Rohové pohovky: fotografie, typy, transformačné mechanizmy, čalúnené materiály, farby, dizajn

Rohová pohovka je estetický, multifunkčný a neuveriteľne praktický prvok interiéru, ktorý sa stal najobľúbenejším kusom nábytku po celom svete.

Výhody a nevýhody

Zvážte výhody používania rohovej pohovky cez rovný.

dôstojnosťnedostatky
Má viac sedadiel, nevyžaduje nákup ďalších sedadiel.V malých miestnostiach môže vyzerať ťažkopádne.
Skladací model tvorí široké lôžko.Pri absencii premenlivého uhla je ťažké usporiadať miestnosť.
Dizajn v tvare L zapadá do rohu a šetrí miesto.Na ochranu čalúnenia je potrebné objednať špeciálny kryt.

Druhy rohových pohoviek

Podľa typu dizajnu sú pohovky rozdelené do štyroch hlavných:

 • Modulárny. Skladá sa z niekoľkých blokov, ktoré je možné v prípade potreby vymeniť.
 • Sofa transformátor. Skladá sa zo skrine s poličkou, rozkladacou posteľou a pohovkou. Vo dne je posteľ skrytá v skrini.
 • Rozkladacia pohovka. Riešenie pre malé byty. Keď sa rozloží, štruktúra sa zmení na plnohodnotné miesto na spanie.
 • S vymeniteľným uhlom. Univerzálny modul, ktorý je usporiadaný na ľavej alebo pravej strane hlavnej časti.

Na fotografii je vidiecky dom s viacfarebným bezrámovým mäkkým nábytkom z jednotlivých blokov.

Transformačné mechanizmy

Uhlové sekčné pohovky majú rôzne typy mechanizmov, ktoré vám umožňujú premeniť nábytok na miesto na spanie rôznymi spôsobmi.

delfín

Spoľahlivý mechanizmus pre časté používanie. Lôžko sa automaticky zdvíha z posuvného boxu.

akordeón

Lôžko, ktoré sa tiahne ako akordeónový mech, je posunuté dopredu a umiestnené na podperu. Výsledkom je rozkladacia pohovka pre 2 osoby.

Roll out

Pri rozbaľovaní sa jedna zo súčastí, skrytých v spodnej časti, valí dopredu a nahor. Sedadlo sa rozkladá za ním a vytvára miesto na spanie.

Kniha

Klasický a jednoduchý mechanizmus. Sedadlo pružiny stúpa na kliknutie, takže operadlo zadného sedadla má horizontálnu polohu, potom klesá.

nožnice

Posuvná rohová konštrukcia dvoch rovnostranných častí sa otáča a spája do lôžka. Zadná časť padá dole.

Francúzska postieľka

Jednoduchý mechanizmus s kovovým rámom. Pri skladaní je potrebné odstrániť horné vankúše a posúvať sedadlo smerom k sebe. Matrac sa skladá z troch častí.

Americká skladacia posteľ

On je "sedafleks". Kotvenie po rozložení pozostáva z dvoch článkov. Zosilnený matrac má ortopedické brnenie.

Click-klyak

Od klasickej knihy sa líši tým, že umožňuje nastaviť uhol medzi chrbtom a sedadlom v rôznych polohách.

evroknizhka

Pre transformáciu je potrebné odstrániť vankúše, posúvať sedadlo dopredu a sklopiť operadlo.

Aké sú veľkosti rohových pohoviek?

Štandardné rozmery rohových výrobkov sú 230-280 cm dlhé a 150-180 cm široké, veľké rohové pohovky od 280 do 406 cm dlhé sú najvhodnejšie pre priestrannú obývaciu izbu.

Dĺžka malých rohových konštrukcií dosahuje len Mini-pohovky sú vhodné do kuchyne, detskej izby a kancelárie. Na chodbe a v spálni canape vyzerajú skvele - kompaktné pohovky elegantného tvaru s dvoma lakťovými opierkami a chrbtom.

Poťahový materiál na čalúnenie

Zvážte tri hlavné typy:

 • Useň. Vážený, ale najspoľahlivejší materiál. Pridanie do atmosféry brutality a úcty. Má trvanlivosť a možnosť mokrého čistenia.
 • Faux kože. Za prijateľnú cenu má rovnaké vlastnosti ako pravá koža, ale menej opatrná vo svojej starostlivosti. Ekologický, hypoalergénny.
 • Handričkou. Najvhodnejšie tkaniny na čalúnenie sú rozdelené na hromadu (velúr, umelý semiš) a nepúšťajúce vlákna (žakár, gobelín, pytlovina). Vlasová hmota je trvanlivá, ale bojí sa vlhkosti, pretože pod jej vplyvom sa zrúti a stráca svoj vzhľad. Výnimkou je kŕdeľ, ktorý sa veľmi ľahko čistí. Látky, ktoré nepúšťajú vlákna, sú tiež trvanlivé a estetické, majú dobrú priedušnosť a dlhodobo si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad.

Na obrázku je luxusná kožená rohová pohovka v modernom štýle.

Dnes je nenáročná textilná rohož veľmi obľúbená. Je trvanlivá, odolná voči opotrebeniu, charakterizovaná rôznymi farbami a textúrami.

Vo fotografickom nábytku s čalúnenou rohožou, ktorá dokonale zapadne do akéhokoľvek štýlu.

Ako si vybrať rohovú pohovku?

Aby sa zakúpený nábytok mohol čo najrýchlejšie uspokojiť a ponúknuť, stojí za to vyriešiť niekoľko otázok pre seba:

 • Vymenovanie. Čo je dôležitejšie - umiestniť celú rodinu na film alebo zariadiť hostia na noc? Buď dlhá viacmiestna pohovka, alebo transformátor, na ktorom sa pohodlne spí.
 • Pohodlie dizajnu: pre ľudí, ktorí uprednostňujú sedieť presne, sa priblíži nábytok s vysokým chrbtom. Ak je vhodnejšie odpočinúť si polovicu, mali by ste si vybrať spodnú časť chrbta s pohodlnou opierkou hlavy alebo dokonca kreslom - pohovkou, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela, mení polohu chrbta a tlačí opierku nohy.
 • Vzhľad výrobku. Výber farieb závisí od štýlu interiéru a vkusu majiteľa.

Fotografie pohoviek rôznych farieb

Aby sa čalúnený nábytok stal ohniskom, ako pozadie by sa mala použiť jasná farba čalúnenia a neutrálna povrchová úprava. Červená je vynikajúca s bielymi stenami. Žlté a oranžové odtiene zvyšujú náladu a dodávajú pohodlie do interiéru. Zelené alebo svetlo zelené čalúnenie odráža prirodzené motívy.

Modré a tyrkysové pohovky vyzerajú svetlé, ak sa nachádzajú medzi monochromatickým svetlým dekorom. Olivové a modré sú studené odtiene, ktoré dotvárajú atmosféru sviežosti.

Fotografia je mäkký roh horčicovej farby na neutrálnom bielom pozadí.

Ďalším príkladom úspešnej kombinácie je, keď sú pohovka a steny miestnosti vybrané v tmavých farbách, napríklad hnedej alebo wenge.

Hranie na kontrastoch, môžete použiť podobné farby, ale niekoľko tónov jasnejšie alebo tmavšie, rovnako ako klasické čiernobiele kombinácie.

Na fotografii je monochromatický interiér s čiernou pohovkou.

Najbežnejšie sú tkaniny z neutrálnych sivých odtieňov, obľúbená je aj kombinácia béžového čalúnenia na krémovom pozadí, typickom pre nízkoprofilové interiéry.

Oveľa menej bežné uhlové modely fialová alebo fialová: tento typ čalúnenia dáva miestnosti osobitosť. Vedúcim miestom pre vytváranie romantických interiérov je ružový nábytok.

Fotografie pohoviek v rôznych prevedeniach

Sortiment moderných predajní nábytku je neuveriteľne široký.

S pohovkou

Mäkký roh s pohovkou sa vyznačuje komfortom a funkčnosťou: môže slúžiť ako stôl alebo opierka na nohy.

Pohovka paliet

Pôvodná konštrukcia vyrobená z výrobných paliet. Neobvyklý dizajn ocenia milovníci ekologického nábytku a milovníkov štýlu podkrovia.

V kombinácii s iným nábytkom

Neštandardné prevedenia zahŕňajú nábytok so vstavanou tyčou, ktorá sa môže skryť v chrbte alebo lakťovej opierke, ako aj rohy so stolom alebo policami.

Na fotografii je funkčná vínová pohovka. V lakťových opierkach postavený bar a polica s podsvietením.

S vozovým stehom

Vozový poter bol vždy spojený s bohémstvom. Velvet a kožené výrobky, zdobené kryštálmi alebo kamienkami, vyzerajú naozaj luxusne. Ale upevňovač sa stal tak populárnym, že sa používa všade: napríklad v čalúnení viacfarebného nábytku ako na fotografii.

S rôznymi lakťovými opierkami

Väčšina rohových konštrukcií má pohodlné mäkké podrúčky, ale v dizajnovom interiéri sú aj praktické drevené. V niektorých modeloch nie sú žiadne podrúčky.

Chesterfield

Populárna rozoznateľná pohovka so zakriveným chrbtom a zaoblenými podrúčkami bola tiež stelesnená v uhlovom dizajne.

Vo fotografii Chesterfield, ktorá sa stala mnohokrát viac, ale nestratila svoju sofistikovanosť.

S obrázkami a vzormi

Čalúnené rohové pohovky, najmä ak je nábytok vyrobený na objednávku, majú nekonečné množstvo variácií: v tradičnej klietke, v dynamickom páse a všetkých druhoch vložiek. Pohodlná a domáca pohovka v mozaike alebo kvetinovom štýle.

tvar

Tvar rohovej konštrukcie je zvolený v závislosti od účelu pohovky a usporiadania miestnosti. Nízky nábytok vizuálne zvyšuje strop. Okrúhle modely vyzerajú priaznivo len uprostred miestnosti. Symetrické štruktúry v tvare u môžu byť umiestnené ako v strede, tak v blízkosti steny.

Na fotografii je štýlová pohovka s nízkym chrbtom.

Príklady pohoviek v interiéri bytu

Vzhľadom k rôznorodosti modelov nie je ťažké vybrať nábytok vhodný pre akýkoľvek typ miestnosti.

Obývacia izba

Najčastejšie sa rohová pohovka nachádza v hale - hlavnej miestnosti, kde sa môžete stretnúť s celou rodinou alebo prijímať hostí. V tomto článku si môžete prečítať odporúčania o umiestnení pohovky v obývacej izbe a vyhodnotiť fotografie skutočných interiérov.

Fotografie rohové pohovky v kuchyni

Rohová pohovka premení kuchyňu na jedáleň. Vo veľkej miestnosti bude bez problémov umiestnený mäkký dizajn s jedálenským stolom. Môže ubytovať 4 až 7 osôb. Tiež, s pomocou kuchynskej pohovky, môžete zónu priestor, ktorý je obzvlášť dôležité pre štúdiá.

Fotografia zobrazuje rohovú pohovku v kuchyni, ktorá oddeľuje oddychovú časť od jedálenského priestoru.

Rohová pohovka pomáha ergonomicky využiť najproblematickejšie oblasti - roh alebo výklenok, ktorý šetrí priestor. Okrem toho sú mnohé kuchynské rohy vybavené funkčnými úložnými boxmi.

Na fotografii je kuchyňa s rohovou pohovkou, ktorá slúži ako prístelka.

V detskej izbe

Vďaka rôznorodosti farieb a tvarov je rohová pohovka vhodná aj do detskej izby. To sa môže stať posteľ pre priateľa, ktorý prišiel na návštevu s prenocovaním, ale nie je vhodný ako trvalé lôžko: pre dieťa je lepšie kúpiť ortopedické matrace.

Na fotografii je prešívaná rohová pohovka s štvorcovým osmanským hrudníkom.

Rohový kus dokonale zapadne do dospievajúcej miestnosti.

Vo fotografickej miestnosti pre teenagera s pohovkou, jednotlivé dvojfarebné moduly, ktorých, ak je to žiaduce, sa dajú ľahko obrátiť.

Na balkóne alebo lodžii

S pomocou nábytkového kútika možno odpočinok na balkóne zariadiť s osobitným komfortom. Pre otvorené priestory sa odporúča vybrať rám z odolného dreva alebo ratanu, ako aj čalúnenie odolné voči opotrebeniu.

Foto design paliet s mäty akcenty, zmäkčenie drsnosť improvizovaného rámu.

Do spálne

Ak podlahová plocha umožňuje, rohový nábytok môže byť zadaný do spálne, ktorá v tomto prípade bude slúžiť ako obývacia izba.

Ako dať rohovú pohovku do miestnosti?

Najobľúbenejšia verzia usporiadania rohového nábytku - v blízkosti stien. Zóna, ktorá zvyčajne zostáva voľná, je vytvorená a útulný kútik je vytvorený. Naproti je TV alebo krb.

Ďalší spôsob umiestnenia je pri okne. Bude problematické pristupovať k nemu, ale dve steny budú uvoľnené pre iný nábytok.

Ak je okno s arkýřovým oknom, pohovka sa odporúča dať do stredu, ale táto možnosť je vhodná len vo veľkej miestnosti. S pomocou čalúneného nábytku je jednoduché realizovať zónovanie: napríklad oddeliť priestor pre hostí z kuchyne.

Na fotografii je priestranná pohovka s dlhou pravou časťou, ktorá zon v obývacej izbe.

Výber pohoviek v rôznych štýloch interiéru

 • Sametová alebo velúrová pohovka so zaoblenými tvarmi dokonale zapadne do klasického štýlu.
 • Pre Provence - francúzska krajina - najlepšie je čalúnenie s kvetinovou potlačou.
 • Moderný štýl sa vyznačuje funkčnosťou a pohodlím, takže modulárny dizajn tu bude musieť byť vítaný.
 • Neoklasicizmus zahŕňa použitie elegantných, ale moderných prvkov: jeho interiéry sú zdobené nábytkom z kvalitnej tkaniny s hranami alebo vagónmi.

Na fotografii je trojlôžková veur pohovka s nádherným oválnym stolom.

 • Škandinávske a japonské štýly sú odnožou minimalizmu. Škandinávsky smer sa vyznačuje svetlým nábytkom a pohodlným čalúneným nábytkom. V japonskom štýle dominujú prírodné materiály a vhodná elegantná pohovka s nízkymi nohami.
 • V elegantnom orientálnom štýle sa často používa hodvábne vzorované čalúnenie a nábytok s mnohými detailmi.
 • Luxusná pohovka so zaoblenými tvarmi, vyrezávanými lakťovými opierkami a pozlátením zapadne do pompézneho baroka.
 • Slávnostný art deco kombinuje nevhodné prvky v atmosfére, a preto sú v ňom vhodné ako elegantný kovaný nábytok, tak aj pohodlná pohovka.

High-tech štýl sa vyznačuje viacstupňovým osvetlením, lesklými povrchmi a vyrobiteľnosťou. Nábytok je tu minimalistický, ale funkčný.

Tipy na výber textilu

Rohové nábytkové doplnky by mali harmonicky ladiť s použitím podobných odtieňov alebo textúr.

 • Cape, deka, prikrývka. Nosná a praktická a dekoratívna funkcia. V prípade potreby môžete poťahovať čalúnenie, aby ste ho chránili pred kontamináciou. Ak zakryjete pohovku, situácia sa stane domáckou.
 • Vankúše. Tradičná výzdoba rohového nábytku. Môžu byť v súlade so stoličkami, závesmi a ďalšími vnútornými prvkami.
 • Koberec. Vizuálne zjednocuje priestor a kombinuje odtiene použité v dekore.

Fotogaléria

Rohová pohovka je optimálnym riešením pre impozantné apartmány a malé apartmány. Tento funkčný kus nábytku bude zdrojom pohodlia kdekoľvek v dome.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár