Nastavenie plastových dverí sami

Plastové dvere vyhrali na trhu pred dvoma desaťročiami a teraz sa používajú všade. Plast je veľmi praktický a cenovo dostupný materiál, takže je to celkom prirodzené. Dvere z neho sú ľahšie navrhnuté a vyrábané a spotrebitelia, podobne ako oni, pretože poskytujú vzduchotesnosť a majú relatívne malú hmotnosť. V porovnaní s mnohými inými materiálmi, vrátane dreva alebo železa, je ľahšia starostlivosť o plasty. V procese používania plastových vstupných systémov sa však objavujú všetky rovnaké problémy ako v iných prípadoch. Dvere sa môžu prehýbať, trieť na krabici, dotýkať sa podlahy - takéto chyby prinesú veľa problémov. Ale aj bez majstra môže byť všetko opravené, stačí sa zoznámiť s pokynmi. V žiadnom prípade nemôže priniesť do takej situácie, keď dvere len zaseknúť alebo prestať vstupovať do krabice. Z času na čas by sa mali vykonať preventívne opatrenia.

Prečo regulovať PVC dvere

Existuje niekoľko dôvodov na nastavenie polohy dverí. Po prvé, je to zmrštenie budovy. Tento jav je typický pre nové budovy a je považovaný za normu. Po druhé, nesprávna činnosť konštrukcie dverí vedie k potrebe regulácie. Použitie krídiel a držadiel na zavesenie predmetov, ako sú odevy a uteráky, vedie k zvýšeniu zaťaženia závesov, ktoré na to nie sú vopred pripravené. Ďalším dôvodom pre nastavenie polohy je potopenie krídla. Faktom je, že samotné krídlo dverí je ťažká konštrukcia a takýto proces nastane v každom prípade. Rýchle alebo časté zmeny teploty sú príležitosťou na občasnú úpravu dizajnu, pretože to vedie k odtlakovaniu. Na takéto účinky sa vzťahujú aj polyvinylchloridové dverové systémy. Odporúča sa tiež pravidelne kontrolovať medzery a deformácie, aby bolo možné sledovať dynamiku možných zmien.

Typy plastových dverí

Plastové konštrukcie dverí podľa ich účelu sú rozdelené na: t

 • vstup;
 • interiéru;
 • balkón.

Plastová konštrukcia sa vyznačuje vysokou pevnosťou, a to aj bez kovových inklúzií. To platí aj pre vnútorné dvere z plastu. S typom dizajnu je o niečo zložitejšie. K dispozícii sú posuvné, skladacie a sklopné dvere. Konštrukcie z prvej kategórie sú systém dvoch listov, pohybujúcich sa v rôznych smeroch pozdĺž vodiacich koľajníc. Posuvné plastové dvere často dopĺňajú funkciu automatického otvárania. Takéto systémy reagujú na tlak na spodnej plošine. Tieto dvere šetria priestor, ale produkujú veľa hluku a sú drahé. Skladacie systémy sa skladajú z dvoch alebo viacerých skladacích krídiel. Oni sú tiež nazývaní "akordeóny". Vďaka spojom je izolácia skladacích plastových dverí horšia. Swing systémy sú jedno- a dvojkrídlové a otvorené pre seba.

Časté chyby, ktoré vyžadujú nastavenie plastových dverí

Dvere môžu klesať pod vlastnou váhou. To sa niekedy stáva pri plastových dverách, napriek relatívne malej hmotnosti. Niekedy plátno "kosí" stranou. Jeho stav je kontrolovaný nakreslením čiary. Paralelnosť sa hodnotí vzhľadom na dno otvoru. Jedným z najčastejších dôvodov úpravy je vôľa v montážnych prvkoch. Veľa záleží na samotnom dizajne: toto sa deje pravidelne s niektorými dverami, zriedka s inými. Vo väčšine prípadov je potrebné opraviť záves rukoväte a upevniť upevňovacie prvky na závesoch. Tieto prvky sa musia monitorovať, aby sa včas opravili chyby.

Ďalšími znakmi potreby nastavenia sú únik studeného vzduchu a zvýšenie hladiny hluku v miestnosti. Niekedy, keď je krídlo zatvorené, objaví sa trenie. To znamená, že sa dvere začali dotýkať skrinky a je potrebné nastaviť závesy. Vyskytujú sa aj problémy s uzamykacím zariadením zámky - keď sú dvere zatvorené alebo v akejkoľvek polohe.

Potrebné náradie pri nastavovaní plastových dverí

Pre prispôsobenie a zjednodušenie procesu je vopred pripravený štandardný súbor nástrojov. Medzi najdôležitejšie nástroje patria kliešte, kliešte, krížová hlava a ploché skrutkovače, kľúče v tvare L s 6-stranným prierezom (nazývané aj nábytkové kľúče). V prípade absencie posledného domu bude potrebné kontaktovať predajne stavebného príslušenstva. Odporúča sa montáž nástrojov v niekoľkých veľkostiach v rozsahu 1,5-5 mm. Celý súbor bude stáť asi 500 rubľov. Krížový a plochý skrutkovač môže vymeniť skrutkovač za potrebné bity. Najčastejšie používané trysky sú T a TX. Skrutkovač bude užitočný v inom chápaní. Svoje ruky uvoľní z práce navyše. Viac potrebujú nožnice na rezanie plomby a ihly.

Zoznam nástrojov na nastavovanie plastových dverí by mal zahŕňať aj:

 • sekáč alebo špeciálny nôž;
 • neintegračné kladivo;
 • rukoväť na odstránenie slučky;
 • nôž na rozbalenie.

Pokyny pre samočinné nastavovanie dverí

Správne menšie problémy s umiestnením môžu byť jeho vlastné. Kompetentné zariadenie na začiatku pomôže zabezpečiť, aby tento okamih nenastal čoskoro, ak sa však zistia nezrovnalosti, nie je možné odložiť ich odstránenie až neskôr. A to je spôsobené nielen možným zánikom záručnej doby. Po prvé, samotná záruka je už v praxi obmedzená, pretože každý zásah poskytne výrobcovi dôvod odmietnuť príslušnú službu. A po druhé, je tiež možné, že si musíte kúpiť nové dvere s vlastnými peniazmi. V prípade, že záruka už nie je platná, alebo bolo rozhodnuté vykonať úpravu samostatne, je potrebné striktne dodržiavať technické pokyny a odporúčania špecialistov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať nastaveniu spojovacích materiálov. Môžete zvýšiť komfort v miestnosti zvýšením alebo znížením tesnosti konštrukcie dverí.

Nastavenie dverí zahŕňa nasledujúce akcie:

 • Vertikálne nastavenie.
 • Zmena polohy v horizontálnej rovine.
 • Nastavenie závesov, slučiek a prístreškov.
 • Nastavenie rukoväte.
 • Utesnenie kontaktných povrchov.
 • Nastavenie rôznych častí príslušenstva.

Nastavenie výšky

Je lepšie nastaviť výšku plátna ihneď po pozorovaní hrubosti alebo priehlbín na uzáveroch. Ak chcete zmeniť polohu čepele, budete musieť utiahnuť spodnú závesnú slučku. Činnosti vykonávané špecifickým algoritmom. Najprv získame prístup k nastavovacím skrutkám na spodnej slučke. Obvykle sú ukryté pod ozdobným pásikom. Tento prvok je odstránený pohybom smerom k sebe a smerom nahor. Činnosť vykonávame opatrne, pretože časom sa plast stáva náchylný na sušenie a popraskanie. Ďalej pracujeme so skrutkou vertikálneho nastavenia. V hlave posielame 6-stranový kľúč potrebnej veľkosti (zvyčajne 4 mm). Potom to otočíme. Pohyby v smere hodinových ručičiek zdvihnú krídlo a spätný chod nadol. Niektorí výrobcovia konštrukcií dverí majú namiesto hexadecimálneho otvoru hviezdičku.

Nastavenie slučiek a prístreškov

Zvyčajne sú závesné pánty namontované na dvere z plastu alebo plastu. V systémoch bez kovových inklúzií chýbajú spravidla dva upevňovacie prvky. Za prítomnosti okna s dvojitým zasklením sa možnosť s tromi upevneniami považuje za optimálnu. Záclony sú upravené niekoľkými rôznymi spôsobmi. Sú priamo spojené s výškovým nastavením plátna, ako aj s jeho ľavotočivým pohybom. Nastavenie sa vykonáva nastavovacou skrutkou. Krídlo by malo byť pootvorené. Pohyby sa vykonávajú v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek. Nie je nutné otáčať len jeden držiak, pretože v profile to môže byť zakrivenie, a keď otvoríte dvere - vrzanie alebo škrípanie. Potreba nastavenia slučiek a prístreškov bude indikovaná ponormi, prasklinami, ktoré sa objavia, spomaľujú alebo komplikujú pri zatváraní krídla. Prevencia porúch výrazne zvýši životnosť plastových dverných konštrukcií.

Porušenie inštalačnej technológie dverného systému povedie k vážnym problémom, ktoré sa nedajú napraviť konvenčným nastavením.

Horizontálne zarovnanie

Tento typ nastavenia zahŕňa pohyb krídla paralelne k hornej a spodnej časti konštrukcie. Dvere sa môžu prilepiť k hornej časti nosiča nosiča alebo k prahu vedľa. Plátno podlieha teplotnej expanzii, ktorá zintenzívňuje uvedené problémy. Na nastavenie je potrebný štvorhranný kľúč 4 mm, menej často iný nástroj. Skrutka pre horizontálne zarovnanie sa nachádza analogicky - horizontálne. Na dokončenie úlohy otvorte dvere, zadajte kľúč do otvoru a otočte. Otáčaním v smere hodinových ručičiek potiahnete plátno k slučke a zdvihnete spodok z protiľahlého stojana. Nástroj pohybu v opačnom smere povedie k opačnému výsledku. Ak je potrebné eliminovať rmutovanie alebo vyrovnávanie účinkov tepelnej rozťažnosti, potom budete musieť ovplyvniť všetky závesy dverí.

Čo robiť pre tesné uzavretie - predné nastavenie excentrov

Výstredníky sú určené na reguláciu hustoty križovatky častí zárubne. Princíp činnosti je podobný funkčnému zaťaženiu, ktoré vykonávajú v dizajnoch okien. Hustota spojky je regulovaná otáčaním týchto rovnakých výstredníkov. Existuje jasná postupnosť činností, aby sa čo najviac uzavrelo. Najprv sa z ozdobných chlopní uvoľnia závesy. Potom sa krídlo otvorí a stlačí zámok. Potom je horná časť dverí zatiahnutá, aby sa dosiahol normálny prístup k excentrom. Ďalej sa skrutka otáča. Ak sa dosiahne požadovaná úroveň kompresie, bude potrebné dokončiť iba posledné kroky. Pohyblivé časti by mali byť namazané. Potom sa zámka stlačí a dvierka sa vrátia do pôvodnej polohy. Najväčší tlak je zabezpečený polohou excentrov na maximálnej úrovni. Po nastavení sa blokovacia skrutka spustí, časti sa posunú a upevnenie sa dotiahne.

Obtiažnosť zatvárania

Najčastejšie problémy sú zošikmenie, previsnutie, voľné uloženie, obtiažnosť otáčania rukoväte. V najhorších prípadoch sa dvere zastavia. Ak je situácia jednoduchšia a plátno sa prestalo pevne fixovať v otvore, potom je dôvod čisto technický. S najväčšou pravdepodobnosťou je potrebné len upraviť kovanie. Ale ak krídlo vôbec nejde do rámu, potom musíte hľadať poškodenie. Najčastejšími príčinami problémov sú nevhodnosť tvaroviek, vniknutie cudzích predmetov do dverového mechanizmu alebo porušenie integrity konštrukcie. Menej nepríjemné ako rušenie dverí, ale častejšie negatívne body sú previsnuté alebo šikmé dvere a nepríjemnosti pri otáčaní gombíkom. Ak sa v druhom prípade stane príčinou príliš ostré pohyby rukoväťou alebo krídlom, sú zošikmenie a prehnutie spojené s nadmerným zaťažením osí konštrukcie dverí.

Nastavenie závesu

Závesy sú integrálnymi prvkami závesov a iných upevňovacích prvkov. Integrované guľkové ložiská napríklad znižujú opotrebovanie a uľahčujú a zjednodušujú proces otvárania. Podobne ako ostatné pánty by mali byť namazané včas. V závislosti od zistenej chyby existujú 3 spôsoby nastavenia - vertikálne, horizontálne a frontálne. V prvom prípade budete musieť odstrániť ochranný kryt a zasunúť skrutkovač do otvoru na konci. Horizontálne nastavenie zahŕňa prácu s nastaviteľnou skrutkou. Počas manipulácie s nástrojom by mala priťahovať látku k slučke. Tretí spôsob, frontálny, zahŕňa úpravy na protiľahlom stojane vzhľadom na závesy. Môžu byť excentrické pánty. Môžete pracovať s kliešťami, kľúčom alebo inými nástrojmi, všetko závisí od konkrétneho prípadu.

Ako zmeniť tesnenie

Najprv musíte vybrať a zakúpiť novú. Spravidla ide o plastovú gumovú pásku. Plastová konštrukcia bude vyžadovať materiál vhodného tvaru. Tieto tesnenia majú 2 typy: pre rámy a krídla. Staré tesnenie sa jednoducho odstráni. Najprv sa vyberie miesto, kde sa dá vyzdvihnúť, a potom sa ostrým pohybom vytrhne z drážky. Potom vyčistite drážku prachu a nečistôt. V čistej drážke vložte koniec novej gumy. Dostaneme malý vankúš v drážke úplne. Potom prejdeme prstom po páske, zatlačíme podložku do drážky. Okraj zostane vonku. Prevezme úlohu ochrany pred prievanom a pouličným prachom. Zároveň môžete nastaviť dvere. Inštalácia tesnenia je tiež príležitosťou na nastavenie hustoty opierok dverí. V spojení s inštaláciou vysoko kvalitného tesniaceho tmelu sa tiež jedná o stlačenie dverí, rolovanie skrutiek upína plátno. To platí najmä v období pred zimou.

Prispôsobenie kľučky dverí

Nastavenie rukoväte je jednou z najjednoduchších manipulácií. V každodennom živote sa vyskytujú také typy porúch, ako je ťažké behanie a húpanie. Rovnakým spôsobom sa opraví nerovnováha. Najprv sa ochranná doska otočí o 90 ° a zakryje montáž. Túto vložku je potrebné opatrne premiestniť, pretože je vyrobená z tenkého plastu. Po dosiahnutí prístupu k nastavovacím skrutkám zostanú 2 možnosti. Skrutky pevnejšie utiahneme, ak je problém, že rukoväť je uvoľnená. Ak je rukoväť pevne utiahnutá, uvoľnite upevnenie. Potom vložte dosku do pôvodnej polohy a skontrolujte pripojenie. Ak vôľa zostáva rovnaká, ako bola pôvodne, potom môže byť trhlina v tele. V tomto prípade potrebujete nový hardvér. Ak sú dvere dvojité, potom sú polovice regulované striedavo.

Ako nastaviť na zimu

V prvom rade skontrolujeme, či krídlo nie je previsnuté, a tiež to, ako je v blízkosti rámu. Potom musíte zistiť, či fúka z lúmenov. Toto sa kontroluje bežným listom papiera. Potom by ste mali skontrolovať kvalitu spojovacích materiálov. V prípade potreby vymeňte tesnenie. Hlavným aspektom prípravy dverí v zimnom / letnom cykle je však upnutie. Jeho účinnosť je daná valcovým prvkom - excentrickým. Nastavte túto položku pomocou skrutkovača s plochou hlavou alebo šesťhranného kľúča v závislosti od konfigurácie. Ak je výstredník hladký, potom sa otočí, musíte najprv vytiahnuť prvok z plátna. Maximálna tesnosť je zaručená 6-stranným kľúčom č. 4. Značka na excentri by sa mala „pozerať“ smerom k prekrytiu, s ktorým je pás pritlačený k skrini. Ak sa táto manipulácia vykonáva správne, potom aj pri silnom vetre bude pravdepodobnosť infiltrácie studeného vzduchu minimálna.

Nastavenie vôle dverí

Ak hrany dverí zachytia rám zárubne - to znamená pokles. V tomto prípade sa v uzavretom stave objaví v hornej časti viac alebo menej viditeľná medzera. Technickou časťou opravy chyby bude nastavenie medzery medzi závesom a pásom. Tento proces je trochu podobný usporiadaniu krídiel v oknách. Eliminujte bias horizontálne nastavenie, ktoré umožňuje presunúť plátno doľava. Prvým krokom je nájdenie horizontálnej nastavovacej skrutky v dizajne spodnej slučky. Otvor sa nachádza na spodnej strane závesu zo strany rámu dverí. Otáčaním skrutky sa sieťovina privádza bližšie alebo od slučky. V prvom prípade sú rotácie v smere hodinových ručičiek, v druhom - proti. Potom sa kontroluje možnosť voľného otvárania / zatvárania dverí. Klapka sa otvára pri 90 °, a ak je všetko v poriadku, poloha je regulovaná aj cez hornú slučku. Zvyčajne dosť 1-2 otočenie kľúča.

Čo treba robiť s plastovými dverami, je potrebné ich upraviť

Existuje niekoľko spôsobov, ako uľahčiť fungovanie dverí:

 • Inštalácia uzáverov;
 • výber vhodného konštrukčného variantu;
 • inštalácia mikrovýstupu;
 • montáž maziva;
 • zabezpečenie spoľahlivej ochrany pred vetrom.

Nie je možné úplne chrániť dvere pred vystavením, ako aj bez vyrovnávania. Pomocou vyššie uvedených metód sa však môžete vyhnúť opravám a častému nastavovaniu. Skúsenosti mnohých ľudí ukazujú, že niektorým problémom sa dá predísť. Musíte si byť vedomí dôležitosti výberu slučiek. Tieto sú určené pre konštrukcie, kde zaťaženie bude približne 80 alebo 160 kilogramov. Počet slučiek je tiež dôležitý, nie však vždy. Tieto prvky sa počítajú v priemere za 200 tisíc otvorov / uzáverov. V každom prípade sa odporúča dodržiavať určitú mieru bezpečnosti. Spoľahlivá ochrana proti potopeniu je mikrovýstup. V jeho zložení je popruh inštalovaný na plátne a zodpovedajúci prvok na ráme. Obidve časti sú spojené pri zatváraní, mierne zdvíhajú dvere a znižujú zaťaženie závesov. Несколько капель смазки также улучшают эксплуатационные характеристики. Резиновые уплотнители уменьшат воздействие сильных ветров и сквозняков.

Для максимальной плотности резиновую защиту следует обрабатывать силиконовым карандашом.

Особенности пластиковых входных дверей

Plastové vstupné systémy sa vyrábajú z kovových plastových profilov s oddelenými vzduchovými komorami a výstuhami. Profily sa vyrábajú buď z plastu alebo pomocou výstuže. Na zvýšenie pevnosti konštrukcie sú prvky rámu spojené kovovými hypotékami. Tvar rámovej konštrukcie, ako aj celý výrobok, je najrôznorodejší - lichobežníkový, obdĺžnikový, oblúkový, atď. Na plastové vchodové dvere sú namontované špeciálne plastové nosníky, zámky so zvýšenou spoľahlivosťou a výkonové pánty. Viacstranný uzamykací mechanizmus zabezpečuje maximálnu hustotu. Plastové dvere akejkoľvek konfigurácie pozostávajú z takých prvkov, ako sú krídlo dverí, rám a kovanie. Na rozdiel od iných typov dverí, kov-plast môže mať krabicu z holistického kovového profilu.

Priblíženie je potrebné mať kusy.

Líšia sa podľa typu inštalácie:

 • outdoor;
 • skryté;
 • stojaci

A princíp konania:

 • koleno;
 • kĺzať.

Toto zariadenie je navrhnuté tak, aby zabezpečovalo plynulý pohyb dverí. V dôsledku jeho používania sa zvyšuje životnosť sklopných závesov a iných tvaroviek a tým aj celá štruktúra dverí. Uzáver sa musí používať vo dverných systémoch na verejných miestach, pretože tam sa dvere otvárajú a zatvárajú veľké množstvokrát denne. Konštrukčné vlastnosti rôznych verzií tohto hardvéru sú veľmi odlišné - na uzatvárací mechanizmus, miesto a spôsob inštalácie. Podľa miesta upevnenia sa rozlišujú vonkajšie, skryté a podlahové uzávery. Prístroje prvého typu sú umiestnené na vrchu, druhé - vnútri plátna a rámu, podlaha je namontovaná v krídle a na podlahe. Druhý poddruh je vhodný pre jednostranné aj kyvadlové dvere. Podľa verzie mechanizmu existujú dve kategórie uzáverov: s kolenom (nožnicovým) a posuvným posuvom.

Nastavenie a nastavenie zatvárania dverí

Nastavenie zatvárania dverí ovplyvňuje celkovú rýchlosť zatvárania dverí. V interiéri je lepšie znížiť a pri vstupe zvýšiť, ale veľa záleží na konkrétnej situácii. Pomocou zatvárača dverí nastavujú rýchlosť slepej uličky (zatlačenie dverí proti rámu) a medziľahlú cestu. V prvom prípade hovoríme o stanovení priorít: pohyb rýchlo alebo spomaliť, aby sa odstránilo nadmerné zaťaženie rámu dverí. V druhom variante, vďaka nastaveniu, je možné usporiadať možnosť prechodu viacerých ľudí naraz. Nastavenie bližšieho nie je ťažké, pretože má špeciálnu skrutku. Rýchlosť zatvárania dverí sa znižuje, ak ho otočíte v smere hodinových ručičiek. Ak sa rýchlosť príliš zmenila, skrutka sa vráti do medzipolohy medzi prúdom a počiatočným a znovu sa nastaví. Skrutky nie je možné odskrutkovať o viac ako 2 otáčky. Ak chcete nastaviť dohlop nastavenie sa vykonáva na 15-20 cm od rámu. Riadenie tretej nastavovacej skrutky určuje strednú rýchlosť.

Pomocou rovnakej tretej skrutky sa nastaví oneskorenie zatvárania noža.

záver

Tí, ktorí si chcú kúpiť dvere, by nemali šetriť na materiáloch, príslušenstve a konfigurácii konštrukcie. Po tom, čo sa zobrazí na kľúčových funkciách dverí. Ak sa chyba už zistila, mali by ste sa obrátiť na záručný servis. Ak však situácia nie je vážna alebo záruka vypršala, potom môžete nedostatky odstrániť. Najčastejšie sa takéto problémy javia ako previsnutie čepele, jeho premiestnenie k závesom alebo stojan s protiľahlým tanierom, ťažkosti pri pohybe dverí pri zatváraní, strata tesnosti a nevyváženosť príslušenstva. Väčšina z týchto chýb je opravená bežným šesťhranným kľúčom, ktorý sa dá ľahko nájsť v predaji. Mechanizmus dverí je potrebné nastaviť minimálne dvakrát ročne - pred nástupom zimy a niekoľko mesiacov pred letom. Potrebujete zmeniť hustotu spojov častí skrinky. Ak sa vyskytnú nejaké ťažkosti pri zriaďovaní mechanizmov dverí, okamžite vyhľadajte kvalifikovanú pomoc.

Zanechajte Svoj Komentár