Ako ozdobiť vykurovacie potrubie v miestnosti

Ak chcete vytvoriť holistické vnútorné majitelia je potrebné postarať sa o všetky detaily dizajnu rôznych priestorov bývania. Osobitná pozornosť by sa mala venovať uzavretiu neatraktívnej komunikácie. Považovali sme za najpohodlnejšie a najpraktickejšie možnosti, ktoré vysvetľujú, ako ozdobiť rúru alebo kapotu. V práci môžu byť použité improvizované materiály alebo špeciálne stavebné panely, plechy. V závislosti od umiestnenia komunikačných križovatiek je možné použiť rôzne typy dekorov. Je tiež dôležité pamätať na požiadavky verejných služieb, ktoré môžu obmedziť počet a typ riešení pre rôzne uzly. Po starostlivom zvážení všetkých druhov dekorácií si majitelia budú môcť vybrať prípustný spôsob, ako ozdobiť komunikáciu bez toho, aby sa narušil celkový dizajnový štýl obytných a nebytových priestorov v dome.

Príprava na prácu

Skôr ako začnete pracovať s falošnými stenami, boxy by sa mali postarať o samotnú komunikáciu. Poškodené predmety alebo staré spojovacie uzly by mali byť nahradené novými. Ukázalo sa teda, že v budúcnosti zabráni problémom s ich stavom. Nad vykurovacími prvkami je potrebné inštalovať malé ventilačné otvory. Tým sa eliminuje možnosť akumulácie vlhkosti, slabého ohrevu priestorov. Izolácia vlhkosti by mala byť zabezpečená okolo alebo pod vodovodmi. Tenké valcované materiály alebo tesnejšie, narezané na veľkosti škatúľ môžu byť použité pre tieto náprotivky. Ich použitie eliminuje hromadenie vlhkosti a zničenie povrchovej úpravy, vzhľad plesne. Pokiaľ ide o staré kovové komunikácie, mali by sa najprv očistiť brúsnym papierom a pokryté novou vrstvou farby (odolnou voči vysokým teplotám, vlhkosti).

Dekoračné prvky

Pred porazením komunikácie by ste mali zvážiť niektoré funkcie a požiadavky na ne. Napríklad plynové potrubie v kuchyni nemôže byť úplne uzavreté. Najlepším riešením pre ňu by bola dekorácia alebo maľba. V obývacích izbách je povolené montovať falošné steny a boxy. V prípade potreby môžu byť doplnené mriežkou alebo mriežkou na ventiláciu. Akékoľvek materiály môžu byť použité na konečnú úpravu a montáž: nebudú vystavené špeciálnym nárazom. Ale v kúpeľni je nutné používať iba tie materiály, ktoré vydržia vysokú vlhkosť. Patrí medzi ne obloženie, vlhkosť odolné sadrokartónové dosky. Na zatvorenie vertikálnej komunikácie môžete použiť rôzne riešenia: ozdoba a dekorácia nevedú k zníženiu priestoru. Horizontálne komunikácie by sa však mali uzavrieť až po dôkladnom zvážení dostupných riešení. Koniec koncov, aj malé čalúnenie môže viesť k obmedzenému priestoru.


 

maľba

Výrazné a nezvyčajné usporiadanie komunikácie v každej miestnosti obydlia pomôže ich štylizácia pomocou farby. Riešenia v tomto smere možno rozdeliť do nasledujúcich typov:

 • vytvorenie prízvuku. Skvelé pre vykurovacie systémy v spálňach a halách. Napríklad, na pozadí modrej, tyrkysovej, fialovej steny, žlté a oranžové batérie a vedenie bude vyzerať zarážajúce.
 • neutrálnej vôle. Pre túto metódu by mal byť náter prispôsobený použitej povrchovej úprave. Optimálne riešenie pre komunikáciu, ktorá sa nachádza pred obyčajnou tapetou, farbou, dlažbou.
 • stylizácia v interiéri. Na toaletnú dispozíciu alebo dispozíciu v spálni s farebnými dlaždicami, tapetu minimálne vyniknúť, sa odporúča doplniť jednofarebnú maľbu o tematické vzory, ornamenty alebo kresby.

Pomocou laku je možné štylizovať vertikálne vedenie pod stromom v chodbe alebo detskej izbe, obývačke. Za týmto účelom je na stene zobrazená koruna a samotné trubice pôsobia ako kmeň.


decoupage

Jednoduchý spôsob, ako vyzdobiť komunikáciu v obývacej izbe alebo v jedálni je vykonať decoupage. Môžete na to použiť dekoratívny papier, noviny a dokonca aj obrúsky s malými obrázkami. Robiť prácu s rukami pomerne ľahko a rýchlo. Pre správnu implementáciu môžete použiť nasledujúcu schému:

 1. Na čistenie povrchu komunikácie jemný brúsny papier. Odstráňte prach pevnou kefou.
 2. Obal komunikuje so stavebným lepidlom, ktoré je odolné voči extrémnym teplotám, vysokej vlhkosti. Odporúča sa pracovať v etapách: podmienečne rozdeliť komunikáciu na niekoľko častí.
 3. Prilepte novinové listy a obrúsky predrezané pozdĺž priemeru komunikácie nad lepidlom.
 4. Priložené materiály opatrne spracujte pomocou plochej tuhej kefy, odstránením vzduchových bublín a vyrovnaním povrchu vzoru.
 5. Po úplnom vysušení lepidla sa papierové materiály potiahnu akrylovým lakom s vysokým stupňom stability.

Použite bambus

Použitie bambusu pomôže vyzdobiť komunikáciu v kuchyni, inštalatérskych priestoroch a obývacej izbe mimo boxu. V stavebných a záhradných predajniach sa predávajú duté sudy s rôznymi priemermi. Odporúča sa ich vybrať, pričom sa vopred zmeral priemer vykonanej komunikácie. V tomto prípade by mal byť zvolený priemer bambusovej vnútornej dutiny najmenej o 0,5 cm väčší. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť problémy s ich inštaláciou. Úzka komunikácia s týmito miestami je pomerne jednoduchá. Je potrebné urobiť 1-2 vertikálne rezy na bambus. A potom ho len položte na potrubnú komunikáciu. Ak je to potrebné, jeden z hrán môže byť zlepený lepidlom pre spoľahlivé upevnenie.

Výber takého vnútorného prvku ako bambusu je potrebné vziať do úvahy možnosť jeho zavedenia do celkového vzhľadu miestnosti. Takéto rozhodnutie by bolo vhodné pozrieť sa na pozadie svetlohnedých linolea alebo drevených podláh, drevených stien. Dobre zapadá do východného japonského štýlu.


Textilné látky

Považuje sa za celkom elegantné hrať s PVC a starými kovovými vertikálnymi komunikáciami pomocou látky. Toto je výhodné riešenie pre obytné priestory alebo priestory, kde sa vykonáva varenie. Zvyčajne na zatvorenie komunikácie používa priesvitný tylu. Rovnaké plátno by sa malo použiť na zatvorenie okien. Môžete úplne kopírovať záclony na okná a použiť ako ľahké a hrubé listy pre závesné vedenie. Aby zvolená metóda vyzerala harmonicky v miestnosti, odkvap by sa mal rozšíriť na roh, kde sú umiestnené vertikálne komunikácie a namontované vedľa nich (na ďalšej stene). To znamená, že plátno na podlahe nezavrie 1, ale 2 steny naraz. Husté listy môžu byť zavesené na jednej strane otvárania okien av blízkosti komunikácie. A môžete ich použiť v blízkosti potrubia a na oboch stranách okna. Zvyšok priestoru je pokrytý priesvitnými listami.

sklon

Originálny dekor vertikálnej a horizontálnej komunikácie môže byť držaný lanami. Neodporúča sa používať najlacnejšie jutové laná (s nerovným povrchom) na prácu, pretože sa rýchlo prekryjú prachom a je ťažké ich odstrániť. Ale čisté hladké náprotivky z juty (normálne alebo maľované) sú vhodné pre použitie v obývacích izbách, WC. Vertikálne vedenie s týmto materiálom môže byť štylizované pod stromom, palmou. Pre takúto dekoráciu v hornej časti pletených komunikácií sa odporúča fixovať umelé zelené, konáre s plastovými citrónmi alebo pomarančmi.

V malom Chruščove, pomocou tenkých lán, môžete vytvoriť originálne morské dekorácie. Biele bavlnené laná sú vhodné na prácu. V tomto prípade môže horizontálne vedenie nielen lemovať, ale aj ozdobiť padajúce laná. Okrem pošvy, môžete lepidlo malé škrupiny.

Vitráže a nábytkové rímsy

Použitie neštandardných riešení na úpravu bytu a skrývanie komunikácie s plynom, vodou, kúrením uľahčuje transformáciu obývacích izieb a jedální. Na zvislé zapojenie sa odporúča použiť farebné sklo. Môžu vyzdobiť obývacie izby, dospelých a detské izby. Okno z farebného skla nielenže ukončí komunikáciu, ale stane sa aj štýlovou výzdobou. Ak sa za viacfarebnými okuliarmi, orámovanými dreveným alebo podobným puzdrom, usporiada osvetlenie, hotový objekt sa stane pomocným svietidlom. V prípade, že komunikácia prechádza hore (umiestnenie stropu), ich uzavretie nábytkovými závesnými tyčami bude výhodným riešením. Sú inštalované na bočnej strane skrine, náhlavnej súpravy na vrchole a upevnené pod stropom. Prístup k komunikácii je zároveň jednoduchý a priestor okolo nich je voľný.

Postavené záclonové tyče zapadajú do klasických slúchadiel, ale nie je pravdepodobné, že by doplnili model o svetlé fasády alebo chrómové koľajnice.


Box na sadrokartón

Zatvorte výfukové potrubie, elektroinštalácie pre vodovodné inštalácie je veľmi jednoduché pomocou sadrokartónu. Je možné z neho zostaviť akýkoľvek tvar a veľkosť, ktorá vám umožní zmeniť usporiadanie miestnosti. Súčasne bude všetka komunikácia uzavretá pred zvedavými očami. Tento prístup je použiteľný na zakrytie komínov. Práce na montáži stavby sa vykonávajú nasledovne:

 1. Usporiadanie strán návrhu vzhľadom na uzavretú komunikáciu. Vyžaduje sa zváženie hrúbky sadrokartónu použitého na prácu.
 2. Uťahovacie vodiace a nosné profily.
 3. Naskrutkovanie na profilový rám sadrokartónových dosiek (vopred orezaných). Pre práce v sanitárnych miestnostiach sa odporúča, aby sa pre obytné priestory - obyčajné.
 4. Injektovanie a ochrana spojov, montáž prídavných prvkov (rohy, sanitárne poklopy)
 5. Povrchová úprava obkladov, maľovanie, tapetovanie.


 

Laminovaný box, MDF

Montáž konštrukcií z dosiek na báze dreva a podobných materiálov je vhodná pre komunikácie umiestnené nad podlahovými doskami vedúcimi do suterénu. Ich základ by mal byť odobratý z lamiel. Použitie dreva, dosiek vám umožní rýchlo vytvoriť silný rám, doplnený zdvihnutými dverami z MDF alebo pevnej hornej časti. Pomocou koľajníc môžete zostaviť úplne odnímateľný dizajn. Zhora môže byť uzavretá laminátom. Veľkosti a materiály rôznych typov boxov sa určujú individuálne. Použitie koľajníc a laminátu povedie k významným nákladom. Dosky na báze dreva, preglejky budú lacnejšie, ale ich vzhľad bude jednoduchší. Preto sa tento typ boxu odporúča pre miestnosti, v ktorých nie je potrebná striktná úprava. Použitie drahého laminátu hlavne pre miestnosti so špeciálnym štýlovým zameraním (napríklad moderné, Provence, škandinávske).


Falošné steny

V situácii, keď potrubia rozloženie má veľké rozmery a vytvorenie malého boxu nerieši problém, mali by ste urobiť plnú falošnú stenu. Je zostavený z profilov a sadrokartónových dosiek. Vytvorená rímsa sa odporúča pridať s hygienickým poklopom. To umožní majiteľom ľahký prístup k komunikáciám a ich opravu alebo výmenu. Falošná stena v sanitárnych miestnostiach môže byť neštandardná. Na tento účel sa na ľavej a pravej strane montujú boxy a na nich sa zavesia rolety. Takéto riešenie vám umožní okamžite získať prístup k elektroinštalácii, odstrániť únik a okamžite vykonať kompletnú výmenu komunikácie. Samotná falošná stena môže byť pokrytá tapetou alebo maľovaná, obložená dlažbou. Ako základ by sa mali používať sadrokartónové dosky odolné voči vlhkosti.


záver

Pomocou odporúčaní na zdobenie a zatváranie komunikácií nebude pre majiteľov ťažké vybrať si najlepší spôsob, ako prispôsobiť svoje bývanie. Najjednoduchším riešením bude maľovanie a maľovanie križovatky. Ale aj komunikácia pod umývadlom, v blízkosti umývadla, sa dá ľahko šiť. Správne vybrané stavebné materiály pomôžu vytvoriť malú projekciu alebo plnú falošnú stenu vo forme projekcie na uskladnenie kozmetiky a uterákov bez problémov. Rovnaká metóda je optimálna pre obytné priestory, ale v nich možno použiť aj iné typy materiálov: nezvyčajný typ a nižšie požiadavky na prevádzkové podmienky. Môžu to byť napríklad surové drevené alebo polymérne panely. Výber materiálov použitých na aplikáciu, praktickosť, odtieň a reliéf môžu byť správne a zároveň originálne, aby doplnili akékoľvek štýlové smerovanie.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Jolly Boys Falling Out The Football Game Gildy Sponsors the Opera (Február 2020).

Zanechajte Svoj Komentár