Hnedá pohovka v interiéri: typy, dizajn, čalúnené materiály, odtiene, kombinácie

Hnedá pohovka v interiéri sa organicky zmestí do každej miestnosti domu. Rozmanitosť foriem a vzorov má dostatok príležitostí pri výbere tohto typu čalúneného nábytku. Správne zvolená pohovka bude slúžiť presne účelu, pre ktorý ste si ju kúpili, ako aj obľúbeným miestom pre stretnutia s rodinou a priateľmi.

Vlastnosti hnedé v interiéri

Hlavným znakom hnedej farby je rozmanitosť jej odtieňov. Môžete si jednoducho vybrať ten, ktorý najlepšie zapadá do obrazu vašej izby. Niekoľko ďalších vlastností hnedej farby v interiéri:

 • Táto farba je univerzálna a kontrastuje s mnohými ďalšími farbami. Napríklad, s jasným: tyrkysová, horčica. A so stlmeným: béžovým, modrým, sivým.
 • Odtiene hnedej majú priaznivý vplyv na ľudskú psychiku, vytvárajú atmosféru pohodlia a relaxácie.
 • Brown je vhodný v každom štýle, či už je to klasický interiér, podkrovie alebo Provence.
 • Nábytok z týchto odtieňov je praktický, nevykazuje známky opakovaného použitia, ako na svetlom nábytku.

Typy dizajnov

Pri výbere dizajnu je dôležité vziať do úvahy mnohé nuansy: zistiť rozmery miestnosti, určiť, na aký účel potrebujete pohovku. V závislosti od účelu existujú dva hlavné typy štruktúr:

 • Modulárny. Tento pohľad je dobrý, pretože si môžete vybrať prvky, ktoré budú tvoriť pohovku, jej veľkosť a počet miest. V procese používania budete môcť zmeniť tvar štruktúry podľa vašich predstáv, pohybu a kombinovania jednotlivých prvkov.
 • Skladací. Tento typ je kompaktnejší, ale nie menej praktický. Existuje niekoľko typov skladacích vzorov, ktoré sú transformované rôznymi spôsobmi. V prípade potreby Vám sklopný dizajn s ľahkosťou poskytne dodatočné lôžko.

Oba návrhy môžu byť rovné aj uhlové.

Poťahový materiál

Tam je obrovské množstvo materiálov, ktoré môžu byť zabalené okolo hnedej pohovke. Vyberte si čalúnenie na základe praktických požiadaviek alebo životnosti. Napríklad, ak máte malé deti alebo zvieratá, nekupujte nábytok s drahým čalúnením. Je lepšie zvoliť si textil, ktorý sa dá ľahko čistiť doma, alebo ktorý sa dá ľahko zmeniť.

 • Useň. Vhodné pre klasické ušľachtilé interiéry. Koža bude vždy relevantná a už dlho nevyjde z módy. Ošumelá alebo staršia koža tiež vyzerá štýlovo. Materiál sa ľahko čistí, ale nie lacno.
 • Koženka. Ak ste súperom z pravej kože, ale kožená pohovka je to, čo dokonale zapadne do vášho interiéru, používajte koženkovú koženku. Umelá koža sa bojí priameho slnečného žiarenia, je ľahko odstrániteľná znečistením pomocou mydlových prostriedkov, neodporúča sa používať vysávač.
 • Eko-koža. Alternatíva k umelým môže slúžiť ako pohovka z ekologickej kože. Je trvanlivý, nebojí sa vlhkosti a skladá sa z viacerých prírodných zložiek ako umelých, a preto menej toxických a hypoalergénnych.
 • Suede. K dispozícii je čalúnenie z prírodného a syntetického semiša. Prvá sa vyznačuje vyššou cenou, musí sa s ňou zaobchádzať opatrne a opatrne. Druhá je odolnejšia voči poškodeniu, nebojí sa vlhkosti a ľahko sa čistí štetcom alebo vysávačom.
 • Handričkou. Látkové čalúnenie je plné veľkého množstva textúr, vzorov alebo ozdôb. Chenille čalúnenie je populárne, je trvanlivé, obsahuje prírodné a syntetické komponenty, ktoré nie sú rozmarné v starostlivosti. Odstránenie nečistôt môže byť zaručené pomocou vysávača a tekutého pracieho prostriedku. To môže zahŕňať tkaniny, ktoré sa nebojí zmien teploty a vlhkosti v byte: kŕdeľ, gobelín. Môžete sa o ne starať rovnako ako o ženilku.

Na fotografii je príklad hnedej pohovky z ekologickej kože vo svetle hnedom odtieni.

Ak máte radi mäkké zamatové povrchy, vyberte si mikrovlákno, velúr, zamat alebo zamat. Použite vysávač v starostlivosti o tieto látky nemôže, ako chemické detergenty. Ďalším typom textilného čalúnenia je hodváb. Používa sa na výzdobu luxusných interiérov, pre každodenné použitie v byte nie je vhodný.

Návod je pripevnený na čalúnený nábytok. Prečítajte si, ako sa správne starať o jedno alebo iné čalúnenie. Je tkanina vhodná na suché čistenie, alebo môžete robiť s improvizovanými prostriedkami. Získajte špeciálnu impregnáciu na udržanie hnedej pohovky v pôvodnej čistote na dlhú dobu.

Na fotografii je príklad skladacích hnedých pohoviek rôznych veľkostí v látkovom čalúnení. Jednoduchý béžový koberec kontrastuje s nábytkom.

Odtiene hnedej

Rozsah hnedých odtieňov je rozsiahly. Ak chcete vyzdvihnúť potrebný tón, bude to jednoduché a jednoduché, kombinovať farby v interiéri medzi sebou.

Svetlohnedá

Tento odtieň nábytku vytvorí príjemnú atmosféru. Úspešne sa kombinuje s ľahkými tónmi, ako je béžová. Aby dizajn nebol nudný, pridajte jasné akcenty vo forme vankúšov alebo koberca.

Fotografia ukazuje variant svetlohnedej koženej pohovky. Nábytok je doplnený pohovkou na vyrezávaných drevených nohách.

Tmavo hnedá

Interiér v klasickom štýle často zdobí tmavohnedá pohovka. Môže to byť koža aj látka. Dobrá kombinácia by bola tmavohnedá pohovka v kombinácii so svetlými stenami alebo kobercom.

Na obrázku je príklad tmavohnedej pohovky v interiéri obývačky. Vo forme prízvuku, svetlé vankúše s ornamentom.

Sivá hnedá

Tento odtieň sa organicky zmestí do akéhokoľvek dizajnu. Mäkké a tlmené zdobí obývaciu izbu v high-tech alebo škandinávskom štýle. Použite sivohnedý prízvuk v tmavom interiéri, takže zdôrazníte kontrast miestnosti.

čokoláda

Tento tón nábytku vyzerá nádherne v štýle velúr alebo zamat. Po vykonaní zadnej časti pohovky s použitím metódy kočár-kravata, bude chutný a bohatý odtieň dokonale zapadať do štýlu art deco. Kakaový odtieň bude vyzerať ušľachtilý.

Fotografia zobrazuje dizajn modulárnej rohovej pohovky v čokoládovom odtieni, zdobenej bielymi vankúšmi pôvodného tvaru.

káva

Odtieň kávy môže byť teplý aj studený. Vďaka tejto miestnosti budete mať jemný a romantický interiér.

wenge

Tienidlo Wenge pre každého vyzerá inak, je bohaté na intenzitu a sýtosť. Výber ako čalúnenie zdobí miestnosť neutrálnymi tónmi, aby nedošlo k preťaženiu interiéru.

Fotografia zobrazuje variant interiéru v jasných farbách so skladacou pohovkou v tieni wenge. Nábytok je doplnený vankúšmi s geometrickými vzormi.

Populárne kombinácie hnedej farby s inými farbami

Odtiene hnedej farby harmonicky ladia so širokou paletou farieb. Trend, nie z módy - béžovo-hnedá. Akcenty jasných farieb, ako je žltá, limetka alebo tyrkysová, pomôže rozriediť interiér. Čalúnenie pohovky môže byť dvojfarebné, prúžkované alebo kombinujúce mnoho farieb naraz.

Kombinácia hnedej a modrej sa stala módnou v posledných niekoľkých desaťročiach. Nábytok je možné kombinovať napríklad s bielym dnom a hnedým chrbtom. Alebo červenohnedý rám so zlatými alebo pieskovými lakťovými opierkami.

Dizajn a formy sedacích súprav

Dizajn hnedých sedacích súprav je rôznorodý, rozsah materiálov vám umožňuje vytvoriť výber, v ktorom nie je ťažké vybrať si to, čo sa vám najviac páči. Pre dizajn pohovky si môžete vybrať geometrický ornament, prúžok alebo dokonca bunku. Výrobcovia ponúkajú čalúnený materiál s obrázkami alebo farebnými vložkami. Na vytvorenie rafinovaného a dômyselného interiéru ozdobíme zadnú časť nábytku metódou vozíka.

Na fotografii je znázornená varianta béžovo-hnedej rohovej pohovky. Dizajn je vyrobený z textilného čalúnenia so vzorom doplneným vankúšmi.

Podľa typu konštrukcie pohovka môže byť uhlová alebo rovná. Tvar rohovej pohovky sa často vyrába v modulárnom modeli euroboku. Takýto nábytok pozostáva z niekoľkých vzájomne prepojených prvkov. Do zostavy sa často pridávajú pohovky alebo pohovky, ktoré poskytujú veľké kombinované posedenie.

Delfínový model patrí k priamemu typu stavby aj k hranatému. Priame typy konštrukcií zahŕňajú tieto modely: čln, akordeón, click-klyak, Chesterfield. Rozlišuje ich od seba navzájom.

Hnedá pohovka v interiéri izieb

Brown bude vhodný v každej izbe v byte. Tvar a typ dizajnu s prihliadnutím na veľkosť miestnosti a vaše preferencie.

V dizajne obývacej izby

Pre obývaciu izbu si vyberte veľké skladacie modely, aby ste pre hostí mohli jednoducho zariadiť prístelku. Miesto pod sedadlami môžete použiť na uloženie vecí alebo posteľnej bielizne. Pre elegantné interiéry sa hodí vintage hnedá pohovka s vyrezávanými nohami, ktorá dopĺňa obraz pohovky alebo pohovky.

Fotografia ukazuje interiér v pastelových farbách so svetlo hnedou pohovkou na kovových nohách.

Fotografie v kuchyni

Ak máte štúdio apartmán, vyberte si malé a kompaktné modely. Rohový dizajn šetrí priestor a organicky zapadá do interiéru kuchyne. Pre jedáleň sa hodia veľké modely prírodných materiálov, ľahko sa používajú a čistia.

Na fotografii je znázornený interiér kuchyne s koženou hnedou pohovkou, ozdobenou prikrývkou a vankúšmi.

V interiéri škôlky

Hnedá pohovka vhodná do detskej izby. Skladacie modely poskytnú dieťaťu detský kútik počas dňa a miesto na spanie v noci. Vyberte si svetlé farby, odvážne kombinujúce nábytok so svetlými závesmi alebo kobercom.

Štýlové riešenie pre pohovky

Brown má mnoho rôznych odtieňov, charakterizovaných ako pokojné a mäkké. Preto pre každý štýl vyberiete farbu, ktorá bude s najväčšou pravdepodobnosťou zvýrazňovať zvolený štýl. Veľkosť čalúneného nábytku sa líši v závislosti od vašich preferencií a rozmerov miestnosti.

Pre podkrovie si vyberte koženú alebo kockovanú pohovku. Pruhované ideálne pre škandinávsky štýl. V smere krajiny alebo Provence sú vhodné pastelové farby, ako je piesok alebo svetlohnedá. Pre high-tech štýl, vyberte nábytok prísnej formy, a pre minimalizmus monotónne čalúnený nábytok je najvhodnejší. Ak chcete zdôrazniť klasický štýl pomôže hnedá pohovka Chester, najčastejšie je to v učebniach alebo knižniciach.

Pridajte príslušenstvo do interiéru, zavesiť obrázok, nastaviť rozkladací stôl alebo hodiť na pohovku útulnú deku a mäkké vankúše.

Fotografia ukazuje možnosť zdobenia miestnosti v podkrovnom štýle. Interiér je organicky vybavený hnedou koženou pohovkou, doplnenou vankúšmi v podobe jasných akcentov.

Ako kombinovať?

Univerzálne inštalácie pre dizajn miestnosti neexistujú. Miestnosť môžete ozdobiť podľa svojho vkusu a túžby. Tu sú niektoré odporúčania pre kombináciu hnedej pohovky so zvyškom interiéru:

 • Záclony. Do interiéru s hnedou pohovkou nevyzeralo ťažkopádne, vyberte záclony inej farby, ako je zelená, tyrkysová alebo béžová.
 • Vankúše. Ak chcete pridať akcenty na čalúnený nábytok pomôže svetlé vankúše, ako je žltá alebo zelená.
 • Nábytok. Vyberte si odtieň pohovky podľa farby stoličiek alebo nábytku. V tóne pohovky si môžete vyzdvihnúť pouf, pohovku alebo dekoratívny stôl.
 • Prikrývky, prikrývky. Ozdobte pohovku pomôže rôzne prikrývky alebo prikrývky. Môžu mať rovnakú farbu ako pohovka a môžu s ňou harmonicky kontrastovať.
 • Koberec. Podlahové koberce svetlých odtieňov sa najviac úspešne zmestia do miestnosti s hnedým mäkkým nábytkom. Ak sa nebojí hojnosti hnedých tónov, vyberte si koberec z kávy alebo čokoládového odtieňa.
 • Paul. Výber tieňa pohovky, dávajte pozor na podlahu. Ak máte ľahký laminát, zdvihnite tmavšiu pohovku a naopak.
 • Steny. Najlepšie zo všetkých sú svetlé tapety kombinované s hnedým mäkkým nábytkom, napríklad bielym alebo sivým. Prijateľné a tapety v interiéri. Ak ozdobíte izbu v štýle art deco alebo impériu, nezabudnite na štuk na strope.

Snažte sa preťažiť interiér mnohými jasnými akcentmi. Mali by ste mať úplný vizuálny obraz, ktorý harmonicky odráža zvyšok konceptu doma.

Fotogaléria

Výber hnedej pohovky, zvážte všetky nuansy. Správne zvolený nábytok dodá pohodlie a vytvorí útulnú atmosféru vo vašej domácnosti.

Zanechajte Svoj Komentár