Do-it-yourself bonsai

Môžete pestovať prirodzený bonsai strom v záhrade alebo doma na parapete. Národný symbol Japonska je vytvorený z bežných kríkov, listnatých stromov, ihličnanov. Domáce miniatúrne stromy sú vyrobené z jade, ficusu a iných okrasných rastlín. Vytvorenie skutočného bonsai vlastnými rukami bude trvať veľa času a úsilia. Prísne postupný proces pestovania živého stromu zahŕňa postupné vytváranie koruny a koreňového systému, včasné kŕmenie a zmenu hrnca.

Bonsai: história

Prvýkrát sa v Číne objavilo umenie pestovania bonsai stromov, ale v Japonsku sa stalo obzvlášť populárnym. Obyvatelia tejto krajiny sa snažili obklopiť mnohými zelenými plochami, ale malá plocha a neprítomnosť úrodnej pôdy im to neumožnili. Potom Japonci začali sadiť rastliny v kvetináčoch, tvoriť krásne stromy z ich korún. Postupom času priniesli dokonalosť zručnosti pestovania zakrpatených rastlín.

Bonsai vstúpil do Číny spolu s liekmi a budhizmom zo starovekej Indie. Mnísi a putujúci liečitelia potom nosili liečivé rastliny, zakorenené v zemi, v malých nádobách. To umožnilo mať vždy čerstvé suroviny pre tinktúry. Ak chcete dať prirodzenú záťaž kompaktnosti, jej koruna bola neustále zdobená.

Obrázky stromov v kontajneroch boli archeológmi vidieť v hroboch egyptských faraónov. Vedci sa domnievajú, že takéto rastliny by mohli hrať určitú náboženskú úlohu, týkajú sa obradov, metód hojenia.

Výhody dekoratívnych stromov v interiéri

Orientálny štýl interiéru diskrétny a pokojný. Ale aj v takom minimalistickom dizajne je vždy miesto pre izbové rastliny. Japonský bonsai je populárny aranžovanie kvetov, ktoré dokonale zapadá do každej miestnosti. Prírodný dekor bude vyzerať originálne v klasickej obývacej izbe v modernej high-tech kuchyni.

Ak chcete bonsai nevyzeral osamelý a nevynikal so zelenou škvrnou na všeobecnom pozadí, v miestnosti môžete umiestniť iné rastliny podobného tvaru do kmeňa alebo koruny. Dokonale dopĺňajú vnútorné nástenné maľby prírodnými motívmi.

Prírodné okrasné stromy akejkoľvek veľkosti sú jednoducho vytvorené pre miestnosti zdobené prírodnými materiálmi. Kamenná dlažba, drevené obloženie, masívny nábytok je dobre kombinovaný s japonským stromom. Ak má koruna jasnú farbu, môžete ju zvýrazniť pomocou okienkových textílií, vankúšov, drobného príslušenstva.

Hlavnou výhodou dekoratívnych stromov v interiéri je schopnosť vytvoriť prirodzenú atmosféru. Miniatúrna kópia bude centrálnym prízvukom, pri vstupe do miestnosti nezostane bez povšimnutia. Vďaka rôznym štýlom môžete vytvoriť originálny dekor už v rámci existujúceho interiéru. Bežné bonsai možnosti sú klasické rovné, šikmý strom, kaskáda, dva kmene, korene na skale, zakorenené v kameni.

Základné pravidlá, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Podobnosť prirodzených bonsai stromov sa vytvára manuálne. Ak chcete dosiahnuť tento efekt, musíte poznať niektoré funkcie kultivácie populárnych mini-kópií. Bude to mať špeciálny hrniec, nástroje, špeciálnu dlhodobú starostlivosť. Reprodukované prírodné výtvory budú mať realistické proporcie a budú žiť podľa svojich zvyčajných postupov.

Výber pôdy a hrnca

Pôda na pestovanie okrasného stromu má veľký význam. Môžete použiť pôdu bohatú na živiny, ktorá zadržiava a umožňuje vlhkosť. Odporúčané zloženie:

 • Marsh íl. Poskytuje jednotný prísun živín, viaže živiny. Je lepšie použiť peletky z hlinky vo forme guľôčok;
 • Sopečný piesok Zvyšuje pórovitosť, priepustnosť kyslíka. Interferuje s rozpadom pôdy;
 • Rieka piesok. Zadržiava vlhkosť, dobre riedi hrudkovitú štruktúru;
 • Humus. Prírodný humus sa hromadí a dáva živiny. Použite rezíduá s vysokou kyslosťou rozložené rastlinou;
 • Pemza Absorbuje a postupne dáva rastlinám živiny a vlhkosť. Podporuje správnu tvorbu koreňov, nedovoľuje im rast hlboko do nádrže.

Bonsai hrniec by mal byť široký a plytký, bez ohľadu na typ rastliny sa pestuje. Táto forma poskytuje správny rast a vývoj stromu, umožňuje kontrolu vetvenia koreňov a voľne tvorí korunu.

Dobrá nádoba na dekoratívne drevo by mala mať veľké drenážne otvory. Aby sa pôda nerozpadla, na dno nádoby sa umiestni sieťka. Zasklenie na vnútornej strane nie je povolené. Pre bonsai vhodné pevné kontajnery, bez lukov, perličiek, kresieb.

Zalievanie a teplota vzduchu

Spôsob zavlažovania trpasličích stromov sa môže líšiť v závislosti od druhu. Zistite, koľko vlhkosti je potrebné, môžete sa dotknúť. Ak je pôda suchá len na povrchu, postačí jednoduché zmáčanie. Dehydratácia pôdy vo vzdialenosti väčšej ako 1 cm hlboká vyžaduje zalievanie.

Niektoré štýly bonsai naznačujú prítomnosť odlišného dekoru v koreňoch, čo sťažuje analyzovanie pôdy pre vlhkosť. V tomto prípade môžete určiť potrebu zavlažovania podľa hmotnosti nádoby. Kapacita sa berie do úvahy a porovnáva sa hmotnosť zavlažovanej a vysušenej pôdy s elektrárňou. Zvlhčite okrasný strom niekoľkými spôsobmi:

 • Plné zavlažovanie. Vykonávajte pomocou konve s deličom na konci. Voda dobre prechádza cez celú nádrž, prechádza cez odtokové otvory;
 • Namáčanie. Nádoba je krátko krátko ponorená do nádoby s vodou. Spôsob umožňuje dokonca nasýtenie zeminy vlhkosťou;
 • Posypeme. Držať každé 3 dni. Táto metóda umožňuje čistenie listov pred prachom, zvlhčovanie vzduchu a ornice. Najmä pri každodennom postreku je potrebné zakryť mach.

Okrem včasnej a dostatočnej vlhkosti potrebujú bonsai stromy udržiavať určitú teplotu. Každý typ zariadenia má svoje vlastné požiadavky na teplotu vzduchu, berúc do úvahy spôsob pestovania - vonku v záhrade alebo v interiéri. Domy pre izbové rastliny by mali zvoliť jasné miesto s dobrou cirkuláciou kyslíka. Tropické druhy netolerujú nižšie teploty do + 12 ° C, subtropické - do + 7 ° C. Klasické typy bonsai z obvyklého klimatického pásma voľne tolerujú teploty 0 ° C.

Uvoľňovanie a úprava pôdy

Správna pôda pre bonsai nepotrebuje uvoľnenie. On a tak by mali prejsť aj vzduch a vlhkosť. Ak sa vyskytnú problémy s absorpciou kvapaliny, listy stromu rastú matne a vetvy sa oslabia, pôda musí byť kŕmená, oplodnená alebo zmenená na novú.

Bonsai potrebuje časté zalievanie, ktoré poskytuje rastline dobrý rast, ale zároveň umyje 20% užitočných látok zo zeme. Na zníženie strát môžete použiť pravidelné oplodnenie. Pre trpasličí stromy vhodné zmesi na báze dusíka, draslíka, fosforu. Ideálny - zmes troch zložiek v pomere 12: 6: 6.

Pravidelné dopĺňanie živín má obrovský vplyv na rast a rozvoj rastlín. Hnojivá sa môžu zavádzať niekoľkými spôsobmi. Užitočné pelety a pelety sa jednoducho zakopajú do pôdy. V priaznivom prostredí, počas zavlažovania, uvoľňujú živiny. Na zachytenie veľkej nasávacej plochy sa používajú práškové a kvapalné zmesi.

Pre stromy, ktoré rastú v kvetináčoch, je potrebné neustále sa starať, pravidelne sa kŕmiť, najmä počas obdobia aktívneho rastu (jar a leto). Miešanie užitočných zložiek sa uskutočňuje v pomere 10:10:10. Na jeseň sa procedúra zastaví.

Pravidlá formovania mladého stromu

Ak chcete, aby strom bonsai dekorácie pomocou niekoľkých metód. Poskytnite krásny charakteristický tvar korunky orezaním. Toto sú prvé akcie, ktoré sa vykonávajú vo fáze tvorby nových výhonkov a konárov. Po prvé, horná časť rastliny je narezaná vo forme oblúka. Po určitom čase odstráňte nadbytočné vetvy podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Odstráňte jednu z protiľahlých vetiev;
 • Odstráňte prekrývajúce sa vetvy;
 • Rezané tenké, slabé výhonky pochádzajú z kmeňa;
 • Rezy sa ošetrujú špeciálnymi prostriedkami;
 • Mladé výhonky vytvorené na jar sa odstránia pinzetou.

Okrem prerezávania, drôt sa používa na vytvorenie koruny mladého stromu. S jeho pomocou sú vetvy zakrivené. Mäkký materiál zabalil mladé výhonky a odišiel do neprirodzenej polohy až do stuhnutia.

Káblová vetva vyžaduje neustále monitorovanie. Musí sa periodicky otáčať, pretože je vysoká pravdepodobnosť vrastania tenkého materiálu do mäkkého tkaniva kmeňa.

Ako pestovať bonsai doma

Prvým krokom je výber typu výsadbového materiálu a typu zariadenia. Krásny bonsai strom možno získať z pripravených sadeníc, semien, rezanie. Každá metóda kultivácie má výhody a nevýhody vhodné pre konkrétnu kultúru. Pri výbere možnosti je potrebné brať do úvahy vnútorné štádiá starostlivosti, zložitosť klíčenia, tvorbu koruny. Počiatočná kontrola všetkých procesov ďalej zabezpečuje jednoduchosť udržiavania ideálnej formy bonsai v súlade s konkrétnym štýlom.

Zo semien

Pred výsadbou musia byť semená riadne ošetrené, aby sa zabránilo výskytu chorôb počas klíčenia v pôde. Niekoľko dní pred premiestnením do pôdy sa materiál vloží do vody alebo sa položí na rašelinový mach. Ak chcete urýchliť účinok, môžete mierne deformovať tvrdú škrupinu a spracovať zmesi proti chorobám. Pred výsadbou je tiež potrebné dezinfikovať pôdu. Použite techniku ​​mrazenia alebo varenia v pare.

Premiestniť na zem bonsai semená na jar alebo koncom jesene. Pripravený hrniec je naplnený zeminou, takže niekoľko centimetrov na okraj. Potom zatlačte plochý plochý predmet nadol. Na povrchu pôdy rozotrite semená a posypané pieskom. Nádoba je hojne napojená a pokrytá sklom alebo polyetylénom. Usporiadajte ho na chladnom mieste chránenom pred priamym slnečným svetlom.

Od sadenice

Vhodné sadenice nájdete v lesnom páse alebo v špecializovanom obchode. Vyberte si zdravú, silnú rastlinu bez známok poškodenia škodcami. Kvet s výškou 10-15 cm si zvykne, dlhé, rastúce korene musia byť narezané. Tam bude dostatok dĺžky 5 cm, všetky bočné výhonky musia byť odstránené, vertikálne skrátené. Tento spôsob pestovania je vhodný pre listnaté bonsai - dub, céder, javor, brezu.

Zvyšná zemina na koreňoch sadenice pred výsadbou v hrnci nie je odstránená. Prírodné prostredie prispeje k lepšiemu zakoreneniu. Počas nasledujúcich dvoch týždňov sa musí rastlina neustále monitorovať, pričom sa berie na vedomie jej odozva na uvoľnenie a zavlažovanie. O rok neskôr sa bonsai presadili do iného hrnca, skrátili jeho korene.

Výhodou spôsobu pestovania okrasného stromu zo sadenice je, že výrazne skracuje čas na pestovanie rastliny. Už niekoľko rokov môžete získať dospelého bonsai. Nevýhodou je nedostatočná dekorácia. Lignifikovaný kmeň a konáre je ťažké dať požadovaný tvar.

Z odrezkov

Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob pestovania bonsai rezaním je rozšírený medzi fanúšikmi tohto smeru. Táto možnosť vám umožňuje spočiatku sa zapojiť do tvorby stromu, bez toho, aby ste stratili rok, aby klíčili a posilnili semeno.

Mnohé rastliny dobre reagujú na rezanie. Používajte iba mladý zelený materiál zozbieraný na jar. Rastlina môže byť nasledovná:

 1. Vyberte si vhodnú zelenú vetvičku na dĺžku 10 cm a strih;
 2. Pripravíme nádobu a pôdu, spracujeme všetok hormonálny prášok;
 3. Na dne nádrže položte vrstvu štrku;
 4. Zvyšok nádoby sa naplní zmesou pôdy;
 5. Z vetiev uvoľňujeme spodnú časť rezu;
 6. V mieste vzniku koreňov urobte šikmý rez;
 7. Stonku umiestnime na zem na 2-3 cm a dobre na vodu.

Transplantačné pravidlá

Každá zmes pôdy vyžaduje pravidelnú výmenu, pretože rastliny spolu s živinami absorbujú množstvo škodlivých zložiek. Výmena hrnca tiež vyžaduje rast bonsai. Vhodný čas na transplantáciu je určený niekoľkými kritériami. Ak sú korene viditeľné medzi stenami kontajnera a zemou, musia sa preniesť rastliny akéhokoľvek druhu. Blednutie vzhľadu tiež poukazuje na naliehavú akciu. Ak chcete preniesť bonsai do iného hrnca bez poškodenia zariadenia, musíte postupovať podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Pred presadením vysušte pôdu;
 • Rozdrvte koreňovú guľu drevenou paličkou;
 • Pripravte si nový hrniec, spevnite sieťovinu v spodnej časti;
 • Dobre rozprestrite korene rastliny a umiestnite ich na ploché dno kapacity kvetu;
 • Orezať korene, ktoré sa dotýkajú okrajov nádoby;
 • Zakryte rastlinu pôdou, nedosiahnite koreňový golier, kompaktujte ju rukami.

Korekcia a formovanie dospelého stromu

Keď sa kmeň okrasného stromu stane dostatočne hustým, bonsai budú vyzerať ako dospelý strom. Trvá dlho, počas ktorého si rastlina vyžaduje neustálu starostlivosť. Všetky časti vyžadujú opravu:

 • Kmeň. Vytvorte silnú základňu niekoľkými spôsobmi. Kmeň je striedavo naklonený v rôznych smeroch, čo vedie k jeho miernej deformácii. Aktívne hromadenie hmoty nastáva v mieste poškodenia. Pre rovnomerne predĺženú základňu použite husté ovinutie drôtu.
 • Opustí. Odstránenie starých veľkých listov je nevyhnutné na získanie čistej zelenej korunky. Defoliácia sa vykonáva raz ročne. Odstráňte takmer všetky listy na úrovni stonky, ponechajúc dva listy na konci vetvy. V tomto mieste, po niekoľkých týždňoch, sa tvorí mladá oblička.
 • Roots. V priebehu transplantácie boli vyrezané len koncové hroty. Na mieste rezania sa tvoria mladé vetviace korene, ktoré zvyšujú absorpciu živín z pôdy. Odstránenie hlavného vodovodu vedie k rozvoju veľkého počtu povrchových rastov.
 • Pobočky. Vyrezané v zime v spiacom období. Je lepšie zastrihať kvitnúce rastliny na jeseň s cieľom poskytnúť početné kvetinové formácie budúce leto na mladých vetvičkách. Odstránenie časti konárov sa vykonáva na miesto vzniku extrémnej obličky.

Vlastnosti niektorých typov bonsai

Môžete pestovať čínske bonsai z takmer každej rastliny. Vhodné druhy pre miniatúrne kópie môžu byť zo skupiny listnatých, ihličnatých, kvitnúcich a ovocných ložísk. Pre každý budúci dekoratívny strom má svoje vlastné pravidlá výsadby a starostlivosti.

Kvitnúce a rodiace stromy

Pestovanie sa môže uskutočňovať skladovou metódou alebo zo semien. Prvá možnosť sa používa pre bežné ovocné stromy (jablká, čerešne, slivky), druhá je vhodná pre citrusové a iné exotické exempláre.

Jednoduché ovocné semená sú vhodné na pestovanie kvitnúcich bonsai. Musia byť zrelé a husté bez poškodenia. Pre bezpečnosť zasadil niekoľko kostí naraz. Pripravte hrniec a pôdu. Drenáž je položená na dne plochého tanku, naplnená zeminou a umiestnená semená do hĺbky 1 cm V nasledujúcom roku sa rastlina presadí a centrálny koreň sa zlomí. Tým sa zabráni aktívnemu rastu výhonku, obmedzí sa strečing.

Ihličnaté stromy

Najkrajšie a ťažko rastúce typy bonsai. Ak chcete vytvoriť dekor vhodný jalovec, céder, smrek. Výsadba semien vykonáva na jar. Pred tým sa materiál extrahovaný z otvorených kužeľov podrobí rozvrstveniu - je udržiavaný niekoľko mesiacov v podmienkach nízkej teploty na zmäkčenie zárodku. Takýto postup pripraví embryo na vývoj, uľahčí jeho klíčenie.

Semená mäkkého dreva môžete pestovať v pripravených nádobách s preosiatym hrubým pieskom. K tomu, aby plytké drážky, dať semená, posypané pieskom a napojená. Pre vytvorenie skleníkového efektu sú nádoby balené do plastu.

Ako pestovať bonsai z bastarda

Nenáročný peniaze strom v byte zvyčajne rastie do impozantnej veľkosti. Ak chcete dať špeciálnu výzvu a miniatúrne hodnoty môžu byť v populárnej techniky bonsai. Ak sa budete riadiť odporúčaniami a pravidlami pestovania tuku, môžete získať realistické zloženie:

 • Výber sadivového materiálu. Peniaze strom je veľmi jednoduché plemeno. Môžete vytvoriť bonsai z jednej strany strieľať alebo pestovať od nuly na liste.
 • Výber hrnca. Vhodné pre väčšinu typov bonsai kapacity nie je vhodné pre bastard. Pre jeho plný rozvoj, vytvorenie pevného kufra bude vyžadovať veľa priestoru. Už dospelý strom je presadený do redukovaného hrnca.
 • Tvorba stromu. Hustý jediný kmeň je možné vyrobiť až po rastúcich dlhých bočných vetvách. Толстянка по своей природе и так имеет массивный ствол, но придать ему нужную форму можно методом отращивания волчков. Ветки обрезаются почти у основания. На местах среза образуются новые листочки. Также необходимо периодически удалять крупные листья.

При выборе сорта толстянки для создания натурального декора следует учитывать скорость роста листьев и развития корней у каждого. Pestré rastliny rastú oveľa pomalšie ako obvykle.

Ako pestovať ficus-bonsai

Tvorba ficus bonsai zahŕňa komplexnú kontinuálnu prácu s koreňovým systémom, kmeňom, korunkou. Nasledujúce odrody dobre tvoria silný kmeň: ficus posvätný, Benjamin, Panda, ženšen.

Najprv si vyberte tvar stromu. Môže to byť jediná výsadba, dvojitý plexus alebo háj. Požadovaný tvar koreňov poskytuje viacnásobné rezanie hlavného výhonku. Kvôli tomu rastlina rastie na šírku, nie hore. Mladý fíkus zasadený iba v priestrannej nádobe.

Odrezávanie konárov a koreňov ficus bonsai sa často vykonáva, pretože nové rastú veľmi rýchlo. To by malo byť vykonané až do okamihu, kedy dospelý závod má požadovaný tvar. Požadovaný tvar kmeňa je pripevnený podväzkovou metódou - špička je naklonená a viazaná k základni. Použite aj izolovaný drôt - ovinutý driek, vetvy, upevnené v akejkoľvek polohe.

Sakura Bonsai doma zo semien

Semená na pestovanie sakury je možné objednať v špecializovaných internetových obchodoch. Odborníci odporúčajú nákup osiva s rezervou, pretože je vysoká pravdepodobnosť, že väčšina semien nebude stúpať. Mali by ste byť tiež pripravení na všetky ťažkosti, buďte trpezliví. Ak chcete pestovať plnohodnotný strom bude trvať 10-20 rokov. Výsadba doma je nasledovná:

 1. Deň alebo dva pred siatím sa semená namočia vo vode.
 2. Pripravte pôdu, mierne navlhčite.
 3. V pôde robia dutinu do 1 cm, do nej šíria semená a posypú ju.
 4. Kapacita na klíčenie semien pokrytých plastovým obalom, vložená do chladničky a uchovávaná tam dva mesiace. Stratifikačný proces je nevyhnutný pre prirodzené prebudenie semien, prechod do fázy rastu.
 5. Po uplynutí určitej doby sa nádoba umiestni do miestnosti. Pre normálnu klíčivosť by mal závod poskytovať konštantnú teplotu a dobré osvetlenie.
 6. Keď sadenice trochu rastú, potápajú sa, presúvajú sa do samostatných plochých kvetináčov, aby koreňový systém nemohol rásť.

Kartón bonsai doma

Pestovať malý strom bude trvať viac ako jeden rok. Interiér však môžete ozdobiť umelými modelmi, ktorých vytvorenie bude trvať oveľa menej času. Aj remeslá budú skvelým darčekom pre priateľov a príbuzných. Je možné postaviť konštrukciu z akéhokoľvek dostupného materiálu.

Materiály a nástroje:

 • ceruzka, papier;
 • nožnice;
 • PVA lepidlo;
 • lepenka;
 • umelé kvety;
 • plytká drevená škatuľa;
 • sypký materiál na vytvorenie základne.

Vytvorte lepenkové bonsai - inštrukcie krok za krokom

 1. Pre prehľadnosť nakreslite náčrt na list papiera.
 2. Vystrihnite prvý polotovar z kartónu v tvare kruhu alebo oválu, ďalšie sú o niečo menšie.
 3. Dáme najväčší prázdny lícom nahor, prilepíme ďalší k nemu, kým nevytvoríme kmeň stromu.
 4. Vo forme lepenkovej škatuľky odrežte obdĺžnik.
 5. Položili sme ho na spodok základne a prilepili ku nemu kmeň.
 6. Vyplníme škatuľu pieskom, na vrchole s kamienkami.
 7. Tvoríme korunku, lepíme umelé kvety lila.


Ako urobiť umelý bonsai vlastnými rukami - krok za krokom majster triedy

Vytvorenie umelého stromu začína nájdením vhodnej vetvy pre kmeň. Môže mať širokú škálu foriem. Je zaujímavé pozrieť sa na naplavené drevo s rôznym zahusťovaním, zakrivením, nepravidelnosťami. Ak hľadanie vetvičiek nemá šťastie, potom základňa môže byť vyrobená nezávisle pomocou drôteného rámu a omietky.

Materiály a nástroje:

 • hrniec alebo tanier;
 • sadrovec, PVA lepidlo;
 • Kvetinové pásky, pásky;
 • medený, hliníkový alebo oceľový drôt rôznej hrúbky;
 • akrylové farby, umelecké štetce;
 • umelé ihličnaté vetvičky, mach.

Hlavná trieda krok za krokom:

 1. S pomocou kvetinovej stuhy pripevníme ihličnaté vetvičky na drôt, vyrobíme polotovary pre korunku.
 2. Prepletáme niekoľko kusov hrubého drôtu. Vytvoríme rám, ktorý bude slúžiť ako kmeň.
 3. Zrieďte sadru vodou na konzistenciu silného krému, nalejte zmes do hrnca, nastavte rám v ňom.
 4. Výsledná štruktúra sa počas dňa suší.
 5. Potom, čo základňa je suchá, pokračujte k tvorbe koruny. Na tento účel upevníme vetvy pripravené na str. 1 na drôt k rámu, upevníme pomocou floristickej pásky a lepiacej pásky.
 6. Dáme vetvy tvaru, ohýbame ich podľa vlastného uváženia.
 7. Zo sadry (3 diely), PVA lepidla (1 diel) a vody vyrábame malé množstvo zmesi.
 8. Gypsum zamrzne veľmi skoro, takže musíte pracovať rýchlo. Pomocou štetca začneme aplikovať kompozíciu rovnomerne tenkou vrstvou na horné vetvy.
 9. Akonáhle zmes začne zahusťovať, choďte na dno trupu. Hlaveň je zospodu hrubšia, preto bude potrebné viac riešenia na jej vytvorenie. Môžete ho vložiť do hrubších vrstiev.
 10. Po spracovaní dávky, robíme nasledovné, a tak ďalej, kým nevytvoríme úplne kmeň.
 11. Výsledná štruktúra sa počas dňa suší.
 12. Potom pokračujte v natieraní produktu akrylovými farbami.
 13. Po vyschnutí ozdobte základ stromu umelým machom.


záver

Kreativita bonsai má svoje vlastné štýly, trendy a tradície. Častejšie javor alebo borovica sa používajú na vytvorenie úžasných prírodných miniatúr. Mnohí pestovatelia kvetov pri výbere rastliny venujú veľkú pozornosť svojim priaznivým vlastnostiam - schopnosti dezinfikovať vzduch, ničiť škodlivé baktérie.

Pozrite si video: How to create a Bonsai tree DIY (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár