Stolička: foto, nápady na dizajn, farba, výber čalúnenia, mechanizmus, výplň, rám

Stolička kombinujúca dve funkcie naraz je veľmi štýlový a pohodlný nábytok, ktorý vám umožní inteligentne usporiadať malý priestor a výrazne ušetriť využiteľný priestor.

Odporúčania na výber

Základné tipy pre kompetentný výber:

  • Osobitná pozornosť by sa mala venovať transformačnému mechanizmu, ktorý môže mať systém čerpania, usporiadanie harmoniky, eurobook, delfín a ďalšie. Mal by sa líšiť v jednoduchosti, pohodliu pri obsluhe a špeciálnej trvanlivosti.
  • Výber materiálu rámu a typu čalúnenia by mal priamo závisieť od účelu miestnosti, v ktorej bude výrobok inštalovaný.
  • Stolička na každodenné používanie v domácnosti, je vhodné vybaviť ortopedickým matracom s kvalitnou výplňou.

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody sedačky.

goodiescons

Vzhľadom k svojej kompaktnosti, neporiadok a nepreťažuje miestnosti.

Jedinou nevýhodou je možný výskyt problémov s mechanizmom alebo jeho opotrebovaním.

Líši sa v prijateľnej cene.

Poskytuje schopnosť dokončiť svoje vlastné.

Má veľký modelový rad, vďaka ktorému je možné zvoliť stoličku vhodnú pre akékoľvek riešenie interiéru pre byt, vidiecky dom a dokonca aj letný dom.

Aké sú tvary a veľkosti?

Tieto výrobky môžu mať najrozmanitejší vzhľad, napríklad veľké a široké polovičné štruktúry, viac ako pohovka, rohové modely s dvoma zadnými časťami, ktoré tvoria pravý uhol a miesto na spanie, ktoré sa dá zložiť buď doprava alebo doľava v závislosti od miesta.

Rozlišujú tiež polkruhové alebo okrúhle kreslo, ktoré bezpochyby napĺňa situáciu neprekonateľným komfortom alebo kompaktnými, ale nie menej pohodlnými úzkymi produktmi, ktoré sa dokonale hodia na umiestnenie jednej osoby.

Na fotografii je béžová stolička polkruhového tvaru v klasickom štýle.

Tipy pre čalúnenie

Pri výbere čalúnenia sa v prvom rade venuje pozornosť nielen estetickým funkciám materiálu, ale aj jeho praktickosti.

Materiály s vysokou pevnosťou a odolnosťou sú vločky, žinylky a rohože, ktoré sú tiež niekedy impregnované pomocou špeciálnych zlúčenín s rôznymi vlastnosťami. Kožený poťah alebo čalúnenie vyrobené z koženky a ekologickej kože majú skôr dlhú životnosť, ľahko sa umyjú a nemajú strach z vlhkosti.

Na fotografii je znázornený interiér obývačky a kreslo so šedou látkovou krytinou.

Ako si vybrať rám?

Rovnako dôležitá pozornosť by sa mala venovať aj výberu rámu a materiálu použitého na jeho výrobu.

Najsilnejší je kovový rám, charakterizovaný jednoduchou obsluhou a údržbou. Základ, vyrobený z rôzneho masívneho dreva, sa vyznačuje špeciálnou trvanlivosťou a spoľahlivosťou. Často sú tiež kombinované návrhy, ktoré sú považované za rovnako silné, kvalitné, praktické a multifunkčné.

Tipy pre výber plniva

Výber výplne je veľmi zodpovedným cvičením, najmä ak sa sedačka použije na každodenný odpočinok a spánok.

Plnivo vo forme pružinového bloku je pomerne spoľahlivé, ľahko odoláva veľkému zaťaženiu, poskytuje dobrú cirkuláciu vzduchu a má schopnosť opakovať ohyby tela, čím vytvára pohodlný ortopedický povrch pre pohodlný spánok. Tiež si často vyberajú pružné a menej deformovateľné pružinové bloky s takýmito plnivami ako je latex, polyuretán, syntetický zimovník alebo sintepukh.

Dizajn stoličky

Existujú rôzne možnosti dizajnu.

Bez podrúčok

Tento ľahký dizajn má menšiu hmotnosť, kompaktnejšie rozmery a umožňuje vám neobmedziť alebo zahanbiť pohodlnú polohu počas spánku.

So stolom

Ide o veľmi aktuálne riešenie interiéru, ktoré šetrí priestor a súčasne kombinuje dva funkčné prvky nábytku.

So stranami

Lakťové opierky alebo boky môžu mať mäkké prevedenie alebo môžu byť napríklad drevené. Otvorené bočnice umiestnené na úrovni sedadla zabezpečia pohodlné, pohodlné a bezpečné používanie.

S pouf

Dodáva atmosfére viac pohodlia, neobmedzuje vnútorný priestor a zvyšuje priestor pre posteľ.

s hlbokým výstrihom

Vyznačuje sa rýchlym usporiadaním, veľkým voľným priestorom počas spánku a štýlovým vzhľadom. Takéto modely sú ľahšie, vďaka čomu sa ľahšie presúvajú na správne miesto.

Fotka kresla bez chrbta, zdobená čalúnením z čiernej kože.

S vozovým stehom

Vďaka takejto dekoratívnej kravate, látke alebo koženému čalúneniu s tradičnými ťahacími gombíkmi, kryštálmi, LED diódami a ďalšími luxusnými atribútmi dáva stoličke skutočne fascinujúci vzhľad.

Farebná škála stoličky

Pri výbere farby pre kreslo pre interiér, ktorý sa vytvára, neexistujú žiadne osobitné pravidlá a obmedzenia. Biely, žltý, oranžový, sivý, modrý, zelený, hnedý, béžový alebo wenge odtieň môže byť vynikajúcim jasným prízvukom alebo naopak harmonicky dopĺňať celkový dekor, vďaka čomu je štýlový a neuveriteľne útulný.

Na fotografii je kompaktné skladacie kreslo šedej farby v interiéri.

Zelené tóny a rôzne odtiene modrej sú upokojujúce, relaxačné a obzvlášť príjemné pre oko. Modely v klasickej bielej, hnedej, béžovej alebo sivej farbe dokonale zapadnú do každého interiéru, nebudú priťahovať prílišnú pozornosť a zároveň budú tvoriť štýlový a módny dizajn.

Na fotografii je kreslo, ktoré sa mení na modrú posteľ.

Foto stoličky v interiéri izieb

Niekoľko foto príklady použitia týchto výrobkov v rôznych miestnostiach v byte alebo dome.

V kuchyni

Pre návrh kuchynského priestoru je potrebné venovať osobitnú pozornosť čalúneniu stoličky, ktorá by mala mať dobré odpudzujúce vlastnosti alebo vybrať modely s odnímateľným krytom.

Na fotografii je interiér kuchyne, zdobená rozkladacia posteľ.

Na lodžiu alebo balkón

Tieto kompaktné skladacie konštrukcie značne šetria priestor balkóna a na úkor mobility, poskytujú v prípade potreby príležitosť na opätovné vybavenie lodžie.

Na fotografii je sedačka s dreveným rámom a čalúnená v tieni zelene v interiéri lodžie.

V detskej izbe

Skladacie malé, ale zároveň pohodlné výrobky, vybavené ortopedickým matracom a vysoko kvalitným výplňou, sú rovnako populárne ako v izbe teenagera, tak v detskej izbe pre detského chlapca alebo dievča.

študovať

Extrémne funkčné výrobky, zmontované, môžu byť použité na prácu na notebooku alebo na čítanie knihy a pri demontáži poskytujú plnohodnotné miesto na spanie. Posuvná konštrukcia môže byť doplnená pohodlnou pohovkou pre nohy, čo prispeje k organizácii ešte pohodlnejšieho odpočinku.

Na fotografii je znázornený interiér modernej kancelárie so sklopným kreslom bez podrúčok.

Obývacia izba

Pre čo najpohodlnejší dizajn obývacej izby si často vyberiete transformačné konštrukcie, ktoré sú určené na sedenie aj na spanie. Dizajn vo forme sedačky, ktorý je vybavený sklopným operadlom alebo posuvnou základňou, bude obzvlášť dôležitý pre malú sálu.

Ako správne umiestniť kreslo do postele?

Správna poloha vám umožní vytvoriť skutočne útulnú a harmonickú atmosféru.

Neexistujú žiadne zvláštne obmedzenia na umiestnenie týchto modelov, hlavná vec je vziať do úvahy, koľko miesta bude demontovaný výrobok zaberať. Najbežnejšou možnosťou je nainštalovať kreslo na stenu. Vo veľkej miestnosti alebo štúdiovom apartmáne, aby ste rozdelili priestor do zón, môžete umiestniť štruktúru bližšie k stredu.

Ako to vyzerá v rôznych štýloch interiéru?

Možnosti dizajnu v rôznych štýloch.

podkrovie

Modely s minimalistickým a strohým dizajnom, hrubou jednoduchosťou, ale s pôvodným výkonom, sú obzvlášť dôležité v štýle loftu. Štruktúry sú vyrobené prevažne z kovu alebo nespracovaného dreva pomocou čalúnenia vo forme prírodnej, umelej kože alebo textílií.

klasický

Výrobky s krásnym látkovým čalúnením, zdobené luxusnými vzormi, vozmi alebo modelmi s objemnými lakťovými opierkami, ktoré bezpochyby urobia striktný štýl oveľa elegantnejším, sa dokonale zmestia do klasického interiéru.

Provence

Skladacie stoličky s najjednoduchšími a najpresnejšími tvarmi, s vyrezávanými drevenými vložkami, prvkami z tepaného železa, čalúnené vo výtlačkoch s rustikálnymi, kvetinovými motívmi alebo obyčajnými svetlými farbami, urobia štýl Provence útulným a útulným.

škandinávsky

V škandinávskom štýle sú vhodné stoličky s dreveným alebo kovovým rámom a čalúnením z prírodných tkanín, ako je vlna, velúr alebo koža.

Na fotografii, kreslo-lôžko s bielym koženým čalúnenie v škôlke v škandinávskom štýle.

High-tech

Moderné skladacie modely alebo sklápacie kreslá s jednoduchým a minimálne dekoratívnym dizajnom a pochrómovanými detailmi budú organicky dopĺňať futuristickú atmosféru.

Na fotografii je high-tech obývacia izba s nízkou kreslo-lôžko na kov chróm rám.

minimalizmus

Minimalistický dizajn zahŕňa funkčný dizajn jednoduchých tvarov v upokojujúcich farbách a diskrétnom dizajne.

Fotogaléria

Lôžko na stoličke má široký výber modelov a vďaka tomu vám umožní vybrať si najpohodlnejšiu a najmodernejšiu možnosť pre akýkoľvek interiér a tiež sa stane výborným riešením v prípade potreby prístelky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár