Časť konárov odchádza rovno, zvyšok dáva mučivý vzhľad.

Zaujímavé fakty o prútených stromoch

Strom vyrobený z perličiek, vyrobený ručne, nielen absorbuje pozitívny postoj, emócie šitie, ale je tiež talizman, ktorý prenáša energiu prírodnej rastliny. Obrázok každého stromu symbolizuje určitý postoj:

 • Borovica - obraz večného života, ticha, samoty;
 • Sakura - symbol prebudenia prírody, zrodenie nového života;
 • Rowan - ženský strom dáva mladosti a kráse;
 • Dub - sila a dlhovekosť;
 • Palma - symbol víťazstva a triumfu;
 • Jabloň - prispôsobuje sa zdraviu, šťastnému manželstvu;
 • Čerešňa - rozpúšťa kvety pred listami, symbolizuje nahotu, nehu, čistotu;
 • Peniaze Tree - prispôsobuje prosperite, dáva dôveru;
 • Willow - pojmy cyklickosti, rytmu sú spojené s "čarodejníckym stromom".

záver

Ručne vyrábané dekoratívne predmety boli vždy veľmi populárne. Malé kópie stromov najbizarnejších foriem obdivujú krásu a eleganciu. Vyzerajú skvele v interiéri, bude originálny darček pre každú oslavu. Vďaka jednoduchým schémam a podrobným master triedam, môžete vytvoriť naozaj hodnotnú, jedinečnú vec v krátkom čase.

Zanechajte Svoj Komentár