Dizajny s grilom a sporákom

Každý majiteľ súkromného domu by chcel mať na svojom pozemku altánok so sporákom. Vonkajšia kuchyňa pod holým nebom umožňuje veľa manipulácií, ktoré nie je možné vykonávať v interiéri. Bude možné smažiť kebab, mäso na uhlie, zapojiť sa do fajčenia rôznych produktov, konzervovanie zeleniny a ovocia na zimu. Aby zvyšok bol užitočný a pohodlný, je potrebné správne vybaviť lukostreľbu, správne usporiadať kachľové zariadenie.

Vlastnosti konštrukcie

Pavilóny s kachľami môžu mať rôzne konštrukčné prvky. Hlavným materiálom výroby je tehla, kameň, drevo. Ruky môžu postaviť uzavretý dom s oknami a dverami alebo vybaviť otvorenú terasu so sporákom.

Pred výberom typu altánu by ste mali rozhodnúť o jeho účele a funkčnosti. Ak je hlavnou úlohou chrániť miesto odpočinku pred slnkom, postačí malý baldachýn a mini gril. Chráni pred vetrom a usadeninami na jar av pádových stenách kapitálovej štruktúry. Pre taký altánok bude potrebné vyplniť základ a držať zasklenie.

Ešte pred výstavbou budovy, pri príprave projektu, je potrebné brať do úvahy konštrukčné prvky, aby bola zaistená protipožiarna bezpečnosť. Každá pec by mala byť inštalovaná na tehlovej základni alebo hrubom plechu. Drevené dekoračné prvky alebo časti montovanej steny nesmú byť bližšie ako 80 cm od pece. Mali by ste tiež zvážiť komín zariadenia, jeho tepelnú izoláciu, prítomnosť klapiek.

Výhody a nevýhody

Pre výstavbu altánku so sporákom netrvá veľa času. Ak si ako základný materiál zvolíte drevo alebo železné plechy, môžete výrazne znížiť náklady na výstavbu. Stavby z prírodného kameňa, tyče sa zmestia do akejkoľvek krajiny. Inštalácia pece má nasledujúce výhody: t

 • Schopnosť presunúť proces varenia z dusenej kuchyne v priestrannom altánku;
 • Konštantná cirkulácia vzduchu;
 • Vzdialenosť medzi stolom a grilom alebo grilom je znížená na minimum;
 • Vo večerných hodinách je možné na vykurovanie využiť krb alebo kachle.

Nevýhodou konštrukcie sú určité ťažkosti vo fáze výstavby komína. To je vysoko nemožné bez straty priestoru a dodatočných nákladov.

Odrody kachlí na altány

Moderné technológie umožňujú varenie mäsa, zeleniny, jedál z rýb, ktoré nie sú na otvorenom ohni, ale v špeciálnych peciach. Výrobcovia takýchto konštrukcií ponúkajú výrobky v obrovskom rozsahu, často doplnené kotlom, praktickým komínom a ďalším príslušenstvom. Obzvlášť obľúbené sú mini možnosti v kombinácii s grilom, grilom, grilom. Ak hĺbka krbu umožňuje a tam je klapka, môžete variť prvé kurzy, piecť koláče. Každý typ pece pre altánok má vlastnosti.

Rúra, gril

Jednoduchý dizajn na vyprážanie mäsových výrobkov a zeleniny navlečených na špajdle. Pec môže byť stacionárna a mobilná. Pre malý altánok je vhodný prenosný kovový gril. Pre neho nie je potrebné vybaviť nadáciu a komín.

Tehla gril na plytkej betónovej základne - páska, stĺpec nadácie. Okrem toho je vedľa nej vybavená ashpit, umývadlo a sporák. Hlavnou časťou konštrukcie je nádrž na uhlie alebo palivové drevo, kovové zarážky sú vyrobené z kovu. Ak zariadenie vybavíte vysokým komínom, môžete postaviť udiareň.

Rúra na grilovanie

Vzhľad sa prakticky nelíši od ohňa. Varenie sa vykonáva na špeciálnych mriežkových povrchoch a nie na špajdlích. Moderné modely majú mriežky umiestnené v rôznych výškach od ohňa. To vám umožní variť jedlá rôznych stupňov praženia. Táto technológia vám tiež umožňuje smažiť veľké kúsky, celú rybu, rovnomerne zastrčenú korením.

Je to oveľa pohodlnejšie použiť gril na nohách ako ohnisko. Nevýhodou je náročnosť starostlivosti o rošt, potreba pravidelného čistenia. Prenosný kompaktný model má okrúhly tvar, často inštalovaný v strede altánku. Na udržanie doutnania uhlia je doplnená sklopnou kapotou. Dizajn môže byť tiež vyňatý z budovy.

Zložitejšie grilovanie je z tehál. Rozprestrite špeciálnu základňu, ktorá ju zdvihne do požadovanej výšky. V pracovnej komore je umiestnená kovová panvica a mriežka. Komín je vyrobený z obyčajného krátkeho potrubia.

Ruské kachle

Multifunkčná, farebná konštrukcia umožní nielen pripraviť zdravé jedlo, ale aj udržať sa v chladných večeroch. Plná rúra v ruštine je zložitá štruktúra. Pre jeho výstavbu bude vyžadovať veľkú plochu, súlad so všetkými technológiami a fázami výstavby krok za krokom.

Vzhľadom k zložitosti inštalácie v altánkoch často robiť mini-návrhy, ktoré vyzerajú ako ohnisko alebo gril. Oblúk ohniska je vyrobený z polkruhu pre maximálnu podobnosť s ruskými kachľami. Pod ním necháva priestor na palivové drevo. Vo zvláštnom výklenku, môžete nielen smažiť mäso na otvorenom ohni, ale aj variť prvé pokrmy, dusíme zeleninu, upiecť.

Ruská pec je umiestnená na zadnej stene altánku. Toto usporiadanie vám umožní chrániť oheň pred poveternostnými vplyvmi, vetrom. Murárske žiaruvzdorné tehly vyrobené s obväzom. Pre roztok s použitím piesku, cementu, ílu.

Dymovňa Sporák

Zaujímavá možnosť pre milovníkov neštandardných jedál. Jedlo sa varí pod vplyvom dymu, získava charakteristickú chuť a vôňu. Kontakt s priamym ohňom je úplne vylúčený. Takéto tŕne nie sú v porovnaní s inými možnosťami rozšírené.

Najčastejšie je udiareň zaradená do komplexu pece, ale môže predstavovať nezávislý dizajn. V tomto prípade je to drahé. Náklady na vybavenie a inštaláciu prevýšia cenu väčšiny letných budov na rekreáciu.

Dymovňa môže byť kovová alebo tehlová. Pre altánok sa hodia obe možnosti. Kovové pece sú menšie, používajú sa na malé množstvo produktov. V kapitálových peciach sa produktivita niekoľkokrát zvyšuje. Otázkou je skôr ich realizovateľnosť na letnej chate.

Rúra-Kazan

Špeciálny dizajn so zárezom pre kotol umožňuje rýchle varenie jedál vo veľkých množstvách. Príprava na veľkú kapacitu, všetky výrobky sa zahriajú rovnomerne. Šurpa, pilaf sa postupne nasýti korením. Môže byť použitý na pečenie analogicky s ázijským tandoorom.

Pre výstavbu stacionárnej pece bude potrebná veľká plocha. Kotol na tehlovom podstavci. Uzatvorte tepelne odolný materiál. Ak inštalujete liatinové kachle s rôznymi horákmi, môžete použiť nádobu na varenie akejkoľvek veľkosti.

Multifunkčný tehlový krb pre kotol je možné kedykoľvek premeniť na grilovaciu chatu. Nádrž na liatinu bude potrebné vymeniť za špajdle. Ak chcete variť v kvetináčoch rôznych priemerov a v panvici, musíte získať sadu špeciálnych krúžkov.

Krbové kachle na zimné altány

Zaujímavý nápad pre majiteľov pozemkov a chalúp. Ale jeho realizácia bude pomerne drahá, budete potrebovať kapitálovú štruktúru s pevným základom a komínom. Aby boli kachle plne funkčné, musí byť vonkajší altánok zatvorený. Na základe tohto účelu sa budujú tieto typy stavieb:

 • Dekoratívne tehly. Oheň horí pre estetické potešenie, za účelom dekorácie. Všetky prvky takejto pece v dôsledku dlhého horenia ohňa vyžadujú údržbu. Trvá to často, aby sme odstránili popol, zoškrabali sadze zo stien. Táto možnosť nie je obzvlášť populárna kvôli vysokým nákladom a obmedzenému účelu.
 • Na dekoráciu a kúrenie. Vďaka špeciálnemu dizajnu umožňuje nielen vychutnať si praskanie horiacich guľatín, ale aj vytvoriť teplú a útulnú atmosféru v altánku. Kovové inštalácie sa montujú na konkrétne miesto. Náklady na samotný krb a montážne práce sú výrazne nižšie ako murovaná verzia. Horiace plamene sú ukryté za sklenenými klapkami.
 • Pre krásu a varenie. Dokončené s grilom, grilom, ohniskom. Tento model sporákov pre altány si vyberá väčšina majiteľov stránok. Môžete si vychutnať praskanie plameňa a variť súčasne.

Komplexy rúry

Je možné vybudovať altán akéhokoľvek tvaru, konfigurácie a štýlového rozhodnutia na vašej stránke. Budovy môžu byť uzavreté alebo otvorené, pozostávajú z niekoľkých miestností na rôzne účely. V počiatočnom štádiu výstavby komplexu pece sa vytvorí podrobný projekt, vrátane všetkých potrebných funkcií budúcej pece. Prídavné ohnisko, gril, tandoor v procese prevádzky bude veľmi ťažké vybaviť.

Komplex pec je konštrukcia impozantnej veľkosti, niekoľko metrov dlhá. Centrálne miesto by mali byť obsadené ruskými kachľami ako najfunkčnejším prvkom s objemovou pecou. Majte tandoor. Ázijský detail urobí z tohto komplexu nezvyčajné, umožní vám piecť lahodné ploché koláče. Hlinená pec je umiestnená na okraji komplexu, rozložená tehlami a potiahnutá ílom.

Na grilovanie a grilovanie vyhradte samostatnú sekciu. Častejšie je to miesto medzi ruskými kachľami a tandoorom, aby bola konštrukcia vybavená dobrým výfukom. Moderné uličné komplexy sú vybavené plynovým sporákom, reznými panelmi, umývadlom na riad.

Prehľad materiálov pre stavebníctvo

Hlavný estetický a funkčný prísľub altánu so sporákom bude závisieť od materiálu pre jeho výstavbu. Vhodné modely sú vybrané podľa osobných preferencií a finančných možností. Vhodné pre výstavbu:

 1. Strom. Takáto záhradná stavba sa organicky zmestí do akejkoľvek krajiny. Najziskovejšia možnosť z finančného hľadiska. Nebude ťažké postaviť altánok vlastnými rukami.
 2. Brick. Kapitálový altánok s nadáciou zaberá veľa miesta, bude absurdné pozrieť sa na malú oblasť. S riadnou výstavbou bude zariadenie slúžiť viac ako tucet rokov.
 3. Kov. Vhodné na stavbu altánku, ktorý bude využitý len v lete. Krásne kované vzory. Pre ich výstavbu netrvá dlho. Kovová podpera pod baldachýnom spoľahlivá a bezpečná.
 4. Kombinácia materiálov. Rám je vyrobený z kovu, vo vnútri sú ukončené tehlou alebo šindľom. Strecha je pokrytá vlnitou lepenkou, dlažbou.

Na konštrukciu pece sú vhodné len materiály odolné voči teplu. Môže byť z tehál alebo kovu. Pre spájanie prvkov vyberte špeciálne lepidlá. Opekanie, opekanie grilov zo stien pece hustými plechmi.

Všetky prvky drevenej konštrukcie musia byť ošetrené prostriedkami proti horeniu. Takáto konštrukcia počas prevádzky vyžaduje neustále monitorovanie.

Varianty a myšlienky plánovania

Altánok na pozemku môže byť postavený úplne otvorený tým, že sa pri jednom krbe pod jednou strechou umiestni oddychové miesto, polootvorené a zatvorené. Pri výbere možnosti musíte vziať do úvahy čas a finančné náklady každého z nich. Ak to rozmery budovy dovoľujú, je pec umiestnená pozdĺž jednej steny. Kapitálová výstavba ho môže dokonca nahradiť. V malej oblasti by bolo vhodné uhlové umiestnenie.

Pre niekoľko zdrojov ohňa robia všeobecnú kapotu, takže sú umiestnené v tesnej blízkosti vedľa seba. Komín by mal byť navrhnutý podľa všetkých pravidiel, okrem dymu v smere obytných budov.

Vrchol altánku zvyčajne zostáva prázdny alebo je obsadený priestorom na sedenie. K dispozícii je stôl, stoličky, pohovka. Ak budova predpokladá prítomnosť prenosného pekáča len na grilovanie alebo grilovanie, je inštalovaná v strede, čo poskytuje dobrý odtok dymu.

Dizajnové etapy

Pri zostavovaní výkresu sú potrebné presné merania všetkých detailov, ktoré tvoria štruktúru. Každá konštrukcia môže byť zostavená len podľa vopred pripraveného plánu krok za krokom. V tejto fáze sa predpokladajú všetky nuansy budúceho altánku s krbom, položí sa rozpočet.

Po prvé, musíte sa rozhodnúť o type stavby, pretože stavebný plán pre letné a zimné altány budú radikálne odlišné. Pre každú z možností potrebujete spoľahlivú základňu, ktorá dokáže vydržať podpery, kôlňu, kachle, nábytok. Ak je krb vo vnútri altánku a je postavený z tehál, je potrebné vyplniť nadáciu.

V počiatočnom štádiu návrhu by ste mali brať do úvahy aj štruktúru prístreškov, prístreškov alebo hlavnej strechy. S vnútorným umiestnením pece vopred premýšľajte cez umiestnenie a spôsob inštalácie komína. Určite aj miesto ventilácie. Pre uzavreté zimné domy zvoľte materiál a spôsob izolácie.

Drevené, kované konštrukcie kvôli svojej nízkej hmotnosti nepotrebujú dodatočnú výstuž.

Aké výpočty je potrebné urobiť

Všetky potrebné výpočty sa vykonávajú vo fáze plánovania. V prvom rade určte parametre budúceho zamerania. Uveďte výšku konštrukcie, dĺžku komína, množstvo skladovaného dreva.

Tiež je potrebné vypočítať požadované množstvo stavebných materiálov, ich náklady vrátane dodávky, možnosť hromadného nákupu. Tieto údaje vychádzajú z úrovne komfortu, typu, priestoru budúceho altánku so sporákom.

V počiatočnom štádiu je potrebné zvoliť vhodné miesto pre altánok s otvoreným zdrojom ohňa. Podľa pravidiel požiarnej bezpečnosti by tieto budovy nemali byť umiestnené bližšie ako 10 metrov od obytného domu alebo garáže.

Fáza výstavby

Konštrukcia pavilónov s pecami akéhokoľvek typu je približne rovnaká. Po prvé, pripraviť miesto pre výstavbu, v prípade potreby položiť základy. Ak je vedľa staveniska kovový, murovaný plot, možno ho použiť ako stenu, čím sa celá stavba približuje k jej miestu.

V ďalšej etape sa tehla umiestni pre kachle v špeciálnej objednávkovej technike. Prvky sú usporiadané vo vrstvách, medzi ktorými sú umiestnené kovové tyče. Spolu s krbom inštalovať komín.

Keď je pec pripravená, pokračujte v inštalácii rámu a položte podlahu. Na oddelenie podlahy od zeme použite izolačnú vrstvu strešnej krytiny. V otvorených altánkoch sa vyrába pod miernym svahom, takže voda po daždi môže z miesta odtekať.

V záverečnej fáze vyrábame pokrývačské práce. Môže to byť rozpočtová hala alebo hlavná strecha trámov, opláštená vlnitou lepenkou, polykarbonátom.

záver

Zariadenie pece v altánku musí nevyhnutne spĺňať určité bezpečnostné a environmentálne požiadavky. Ohrev teploty nesmie prekročiť prípustnú úroveň. Môžete si kúpiť hotový komplex pre pouličné stavby alebo si ho vyrobiť sami. Vybudovať jednoduchý dizajn môže dokonca aj začiatočník v stavebníctve. Pre výstavbu kapitálových štruktúr je lepšie prilákať špecialistov.

Zanechajte Svoj Komentár