Platbands na dverách: fotografie, typy, materiály, farby, dizajn a formy

Sokel na dverách je dekoratívnym prvkom, ktorý vytvára dokonalý a atraktívny výhľad na vchod. Ak chcete harmonizovať dvere v dome, musíte pochopiť rôzne typy, formy, ako aj prípady použitia.

Typy zárubní

Všeobecný pohľad na lamely je zvyčajne pravouhlý, ale tvar sa líši v závislosti od typu rezu:

 • Plochý (rovný). Povrch je plochý, na konci má tvar obdĺžnika. Inštalované v pravých uhloch k sebe (obrázok nižšie).
 • Prišiel. Líšia sa v prítomnosti určitého reliéfu (vo forme valcov) na povrchu. Vertikálny vzor dáva dverám originálny vzhľad.
 • Polomer (polkruhový). Povrch je konvexný. V závislosti od rozhodnutia o návrhu môže byť symetrický v tvare polmesiaca alebo mierne posunutý na jednu stranu roštu, pripomínajúci padajúcu kvapku.

Možnosti použitia lemovania

Pri výbere zvážte umiestnenie dverí v miestnosti:

 • Pre interiér môžete použiť akýkoľvek materiál.
 • Na predných dverách v byte - kov alebo plast, vyznačujúce sa zvýšenou odolnosťou voči mechanickému namáhaniu.

Na fotografii sú neobvyklé zrkadlové obloženie v interiéri spálne.

Materiál puzdra

Vzhľadom k rôznorodosti materiálov môžete otvoriť v každej miestnosti, je dôležité vziať do úvahy len vlastnosti každého z nich:

 • Plast. Na výrobu použitého PVC. Používa sa najčastejšie na dverách z rovnakého materiálu. PVC sa nebojí vlhkosti, zabraňuje vzniku plesní a je často vybavený káblovými kanálmi. Veľký výber farieb.
 • Wood. Sú vyrobené zo spevneného masívneho dreva (bežné nábytkové materiály - hladká eko-dyha, dyha), časom sa nedeformujú. Je jednoduché prispôsobiť tón a textúru dreveným dverám, ktoré sa líšia vzormi a textúrami, šetrné k životnému prostrediu. Brezové drevo je vyrobené z prírodného dreva a dubové rámy sú vyrobené z bagety. Jediné negatívne - sú citlivé na vlhkosť a obávajú sa teplotných zmien.
 • MDF. Najčastejšie sprievodné dvere MDF - jednoduchá a jednoduchá inštalácia. Presne opakujte odtieň a textúru plátna.
 • Sadra. Používajú sa ako doplnok k existujúcej omietke v miestnosti - štuky pre strop alebo steny. Maľované sadry vyžadujú opatrné použitie, pretože sa ľahko rozpadne, keď narazí.
 • Kov. Používajú sa ako na dizajn vchodových dverí, tak na interiérové ​​dvere - sklo v interiéri v high-tech štýle.

Na fotografii je chodba zariadená v klasickom štýle. Dvere a platne tvoria jeden súbor.

Bez ohľadu na materiál sú puzdro inštalované presne kolmo na podlahu.

Kovový rám dokonale dopĺňa sklenené dvere na chodbe.

Farby platbands

Tradične je farba prispôsobená farbe dverí a celkovej farebnej schéme. Vždy sa však môžete zastaviť na základných farbách:

 • Bielu.
 • Wenge.
 • Čierna.
 • Brown.
 • Gray.

Na fotografii sú dvere a čalúnenie vyrobené v jednej farebnej schéme.

Ako moderné riešenie - kontrastná farba dverí a sivý, tmavý alebo svetlý odtieň lamiel - táto kombinácia vyzerá originálne a štýlovo (príklad na fotografii).

Dizajn a formy dekoratívnych platní

Ak si vyberiete správny formulár, urobte dôraz v interiéri veľmi jednoduchý:

úzky

Vyberá sa, keď sú dvere veľmi úzke a podlhovasté, keď sa roh miestnosti a priľahlé steny nachádzajú v blízkosti (ako na fotografii), v prípade, že nad dverami je výklenok. Často sa nakupujú s cieľom ušetriť na výzdobu budov.

vytesaný

Zdobené vyrezávanými vzormi na prírodnom dreve.

široký

Vytvárajú špeciálny tón v interiéri a na rozdiel od iných typov nemusia byť nevyhnutne kombinované s farbou dverí, kombinácia s podlahovými lištami je oveľa dôležitejšia. Ideálne pre dvere s obložením.

polkruhový

Rámované polkruhové otvory, oblúky. Veľkosti sú individuálne, najčastejšie upevnené pomocou teleskopických upevňovacích prvkov.

So vzormi

Krásny dekoratívny efekt získaný použitím patiny aj na jednoduchom materiáli. Táto technika zdôrazňuje a posilňuje klasický interiér. Používa sa v takých štýloch ako Provence, Barokový, Benátsky.

Na fotografii je kúpeľňa s jasnými dekoratívnymi prvkami v podobe stenových panelov a vzorovaných platničiek.

antický

Masívne drevo s textúrou, ktorá napodobňuje staré drevo. Vhodné pre vidiecky štýl, loft, Provence.

Na fotografii je vchod do kúpeľne so starým efektom.

kapitály

Dodatočná polyuretánová podšívka na hornej časti dverí - používa sa na ozdobenie dverných konštrukcií v klasickom štýle (vďaka obloženiu sa rámček zdvojnásobí). Vykonávajte len estetickú funkciu.

Varianty dekorácie v interiéri izieb

Spoľahnite sa na miestnosť, v ktorej sú dvere nainštalované. Dôvodom je odlišný dizajn interiéru, ako aj vlastnosť klímy vo vnútri miestnosti.

 • Na chodbe. Najčastejšie je vchodové dvere do bytu. Dosky, sklon dverí k podlahe a prah sú vyrobené z kovu, prírodného dreva alebo hrubého plastu.
 • Kúpeľňa. Kúpeľňa - miesto s vysokou vlhkosťou. S týmto vedomím musíte zvoliť keramické alebo plastové materiály.
 • WC. Kúpeľňa je spravidla malý priestor, v ktorom úzke platne z obyčajného plastu, dreva alebo keramiky môžu slúžiť ako šikmý podstavec.
 • Kitchen. Môžete použiť rôzne materiály.

Vo fotografii sú vchodové dvere v malej chodbe - dizajn dverí vyberajú úzke kovové plachty.

Obmedzenia výberu materiálu pre návrh dverí do kuchyne ako takého, č. To všetko závisí na projekte projektu a vkusu majiteľa.

Fotografie v rôznych štýloch interiéru

V dizajne moderných interiérov sa ľahko dostanú rôzne štýlové techniky. Takže v dizajne bytu v štýle minimalizmu nie je vôbec nutné zvoliť farbu krídla dverí a čalúnenia dverí presne (pravá fotografia). A v štýle Provence alebo Country, klasické béžové platbands dokonale doplnia interiér dverami v jasných farbách.

Fotogaléria

Dosky už dávno prestali byť len funkčnými prvkami, ale stali sa plnohodnotnými a nenahraditeľnými účastníkmi interiéru, s vlastným charakterom a jedinečnými vlastnosťami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár