Maľovanie skla pre začiatočníkov

Maľovanie na skle je pre mnohých ťažké, ale je omnoho ľahšie zvládnuť, ako kresliť štetcom alebo ceruzkou. V tejto zaujímavej technike sú vytvorené exkluzívne domáce dekorácie. S vlastnými rukami, môžete kresliť rôzne obrázky, maľovať nedbalé vázy, urobiť originálny sklenený predmet, ktorý sa určite vojde do každého interiéru. Práca s morenými farbami je kreatívny, úžasný proces, ktorý môže dať miestnosti jedinečný charakter.

História spoločnosti

Prvé maľované sklenené prvky sa objavili pred stovkami rokov. V priebehu času buď stratili svoju popularitu, alebo ju znovu získali. Podľa písomných prameňov to bolo začiatkom dvanásteho storočia. Vytvorené kresby na týchto okuliaroch so špeciálnou farbou medi a železa.

Maliarstvo z farebného skla v stredoveku bolo možné vidieť len v chrámoch. Farebníci v tajomnej atmosfére hnevu ponorili druh svetla. Renesanciu možno považovať za vrchol popularity umeleckého skla. Mnohí bohatí občania začali uprednostňovať takéto dekorácie okien.

V 16. storočí, kvôli náboženským vojnám, maľba na skle ako umenie zanikla. Pokles dopytu v osvietenstve ovplyvnila túžba po transparentnosti, masívna likvidácia maľovaných výrobkov. Len v XIX storočí nastalo oživenie maľby vitráží v Rusku, a to vďaka poriadku Mikuláša I. o stavbe sklárne. Tento typ dekoru je dodnes obľúbený.

Kde a ako sa nanáša sklo

Pomocou kresby na skle si môžete vytvoriť vlastné štýlové fotografie s použitím všetkých výhod materiálu. Maľba z farebného skla zdobí okná, zrkadlá, rôzne priečky a ďalšie interiérové ​​prvky. Používa sa tiež na ozdobenie nábytku - skriniek, kuchynských frontov. Dokonca aj veľké objekty budú vyzerať jednoducho a elegantne, ak sa na ne aplikujú zložité vzory.

Ozdobte sklenené kusy nábytku v priestoroch komerčnej kancelárie. Môžu to byť regály, dvere, okná. V byte alebo dome, tento typ dekorácie sa častejšie používa v spálni, chodbe, obývacej izbe. Môžete si urobiť krásnu obrazovku v štýle Hanami, kresliť kvitnúce sakura. Takýto prvok zónovania naplní miestnosť duchom úchvatného východu. Je možné pracovať s farbami z farebného skla v nasledujúcich technikách:

 • Mozaikové vitráže. Charakteristické geometrické, kvetinové ornamenty, kobercové vzory;
 • Vymaľované. Všetky časti skla sú zdobené. Farby sú tekuté, roztierané a miešané, vytvárajú škvrny, nové odtiene;
 • Obrysový výplň. Najprv sa vloží obrys, vytvorí sa skica. Potom sa priestor naplní farbami;
 • Mnohoúrovňová. Farby sa nanášajú vo vrstvách s rôznym stupňom vlhkosti. Týmto spôsobom vytvárajú najrealistickejšie obrázky;
 • Dot maľovanie. Na vytvorenie obrazu sa používajú obrysy. Saturačné body menia farbu, hustotu farby.

Požadované materiály a nástroje

Maľba z farebného skla je napodobňovaním bežného vitrážového okna pomocou šablón a iných nástrojov pre umelcov. Veľký výber z nich vám umožní zapojiť sa do tohto druhu umenia pre profesionálov i začiatočníkov. Ak chcete pracovať v akejkoľvek technike maľovania na skle, budete potrebovať špeciálne farby, štetce a niektoré pomocné materiály (obrúsky, alkohol, palety, laky na nátery atď.).

Výber farby

Materiál na kreslenie je prezentovaný vo veľkom rozsahu. Pri výbere farieb by sa mali zohľadniť ich vlastnosti, odolnosť voči oderu, účel. Farby na skle môžu byť použité na dekoráciu, profesionálne maľovanie rozmerových objektov, zábavu s deťmi, výučbu majstrovských tried. Očakávaný efekt je dôležitý - transparentnosť, matný, lesklý povrch. Výber farby je ovplyvnený predmetom samotnej maľby (okná, keramika, fľaše, vázy).

Niektoré typy náterov sa nedajú použiť na natieranie predmetov v styku s potravinami z dôvodu ich toxicity. Existujú materiály, ktoré nemôžu odolať kontaktu s vodou a saponátmi.

Akrylová farba

Kompozícia obsahuje prírodné, syntetické pigmenty, vodu, väzbové zložky. Akrylové farby sú k dispozícii v širokej škále farieb. Môžu byť transparentné, kryť, vytvárať efekt vitráže. Materiál sa líši v zložení a spôsobe tuhnutia. Pre domáce úlohy je lepšie zvoliť si vodnú bázu, ktorá rýchlo schne pri izbovej teplote. Medzi hlavné výhody patria tieto skutočnosti:

 • Ľahká odolnosť, hladký povlak skla;
 • Široká paleta odtieňov, jasné farby;
 • Schopnosť zriediť iskry;
 • Odolnosť voči oteru;
 • Nepoužívajte akryl na sklo;
 • Nemajú štipľavý zápach;
 • Pohodlné balenie (plechovky, plechovky, trubice).

Farbené farby

Rozmanité zloženie, textúra, konzistencia. Sú rozdelené do troch hlavných skupín: organické rozpúšťadlá, akrylové zmesi na báze vody. Okrem bežných farieb pre začiatočníkov sú tu aj zmesi s rôznymi efektmi, dekoratívne vložky. Pomocou týchto materiálov je vytvorený obľúbený dekor:

 • Remora. Po vysušení vytvorte tenký film. Môže byť odstránená z vhodnej základne a prenesená na akýkoľvek povrch;
 • Luster farby. Majú kovovú žiaru;
 • Bulk. Pri vypaľovaní sa zmes čiastočne odlupuje a vytvára vlnitý vzor;
 • Zrnitý. Pri tepelnom spracovaní výrobku, ktorý rozprestrie, sa špeciálne lepidlá prilepia lepidlom. Ukazuje sa pimply obrázok;
 • Priehľadný perleťový. Naneste na základnú farbu, dodajte extra lesk;
 • Štrukturálne. K dispozícii v nádobách vo forme cestovín. Po vysušení vytvorte imitáciu prírodných povrchov (kameň, drevo, koža);
 • Farby s prísadami. Pridajte rôzne lesklé fluorescenčné pigmenty.

Gélové farby

Odlišná hustá konzistencia. Gél sa nerozšíri, nekĺzne po zvislom povrchu. Hlavnou oblasťou použitia je maľovanie zrkadiel, okien, dverí, priečok. Je vhodné pracovať so zmesou v technológii šablón. Môže sa použiť na ozdobenie sklenených dosiek, hrnčekov.

Môžete pracovať s priehľadným, nepriehľadným, priesvitným gélom. Akýkoľvek odtieň z palety je možné kombinovať, pridať glitter, vytvoriť reliéf pomocou paletového noža. Ohromujúci efekt mrazivého vzoru sa dosiahne pri použití priesvitného saténového gélu. Zmesi na báze vody nevyžadujú fixáciu, pevne sa prilepia k povrchu. Ak je to potrebné, môžu byť ľahko odstránené pripevnením vlhkej handry na ne niekoľko hodín.

Keramické (vypálené)

Používa sa na ozdobenie riadu, fliaš, vázy a iných dekoratívnych prvkov rôznych tvarov. Aby bolo možné špeciálnu farbu dobre opraviť, objekty sa po vypálení natierajú. Potom sa môžu umyť vodou, bez strachu, že sa obraz odlúpne.

Keramické farby sa vyrábajú zmiešaním ílu, bezfarebnej glazúry, tavidiel, umelých prírodných pigmentov. Podľa spôsobu aplikácie môže byť materiál podglazovaný, preglazovaný. Pre dobrú priľnavosť k náteru pridajte cukor, glycerín. Kalcinovaná zmes sa aplikuje na produkt a podrobí sa tepelnému spracovaniu.

Filmové farby

Takéto zmesi sa častejšie používajú na dekoráciu zrkadiel, okien, výkladov na akúkoľvek dovolenku. Ich funkciou je možnosť kedykoľvek odstrániť. Vhodné pre časté zmeny dizajnu, keď v tematickom maľovaní už nie je potrebné.

Nanesenie náterových farieb na film sa musí najprv aplikovať na acetátový film. Po vysušení sa obrazy ľahko odlúpnu a prenesú na akékoľvek miesto. Ak je vzor malý, jeho vzor môže byť vložený do plastového súboru a sledovať okolo kontúry s farbami, potom sa opierať o požadovaný prvok. Takéto farby nie sú upevnené na povrchu. Pred čistením, umývaním okien filmovým vzorom by sa mala aplikácia odstrániť. Po procedúrach sa môžete vrátiť späť.

markery

Keramický sklenený tovar, natretý značkovačom na sklo, vyzerá veľmi originálne. Môžete pracovať s materiálmi rôznych tried a veľkostí. Hrúbka tyče a hladkosť čiary budú závisieť od takýchto indikátorov.

Kresba môže byť okamžite aplikovaná fixkou alebo vopred vyrobenou jednoduchou ceruzkou. Po vypálení grafit zmizne a zostane len farebný vzor. Začiatočníci by si mali vybrať monochromatické jedlá s hladkým povrchom. Ak chcete správne nastaviť proporcie, mali by ste vytvoriť skicu v plnej veľkosti objektu.

Farby vyžadujúce prípravu

Umenie na skle sa neustále zlepšuje. Odkedy sa vzácny koníček mení na rozšírený koníček. Je možné vytvoriť originálny nákres na zrkadlo, dvere, vázu so špeciálnymi farbami, ktoré už nie sú deficitom. Každý si môže vyskúšať akúkoľvek techniku. Aby sme nerobili peniaze na veľké dávky materiálu, farby sa môžu vyrábať ručne pomocou nasledujúcich receptov:

 1. Zmes želatíny a anilínu. Pripravený bezprostredne pred prácou. Tento náter nie je možné skladovať, preto by ste mali roztok len raz premiešať. Ak chcete pripraviť, budete musieť naliať 10 g želatíny s tromi lyžicami horúcej vody, pripraviť práškové anilínové farbivá, všetko zmiešať dohromady. Tekutosť zmesi závisí od jej teploty;
 2. Zloženie nitro-oleja. Vytvorenie ich farieb umožňuje umelcovi plne kontrolovať ich kvalitu. Môžete si z akéhokoľvek rastlinného oleja, je lepšie vziať ľanové semienko a pigment. Farbivo by sa malo umiestniť na mleciu platňu, pridať olej a pomaly miešať pomocou mlynčeka;
 3. Sovietske recepty. V 80. - 90. rokoch boli na maľovanie skla použité farby z rôznych improvizovaných prostriedkov. Pre základné zmesi bolo zvolené PVA lepidlo. Zmes bola zmiešaná s potravinárskymi farbivami, kvašom, jadrami tyčiniek, acetónom a rôznymi rozpúšťadlami.

Výber kefiek

Môžete maľovať na sklo s štetcom na maľovanie. Je veľmi jednoduché zobraziť zložité obrysy výkresov. Ak je oblasť pôsobivá, je lepšie použiť veľké stavebné kefy so zaobleným koncom. Na aplikáciu fixačného, ​​číreho laku pomocou širokého modelu kefiek.

Na maľovanie skla sú vhodné predmety na natieranie prírodným aj syntetickým zdriemnutím. Prírodné štetiny sa najlepšie používajú pre farby na báze vody. Po niekoľkých workshopoch sa rýchlo naučte správne držať kefu pri práci v rôznych technikách.

Pomocné nástroje a materiály

Hlavnými pracovnými materiálmi na natieranie skla sú kefy a farby. Pre každú techniku ​​si vyberte špeciálne farbiace zmesi a pomocné materiály. Na zjednodušenie maľovania často používajte nasledujúce spôsoby:

 • Olovená páska. Lepiace pásky umožňujú vytvoriť efekt vitrážového skla;
 • Autlayner. Farebná pasta v trubici padá na tenký vzor na akomkoľvek povrchu. Po vytvrdnutí tvorí obrys reliéfu, ktorý zabraňuje šíreniu farby;
 • Maskovacia páska. Chráni priehľadné oblasti pred náhodným zafarbením;
 • Paletový nôž. Na zdobenie veľkých predmetov sa používa kovová špachtľa;
 • Nástroje na opravu chýb. Kým farba nebude suchá, môžete ju utrieť vatovým tampónom namočeným vo vode alebo rozpúšťadle. Stále nevytvrdené hrany kontúry sú vyhladené špáradlom;
 • Materiály pre šablóny. Najčastejšie používaný papier, filmové šablóny. Pri výrobkoch zložitého tvaru môžete použiť jednoduchú ceruzku, miznúci obrys.

Maliarske práce

Zapojiť sa do tohto typu umeleckej tvorivosti pod vedením obyčajného človeka, ktorý ani neštudoval základy dekoratívneho a úžitkového umenia. Maľovanie na skle bolo možné realizovať vďaka zjednodušeniu technológie, veľkému výberu materiálov pre prácu, ich nízkym nákladom, možnosti použitia šablón.

Nezávisle čerpajte na sklenenom povrchu v každom veku, dokonca aj so všetkými členmi rodiny. S každým novým remeslom sa získajú skúsenosti. Získané zručnosti v budúcnosti umožnia na povrchu vytvoriť nádhernú, originálnu kresbu, ktorá premení neodpisovú sklenenú nádobu alebo objekt na majstrovské dielo. Hlavná vec v tomto podnikaní - trpezlivosť a presnosť.

Ako pripraviť sklo na maľovanie

S pevne rozhodnutý priniesť myšlienku do života, robiť maľovanie na skle, musíte najprv vybrať objekt, ktorý bude základom pre prácu, či už je to okno, sklo, fľaša, tanier, zrkadlo alebo iné predmety. Pre začiatočníkov je lepšie použiť základňu s hladkým, hladkým povrchom, pretože je ťažké pracovať s ohybmi, konvexnými miestami, na nich sa šíri náter, zložitý vzor môže vyzerať zlý a nezodpovedá plánu, ktorý mu bol predložený.

Po definovaní prvku je potrebné pripraviť jeho povrch. Ak majster zariadi farbu výrobku ako hlavné pozadie, stačí ho umyť mydlovou vodou, potom opláchnuť čistou vodou. V prítomnosti štítkov by mal byť sklenený predmet po odstránení zvyškového lepidla ponorený na štvrtinu hodiny do horúcej vody. Aby klky z uteráka zostali na skle, je lepšie nechať ich vyschnúť na vlastnú päsť. Keď je predmet úplne suchý, musí byť odmastený, môže byť vykonaný s kvapalinou obsahujúcou alkohol.

Ak si želáte, môžete zmeniť farbu pozadia po všetkých prípravných operáciách na pokrytie povrchu špeciálnou vrstvou zeminy (základný náter), počkajte, až zaschne. Ďalej naneste dve vrstvy akrylovej farby vhodnej farby. Neaplikujte ďalšiu vrstvu, kým nie je úplne suchá. V záverečnej fáze je sklenený prvok lakovaný.

Ako preniesť obrázok na sklo

Po definovaní obrázka je ďalším krokom zobrazenie obrazu na skle. Existuje niekoľko spôsobov. Najrýchlejšie je okamžite nakresliť obrázok na sklenenom povrchu. To však môže urobiť len odborník, ktorý je presvedčený o svojich schopnostiach. Novic master lepšie využíva tieto jednoduché techniky:

 1. Pod sklo položte skicu. Umiestnenie obrazu pod sklenený povrch, pomocou obrysu na skle, aby ste ho prekreslili zhora. Metóda je ideálna pre ploché, hladké transparentné predmety. Ak má prvok zaoblený, komplexný tvar, pri ktorom nie je možné papier pripevniť, dokonca aj pomocou lepiacej pásky, musí byť mierne navlhčený vo vode, po ktorom sa stane poddajným, má takmer akýkoľvek tvar, bude dobre držať na skle bez ďalších svoriek.
 2. Kopírovací papier. Pre nepriehľadné predmety, fľaše s úzkym hrdlom, kreslenie papiera zrkadla je neprijateľné. V tomto prípade je lepšie použiť kópiu uhlíka. Hlavná vec v tejto metóde - dobre pripojte skicu a uhlíkový papier na povrch objektu. Ak sa obrázok náhodne presunie, bude potrebné vykonať prácu znova.
 3. Potravinový film. Na vrchnú stranu pripraveného náčrtu sa umiestni kúsok potravinového filmu, pričom pre spoľahlivé upevnenie musí byť väčší ako náčrtok. Pomocou ukazovateľa na skle sledujeme obrysy na povrchu obalového materiálu. Ďalej, fólia s preneseným obrazom je upevnená na svojej ploche na sklenenom objekte, takže medzi nimi nie sú žiadne medzery ani záhyby. Pomocou bambusovej tyče a hélium pera pozorne sledujte obrysy. V dôsledku toho sa marker prenesie na sklo.

Technológia šablón

Šablóny umožňujú každému, aby maľoval na sklenenom povrchu, aj keď veľmi zle kreslí. V tomto prípade môžu byť hotové výrobky kúpené v špecializovaných predajniach, ale mnohí remeselníci dávajú prednosť tomu, aby si ich sami vybrali, čo im umožňuje vybrať si akýkoľvek obrázok, ktorý majú radi. Aby ste to urobili, jednoducho položte hárok voľného papiera na vrch obrázku, vystrihnite obrysy, vystrihnite na nich prázdny papier. Zvážte postupné pokyny, ako pracovať so šablónami:

 1. Pripravte si povrch vybraného objektu, odmastite ho.
 2. Hladké položte šablónu na rovinu. Pomocou lepiacej pásky ju upevnite na rohy a po obvode. Môžete tiež použiť dočasné sprejové lepidlo, čo vám umožní vyhnúť sa náhodným posunom šablóny, čo môže znížiť všetky vykonané práce na nie.
 3. Teraz začneme maľovať (pre túto metódu môžete použiť vitráže a akrylové farby). Naneste farbivo na povrch.
 4. Je lepšie maľovať z okrajov do stredu, je potrebné kresliť malú farbu, aplikovať tenkú vrstvu, odstraňovať šmuhy a prebytočné vrecká.


Bodová technológia

Táto metóda sa tiež nazýva bod-bod. Ak chcete nakresliť obrázok v netradičnej technike kreslenia, budete si musieť zakúpiť farbu obrysu. Začať oboznámenie sa s týmto druhom je lepšie na jednoduchých, nepotrebných položkách. Uvažujme o jednoduchej master triede pri aplikácii bitmapy vo forme kvetu na povrchu skla:

 1. Vezmeme hotový náčrtok požadovanej veľkosti. Je možné ho vytlačiť na tlačiarni, vystrihnúť z časopisu alebo knihy.
 2. Pomocou dočasného sprejového lepidla alebo namáčania papiera vo vode upevnite obraz na vnútornej strane skla.
 3. Vonkajší povrch nádrže sa odmastil.
 4. По контуру рисунка наносим точки, желательно одного размера, при этом они должны быть равномерно удалены друг от друга. Для работы можно использовать любые понравившиеся цвета.
 5. Po označení obrysu pokračujeme k vyplneniu obrázku. Tu sú tiež uvedené body. Na to môžete použiť inú farbu alebo odtieň hlavnej farby.
 6. Po úplnom vysušení vrstvy laku je žiaduce nanesenie bezfarebného laku na obrázok.


Technológia Contour

Pre pracovné účely používajte planimetrické farby. Najprv je obrys obklopený výkresom a po jeho vysušení sú vnútorné dutiny natreté. Táto metóda vám umožňuje rozdeliť proces do niekoľkých fáz, aby sa urobil detailný nákres obrázku. Kvôli prehľadnosti analyzujeme základnú triedu výkresových obrysov na povrchu dosky:

 • Pripravte si kuchynský riad.
 • Aplikovanú šablónu aplikujeme pomocou markera, ktorým prenášame obrysy obrazu na rovinu objektu.
 • Odstránenie šablóny, pokračovanie na aplikovanie kontúrových farieb na výslednú čiaru. Je lepšie použiť hrubú kompozíciu, s ktorou môžete vytvoriť tie najrovnomernejšie čiary.
 • Aby sa predišlo spojom čiar pri práci, polkruhové a zakrivené okraje by mali byť ťahané jedným pohybom. Rovné čiary sú najťažšie, vyžadujú určité zručnosti.
 • V tele samotného obrazu môžete navyše kresliť rôzne vzory, curlicues.
 • Po úplnom vyschnutí kontúry môžete začať sfarbenie.


Maľovanie vitráží

Existuje niekoľko techník pre imitáciu vitráže: tlač fotografií, vitráže, aspiku, umeleckej maľby. Prvé spôsoby, ktoré budeme študovať o niečo neskôr. Pozrime sa podrobnejšie na poslednú verziu. Zvážte, ako maľovať okno pomocou farebnej farby:

 1. Pripravte základňu, odmastite ju.
 2. Pripravenú šablónu aplikujeme na povrch skla, upevníme, načrtneme obrysy pneumatickým ukazovateľom.
 3. Pomocou čiernej akrylovej farby smerujeme označené čiary.
 4. Po úplnom vysušení naneste na prázdne dutiny obrazu štetcom.
 5. Farebné náterové farby sa vyznačujú tým, že sa silno rozprestierajú, preto sa neodporúča nanášať inú farbu až do úplného vyschnutia predchádzajúcej farby, aby sa zabránilo možnosti miešania farieb. Tiež pre prácu je lepšie používať lakové látky na báze organických živíc.
 6. Po dokončení vzoru sa musí úplne vysušiť prirodzeným spôsobom. Ak na sušenie použijete fén, farba sa môže neskôr prasknúť alebo stmavnúť.
 7. V konečnom štádiu, keď je povrch úplne suchý, je potrebné ho prekryť bezfarebným lakom.

Pri zmene farieb musíte kefu dôkladne umyť, utrieť handričkou.


Okienko z farebného skla

Najlepší spôsob, ako napodobniť toto vitráže. Pre prácu je vhodné použiť kontúry a farbené farby od toho istého výrobcu. Na veľkých lietadlách môžete použiť morenú olovenú pásku, ktorá tiež neumožňuje miešanie farbív po povrchu. Analyzujme krok za krokom návod na výrobu vitrážového skla na vnútorných dverách:

 1. Nezávisle vytvorte skicu. V neprítomnosti zručností stiahnuť ready-made projekty v sieti.
 2. Pod dnom pripravenej základne upevníme vybraný vzor, ​​upevníme ho lepiacou páskou.
 3. Na povrchu skleneného obrysu prenášame všetky čiary. Výška zmesi vrstevníc závisí od plánovanej hrúbky vrstvy laku, čo ovplyvňuje jeho priehľadnosť.
 4. Po vysušení obrobku pokračujte v liatí získaných buniek. Môže sa to urobiť štetcom alebo rýchlejšie pomocou injekčnej striekačky. Je potrebné vyplniť od okraja linky do centra. Kvapky sú opatrne odstránené.
 5. Bunky sa musia plniť striedavo. Po ukončení natierania je konštrukcia vysušená, potom môže byť inštalovaná vo dverách.


Marmorirovanie

Módne dekorácie zo sklenených predmetov. Ako ploché okuliare, tak aj objemové svietniky, rôzne malé okuliare sa priblížia. Pomocou tejto jednoduchej technológie môžete vytvárať jedinečné veci. Tento workshop vám povie, ako ozdobiť okuliare:

 1. Naplňte hlbokú nádobu vodou, kvapnite do stredu niekoľko kvapiek farby pre marmorirovaniya;
 2. Keď je farbivo rozmazané po celom povrchu, kvapkáme inú farbu, potom niekoľko ďalších rôznych a rozriedime ju;
 3. Miešajte s dlhou drevenou paličkou, ktorá tvorí krásny vzor;
 4. Keď je vzor pripravený, jemne vytiahne prútik tak, aby sa naň farba nedostala;
 5. Odmasťujeme poháre handrami a alkoholom, horný okraj prilepíme stavebnou páskou a predmety striedavo ponoríme do vody;
 6. Okuliare by sa mali pohybovať vo vode, ako by to bolo.Maľovanie filmovými farbami

Budete potrebovať filmové farby v požadovaných farbách, acetátový film alebo bežný súbor, ak je šablóna malá. Kreslenie umiestnite pod priehľadnú fóliu a pomocou špeciálneho obrysu modelovania nakreslite jeho obrys. Akékoľvek nezrovnalosti môžu byť stanovené jednoduchým špáradlom alebo zápasom. Teraz by mal byť obrázok ponechaný 12 hodín na vyschnutie.

Maľujeme obraz filmovými farbami, natiahneme ich štetcom, špáradlom, aby sa dotkli obrysu. Po úplnom vysušení, až do 24 hodín, je možné obraz odstrániť a preniesť do akéhokoľvek skleneného vnútra. Okná ulíc nie je lepšie takto zdobiť, pretože ich povrch môže zachytávať kondenzát.

Ako opraviť obrázok v zásobníku

Po ukončení práce na nanášaní farby na sklo musí byť obraz upevnený. Na tento účel môžete použiť rôzne laky a špeciálny sprej. Farbené zmesi na vode alebo rozpúšťadle sú potiahnuté čírym lakom. Ak nie je takýto materiál na ruke, môžete použiť lak na vlasy, ktorý je transparentný pre nechty.

Pre filmové farby nie je žiadny fixátor, ale takáto aplikácia sa jednoducho odstráni a prenesie na akékoľvek iné miesto počas mokrého čistenia. Farby na vypaľovanie môžu byť upevnené v konvenčnej rúre.

záver

Môžete maľovať rôzne sklenené objekty v akejkoľvek technike. Hlavný a pomocný materiál sa volí v závislosti od osobných preferencií, úrovne zručností, dostupnosti potrebných vzorov a vlastností dekoru. Aj ten najjednoduchší doplnok môže byť premenený na skutočné majstrovské dielo a zdroj hrdosti, ktorý bude umiestnený v ráme, odovzdaný z generácie na generáciu.

Zanechajte Svoj Komentár