Ako vylepšiť murivo na balkóne

Medzi typické výškové budovy, postavené v období sovietskeho obdobia a postavené neskôr, je takmer nemožné nájsť projekty bez balkónov. A hoci sa v posledných rokoch situácia trochu zmenila, mnohí majitelia bytov sa zaujímajú o odpoveď na otázku, ako vylepšiť murivo na balkóne. Existuje niekoľko spôsobov, ako tento problém vyriešiť. Voľba konkrétnej metódy závisí od mnohých faktorov.

Vzhľad murovanej steny je možné zmeniť pomocou tradičných maliarskych, dokončovacích materiálov alebo starnutím. Farbenie je najjednoduchšia metóda používaná pri reštaurovaní a dekorácii povrchu. Postupy renovácie sú potrebné pri strate pôvodného vzhľadu, ložiskách soli, závažnom poškodení spôsobenom časom.

Vlastnosti muriva na balkóne

Keramická tehla sa používa v stavebníctve niekoľko tisícročí. Dlho sa však považoval len za stavebný materiál, s ktorým sa dá pohodlne pracovať, povrch stien bol pokrytý vrstvou omietky. Ako dekoratívny prvok sa používal až v polovici 19. storočia. Takmer v rovnakom čase, v roku 1880, bola vynájdená silikátová verzia umelého kameňa.

Murivo realizované odborníkmi má atraktívny estetický vzhľad. Často nepotrebuje žiadnu dodatočnú dekoráciu, ale niekedy to nie je možné bez dokončenia. Napríklad, ak potrebujete chrániť povrch, štýl alebo farebný dizajn je v rozpore so všeobecným smerom v interiéri. Na vyriešenie problému môžete použiť rôzne techniky.

Pri výbere vhodného materiálu sa berie do úvahy množstvo dôležitých bodov. V prvom rade by ste mali venovať pozornosť prítomnosti zasklenia. Steny otvorených balkónov sú vystavené atmosférickým vplyvom, ktoré sú zničené prírodnými javmi. Vo väčšine prípadov sú lakované alebo nanášané lakom, menej často pokryté vrstvou dekoratívnej omietky, keramických obkladačiek.

Pre vnútorné priestory je počet stavebných materiálov používaných na práce výrazne vyšší, avšak najobľúbenejším spôsobom ostenia ostáva maľovanie. Niekedy je vhodné použiť dokončovacie materiály, ktoré napodobňujú tehlu. Napríklad, tapety, rôzne stenové panely. Tieto typy náterov sú relevantné pre dekoráciu balkónových blokov umiestnených v panelových domoch.

Výber farby na maľovanie tehlovej steny

Stavebný trh je plný rôznych farebných nástrojov, ktoré umožňujú zmeniť murivo. Nájdenie správnej kombinácie pre túto prácu nie je ťažké, ale aby ste sa rozhodli správne, mali by ste zvážiť niekoľko kritérií:

 • prítomnosť zasklenia na balkóne;
 • kvalita lakovaného povrchu;
 • požiadavky na náterové hmoty pre exteriérové ​​a interiérové ​​maľovanie;

Výber farbív je potrebné oboznámiť s ich zložením, venovať pozornosť nasledujúcim ukazovateľom:

 • náklady;
 • trvanlivosť;
 • odolnosť voči opotrebeniu;
 • spotreba látky;
 • pohodlie v práci;
 • rýchlosť sušenia (parameter sa berie do úvahy pri maľovaní vonkajších fasád);
 • adhézne vlastnosti;
 • odolnosť voči ultrafialovým lúčom;
 • odolnosť voči mrazu;
 • priepustnosť pary

Pre interiérové ​​maľovanie

Pri výbere zmesi na natieranie stien v interiéri je hlavným kritériom ekologická čistota materiálu a jeho dekoratívnych vlastností. Vodou riediteľné (disperzné) farby patria medzi najbezpečnejšie látky. Vo väčšine prípadov výrobcovia vyrábajú biely, ale je ľahko tónovaný na akýkoľvek odtieň použitím vhodného pigmentu.

Ako spojivové komponenty sa používajú: polyvinylacetát, latex, akryl. Prvý z týchto typov má nízku cenu, nezmizne na slnku, dlho si zachováva pôvodné pozadie, ale bojí sa vysokej vlhkosti. Druhá možnosť sa rýchlo zmení na žltú farbu pod vplyvom ultrafialových lúčov, je zničená pri nízkych teplotách. Disperzie na báze akrylu sú najvyššej kvality, môžu sa použiť pri fasádnych prácach.

Pri nákupe by sa mala venovať osobitná pozornosť farbe kompozície, mala by byť biela. Ak bol pigment počas výroby pridaný, znamená to, že ide o materiál nízkej kvality.

Emulzné prostriedky sú tiež klasifikované ako bezpečné. Po vysušení nevypúšťajú škodlivé látky nebezpečné pre ľudí. Na rozdiel od vodných disperzných formulácií sa vyznačujú veľkým množstvom rôznych odtieňov, na ich kultiváciu sa používajú organické rozpúšťadlá. K dispozícii sú akrylové, silikónové, silikátové, minerálne (na báze haseného vápna a cementu).

Na farbenie tehlových priečok v miestnostiach je možné použiť všetky farby obsiahnuté v emulznej skupine. Tiež je potrebné venovať pozornosť priehľadnému laku, ktorý môže byť alternatívou k farbivám. Alkydové druhy, ktoré zahŕňajú zmesi olejov a sklovín, sa vyznačujú vysokou toxicitou, ktorá sa používa hlavne na vonkajšie použitie. Silikátové farby v dôsledku nepríjemného zápachu sú zriedkavé.

Pre vonkajšie maľovanie

Jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dokončiť vonkajšiu stenu je bielenie. Maltu je možné ľahko pripraviť pomocou páleného vápna vlastnými rukami. V zriedenom stave sa materiál nanáša v niekoľkých vrstvách. Medzi jeho hlavné prednosti patrí nízka cena, jednoduchá výroba, paropriepustnosť, antiseptické vlastnosti. Povrch je však rýchlo kontaminovaný, vyžaduje pravidelné aktualizácie.

Alternatívou k bieleniu môže byť minerálna farba na báze vody, ktorá obsahuje vápno a cement. Tiež z emulzných kompozícií na fasádne práce, môžete použiť silikónové, akrylové nástroje, ako aj akrylový latex. Z disperzie - iba akrylové verzie. Každý typ má svoje vlastné charakteristiky, životnosť môže byť od 3 do 10 rokov alebo viac.

Olejové farby by nemali byť použité na natieranie nového muriva. Prostriedky sušia veľmi pomaly, rýchlo sa strácajú pri vystavení slnečnému žiareniu. Silikátové roztoky na báze tekutého skla sú minerálne. Dobre chránia povrch tehál a špeciálnych hliníkových, silikónových prísad poskytujú antikorózne vlastnosti náteru.

Ako pripraviť steny pre samočinnú úpravu

Proces prípravy steny na maľovanie je jednou z najdôležitejších etáp. Životnosť laku a laku, vzhľad povrchu závisí od neho. Práca prebieha v niekoľkých fázach:

 • Odstraňovanie starých náterov a omietok.
 • Vizuálna kontrola ložiskovej priehradky.
 • Oprava muriva v prípade zistenia prvkov, ktoré sa rozpadli, zle držali na svojom mieste.
 • Eliminácia rôznych defektov, zapustenie triesok, trhliny pomocou cementovej malty.
 • V prípade potreby ich vyčistite.
 • Čistenie každej tehly zo zvyškov nečistôt, prachu.
 • Vyplachovanie výkvetov.
 • Boj proti plesniam a plesniam. Ak sa zistia mikroorganizmy, má sa vykonať antiseptická liečba.
 • Čistenie mastných škvŕn.
 • Pred nanesením základného náteru dokonale vysušte povrch.

Reštaurovanie starého muriva - jeden z najťažších typov prác. Je veľmi ťažké vybrať tehlový blok, ktorý zodpovedá farbe a textúre, aby sa určil typ použitej malty.

Nástenné nátery

Na zlepšenie priľnavosti (priľnavosti) farieb a lakov k natretej stene sa používajú základové zmesi. Roztok sa nanáša pred lakovaním. Vykonáva ochrannú funkciu, vyrovnáva povrch, umožňuje znižovať spotrebu farby, predlžuje životnosť. Primer znižuje absorpčnú schopnosť steny a vďaka antiseptickým prísadám, ktoré obsahuje, zabraňuje vzniku mikroorganizmov a vzniku plesní.

Keďže ste sa rozhodli zlepšiť lodžiu alebo balkón správne, nemali by ste zanedbávať proces prípravy. Na úpravu muriva je najlepšie použiť silikátový náter, ktorý sa vyznačuje odolnosťou voči prírodným vplyvom. Môžete tiež zvážiť možnosť použitia univerzálnej akrylovej zmesi alebo minerálnych materiálov na vonkajšie použitie.

Kľúčom k kvalitnému výsledku maľovania je použitie primérov a farbív od toho istého výrobcu.

Je potrebné aplikovať štruktúru v dvoch vrstvách, najviac 2 mm hrubú. Prvý by mal byť hrubší. Pred položením ďalšieho, musíte počkať určitý čas. Obvykle je doba schnutia uvedená na obale. Stenu môžete ošetrovať valčekom alebo štetcom. Prvý nástroj vám umožní znížiť spotrebu pôdy, druhý môžete pracovať s nerovnými povrchmi.

Proces maľovania - lepšie aplikovať farbu

Povrchová úprava muriva balkóna by mala byť vykonaná so špeciálnymi fasádnymi konštrukciami. Takéto farby majú špeciálnu textúru, dobre skryjú povrchové defekty. Nezanechávajú škvrny a rozvody. Metóda aplikácie má svoje vlastné charakteristiky. Ako nástroj je lepšie použiť široký štetec. To umožní najúčinnejšie spracovanie švov.

Oblasti priliehajúce k natretým povrchom, prelepte krycou páskou, podlaha je pokrytá fóliou. Aplikujte kompozíciu od rohov, nakreslite zvislé pruhy zhora nadol. Na natretie strednej časti steny môžete použiť valček. Farba sa nanáša v niekoľkých vrstvách, pričom sa na pranie odstraňujú prestávky.

Ak potrebujete ovládať veľkú oblasť, použite striekaciu pištoľ. Metóda umožňuje zvýšiť rýchlosť povrchovej úpravy. Vzduchové, bezvzduchové striekanie je tiež potrebné v niekoľkých vrstvách po etapách. Proces farbenia je zvyčajne oneskorený o niekoľko dní.

Použitie šablón na maľovanie

Technológia Stencil vám umožní namaľovať celú stenu v jednej farbe, ale len v niektorých oblastiach. Starostlivým výberom farebnej schémy môžete skryť rôzne chyby muriva, zvýrazniť víťazné miesta. Pomocou špeciálnych nákresov môžete ozdobiť tehlový povrch originálnymi prirodzenými líniami.

Realistické imitácie tehál je možné vykonať niekoľkými spôsobmi. Existuje mnoho typov dokončovacích materiálov pre maľovanie, ktoré môžu presne opakovať textúru. Často používajte tieto možnosti:

 • Tapeta s konvexným vzorom. Niektoré typy plátien úplne opakujú textúru tehál. Materiál je pripevnený k stene na tekuté klince a maľované.
 • Dekoratívne tehly. Samostatné prvky sú vyrobené zo sadrových zmesí, cementu. Namontované na povrch na princípe dlaždíc.
 • Plastové panely. Podlhovasté plechy sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, montujú sa na pripravené steny.

Metóda spájania

Používa sa na tento spôsob dokončovania po úplnom položení tehál, ak sú švy silne vyniknuté a je viditeľná nežiaduca štruktúra. Na obohacovanie povrchov sa používa kovový oblúk s konkávnym koncom. Nástroj sa opiera o šev a pohybuje sa silou v jednom smere. Môžete tak urobiť vypuklý alebo konkávny reliéf. V procese práce odstraňujú prebytočný betón, vytvárajú jasné okraje vzoru. Spojenie je možné aj na už natretých povrchoch.

V niektorých prípadoch, podľa určitej myšlienky dizajnu, je potrebné vybrať každú tehlu. Pre tento resort na kontrast farbenie švov. Dostať sa do práce je možné až po úplnom nastavení betónu. Švy sú predčistené a natreté.

Ako umelo starnúť tehly

Prvky archaizmu uprednostňujú mnohí interiéroví dizajnéri. Umelé starnutie muriva sa vykonáva niekoľkými spôsobmi. Pred výberom vhodnej možnosti je potrebné vziať do úvahy farbu budúceho povrchu a jeho plochy. Staré murivo by malo mať rôzne znaky označujúce účinok času - chaotické čipy, praskliny na švoch, dutiny v mieste niektorých prvkov.

Umelé starnutie steny na balkóne je dosť hlučný a prašný proces. Práca bude vyžadovať určité zručnosti a nasledujúci nástroj:

 • bulharská;
 • dierovač;
 • dláto;
 • kladivo;
 • Spájkovacia lampa;
 • Šmirgľový papier.

Technika obracania balkónovej steny na starú raritu je starostlivé spracovanie každej tehly. Hrany niektorých prvkov v chaotickom poradí sú rozrezané v rôznych uhloch. Plochý povrch tehál otrite šmirgeľou. Samostatné plochy horia horákom na tvorbu čiernych škvŕn a charakteristických miest. Švy sú v niektorých miestach prepísané zemou a zeleným machom, napodobňujúc stáročnú operáciu.

Na opravu výsledku je stena pokrytá niekoľkými vrstvami akrylového laku. Povrchová úprava pomôže chrániť umelo vytvorený obraz pred oderom, vylúčiť znečistenie odevov a iných predmetov na balkóne.

Maľovanie tehlových stien po omietke

Pre-omietka tehlových stien na balkóne pomôže skryť nežiaduce úľavy, rôzne povrchové vady. Na úpravu stien otvoreného priestoru sa používa zmes cementu a piesku. Pred maľovaním sa vytvorí dodatočná výstuž. Kompozície ležia rovno a rovnomerne.

Predbežná vrstva na maľovanie na glazované, vyhrievané lodžie je vyrobená zo sadry bez cementu. Hrubá zmes sa aplikuje špachtľou, dôkladne vyrovnajte a vyhladzujte defekty. Po zaschnutí naneste základný náter a náter.

Farbenie vystuženého muriva sa vykonáva špeciálnymi kompozíciami. Môžete použiť ľubovoľný nástroj (valček, kefa, striekaciu pištoľ) alebo niekoľko možností naraz. Naneste vrchný náter, re-trim môže byť po úplnom vyschnutí všetkých predchádzajúcich vrstiev.

Iné spôsoby, ako dokončiť steny balkóna pod tehlou

Nie každý si môže dovoliť skutočné murivo na balkóne. Zastaví majiteľom apartmánov veľkú hmotnosť kusových výrobkov, zložitosť konštrukčných povrchov. Výrobcovia stavebných materiálov ponúkajú spotrebiteľom rôzne výrobky, opakujúc veľkosť a textúru tehlových prvkov. Preto je v niektorých prípadoch ľahšie implementovať koncipovaný dizajn pomocou dekoratívnych prvkov.

Sendvičové panely

Úspešná verzia dizajnu tehlovej steny vám umožní vytvoriť nielen estetické prostredie, ale aj veľa praktických výhod. Ľahká dekoračná izolácia môže byť použitá na balkóne s akýmkoľvek presklením. Rýchlo a ľahko sa montuje. Pre rovné povrchy nie je potrebné ani inštalovať latu.

Dekoratívne sendvičové panely môžu mať akúkoľvek farbu. Kreslenie pod tehlou sa deje v prirodzených veľkostiach, čo najviac imitujúcich pokládku alebo s jasnými impregnáciami pre moderné interiéry. Inštalácia na loggiu akejkoľvek veľkosti vyrobenej podľa nasledovných pokynov:

 1. Najprv nainštalujte hardvér (vonkajšie, vnútorné rohy, základná doska, rôzne finálne prvky);
 2. Spodnú časť prvého panelu vložte do špeciálnej drážky;
 3. Okraj širokej časti je upevnený klincami, sponkami, hmoždinkami k rámu;
 4. Úzky koniec panelu je vložený do drážky predchádzajúceho prvku;
 5. Pokračujte v podobných akciách pre všetky detaily orezania.

Plastový lem

Moderné technológie umožňujú vyrábať plastové panely zdobené kameňom. Jednoduchá inštalácia dostupných prvkov umožňuje vytvoriť náter, ktorý je čo najbližšie k skutočnému murivu. Hotový obrázok vyzerá veľmi krásne. Hlavné výhody tohto spôsobu konečnej úpravy - jednoduchosť detailov, jednoduchá inštalácia a údržba, trvanlivosť. Plast nie je vystavený teplotným výkyvom, dokonale toleruje vysokú vlhkosť a vystavenie priamemu slnečnému žiareniu. To je jedna z najdostupnejších možností, ktorej inštalácia je jednoduchá.

Upevnenie je možné vykonať dvomi spôsobmi: panely položte na lepidlo alebo pripevnite na drevenú prepravku. Lepiaca metóda je vhodná pre malé balkóny, pretože šetrí priestor. Jej podstata spočíva v lepení plastov pod tehlu na dokonale rovnú stenu. Nevýhodou pokovovania je nedostatočná oprava jednotlivých lamiel a strata tepelnej izolácie.

Upevnenie panelov na drevenú debnu je komplikovanejšia metóda, ale uprednostňuje sa pre všetky typy priestorov. Najprv urobte značenie pre správnu inštaláciu vodidiel. Potom sú drevené tyče ošetrené špeciálnymi zlúčeninami proti hnilobe a priskrutkované k povrchom. Sú plnené lamiel s krokom 50 cm, pokryté izoláciou a upevniť materiál dlhými lamelami. Prvá plastová vodiaca lišta je upevnená zošívačkou, ďalšia západka so špeciálnymi zámkami.

Dekoratívne omietky

Povrchová úprava omietkou sa vykonáva po vytvorení na lodžii určitého mikroklíma. Teplota a vlhkosť sa musia udržiavať počas celej doby prevádzky. Pre nevykurované priestory používajte špeciálne fasádne zmesi. Vďaka širokej škále materiálov môžete dosiahnuť rôzne farebné a textúrne riešenia.

Создать имитацию кирпичной кладки можно с помощью известковой штукатурки. В качестве инструментов используют валики, кельма, формы. Подойдут фактурные смеси с добавлением мраморных, гранитных фракций. Môžu byť natreté v akejkoľvek farbe.

Vďaka omietaniu stien balkóna sa vytvára ďalšia vrstva, ktorá zlepšuje zvukovo-izolačné, tepelno-izolačné vlastnosti povrchu. Bezpečný materiál netvorí prchavé látky, je odolný voči mechanickému poškodeniu. Jediný mínus tehlovej omietky je vysoká úroveň statického náboja. Prach a nečistoty sa rýchlo dostanú do drážok a prasklín hotového povrchu.

Obkladačky

Najlepší povrch pre otvorené balkóny. Obklady zo slinku sa vyrábajú zo špeciálnych druhov ílov extrúziou. Je prezentovaný v obrovskom sortimente farieb a tvarov. Môžete si vyzdvihnúť predmety podobné muriva vo všetkých ohľadoch. Obkladačky sa používajú na zdobenie stien a podláh na balkóne. Stavebný materiál sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči opotrebeniu, odoláva kritickým teplotám. Materiál nemá poréznu štruktúru, preto absolútne neabsorbuje vlhkosť.

Nevýhody povlaku zahŕňajú vysokú tepelnú vodivosť. Materiál sa veľmi rýchlo ochladzuje, takže v zimnom období nebude taká povrchová úprava pohodlná. Pri pokládke by sa malo dbať na dodržiavanie všetkých technológií. Pred začatím práce je potrebné rozhodnúť o schéme, vybrať výkres a vykonať presné výpočty.

Dekoratívny alebo prírodný kameň

Prírodný kameň obloženie vyzerá luxusné a drahé, ale náklady na tento materiál je veľmi vysoká. Pre prácu najčastejšie používali umelé náprotivky, ktoré napodobňujú tehlu. Dekoratívne dlaždice sú vyrobené z rôznych surovín. Môže to byť sadra, cement, hlinka. Pri príprave zmesi sa pridávajú farby, zmäkčovadlá, sklolaminát a ďalšie zložky, ktoré zvyšujú jeho kvalitatívne charakteristiky. Medzi najbežnejšie typy takýchto obkladov patria tieto typy dlažieb:

 • Sadra. Toto je jedna z najlacnejších možností. Použitie na otvorených stenách sa však neodporúča. Suroviny absorbujú vlhkosť, čo vedie k deformácii povrchovej úpravy. Aby sa tento nedostatok odstránil, pokládka obloženia je potiahnutá ochranným lakom alebo impregnáciou. Chráni povrch pred vonkajšími faktormi.
 • Cement. Je vyrobený z cementu s prídavkom zmäkčovadiel. Môže mať inú farbu a textúru. Pri výrobe sa používa portlandtsement značky pod M400.
 • Porcelánový kameninový tovar. Zvonka sa materiál nelíši od prírodnej žuly. Je vyrobený z hlineného prášku, kremenného piesku, minerálnych farbív, živcov. Výsledná zmes sa lisuje pri vysokých teplotách. Hrúbka hotového výrobku nepresahuje 1 cm, medzi hlavné výhody patrí atraktívny vzhľad, odolnosť voči opotrebeniu, odolnosť voči mrazu, ochrana životného prostredia.

Lepenie stenových tapiet

Nástenné dekorácie s tapetami imitujúce murivo je najlacnejším typom povrchovej úpravy. Pre zasklené a izolované balkóny môžete použiť akýkoľvek typ, či už ide o papier, vinyl alebo netkané modely. S týmto materiálom je celkom jednoduché pracovať, môžete ho jednoducho nalepiť. Osobitná pozornosť by sa mala venovať fasádnym plátnám, s ktorými je možné usporiadať otvorené balkónové bloky.

Náter na vonkajšie použitie sa skladá z polyetylénu alebo flizelínu. Majú hustú, elastickú štruktúru. Vyznačuje sa vysokým stupňom požiarnej odolnosti, odolnosťou voči zrážaniu, čistotou životného prostredia. Existuje niekoľko typov týchto plátien:

 • Fleece. Predstavujú viacvrstvový produkt. Báza pozostáva zo stlačených molekúl celulózy. Vrchná vrstva je z penového vinylu. Tapety majú dlhú životnosť, ale neumožňujú paru a vlhkosť, čo môže viesť k tvorbe plesní a plesní.
 • Minerálne (sklolaminát). Zmes obsahuje sklo, vápenec, dolomit, kremenný piesok, ílu. Sú dobre tolerované teplotnými zmenami, elastické. Podľa jeho vlastností nie sú horšie ako predchádzajúca verzia, ale stoja o niečo viac.
 • Vyrobené z pružného kameňa. Trojvrstvová tkanina zahŕňa kamenné triesky, polymérne, akrylové živice, sklolaminát. Líši sa vysokou trvanlivosťou a spoľahlivosťou. Po nalepení na pripravený povrch môže byť tapeta dodatočne pokrytá vrstvou laku.

Dizajn balkóna s tehlovou stenou: možnosti usporiadania

Nevyhnutná atmosféra v miestnosti je vytvorená úpravou dekoratívnymi materiálmi. Môžete si vybrať jeden konkrétny smer alebo kombinovať niekoľko možností. Výberom správneho spôsobu dokončenia tehlovej steny môžete vytvoriť elegantný a funkčný dizajn.

Jednoduchý balkón s tehlovou stenou možno ľahko zmeniť z domácej klenby na raj pre relaxáciu. Otvorené pozorovacie plošiny budú mať hotový vzhľad, ak sú naplnené jednoduchým dreveným nábytkom. Stena pod tehlou v tomto prípade by mala byť orezaná vlhkosťou odolnými materiálmi.

Loggia s panoramatickými oknami bude veľkým pokračovaním obývačky v podkroví. Murivo môže umelo starnúť alebo zvýrazniť švy spojením. Rozšírením otvorenia na balkóne si môžete zorganizovať kanceláriu alebo dokonca spálňu. Na pozadí zdržanlivej tehly bude zelená zimná záhrada vyzerať dobre. Môže byť vyzdobený doplnkovým osvetlením.

Minimalistický štýl je vhodný pre malé miestnosti. Jasné línie muriva vizuálne rozširujú priestor. Swing skrine, police pod zábradlím a závesné konštrukcie sa zdajú nenápadné. Môžete maľovať steny a nábytok v jednej farbe alebo vyslovovať kontrasty.

Skvelá voľba pre balkón s tehlovou stenou v štýle Provence. Rustikálny dizajn predpokladá prítomnosť prírodných objektov, ako nábytku, tak aj dekorácie. Povrchy môžu byť upravené dekoratívnou textúrovanou omietkou, prírodným kameňom. Nesmieme zabúdať na hlavnú výzdobu - zelené plochy a krásne farby.

záver

Na balkóne je možné zušľachtiť murovanú stenu rôznymi spôsobmi. Najjednoduchším a najobľúbenejším materiálom je farba. Farbenie možno vykonať vlastnými rukami a nájsť správnu zmes nie je ťažké. Aplikovaná kompozícia umožňuje nielen transformáciu vzhľadu muriva, ale aj ochranu povrchu pred účinkami zrážania, mechanického poškodenia. Okrem farbív, iné stavebné materiály môžu byť použité na výzdobu balkón blok pod tehlou, napríklad stenové panely, tapety, dekoratívne kameň, a omietky.

Zanechajte Svoj Komentár