Dekoratívny kameň v interiéri: povrchové úpravy, farby, prevedenie, typy imitácií, kombinácia

Dekoratívny kameň v interiéri bytu alebo vidieckeho domu, vďaka svojej praktickosti, spoľahlivosti, šetrnosti k životnému prostrediu a hygiene, poskytuje príležitosť na dosiahnutie veľkolepej dekorácie a dodá situácii skutočne elitársky vzhľad.

Vlastnosti kameňa dekorácie interiéru

Zoberme si niekoľko základných nuans:

 • S touto dekoratívnou podšívkou na prvom mieste musíte rešpektovať zmysel pre proporcie a používať ju vo fragmentoch. Atmosféra v miestnosti teda nebude utláčať a vyvolávať chlad.
 • Pri návrhu priestoru by ste mali brať do úvahy jeho rozmery, výšku stropu, stupeň prirodzeného osvetlenia a štýl štýlu interiéru.
 • Pre malú a tmavú miestnosť je vhodné aplikovať ozdobný ozdobný kameň v miernych množstvách alebo použiť materiály v jasných farbách.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody tohto typu obkladu.

goodiescons

Je veľmi trvanlivý, odolný a odolný voči ohňu.

Kvôli priepustnosti vlhkosti vyžaduje ošetrenie špeciálnymi roztokmi.

Nepodlieha plesniam a plesniam.

Rozširuje jednoduchú starostlivosť.

Má komplexný štýl a spracovanie.

Je dokonale kombinovaný s rôznymi povrchovými materiálmi, ako je drevo, kov, sklo a iné.

Má veľký počet farieb a textúrovaných vzorov.

Čím lepší materiál, tým vyššie náklady.

Vďaka moderným technológiám je to obloženie, ktoré nie je ťažké ani deformujúce steny.

Možnosti kamennej dyhy

Existuje niekoľko možností.

Pre vnútorné steny

Vďaka umelému kameňu je možné vytvoriť návrh akejkoľvek zložitosti, aby sa dosiahol požadovaný výsledok dizajnu, zdôrazniť výhody interiéru a vytvoriť potrebné akcenty v miestnosti.

Na fotografii je dekoratívny kamenný obklad svetlého odtieňa na stene v interiéri jedálne.

S využitím tejto dekoratívnej dekorácie získa priestor rafinovaný, elegantný a šľachtický vzhľad. Ak chcete vytvoriť uvoľnenejšiu atmosféru, vyberte si štýl v podobe rovných línií, aby ste dosiahli nezvyčajný efekt, je možné vďaka rozloženiu chaotickým spôsobom.

oblúk

S pomocou dodatočného dekoratívneho obkladu sa ukázalo, že oblúk oblúkovitého oblúka oblúka dodá ešte väčšiu pevnosť a originalitu.

Povrchová úprava dverí

Takéto konštrukčné riešenie nielenže umožňuje, aby dvere boli čisté a premyslené, ale aj aby chránili konštrukciu, často vystavenú mechanickému namáhaniu, pred opotrebovaním.

Vo fotografii interiéru chodby s dverami, zdobené ozdobným kameňom.

Kamenné dekorácie dávajú priestoru správny charakter, vytvárajú trojrozmerný efekt povrchu a vďaka kompetentnému odtieňovému roztoku, zvolenému v kombinácii s farbou stien, umožňujú dosiahnuť hladký prechod a harmonickú rovnováhu.

S výhľadom na krb

Murivo alebo kremenný aglomerát, najvhodnejší na dekoráciu krbu. S ich pomocou môžete čiastočne, úplne ozdobiť stenu krbom, alebo položiť len portál.

zástera

Je to veľmi zaujímavá dekorácia, ktorá spĺňa všetky požiadavky a dokonale chráni povrch pred poškodením.

strop

Rozptýli atraktívny vzhľad so svetlými tónmi nedbanlivosti. Kamenný strop napĺňa miestnosť tajomstvom a obálkami s nejakou tajomnosťou.

Fotografia má klenutý strop s kamenným dekoratívnym obkladom v interiéri malej kuchyne.

uhly

S použitím flexibilnej kamennej dyhy alebo iných povrchových úprav môžete krásne ozdobiť a vyhladiť ostrosť rohov.

svahy

Vďaka povrchovej úprave vyzerajú sklony dverí alebo okien premyslene a kompletne. Najčastejšie sa používa pre tento mramor, žula, pieskovec v rôznych odtieňoch, bridlice alebo kremenca.

Na fotografii je znázornený interiér chodby a predné dvere so svahmi, zdobené ozdobnými kamennými múrmi.

stĺpce

Vďaka stĺpcom s mramorom, žulovým dekorom alebo onyxom vo forme elegantnej štruktúry a nádhernej farby sa ukázalo, že priestor zapĺňa určitým, neporovnateľným šarmom a šarmom.

Nábytok a výrobky z umelého kameňa v interiéri

Rôzne kamenné výrobky a nábytok, sú teraz veľmi populárne a sú brutálny, ale veľmi sofistikovaný interiérový prvok.

Umývanie áut

Vzhľadom k obmedzenému a prepracovanému vzhľadu môže byť kamenný drez doplnkom akéhokoľvek dizajnu.

sanitárna technika

Monolitické inštalatérske práce, ako je vaňa alebo WC, majú vynikajúce hmatové vnemy počas prevádzky a dávajú situácii osobitnú osobnosť. Kamenné vyhrievané veko na uteráky má zvýšený prenos tepla a má rovnomerné povrchové vykurovanie.

Na fotografii je toaleta s bidetom, vyrobená z dekoratívneho kameňa v interiéri kúpeľne.

Stolová doska

Kuchynská pracovná doska alebo základňa s umývadlom sa vyznačuje nielen svojím zaujímavým vzhľadom, ale aj dobrými technickými vlastnosťami, ktoré umožňujú dosiahnuť vynikajúci výsledok pri použití.

Barové pulty

Nepochybne sa stanú obrazovým objektom a neobvyklým interiérovým prvkom, ktorý urobí situáciu oveľa originálnejšou a výraznejšou.

Fotografia ukazuje interiér kuchyne s barom z dekoratívneho tekutého kameňa.

Dekoratívne parapet z kamenného okna

Má naozaj drahý, štýlový vzhľad a nie je horší ako parapet prírodného materiálu. Veľké množstvo pigmentov s minerálnymi farbivami a rôznymi prísadami poskytuje obrovskú variabilitu farieb a dekorácie.

príslušenstvo

Existujú rôzne doplnky, ako sú stolové alebo podlahové vázy, vyzerajú veľmi esteticky, majú prirodzenú krásu a dokonca bez dodatočnej náplne, nepochybne priťahujú pozornosť k sebe, vytvárajú zaujímavé inštalácie. Exkluzívne kamenné rezné dosky sa vždy vyznačujú svojím reprezentatívnym vzhľadom a perfektne zapadajú do akéhokoľvek kuchynského priestoru. Tiež nemenej luxusné a elegantné vzhľad zrkadlá, ktoré majú rám v podobe dekoratívneho kameňa.

police

Schopný stať sa celkom jasným interiérovým detailom, ktorý sa dá ľahko naplniť knihami, figúrkami, krabicami, vázami, fotorámikami, a tým dať miestnosti viac pohodlia a pohodlia.

Rozsah farieb

Tento dekoratívny lem môže tiež prísť v rôznych farbách, ako je biela, čierna, ružová, sivá, hnedá, béžová, žltá, červená alebo červeno-čierna.

Na fotografii sa nachádza krb s ozdobným ozdobným kameňom v interiéri.

Tvárou v tvár čiernej farbe je vždy veľmi tajomná, atraktívna a dokonale kombinovaná, s hladkými aj s kontrastnými odtieňmi. Dizajn v červenej farbe je harmonicky kombinovaný s jasnými a tmavými interiérovými prvkami, povrchová úprava je v béžových alebo hnedých odtieňoch, vďaka svojej prirodzenosti sa hodí do priestorov s akýmkoľvek dizajnom.

Fotografia zobrazuje interiér jedálne so stenou lemovanou béžovou dekoratívnou kamennou výzdobou.

Na získanie špecifickej farby sa používajú špeciálne farbiace pigmenty, ktoré umožňujú dosiahnuť rovnomerný povrchový odtieň a potom natrieť prednú rovinu pomocou odtieňových prostriedkov, čím sa získa najpodobnejšia farba ako farba prírodného kameňa.

Fotografie z umelého kameňa v interiéri bytu

Príklady dizajnu pre rôzne interiérové ​​riešenia.

Obývacia izba

Dekoratívne obloženie, môže nielen ozdobiť halu, ale aj v prípade potreby dosiahnuť zónovanie priestoru. Keď urobíte túto miestnosť, musíte najprv venovať pozornosť jej rozmerom a úrovni osvetlenia, ako napríklad v malej obývacej izbe nie je vôbec vhodné používať tmavé a príliš razené murivo. V tomto prípade by bolo lepšie vyzerať hladšie a ľahšie fragmentárne.

Na fotografii je dekoratívny kameň tmavej farby na stene v interiéri priestrannej obývacej izby.

Chodba a chodba

Vďaka svojej trvanlivosti, praktickosti, jednoduchej starostlivosti a reprezentatívnemu vzhľadu je dekoratívny kameň bežný najmä na chodbe alebo chodbe.

spálne

Pomocou tohto dizajnu môžete rozdeliť spálňu do určitých zón, alebo naopak, aby ste dosiahli spojenie všetkých prvkov a vytvorenie jednej kompozície.

kuchyne

Objem, prirodzenosť a textúra tohto obkladu nepochybne pritiahnu pohľady a dodajú kuchyni alebo jedálni určitý obraz.

kúpeľňa

Dekoratívny kameň na stenách sa stane sviežejšou a originálnou alternatívou k obkladačkám alebo, ak sa použije vo fragmentoch, bude s ňou veľmi harmonicky spojený, dodá kúpeľni stav a vynikajúcu ochranu proti opotrebeniu.

Detská izba

Tento obkladový materiál je skutočným nálezom pre realizáciu dizajnérskych nápadov v škôlke. Vďaka tomuto dizajnérskemu rozhodnutiu môžete napríklad steny premeniť na rozprávkový zámok alebo tajomnú jaskyňu. Tiež zaujímavý efekt je dosiahnutý, keď kameň dokončí zrkadlá, maľby alebo foto tapetu na okrajoch, čo prispieva k vizuálnej expanzii miestnosti.

Balkón a lodžia

Dekoratívny kameň vám umožní zmeniť balkón alebo lodžiu na príjemné miesto na odpočinok a vytvoriť premyslený dizajn.

WC

Pomocou tejto podšívky s vložkami, môžete dať WC ľahký a uvoľnený vzhľad a vytvoriť určité akcenty v ňom, že poskytne priestor príjemné prírodné motívy.

Príklady interiéru s kameňom

Murivo vyzerá obzvlášť dobre v oblastiach, kde sa nachádzajú rôzne spotrebiče. Napríklad, vďaka dizajnu steny s televízorom, sa ukazuje, že do interiéru dodá veľmi originálny nádych. Ak chcete vytvoriť určitú epochu stredoveku, v interiéri, môžete použiť roztrhaný kameň.

Vo fotografickej oblasti s TV, zdobené ozdobným ozdobným kameňom v bielej farbe.

Dekoratívny štiepaný kameň s nerovnými okrajmi bude priaznivo zdôrazňovať určité vnútorné priestory alebo bude vynikajúcim riešením na zdobenie dverí, okien alebo výklenkov. S pomocou kamenných dosiek, s imitáciou onyxu alebo kremeňa s podsvietením, jemne zalievaním zvnútra, je možné ďalej zdôrazniť jeho prirodzenú krásu.

Kamenné kombinácie s inými finálnymi materiálmi

Naj harmonickejšie kombinácie:

 • Strom. Táto kombinácia dodá dizajnu charakteristickú identitu, ktorá kombinuje rustikálnu jednoduchosť, priemyselnú brutalitu a prirodzenú eleganciu.
 • Tapety. Dekoratívny kameň, vďaka svojej jedinečnosti, sa dá ľahko kombinovať s akoukoľvek tapetou alebo dokonca tapetou.
 • Dlaždice. Ideálny duet, ktorý sa vyznačuje prirodzenosťou a zároveň originálnou tvorivosťou.
 • Dekoratívne omietky. Je to veľmi úspešný tandem, ktorý vždy vyzerá ušľachtilý a elegantný.
 • Maľovanie. Táto kombinácia je klasickým a najčastejšie používaným dizajnovým riešením.

Fotografia zobrazuje dekoratívny kameň v kombinácii s fotografickou tapetou v interiéri modernej obývačky.

Rôzne kombinácie dávajú situácii osobitnú historicitu, pridávajú k nej prirodzené motívy a zvyšujú prirodzenosť dizajnu.

Typy imitácie kameňa pre interiérové ​​dekorácie

Niekoľko populárnych druhov.

mramor

Bezšvové lesklé alebo matné mramorové povrchy, čo najpresnejšie prenášajú jedinečný vzor, ​​vyplňujú dekor zvláštnym prírodným šarmom.

bridlice

Vďaka tvarovanému reliéfu dodáva dizajnu dotyk nedotknutej. Povrchová úprava s imitáciou bridlice je ideálna pre dekoráciu jednotlivých zón alebo určitých interiérových prvkov, ako sú stĺpy, schody alebo krb.

tehla

To vám umožní realizovať rôzne dizajnové nápady, radikálne transformovať miestnosť a dať jej štýl, modernosť a pohodlie zároveň. Taktiež je možné dosiahnuť originálne efekty pomocou injektáže, ktorá môže byť buď kontrastom alebo odtieňom tehál.

Fotografia ukazuje interiér chodby so stenou lemovanou svetlými dekoratívnymi tehlami.

travertín

Vďaka zaujímavej štruktúre a teplým farbám dodáva travertínu špeciálny komfort.

Vo fotografii malé umývadlo z umelého travertínu v interiéri kúpeľne.

žula

To môže byť skvelé riešenie pre dekoráciu, steny, dosky, parapety alebo schody. Výrobky s imitáciou žuly sú perfektne kombinované s rôznymi materiálmi a prispievajú k vytvoreniu pevného a štýlového dizajnu.

Fotografie v rôznych štýloch interiéru

Takáto konečná možnosť, s rôznymi vzormi, farbami a textúrami, poskytuje možnosť navrhnúť akékoľvek vnútorné priestory, ako je eko-štýl, podkrovie, high-tech, Provence, moderný štýl a ďalšie.

Fotografie ukazujú dekoratívne murivo v interiéri kuchyne-obývacia izba v podkroví.

S pomocou obkladu, imitácie pieskovca alebo surovej žuly, môžete ľahko ozdobiť priestory v štýle chaty alebo krajiny, svetlý mramor alebo sadrový kameň, bude ideálnym riešením pre reprodukciu klasickej atmosféry. Tmavý dekoratívny kameň na drahé kamene, vhodný na konečnú úpravu stĺpov v rokokovom alebo barokovom štýle a výrobky s imitáciou staršieho kamenného materiálu, ktoré harmonicky dopĺňajú retro štýl.

Čo robí umelý kameň?

Najčastejšie sa používa na výrobu:

 • Akryl.
 • Sadra.
 • Na betónovom podklade.
 • Kremeňový kompozitný kameň.
 • Porcelánový kameninový tovar.
 • Polyesterový kameň.

Fotogaléria

Dekoratívny kameň dodá interiéru osobitnú milosť, výnimočnosť a štýl. Takto zariadená izba sa vždy zameria na seba a poteší svojou dokonalosťou.

Zanechajte Svoj Komentár