Tyrkysová pohovka v interiéri: typy, poťahové materiály, farby, tvary, dizajn, kombinácie

Tyrkysová pohovka v interiéri je schopná dotvárať okolitý priestor sviežosťou, chladom a čistotou, vytvoriť vyvážený dizajn a osobitnú romantickú atmosféru.

V interiéri má tyrkysovú farbu

Pri registrácii zohľadnite nasledujúce nuansy:

 • Napriek svojej jemnosti je tyrkysová skôr aktívna a dokonca mierne agresívna farba, takže vyžaduje veľmi opatrnú manipuláciu. Napríklad miestnosť s pohovkou tejto farby sa neodporúča preťažovať zbytočnými dekoratívnymi prvkami.
 • Tyrkysová farba je vhodnejšia pre solárne miestnosti s vysokou úrovňou prirodzeného osvetlenia.
 • Pri použití chladného odtieňa tyrkysovej farby je dôležité, aby miestnosť nevyzerala príliš chladno, najmä ak je tento efekt vyrobený v bielej farbe.

Možnosti dizajnu pohovky

Existujú dve konštruktívne možnosti:

 • Modulárny. Je to skutočne štýlový, pohodlný a funkčný dizajn, ktorý sa skladá z modulov, ktoré je možné usporiadať a používať samostatne.
 • Skladací. Spája v sebe krásu a praktickosť a je považovaný za nepostrádateľný atribút nábytku, ktorý je po celý deň kompaktný gauč a v noci je to pohodlná posteľ na spanie. Skladacie modely sa môžu líšiť v rôznych transformačných mechanizmoch, napríklad v knihe, eurobooku, click-klyaku, akordeóne a ďalších.

Vďaka určitej konštrukčnej možnosti je možné riešiť rôzne vnútorné úlohy a kompenzovať nedostatok priestoru, čo je obzvlášť dôležité v malej miestnosti, napríklad v jednoizbovom byte alebo v byte, ako je štúdio.

Aký materiál na čalúnenie je dostupný v tyrkysovej farbe?

Dôležitým faktorom je aj výbava pohovky, zodpovedná za kvalitu a životnosť čalúneného nábytku:

 • Useň. Je to elitné a luxusné čalúnenie, ktoré môže byť matné, lakované, zmačkané alebo reliéfne.
 • Koženka. Dáva pohovke pružnosť, hladkosť a dodáva jej reprezentatívny vzhľad. Umelá koža však môže rýchlo vyblednúť.
 • Eko-koža. Líši sa v mäkkosti a pružnosti, môže mať inú textúru s reliéfom a obväzom.
 • Handričkou. Moderné čalúnenie velúr, gobelín, semišové textílie, zamat, stádo, rohože alebo iné tkaniny, majú obrovské množstvo textúr, odtieňových riešení a môžu byť zdobené kresbami a výtlačkami akejkoľvek zložitosti.

Fotografia má pohovku s tyrkysovým koženým čalúnením v interiéri modernej obývačky.

Tóny, odtiene a kombinácie tyrkysovej

Dizajn pohovky hlboko tmavého tyrkysového odtieňa v kombinácii so žltými a horčicovými odtieňmi dokonale doplní aj najmenšiu miestnosť. Tiež, nemenej atraktívna táto farba bude vyzerať v kombinácii s bledomodré, mliečne alebo pastelové farby v interiéri.

Bohatý svetlý tyrkysový model alebo azúrovo zafarbené výrobky možno ľahko kombinovať s inými farebnými prvkami, napríklad v ružovej, modrej, zelenej, červenej, fialovej alebo fialovej farbe, hlavná vec je, že farby nekonkurujú, ale sa navzájom dopĺňajú.

Vo fotografii interiér obývacej izby s pohovkou, vyrobený v čiernej a tyrkysovej farbe.

Táto farebná schéma vytvára obzvlášť harmonickú kombináciu so žltou, terakotovou, modrou, béžovou, modrou, čiernou, bielymi odtieňmi, ako aj so zlatom alebo striebrom. Veľmi veľkolepé a originálne, to je považované za šedo-tyrkysová alebo tyrkysovo-hnedá dvojfarebná kombinácia, v ktorej sa tyrkysová otvára úplne novým spôsobom.

Na fotografii pohovka dizajn s osmanskou tmavo tyrkysovou farbou v interiéri.

Tvary a veľkosti sedacích súprav

Hlavné možnosti pre veľkosti a tvary.

Rohová pohovka

V súčasnosti je to najobľúbenejšie a estetické riešenie interiéru. Takýto dizajn sa ľahko zmestí do priestranných aj malých priestorov a zaberá tam prázdny rohový priestor.

Na fotografii je znázornený interiér obývacej izby s rohovou pohovkou s čalúnením z tyrkysovej tkaniny.

rovno

Má neuveriteľne jednoduchý geometrický tvar, vďaka ktorému môže byť použitý na návrh dizajnu každej miestnosti. Rovný model je dobre umiestnený pozdĺž steny alebo dokonca v rohu.

malý

Miniatúrny čalúnený nábytok, výrazne šetrí miesto v miestnosti a vďaka svojej kompaktnej veľkosti môže byť umiestnený takmer kdekoľvek.

Nápady kresieb a dizajnov pohoviek

Obzvlášť výhodné je zdôrazniť a zapnúť tyrkysovú farbu pohovky pomocou bielych lakťových opierok, takže dizajn získa ešte luxusnejší vzhľad. Pre malé miestnosti budú modely na nohách, ktoré nevyzerajú ťažkopádne, a tým dotvárajú atmosféru eleganciou a rafinovanosťou, vynikajúcim dizajnovým riešením. Ešte viac originálne možnosti dizajnu sú dizajny pohovky polkruhového tvaru, majú veľmi pôsobivý a drahý vzhľad.

Fotografia je rovná tyrkysová pohovka zdobená drevenými nohami.

Tyrkysová pohovka s pruhovanou potlačou naplní miestnosť špeciálnou sviežosťou a na rozdiel od obvyklého monofónneho produktu dodá okolitému priestoru dynamiku. Variant klasického dizajnu je estetický model Chesterfield, ktorý sa zmestí do takmer každej miestnosti.

Interiérový dizajn s tyrkysovou pohovkou

Príklady dekorácie v dizajne rôznych miestností.

Fotografie pohoviek v obývacej izbe

Aby pohovka z tyrkysovej farby vytvorila kompletný interiérový obraz, je lepšie ju zdôrazniť rôznymi prvkami dekoru v rovnakej farebnej schéme, napríklad to môžu byť obrazy, vázy alebo záclony. Ďalšie chlad v miestnosti, môžete priniesť s pomocou sivých odtieňov, a výrazne osviežiť situáciu, pomôcť škvrny zelenej farby vo forme živých rastlín alebo akvárium.

Vo fotografii interiéru obývacej izby, zdobené pohovkou s velúr zdobenie tyrkysové farby.

Pohovka v kuchyni

Kuchynský priestor je ideálny pre tyrkysové aplikácie. Zvlášť výhodné sú metalizované a strieborné povrchy domácich spotrebičov v kombinácii so svetlým a nezvyčajným čalúnením pohovky.

V detskej izbe

Malá pohovka, bohatá aqua farba, radikálne zmení detskú škôlku a stane sa jej najvýraznejším detailom. Takéto riešenie by sa perfektne hodilo, a to ako v chlapcovej izbe, tak aj v kombinácii s ružovým by bolo vhodné pre dievča.

V spálni

V tmavej spálni, ktorá sa nachádza na severnej strane, s pomocou jemných tyrkysov budete môcť oživiť okolitý dizajn a vytvoriť pokojnú a priaznivú atmosféru pre pohodlný odpočinok. Na dokončenie kompozície je možné pohovku doplniť o pohovku, záclony a iné podobné farby.

Na fotografii je spálňa s tyrkysovou pohovkou na nohách.

Ako vyzerá pohovka v rôznych štýloch?

Tyrkysový odtieň sa realizuje takmer v každom smere. Napríklad, mäkká pohovka s drevenými nohami s odieraním, obklopená starožitnosťami a okrem čipkových vankúšov, môže priniesť nové farby do interiéru v štýle Provence. V minimalizme, tyrkysový dizajn jasného priameho tvaru, s jednofarebným čalúnením, vyzerá obzvlášť harmonicky. Relevantná je aj kombinácia so sivou farebnou schémou.

Na fotografii je rovná pohovka svetlej tyrkysovej farby v obývacej izbe, vyrobená v škandinávskom štýle.

Nemenej zaujímavý je svetlý alebo svetlý tyrkysový model v krajine krajiny, mestský podkrovie alebo eklektický štýl, čím sa do dizajnu pridáva špeciálna pikantnosť. Takýto čalúnený nábytok, charakteristický zaoblenými tvarmi, elegantne zakrivenými nohami, chrbtom a lakťovými opierkami, môže dokonale dopĺňať klasický interiér.

Fotografia zobrazuje klasický interiér s tyrkysovou pohovkou na drevených vyrezávaných nohách.

Ako kombinovať s inými prvkami interiéru?

Príklady harmonickej kombinácie s rôznymi detailmi interiéru:

 • Záclony. Docela často, záclony sú vybrané vo farbe čalúneného nábytku, toto rozhodnutie je najviac tradičné. V závislosti od štýlu miestnosti, záclony môžu byť hrubé, masívne, zdobené strapcami a strapcami, alebo môžu byť ľahšie záclony bez príliš veľa dekorácie. Vyzerá to veľmi výhodná dvojica čokoládovo-tyrkysová kombinácia, ktorá zapĺňa atmosféru teplom a útulnosťou alebo kombináciou s pokojným hnedým odtieňom.
 • Vankúše. Monochromatické biele, šedé, čierne alebo farebné vankúše v odtieňoch žltej a ružovej farby sa stanú nádherným doplnkom pre tyrkysovú farbu.
 • Prikrývky, prikrývky. Skutočne magická kombinácia sa získava s jemnou ružovou, ľahkou kávou a karamelovou prikrývkou, krvavočervenou a extravagantnou vínovou prikrývkou, ktorá vyzerá veľmi pôsobivo.
 • Koberce. Ak chcete vytvoriť jedinečný obraz, koberce na podlahe sú vhodné v hlbokých modrých, upokojujúcich zelených alebo dokonca jedovatých žltých odtieňoch, ktoré sú dokonale kombinované so svetlou a tmavou tyrkysovou farbou.
 • Stolička. Pohovka, zdobená bielou alebo žltou stoličkou, získa jemný a mierne romantický vzhľad, pritiahne pozornosť a nenechá ľahostajné, kombinácie so smaragdovými, svetlo zelenými, mätovými alebo nebesky modrými stoličkami a obláčikmi.
 • Tapety. Zvlášť výhodný model aqua farby bude vyzerať na pozadí neutrálnej béžovej, šedej, bielej, mliečnej, perlovo šedej alebo šedo-modrej tapety. Tiež tyrkysová vyzerá celkom zaujímavo, keď je na stenách zelenožltá, zeleno-modrá alebo žlto-modrá tlač.

Na fotografii malá tyrkysová pohovka v kombinácii s prikrývkou z jemného ružového odtieňa.

Vďaka veľkému množstvu odtieňov možno kombinovať tyrkysovú farbu, a to s jasnou a viac tlmenou paletou farieb, čím sa zvýrazní a nezriedi celkový obraz interiéru.

Fotogaléria

Turquoise sofa je moderné interiérové ​​riešenie, ktoré spĺňa všetky módne trendy dizajnu, ktoré sa bezpochyby stávajú najjasnejším a najvýraznejším prízvukom celého priestoru.

Zanechajte Svoj Komentár