Ako urobiť kartónový dom pre dieťa

Kartón je prírodný, relatívne lacný materiál, ktorý sa ľahko získava. Z neho sa vyrába mnoho praktických a dekoratívnych prvkov domácej dekorácie. Takýto objekt ako detský, bábkový alebo mačací dom z kartónu je ľahko vytvorený vlastnými rukami, ozdobený osvetlením, textilom a všetkými druhmi objemných dekorácií.

Majster triedy na výrobu veľkého domu pre dieťa

Po vybudovaní detského domčeka uprostred detskej izby, ktorá je o niečo viac ako jeden meter vysoká, si môžete vziať dieťa na dlhú dobu alebo dokonca dva, vo veku od jedného do šiestich rokov. Dizajn napodobňuje viacpodlažnú budovu, vidiecku chatu. Vykonajte to podľa náčrtkov a vzorov, alebo jednoduchšie - z veľkej krabice veľkých domácich spotrebičov. Vhodné veľkosti budov sú 120 x 80 x 80 cm, niektoré predajne predávajú „pohyblivé boxy“, ale ak ste nenašli také, kúpite si listy z vlnitej lepenky - budú potrebovať aspoň dve alebo tri.

Ak skombinujete dve alebo tri alebo viac kartónových krabíc rôznych veľkostí, získate herný komplex „viacerých miestností“, v ktorom môže hrať niekoľko detí naraz.

Materiály, nástroje

Z nástrojov, materiálov, ktoré budete potrebovať:

 • vlnitá lepenka;
 • ostré nožnice alebo kancelársky nôž;
 • PVA lepidlo;
 • široká lepiaca páska;
 • dlhé pravítko;
 • zvyšky tapiet alebo farebného papiera, látky;
 • Značky, ceruzky;
 • lepiaca pištoľ.

Najprv by ste mali nakresliť diagram, určiť, aké detaily budú.

Výrobný proces

Na prácu sa používajú oddelené kusy kartónu alebo jedna alebo dve veľké škatuľky práčky, chladničky, atď. Detaily sú spojené páskou a lepidlom. Na jednej strane sú dvere vyrobené takou veľkosťou, že dieťa môže vyliezť do domu. Okná sú dotiahnuté tylom a priehľadnou fóliou, steny sú natreté a prelepené papierom. Zaujímavejšia možnosť sa vykonáva na hotových vzoroch, schémach stiahnutých z internetu. Obraz je zväčšený na požadovanú veľkosť, diely sú vyrezané, nalepené na vlnitú lepenku, zmontované - ukazuje sa na dom, ktorý je už navrhnutý vonku. Pre výzdobu interiéru je tiež ľahké nájsť vhodné vzory.

Mäkká rohož je umiestnená v detskom domčeku, aby dieťa v nej nebolo studené.

Konštrukcia kartónového zámku

Tento "hrad princeznej", vyrobený z lepenky, nenechá ľahostajné žiadne dievča. Chlapcom sa to tiež páči ako kompletné "opevnenie". Kartón tu bude vyžadovať veľa - dve alebo štyri veže s zubatým okrajom, prepojené rovnakými preklady-steny so zubami na vrchole. Ak je to potrebné, veže sú zdobené kužeľovitými vrcholmi s vlajkami. Malé okná, vstup do prijateľnej veľkosti je tiež potrebné. Môžete si urobiť miniatúrny zámok - je vyrobený z obvyklej farebnej lepenky. Vežičky tu sú akékoľvek číslo, vrátane okrúhleho. Okná a dvere sú nakreslené značkovačom. Dizajn je možné umiestniť na "ostrov", poskytnúť skladaciu mostíkovú bránu, vybavenú lanami pre rýchly vzostup - v prípade útokov nepriateľa. Niekedy je hrad plnohodnotným usporiadaním slávnej budovy.

Dekorácie, dekorácie domu

Ozdobte hotový dom ručne - nakreslite každú tehlu, lepidlo s farebným papierom, farbivo s akrylom, atramentom, kvašom. Deti staršie ako šesť alebo sedem rokov môžu ozdobiť dom hračiek sami. Strecha je zdobená dlažbou - polkruhové „šupiny“ sú vyrezané z kartónu alebo tkaniny podľa vzoru, ktorý sa postupne vkladá na bočných svahoch, zdola nahor. Každý fragment je prípustný na maľovanie vlastnej farebnej schémy. Keď je interiér vybavený v „budove“, je vyrobený z tkaniny, papiera. Vnútri domu je niekedy maľované - dať obrysy nábytku, rôzne vnútorné predmety, a zrkadlá sú vyrobené z fólie. Oni tiež robiť osvetlenie vnútri - nočné svetlo s batériami, LED pás bude robiť za to.


Návod na výrobu skladacieho kartónového domu

Skladacie domy je niekoľko možností. Najjednoduchšia, napríklad veľká detská izba, pozostáva zo strechy s bočnými stenami, v ktorej sú štrbiny, a dvoch päťuholníkových koncov s niekoľkými kartónovými výčnelkami. Zárezy sú vložené do štrbín a dom je zostavený tak, aby ho rozobral, trvá len niekoľko pohybov. Ak chcete vytvoriť malý dom rozloženie bude potrebovať tenký kartón. Výrobok je vyrobený v technike origami. Ako to urobiť krok za krokom:

 • odoberá sa štvorec so stranou 20 cm, ktorého obe strany majú inú farbu, napríklad červenú a žltú,
 • je ohnutý v polovici červenej farby;
 • potom opäť - kolmo na predchádzajúci ohyb;
 • ľavá a pravá strana sú ohnuté do stredu;
 • ohnúť chrbát, ohnúť rohy;
 • narovnajte okraje v rôznych smeroch;
 • Ukázalo sa, že dom s červenou strechou, na ňom kresliť okná a dvere. Z takýchto „stavieb“ je ľahké vytvoriť celú dedinu.

Kartón Doll House DIY

Nákupný dom pre bábiku Barbie je drahý, pretože sa často vykonáva nezávisle. Keď by „stavba“ mala brať do úvahy rast bábky, mala by mať voľnosť prejsť dverami. Dom bude mať jednu alebo niekoľko izieb, pre pohodlie hrania strechy alebo najväčšej steny by mali byť odstránené. Aj bábika bude potrebovať nábytok - zo zvyškov vlnitej lepenky, krabíc, krabíc čaju, farebného papiera, pohovky, stoličiek, toaletného stolíka, šatníka. Na podlahu sa položí kus ľanu alebo plstenej textílie - bude to koberec. S ceruzky alebo fixy na stenách kresliť tapetu.

Najjednoduchší dom je vyrobený z dvoch kusov lepenky vložených do seba krížovým krížom. Ukazuje sa, štyri izby s dvoma otvorenými stenami v každom.

Mačací dom

Dom pre mačku poteší domáce zviera a vytvorí útulné miesto na spanie. Pre najjednoduchšiu "konštrukciu" potrebujete krabicu, o niečo viac ako štandardná topánka - mačka by tam nemala byť preplnená. Keď v byte žijú dve alebo viac mačiek, má zmysel robiť väčší dom - veľa mačiek chce zdieľať obydlie so susedom, najmä v chladnom počasí. Budova je vyrobená zo strechy - jej strany sú otvorené. Dvere sú vyrobené "vo veľkosti mačky" - zviera by do nej malo voľne stúpať, ale úplne chýbajúca stena nie je žiaduca. Okná sú tiež potrebné - staré zrakovo postihnuté zvieratá sa obávajú úplne uzavretých priestorov. Matrac je umiestnený vnútri domu, vonkajšia strana je potiahnutá látkou alebo tapetou, takže objekt dobre zapadá do interiéru. Zložitejšie, nákladnejšie z hľadiska času a materiálov, štruktúra má formu jurtu alebo úľa. Tu to bude trvať veľa vlnitej lepenky, ale dom vyjde silný, trvanlivý. Pre základ nakrájame dva kruhy alebo ovál vhodnej veľkosti, pevne zlepené. Potom sa vyrobia ďalšie tri polotovary rovnakej veľkosti, ale v strede, odchádzajúce od okraja štyri až päť cm. Vyrezá sa oválny alebo kruhový fragment. Tri ďalšie časti zodpovedajú predchádzajúcej veľkosti, ale sú vyrobené v tvare C. Ďalej sa vykonajú ďalšie 12 až 15 prvkov tvaru C, ktoré sa zlepia dohromady vo vrstvách, ale po každej z dvoch vrstiev sa diely redukujú o päť až sedem mm. Na samom konci sa vyrobia dve vrstvy strechy, výrobok sa vysuší a pripraví na použitie.

 
 

Dekoratívne vianočné domy to robia sami

Malé vianočné domy zdobia skupina materskej školy, školská trieda, bytové doplnky. Ak chcete ozdobiť dovolenku, a to ako cukroví box-domček a pevnejšie konštrukcie, kde bábiky oblečený ako Santa Claus a Sneh Maiden žiť, bude vhodné. "Konštrukcia" je postavená z:

 • vlnitá lepenka;
 • obyčajná tenká lepenka;
 • rukávy z toaletného papiera;
 • staré pohľadnice;
 • škatule na čaj, džús, mlieko.

Domy rukávov, papier

Z rukávov toaletného papiera je dom-pyramída - detaily budú potrebovať desať kusov. Musia sa držať spolu, usadiť sa tam "obyvateľov" láskavejších prekvapení. Ak si to želáte, interiér bude možné minimálne ozdobiť, vyrezať lepenkové kruhy, znázorňujúce situáciu na nich. Vonkajšia časť je prelepená "snehom" z bielej plsti, vaty, sinteponu alebo natretá striebornou striekajúcou farbou. Ak existuje viac kríkov ako tri, postavte celú noc megalopolis. Na tento účel sú časti natreté tmavou farbou, pričom ostávajú len svetlé obdĺžniky okien. Okná môžu byť tiež vystrihnuté z fólie alebo natreté lesklou farbou. Ak chcete, aby svietnik dom, okná sú prerezané tak, že môžete vidieť plameň. Nemenej zaujímavý nápad - mesto elf. Vrcholy rukávov sú ohnuté dvoma prstami, aby sa roh, dizajn je mierne sploštený. Svetlá, takmer plochá strecha, ktorá je položená na základni náboja, je vyrobená z dvojitého prehnutého štvorca. Dom je vyrobený z okna, dvere, sneh na streche.

Na ochranu novoročné mesto bude "zimné" postavy - Santa Claus, jeleň, zajace, snehuliaka, tiež z lepenkových rukávov.

Dom z lepenky, peny

Ak je doma valec s penou, spolu s kartónom, bude to vynikajúci materiál na vytvorenie novoročnej chaty. Ako na to:

 • najprv musíte vybudovať pevný základ z vlnitej alebo hladkej lepenky - je vyrobená z akejkoľvek vhodnej veľkosti;
 • ďalej, počnúc zdola nahor, sú guľatiny zimnej chaty ťahané penovým balónom;
 • každá strana sa vykonáva samostatne, nezabudnite ponechať priestor pre dvere, okná;
 • strecha je vydaná naposledy;
 • takmer všetky farby budú vhodné na výzdobu - steny sú čiastočne alebo úplne natreté hnedou farbou, na bielej zasneženej streche kreslia modrasté fragmenty pre väčšiu hodnovernosť;
 • Neďaleko, tiež z peny, konštrukcie jedľa, drifts, ďalšie prvky.

Podsvietené domy

Vďaka tomu, že kartónové "postavené" LED diódy vytvoria skutočný "magický" dizajn, obzvlášť zaujímavá taká budova vyzerá večer. Ak je konštrukcia veľká, ako napríklad detská hracia štruktúra, najjednoduchší spôsob je rozsvietiť lampu na kolíku na oblečenie alebo LED pásik vložený do zásuvky. Je len dôležité umiestniť zariadenie tak, aby pravdepodobnosť zasiahnutia a zlomenia bola minimálna. Osvetlený je aj zimný dom pre bábiky, pričom do každej miestnosti sa prenáša svetlo. Na vytvorenie osvetlenia sa používajú segmenty LED pásu, napájanie. Na zadnej strane domu sú vypínače, ktoré umožňujú osvetlenie každej miestnosti samostatne. Zaujímavejšie je vybudovať magické mesto. Na prácu bude potrebné:

 • stojan je jednoduchý hrubý kartón, ktorý je položený na stôl, nočný stolík, parapet, akýkoľvek iný povrch, na ktorom bude kompozícia umiestnená;
 • polotovary pre domy - boxy na čaj, mlieko, džúsy, obuv, atď.;
 • farby - akryl, kvaš, akvarel;
 • papier - biely a niekoľko svetlých farieb;
 • sneh - je vyrobený z penového plastu, vaty, čalúneného polyesteru, papierových obrúskov alebo si kúpte suché imitácie vreciek;
 • samotné svetlo - stuha LED, girlanda vianočného stromu, individuálne farebné žiarovky so stojanmi, pracujúce na batériách;
 • obyvatelia mesta - primerane veľké zvieracie postavy, muži, snehuliaci, Snehurka, Mrazík.

V meste občas robia svetlá pozdĺž tratí, svetelných značiek, atď.

Spôsoby, ako vyzdobiť vianočné domy

Novoročný dom je zvyčajne maľovaný ručne - imituje zrubu, murovanú stavbu. Strecha tvorí sneh z vaty, syntetického zimovca, bielej plsti. Podložka, na ktorej stojí dom, je vyrobená z rovnakého materiálu. Vyzerá to zaujímavý dom z jednoduchej vlnitej lepenky, na ktorej streche sú ťahané bielou farbou obrysy dverí, okien, dlažieb. Ak je dom plánovaný ako prvok zimného zloženia, okolité prostredie je pre neho formované z polymérnej hliny, soľného cesta, papiera. Tu môžete módne alebo rezané vianočné stromčeky, psí dom, postavy lesných obyvateľov. Vzhľadom k tomu, "obraz" je zima, biela alebo strieborná farba v plechovke, pre zdobenie mnohých detailov bude veľmi užitočné.

záver

Bábkové, detské, suvenírové, novoročné alebo mačkové domčeky sa ľahko vyrábajú z kartónových krabíc, listov hrubého papiera rôznych veľkostí. Workshopy na výrobu takýchto remesiel sa dajú ľahko nájsť na internete, veľa sa vymyslí na vlastnú päsť. Najjednoduchšie modely moci vykonávať aj dieťa staršieho veku materskej školy.

Zanechajte Svoj Komentár