Ako dať baldachýn na držiak

Pri tvorbe detských a dospelých izieb, mnohí dizajnéri odporúčajú svojim zákazníkom ozdobiť posteľ s baldachýnom. Baldachýn prispieva k tomu, aby bola izba štýlová, jedinečná, pohodlná a útulná. Toto príslušenstvo môže slúžiť výlučne ako dekorácia, ktorá sa používa na ochranu. Pri rozhodovaní o potrebe umiestniť tento prvok v dome, by ste mali pochopiť jeho účel, existujúce odrody, dozvedieť sa o spôsoboch inštalácie a ako dať baldachýn na držiak.

Funkcie Canopy

Po zvážení definície pojmu v rôznych slovníkoch môžeme konštatovať, že baldachýn je elegantným stacionárnym alebo prenosným baldachýnom používaným na rôzne účely. Od príchodu prvých prototypov uplynulo viac ako jedno storočie. Počas tejto doby prešli záclony mnohými zmenami. Ich dizajn sa zmenil, množstvo použitých textílií výrazne vzrástlo, metódy upevnenia sa zmenili.

Prvé prenosné modely boli použité v starom Babylone na ochranu vládcov pred spalujúcim slnkom počas ich pohybu po ulici. Teraz je takmer nemožné stretnúť sa s takýmito stavbami, okrem na sade alebo na karnevale. Pre väčšinu ľudí je baldachýn spojený výlučne s dekoráciou nad posteľou, vnímanou ako luxusný predmet.

Z praktického hľadiska je baldachýn dobrou ochranou proti nepríjemnému hmyzu, prievanom, nenecháva prach. Od estetiky - pôsobí ako dekorácia. Umožňuje transformovať miestnosť, urobiť ju exkluzívnou. Táto položka dáva miestnosti slávnostné a romantika, môže byť umiestnený po celom obvode postele, zdobí len čelo.

Baldachýn sa používa nielen v spálni, ale aj v obývacej izbe, v podkroví. Sú pokryté pohovkami, stoličkami, pohovkami. Môžete ju použiť na zónovanie miestnosti, napríklad kombinovať kanceláriu a spálňu v jednej miestnosti. Táto technika je ideálna pre zdobenie štúdio apartmán.

Výhody a nevýhody postele s baldachýnom

Baldachýn umožňuje, aby sa posteľ prízvuk v spálni, ktorá priťahuje oko. Môže byť inštalovaný v každej miestnosti a pre cenovú kategóriu je k dispozícii takmer každému. Záujem o tento prvok dekorácie, mnohí sa snažia zistiť viac informácií o ňom, zhodnotiť všetky "pre" a "proti." Pre uľahčenie úlohy zvážte jej hlavné výhody:

 • poskytuje ochranu pred hmyzom;
 • vytvára atmosféru pohodlia a bezpečnosti, pomáha bojovať proti nespavosti;
 • zvyšuje súkromie, skryje posteľ a spáč od zvedavých očí, obzvlášť dôležité pre spálne bez dverí a štúdiové apartmány;
 • výrobok z hustých zvukov muflových tkanín, chráni pred prenikaním slnka, umožňuje vychutnať si denný spánok;
 • chráni pred prievanom;
 • zadržiava prach, filtruje vzduch;
 • umožňuje znížiť výšku stropu;
 • zdobí interiér, dodáva mu rafinovaný, originálny vzhľad;
 • vďaka širokej škále modelov si môžete vybrať dizajn, ktorý zodpovedá akémukoľvek štýlu.

Posteľ kabíny nie je bez nedostatkov. Nevýhody tohto dizajnu zahŕňajú:

 • vyžaduje pravidelné čistenie, tkanina sa musí umývať aspoň raz za mesiac;
 • nie je vhodný pre niektorých ľudí trpiacich klaustrofóbiou, alergiami;
 • Je lepšie inštalovať produkt v priestranných izbách, pre malé spálne je modelový rad obmedzený a v niektorých prípadoch stojí za to tento prvok celkom odmietnuť.

Počas umývania sa tkanina odstráni a posteľ stráca atraktívny vzhľad. Problém môžete vyriešiť pomocou ďalšej súpravy.

Varianty umiestnenia a typy držiakov

Strieška nad posteľou môže byť umiestnená tromi spôsobmi: v hlave, v strede, po obvode. V prvom prípade sa výrobok používa výhradne na dekoráciu postele. Druhá a tretia možnosť vám umožní využívať všetky funkcie objektu, používať ho na praktické účely. Typ pripojenia závisí od miesta inštalácie. Na tieto účely možno použiť:

 • rám;
 • rám;
 • rímsa;
 • tyč;
 • držiteľa.

Posledné z nich sú najčastejšie používané pre detské postieľky, sú rozdelené na:

 1. Naše postele. Existujú špeciálne modely, ktoré sú pripevnené priamo na výstupky lôžka.
 2. Nástenné. Okrúhle výrobky, ktoré sú namontované na vertikálnych priečkach.
 3. Strop. Táto odroda môže byť okrúhla alebo štvorcová, umožňuje zavesiť látku akejkoľvek dĺžky.
 4. Floor. Mobilná verzia sa voľne pohybuje po miestnosti, môže byť vykonávaná na ulici, inštalovaná nad arénou.

Spôsoby montáže

Všetky postele sa medzi sebou líšia mnohými spôsobmi. Sú vyrobené z rôznych materiálov, charakterizovaných určitými veľkosťami. K dispozícii sú jedno-, dvojpodlažné, detské kolísky. Typ vrchlíka a spôsob jeho inštalácie závisí od typu konkrétneho modelu. Medzi hlavné metódy patria tieto možnosti:

 1. Na ráme namontované na zvislých nosných stĺpoch.
 2. Na stropnej rímse.
 3. Na okrúhlom, štvorcovom obdĺžnikovom ráme zavesenom na strope.
 4. Na polkruhovom ráme steny.
 5. Na vodorovných pruhoch.

Upevnenie polorámového dizajnu na strop "korunku"

Mount vo forme "koruny" má luxusný vzhľad. Táto odroda sa používa hlavne na dekoratívne účely, vhodné pre rôzne štýly, zdobí hlavu postele ľahkými tkaninami. Baldachýn môže byť použitý aj v malej miestnosti, pretože zaberá málo miesta, vizuálne ho neznižuje, môže byť dočasne fixovaný.

Hotové výrobky možno ľahko nájsť v špecializovaných predajniach. Pri výbere dizajnu by sa mala venovať osobitná pozornosť jeho pevnosti, upevňovačom obsiahnutým v súprave. V prípade potreby stojí za to vymeniť spojovacie prvky za spoľahlivejšie, po ktorých môžete pokračovať v inštalácii, ktorá sa skladá z nasledujúcich častí:

 1. Určite výšku a umiestnenie objektu.
 2. Urobte značenie, nájdeme stred hlavy postele.
 3. Výrobok pripevníme, označíme za upevňovacie prvky.
 4. Na strope vyvŕtajte otvory perforátorom, vložte hmoždinky.
 5. Upevnite vrchlík na skrutky.
 6. Pomocou stuhy, kravaty, háčikov zapínajú textilnú tkaninu.

Upevnenie rámom na postieľku

Výrobok je vybavený rámom a ochranou tkaniny. Mobilná konštrukcia môže byť inštalovaná na oboch stranách postele. Voľba vhodnej voľby závisí od umiestnenia lôžka voči stene. Ak ho pripevníte na čelo postele, látka pokryje len polovicu lôžka. Bočný prechod na vertikálny povrch umožňuje nastaviť ochranu v strede a úplne zakryť detskú posteľ. Montáž a inštalácia rámu je podľa návodu veľmi jednoduchá:

 1. Spojíme a otočíme všetky detaily;
 2. Inštalujeme spojovacie prvky;
 3. Vyberte požadovanú výšku;
 4. Upevnite rám na tyč postele pomocou skrutiek alebo skrutiek;
 5. Vyrovnajte hmoty, doplňte do nárazníkov.

Výroba a montáž samonosných konštrukcií

Mnohí rodičia robia baldachýn v posteli vlastnými rukami, chcú preniesť všetku pozitívnu energiu na svoje dieťa. Pre jednoduchý dizajn bude vyžadovať 3 metre prírodnej tkaniny a drôtu pre rám. Límec môže byť vyrobený zo stuh alebo čipky. So vzorom nebudú žiadne problémy. Môžete ju nájsť na internete alebo prísť s vlastnou, s prihliadnutím na vlastnosti postieľky a jej umiestnenie.

Základom dizajnu je držiteľ. Robíme z hustého, dobre ohýbaného drôtu. Môže to byť ovál pripevnený k stropu alebo slučka na stojane z drevenej tyče, plastové potrubie. Každá možnosť by mala byť dobre pripevnená k základni, aby sa zabránilo náhlemu pádu. Ľahká hmota nespôsobí poškodenie zdravia, ale môže dieťa veľmi vystrašiť.

Montáž a montáž upevnenia na stenu

Pred inštaláciou držiaka na baldachýn na stenu, stojí za to premýšľať o umiestnení postele. Takúto stavbu nemožno preniesť. Keď usporiadate posteľ, bude musieť byť rozobraná, aby sa porušila integrita povrchovej úpravy.

Na montáž držiaka na ochranu môžete použiť dve drevené tyče a plast, kovovú lištu. Ako upevňovacie prvky používame hmoždinky a skrutky. Stavbu opravíme nasledovne:

 1. Meriame 1 m od hlavy postele a urobíme na stene značky;
 2. Vyvŕtajte požadovaný počet otvorov;
 3. Pripevňujeme dva drevené tyče s hmoždinkami;
 4. Nainštalujte kolmo na koľajnicu, upevnite skrutkami k okrajom lamiel;
 5. Dali sme tkaninu na rám a zapínali pomocou strun alebo suchého zipsu.

Spôsoby upevnenia baldachýnu na rôzne dizajny

Nasaďte vrchlík na rám alebo držiak niekoľkými spôsobmi. Voľba voľby závisí od veľkosti a ďalších konštrukčných prvkov. V každom prípade by spojovacie prvky mali byť jednoduché a bezpečné. Preferujte nasledujúce metódy:

 • Väzby. Stuhy sú šité na hornej časti plátna, ktoré sú hodené cez oválny alebo rovný držiak a zviazané;
 • Loop. Malé slučky sú šité po celej dĺžke baldachýnu. Prostredníctvom nich je vložený krúžok a konštrukcia je upevnená skrutkami na boku alebo na hlave lôžka;
 • Očká. Typ upevnenia je vhodný pre veľké obdĺžnikové lôžka. Kovové upevňovacie prvky sa nosia na náprave po celom obvode rámu;
 • Háčiky. K stropu je pripevnená rímsa. V koľajničke nastavte háčiky na kolesá a zaistite ich ochranou pred látkou. Môžete dokonca zavesiť ťažké prádlo.

Ako si vybrať látku pre baldachýn

Výber materiálu závisí od veľkosti a účelu ochrany. Ak chcete ochrániť spáč pred prievanom a slnkom, vyberte si dlhú látku s hustou nepriehľadnou hmotou s držiakom v strede postele. Rôzne typy tkanín vytvárajú rôzne vizuálne efekty a ovplyvňujú funkčnosť, majú pozitívne aj negatívne stránky. Canopy pre dospelých a detské postieľky sú šité z nasledovného materiálu:

 • Bavlna, ľan. Prírodné látky sa nenechávajú svetlo, okrem prievanu a prachu;
 • Kartoun. Vzduch, ľahká hmota vytvára pohodlie, chráni pred hmyzom, je dobre priehľadná;
 • Organza. Transparentná tkanina vyzerá krásna a romantická, ale je vysoko elektrizovaná, akumuluje prach;
 • Velvet. Hustý, krásny materiál chráni pred prievanom, udržuje teplo;
 • Grid. Používa sa na vytvorenie útulnej atmosféry. Takéto baldachýn poskytuje dobrú cirkuláciu vzduchu, ale prechádza slnkom, nechráni pred prachom a vetrom.

Ako šiť baldachýn sami - možnosti a spôsoby rezania

Tento originálny výrobok môže byť vyrobený len vlastnými rukami. Pred výberom vzoru by ste sa mali rozhodnúť pre možnosť upevnenia konštrukcie, vybrať typ rámu a plátna. Môžete pracovať s jednoduchými obdĺžnikovými diagramami alebo skomplikovať úlohu šitia baldachýnu s krásnymi zaoblenými hranami.

Veľkosť vzoru bude závisieť od typu samotného vrchlíka. Pre štandardné výrobky používajte schémy - 1,5 x 2,5 m. Ak je potrebné urobiť vlny alebo záhyby, vezmite textíliu 2 x 3 m. Pre pohodlie robíme vzor v polovičnej veľkosti hotového výrobku. Materiál môžete znížiť dvoma spôsobmi:

 1. Papierový vzor položte na tkaninu a sledujte ju kriedou. Výsledná silueta na čiare rez s nožnicami. Táto možnosť je vhodná pre poslušné priame veci (chintz, ľan, zamat);
 2. Upevnite schému na materiál pomocou kolíkov a odstráňte prebytok, presne odrezaný pozdĺž obrysu papiera. Metóda sa používa na rezanie organzy, šifónu, sieťoviny.

Ak sa plány, aby sa baldachýn s "korunou", potom v hornej časti vzoru je potrebné pridať 10 cm.V prvom rade, že spracujú všetky hrany tkaniny, boky a dno. Potom začnú šiť čipky a stuhy, zbierať veľké časti.

Užitočné tipy na výber, montáž a inštaláciu baldachýnu

Správna inštalácia baldachýnu hrá obrovskú úlohu pri jeho používaní. Aby ste sa vyhli chybám, zjednodušili prevádzku, pri výbere vhodnej konštrukcie a možnosti inštalácie, mali by ste zohľadniť odporúčania odborníkov:

 • Upevňovacie prvky na stene by nemali byť umiestnené nižšie ako 1 meter od hornej lišty;
 • Môžu byť použité iba spoľahlivé upevňovacie prostriedky;
 • Pre detskú izbu je lepšie zvoliť si produkt strednej dĺžky. Príliš dlhý baldachýn bude zasahovať pod nohy, čo povedie ku kontaminácii, deformácii materiálu;
 • Pre spoľahlivejšie upevnenie konštrukcie na strop alebo stenu je potrebné použiť hmoždinky a skrutky;
 • Farba plátna by mala byť monotónna a pokojná. Jasné obrázky budú obťažovať a zasahovať do zaspávania;
 • Pre jednoduchosť použitia je na držiak krúžku nasadený špeciálny špajdľ, ktorý vám umožní správne vyrovnať vrchlík bez námahy.

záver

Krásny baldachýn nielenže vytvorí ideálne podmienky pre spánok, ochranu pred vonkajšími faktormi, ale aj dekoráciu interiéru sofistikovaným vzhľadom. Dokonca aj ten najpodrobnejší materiál bude na držiaku vyzerať originálne, zmontovaný v ľubovoľnej polohe. Užitočné zariadenie je možné zakúpiť v zbierke alebo si to urobiť so zreteľom na osobné preferencie a želania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár