Dlažby v interiéri: typy, vzory a vzory, veľkosti a tvary, farby, kombinácie

Dlažba dokonale zapadne do každého interiéru a vďaka širokej škále možností dizajnu vám umožní vytvoriť zaujímavé farebné kombinácie alebo nezvyčajné vzory, čím sa vytvorí jedinečný dizajn.

Vlastnosti dlaždíc

Niekoľko základných nuans:

  • V závislosti od tvaru podlahových dlaždíc, existuje niekoľko usporiadaní, ktoré vám umožnia nielen dosiahnuť nezvyčajný dizajn, ale aj vizuálne upraviť rozmery priestoru, napríklad poskytnú styling rybie kosti, uhlopriečne, odsadené a iné.
  • Pri výbere škár pre spoje, vziať do úvahy odtieň dlaždice, ale aj kontrastné riešenie vyzerá menej originálne. Povrchová úprava s imitáciou dreva je napríklad lepšie kombinovaná s injektážnym tónovaním, takže je možné dosiahnuť ilúziu jedného hladkého povrchu. Ak je dekorácia zdobená jasnými kresbami, budú vyzerať ešte farebnejšie v kombinácii s béžovou alebo mliečnou zálievkou.
  • Z praktického hľadiska sa odporúča, aby sa na podlahe vybrali modely v nie príliš svetlých odtieňoch alebo náter so zaujímavými vzormi, pretože na tomto povrchu bude menej viditeľný prach a nečistoty.
  • Pre vizuálnu expanziu malej miestnosti by si mal vybrať svetlý obklad, ktorý pridáva do miestnosti svetla a priestoru.

Typy dlaždíc

V závislosti od zloženia a vonkajšieho dizajnu je táto povrchová úprava rozdelená do nasledujúcich typov:

  • Keramiky. Líši sa v najširšej oblasti použitia, má výnimočnú škálu modelov, farieb a vzorov. Doska je vyrobená získaním základne, maľby a streľby. Nevýhodou týchto modelov je krehkosť.
  • Porcelánový kameninový tovar. Jedná sa o veľmi trvanlivý a spoľahlivý produkt, ktorý zahŕňa ílu, kremeň a živce. Porcelánová kamenina má luxusný a elegantný vzhľad a pomerne vysokú cenu.
  • Quartzový vinyl. Je to nový a moderný vzhľad s niekoľkými vrstvami vo svojej štruktúre. Je vyrobený z kremičitého piesku a sklolaminátu, má vysokokvalitnú zvukovú izoláciu a žiaruvzdorné vlastnosti.

V súčasnosti existuje veľké množstvo obkladov, ktoré sa vyznačujú rôznym dizajnom, textúrou, farbou, technologickými vlastnosťami a výrobným postupom.

Veľkosti a tvary dlaždíc

Najobľúbenejšie formy sú štvorcové a obdĺžnikové. Osemuholníkové modely alebo šesťuholníkové výrobky pripomínajúce voštiny majú rafinovanejší a zaujímavejší vzhľad. Ak má podlaha malé nepravidelnosti a nedostatky, bude jemným riešením malá mozaika, ktorá nielenže vytvára veľmi svetlý a nezvyčajný dizajn, ale tiež nespôsobuje praskliny v dôsledku kvapiek na povrchu podlahy.

Fotografia zobrazuje interiér kuchyne s obdĺžnikovým viacfarebným obložením.

S pomocou zložitých tvarov v tvare trojuholníkov, šesťuholníkov, osemhranov alebo dokonca výrobkov so zaoblenými hranami sa ukáže dosiahnuť jedinečnú a dokonalú podlahovú krytinu.

Na fotografii je biela dlažba v tvare osemuholníka v interiéri kuchyne.

Farby podlahových dlaždíc

Najobľúbenejšie farby.

biela

Vďaka tomu je miestnosť oveľa ľahšia, útulnejšia, prináša do nej vzduch a sviežosť. Biely obklad je skvelý pre zdobenie miestnosti s akýmikoľvek rozmermi a účelom.

Na fotografii je interiér kuchyne s obdĺžnikovou dlažbou, vyrobený v bielej farbe.

Čierna a biela

Táto farebná kombinácia je univerzálna a má vždy veľmi elegantný a reprezentatívny vzhľad.

Vo fotografii dlažba v čiernej a bielej farbe v interiéri chodby.

čierna

Vyzerá to naozaj luxusné, dáva situáciu osobitnú showiness a vysoké náklady, pričom tvorí pomerne prísny a klasický interiér.

Na fotografii je kúpeľňa s štvorcovou dlažbou v čiernej farbe.

šedá

Pokojné a neutrálne sivé prevedenie je možné kombinovať s takmer akoukoľvek farbou av závislosti od odtieňa, matného alebo naopak je výhodné ich odlíšiť.

modrý

Modrý alebo modrý povrch má veľmi atraktívny vzhľad, dodáva priestoru rafinovanosť, štýl a dodáva atmosféru nejakého tajomstva.

béžový

Tváre v diskrétnych teplých béžových odtieňoch, dokonale v súlade s akýmkoľvek dizajnom a poskytujú možnosť poskytnúť potrebnú útulnosť nastavenia.

Na fotografii je kúpeľňa zdobená béžovo-dlažbou.

zelená

Môže mať rôzne odtiene, ako je svetlo zelená, vápno, olivy, vápno, hlboká malachit alebo smaragd. Takéto farebné prevedenie výrazne osviežuje vnútorný priestor a napĺňa ho jemným chladom.

Foto dlažba vo vnútorných izbách

Príklady použitia obkladačiek v dizajne priestorov.

V kuchyni

Dlažba sa ľahko hodí do interiéru a dokonale sa prelína so stropným obložením a kuchynským nábytkom. Hlavná vec je, že rozhodnutie o štýle by malo byť jednotné a harmonické.

V kúpeľni

Podlaha kúpeľne vyžaduje pre svoj dizajn špeciálny materiál, pretože vlhkosť v tejto miestnosti sa zvyšuje a pravidelne dochádza k náhlym zmenám teploty. Dlažba je považovaná za jednu z najoptimálnejších možností pokrytia.

V chodbe alebo chodbe

Toto stretnutie umožňuje dosiahnuť racionálny, premyslený a kreatívny dizajn chodby. Dlaždice nielenže potešia estetickým vzhľadom, ale budú slúžiť aj dosť dlho.

V obývacej izbe

Na vytvorenie luxusnejšieho a úctyhodnejšieho dizajnu obývacej izby používajú podlahu z mramoru alebo nemenej veľkolepú dyhu s imitáciou laminátu alebo parkiet, ktorá je zrejme nerozoznateľná od analógového. Originálne riešenie je možné dosiahnuť kombináciou produktov svetlých a tmavých farieb v šachovnicovom vzore. Pri návrhu haly budú vhodné matné a lesklé leštené dlažby, ktoré sa bezpochyby stanú samostatným dekoratívnym prvkom.

Fotografia ukazuje interiér modernej obývacej izby s obdĺžnikovou dlažbou obloženou svetlým obdĺžnikom.

Na balkóne

V dizajne balkóna alebo lodžie môžete použiť kvalitnú keramiku, pretože má určité technické vlastnosti, ktoré vám umožnia používať ju aj na ulici. Ukázalo sa, že týmto spôsobom sa dosiahne nielen praktické pokrytie, ale aj veľmi výnimočné nápady na dizajn.

Na fotografii je balkón s dlažbou v svetlej béžovej farbe.

V spálni

Tu je lepšie zvoliť kachľové výrobky, príjemné na dotyk a majú zamatovo hrubú textúru, bude tiež vhodné použiť vyhrievanú podlahu alebo použitie kobercov, čo pripraví miestnosť o určitý chlad. V spálni je podlaha položená ako monotónna podšívka a modely s imitáciou kameňa, masívu, parkiet, laminátu, textílie alebo kože.

Dizajn a vzory na dlaždice

Možnosti dizajnu dlaždíc.

Dlaždice patchwork

Umožňuje vytvoriť vynikajúce akcentové kompozície v miestnosti, kde sa k nim pridávajú poznámky kúzla provincie.

Mramorované dlaždice

Vďaka prírodným škvrnám a prirodzenej textúre je táto povrchová úprava takmer nerozoznateľná od skutočného mramoru. Moderné modely s presnosťou dokážu napodobniť farbu a odtieň prírodného kameňa, čím dodajú špeciálnemu luxusu.

Fotografia zobrazuje dlažbu s imitáciou bieleho mramoru v interiéri kuchyne.

Pod stromom

Na rozdiel od dreva sa tieto kachľové výrobky nebojí veľkého významu, mechanických a organických účinkov, čo z nich robí nepostrádateľné pri navrhovaní akýchkoľvek priestorov, ako je vidiecky štýl, rustikálny, provensálsky alebo ekologický dizajn.

Pod kameňom

Vďaka unikátnemu vzoru môžu dlažby napodobňovať malachit, čadič alebo dokonca najčastejšie kamene, ako sú morské alebo riečne kamienky.

Pod kovom

Tváre pod kovom, ako je napríklad meď, mosadz, striebro alebo zlato, sa prakticky neodlišujú od originálu. Konštrukcia tohto obkladu sa môže líšiť určitým šokom a má veľmi originálne textúry. Metalizované výrobky sa používajú v rôznych interiérových štýloch, ako sú retro, vintage, barokové alebo high-tech.

Pod laminátom

Takéto modely majú všeobecne obdĺžnikový tvar, ktorý poskytuje možnosť získať čo najviac podobné laminátovému dizajnu.

Na fotografii je kúpeľňa s dlažbou pod laminátom hnedej farby.

Dlaždice s ornamentami a vzormi

Takýto dokončovací materiál nepochybne pritiahne pohľady a umožní vám vytvoriť elegantný a štýlový dizajn, ktorý nie je ovplyvnený módou.

Vo fotografii kuchyňa v jasných farbách, zdobená dlažba s viacfarebnými vzormi.

S dekoratívnymi vložkami

Vďaka širokej škále podobných kachľových modelov je možné realizovať akékoľvek experimenty a predstavy. Vložky môžu byť ozdobené iskrivkami, kvetinovými kresbami, lístkami pokrytými zlatou glazúrou a iným nezvyčajným alebo diskrétnejším dekorom.

Panel dlaždíc

S pomocou panelu sa ukázalo, že poskytuje situáciu sofistikovanosť a tvorí hlavné kompozičné centrum v miestnosti vo forme úžasného vzoru, načrtnutého okrajmi po obvode.

antický

Tieto vintage modely sa vyznačujú oderom, trieskami, prasklinami, prechodom textúry a stlmením, ako keby vyblednuté farby, ktoré im dodávajú prekvapivú podobnosť so starým povrchom.

Foto podlahy námestie dlaždice, štylizované starožitnosti v interiéri kuchyne.

Geometrické výkresy

Sú obzvlášť kreatívni a majú obrovské množstvo kombinácií, tvarov a obrázkov. Dlažba obkladaná v páse, bunka, s kosoštvorcami alebo s abstraktnými geometrickými vzormi, dodá priestoru atraktívny dynamizmus, účinok pohybu a vytvorí v ňom optické ilúzie.

Kombinácia dlaždíc s inými materiálmi

Obzvlášť dobre, dlažba je kombinovaná s laminátom. Tieto materiály, správne vybrané farbou a textúrou, vytvárajú zaujímavú priestorovú zonáciu a pomocou rovného, ​​zakriveného alebo polkruhového dokovania vytvárajú komplexnejší a sofistikovanejší dizajn.

Dlažby v rôznych štýloch

Takéto podlahové obloženie môže dopĺňať akýkoľvek štýl.

podkrovie

V priemyselnom podkroví sa často používajú reliéfne výrobky s imitáciou tehál, muriva, betónových povrchov alebo sa používajú kovové modely so stopami hrdze a starnutím.

Na fotografii je znázornený interiér kuchyne a jedálne v podkroví s podlahovou dlažbou napodobňujúcou betónový povrch.

Provence

Pre interiér v štýle Provence vhodné dlažby vo svetlých pastelových odtieňoch, textúrované výrobky s imitáciou prírodného dreva alebo iných prírodných materiálov. Často si tu vyberte vzor patchwork s neobvyklými vzormi, ktoré sa podobajú koberec.

Na fotografii je kuchyňa v štýle Provence zdobená ľahkou dlažbou.

angličtina

Povrchová úprava slinku alebo porcelánová kamenina je charakteristická najmä pre výzdobu anglickej atmosféry staroveku. Tu sa vyberajú výrobky s originálnym dekorom a textúrou, alebo sa používa veľmi populárne riešenie pre tento štýl, a to vo forme dvojfarebného šachového usporiadania.

klasický

Pre klasiku, podlaha s imitáciou mramoru, kameňa alebo drevených parkiet je dokonale vhodná, dekorácia s diskrétnym vzorom, napríklad s monogramami alebo prúžkom.

škandinávsky

V škandinávskom interiéri preferujú ľahký monochromatický dizajn alebo modely s geometrickými vzormi a etnickými nordickými motívmi. Dokončenie podlahy pod divokým kameňom alebo stromom dodá situácii upokojený a ušľachtilý charakter.

Vo fotografii, biele dlažby s čiernymi akcentmi v interiéri kuchyne v škandinávskom štýle.

východ

Tento štýl naznačuje jasnejšiu viacfarebnú keramiku, doplnenú dekoratívnymi vložkami, ozdobnými výrobkami s geometrickými, kvetinovými, marockými vzormi alebo modelmi s tvarovým rezaním. Takáto výzdoba v jasných farbách so striedajúcimi sa textúrami a ornamentami ešte viac oživí priestor a dodá mu osobitnú náladu.

Cacoecimorpha

Často sa používa povrch s zubatými okrajmi béžovej alebo svetlohnedej farby, aby sa vytvoril efekt piesku pod nohami, obloženie celadon alebo výrobky s imitáciami dosiek a kameňa.

Fotogaléria

Doska nielenže výrazne zlepšuje výkon podlahy a chráni ju, ale tiež umožňuje pridať pokrytie pôvodným dizajnovým prvkom.

Zanechajte Svoj Komentár